Доступність посилання

ТОП новини
Дронар батальйону «Карпатська січ»
Дронар батальйону «Карпатська січ»

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

CNN: США планують передати Україні тисячі ракет і сотні тисяч снарядів до кінця каденції Байдена

Адміністрація президента США Джо Байдена працює над збільшенням постачання зброї в Україну, щоб встигнути передати їх упродовж останніх п’яти тижнів своїх повноважень, повідомляє CNN із посиланням на високопоставленого представника Білого дому.

За його словами, адміністрація вкладає ресурси, щоб передати раніше обіцяну зброю до 20 січня, коли Байден передасть владу обраному президентові Дональду Трампу.

«Міністерство оборони робить історичні зусилля щодо перекидання величезних партій зброї в Україну впродовж наступних п’яти тижнів. Від сьогодні і до середини січня ми доставимо Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критично важливі засоби», – заявив співрозмовник телеканалу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

The Guardian: Білий дім обіцяє Україні сотні тисяч артснарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки

12 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив, що Білий дім виділяє черговий пакет «терміново необхідної зброї та обладнання» Україні на суму 500 мільйонів доларів. До нього увійшли боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS, боєприпаси для відбиття атак безпілотників, артилерійські снаряди калібрів 105 і 155 мм.

Від початку грудня 2024 року це вже третій пакет допомоги Києву від адміністрації Джо Байдена. 3 грудня США виділили Україні допомогу у розмірі 725 мільйонів доларів, а 7 грудня – ще на 988 мільйонів доларів.

Інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня 2025 року. Раніше повідомлялося, що представники адміністрації Байдена побоюються, що за правління Трампа постачання зброї Україні суттєво скоротиться або припиниться, щоб підштовхнути Київ до переговорів.

Сирський зустрівся з головнокомандувачем Збройних сил Литви: йшлося про потреби ЗСУ і ситуацію на фронті

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський обговорив з литовським колегою генералом Раймундасом Вайкшнорасом «критичні потреби України в озброєнні, військовій техніці й засобах ураження».

За словами Сирського, під час зустрічі з литовською делегацією на чолі з головнокомандувачем Збройних сил Литви Вайкшнорасом Сирський обговорив широкий спектр питань для посилення обороноздатності України.

Зокрема він поінформував литовського колегу про «хід відбиття російської агресії та загальну обстановку на лінії фронту, окреслив критичні потреби Збройних сил України в озброєнні, військовій техніці та засобах ураження».

Також сторони обговорили питання розвитку військового співробітництва, зокрема, за напрямком підготовки особового складу Сил оборони України за участі інструкторів збройних сил Литви в рамках багатонаціональної операції на території Великої Британії та Місії Європейського Союзу і Командування НАТО.

«Ми високо цінуємо внесок Литви у створення Коаліції з розмінування та активну допомогу у рамках інших коаліцій на підтримку України», – підкреслив головнокомандувач ЗСУ.

Окремо Сирський подякував за реабілітацію наших поранених військовослужбовців на території Литви.

Вайкшнорас підтвердив наміри Литви продовжувати надання матеріально-технічної допомоги та підготовку особового складу Сил оборони України в рамках рішення литовського уряду про продовження у 2025 році військової допомоги Україні.

Раніше стало відомо, що Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів.

На Прикарпатті люди залишились без тепла через обстріл, школи перевели на «дистанційку» – влада

У Бурштинській громаді сили РФ пошкодили теплогенеруючу компанію, внаслідок чого жителі залишились без тепла і гарячої води, розповів міський голова Бурштина Василь Андрієшин.

«Унаслідок ворожої атаки було пошкоджено теплогенеруючу компанію, що вкотре призвело до припинення теплопостачання та подачі гарячої води… через ситуацію навчальний процес у громаді сьогодні переведено на дистанційну форму», – поінформував Андрієшин.

За його даними, «уламки ворожої ракети разом із бойовою частиною влучили у житловий будинок».

«На щастя, детонації не сталося, і на місці вже працюють відповідні служби для знешкодження. Постраждалих серед населення немає», – запевнив Андрієшин.

Він додав, що «в громаді тривають роботи з ліквідації наслідків російських обстрілів. Теплопостачання планують відновити до кінця дня. Усі укриття та пункти обігріву в Бурштинській громаді залишаються відкритими. У лікарні пацієнтів переводять на амбулаторне лікування та облаштовують в палатах електрообігрівачі».

За довготривалої відсутності тепла та електропостачання у Бурштині обіцяють розгорнути додаткові пункти незламності.

Влада Івано-Франківської області повідомила про російську атаку на об’єкти критичної інфраструктури, є влучання, повідомила голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

«На світанку ворог застосував ударні безпілотники та крилаті ракети. Під прицілом – об’єкти критичної інфраструктури. Є влучання! Станом на зараз – без постраждалих», – написала вона.

За її словами, вранці 13 грудня Прикарпаття зазнало наймасовішої атаки за час повномасштабної війни РФ.

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну. Вночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала Україну дронами.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

У ЗСУ прокоментували інформацію щодо можливого оточення військ біля Успенівки

Українські військові відбивають російські штурми для протидії оточення поблизу Успенівки, Ганнівки, Трудового та Романівки на Донеччині, повідомили в Оперативно-стратегічному угрупованні військ «Хортиця».

«Наразі підрозділи Збройних сил України, що задіяні для проведення оборонних операцій на відповідній ділянці фронту, самовіддано відбивають російські штурми на околицях населених пунктів Успенівка, Ганнівка Трудове, Романівка, вживають необхідні заходи для протидії їх захопленню або оточенню противником», – йдеться у дописі.

Раніше аналітики проєкту DeepState написали, що ЗСУ на цій ділянці фронту ризикують потрапити в оперативне оточення. Водночас вони зазначили, що українські військові ведуть активну роботу по стабілізації, тож є ймовірність, що противнику там не вдасться закріпитися.

«Важко зрозуміти сенс утримання «Успенівського мішка», коли ворог продовжує поступово захоплювати Курахове. Нинішня обстановка є результатом бездіяльності або не зовсім зрозумілої діяльності ОТУ «Донецьк». Ворог займає все більшу територію безпосередньо в Успенівці, ризикуючи замкнути кільце та залишити підрозділи Сил оборони в Ганнівці, Успенівці, Трудовому, Веселому Гаю та Романівці», – написали аналітики DeepState.

В ОТУ «Донецьк» цю інформацію не коментували.

За даними Генштабу, на фронті за минулу добу відбулося 210 боєзіткнень. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 51 атаку. Найактивніше, кажуть у ЗСУ, війська РФ намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Сонцівки, Старих Тернів, Курахового, Дальнього та Успенівки.

Росія випробовує ракету «Орєшнік»: що про неї треба знати і чи варто боятися?

Росія випробовує нову ракету середньої дальності, відому як «Орєшнік» (російською «Орешник»). І використовує для цього територію України.

Політолог Олександр Кочетков, який в минулому ще й інженер-конструктор конструкторського бюро «Південне» – саме це бюро, до речі, співпрацювало з заводом «Південмаш» у Дніпрі, по якому, як заявляв російський лідер Володимир Путін, сили РФ вдарили «Орєшніком» – каже, що Росія має 10 таких ракет, які планує запустити в рамках випробувань.

В ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») він розповів, що ці ракети можуть нести ядерний заряд, а про їхній запуск Росія зобов’язана попередити заздалегідь Сполучені Штати Америки.

То чи становить «Орєшнік» реальну загрозу для України і чи варто її боятися?

Сікорський пояснив, чому Польща не планує відправляти свої війська в Україну

Найважливішим обовʼязком Польщі в НАТО є оборона власної території. Так міністр закордонних справ Радослав Сікорський відповів під час прессконференції у пʼятницю на запитання щодо можливого розміщення в Україні миротворчих військ, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Першим і найважливішим обовʼязком Польщі в НАТО, як фронтової країни, є оборона нашої власної території, бо таким чином ми охороняємо решта Альянсу. Ми та держава, яка має понад 600 кілометрів кордону з двома неприязними країнами – Білоруссю та Росією. Це наше перше завдання», – сказав міністр.

Сікорський додав, що Польща готова надати логістичну підтримку, якщо ця ідея переросте у фактичну ініціативу.

«Так як підтримуємо Україну – приблизно 90% всього, що потрапляє в Україну йде через Польщу. Також ми, звичайно, готові до підтримки союзників», – зазначив міністр.

Напередодні премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що наразі немає планів щодо відправки іноземних військ в Україну після досягнення перемирʼя і будь-яке таке рішення щодо польських військ буде прийматися у Варшаві. Премʼєр Польщі підкреслив, що країна взяла на себе тягар захисту кордонів НАТО і ЄС з Білоруссю і Росією.

Напередодні ЗМІ писали, що лідер Франції Макрон і президент Польщі Дуда мають обговорити розміщення миротворчих сил на території України після закінчення війни. За даними медіа йшлося про потенційну 40-тисячну місію, яка складатиметься з військ різних країн.

На закупівлю дронів для ЗСУ виділять ще 1,1 мільярда гривень – премʼєр

Міністерство оборони виділяє додаткові 1,1 мільярда гривень на закупівлю безпілотників для Збройних сил України, повідомив 13 грудня премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що ці підуть безпосередньо бригадам, аби вони могли закрити найбільш важливі потреби.

Загалом цього місяця Міноборони напряму перерахує військовим бригадам 4,3 мільярда гривень, а за 11 місяців таке пряме фінансування склало 27,2 мільярда гривень, додав Шмигаль.

За 10 місяців цього року, кажуть в уряді, витрачено 229 мільярдів гривень на придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту, продуктів харчування для Сил безпеки та оборони.

Раніше міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що кількість екіпажів БПЛА у Збройних силах України за рік зросла у сім разів.

Під час російсько-української повномасштабної війни роль безпілотників значно зросла. На лінії фронту для ЗСУ вони частково компенсують перевагу сил РФ в артилерії. Також вони стали незамінними для далеких, за сотні кілометрів, ударів по військових об’єктах на території Росії.

Шмигаль: українці отримають по 908 гривень на книжки

Кабінет міністрів розпочинає ще одну програму для українців. Усі громадяни у віці від 18 років отримають по 908 гривень на книжки, розповів під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Наступного тижня ми також запускаємо проєкт для підтримки книговидавництва в Україні та читання українською», – розповів він.

За його словами, тим, кому у 2024 році виповнилося 18 років, зможуть отримати спеціальну картку на 908 гривень, аби придбати книжки, надруковані в Україні українською мовою.

«В умовах, коли Росія бомбить наші друкарні, намагається знищити нашу культуру – це важливий елемент підтримки», – додав Шмигаль.

Вже майже шість із половиною мільйонів українців подали заявку на отримання 1000 гривень «єПідтримки», із них мільйон шістсот тисяч – заявки на дітей, сказав президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Президент України Володимир Зеленський з 1 грудня ініціював програму одноразової допомоги, яка передбачає виплату однієї тисячі гривень для кожного українця, щоб «підтримати населення в зимовий період». За цю тисячу можна оплатити комунальні послуги, ліки, транспорт, мобільний звʼязок, купівлю українських книжок та інші послуги, а також перерахувати гроші на підтримку війська.

Кошти за програмою «Зимова єПідтримка» у розмірі 1000 гривень зараховуються на картку національний кешбек, яку можна відкрити в одному з банків-партнерів програми до кінця зими.

Виплати фінансуватимуться коштом невикористаних бюджетних коштів Міністерства економіки та інших міністерств, які, за словами першого заступника міністра економіки Олексія Соболева, не встигнуть освоїти до кінця року.

Тернопільщина після атаки РФ: ДСНС повідомляє про масштабну пожежу на промисловому об’єкті, її ліквідували (фото)

На Тернопільщині внаслідок ракетного удару пошкоджено промисловий об’єкт, виникла масштабна пожежа, повідомляє у телеграмі Державна служба з надзвичайних ситуацій.

До ліквідації наслідків надзвичайної події залучалися 57 рятувальників та 16 одиниць техніки.

Також ДСНС повідомляє про ліквідацію на Прикарпатті пожеж, які були спричинені російським обстрілом – у різних районах області працюють мобільно-оперативні групи ДСНС, які оцінюють наслідки падіння уламків.

Ці пожежі ліквідували. За попередньою інформацією, загиблих і постраждалих немає.

Раніше у Тернопільській області без деталей заявили про «негативні наслідки» атаки РФ. Влада сусідньої Івано-Франківської області повідомила про російську атаку на об’єкти критичної інфраструктури, є влучання.

За даними Повітряних сил ЗСУ, з 14:00 12 грудня по 10:00 13 грудня війська РФ завдали комбінованого удару по Україні, застосувавши 94 ракет різних типів та 193 БпЛА.

Під час масованої атаки РФ українські військові збили 81 ракету та 80 дронів, 105 БПЛА не досягли цілей (були локаційно втрачені), п’ять – повернулись в Росію, ще один – в Білорусь.

Натомість у Міноборони РФ заявили, що ця атака була відповіддю на удару ЗСУ по військовому аеропорту біля Таганрогу і нібито «цілі удару досягнуто».

Кабмін продовжив на рік заборону ввезення в Україну російських товарів

Кабінет міністрів продовжив ще на один рік дію заборону ввезення в Україну товарів походженням з РФ, йдеться у повідомленні народного депутата Олексія Гончаренка.

За його даними, дію постанови від 30 грудня 2015 року № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з РФ» продовжено до 31 грудня 2025 року (включно).

У грудні 2015 року уряд ухвалив дві постанови щодо обмеження торгівлі з Росією. Це відбулося через те, що Росія з 1 січня 2016 року в односторонньому порядку припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД щодо України, у зв’язку з чим до товарів українського походження почало застосовуватися ввізне мито.

Обидва документи продовжуються щороку у грудні.

Зокрема, постановою №1147 заборонявся широкий спектр російських товарів, як промислових, так продовольчих.

Раніше, 2 вересня, на сайті президента України оприлюднили два укази, якими Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про застосування персональних спеціальних економічних й інших обмежувальних заходів (санкцій) проти Росії.

МАГАТЕ: пʼять енергоблоків України знизили потужність через атаку РФ

Пʼять з девʼяти блоків українських АЕС знизили потужність під час масованої ракетної атаки 13 грудня, повідомила Рада керівників Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) в мережі Х

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну. Вночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала Україну дронами.

За даними Повітряних сил ЗСУ, з 14:00 12 грудня по 10:00 13 грудня війська РФ завдали комбінованого удару по Україні, застосувавши 94 ракет різних типів та 193 БпЛА.

Під час масованої атаки РФ українські військові збили 81 ракету та 80 дронів, 105 БПЛА не досягли цілей (були локаційно втрачені), п’ять – повернулись в Росію, ще один – в Білорусь.

В Україні діють три АЕС: Рівненська атомна електростанція (4 енергоблоки), Південноукраїнська атомна електростанція (3 енергоблоки) і Хмельницька атомна електростанція (2 енергоблоки). Запорізька атомна електростанція окупована російськими військовими з 2022 року.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Масований удар по Україні: у Міноборони РФ назвали причину атаки і заявили про нібито досягнення «мети»

Сьогоднішню масовану атаку по Україні Москва пояснила відповіддю на нещодавній удар по військовому аеродрому біля російського Таганрогу.

Як заявляє у телеграмі Міністерство оборони РФ, у відповідь на нібито застосування американської далекобійної зброї ЗСУ війська РФ завдали масованого удару «по критично важливих об'єктах паливної та енергетичної інфраструктури України, які забезпечують роботу військово-промислового комплексу».

Російська сторона заявила, що нібито «мету удару досягнуто, усі об'єкти вражені».

За даними Повітряних сил ЗСУ, з 14:00 12 грудня по 10:00 13 грудня війська РФ завдали комбінованого удару по Україні, застосувавши 94 ракет різних типів та 193 БпЛА.

Під час масованої атаки РФ українські військові збили 81 ракету та 80 дронів, 105 БПЛА не досягли цілей (були локаційно втрачені), п’ять – повернулись в Росію, ще один – в Білорусь.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що серед ракет, якими атакувала РФ, була щонайменше одна північнокорейська. За його словами, це був один із найбільш масштабних ударів по енергетиці.

Зеленський наголосив, що потрібна сильна реакція світу, бо «якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати».

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну. Вночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала Україну дронами.

Влада Івано-Франківської області повідомила про російську атаку на об’єкти критичної інфраструктури, є влучання. Також у сусідній Тернопільській області без деталей заявили про «негативні наслідки» атаки РФ. На Львівщині війська РФ атакували об’єкти енергетики, постраждалих немає, повідомив у телеграмі голова ОВА Максим Козицький.

Компанія «Укренерго» повідомила, що через атаку на енергооб’єкти обсяг обмеження споживання електроенергії на сьогодні збільшений.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Війська РФ двічі за ранок атакували Одещину: влада розповіла про наслідки

Російські війська двічі за ранок атакували Одещину, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

За його словами, на світанку сили РФ запустили на південь області ударні безпілотники – без наслідків.

«Зранку росіяни атакували Одеський район ракетами. Наші сили ППО знищили всі ворожі цілі. Внаслідок влучання осколків ворожої ракети є пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема офісного приміщення приватної транспортної компанії та вісьмох вантажівок», – написав він у телеграмі.

Люди не постраждали.

За даними Повітряних сил ЗСУ, з 14:00 12 грудня по 10:00 13 грудня війська РФ завдали комбінованого удару по Україні, застосувавши 94 ракет різних типів та 193 БпЛА.

Під час масованої атаки РФ українські військові збили 81 ракету та 80 дронів, 105 БПЛА не досягли цілей (були локаційно втрачені), п’ять – повернулись в Росію, ще один – в Білорусь.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що серед ракет, якими атакувала РФ, була щонайменше одна північнокорейська. За його словами, це був один із найбільш масштабних ударів по енергетиці.

Зеленський наголосив, що потрібна сильна реакція світу, бо «якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати».

Читайте також: Російські удари руйнують українську енергетику. Який масштаб втрат і що робити?

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну. Вночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала Україну дронами.

Влада Івано-Франківської області повідомила про російську атаку на об’єкти критичної інфраструктури, є влучання. Також у сусідній Тернопільській області без деталей заявили про «негативні наслідки» атаки РФ. На Львівщині війська РФ атакували об’єкти енергетики, постраждалих немає, повідомив у телеграмі голова ОВА Максим Козицький.

Компанія «Укренерго» повідомила, що через атаку на енергооб’єкти обсяг обмеження споживання електроенергії на сьогодні збільшений.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Апеляційна палата ВАКС залишила у силі рішення щодо конфіскації майна Повалій

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила у силі рішення про стягнення на користь держави майна співачки та колишньої народної депутатки від Партії регіонів Таїсії Повалій, йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

У відомстві не називають прізвища фігуранта справи, але з матеріалів провадження зрозуміло, що мова йде про Повалій.

Вказано, що апеляційну скаргу подала третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

У жовтні ВАКС ухвалив рішення щодо стягнення у дохід держави наступних активів, які належать співачці:

  • транспортний засіб BMW;
  • пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями еластичними метальними снарядами несмертельної дії;
  • майнові права на музику та слова до 9 творів («Обниму тебя», «Любить, понимать и слушать», «Ангелы-хранители», «Назавжди», «Просто я хочу», «Бусинки любви», «Больше чем близко», «Я лечу в даль с тобой синюю», «Доброе утро»).

«Також конфісковано активи, якими вона могла безпосередньо або опосередковано розпоряджатися: 7 земельних ділянок у Київській області загальною площею 9,3095 га, житловий будинок площею 442,8 кв. м, домоволодіння площею 101 кв. м, автомобіль BMW X5, три пристрої для відстрілу гумових куль та мисливську гладкоствольну зброю», – уточнили у ВАКС.

Раніше, 15 лютого, Служба безпеки України заочно повідомила про підозру Повалій. За даними слідства, напередодні повномасштабного вторгнення вона виїхала до Росії, отримала російське громадянство і публічно підтримала війну проти України.

У січні 2023 року в інтерв’ю російському медіа співачка зробила кілька заяв на підтримку президента Росії Володимира Путіна та агресивної політики РФ.

«У тому, що сьогодні робить Росія, бачу порятунок, свій та України. Відчуваю, що Росія зараз мене захищає. Всі ці вісім років я не розуміла, як житиму далі, яке моє майбутнє. А тепер – бачу. У мене з’явилася надія. Володимир Путін для мене – це та людина, яка в силах зберегти сильну Росію і позбавити світ від нацизму, з яким я зіштовхнулася безпосередньо. Це його історична місія, на мій погляд», – сказала колишня народна депутатка України.

Драпатий анонсував масштабну трансформацію Сухопутних військ ЗСУ

Сухопутні війська Збройних сил України трансформують. Це торкнеться військової підготовки, соціальної підтримки, озброєння та управління, оголосив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Михайло Драпатий.

Командувач зазначив, що у фокусі його уваги переформатування програм військової підготовки та трансформація навчальних центрів для більш швидкої, але водночас високопрофесійної підготовки, відповідно до потреб Збройних сил та динаміки фронту.

«Навички та вміння нашої основи – піхотинця – мають бути максимально прикладними та практичними, без зайвої лірики, а головними носіями цих знань буде сержантський корпус з бойовим досвідом. Акцент у цих змінах буде зорієнтований на принципах військового лідерства та знання технологій. Без таких вмінь неможливо встановити контроль над хаосом бою, а зараз це одна із головних цілей для зміни ситуації на фронті», – йдеться у дописі.

Драпатий обіцяє максимальну прозорість та нульову толерантність до корупції у Сухопутних військах.

«Мутований ген старого буде викорінений; соціальна підтримка стане постійною: від першого дня служби до працевлаштування у цивільному житті після звільнення. Такий підхід вбачаю реалізувати через зміни супроводу підтримки військовослужбовців та членів їх сімей», – зазначив генерал-майор.

На думку Драпатого, Сухопутні війська мають стати високотехнологічними, гнучкими та адаптивними, також військам потрібна маневреність та ефективність в адміністративному апараті.

«Це буде досягнуто шляхом організаційних змін та цифровізації. Акцент на логістичному забезпеченні та підготовці. Головна мета – критично переглянути структуру витраченого часу офіцерського складу на канцеляризм, знайти більш корисне застосування вивільненого ресурсу», – зазначено у повідомленні.

29 листопада президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання Ставки головнокомандувача повідомив, що новим командувачем Сухопутних військ призначений Михайло Драпатий.

З початком повномасштабного вторгнення Михайло Драпатий очолював оперативне угруповання «Південь». Він відомий як один із командирів, що керували звільненням правобережжя Херсонської області. У лютому 2024-го його призначили заступником начальника Генштабу ЗСУ. А травні – було призначено командувачем ОТУВ «Харків» на початку квітня 2024 року.

Раніше Сухопутні війська ЗСУ очолював Олександр Павлюк, якого президент призначив на цю посаду 11 лютого 2024 року. До цього Сухопутні війська очолював нинішній головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Під час масованої атаки РФ українські військові збили 81 ракету, 185 дронів не досягли цілей – Повітряні сили ЗСУ

Під час масованої атаки РФ українські військові збили 81 ракету та 80 дронів, ще 105 БПЛА не досягли цілей (були локаційно втрачені).

Як повідомляє пресслужба Повітряних сил ЗСУ, станом на 11:30 підтверджено збиття 80 крилатих ракет (Х-101/Х-55СМ/«Калібр»/«Іскандер-К»), балістичної ракети «Іскандер-М» та
80 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників невстановленого типу.

Крім того, 105 безпілотників через активну протидію Сил оборони не досягли своїх цілей (локаційно втрачені), п’ять – повернулись в Росію, ще один – в Білорусь.

За даними ЗСУ, з 14:00 12 грудня по 10:00 13 грудня війська РФ завдали комбінованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними безпілотниками. Загалом було иявлено 287 засобів повітряного нападу противника – 94 ракети та 193 БпЛА, а саме:

  • 4 аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал» із винищувачів МіГ-31К, район пусків – Тамбовська область;
  • 2 балістичні ракети «Іскандер-М», район пусків – Брянська область РФ, ТОТ Криму;
  • балістична ракета KN-23, район пусків – Брянська область РФ;
  • 55 крилатих ракет Х-101, Х-55СМ із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, район пусків – Волгоградська область;
  • 24 крилатих ракет «Калібр», район пусків акваторія Чорного моря;
  • 7 крилатих ракет «Іскандер-К», район пусків – Воронезька, Ростовська обл.;
  • керована авіаційна ракета Х-59/Х-69, район пусків повітряний простір над ТОТ Луганської область;
  • 193 ударні БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу із районів Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел, Брянськ, Міллєрово – РФ.

Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України, а також винищувачі F-16.

Президент України ВолодимирЗеленський заявив, що серед ракет, якими атакувала РФ, була щонайменше одна північнокорейська. За його словами, це був один із найбільш масштабних ударів по енергетиці.

Зеленський наголосив, що потрібна сильна реакція світу, бо «якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати».

Читайте також: Російські удари руйнують українську енергетику. Який масштаб втрат і що робити?

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну. Вночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала Україну дронами.

Влада Івано-Франківської області повідомила про російську атаку на об’єкти критичної інфраструктури, є влучання. Також у сусідній Тернопільській області без деталей заявили про «негативні наслідки» атаки РФ. На Львівщині війська РФ атакували об’єкти енергетики, постраждалих немає, повідомив у телеграмі голова ОВА Максим Козицький.

Компанія «Укренерго» повідомила, що через атаку на енергооб’єкти обсяг обмеження споживання електроенергії на сьогодні збільшений.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

На Харківщині прикордонники відбили спробу заходу російської ДРГ – Демченко

У Харківській області днями прикордонники відбили спробу заходу російської диверсійно-розвідувальної групи (ДРГ), повідомив 13 грудня в ефірі телемарафону речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Він зазначив, що прикордонники фіксують подібні спроби, але вони не носять системного характеру.

«Якщо загалом говорити про активність російських диверсантів, то зараз вона не така висока, як була раніше і спроб заходу диверсантів з якоюсь системністю і періодичністю ми не фіксуємо. В той же час, загроза залишається і в межах Сумської області, де найбільше таких випадків фіксувалось. Це загроза також для Чернігівської області і для Харківщини», – сказав речник.

На білоруському кордоні активності ДРГ не фіксувалося, додав Демченко.

Також він повторив, що прориву кордону військами РФ у Сумській області не було.

Раніше у соцмережах з посилання на карту проєкту DeepState з’явилися повідомлення про те, що російські війська нібито зайшли у прикордонне село на Сумщині – йдеться про село Олександрія у Миропільській громаді. Влада і ДПСУ заперечили інформацію про прорив російськими військами кордону на Сумщині.

«Це такий «мирний» план Путіна» – Зеленський про атаку РФ з застосуванням 93 ракет та 200 дронів

Російські війська атакували Україну 93 ракетами та майже 200 дронами, повідомив президент України Володимир Зеленський.

«Черговий російський ракетний удар по Україні. Крилаті ракети, балістика. За попередніми звітами, було 93 ракети. Зокрема, була й щонайменше одна північнокорейська ракета. Вдалося збити 81 ракету, з них 11 крилатих ракет збито завдяки нашим F-16. Також росіяни задіяли в цій атаці майже 200 безпілотників», – написав він у телеграмі.

За його словами, це був один із найбільш масштабних ударів по енергетиці.

«Це такий «мирний» план Путіна – знищити все. Це так він хоче «перемовин» – тероризуючи мільйони людей. І він не обмежений ані в далекобійності, ані в купівлі необхідних компонентів для виробництва ракет. Нафта дає Путіну достатньо грошей, щоб вірити в безкарність», – зазначив Зеленський

Він наголошує, що потрібна сильна реакція світу, бо «якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати».

Також, за його словами, потрібні системи протиповітряної оборони Patriot, щоб збивати ці ракети, потрібно посилювати санкції проти Росії за війну, щоб реально впливати на російське виробництво ракет.

«Балачки Путіна не зупиняють – потрібна сила, яка приведе до миру. Сила, яка не боятиметься своєї можливості зупиняти зло. Світ може зупинити це божевілля, і для цього перш за все треба зупинити божевілля в Москві, яке вже 20+ років віддає накази на терор. Сила потрібна», – наголосив президент України.

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну. Вночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, Росія атакувала Україну дронами.

Влада Івано-Франківської області повідомила про російську атаку на об’єкти критичної інфраструктури, є влучання. Також у сусідній Тернопільській області без деталей заявили про «негативні наслідки» атаки РФ. На Львівщині війська РФ атакували об’єкти енергетики, постраждалих немає, повідомив у телеграмі голова ОВА Максим Козицький.

Компанія «Укренерго» повідомила, що через атаку на енергооб’єкти обсяг обмеження споживання електроенергії на сьогодні збільшений.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

ДСНС: через вчорашню атаку по Степногірську на Запоріжжі постраждало троє рятувальників

У Степногірську Запорізької області внаслідок російського обстрілу КАБами постраждали троє рятувальників, повідомила 13 грудня Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«12 грудня окупанти вдарили керованими авіаційними бомбами по селищу Степногірськ. Один із КАБів влучив поруч із будівлею пожежно-рятувальної частини, у результаті чого поранення отримали троє рятувальників», – вказано у дописі.

Їх госпіталізували до медзакладів з мінно-вибуховими травмами та осколковими пораненнями. Стан надзвичайників стабільний, їхньому життю на разі нічого не загрожує, кажуть у ДСНС.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики і водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

На тлі масованої атаки РФ очільник МЗС знову закликає партнерів надати Україні 20 систем ППО

На тлі російської масованої атаки по обʼєктах енергетики 13 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга знову закликав партнерів терміново надати Україні 20 систем протиповітряної оборони NASAMS, HAWK або IRIS-T.

«Росія прагне позбавити нас енергоносіїв. Натомість ми повинні позбавити її засобів терору. Я знову закликаю терміново доставити 20 систем ППО NASAMS, HAWK або IRIS-T», – написав міністр у мережі Х.

3 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга в Брюсселі закликав партнерів України надати 20 систем ППО, щоб захистити енергетику протягом зими.

Вранці 13 грудня війська РФ здійснили масовану ракетну атаку РФ на Україну.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG