Тисячу днів у повномасштабній війні. Як зупинити агресію Росії?
Тисячу днів Україна перебуває у повномасштабній війні. Який вихід з неї? Світ активно це обговорює.
Союзники підштовхують Зеленського розглянути нові способи, щоб змусити Путіна до переговорів, пише Bloomberg.
Видання зазначає, що президент Туреччини Ердоган збирається представити свій «мирний план» на саміті G20 у Бразилії. В Кремлі ймовірний план Ердогана по заморожуванню війни назвали неприйнятним. Дмитро Пєсков, речник Путіна, заявив що Росія і Туреччина такого плану не обговорювали. І додав, що заморозка війни по лінії бойового зіткнення для РФ неможлива. А для завершення війни потрібно виконати умови, які раніше називав сам Путін. Щоправда, не уточнив які.
То як зупинити війну? Спосіб є, але чи здатні на такий крок НАТО і США з Німеччиною?
Про це дивіться у програмі Свобода. Ранок:
Мобілізаційний вік в Україні не знижуватимуть, будуть «мотиваційні» контракти – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський анонсував нові контрактні підходи, які сприяли б поступовому переходу до формування армії «більшою мірою завдяки контрактам, а не тільки мобілізації». Про це Зеленський сказав під час виступу у Верховній раді 19 листопада, представляючи свій «Внутрішній план стійкості».
За словами голови держави, зниження мобілізаційного віку в Україні не планують, а тим, хто такого віку не досягнув, будуть пропонувати нову систему контрактів для служби в армії.
«Міністерство оборони України і військове командування повинні представити нашому суспільству нову систему контрактів про службу в Збройних силах України для громадян, які не досягли віку мобілізації, але хочуть проявити себе найкращим чином в захисті України. Ці контракти матимуть відчутну, дуже конкретну мотиваційну складову», – сказав президент.
«Не потрібно жодних спекуляцій: наша держава не готує зниження мобілізаційного віку. На основі нових контрактних підходів ми маємо поступово переходити до формування армії більшою мірою завдяки контрактам, а не тільки мобілізації», – додав він.
Минулого місяця радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко заявив, що американські політики з обох партій тиснуть на президента Зеленського в питанні, чому в Україні не проводиться мобілізація тих, кому від 18 до 25 років.
Водночас, за його словами, президент «продовжує переконувати політиків з обох партій давати зброю без зміни призовного віку».
Зеленський тоді заявляв, що в Україні поки не передбачається проведення мобілізації з 18 років.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.
Китайські банки створюють чорний список, пов’язаний із санкціями проти РФ – ЗМІ
Великі китайські банки Chouzhou Commercial і Bank of China створюють чорні списки юридичних адрес, що збігаються з місцем реєстрації російських компаній, які перебувають під санкціями, пише російське бізнес-видання РБК з посиланням на юристів та консультантів, що спеціалізуються на розрахунках із Китаєм.
«Для скорочення часу та зниження витрат на обробку інформації банки автоматизують дані процеси. Як результат, на підставі збігу адреси клієнти можуть бути відзначені червоним прапором, і, як наслідок, використання ними рахунків може бути обмежене», – розповіли в консалтинговій компанії ITSWM.
Через чорні списки обмежень, аж до закриття рахунку, зазнали компанії, які не перебувають під санкціями, але зареєстровані за тими ж адресами, що й підсанкційні. До чорного списку потрапила щонайменше одна з адрес масової реєстрації юридичних осіб у Туреччині, а також близько десяти адрес у Гонконгу. Під обмеження потрапили й адреси на території Росії.
Наприкінці 2023 року США заявили, що запроваджуватимуть санкції щодо банків із третіх країн, якщо їх викриють у допомозі російським компаніям, включеним до санкційних списків. Після цього в китайських банках почастішали відмови від проведення платежів, пов’язаних із російськими компаніями. Від роботи з клієнтами Росії стали відмовлятися і банки Туреччини.
Генштаб: на фронті було 143 бойових зіткнення за добу
Протягом минулої доби на фронті зафіксували 143 бойових зіткнення, повідомив Генштаб ЗСУ в ранковому зведенні 19 листопада, в тисячну добу широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.
Найбільше зіткнень, за даними Генштабу, було на Покровському і Курахівському напрямках.
«На Покровському напрямку наші захисники відбили 38 штурмових дій в районах населених пунктів Миролюбівки, Променю, Лисівки, Петрівки, Пустинки і Новоолексіївки, де загарбники, за підтримки авіації, намагалися витіснити наші підрозділи із займаних рубежів. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 30 атак біля Берестків, Сонцівки, Вознесенки, Дальнього, Єлизаветівки, Катеринівки й Антонівки, де ворог намагався прорвати оборону наших військ», – йдеться у зведенні.
Бої також тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Торецькому, Времівському і Придніпровському, повідомили у командуванні.
«За уточненою інформацією, за вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів і населених пунктах два ракетних удари (дві ракети), 77 авіаційних ударів, скинувши 123 КАБів. Крім цього, здійснив понад 4900 обстрілів, з них 152 – із реактивних систем залпового вогню», – заявили у Генштабі.
Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті за 17 листопада констатував, що російська армія, ймовірно, зосередиться взимку 2024-2025 років на захопленні прифронтових українських міст і на міських боях.
Аналітики звернули увагу на свіже інтерв’ю одного з найпопулярніших у Росії Z-блогерів Михайла Звінчука, в якому він заявив, що РФ концентруватиметься взимку на боях у «населених пунктах, а не на відкритих полях» – і як приклад навів Торецьк, Покровськ і Курахове.
Як пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії, головною битвою зими, очевидно, стане битва за Покровськ, до якого армія РФ підходить з півдня і південного сходу.
Число загиблих у Глухові зросло до 12 – ДСНС
Кількість загиблих у Глухові на Сумщині, що постраждав від російського удару в ніч на 19 листопада, зросла до 12, серед них – одна дитина, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
«11 – постраждало, серед них – двоє дітей. Рятувальники продовжують працювати», – йдеться в повідомленні.
Руйнувань зазнала будівля гуртожитку.
Президент Володимир Зеленський заявив, що такі удари свідчать про «справжні наміри» російського лідера Володимира Путіна. «Він хоче, щоб війна тривала. Розмови про мир йому не цікаві. Маємо змусити Росію до справедливого миру силою», – наголосив Зеленський.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.
Повітряні сили: війська РФ вночі атакували Україну 87 дронами, 51 – збили
Російські війська в ніч на 19 листопада атакували Україну 87-ма ударними безпілотниками типу Shahed і дронами невстановленого типу із районів Курська й Орла у Росії й окупованого Криму, повідомили Повітряні сили ЗСУ.
«Станом на 09:00 підтверджено збиття 51 ворожого БпЛА у Черкаській, Чернігівській, Київській, Полтавській, Житомирській, Сумській, Миколаївській, Запорізькій і Харківській областях», – йдеться в повідомленні.
За даними Повітряних сил, ще 30 БпЛА «внаслідок активної протидії локаційно втрачено» у різних регіонах.
«Один БпЛА в повітряному просторі України, бойова робота триває», – додали військові.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Україна виробить 30 тисяч далекобійних дронів у 2025 році – президент
У наступному році в Україні буде вироблено мінімум 30 тисяч далекобійних дронів на українських технологічних потужностях, заявив президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді 19 листопада.
«Нарощуємо все, що стосується наших дронів. Наступного року Україна виробить як мінімум 30 тисяч далекобійних дронів. Я хочу подякувати всім наших компаніям приватним і державним. Поставлено завдання зробити не менше ніж 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів», – сказав Зеленський.
Він наголосив, що тривають пошуки рішень, як за допомогою FPV-дронів збивати російські «Шахеди». Також, за словами Зеленського, Україна розробила «довгі Нептуни», чия назвав «свідчить про їх завдання».
«Нам потрібно випереджати Росію за технологіями. Зараз часто ми шукаємо відповіді на їхні технологічні рішення. Потрібно, щоб вони шукали відповіді на наші технологічні рішення. Саме це головна ідеологія пункту «Зброя» в Плані стійкості. Заради цього в Україні впроваджується формат технологічної ставки. У цьому форматі на регулярній основі будемо збирати найкращих спеціалістів та корисні технологічні ідеї. Перше засідання технологічної ставки відбудеться на початку грудня», – розповів Зеленський.
Президент наголосив, що реалізація відповідних пунктів «плану стійкості» забезпечить реальне стратегічне стримування РФ: «Навіть без ядерної зброї ми можемо знайти конвенційні інструменти стримування. Наша зброя завжди буде першим гарантом. Ми готуємо для цього надійну фінансову базу. Спрямовуємо свої інвестиції у виробництво зброї та залучаємо партнерів».
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.
За словами президента Володимира Зеленського, Україна вже виробляє боєприпаси 155-го калібру, далекобійні та морські дрони. Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна виходить на «значні» обсяги виробництва артилерійських систем та броньованої техніки.
В окупованому Криму заарештували ймовірного виконавця замаху на офіцера Чорноморського флоту РФ
Київський районний суд окупованого Сімферополя відправив під варту імовірного виконавця замаху в Севастополі, внаслідок якого загинув начальник штабу Азовського військово-морського району Кримської військово-морської бази Валерій Транковський, повідомляє 19 листопада російська агенція «Інтерфакс» із посиланням на пресслужбу ФСБ на півострові.
Федеральна служба безпеки РФ раніше вказала, що затримала двох жителів окупованого Криму, підозрюваних у підриві автомобіля Транковського.
У Слідчому комітеті РФ повідомили, що затримані 38-річна жителька Севастополя і 47-річний житель Ялти. У відомстві заявили, що затримані «співпрацюють із правоохоронними органами та дають свідчення».
За версією слідства, підозрювані причетні до підриву військового автомобіля, «скоєного за завданням Служби безпеки України». ФСБ стверджує, що за організацією вибуху стоять офіцери СБУ (в українській спецслужбі не заперечують, що це була їхня спецоперація).
У відеозаписі, який поширила ФСБ, затриманий житель Ялти сказав, що його завербували влітку 2023 року, за завданням України він заклав під автомобіль вибуховий пристрій. Затримана жителька Севастополя розповіла на відео, що за завданням куратора стежила за автомобілем російського військового. За яких умов зроблений запис, невідомо.
ФСБ заявила, що під час обшуку в гаражі затриманого жителя Ялти знайшли саморобний вибуховий пристрій із масою вибухової речовини 1,2 кілограма в тротиловому еквіваленті.
У Севастополі 13 листопада вибухнув автомобіль, у якому перебував капітан 1-го рангу, начальник штабу Азовського військово-морського району Кримської військово-морської бази Валерій Транковський. Він помер від отриманих поранень. Слідчий комітет порушив кримінальну справу за статтями про теракт та незаконний обіг вибухових речовин.
Виїхав із заблокованого російськими військами Маріуполя під виглядом вчителя музики, заснував один із найбільших гуманітарних хабів у Дніпрі, опікується внутрішньо переміщеними особами, українськими військовими та родинами з дітьми. Митрополит Донецький і Маріупольський ПЦУ Сергій Горобцов сам має подвійний досвід переселення. Уперше владика був вимушений переїхати з Донецька до Маріуполя у 2014 році, коли представники так званої «ДНР» почали переслідувати українських священнослужителів. Удруге – на початку березня 2022 року, коли російські війська знищили будівлю Єпархіального управління Православної церкви України в Маріуполі.
Про переслідування духовенства, як окупанти розкрадали українську церкву на «трофеї», про пережите під час війни і служіння нужденним в евакуації – митрополит розповів проєкту «Ти як?» від Радіо Свобода.
За тисячу днів вторгнення Росії загинули 89 українських педагогів і викладачів – МОН
За тисячу днів повномасштабної війни Росії проти України загинули 89 українських педагогів і викладачів, а кількість не виданих дипломів про вищу освіту перевищила 500, повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
«У 228 тисяч дітей забрали домівку, 16 університетів покинули рідні стіни, а приблизно 1000 шкіл опинилися на іншій стороні лінії фронту», – написав він у фейсбуці.
Лісовий наголосив, що, «попри втрати, попри руйнування, попри небезпеку, освіта вистояла, освіта відновлюється, освіта дає надію і впевненість у майбутньому».
19 листопада минає тисяча днів від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.
ОГП: в Україні 592 дитини загинули через агресію РФ
В Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії станом на ранок 19 листопада, за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, загинули 592 дитини, ще щонайменше 1702 – зазнали поранення різного ступеня тяжкості, повідомив Офіс генпрокурора.
В ОГП звернули увагу на те, що протягом останніх двох днів загинули троє дітей і постраждали 19.
«17 листопада внаслідок обстрілу Сум загинули 9-річний хлопчик і 14-річна дівчинка, 11 дітей травмовано. 17 листопада внаслідок обстрілу Одеси постраждав 17-річний хлопець. 17 листопада внаслідок обстрілу Миколаєва постраждала 14-річна дівчинка. 18 листопада внаслідок обстрілу Глухова Сумської області загинув 7-річний хлопчик і травмовані 13-річна дівчинка і 14-річний хлопчик. 18 листопада внаслідок обстрілу Одеси отримали тілесні ушкодження четверо дітей: дві дівчинки віком 11 років і два хлопчики віком 7 і 10 років», – йдеться в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.
Сейм Польщі хвилиною мовчання вшанував жертв війни Росії проти України
Сейм Польщі 19 листопада хвилиною мовчання вшанував жертв війни Росії проти України.
«Саме сьогодні минає 1000 днів від російського вторгнення в Україну. У звʼязку з цим прошу, щоб ми вшанували памʼять всіх жертв цього російського збройного вторгнення до нашого сусіда хвилиною мовчання», – звернувся маршалок Сейму Шимон Головня до депутатів у залі.
Премʼєр Польщі Дональда Туск у мережі X теж згадав про 1000-ий день повномасштабної війни Росії проти України. Він наголосив, що, підтримуючи Україну, Польща віддаляє війну від своїх кордонів.
«1000 днів російської агресії, 1000 днів українського героїзму і страждань, 1000 днів польської допомоги і солідарності. Підтримуючи Україну, ми віддаляємо війну від наших кордонів. Памʼятаймо про це кожного дня», – написав Дональд Туск.
19 листопада минає тисяча днів від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.
Справедливі вибори будуть після справедливого миру – Зеленський у Раді
Україна не може провести вибори до завершення війни проти Росії, заявив президент Володимир Зеленський 19 листопада у Верховній Раді, представляючи «План внутрішньої стійкості».
«Ми всі знаємо, що Конституція України та закон не дозволять проводити вибори у воєнний час. І ніхто в світі не вимагав і не вимагає цього від України. Але у нас в Україні є деякі люди, які, може, зголодніли до цього настільки, що хочуть боротися всередині нашої держави більше, ніж заради нашої держави, хочуть політичних суперечок в окопах, як у телестудіях. Це згубно для України. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори», – сказав глава держави з трибуни парламенту.
Повноваження президента України і чинного скликання Верховної Ради мали завершитися 2024 року – через п’ять років після президентських і парламентських виборів відповідно. Але чинне українське законодавство не передбачає проведення виборів під час дії воєнного стану, тому фактично і Володимир Зеленський, і Верховна Рада продовжують виконання своїх повноважень.
Російські війська ударили по Харкову. Місцева влада каже про девʼятьох постраждалих
Вдень 19 листопада російські війська завдали удару по Київському району міста Харків, повідомив міський голова Ігор Терехов.
За його даними, внаслідок російського удару, постраждало семеро людей.
Згодом очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов додав, що кількість постраждалих зросла до девʼяти.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.
Путін змінив підстави для застосування Росією ядерної зброї
Президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Документ опублікований на офіційному російському порталі правової інформації 19 листопада і набрав чинності.
Оновлена доктрина передбачає, що підставою для завдавання ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками.
Путін запропонував оновити доктрину ядерного стримування на засіданні Ради безпеки РФ 25 вересня. Речник президента РФ Дмитро Пєсков говорив, що зміни слід розглядати як «певний сигнал» для Заходу. «Це сигнал, який попереджає ці країни про наслідки в разі їхньої участі в нападі на нашу країну різними засобами, причому не обов’язково ядерними», – заявив Пєсков.
17 листопада американські видання, зокрема The New York Times і Washington Post повідомили, що президент США Джо Байден дозволив українським силам використовувати надані США ATACMS для ударів РФ.
Неназвані джерела видань заявили, що українські сили, як очікується, спочатку завдадуть ударів по російських і північнокорейських силах у Курській області Росії, і що адміністрація Байдена може розширити цей дозвіл на використання ATACMS проти цілей деінде в Росії в майбутньому.
Американські офіційні особи, яких цитують ЗМІ, заявили, що США санкціонували ці обмежені українські удари у відповідь на розгортання північнокорейських сил на полі бою в Курській області, щоб стримати Північну Корею від розгортання додаткових сил у Росії. Представники США заявили, що часткове скасування обмежень має на меті створити «специфічний і обмежений» ефект на полі бою і не змінить хід війни.
Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона поки що немає.
Президент України, реагуючи на такі повідомлення, зазначив, що «такі речі не анонсують» і «ракети самі за себе скажуть».
Велика Британія запровадила санкції проти провладних молодіжних організацій РФ
Велика Британія запровадила санкції проти двох російських об’єднань молоді – «Юнармії» та «Авангарду». Обмеження на організації наклали за участь у «примусовій депортації та перевихованні українських дітей» та отримання грошей від уряду Росії.
Також під британські санкції потрапили голова «Юнармії» спортивний гімнаст Микита Нагорний, керівники ще кількох так званих «військово-патріотичних» центрів для дітей та молоді та російські чиновники на окупованих українських територіях. Усього список санкцій зріс на 10 позицій, пов’язаних з Росією.
Активи людей і організацій, що потрапили під санкції, заморожені, співпраця з ними заборонена, фізичним особам також закритий в’їзд до Великої Британії.
США та країни Європи регулярно запроваджують санкції, які забороняють або обмежують співпрацю з російськими організаціями у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
Тисяча днів великої війни: як це було (відео)
1000 днів тому Росія розпочала нову фазу своєї агресії в Україні. О 5 ранку 24 лютого 2022 року армія РФ атакувала всю територію України з повітря, а на суходолі розпочала наступ із півночі, сходу та півдня. На сході наступ почався з уже раніше захоплених територій. Оскільки лінія оборони України на Донбасі була найміцнішою, саме тут прорив не вдався – на відміну від Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської областей на півночі та Херсонської, Запорізької, Приазов'я на півдні. Лише зазнавши поразки під Києвом, агресор перемістив свої сили до Донецької та Луганської областей і намагається досягти їх повної окупації. Донбас Реалії показують коротку історію тисячі днів великої війни. Усе неможливо охопити – адже українці щодня гинуть на фронті в лавах Сил оборони, а також у містах під ударами ракет.
У Глухові через удар РФ по гуртожитку загинули шість людей, зокрема дитина – ОВА
У Глухові внаслідок російського удару, за попередніми даними, загинули шість людей, зокрема одна дитина, поранені 12 людей, з них – дві дитини, повідомила вранці 19 листопада Сумська обласна військова адміністрація.
«18 листопада пізно ввечері ворог атакував один із гуртожитків у Глухові, спрямувавши на мирних мешканців два ударних БпЛА типу «Шахед», – йдеться в повідомленні.
В ОВА додали, що аварійно-рятувальні роботи тривають, під завалами ще можуть бути люди.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
В ООН станом на кінець жовтня повідомили, що змогли підтвердити дані про загибель 12 162 цивільних в Україні і поранення 26 919 від початку повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголосили, що реальні дані можуть бути значно вищими.
Влада: внаслідок удару дронами по Запоріжжю понад 10 тисяч абонентів без світла
Увечері 18 листопада російські війська атакували Запоріжжя понад 10 безпілотниками, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
«Наразі, понад 10 тисяч абонентів перебувають без світла», – зазначив місцевий чиновник.
Він також уточнив, що без електропостачання котельні та лікарня.
Раніше Федоров розповів, що російські війська атакують Запоріжжя, є постраждалі. Перед цим чиновник попереджав про загрозу застосування ударних безпілотників та керованих авіаційних бомб (КАБів) по Запорізькій області. Він також повідомляв про вибухи у Запорізькій області.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
За останніми даними ООН, через російську агресію з 24 лютого 2022 року по кінець жовтня 2024 року 12 162 цивільні особи загинули, 26 919 отримали поранення. В організації кажуть, що ці дані можуть бути вищими.
США анонсували новий пакет оборонної допомоги для України
Сполучені Штати оголосять новий пакет оборонної допомоги Україні, зазначила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку.
«Ми оголосимо про виділення додаткової допомоги для України у сфері безпеки найближчими днями», – зауважила представниця США, цитує «Укрінформ».
Томас-Грінфілд також закликала інші країни підтримати формулу миру, яку просуває українська сторона. За її словами, «українці мають отримати безпеку, на яку вони заслуговують». Причому, «мир має бути справедливим й стійким та повною мірою поважати суверенітет і територіальну цілісність України», наголосила вона.
«Росія має бути притягнута до відповідальності за її злочини та порушення Статуту ООН», – зазначила Томас-Грінфілд.
Постпред США також звернулася із закликом до Китаю, щоби той «припинив розпалювати війну на європейському континенті» і сприяти військовим зусиллям Росії.
«І дозвольте мені чітко заявити, коли ця війна закінчиться, суверенна, незалежна демократична Україна контролюватиме свою міжнародно визнану територію та продовжуватиме свій шлях до приєднання до євроатлантичних інституцій, таких як НАТО», – підкреслила представниця США.
У вересні президент США Джо Байден оголосив про виділення Україні загалом 7,9 мільярда доларів американської допомоги в межах Ініціативи сприяння безпеці України.
З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року станом на 15 жовтня Сполучені США виділили понад 59,1 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні.