«Вийти змогли не всі». Що сталось в «Успенівському мішку»?
«Історія «Успенівського мішка» завершена» – у ніч проти 20 грудня проєкт DeepState підбив підсумки боїв на південний схід від Курахового, які тривали останні кілька тижнів.
«Ворог окупував Трудове та Успенівку, зайнявши останній клаптик сумнозвісного «Успенівського мішка». На жаль, вийти з нього змогли не всі і нехай це буде на совісті до кінця днів відповідальних осіб за цю помилку», – написали аналітики.
У телеграм-каналі ОСГВ «Хортиця» спростували цю заяву, зазначивши, що інформація DeepState «не відповідає дійсності». Як зазначили в ОСГВ, головнокомандувач ЗСУ ухвалив рішення «про виведення підрозділів Сил оборони України з відповідного району з метою уникнення оточення».
«Військові частини, які протягом тривалого часу вели важкі оборонні бої з переважаючими силами противника, здійснили необхідні маневри задля уникнення оточення та продовжують виконання операційних завдань на рубежі Курахове – Константинопольське», – заявили у «Хортиці».
Ракетний удар РФ по Києву: число постраждалих зросло
Зросла кількість постраждалих через сьогоднішній ракетний удар у Києві, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.
Раніше було відомо про 12 постраждалих.
«Чоловік отримав різану рану та забій кінцівок. Допомога була надана на місці. Таким чином, загальна кількість постраждалих внаслідок ракетного удару – 13 людей», – написав він у телеграмі.
Читайте також: У Міноборони РФ прокоментували удар по Києву
Вранці 20 грудня російські війська вдарили по Києву балістичними ракетами. За даними Повітряних сил ЗСУ, армія РФ запустила по столиці України п’ять балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23 із Воронезької і Брянської областей Росії, а вночі вдарила дронами по українські території.
За повідомленням київської влади, одна людина загинула, 12 постраждали внаслідок ранкового російського удару і падіння уламків, які виявили в п’ятьох районах Києва.
Влада: зросло число постраждалих через ранковий російський обстріл Херсона
До 11 збільшилась кількість поранених внаслідок ранкового російського обстрілу Херсона, повідомив голова міської військової адміністрації Роман Мрочко.
За його словами, до медиків звернулась 49-річна жінка з Центрального району міста – попередньо, в неї мінно-вибухова травма.
Раніше місцева влада повідомляла про двох загиблих та дев’ятьох поранених у Херсоні внаслідок ранкових обстрілів.
Вранці 20 грудня Херсон зазнав численних російських ударів. За даними ОВА, сили РФ атакували житлову забудову, соціальну та критичну інфраструктуру.
Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін згодом заявив, що російські війська намагаються використати сьогоднішній масований обстріл й провальну спробу просунутися у бік Херсона, аби посіяти паніку в області.
«У низці телеграм-каналів публікують фейкові повідомлення, що нібито у Херсоні оголосили примусову евакуацію. Це – неправда. Регіон – під постійними ударами ворожої армії і росіяни постійно намагаються переправитися на правобережжя. Будь ласка, давайте не піддаватися паніці. Процедура евакуації наразі залишається незмінною», – написав він у телеграмі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Прокуратура: через удар Росії по Костянтинівці загинула жінка, в інших містах є поранені
Російські війська атакували Костянтинівку на Донеччині, повідомила обласна прокуратура 20 грудня.
За повідомленням, атака відбулася о 4:40 вранці 20 грудня.
«Влучання засобу ураження, ймовірно «ФАБ-250» з УМПК відбулось у багатоповерховий будинок. З-під завалів зруйнованої оселі рятувальники деблокували тіло 75-річної жінки», – йдеться в повідомленні.
Крім того, російські війська обстріляли місто Лиман з артилерії о 7 годині ранку. На території гаражного кооперативу був поранений 51-річний містянин. Його госпіталізували з мінно-вибуховою травмою, пораненнями голови і грудної клітини.
Читайте також: Влада Херсона повідомила про другого загиблого через ранкову атаку Росії
Ще троє чоловіків зазнали поранень у Покровськ – у них діагностували травму голови, різані рани тіла, осколкові поранення плеча й стегна, повідомляє прокуратура.
Обласна влада повідомляла про чотирьох загиблих і трьох поранених цивільних внаслідок російських обстрілів Донеччини за попередню добу.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Ув'язнення у собачому вольєрі, здирництво, рекет: як Росія «чеченізує» Донбас
«Очевидно, що ті самі схеми, які випробувані в Росії, перекидають на окуповані території»
Ув'язнення у собачому вольєрі, здирництво, хабарництво, грабежі, рекет та бандитизм – реальність окупованих Росією територій Донбасу. І йдеться не про поодинокі випадки. Експерти кажуть, що це випробувані у самій РФ схеми, які перенесли і поширили тут. Про «чеченізацією» Донбасу – у матеріалі Кавказ.Реалії (проєкт Російської служби Радіо Свобода).
«Там заправляють балом похмурі речі»
33-річний дезертир російської армії на ім'я Петро (ім'я змінене), який жив у Краснодарському краї, робив кілька бізнесів у Сочі, але восени 2022 року його мобілізували. Зараз він чекає на рішення про притулок у Франції. Петро стверджує, що не хотів брати участь у бойових діях і вбивати людей: йому вдалося домогтися призначення до медичної роти (хоча належної освіти він не мав), а потім – за хабар у 100 тисяч рублів «командувати евакуацією на рівні загону».
В іншому інтерв'ю він же зізнався, що гроші у нього вимагали кілька разів, оскільки «хабарі на фронті йдуть потоком»: «Хочеш бути водієм – купуй «буханку» і будеш водієм. Хочеш на завдання піти не сьогодні, а пізніше, трохи ще пожити – давай бабки, поживи. Тобто це пряма вкрай поширена практика, а десять разів по сто тисяч – це вже «мульт». При цьому новий народ прибуває щодня, тобто це стабільність».
Посольства шести країн пошкоджені внаслідок ранкової російської атаки по Києву – МЗС
Посольства Албанії, Аргентини, Палестини, Північної Македонії, Португалії та Чорногорії були пошкоджені під час російського обстрілу Києва вранці 20 грудня.
Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий, передає кореспондентка Радіо Свобода.
Влада Херсона повідомила про другого загиблого через ранкову атаку Росії
Через російські удари по Херсону загинули двоє людей, повідомив голова міської військової адміністрації Роман Мрочко 20 грудня.
«Стало відомо про другого загиблого внаслідок сьогоднішньої атаки рашистів на нашу громаду. У Центральному районі травми, несумісні з життям, отримав 75-річний чоловік», – повідомив він у своїх соцмереж.
Він додав, що після російського удару міська влада отримала більше ніж 30 заявок на закриття більше 700 вікон та консервацію 1 покрівлі в пошкоджених будівлях.
Офіс генерального прокурора повідомив про відкриття кримінального провадження за статтею про воєнний злочин, що призвів до загибелі людини.
Читайте також: Ранкова атака Росії: сили ППО збили 5 балістичних ракет, випущених по Києву – командування
Раніше обласна влада повідомила про одного загиблого та дев’ятьох поранених у Херсоні внаслідок ранкових обстрілів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
СБУ повідомила про підозру генералу РФ через ракетний удар по журналістах Reuters у Краматорську
Служба безпеки України заочно повідомила про підозру російському генералу через ракетний удар РФ по знімальній групі агентства Reuters – про це відомство заявило 20 грудня.
Відомство зібрало доказову базу на російського генерал-полковника Олексія Кіма, який обіймає посаду заступника начальника генерального штабу збройних сил РФ.
«Саме Кім підписав директиву та віддав бойовий наказ на вогневе ураження готелю, де перебували лише цивільні. Для здійснення атаки російський генерал-полковник залучив один із підпорядкованих йому підрозділів ракетних військ. Згідно із бойовим наказом Кіма його підлеглі вдарили по готелю балістичною ракетою «Іскандер-М», – заявила служба.
Слідчі СБУ повідомили генерал-полковнику Кіму про підозру за статтями про ведення агресивної війни та порушення законів та звичаїв війни.
Спершу Малі, тепер Сирія: чи проводила ГУР таємні операції проти Росії?
Розширити поле бою і відтак завдати шкоди армії РФ там, де вона не очікує і не готова. Такий висновок робить видання the Washington Post, аналізуючи дані про роль України в допомозі сирійським повстанцям, аби скинути режим президента Сирії Башара Асада.
І хоча, мовляв, допомога Києва зіграла скромну роль у поваленні диктатора, не помітити зусиль України вдарити по російських операціях на Близькому Сході, в Африці та в самій Росії, аж ніяк не можна. Зрештою, пише видання, таємна операція України в Сирії була «відкритою таємницею».
Зокрема ще до повалення режиму Асада про зв’язок України з повстанським угрупованням в Сирії заявляли російські військові посадовці. У вересневому звіті на онлайн-сайті під назвою Cradle стверджувалося, що Україна запропонувала 75 безпілотних літальних апаратів у рамках угоди «дрони для винищувачів» з HTS. Але незалежних доказів, які підтверджують цю російську заяву, таки немає.
Про те, що Україна не допомагала повстанцям у Сирії заявив в інтерв'ю французькому виданню Le Parisien і президент України Володимир Зеленський.
То чи є «український слід» в історії падіння режиму Асада в Сирії? Про це Радіо Свобода запитало у Головного управління розвідки Міноборони. Отримало письмову відповідь.
Шмигаль: Україна починає отримувати перші кошти від США за рахунок заморожених активів РФ
Україна починає отримувати перші кошти від США за рахунок заморожених російських активів. Світовий банк надасть 2 мільярди доларів через механізм DPL, повідомив 20 грудня премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
Голова уряду зазначив, що відповідні угоди зі Світовим банком підписало Міністерство фінансів України.
18 грудня виконавча рада Світового банку схвалила фінансування для України на понад 2 мільярди доларів.
Як пояснює банк, новий пакет спрямований на посилення фінансової та економічної стабільності України, а також підтримку уряду у здійсненні реформ, які зміцнять економічний потенціал країни та покращать макрофінансову стабільність.
Зокрема, 1 млрд доларів буде наданий у вигляді безповоротного гранту з фонду Світового банку FIF за рахунок внеску США в межах ініціативи G7. Ще 1,05 млрд доларів отримаємо у вигляді позики під гарантії від урядів Японії та Великої Британії.
Міноборони: після кібератаки призупинили отримання відстрочок у «Резерв+»
Сервіси Міністерства оборони України працюють без збоїв після масштабної кібератаки на на державні реєстри України, повідомила 20 грудня заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко. Водночас, за її словами, через відновлювальні роботи в державних реєстрах Міністерства юстиції в МОУ призупинили отримання відстрочок у «Резерв+».
«Реєстри Міноборони працюють у штатному режимі… Електронні рапорти і військово-облікові документи залишаються доступними. Але зараз маємо велику кількість запитів у черзі, тому очікування документу в «Резерв+» може тривати трохи більше, ніж зазвичай. Єдине тимчасове обмеження – через відновлювальні роботи в державних реєстрах Міністерство юстиції України ми були змушені призупинити отримання відстрочок у «Резерв+», – написала черногоренко у фейсбуці.
«Наголошуємо: всі вже отримані відстрочки залишаються дійсними і коректно відображаються у «Резерв+». Ми робимо все можливе, щоб якнайшвидше відновити цю послугу», – додала вона.
В Україну повернули тіла 503 загиблих військових – Координаційний штаб
В Україну вдалося повернути 503 тіла загиблих військових, повідомив 20 грудня Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.
«З числа повернених полеглих захисників України 403 з Донецького напрямку; 12 з Луганського напрямку; 57 із Запорізького напрямку; з моргів на території РФ повернено 31 загиблого», – йдеться в повідомленні.
29 листопада у координаційному штабі повідомляли, що до України вдалося повернути тіла 502 загиблих військовослужбовців.
Читайте також: «ГРУЗ-200»: Крим.Реалії оприлюднили базу даних тисячі загиблих у війні на боці Росії кримчан
На початку березня 2024 року омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що в Україні вдалося ідентифікувати понад 2800 тіл і фрагментів тіл військових. Невідомо, скільки тіл залишаються неідентифікованими.
Президент України Володимир Зеленський 8 грудня повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Мінкульт повідомив про пошкодження Миколаївського костелу внаслідок атаки Росії на Київ
Миколаївський костел у Києві, який є пам’яткою національного значення, зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки вранці 20 грудня, повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
За повідомленням, вибухова хвиля пошкодила фасад костелу, а також вікна адміністративної будівлі Національного будинку музики поруч.
«У костелі пошкоджено фасад і центральний вітраж у формі готичної «троянди». Понівечено бетонну раму, а також зовнішнє та внутрішнє скління. Окрім того, вибухова хвиля зруйнувала віконні рами сходових клітин, які ведуть до шпилів – північної та південної веж, відомих як Хрестоцвіти», – повідомляє Мінкульт.
Відомство зазначає, що костел, зведений у 1899–1909 роках у неоготичному стилі за проєктом Владислава Городецького, є однією з найбільш знакових архітектурних пам’яток України.
Читайте також: У Міноборони РФ прокоментували удар по Києву
За останніми даними міністерства, 1 222 пам’ятки культурної спадщини в Україні постраждали через російську агресію.
«Шкода, завдана культурним цінностям кожного народу, є шкодою для культурної спадщини усього людства. Захист культурних об’єктів України та їх відновлення від наслідків неспровокованої війни росії проти України потребує спільних зусиль. Закликаємо міжнародних партнерів до активних дій, аби зупинити агресора та уберегти культурну спадщину України від знищення», – заявляє відомство.
Кабінет міністрів вніс Миколаївський костел у Києві до Державного реєстру нерухомих пам’яток у жовтні 2022 року.
Вранці 20 грудня російські війська вдарили по Києву балістичними ракетами. За даними Повітряних сил ЗСУ, армія РФ запустила по столиці України п’ять балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23 із Воронезької і Брянської областей Росії, а вночі вдарила дронами по українські території.
За повідомленням київської влади, одна людина загинула, десятеро постраждали внаслідок ранкового російського удару і падіння уламків, які виявили в п’ятьох районах Києва.
Кібератака на держреєстри: СБУ вважає основною версією причетність російських спецслужб
Служба безпеки працює відкрила кримінальне провадження після кібератаки на державні реєстри, повідомив виконувач обов’язків керівника департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов на брифінгу 20 листопада.
За його словами, служба працює за трьома напрямками:
«По-перше, відбиття кібератаки, по-друге, відновлення працездатності інфраструктури та подолання наслідків, і по-третє, документування цієї кібератаки як злочину».
Він повідомив, що СБУ відкрила провадження за кількома статтями Кримінального кодексу, в числі за статтею про «порушення законів та звичаїв війни».
«Основною версією, яку розглядає СБУ, є те, що за цією кібератакою стоять російські спецслужби, зокрема, хакерські угруповання, пов'язані із ГРУ Генштабу Росії», – розповів він.
Очільник департаменту кібербезпеки додав, що, «зважаючи на специфіку роботи» СБУ, не може розкривати всі дані щодо розслідування.
«Робота ведеться, всі наслідки будуть своєчасно подолані та задокументовані у відповідному кримінальному провадженні», – сказав Карастельов.
19 грудня голова Мін’юсту повідомила про наймасштабнішу за останній час зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Внаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу державних реєстрів.
У Міноборони РФ прокоментували удар по Києву
Міністерство оборони Росії заявило, що ракетний удар по Києву вранці 20 грудня був відповіддю на український удар по хімічному підприємству «Комбінат Кам’янський» у Ростовській області РФ.
«18 грудня з території України було завдано ракетного удару по підприємству «Комбінат Кам’янський» у Ростовській області шістьма оперативно-тактичними ракетами ATACMS американського виробництва і чотирма крилатими ракетами повітряного базування Storm Shadow. У відповідь… сьогодні вранці завдано групового удару високоточною зброєю великої дальності по пункту управління СБУ, київському конструкторському бюро «Луч», що здійснює проєктування і виробництво ракетних комплексів «Нептун», крилатих ракет наземного базування РСЗВ «Вільха», а також позиції зенітного ракетного комплексу Patriot», – заявили у російському відомстві.
Там заявили, що згадані об’єкти були уражені. Українська влада про таке не повідомляла.
За повідомленням київської влади, одна людина загинула, десятеро постраждали внаслідок ранкового російського удару і падіння уламків, які виявили в п’ятьох районах Києва.
Зокрема, в Голосіївському районі пошкоджено офісну будівлю, дорожнє покриття і газову трубу з подальшою розгерметизацією; загорілися п’ять автомобілів.
Мер Віталій Кличко зазначив, що внаслідок російського удару й пошкодження тепломагістралі в Голосіївському районі без тепла зараз 630 житлових будинків, 16 лікувальних закладів, 17 шкіл і 13 дитячих садочків.
У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що вранці 20 грудня армія РФ вдарила по Києву п’ятьма балістичними ракетами «Іскандер-М»/KN-23 із Воронезької і Брянської областей Росії.
«У результаті бойової роботи протиповітряною обороною збито усі п’ять балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23, які російські злочинці спрямували по Києву. На жаль, після підступної ворожої атаки є наслідки на землі. Уламки збитих ракет завдали збитків і руйнувань в п’яти районах столиці, на жаль, є загиблі та поранені», – повідомило командування.
18 грудня керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко заявив, що у Ростовській області РФ було атаковане одне з найбільших хімічних підприємств Росії – ФКП «Комбінат Кам’янський». За його словами, підприємство займається виробництвом ракетного палива (спеціалізується на виготовленні твердопаливних компонентів для ракетних двигунів, зокрема для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і міжконтинентальних балістичних ракет на твердому паливі).
Також комбінат займається виготовленням вибухових речовин, компонентів для боєприпасів, а також утилізацією та знешкодженням відпрацьованих ракетних систем, йдеться у повідомленні.
Українське командування не коментувало цей удар.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони РФ звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.
Ранкова атака Росії: сили ППО збили 5 балістичних ракет, випущених по Києву – командування
Близько 7 години ранку 20 грудня армія РФ вдарила по Києву п’ятьма балістичними ракетами «Іскандер-М»/KN-23 із Воронезької та Брянської областей Росії, повідомило командування Повітряних сил.
«В результаті бойової роботи протиповітряною обороною збито усі п’ять балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23, які російські злочинці спрямували по Києву. На жаль, після підступної ворожої атаки є наслідки на землі. Уламки збитих ракет завдали збитків та руйнувань в п’яти районах столиці, на жаль, є загиблі та поранені», – повідомляє командування.
Військові просять миттєво реагувати на загрозу балістичних ударів, адже часу на те, щоб перейти до укриття, дуже мало.
Також у ході нічної атаки, що почалася увечері 19 грудня, російська армія випустила по Україні балістичну ракету «Іскандер-М» і 65 ударних безпілотників Shahed та інших типів.
Пуски здійснювалися з районів російських Брянська, Міллерова, Орла та Приморсько-Ахтарська. Повітряну атаку відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ і мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони.
«Станом на 09.30 підтверджено збиття 40 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників інших типів у Курській, Полтавській, Сумській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Через активну протидію Сил оборони 20 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків)», – йдеться в зведенні.
За даними Повітряних сил, удари пошкодили будинки, лікувальні заклади, складські приміщення та фермерські господарства у Дніпропетровській, Сумській, Київській та Харківській областях.
Київська влада повідомляла про дев’ятьох поранених у столиці внаслідок ранкової атаки та одного загиблого.
За уточненими даними КМВА, уламки впали в Голосіївському, Соломʼянському, Шевченківському, Дніпровському і Печерському районах.
Через обстріли РФ загинули 4 жителів Донеччини за добу – ОВА
Протягом попередньої доби внаслідок російських обстрілів загинули четверо жителів Донецької області, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін 20 грудня.
«За 19 грудня росіяни вбили чотирьох жителів Донеччини: двох у Шевченку, по одному в Катеринівці і Сіверську», – заявив він.
Філашкін додав, що ще троє людей зазнали поранень: у Катеринівці, Сіверську та Миколаївці.
Також голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомляє про п’ятьох поранених у регіоні: в Чугуївському та Куп’янському районах. Напередодні стало відомо, що в Куп’янському районі загинули троє людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Прокудін: через російські атаки на Херсон одна людина загинула, 9 поранені
Російська армія завдала ударів по всіх районах Херсона вранці 20 грудня, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Ворог цілеспрямовано атакував житлову забудову, соціальну та критичну інфраструктуру. Станом на цю хвилину відомо про одного загиблого і девʼятьох поранених. Мої співчуття рідним вбитого чоловіка», – заявив він.
Згодом Прокудін уточнив, що внаслідок масованих обстрілів у області без електропостачання залишилися до 60 тисяч абонентів:
«Пошкодження обʼєктів критичної інфраструктури призвело до знеструмлень споживачів у мікрорайонах Шуменський, Житлоселище, Таврійський та Острів міста Херсон. Також електропостачання відсутнє у Білозерці та Комишанах».
Вранці 20 грудня місцева влада повідомила про масований обстріл Херсона.
Напередодні, за даними обласної влади, на Херсонщині через російську агресію загинула одна людина, 18 були поранені.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Генштабі повідомили про 191 зіткнення на фронті за добу
Ситуація на фронті залишається складною, протягом минулої доби зафіксовано 191 бойове зіткнення, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
Зокрема, за повідомленням, 60 штурмів російських сил українські військові відбили на Курщині в РФ.
«Сили оборони України продовжують операцію в Курській області. Авіація росіян продовжує бити по власній території. За минулу добу російські літаки завдали 6 авіаударів, скинувши при цьому 7 КАБ, окрім того ворог здійснив 472 обстріли», – йдеться в повідомленні.
На Покровському напрямку, за даними Генштабу, українські військові зупинили 32 штурмові дії загарбників у бік населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Даченське, Солоне, Новий Труд, Зелене і Нововасилівка.
«На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 18 російських атак. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед в районах Сонцівки, Старих Тернів, Андріївки, Курахового та Дачного. На Времівському напрямку противник здійснив 23 штурми наших позицій в районах Успенівки, Костянтинопільського, Благодатного, Нескучного та Новодарівки», – йдеться в повідомленні.
Також бої тривали на Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському, Придніпровському напрямках.
Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, станом на 17 грудня, Сили оборони ведуть активні бойові дії на ділянці фронту загальною протяжністю понад 1170 кілометрів, найбільш складна ситуація зараз на Покровському та Курахівському напрямках.
Сирський також повідомив 17 грудня, що російські військові вже третю добу проводять «інтенсивні наступальні дії» у Курській області, активно застосовуючи підрозділи армії Північної Кореї.
У листопаді агенція Reuters із посиланням на високопоставлене українське військове джерело, яке працює в Генеральному штабі України, повідомила, що Україна через російські контратаки втратила понад 40% території в Курській області РФ, яку вона захопила під час бойових дій у серпні. За даними джерела, Росія розгорнула близько 59 тисяч військових у Курській області.