Війська РФ обстріляли Харківщину, поранено двох людей – влада
Вдень, 18 листопада, російські військові обстріляли село Токарівка Харківського району. Внаслідок удару зазнав травм 52-річний чоловік, повідомила Харківська обласна військова адміністрація.
Потерпілого з вибуховим пошкодженням грудної клітини доставили до медзакладу.
Також уламкових поранень зазнала жінка 1965 року народження, розповів керівник Дергачівської громади Харківського району Вячеслав Задоренко.
Він зазначив, що, за попередньою інформацією, війська РФ вдарили по мешканцях Токарівки та Гоптівки з FPV-дронів.
Російські війська щодня регулярно атакують дронами українські регіони. Найчастіше про скиди вибухівок з російських дронів по цивільних повідомляє влада Херсонщини, Сумщини, Чернігівщини та Харківщини.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Перший бій, поранення і нова мета: історія ветерана ЗСУ
До лав ЗСУ Євген потрапив ще до повномасштабного вторгнення: пішов на контракт. Воював в зоні АТО, а після вторгнення Росії, боронив південний напрямок, його родина опинилась на лівому березі Херсонщини, в окупації.
Отримавши важке поранення, опинився в інвалідному візку, але зміг витягти рідних на підконтрольні українські території, та підготувати себе до участі в міжнародних змаганнях – «Іграх нескорених».
Новий рівень ударів по РФ. ЗСУ полюють ракетами США на далекі цілі: це змінить війну?
17 листопада американські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела, що адміністрація президента США Джо Байдена зняла обмеження, які блокували використання Україною наданої США зброї для ударів углиб російської території.
За повідомленнями, найближчими днями Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці операції не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети ATACMS із дальністю до 306 кілометрів.
Які цілі зможе обирати Україна для ударів американськими ракетами?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода:
«Трамп же обіцяв». Як Покровськ готується до штурмів та «жахливої зими»
Трохи більше 6 км відділяють війська РФ від околиць Покровська. Найближче вдалося просунутися окупантам з боку села Лисівка – це південно-східний фланг оборони. По місту б’ють і артилерією калібру 152 і 122 мм, і fpv-дронами, зазначають у місцевій військовій адміністрації.
Російські війська прагнуть захопити Покровськ, адже це дозволить кремлівським пропагандистам говорити про досягнення однієї з цілей війни – вихід на адміністративні кордони Донецької області.
Місто поки що забезпечене електрикою на 60 процентів. У багатоповерхівках взимку не буде опалення. У морози планують відкрити теплові пункти для обігріву. Чи готують Покровськ до оборони, і як жителі планують зимувати – на власні очі бачили Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода).
Удар РФ по Сумах: кількість жертв зросла
Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Сумах зросла до 12 людей, повідомив у телеграмі начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко.
Також про це повідомила обласна військова адміністрація, зазначивши, що над ліквідацією наслідків російського удару працюють близько 10 бригад волонтерських та громадських організацій, також різних комунальних служб.
Раніше було відомо про 11 загиблих, серед них – дві дитини, та 89 постраждалих.
Війська РФ завдали удару по житловому сектору Сум ввечері 17 листопада, внаслідок чого були пошкоджені кілька будинків. Пізніше через ще один удар, за даними місцевої влади, був пошкоджений об’єкт інфраструктури, через що місто частково залишилося без світла.
18 і 19 листопада оголошені в Сумах днями жалоби.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
За останніми даними ООН, через російську агресію з 24 лютого 2022 року по кінець жовтня 2024 року 12 162 цивільні особи загинули, 26 919 отримали поранення. В організації кажуть, що ці дані можуть бути вищими.
Зеленський сьогодні, окрім Покровська, відвідав Куп’янськ
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, окрім Покровська на Донеччині, відвідав Куп’янськ на Харківщині.
«Сьогодні – на фронті. Зараз – Куп’янськ.Вже був у Покровську. У наших бригадах. Привітав хлопців, дівчат – наших воїнів – із Днем сержанта. Сержанти – саме воїни, без яких не уявити нормальну роботу офіцерів і загалом наших підрозділів. Я вдячний усім сержантам, які справді є прикладом для солдата», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в його телеграмі.
Президент України відзначив державними нагородами найкращих воїнів, заслухав доповіді командирів, також доповіді щодо безпекової ситуації, соціальної ситуації на Донеччині та Харківщині.
Минулого тижня були повідомлення, що незначна кількість російських військ змогла проникнути у Купʼянськ, але Центр стратегічних комунікацій ЗСУ спростував їх, зазначивши, що місто перебуває повністю під контролем Сил оборони України, а українські воїни зупинили просування противника на Куп’янськ.
На початку повномасштабного вторгнення сили РФ вже окуповували Куп’янськ. Але у вересні 2022 року місто було звільнене від російських військ.
Нині у Харківській області тривають бойові дії на двох напрямках – на півночі регіону та в районі Куп’янська.
Наприкінці жовтня начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін в ефірі Еспресо заявив, що російські війська перебувають за 2,5−3 кілометри від міста.
Завтра у парламенті президент представить «план стійкості» – медіа
Президент України Володимир Зеленський представить «план стійкості» 19 листопада у Верховній Раді. Про це виданню Kyiv Independent повідомив український депутат від партії «Слуга народу».
Раніше українські медіа «Українська правда», LB.UA, «Суспільне», LIGA.net, «РБК-Україна» із посиланням на джерела повідомляли, що Зеленський незабаром представить «план стійкості» у рамках щорічного послання президента України до парламенту та українського народу.
В Офісі президента цю інформацію наразі не підтверджували.
14 листопада у вечірньому зверненні президент розповів, що Україна «активно» працює над реалізацією внутрішнього «плану стійкості», який оприлюднять вже наступного тижня.
Він зазначив, що план складається із 10 пунктів і стосуватиметься, зокрема, безпеки, енергетики, зброї українського виробництва та співпраці з партнерами.
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО. Сьогодні ж Зеленський презентував план перемоги на саміті лідерів Євросоюзу.
Звіт інспекторів уряду США про допомогу Україні. До чого тут корупція?
Питання корупції та верховенства права в Україні можуть стати основною перешкодою для повоєнного економічного відновлення та залучення іноземних інвестицій. Про це йдеться у квартальному звіті інспекторів уряду США.
Інспектори уряду США, які проводять внутрішній аудит діяльності відповідних відомств, 14 листопада видали спільний звіт за результатами перевірки операції «Атлантична рішучість», що включає протидію Росії в Україні та Європі.
Звіт, що охоплює період з 1 липня до 30 вересня 2024 року підписали Роберт Сторч, інспектор Пентагону, Карделл Річардсон, заступник інспектора Державного департаменту та Пол Мартін, інспектор USAID.
У звіті зазначається оцінка Державного департаменту США про те, що Україна віддана подоланню корупції, зміцнює незалежні антикорупційні інституції та втілює реформи в рамках євроінтеграції.
Водночас документ вказує на занепокоєння медіа, що корупція ускладнює шлях України до євроінтеграції. Також йдеться про політичний тиск на наглядову раду «Укренерго», що викликало занепокоєння ЄС та міжнародних фінансових інституцій. Західні посадовці офіційно закликали український уряд скасувати ці дії, заявивши, що це може зруйнувати їхню колективну спроможність підтримувати «Укренерго» та інші пріоритети енергетичної безпеки, заявили автори.
«Міжнародні спостерігачі очікують, що зима 2024-2025 буде складною для України через масштабні та тривалі руйнування Росією української енергоінфраструктури, а також нестачу кваліфікованих кадрів в енергетиці», – мовиться в документі.
Пункт щодо корупції включено у короткий виклад основних положень звіту інспекторів.
У викладі також наводиться огляд допомоги та розвитку подій за квартал.
Читайте далі ТУТ
В Україні оголосили масштабну повітряну тривогу – відбій
В усіх регіонах України близько 17:40 оголосили повітряну тривогу через ракетну небезпеку.
Як повідомили Повітряні сили ЗСУ, це пов’язано зі зльотом винищувача МіГ-31К. Цей літак є потенційним носієм крилатих ракет «Кинджал».
Оновлення – близько 18:00 було оголошено відбій ракетної небезпеки.
У ніч на 17 листопада російські війська завдали масованого комбінованованого удару по об’єктах енергетичного сектору України, застосувавши, за даними Повітряних сил ЗСУ, 120 ракет і 90 БпЛА, зокрема ракети «Кинджал».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
Німеччина передасть Україні 4000 безпілотників зі штучним інтелектом, повідомив Міністр оборони Борис Пісторіус журналістам 18 листопада.
Він зазначив, що безпілотники «керуються і підтримуються штучним інтелектом» і що вони можуть «вивести з ладу електронну безпілотну оборону противника».
За словами Пісторіуса, безпілотники «можуть бути доставлені дуже швидко» і можуть бути «розгорнуті на відстані 30-40 кілометрів за лінією фронту і вражати бойові пости, логістичні центри та інші цілі».
Незважаючи на те, що німецькі ЗМІ прозвали безпілотні літальні апарати «міні-Таурусами», уряд зазначив що вони мають різну дальність польоту.
Прессекретарка міністерства оборони Наталі Дженнінг заявила журналістам, що «немає ніякого звʼязку з системою Taurus, як це було висвітлено в деяких ЗМІ».
За інформацією німецького видання Bild, йдеться про ударні безпілотники типу «HX-2 Karma» виробництва мюнхенського підприємства «Хельсинг».
Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дебатів у нижній палаті німецького парламенту 13 березня повторив тезу, що не підтримує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Він заявив, що для нього це межа, яку він не хоче перетинати.
Понад 1500 електронних рапортів про переведення у застосунку «Армія+» подали за кілька днів військовослужбовці. Про це під час брифінгу у Києві повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.
Електронна функція переведення між різними частинами ЗСУ запрацювала 15 листопада.
«Сьогодні зареєстровано понад 1500 заявок. З них розглянуто 60%. І близько 50% на даний момент уже прийнято позитивних рішень по переведенню», – сказав Баргилевич.
Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Катерина Черногоренко зазначила, що «експеримент дуже і дуже успішний», його будуть розвивати.
Нині, за її словами, заповнення такого рапорту займає у військових до 10 хвилин. Їм не потрібно отримувати погодження від комбрига, «кадровий центр сам спитає комбрига у випадках, коли це потрібно, чи відпускає він цього військовослужбовця, чи ні», каже заступниця міністра.
«Ми бачимо зараз, що позитивний статус приходить гарантовано протягом 72 годин. Зрозумійте, ми вперше даємо можливість військовому отримати в режимі дуже короткого часу зважену відповідь безпосередньо від Генерального штабу. Прибираємо всіх посередників, даємо цифровий інструмент і отримуємо позитивний результат», – пояснила заступниця міністра оборони.
Нову систему відзначив і сам міністр Рустем Умєров. За його словами, політика подання запиту на зміну місця служби «дозволяє мінімізувати бюрократичну тяганину і прискорює процес переведення».
Але щоб через переведення військових підрозділ не втратив боєздатності – передбачили запобіжники, пояснює начальник Генштабу ЗСУ.
«Є певні запобіжники. Вони виставлені для того, щоби певний підрозділ не втратив боєздатності і не міг перейти в такий стан, який не може виконувати бойові або свої спеціальні завдання. Всі питання і застереження виписані у відповідній постанові. І це все передбачається», – зазначив генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.
Щоб укомплектованість бригад, які перебувають на лінії бойового зіткнення, не постраждала, одним із запобіжників є обмеження кількості переведень – «переведення можливо тільки один раз на рік», зазначила Катерина Черногоренко.
Також передбачені чіткі умови для переведення.
«В постанові чітко прописані кейси, в яких ситуаціях військовослужбовець може перевестися. Це, наприклад, із бойової (частини – ред.) в бойову. Із бойової в тилову, наприклад, якщо є рішення ВЛК і так далі. Наприклад, ти не можеш перевестися з бойової в тилову частину. З очевидних причин, в нас війна, загострення і так далі. І ми дуже чітко комунікуємо, що зараз, на жаль, з бойової частини в тилову перевестися не можна, але ми пропонуємо ось такі варіанти, і військовий може вже ними оперувати, переписати рапорт. Наша задача, як каже пан міністр, не нашкодити армії, не нашкодити замислу головнокомандувача, начальника Генерального штабу, тому ми всі запобіжники заклали», – пояснила заступниця міністра.
12 листопада Кабмін схвалив постанову про запровадження механізму переведень між військовими частинами за ініціативою військовослужбовців. Президент Володимир Зеленський заявив, що механізм розроблявся у взаємодії громадянського суспільства, Міністерства оборони та Збройних Сил України, а переведення працюватимуть через застосунок «Армія+».
Про складність добровільних переведень у війську повідомлялось неодноразово. У липні на сайті Офісу президента була зареєстрована петиція щодо врегулювання майже неможливої на практиці процедури переміщення військовослужбовців між підрозділами Сил Оборони. Однак звернення не отримало необхідної для розгляду підтримки.
Генштаб ЗСУ: майже половина всіх боїв на фронті сьогодні була на двох напрямках
Станом на 16:00 на фронті кількість бойових зіткнень зросла до 87, найгарячіше зараз на Курахівському та Покровському напрямках, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
За повідомленням, Сили оборони вживають усіх необхідних заходів для недопущення просування противника вглиб української території.
У штабі повідомляють, що на Покровському напрямку російські загарбники за підтримки авіації здійснили 17 спроб потіснити українських захисників із займаних позицій в районах Миролюбівки, Променю, Лисівки, Петрівки, Пустинки та Новоолексіївки, а на Курахівському – атакувалИ 23 рази поблизу населених пунктів Берестки, Сонцівка, Вознесенка, Дальнє, Єлизаветівка, Катеринівка та Антонівка.
Також російські війська атакували на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Торецькому, Времівському та Придніпровському напрямках.
На Харківщині противник завдав авіаційних ударів по Козачій Лопані, скинувши при цьому п’ять КАБів.
У Генштабі нагадують, що в Курській області триває операція ЗСУ – там від початку доби російські літаки завдали 15 ударів (21 КАБ) по власній території. Українські воїни за сьогодні відбили десять російських атак, бої тривають.
Минулої доби близько половини боєзіткнень фронту відбувалися на двох напрямках: Курахівському і Покровському. Ці два напрямки є найгарячішими протягом останніх кількох місяців.
Американський Інститут вивчення війни у звіті від 17 листопада заявив, що російські війська, ймовірно, зосередяться на захопленні прифронтових українських міст взимку і на міських боях.
«Російські війська нещодавно просунулися до Куп’янська і Часового Яру, і таке просування може бути частиною узгоджених зусиль з просування у прифронтові міста в рамках підготовки до наступальних операцій взимку», – кажуть аналітики.
Зеленський підписав закон про вдосконалення роботи МСЕК
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №11225 щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи, йдеться на сайті Верховної Ради.
1 листопада Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи».
Згідно із документом, з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків. Вони працюватимуть у багатопрофільних лікарнях, оснащених усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження, і за потреби зможуть працювати дистанційно чи з виїздом до пацієнта.
Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат, кажуть у МОЗ.
Передбачено, що лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт — імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це, як вважають у відомстві, виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, «зокрема й таких, про які останнім часом стало відомо».
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.
Рада завтра планує розглянути держбюджет-2025 в другому читанні – депутат
Верховна Рада планує завтра розглянути в другому читанні проєкт державного бюджету на 2025 рік, повідомив народний депутат від фракції «Голос», заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
«Схвалення в Раді Бюджету на 2025 рік у фінальній версії теж планується завтра. Навіть цікаво, як там закінчиться внутрішня боротьба з підписанням податкового закону (йдеться про законопроєкт №11416д щодо збільшення податків, йогосхвалили ще 10 жовтня, але документ ще не підписав президент)», – написав він у телеграмі.
Профільний парламентський комітет сьогодні підтримав проєкт державного бюджету на 2025 рік до розгляду в другому читанні. Голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа серед правок назвала такі:
- 2 млрд доларів кредитних коштів надійдуть до держбюджету від Великобританії на покриття військових видатків, а саме – закупівлю зброї;
- 4% ПДФО (крім військового) залишаються в громадах (загалом буде 64% для громад) для розрахунків за комунальні послуги та енергоносії. Відповідно скасовуються субвенції облбюджетам на покриття різниці в тарифах;
- прифронтовим громадам дозволяється не перераховувати реверс до держбюджету (593 млн грн);
- 128 млн «Укрзалізниці» на співфінансування європейського проекту розвитку залізничної інфраструктури. Співфінансування – умова надання європейських коштів.
31 жовтня Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на 2025 рік. Бюджет у першому читанні підтримали 247 депутатів.
8 листопада Кабінет міністрів України схвалив проєкт держбюджету-2025. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що «попри певні зміни у проєкті держбюджету, пріоритет залишився незмінним – оборона, обороноздатність та безпека України. На ці потреби уряд запропонував виділити 2 трлн 225 млрд гривень».
Ракетний удар по Одесі: кількість поранених зросла до 47 – влада
Число поранених унаслідок російського ракетного удару по Одесі зросло до 47 осіб, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
«Ще один чорний день в історії Одеси. Нелюди стріляють по нашій Мамі, вбивають наших людей, намагаються загасити світло та лишити тепла... На місці триває ліквідація наслідків ворожого удару, в лікарнях продовжується боротьба за життя та здоров’я постраждалих», – ідеться в телеграм-каналі чиновника.
Раніше влада інформувала про загибель 10 і поранення 39 одеситів.
Російські військові здійснили ракетний обстріл Одеси близько полудня 18 листопада. За даними Повітряних сил ЗСУ, російські військові атакували місто балістичною ракетою «Іскандер-М».
У звʼязку з загибеллю 10 людей, завтра, 19 листопада, в Одесі та області оголошено день жалоби.
У Бразилії відкрився саміт «Групи двадцяти»
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва 18 листопада в Ріо-де-Жанейро відкрив саміт «Групи двадцяти» – неформального клубу лідерів найбільших економік світу.
У виступі президент Лула оголосив про запуск глобального альянсу для боротьби з бідністю та голодом. Бразильський лідер також сказав, що руйнівні наслідки зміни клімату можна буде побачити по всьому світу, і закликав лідерів мати сміливість діяти.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який також бере участь у саміті, мав намір оголосити в Ріо-де-Жанейро свій план заморожування російсько-української війни. Пропозиція президента Туреччини передбачає створення демілітаризованої зони на Донбасі та розміщення там міжнародних військ. За планом Ердогана, Україна щонайменше на 10 років відкладе обговорення вступу до НАТО, розповіли агентству Bloomberg джерела.
Росія, яку на саміті представляє міністр закордонних справ Сергій Лавров (лідер РФ Володимир Путін не наважився їхати до Бразилії через ордер Міжнародного кримінального суду), одразу завила про неприйнятність пропозиції Анкари.
Середньодобові втрати Росії досягли нового максимуму і продовжують зростати – розвідка Британії
Середньодобові втрати російських військ (убитими і пораненими) в Україні в жовтні досягли нового максимуму, а дані за першу половину листопада свідчать про те, що ця висхідна траєкторія, ймовірно, продовжиться, повідомляє Міністерство оборони Британії 18 листопада з посиланням на дані розвідки.
Середньодобовий показник втрат у жовтні склав 1 354 особи на добу, згідно зі звітом Генерального штабу Збройних сил України. Це вже другий місяць поспіль, коли російські війська зазнають нових рекордних для війни середньодобових втрат. Середньодобові втрати за перші 12 днів листопада 2024 року становлять 1 498 осіб, йдеться у повідомленні.
«За останній місяць Росія збільшила темпи наступальних операцій, з високою ймовірністю намагаючись посилити тиск на українські позиції, прагнучи відтіснити українські війська на кількох фронтах, включаючи Курськ, східніше річки Оскіл, Торецьк, Покровськ і Вугледар», – вказано у дописі.
У Міноборони Британії припускають, що Росія, найімовірніше, продовжуватиме зазнавати високих втрат протягом решти року, продовжуючи атаки на кількох напрямках протягом всієї зими.
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Зеленський відвідав Покровськ, зустрівся з оборонцями міста
Президент України Володимир Зеленський відвідав Донецьку область, де відвідав розташування 25-ї окремої бригади на Покровському напрямку. Про це повідомляють 18 листопада соцмережі глави держави та сайт Офісу президента.
«Хочу привітати вас особисто тут, у Покровську. Напружений напрямок. Я знаю, що тільки завдяки вашій міцності Схід не окупований тотально Російською Федерацією. Ворог щоденно отримує відповідь від вас, від ваших побратимів. Прошу переказати їм від мене, від усього народу України величезну вдячність», – сказав Зеленський українським військовим, які ведуть оборону Покровська.
Також президент оглянув будівництво фортифікацій на Донеччині.
«Більшість із запланованого уже облаштована. Дякую всім, хто залучений до цієї важливої роботи», – відзначив глава держави.
У щоденних зведеннях Генерального штабу ЗСУ уже кілька місяців ідеться, що сили РФ зосередили свої зусилля на двох напрямках на заході Донеччини – Покровському та Курахівському. Зазвичай саме на цих двох напрямках відбувається понад половина від усіх бойових зіткнень упродовж доби. Російські військові, використовуючи тактику малих груп, поступово наближаються до Курахового, від Покровська їх відділяє кілька кілометрів.
ОВА: через сьогоднішні удари армії РФ по півночі Донеччини загинули троє людей, є поранені
Унаслідок сьогоднішніх російських обстрілів півночі Донеччини загинули троє людей, ще двоє поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
«Костянтинівку росіяни обстріляли зі ствольної артилерії – там 2 людини загинули і 2 поранені, пошкоджено 2 багатоповерхівки і 2 автомобілі. Ще 1 людину росіяни сьогодні вбили у Сіверську – місто також зазнало артилерійського обстрілу», – написав він у телеграмі.
Філашкін вкотре закликав місцевих жителів своєчасно евакуюватися.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
За останніми даними ООН, через російську агресію з 24 лютого 2022 року по кінець жовтня 2024 року 12 162 цивільні особи загинули, 26 919 отримали поранення. В організації кажуть, що ці дані можуть бути вищими.
«Можливо, навіть переломний момент у цій війні» – Дуда про дозвіл Україні бити вглиб Росії
Ймовірне рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні використовувати надані Заходом далекобійні ракети проти Росії, можливо, є переломним моментом у війні, заявив 18 листопада президент Польщі Анджей Дуда під час пресконференції в Йорданії.
«Я привітав це рішення президента Джо Байдена і наших союзників. Я вважаю, що Україна повинна мати такі засоби оборони, щоб відтіснити російську армію, щоб вона не була так близько до лінії фронту, особливо в ситуації, коли росіяни запрошують своїх союзників брати участь у цій війні на їхньому боці – зараз там є північнокорейські солдати», – цитує Дуду польське видання RMF24.
Президент Польщі додав, що це докорінно змінює ситуацію на лінії фронту і, що це «дуже важливий, можливо, навіть переломний момент у цій війні».
Раніше голова МЗС Польщі Радослав Сікорський привітав повідомлення ЗМІ про дозвіл Україні завдавати ударів углиб Росії. Він зазначив, що президент Сполучених Штатів Джо Байден, знявши обмеження на використання Україною західних ракет, «відповів зрозумілою Путіну мовою».
Увечері 17 листопада американські офіційні особи, яких цитують ЗМІ, заявили, що США санкціонували обмежені українські удари у відповідь на розгортання північнокорейських сил на полі бою в Курській області. Представники США заявили, що часткове скасування обмежень має на меті створити «специфічний і обмежений» ефект на полі бою і не змінить хід війни.
Французьке видання Le Figaro 17 листопада повідомило, що Франція і Велика Британія услід за США дозволили українським збройним силам використовувати ракети SCALP/Storm Shadow для ударів по території Росії, але потім змінило своє повідомлення і видалило ці дані.