Доступність посилання

ТОП новини

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Команда Трампа вивчає шляхи, як закінчити війну РФ проти України – Волц

Номінований Дональдом Трампом на посаду радника президента з нацбезпеки Майк Волц заявляє, що команда обраного президента США вивчає шляхи і пропозиції щодо того, як завершити війну Росії проти України «назавжди, а не просто призупинити». Про це Волц сказав 15 грудня в інтерв’ю телеканалу CBS News.

«Як виглядає успіх у відповідності до наших інтересів? Як ми закінчимо війну? Хто за столом переговорів? Як ми можемо змусити всі сторони сісти за стіл переговорів і які рамки для угоди? Це речі, які ми обдумуємо з його фантастичною командою, яку він (Трамп – ред.) збирає», – сказав Волц.

При цьому він зазначив, що не збирається вдаватися в подробиці.

Волц наголосив, що до 20 січня, інавгурації Дональда Трампа, його команда «тісно координує свої дії із чинною адміністрацією» США, що стосується і будь-яких переговорів щодо припинення вогню в Україні.

«Після виборів усі, хто приїжджав до нас, наші європейські союзники, президент Зеленський… та інші … переходили до того, про що я говорив: як ми закінчимо цей конфлікт, як це зробити таким чином, щоб відновити стабільність, зупинити різанину і, сподіваюся, зробити це назавжди, а не просто... не просто призупинити? Це все, над чим ми думаємо», – сказав Волц.

7 грудня у Парижі відбулася зустріч Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським і президентом Франції Емманюелем Макроном. Коментуючи цю зустріч, Трамп акцентував на необхідності якнайшвидшого завершення війни, а Зеленський говорив про «мир завдяки силі».

«Це (війну) не закінчити просто папірцем і кількома підписами. А припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент, як Путін це вже робив. Щоб гарантувати, що втрат українців і українок більше не буде, треба гарантувати надійність миру й не заплющувати очі на окупацію», – заявляв президент України.

Генштаб: на фронті за добу було 214 зіткнень

Від початку доби на фронті відбулося 214 бойових зіткнень, повідомив станом на 22:00 15 грудня Генеральний штаб ЗСУ.

Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському і Времівському напрямках, кажуть у Генштабі.

«Сіверський напрямок: ворог 33 рази штурмував наші позиції поблизу Білогорівки, Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки і Виїмки, на даний час точаться бої в 17 локаціях. Покровський напрямок: від початку цієї доби противник 27 разів атакував у районах Миролюбівки, Променя, Лисівки, Даченського, Зеленого, Піщаного і Новооленівки. Наші захисники відбили 16 атак, 11 бойових зіткнень досі тривають», – йдеться в повідомленні.

«На Курахівському напрямку загарбники атакували 31 раз поблизу Старих Тернів, Сонцівки, Зорі, Курахового й Успенівки. 23 атаки окупантів вже відбито, бої тривають. На Времівському напрямку точаться бої поблизу Сухих Ялів, Розливу, Зеленівки та Макарівки. В районах Костянтинопольського, Трудового, Нового Комара, Новосілки українські захисники відбили 23 штурми ворога», – додали в командуванні.

За повідомленням, бої протягом доби також тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Придніпровському напрямках.

«На Курщині наші захисники відбили 26 ворожих штурмів, загарбники продовжують атакувати», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні розвідка Великої Британії заявила, що російські війська здобули подальші успіхи на південь від Покровська, ключового логістичного центру Донецької області.

Напередодні пресслужба ОТУВ «Хортиця» повідомила, що російські військові «покращили тактичне положення» на Покровському напрямку.

Від 5 грудня проєкт DeepState повідомляє про щоденне просування російської армії на південний захід від Покровська – в районі селища Шевченко.

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив у звіті за 7 грудня, що Росія, ймовірно, не відмовиться від планів взяти Покровськ, попри рекордні втрати на фронті.

На думку аналітиків, російські сили намагатимуться обійти місто із заходу, щоб змусити Сили оборони вийти з Покровська і Мирнограда поряд без штурмів у лоб.

Зеленський: є 3607 позитивних рішень про переведення військових ЗСУ

Станом на 15 грудня є 3607 позитивних рішень щодо переведень між підрозділами для військових Збройних сил України, повідомив у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський.

«Сьогодні – новий крок у нашому державному застосунку «Армія+»: тепер можливі переведення для воїнів Національної гвардії України. Зараз – на першому етапі – для воїнів Нацгвардії відкриті переведення всередині Нацгвардії, але є завдання додати можливість також переведень між підрозділами Збройних сил України і Нацгвардії», – зазначив Зеленський.

За його словами, найближчим часом в «Армію+» будуть додані підрозділи прикордонників.

12 листопада Кабмін схвалив постанову про запровадження механізму переведень між військовими частинами за ініціативою військовослужбовців. Президент Володимир Зеленський заявив, що механізм розроблявся у взаємодії громадянського суспільства, Міністерства оборони і Збройних сил України, а переведення працюватимуть через застосунок «Армія+».

Про складність добровільних переведень у війську повідомляли неодноразово. У липні на сайті Офісу президента була зареєстрована петиція щодо врегулювання майже неможливої на практиці процедури переміщення військовослужбовців між підрозділами Сил оборони. Однак звернення не отримало необхідної для розгляду підтримки.

У Генштабі заявили про активні штурмові дії військ РФ на південно-східній околиці Курахового

Російські війська, прагнучи захопити Курахове на Донеччині, проводять активні штурмові дії на південно-східній околиці міста і при цьому намагаються захопити дорожню розв’язку і квартал багатоквартирної забудови в його південній частині, повідомив ввечері 15 грудня Генеральний штаб ЗСУ.

«Із цією метою, а також у цілях захоплення важливих адміністративних і промислових об’єктів й споруд, розташованих у центральній частині міста, [противник] намагається інфільтрувати диверсійно-розвідувальні групи. Зафіксовані випадки використання ДРГ під виглядом цивільних осіб. Із метою запобігання таким діям противника Сили оборони проводять контрдиверсійні заходи. Командуванням ухвалюються всі необхідні рішення з урахуванням складності обстановки», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі зазначили, що Курахівський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті, і що Росія разом із наступом своїх військ на землі «активно реалізує спеціальні операції в інформаційному просторі».

«Так, на підтримку реалізації завдань курахівської операції противник поширює спотворену інформацію про ситуацію в місті. Тому, дотримуйтеся інформаційної гігієни і довіряйте офіційним джерелам», – зазначили у командуванні.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 15 грудня повідомив, що заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, і назвав ситуацію на Покровському напрямку і з Кураховим «важкою».

За даними проєкту Deep State, Росія посилила тиск на півночі Курахового приблизно із 27 листопада. Активність агресора на Курахівському напрямку має ціль, розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин: «Для противника на цьому напрямку важливо вирівняти лінію оборони, адже це насамперед дасть їм можливість перегрупуватися – вивести деякі підрозділи на відновлення. А потім вже зосередити їх для подальшого наступу на цій ділянці фронту, як і на Покровському напрямку».

Голова Кримінальної поліції після вибуху в Дніпрі: Росія намагається дестабілізувати українське суспільство

Заступник голови Національної поліції України, начальник Кримінальної поліції Андрій Нєбитов після вибуху в місті Дніпро заявив, що Росія намагається послабити не лише українські сили оборони й безпеки, а й усе суспільство.

«Вербуючи терористів-підривників серед громадян-зрадників, Росія намагається розхитати ситуацію всередині країни, розколоти суспільство. Усі ці підриви, підпали автівок, знищення інфраструктури – свідомі диверсії, які водночас підсилюються інформаційно-психологічними атаками ворога для дискредитації військових і всієї правоохоронної системи», – написав Нєбитов у фейсбуці 15 грудня.

При цьому, за його словами, з’являються «експерти», які транслюють наративи про «300 тисяч поліцейських» і «відправити всіх на фронт».

«Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко і голова НПУ Іван Вигівський неодноразово інформували про те, що в Україні – 100 тисяч поліцейських, з них 10% – вже на війні у найгарячіших точках. Ще 25%, а це приблизно чверть особового складу, несуть службу в регіонах, де проводяться бойові дії. Одночасно близько 40-45% поліцейських залучені до виконання функцій безпеки і оборони, а саме – виконання бойових завдань, розмінування, евакуації людей із небезпечних зон, забезпечення безпеки на кордоні. Крім того, на нас – утримання криміногенної ситуації і правопорядку всередині держави. Це робота, яку замість поліцейських не виконає ніхто», – зазначив Нєбитов.

Він охарактеризував те, що сталося, як інформаційну операцію РФ для створення фейкової реальності.

«Росія витрачає величезні зусилля, щоб створити в соцмережах потрібну їй картинку. Ця фейкова реальність спрямована на зменшення, а то й нівелювання підтримки наших захисників суспільством, на руйнування правоохоронної системи», – наголосив заступник голови Нацполіції.

У центрі Дніпра вдень 14 грудня стався вибух біля будівлі ТЦК і СП у центрі міста. У результаті загинула одна людина, серед поранених – двоє поліцейських. Згодом силовики повідомили про затримання 37-річного місцевого жителя, який, за їхніми даними, заклав вибухівку. За даними української поліції, зловмисник діяв за вказівками російських спецслужб.

У Greenpeace Україна прокоментували аварію танкерів у Керченській протоці

Аварія двох російських танкерів із нафтопродуктами в Керченській протоці впливатиме на екологію регіону ще багато років, заявила в коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії директорка Greenpeace Україна Наталія Гозак.

Вона нагадала, що схожий інцидент стався у 2007 році, коли танкер «Волгонефть» зазнав катастрофи в Керченській протоці, внаслідок чого в море вилилося близько 1500 тонн нафти. За словами Гозак, навіть через рік після цього концентрація нафтопродуктів у воді була в десятки разів вищою за дозволені норми.

«Як результат, десятки кілометрів забрудненого узбережжя для обох боків протоки. Більшість цих продуктів опустилася на дно і, як наслідок, була вражена кормова база для морської біоти. На узбережжі утворилися великі плями мазуту, які вимагали ліквідації. Вони вражають усе морське життя», – наголосила вона.

Однією із причин катастрофи Гозак вважає воєнні дії Росії проти України. «Очевидно, це пальне для військових кораблів», – зазначила вона.

Директорка Greenpeace Україна також додала, що ліквідація наслідків таких забруднень потребує зусиль не однієї інституції, а міжнародного співробітництва.

«Але я впевнена, що Росія не дасть доступу, інформація буде максимально обмежена. І дуже сумніваюся, що РФ вживатиме якихось заходів для того, щоб ліквідувати наслідки. Найімовірніше, воно залишиться як є», – резюмувала Гозак.

15 грудня два російські судна з нафтопродуктами – «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239» – зазнали аварії в умовах шторму в Керченській протоці.

У МНС Росії повідомили про загибель одного моряка. Внаслідок катастрофи стався розлив нафтопродуктів. Масштаби поки що невідомі. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Видання Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».

Президент Росії Володимир Путін дав доручення щодо організації рятувальних робіт та ліквідації наслідків розливу палива в Керченській протоці. Російські силовики відкрили дві кримінальні справи за фактом катастрофи.

Розвідка Британії проаналізувала просування військ РФ на південь від Покровська

Російські війська здобули подальші успіхи на південь від Покровська, ключового логістичного центру Донецької області, заявляє розвідка Великої Британії.

«Зараз російські війська перебувають приблизно за три кілометри від південних околиць Покровська, ймовірно, зайнявши село Шевченко. Саме Шевченко розташоване на перехресті двох трас, що ведуть на Покровськ», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому 15 грудня.

У розвідці зазначають, що Росія, ймовірно, продовжить просування в напрямку Покровська.

«Російські війська, ймовірно, перетнули північно-східний логістичний маршрут Великої Новосілки, Т-05-18. На початку грудня українські війська, за повідомленнями, відновили контроль над селом Новий Комар і продовжують утримувати єдиний маршрут постачання до Великої Новосілки з півночі», – йдеться у повідомленні.

Напередодні пресслужба ОТУВ «Хортиця» повідомила, що російські військові «покращили тактичне положення» на Покровському напрямку.

Від 5 грудня проєкт DeepState повідомляє про щоденне просування російської армії на південний захід від Покровська – в районі селища Шевченко.

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив у звіті за 7 грудня, що Росія, ймовірно, не відмовиться від планів взяти Покровськ, попри рекордні втрати на фронті.

На думку аналітиків, російські сили намагатимуться обійти місто із заходу, щоб змусити Сили оборони вийти з Покровська і Мирнограда поряд без штурмів у лоб.

ГУР: у російському Ульяновську через вибух пошкоджене залізничне полотно

Головне управління розвідки Міноборони України повідомляє, що в російському Ульяновську через вибух було пошкоджене залізничне полотно.

За повідомленням, вибух стався 14 грудня. «Військова логістика окупаційної армії РФ зазнала чергового ускладнення. Вибух відбувся у залізничному районі Ульяновська, на лінії неподалік річки Свіяґа, за декілька кілометрів від місцевого локомотивного депо й Ульяновського моторного заводу», – йдеться в повідомленні.

Редакція поки що не може перевірити наведені дані з незалежних джерел. Російська влада про вибух не повідомляла.

Раніше в ГУР заявляли, що 13 грудня у російському Краснодарі пожежа вивела з ладу три локомотиви, а 11 грудня у Брянську згоріли два магістральних тепловози держави-агресора.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.

Генштаб: найбільше боїв від початку доби зафіксували на 4 напрямках

Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається складною, від початку доби відбулося 152 бойових зіткнення, повідомив станом на 16:00 15 грудня Генеральний штаб ЗСУ.

Найбільше боїв, за повідомленням, зафіксовано на Сіверському, Курахівському, Покровському і Времівському напрямках.

«На Сіверському напрямку підрозділи Сил оборони відбили десять атак російських загарбників, 14 боєзіткнень на даний час тривають. Ворог атакує поблизу Білогорівки, Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки і Виїмки… На Покровському напрямку від початку доби окупанти здійснили 20 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій в районах Миролюбівки, Променю, Лисівки, Даченського, Зеленого, Піщаного і Новооленівки. Сили оборони стримують натиск та відбили 13 атак противника, сім боєзіткнень ще тривають», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, на Курахівському напрямку загарбники атакували 23 рази поблизу Старих Тернів, Сонцівки, Зорі, Курахового й Успенівки, а на Времівському напрямку відбувається 13 боєзіткнень поблизу Костянтинопольського, Сухих Ялів, Розливу, Зеленівки, Трудового, Нового Комара, Новосілки і Макарівки, 12 штурмів противника українські військові вже відбили.

Раніше речник Сил оборони півдня Владислав Волошин в ефірі національного телемарафону заявив, що російські війська готуються активізувати наступ на запорізьких напрямках. Він зазначив, що російські штурми тривають, поміж іншого, на Времівському напрямку Донеччини.

Від 5 грудня проєкт DeepState повідомляє про щоденне просування російської армії на південний захід від Покровська – в районі селища Шевченко.

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив у звіті за 7 грудня, що Росія, ймовірно, не відмовиться від планів взяти Покровськ, попри рекордні втрати на фронті.

На думку аналітиків, російські сили намагатимуться обійти місто із заходу, щоб змусити Сили оборони вийти з Покровська і Мирнограда поряд без штурмів в лоб.

З’явилися фото з десятками загиблих із армії РФ на Курському напрямку, серед них – північнокорейці

«Схеми» (Радіо Свобода) 15 грудня отримали у своє розпорядження фото від джерел серед військових на Курському напрямку. На цих знімках, які журналісти наразі не можуть перевірити незалежно – результати кількох штурмів. Видно кілька десятків тіл на тлі розбитої техніки.

Джерела «Схем» серед військових стверджують, що серед них – солдати з Північної Кореї, які діяли у зведених підрозділах армії Росії.

14 грудня президент України Володимир Зеленський заявив про наявність даних про початок застосування північнокорейських військ у штурмах проти українських сил на Курщині. «Росіяни включають їх у зведені підрозділи та використовують в операціях у районах Курської області. Поки що тільки там», – сказав голова держави.

Відповідно до інформації Головного управління розвідки Міноборони України, протягом останньої доби військові з КНДР втратили близько 200 людей під час штурмів.

Наприкінці жовтня західні видання повідомили, що КНДР надіслала до Росії військових для участі в бойових діях проти України. За даними України та країн Заходу, до Курської області прибули понад 10 тисяч північнокорейських військових.

Про перші бойові зіткнення між українськими та північнокорейськими військовими у Курській області 5 листопада повідомили джерела видання Financial Times та Суспільного у спецслужбах. Зазначалося, що поки «не йдеться про великі зіткнення».

На початку листопада президент України Володимир Зеленський повідомляв, що війська КНДР зазнали перших втрат. Москва і Пхеньян безпосередньої участі північнокорейських військових у боях не підтверджували.

«Депутінізація Європи». Не треба боятися поразки Росії – експерти

У Європі є країни, які не лише словом, але і справами, підтримують Україну, і на які Київ може покладатися. Зокрема, це Балтійські та Північні країни, які у сукупності є другим за розміром після США постачальником зброї для України. На цьому наголосив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, про що інформує «Голос Америки».

Посилаючись на дані Кільського інституту, який веде облік допомоги Україні, очільник МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс каже, що не лише у відсотках до ВВП, але і в абсолютних цифрах ці країни надали Україні більшу допомогу, ніж більші й багатші європейські країни, такі як Німеччина, Франція, чи навіть Велика Британія.

Литовський міністр наголосив, що Європа не може покладатися лише на США, бо і раніше у Вашингтоні вважали, що головний безпековий виклик надходить з Китаю.

Але, наголошує Ландсберґіс, більша частина Європи, переважно країни, віддалені від російських кордонів, далі не вірять, що російський режим є загрозою для всіх, і наївно сподіваються, що ситуація «сама якимось чином владнається». Або ж вони думають, що Росію неможливо перемогти, або, додає він, деякі ще намагаються підзаробити на ситуації. Більше інформації в публікації за лінком

Аварія танкерів РФ у Керченській протоці: загинув моряк, стався розлив нафтопродуктів

Один із моряків російського танкера, який терпить аварію в Керченській протоці, загинув, повідомило Міністерство з надзвичайних справ РФ.

«Силами, залученими до рятувальної операції в Керченській протоці, з судна, яке сіло на мілину, евакуйовані всі 13 моряків. На жаль, один із них загинув», – йдеться у повідомленні пресслужби МНС.

У Слідчому комітеті Росії повідомили, що порушили дві кримінальні справи за фактом порушення правил безпеки руху та експлуатації морського транспортного засобу. Після загибелі одного члена екіпажу одну з кримінальних справ перекваліфікували на тяжчий склад.

Президент РФ Володимир Путін дав доручення щодо організації рятувальних робіт у Керченській протоці та зі створення робочої групи на чолі з віцепрем’єром Геннадієм Савельєвим, яка займатиметься ліквідацією наслідків аварії, повідомив прессекретар лідера Кремля Дмитро Песков.

Росморрічфлот заявляє, що в Керченській протоці стався розлив нафтопродуктів.

«Унаслідок аварії стався розлив нафтопродуктів. Наразі вживаються заходи щодо ліквідації розливу нафтопродуктів силами Морспаслужби та МНС Росії, керівництво здійснює оперативний штаб, створений у м. Ростов-на-Дону на базі АМП Азовського моря», – йдеться у повідомленні.

Раніше стало відомо, що два танкери – «Волгонафта 212» та «Волгонафта 239» – зазнають аварії в Керченській протоці. На борту у них перебували 13 та 14 осіб екіпажу відповідно.

Під час аварії один із танкерів сів на мілину, інший перебуває у дрейфі, повідомляє агентство «Інтерфакс». На борту обох танкерів могло бути близько 8 тис. тонн нафтопродуктів. Співрозмовник агентства каже, що «існує загроза розливу вмісту в Керченську протоку».

«Путіна потрібно зупинити силою» – Курт Волкер звертає увагу на «російські хитрощі»

Наприкінці листопада новообраний президент США Дональд Трамп номінував генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога на посаду спеціального представника США по Україні та Росії.

Лише одна людина виконувала роботу спецпредставника США по Україні в адміністрації Трампа до Келлога – це Курт Волкер, який обіймав цю посаду у першій адміністрації Трампа від липня 2017-го по вересень 2019 року.

Волкер вважає Кіта Келлога, номінованого новообраним президентом США Дональдом Трампом, на посаду спеціального представника США по Україні та Росії – гарним вибором, з огляду на його доступ та близькість до президента Трампа.

«Він досвідчений воєначальник і тризірковий генерал, що є досить суттєво. У нього тісні стосунки з президентом Трампом, тому вони можуть спілкуватися безпосередньо, що важливо», – сказав Волкер в інтерв'ю «Голосу Америки».

Публікацію на цю тему читайте за лінком

Зеленський розповів, скільки ракет і авіабомб випустила Росія по Україні за тиждень

За тиждень Росія атакувала Україну великою кількістю ракет, авіабомб та дронів. Тільки крилатих ракет російські військові запустили понад сто одиниць, повідомив у телеграмі президент Володимир Зеленський.

«Лише протягом цього тижня Росія застосувала проти України майже 630 керованих авіаційних бомб, близько 550 ударних дронів та понад 100 ракет різних типів», – розповів він.

Зеленський подякував українським військовим, які захищають Україну та партнерам, котрі розуміють потребу в посиленні ППО для збереження життів українців.

«Зараз світ має бути єдиним і сильним як ніколи. Тільки силою ми разом можемо змусити Росію та її союзників відмовитися від терору й досягти справедливого миру», – зазначив президент.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

СБУ разом із Силами оборони знищили російський потяг на Запоріжжі – джерело

У суботу, 14 грудня, Служба безпеки України разом з ОСУВ «Таврія», Головним управлінням розвідки, Силами спеціальних операцій ЗСУ та Силами безпілотних систем провела багатоетапну спецоперацію. Мета – перерізати логістичні шляхи постачання пального із Криму на окуповані Росією території Запоріжжя, повідомило поінформоване джерело Радіо Свобода у СБУ.

За інформацією джерела, «спочатку 13-те Головне управління Департаменту військової контррозвідки СБУ організувало диверсію з підриву колій під час руху поїзда з цистернами поблизу села Олексіївка Більмацького району. Коли він зупинився і почалося горіння частини цистерн, в гру вступили РСЗО HIMARS ОСУВ «Таврія». Ракети вразили локомотив і крайні вагони, щоб ворог не зміг розтягнути цистерни і врятувати частину палива».

Джерело повідомило, що «у результаті спецоперації знищено локомотив та 40 вагонів-цистерн, а також на тривалий час виведено з ладу важливу залізничну гілку, яка забезпечувала російські війська».

Як повідомило поінформоване джерело Радіо Свобода, дрони Служби безпеки Україна та Сил спецоперацій уразили Алексінський хімкомбінат в Тульській області РФ.

Зазначається, що цей комбінат входить до корпорації «Ростєх» та виробляє боєприпаси, порох і матеріали для російського ВПК.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.

Два російських танкери із мазутом розломились навпіл і тонуть біля Керченської протоки

Вантажне судно «Волгонефть 212» з 13 членами екіпажу на борту зазнає лиха у Керченській протоці та запросило допомоги, повідомляє МНС Криму.

Судно перевозило 4 тисячі тонн мазуту.

Відомо, що на допомогу екіпажу з Керчі вийшов буксир «Меркурій» та вилетів Мі-8 МНС Росії із рятувальниками.

Судно розламало навпіл, а мазут тече у воду.

Пізніше стало відомо, що слідом за танкером «Волгонефть-212» затонув ще один – «Волгонефть-239». У нього також зламався на дві частини корпус після удару хвилі.

Екіпажі обох суден уже понад чотири години перебувають на палубах, очікуючи на допомогу. Загалом на танкерах перебувало 27 людей. Наразі врятовано 8: їх забирають за допомогою вертольота. Поки що ніхто з врятованих травм не зазнав.

20 листопада у розвідці Великої Британії заявили, що, починаючи з 24 лютого 2022 року, українські Збройні сили знищили або пошкодили понад 25% основних російських військових кораблів, що діяли в Чорному морі.

Зазначається, що після 1000 днів війни військово-морський потенціал Росії в Чорному морі був значно виснажений завдяки «високоефективним українським операціям».

При цьому британська розвідка наголошує, що попри те, що Чорноморський флот Росії наразі обмежений східною частиною Чорного моря, він зберігає здатність завдавати ударів із великої відстані по території України на підтримку сухопутних операцій.

У червні представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Росія ховає великі кораблі і носіїв «Калібрів», але «полювання не має зупинятися».

За даними ВМС України, від початку повномасштабної війни Чорноморський флот Росії втратив близько третини своїх кораблів через ураження російських суден під час українських ударів.

Сили РФ вдарили з авіації по п’ятиповерхівці у Лимані на Донеччині – ДСНС

Російські військові в ніч проти 15 грудня завдали авіаційного удару по житловій забудові Лиману Донецької області – влучання відбулося у п’ятиповерховий будинок, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«Відбулося часткове руйнування будівельних конструкцій, а також загоряння меблів у квартирах. На щастя, обійшлося без жертв», – зазначили у ДСНС.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

ОВА: Росія завдала ракетного удару по Харкову, постраждала людина

Російські військові 15 грудня завдали ракетного удару по Харкову, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«За попередніми даними, є вороже влучання у Київському районі Харкова. Профільні служби виїхали на огляд», – розповів він.

Згодом Синєгубов зазначив, що внаслідок ракетного удару РФ по Харкову постраждала одна людина – 48-річна жінка госпіталізована до медичної установи.

Як додав голова ОВА, сили РФ влучили в землю, пошкоджено скління житлового будинку.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

В ISW оцінили наслідки участі військових із Північної Кореї у штурмах проти ЗСУ

Здатність Північної Кореї засвоювати уроки, отримані під час бойових дій разом із Росією, значно погіршиться, якщо військових із КНДР залучатимуть до піхотних боїв, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти нагадали, що президент Володимир Зеленський у суботу заявив, що російські військові залучили північнокорейських бійців до піхотних штурмів у Курській області РФ. Він зазначив, що «російські військові включають значну кількість північнокорейських солдатів до складу російських підрозділів, які діють у цьому регіоні, і що солдати з КНДР вже зазнали помітних втрат».

Глава держави додав, що Росія пізніше може почати використовувати північнокорейських солдатів і на інших ділянках фронту.

«Це перший випадок, коли український чиновник повідомив, що північнокорейські війська проводять штурмові операції, після того, як 5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв’ю південнокорейській національній телерадіокомпанії KBS заявив, що українські війська брали участь у «невеликих» зіткненнях із північнокорейськими військами в Курській області», – зазначили в ISW.

У зведенні йдеться, що російські військові блогери нещодавно визнали, що північнокорейські війська брали участь у штурмах у Курській області, зокрема в операціях у Плехово. В ISW не можуть незалежно перевірити ці заяви.

«Здатність Північної Кореї засвоювати та враховувати уроки, отримані у ході бойових дій разом із Росією, ймовірно, значно погіршиться, якщо російське військове командування буде використовувати північнокорейські війська у таких самих атаках з високим рівнем виснаження піхоти, в яких використовується більшість російських військовослужбовців», – зауважили експерти ISW.

Раніше представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Черняк розповів проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії», що дві тисячі військовослужбовців КНДР направлені до бригади морської піхоти та дивізії повітряно-десантних військ армії РФ.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня, «їхня поява зафіксована у Курській області РФ».

Про перші бойові зіткнення між українськими та північнокорейськими військовими у Курській області 5 листопада повідомили джерела видання Financial Times та Суспільного у спецслужбах. Зазначалося, що поки «не йдеться про великі зіткнення».

Наприкінці жовтня західні видання повідомили, що КНДР надіслала до Росії військових для участі в бойових діях проти України. За даними України та країн Заходу, до Курської області прибули понад 10 тисяч північнокорейських військових; на початку листопада президент України Володимир Зеленський повідомляв, що вони зазнали перших втрат. Москва та Пхеньян безпосередньої участі північнокорейських військових у боях не підтверджували.

За минулу добу на фронті зафіксовано 292 боєзіткнення – Генштаб

На фронті за добу, 14 грудня, зафіксовані загалом 292 бойові зіткнення, «найгарячішими» були Сіверський, Покровський, Курахівський та Курський напрямки, йдеться у новому оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

За уточненою інформацією, «учора російські війська завдали по позиціях Сил оборони і населених пунктах України один ракетний і 61 авіаційний удар, залучили для цього дві ракети й 99 керованих авіабомб».

У Генштабі ЗСУ кажуть, що «на Харківському напрямку із застосовуванням бомбардувальної і штурмової авіації росіяни здійснили атаку в районі Вовчанська».

«На Куп’янському напрямку, згідно з уточненими даними, за добу війська РФ атакували тричі. Українські оборонці зупинили всі штурмові дії ворога в районах Лозової. На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 15 ворожих атак поблизу Першотравневого, Зеленого Гаю, Копанків, Новосергіївки, Надії, Макіївки, Дружелюбівки і Тернів», – зазначили у Генштабі.

Водночас на Сіверському напрямку «російська армія завдавала ударів засобами бомбардувальної авіації. Українські захисники відбили 55 ворожих штурмів поблизу Верхньокам’янського, Білогорівки, Спірного, Виїмки та Берестового».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG