Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Вбивство генерала у Москві: підозрюваного звинуватили в тероризмі та взяли під варту

Суд у Москві 19 грудня висунув громадянину Узбекистану Ахмаджону Курбанову звинувачення у тероризмі та інші звинувачення у вбивстві генерал-лейтенанта Ігоря Кирилова.

Окрім тероризму, Курбанова звинувачують у вбивстві і незаконному зберіганні зброї та боєприпасів.

Курбанова, 1995 року народження, звинувачують у тому, що 17 грудня він підірвав саморобний вибуховий пристрій, захований у скутері, припаркованому біля житлового будинку в Москві.

У Мурманську стався вибух у районі бази Північного флоту РФ – Коваленко

У російському Мурманську стався вибух в районі бази Північного флоту РФ, повідомив 19 грудня керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко.

«Ця база забезпечує РФ можливість контролювати арктичні морські шляхи та доступ до Північного Льодовитого океану. Вона підтримує як надводні кораблі, так і атомні підводні човни», – вказано у дописі.

За словами Коваленка, у Мурманську розташовані командні центри, склади боєприпасів, ремонтні доки та пункти управління флотом. Там також відбувається тестування, зокрема ракет «Циркон».

«Кораблі Північного флоту є носіями ракет «Калібр», які Росія протягом війни запускає по території України. Північний флот РФ також виконує завдання з розвідки та протидії силам НАТО з прицілом на Арктику», – каже керівник ЦПД.

Пряма відстань від Мурманська до України становить приблизно 2000 кілометрів.

ОГП: війська РФ вдарили по селищу на Харківщині ракетою «Іскандер-М»

Через російський удар по селищу Шевченкове на Харківщині загинули троє людей, ще троє поранені, повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

Раніше було відомо лише про трьох загиблих.

За даними слідства, 19 грудня близько 15:10 армія РФ завдала ракетного удару по житловому кварталу у селищі Шевченкове Купʼянського району – пошкоджені щонайменше 12 житлових будинків.

Попередньо встановлено, що війська РФ вдарили по населеному пункту ракетою «Іскандер-М».

Щольц і Трамп під час розмови погодилися, що війна Росії проти України «триває занадто довго»

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 19 грудня вкотре поговорив по телефону з новообраним президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом, повідомила пресслужба німецького політика.

Вказано, що розмова була присвячена викликам безпековій політиці в Європі.

«Співрозмовники погодилися, що війна Росії проти України триває занадто довго і що важливо якнайшвидше стати на шлях до чесного, справедливого та сталого миру», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що Шольц підтвердив, що продовжуватиме підтримувати Україну в її захисті від російської агресії стільки, скільки буде необхідно.

Дональд Трамп наразі про розмову з очільником Німеччини не повідомляв.

15 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Це сталося вперше від грудня 2022 року. Як повідомили в німецькому уряді, Шольц «засудив російську агресивну війну проти України і закликав президента Путіна припинити її та вивести війська».

Очільник Росії Володимир Путін заявив, що не розмовляв із обраним президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом, але «готовий до цього». Він висловив бажання до переговорів, але на умовах Росії і вкотре розповів про незнищенну російську ракету. Це він сказав не пресконференції за підсумками року.

Путін запропонував «високотехнологічну дуель»: «Нехай зберуть усі (західні – ред.) системи ППО та ПРО, виберуть об’єкт – приміром, у Києві, а ми вдаримо «Орешником» і подивимося, що станеться».

Москва підтвердила атаку на підприємство у Ростовській області, де виробляють паливо для ракет

Міністерство оборони Росії підтвердило, що 18 жовтня українські військові вдарили на підприємству «Комбінат Кам'янський» у Ростовській області.

Російське відомство стверджує, що ЗСУ застосували шість ракет ATACMS і чотири крилаті ракети Storm Shadow, дев’ять із яких збили. У Міноборони РФ кажуть, що одна ракета Storm Shadow нібито була «відхилена» від об’єкта атаки, в результаті падіння пошкодила технічну споруду на території комбінату.

Москва заявила, що дії української сторони «не залишаться без відповіді».

18 грудня Ростовська область РФ зазнала ракетної атаки, заявив виконувач обов’язків губернатора Юрій Слюсар.

За словами Слюсара, у хуторі Мала Кам’янка через падіння уламків спалахнув житловий будинок, уламками пошкоджено ще кілька, в іншому дворі виявили фрагмент ракети.

Згодом керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко заявив, що у Ростовській області було атаковане одне з найбільших хімічних підприємств Росії – ФКП «Комбінат Кам’янський». За його словами, підприємство займається виробництвом ракетного палива (спеціалізується на виготовленні твердопаливних компонентів для ракетних двигунів, зокрема для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і міжконтинентальних балістичних ракет на твердому паливі).

Також комбінат займається виготовленням вибухових речовин, компонентів для боєприпасів, а також утилізацією та знешкодженням відпрацьованих ракетних систем, йдеться у повідомленні.

Інцидент із ТЦК у Вишгороді: Міноборони обіцяє покарати винних

Міністерство оборони України обіцяє притягнути до відповідальності всіх причетних до інциденту, що трапився у Вишгороді під Києвом. 19 грудня у соціальних мережах зʼявилося відео, на якому військовослужбовці ТЦК разом з поліцейськими намагалися силою відчинити двері авто, зокрема використовуючи вогонь.

«Щодо інциденту у Вишгороді, зафіксованого на відео і поширеного у соцмережах, Міноборони у взаємодії з правоохоронними органами проводить перевірку і встановлює осіб, причетних до цієї ситуації. Всі причетні до цього інциденту будуть притягнуті до відповідальності згідно з законодавством України», – йдеться у заяві оборонного відомства.

Міністерство оборони зазначило, що подібні дії є неприпустимими та підривають довіру до Збройних сил і сектору безпеки.

Також поліція Київщини повідомила, що відсторонила своїх співробітників причетних до інциденту.

У 2025 році виплати Україні з Ukraine Facility сягнуть 12,5 млрд євро – Єврорада

Європейська рада вітає реалізацію Ukraine Facility, у наступному році виплати Україні за цією програмою досягнуть 12,5 млрд євро.

«У 2025 році очікується, що виплати з Фонду досягнуть 12,5 мільярдів євро. Крім того, Єврорада вітає швидку імплементацію ініціативи G7 ERA на суму 45 млрд євро (50 млрд доларів США) для підтримки поточних і майбутніх військових, бюджетних та відновлювальних потреб України. В рамках цієї ініціативи ЄС планує розпочати виплати в січні, а загальна сума виплат до 2025 року становитиме 18,1 мільярда євро», – йдеться в оприлюднених висновках Євроради за підсумками саміту.

Водночас у Єврораді нагадують, що вся військова підтримка буде надаватися відповідно до політики безпеки і оборони окремих держав-членів і з урахуванням інтересів безпеки і оборони всіх держав-членів.

Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала другий платіж за програмою Ukraine Facility – 4,1 млрд євро від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility.

Прем’єр нагадав, що в рамках ініціативи Ukraine Facility допомога Україні цього року складає 16,1 мільярда євро. Загалом у її межах передбачено надання Україні 50 мільярдів євро у період з 2024 до 2027 року.

На Нікопольщині через атаки РФ поранені шестеро людей – ОВА

На Нікопольщині через російські атаки поранені шестеро людей, уточнив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За його даними, протягом дня війська РФ дронами та артилерією здійснили понад 30 атак по Нікополю, Марганецькій, Мирівській і Покровській громадах.

За уточненою інформацією, постраждали шестеро людей, троє з них залишаються в лікарні. Раніше було відомо про чотирьох постраждалих.

Пошкоджені інфраструктура, підприємства, ліцей, сім багатоквартирних і 10 приватних будинків, дві господарські споруди, три гаражі, теплиця, чотири автівки, лінія електропередач, додав Лисак.

Через польські законопроєкти про УПА і ОУН (б) Львівська облрада звернулась Верховної Ради та уряду

Сьогодні депутати Львівської обласної ради звернулись до Верховної Ради України та уряду щодо ініціативи польських політиків партії «Право і Справедливість», які внесли в польський Сейм законопроєкт, який пропонує прирівняти ідеологію ОУН, фракції Бандери (ОУН-б) та УПА до фашизму й комунізму, та передбачає кримінальну відповідальність «за пропаганду» цієї ідеології.

Львівські обранці вважають, що «польські політики вдаються до маніпуляцій і посилаються на однобокі та сфабриковані факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині та Заході України в роки Другої світової війни. Вони нав’язують власну історичну та ідеологічну парадигму, яка покликана дискредитувати право українців на власну державу».

У зверненні мовиться про те, що «для кожного зі свідомих українців УПА – єдина організована збройна сила, яка за відсутності Української держави стала на захист українців супроти насильства і терору німецького, совєтського та польського окупаційних режимів. Українцям не потрібні чужі території, але ніхто не може посягати на наше священне право мати власну історію, берегти національну пам’ять, відстоювати власну гідність».

Депутати Львівської облради вважають, що «Україні і Польщі потрібно врахувати уроки минулого, будувати сучасні відносини на засадах взаємної поваги та рівності. Вважаємо, що Україна і Польща мають бути справді стратегічними партнерами».

Лідери ЄС закликали терміново активізувати військову допомогу Україні

Лідери Європейського Союзу закликали терміново наростити військову підтримку України.

«Рада закликає до термінової активізації зусиль, зокрема, щодо постачання систем ППО, боєприпасів і ракет, а також щодо забезпечення необхідної підготовки та обладнання для українських бригад. Рада ЄС підкреслює важливість активізації роботи з подальшої підтримки та розвитку оборонної промисловості України та поглиблення її співпраці з оборонною промисловістю ЄС», – йдеться у заяві Європейської ради після саміту ЄС.

Лідери ЄС нагадують про важливість реалізації всіх компонентів ініціативи G7 «Надзвичайні кредити для прискорення надходжень до бюджету України» (ERA), включаючи компонент військових потреб, і закликають до якнайшвидшої реалізації рішень в рамках Європейського фонду миру, прискорення роботи з посилення Місії ЄС з надання військової допомоги на підтримку України.

Чеський парламент визнав геноцид кримських татар (відео)

ОВА: сили РФ завдали ударів по Купʼянському району Харківщини, є жертви

Російські війська завдали ударів по Купʼянщині, у селищі Шевченкове загинули троє людей, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Спочатку він інформував про одну жертву російської атаки, згодом уточнив, що загинули двоє жінок –67 і 65 років та 33-річний чоловік.

За його даними, також внаслідок російського обстрілу Дворічної зазнала поранень одна жінка, її госпіталізували до лікарні.

«Бачите, з ким маємо справу?»: Зеленський про заяву Путіна щодо «дуелі» Орєшніка й систем ППО

Посилення протиповітряної оборони було на порядку денному переговорів президента Володимира Зеленського із генеральним секретарем НАТО та лідерами Європейського союзу – про це він сказав на пресконференції в Брюсселі 19 грудня.

У питанні журналіст також згадав заяви посадовців ЄС, які виступають проти «підштовхування» України до негайного перемир’я з Росією. У своїй відповіді Зеленський сказав, що сподівається на єдність Європи та Сполучених Штатів після інавгурації президента США Дональда Трампа:

«Після цього ми хочемо, щоб у нас був серйозний план, як зупинити Путіна».

Читайте також: Пентагон: ймовірне нове застосування Росією «Орєшніка» не змінить ситуацію на полі бою, це спроба залякати

Він додав, що під час зустрічей «також говорили про ППО», а згодом згадав про заяву президента Росії Володимира Путіна, зроблену раніше сьогодні.

«Ви бачите, з ким ми маємо справу? Сьогодні «товариш із Кремля» сказав, що Росія пропонує технологічну дуель. Каже: ми вдаримо кудись по Києву «Орєшніком», а вони нехай поставлять ППО і подивимося, що буде. Ви вважаєте, що це адекватна людина? Просто відморозки», – прокоментував Зеленський.

«Фантазер, який живе в своєму акваріумі» – Зеленський про останню заяву Путіна щодо переговорів

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву російського лідера Володимира Путіна щодо ймовірних мирних переговорів.

«Я в цілому здивований, що він до чогось там готовий. Він постійно каже, що я нелегітимний, чи, як вони там кажуть. Що стосується Стамбульських угод, яких ніколи не існувало, а був ультиматум Російської Федерації в перший же день окупації нашої держави у 2022 році. Їх гінці по різних напрямках, використовуючи різні джерела, показували нам деталі цього ультиматуму. Цих гінців в Україні немає. вони вже побігли в Росію або за кордон. У будь-якому випадку Україна не погодилась на ультиматум Російської Федерації», – сказав він, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Затиснули з двох флангів: як ЗСУ зупинити армію РФ під Кураховим?

Російська армія окупувала на південному заході від Курахового село Трудове, повідомив проєкт DeepState вночі 19 грудня. Також агресору вдалося просунутися на північ від Трудового в районі Успенівки.

Судячи з карти проєкту, Курахове затиснуте між Курахівським та Времівським напрямками, які вже фактично злилися в один. Також аналітики позначили просування агресора у самому місті.

Раніше 18 грудня DeepState писав, що навколо Зеленівки, яка розташована за 13 кілометрів на південний захід від Курахового, для Сил оборони ситуація погіршилася.

Генштаб ЗСУ: від початку доби на фронті було понад 100 боїв, майже половина – на Курському напрямку

Від початку доби на фронті відбулося 103 бойових зіткнення, найбільше російські війська атакують на Курському напрямку, повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

На Курщині українські захисники ще відбивають 18 російських атак, всього на даний час вже зафіксовано 47 боєзіткнень.

За даними штабу, висока активність противника наразі зберігається на Покровському напрямку – десять разів за сьогодні розпочиналися зіткнення різної інтенсивності. Поблизу населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Даченське, Солоне та Нововасилівка українські військові відбили дев’ять атак.

Також на Времівському напрямку російські загарбники 10 разів атакували в районах Успенівки, Костянтинопільського, Благодатного, Нескучного та Новодарівки

У Генштабі зазначають, що на Курахівському напрямку біля Сонцівки, Старих Тернів, Андріївки, Курахового та Дачного українські війська відбили три штурми, ще п’ять боєзіткнень тривають.

«Дорога в один кінець»: долі зниклих безвісти морпіхів у Кринках. Як їх шукають?

Понад 60 ударів було завдано з повітря, з дронів, з мінометів, з усього поки він плив в один бік»

«Людям було навіть не так страшно перебувати в цьому селі, воювати там, як плисти туди і відпливати назад»

«Було пряме попадання в човен, там всі і залишилися».

В таких умовах проходила військова операція Сил оборони у селі Кринки на лівому березі Дніпра Херсонщини, де тривалий час українські військові утримували плацдарм. Влітку стало відомо про сотні військовослужбовців, які зникли безвісти під час цієї операції.

  • Що відомо про долі військових, які зниклих безвісти у Кринках?
  • В чому полягала складність цієї військової операції?
  • Що розповідають родичі про обставини зникнення безвісти морпіхів, і куди вони можуть звернутися по допомогу?

Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Верховна Рада ліквідувала закон про ліквідацію МСЕК

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №12178 про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій – про це повідомили 19 грудня кілька народних депутатів.

За їхніми повідомленнями, за документ у другому читанні проголосували 259 парламентарів.

Ухвалення законопроєкту прокоментувало також Міністерство охорони здоров’я, заявивши, що воно запускає реформування МСЕК і впроваджує оцінювання повсякденного функціонування.

«Уже з 1 січня 2025 року саме експертні команди лікарів-практиків будуть встановлювати інвалідність замість застарілих, корумпованих МСЕК», – йдеться в повідомленні.

МОЗ уточнює, що закон передбачає автоматичне формування експертних команд за принципом випадковості. При цьому всі документи, видані МСЕК до 1 січня 2025 року, залишаються чинними.

22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.

Через кілька днів уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.

Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG