Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На спроби поговорити Путін відповідає атаками – Боррель

Глава європейської дипломатії не бачить ознак готовності президента РФ до переговорів. Так перед засіданням Ради ЄС на рівні закордонних справ Жозеп Боррель прокоментував дзвінок канцлера Олафа Шольца Володимиру Путіну, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Путін відповідає на будь-яку спробу переговорів потужною атакою на цивільну інфраструктуру, зокрема інфраструктуру електроенергетики. Це була найсильніша атака за останні місяці з застосуванням великої кількості безпілотників… Тож не схоже, що він готовий до переговорів – навпаки», – зауважив провідний дипломат ЄС, коментуючи масований удар РФ, завданий 17 листопада.

Боррель сказав, що не знає, чи вдалою ідеєю був дзвінок Шольца Путіну.

«Не знаю, про що канцлер Шольц розмовляв з президентом Путіним. Упевнений, що це в межах нашої підтримки України. Моя робота – продовжувати підтримувати Україну і нічого іншого. І хто з ким би не говорив, – я не переймаюся цим», – зазначив Боррель.

Щодо потенційного дозволу для України бити вглиб території Росії, Боррель нагадав, що підтримував це рішення.

«Продовжую вірити, що це те, що потрібно зробити. Упевнений, це ще раз обговорять (на Раді ЄС – ред.). Сподіваюся, що країни-члени ЄС погодяться з цим. А якщо ні, будь-хто буде робити те, що вважає за необхідне, аби підтримати Україну», – зазначив Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Це остання Рада ЄС на рівні закордонних справ, на якій головуватиме Жозеп Боррель, і, користуючись нагодою, він закликав країни ЄС лишатися єдиними, якщо хочуть «демонструвати на геополітичному рівні силу».

«Росія не припиняє війну, тому що ви про це подумали. Щоразу, коли ми ухвалювали рішення щодо підтримки України, це затягувалося. Щоразу було вагання. Нам слід щось робити? Чи не робити? Війна триває, український народ потребує більшої підтримки, і ми повинні її забезпечити. Припиніть обговорення і почніть діяти швидше», – наголосив Боррель.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 15 листопада провів першу за два роки телефонну розмову з Володимиром Путіним. Президент Франції Емманюель Макрон не виключив, що може поговорити з Путіним, але тільки коли «контекст» для цього буде придатним. Макрон вважає, що Путін «не хоче миру» і не готовий вести переговори про це.

Увечері 17 листопада американські офіційні особи, яких цитують ЗМІ, заявили, що США санкціонували обмежені українські удари у відповідь на розгортання північнокорейських сил на полі бою в Курській області. Представники США заявили, що часткове скасування обмежень має на меті створити «специфічний і обмежений» ефект на полі бою і не змінить хід війни.

Французьке видання Le Figaro 17 листопада повідомило, що Франція і Велика Британія услід за США дозволили українським збройним силам використовувати ракети SCALP/Storm Shadow для ударів по території Росії, але потім змінило своє повідомлення і видалило ці дані.

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона, Парижа і Лондона поки що немає.

Президент України, реагуючи на такі повідомлення, зазначив, що «такі речі не анонсують» і «ракети самі за себе скажуть».

Президент Росії Володимир Путін раніше заявляв, що удари далекобійною зброєю по російській території означатимуть участь країн НАТО у конфлікті з РФ.

ОВА: п’ять людей загинули через удари РФ на Херсонщині за добу, двоє – в Нікополі

На Херсонщині минулої доби внаслідок російських ударів загинули чотири людини, ще 10 – зазнали поранення, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Російські військові били по соціальній інфраструктурі регіону; житлових кварталах населених пунктів області, зокрема пошкодили дві багатоповерхівки і 53 приватні будинки. Також окупанти понівечили господарчу споруду, гараж та приватні автомобілі», – написав він у телеграмі.

Крім того, за даними Прокудіна, вранці 18 листопада через російський обстріл у Кіндійці поранень, несумісних із життям, зазнав 46-річний місцевий житель.

Тим часом, голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що 17 листопада в Нікополі через обстріли загинули дві людини: 58-річний чоловік і 62-річна жінка, ще п’ятеро людей були поранені.

«У районі пошкоджена інфраструктура. Понівечені багатоповерхівка, транспортне підприємство, магазин, медзаклад. Побиті вісім приватних осель, шість господарських споруд, дві автівки, екскаватор. Зачепило й лінії електропередач», – зазначив Лисак.

Крім того, за його словами, минулої доби російські війська обстріляли й одну з громад на Синельниківщині, де постраждав 45-річний чоловік.

Про шістьох поранених минулої доби повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров. «Чоловіки 18 і 59 років поранені під час ворожих ударів по Запоріжжю. Жінки 52, 55, 61 років і 59-річний чоловік отримали травми внаслідок атаки росіян по Пологівському району», – написав він у телеграмі.

За словами Федорова, протягом доби загарбники завдали 424 удари по 13 населених пунктах Запорізької області, зокрема по Запоріжжю, надійшло 16 повідомлень про руйнування житлових будинків й об’єктів інфраструктури.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що внаслідок російських обстрілів Куп’янського району минулої доби там постраждали троє цивільних.

Про одного пораненого минулої доби – у Сіверську – повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

«Наслідки як після Чорнобильської катастрофи»: як війна впливає на стан Чорного та Азовського морів

  • «Майже 50 тисяч дельфінів загинули».
  • «Токсичні речовини, що потрапили до моря, будуть розкладатися десятиліттями».
  • «Чорне море почервоніло через велику кількість токсичних речовин і цвітіння водоростей».
  • «Азовське море буде мертвим, якщо світ не допоможе його відновити»

Росія завдала Чорному морю екологічних збитків на 345 мільйонів євро, заявила нещодавно міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук. Посадовиця зазначила, що російські військові, крім того, що окупували частину акваторії Чорного моря, завдають значних збитків, проводячи звідти пуски ракет і маневруючи військовими кораблями. Постійні бойові дії суттєво впливають на екосистему акваторії Чорного моря, особливо, на ситуацію з живими істотами, які в ньому живуть, зазначила міністерка.

Що відбувається у Чорному морі через війну, наскільки вплинуло на його екосистему руйнування Каховської ГЕС та в якому стані наразі перебуває Азовське море, і що про це відомо – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Ердоган підготував план заморожування російсько-української війни – Bloomberg

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має намір 18 листопада подати на зустрічі лідерів країн «Групи двадцяти» в бразильському Ріо-де-Жанейро свою пропозицію про заморожування російсько-української війни, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на джерела.

За їхніми словами, пропозиція Ердогана передбачає, що Україна щонайменше на 10 років відкладе обговорення питання про вступ країни до НАТО.

Також Ердоган пропонує створити демілітаризовану зону на сході Донбасу і розмістити там міжнародні війська «як додаткову гарантію». Крім того, президент Туреччини пропонує забезпечити Україну військовими поставками як компенсацію за згоду не ставати учасницею НАТО.

Турецькі чиновники в розмові з Bloomberg сказали, що Україні буде важко прийняти таку пропозицію, але, на їхню думку, це найбільш реалістичний підхід. Агентство пише, що турецькі чиновники «хотіли б відкласти дискусії про долю окупованих територій у довгостроковій перспективі та зосередитися на тому, щоб гарантувати стабільне припинення вогню».

Ердоган сподівається, що зможе переконати президента України Володимира Зеленського взяти участь у переговорах у Стамбулі, оскільки, за словами джерел агентства, турецький лідер «отримав розвіддані, які свідчать, що Україна може втратити ще багато територій у найближчі місяці, якщо бойові дії не буде зупинено».

Саміт «Групи двадцяти» відбудеться в Ріо-де-Жанейро 18–19 листопада. Росія та Туреччина належать до цієї групи, Україна ж до неї не входить. Президент РФ Володимир Путін повідомив раніше, що не поїде на саміт, щоб не «зірвати» роботу форуму через те, що проти нього діє міжнародний ордер на арешт.

Останнім часом союзники України посилили спроби переконати сторони конфлікту розпочати переговори. Канцлер Німеччини Олаф Шольц 15 листопада провів першу за два роки телефонну розмову з Володимиром Путіним. Президент Франції Емманюель Макрон не виключив, що може поговорити з Путіним, але тільки коли «контекст» для цього буде придатним. Макрон вважає, що Путін «не хоче миру» і не готовий вести переговори про це.

Президент України Володимир Зеленський заявив 16 листопада в інтерв’ю «Суспiльному», що українська влада «має зробити все», щоб війна закінчилася дипломатичним шляхом у 2025 році.

В ISW заявили про необхідність ширшого дозволу на удари України по РФ західною зброєю

Часткове зняття обмежень на використання Україною західної зброї далекого радіусу дії проти військових об’єктів у Курській області Росії не позбавить повністю російські сили від безпечних місць на російській території, тоді як сотні військових об’єктів залишаються в зоні дії ATACMS в інших прикордонних регіонах Росії, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

«ISW продовжує вважати, що російські сили виграють…, якщо західні держави продовжуватимуть накладати обмеження на здатність України захищатися, і що США мають дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях в оперативному і глибокому тилу Росії в межах досяжності наданої ними зброї – не тільки в Курській області», – наголосили аналітики.

Напередодні американські видання, зокрема The New York Times і Washington Post повідомили, що президент США Джо Байден дозволив українським силам використовувати надані США ATACMS для ударів РФ.

Неназвані джерела видань заявили, що українські сили, як очікується, спочатку завдадуть ударів по російських і північнокорейських силах у Курській області Росії, і що адміністрація Байдена може розширити цей дозвіл на використання ATACMS проти цілей деінде в Росії в майбутньому.

Американські офіційні особи, яких цитують ЗМІ, заявили, що США санкціонували ці обмежені українські удари у відповідь на розгортання північнокорейських сил на полі бою в Курській області, щоб стримати Північну Корею від розгортання додаткових сил у Росії. Представники США заявили, що часткове скасування обмежень має на меті створити «специфічний і обмежений» ефект на полі бою і не змінить хід війни.

Французьке видання Le Figaro 17 листопада повідомило, що Франція і Велика Британія услід за США дозволили українським збройним силам використовувати ракети SCALP/Storm Shadow для ударів по території Росії, але потім змінило своє повідомлення і видалило ці дані.

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона, Парижа і Лондона поки що немає.

Президент України, реагуючи на такі повідомлення, зазначив, що «такі речі не анонсують» і «ракети самі за себе скажуть».

Президент Росії Володимир Путін раніше заявляв, що удари далекобійною зброєю по російській території означатимуть участь країн НАТО у конфлікті з РФ.

«Зрозуміла Путіну мова». У Литві й Польщі привітали повідомлення про дозвіл Україні бити вглиб РФ

Президент Литви Гітанас Науседа і голова МЗС Польщі Радослав Сікорський привітали повідомлення ЗМІ про дозвіл Україні завдавати ударів углиб Росії наданими Заходом далекобійними ракетами.

«Цей день настав! Україна тепер може атакувати військові об’єкти в Росії за допомогою ракет великої дальності. Це – вирішальний момент в українській боротьбі з агресором Росією. Мир не може бути досягнутий через слабкість. Мир – нагорода сильним. Залишайся сильною, Україно!», – написав він у соцмережі X.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, коментуючи повідомлення про відповідне рішення адміністрації США, зазначив, що президент Сполучених Штатів Джо Байден, знявши обмеження на використання Україною західних ракет, «відповів зрозумілою Путіну мовою».

«Жертва агресії має право на захист. Сила стримує, слабкість провокує», – написав Сікорський на платформі X.

17 листопада американські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела, що адміністрація президента США Джо Байдена зняла обмеження, які блокували використання Україною наданої США зброї для ударів углиб російської території.

За повідомленнями, найближчими днями Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці операції не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети ATACMS із дальністю до 306 кілометрів.

Після цього видання Le Figaro із посиланням на джерела повідомило, що Франція і Велика Британія також дозволили Україні завдати удару вглиб російської території за допомогою своїх ракет SCALP/Storm Shadow, але потім змінило своє повідомлення і видалило ці дані.

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона, Парижа і Лондона поки що немає.

Президент України, реагуючи на такі повідомлення, зазначив, що «такі речі не анонсують» і «ракети самі за себе скажуть».

Президент Росії Володимир Путін раніше заявляв, що удари далекобійною зброєю по російській території означатимуть участь країн НАТО у конфлікті з РФ.

«Противник постійно підривається, у противника паніка». Як бойові сапери ЗСУ зупиняють штурми армії РФ?

Армія РФ продовжує наступати на багатьох ділянках фронту. Кожного дня ЗСУ відбивають десятки штурмів, використовуючи всі наявні для цього сили та засоби. В тому числі – дистанційне мінування. Чимало російської техніки та піхоти підриваються на вчасно і влучно встановлених боєприпасах. Як саме це відбувається – журналісти Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) дізнавались у бойових саперів 24 окремої механізованої бригади.

Кім закликав військових покращити можливості для ведення війни – KCNA

У своїй промові минулого тижня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав армію країни покращити спроможність вести війну, повідомило державне ЗМІ KCNA 18 листопада.

Ці коментарі пролунали на тлі занепокоєння західних лідерів через розгортання тисяч північнокорейських солдатів у Росії для участі у війні проти України.

Як пише агентство Reuters, Кім виголосив промову на конференції командирів батальйонів і політичних інструкторів, що відбулася в Пхеньяні 15 листопада.

Він заявив, що загрозливий характер Сполучених Штатів і їхніх союзників, включаючи Південну Корею, а також їхнє військове протистояння з Північною Кореєю піднесли напруженість на Корейському півострові до «найгіршої фази в історії», що вимагає підготовки до війни.

Напередодні видання Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з оцінками деяких країн G20, повідомило, що Північна Корея може розгорнути до 100 тисяч військових для допомоги Росії у її війні проти України, якщо альянс між Пхеньяном і Москвою продовжить поглиблюватися.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня, «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». Згодом у ГУР заявили про близько 12 тисяч військових КНДР у Росії.

Українська розвідка стверджує, що ЗСУ вже вступали у бій із північнокорейськими військами на території Курської області Росії, а президент Володимир Зеленський заявив про втрати сил КНДР.

У НАТО рішуче засудили розширення військової співпраці між Росією і КНДР. В альянсі наголосили, що відправлення північнокорейських військ є небезпечною ескалацією і порушує резолюції Ради безпеки ООН. Таке нарощування підтримки Москви в її агресивній війні проти України викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти, наголошується в заяві.

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у ході візиту до Києва 9 листопада також зазначив, що присутність північнокорейських військ на фронті є додатковою загрозою, і наголосив на необхідності дипломатичного тиску на Пхеньян.

У КНДР надання своїх військ Росії заперечують, а в РФ це прямо не підтверджують, але й не спростовують, підкреслюючи при цьому, що присутність північнокорейських військових відповідала б положенням договору між країнами, який передбачає військову й іншу допомогу сторін одна одній у разі агресії з боку третьої країни.

Війська РФ завдали нового удару по інфраструктурі Сум, у місті зникло світло – влада

Російські війська у ніч на 18 листопада вкотре завдали удару по Сумах, внаслідок чого в частині міста зникло світло, повідомила місцева влада.

«Сьогодні о 00:10 ночі ворог завдав ракетного удару (ймовірно, балістичною ракетою) по критичній інфраструктурі міста Суми. Наразі зникло світло в місті. Аварійні служби працюють. Наслідки удару встановлюються», – заявили у Сумській обласній військовій адміністрації.

В.о. міського голови Артем Кобзар уточнив, що світло зникло в кількох районах, кілька лікарень працюють на генераторах.

За його словами, електропостачання планують відновити «найближчим часом».

Кобзар також повідомив, що на знак скорботи за загиблими внаслідок вчорашнього російського удару в Сумській міській територіальній громаді оголосили дні жалоби 18 і 19 листопада.

За даними ОВА, через удар, завданий ввечері 17 листопада, загинули 10, поранені понад пів сотні людей, серед них є діти. У місті також пошкоджені житлові будинки, автомобілі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Генштаб: на фронті за добу було 134 зіткнення, найбільше на Курахівському напрямку

Від початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134, повідомив у вечірньому зведенні станом на 22:00 український Генштаб.

Найбільше боїв, як йдеться в повідомленні, – на Курахівському напрямку.

«Інтенсивно атакує ворог українських захисників на Курахівському напрямку, на цей час доби нараховується 35 бойових зіткнень. Загарбники зберігають високу активність, намагаючись просунутися в районах Нової Іллінки, Берестків, Вознесенки, Сонцівки, Зорі, Максимільянівки, Дальнього, Курахового та Антонівки. Підрозділи Сил оборони відбили 20 атак противника. Ситуація складна, проте контрольована Силами оборони», – повідомили у Генштабі.

Крім того, за даними командування, війська РФ не полишають спроб потіснити ЗСУ із займаних позицій на Покровському напрямку.

«Найбільша активність російських окупантів зберігається в районах населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Крутий Яр, Юрівка, Григорівка та Петрівка. Загалом 23 атаки на напрямку українські захисники вже відбили, ще п’ять боєзіткнень тривають дотепер», – йдеться у зведенні.

Крім того, бої тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському і Придніпровському напрямках.

Американський Інститут вивчення війни у звіті від 12 листопада заявив, що російські війська нещодавно просунулися в ході двох механізованих штурмів у межах Курахового і на південь від нього на заході Донецької області.

Попри заяви з мережі, що армія РФ вже зайшла в Курахове, українська сторона офіційно цього не підтверджує. Але військові експерти прогнозують, що ЗСУ у найближчі дні доведеться вийти звідти.

У Сумах число загиблих зросло до десяти, 52 людей поранені – ОВА

У Сумах внаслідок російського удару 17 листопада кількість загиблих зросла до десяти, ще 52 людей поранені, повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Сьогодні, скерувавши ракету на густонаселений житловий район Сум, держава-терорист вбила 10 жителів обласного центру, серед яких 9-річний хлопчик та 14-річна дівчинка», – йдеться в повідомленні. У Державній службі з надзвичайних ситуацій додали, що серед поранених – п’ятеро дітей.

Голова ОВА Володимир Артюх повідомив, що в місті пошкоджені будинки, транспортні засоби.

«Розбите скло всюди… Працюють рятувальники, добробатівці, поліція. Понад 400 мешканців пошкоджених будинків евакуюють. Розгорнутий штаб, працюють пункти незламності, мешканці сусідніх будинків і навіть з інших мікрорайонів міста долучаються до надання допомоги постраждалим», – додав Артюх.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

У Римі до 1000 днів повномасштабного вторгнення Росії відбувся мітинг проукраїнських сил Італії

Численна акція на підтримку України відбулася 17 листопада у столиці Італії за участю різних політичних сил, журналістів, активістів і представників академічної спільноти країни й іноземних представництв. Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода, подія відбулася під гаслом «1000 днів російських злочинів. 1000 днів українського опору». Її присвятили періоду в тисячу днів, що спливають 19 листопада, з початку широкомасштабного вторгнення російської армії в Україну.

Згадуючи про 10-річну російсько-українську війну, яка почалася в лютому 2014 року, промовці наголошували на 1000-денній незламності українського народу і вкотре закликали італійський уряд і ЄС більш рішучими діями підтримувати боротьбу України.

Більше інформації про це і світлини за лінком

«Ракети самі за себе скажуть» – Зеленський після повідомлень про дозвіл на удари західною зброєю вглиб РФ

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні прокоментував повідомлення ЗМІ про дозвіл Україні завдавати ударів углиб Росії наданими Заходом далекобійними ракетами.

«План посилення України – це план перемоги, який я представив партнерам. Одним із головних пунктів є далекобійність для нашої армії. Сьогодні багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково», – сказав Зеленський.

Раніше сьогодні американські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела, що адміністрація президента США Джо Байдена зняла обмеження, які блокували використання Україною наданої США зброї для ударів углиб російської території.

За повідомленнями, найближчими днями Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці операції не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети ATACMS із дальністю до 306 кілометрів.

Після цього видання Le Figaro із посиланням на джерела повідомило, що Франція і Велика Британія також дозволили Україні завдати удару вглиб російської території за допомогою своїх ракет SCALP/Storm Shadow.

Офіційного підтвердження цієї інформації з боку Вашингтона, Парижа і Лондона поки що немає.

Президент України Володимир Зеленський раніше називав частиною свого плану перемоги дозвіл використовувати далекобійні американські ракети ATACMS і британсько-французькі Storm Shadow.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що удари далекобійною зброєю по російській території означатимуть участь країн НАТО у конфлікті з Росією.

МВС: вісім людей загинули, десятки поранені в Сумах через удар РФ, серед них є діти

У Сумах внаслідок російського удару по житловому мікрорайону ввечері 17 листопада загинули восьмеро людей, серед яких – двоє дітей, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

У прокуратурі області зазначили також, що за медичною допомогою звернулися 20 місцевих жителів, з них троє дітей.

«Понад 400 осіб евакуйовано із пошкодженого Росією будинку в Сумах… Триває поквартирний обхід у всіх багатоповерхівках, пошкоджених внаслідок удару. Важливо перевірити кожен закуток, щоб знайти всіх постраждалих», – написав Клименко у телеграмі.

За даними прокуратури, у місті пошкоджені щонайменше 10 багатоповерхівок і транспортні засоби, кількість яких наразі уточнюється.

«За даними слідства, 17 листопада 2024 року близько 20:37, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, окупанти завдали ракетного удару по густонаселеному житловому мікрорайону в місті Суми… Прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки обстрілу», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Принц Данський закликав Захід фінансувати виробництво зброї на території України

Принц Данський Йоакім закликав союзників підтримати виробництво озброєння усередині України замість закуповування старого обладнання довкола світу. Для цього Данія пропонує створити спільний фонд як єдиний ресурс для збору коштів та контрольованого використання зібраних грошей на промислово-оборонний комплекс всередині України.

Про це принц Йоакім повідомив 14 листопада, на події у Вашингтоні. Із ним поспілкувався «Голос Америки». Читайте за лінком

Північна Корея може відправити на допомогу РФ 100 тисяч військових – Bloomberg

Північна Корея може розгорнути до 100 тисяч військових для допомоги Росії у її війні проти України, якщо альянс між Пхеньяном і Москвою продовжить поглиблюватися, повідомляє видання Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з оцінками деяких країн G20.

При цьому джерела підкреслили, що такий крок не є неминучим і що військова підтримка в такому масштабі, якщо вона відбудеться, ймовірно, відбуватиметься партіями з ротацією військ протягом певного часу, а не одноразовим розгортанням.

Очікується, що питання про розгортання в РФ північнокорейських військ порушать кілька союзників на саміті G-20 у Бразилії цього тижня, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц, коли він зустрінеться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

Офіційна Москва прямо не підтвердила, але й не спростувала присутність північнокорейських військових на своїй території, підкреслюючи при цьому, що вона відповідала б положенням договору, який передбачає військову й іншу допомогу сторін одна одній у разі агресії з боку третьої країни.

Договір між Росією та КНДР, влада якої є жорстким авторитарним режимом, передбачає співпрацю і в інших сферах. Північна Корея ще до підписання документа постачала Росії боєприпаси та військову техніку для використання у війні проти України. Росія, за даними західних розвідок, у свою чергу сприяє Північній Кореї як у постачаннях продовольства, так і в ракетній програмі.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня, «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». Згодом у ГУР заявили про близько 12 тисяч військових КНДР у Росії.

Українська розвідка стверджує, що ЗСУ вже вступали у бій із північнокорейськими військами на території Курської області Росії, а президент Володимир Зеленський заявив про втрати сил КНДР.

У НАТО рішуче засудили розширення військової співпраці між Росією і КНДР. В альянсі наголосили, що відправлення північнокорейських військ є небезпечною ескалацією і порушує резолюції Ради безпеки ООН. Таке нарощування підтримки Москви в її агресивній війні проти України викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти, наголошується в заяві.

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у ході візиту до Києва 9 листопада також зазначив, що присутність північнокорейських військ на фронті є додатковою загрозою, і наголосив на необхідності дипломатичного тиску на Пхеньян.

ЗМІ: Байден дозволив Україні бити по Росії американськими ракетами великої дальності

Адміністрація президента США Джо Байдена зняла обмеження, які блокували використання Україною наданої США зброї для ударів углиб російської території, пишуть американські ЗМІ. Зокрема, про це повідомили три джерела Reuters, знайомі із ситуацією, назвавши це суттєвою зміною політики США у війні між Україною й Росією. Інформацію також підтверджують джерела видання The New York Times.

За повідомленнями, найближчими днями Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці операції не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети ATACMS із дальністю до 306 кілометрів.

У Білому домі ситуацію поки не коментували.

Видання вказують, що рішення адміністрації Байдена, ухвалене після кількох місяців прохань з боку української сторони, з’явилося за два місяці до вступу на посаду новообраного президента США Дональда Трампа, який обіцяв обмежити подальшу підтримку України.

За словами цитованих ЗМІ офіційних осіб, дозвіл Україні використовувати ракети великої дальності став відповіддю на рішення Росії використовувати у війні північнокорейські війська.

Поки невідомо, чи Трамп скасує рішення Байдена, коли вступить на посаду. Трамп давно критикував масштаби фінансової і військової допомоги США Україні й обіцяв швидко припинити війну між Росією й Україною, не пояснюючи, як саме.

При цьому деякі республіканці в Конгресі закликали Байдена послабити правила щодо використання Україною зброї, наданої США.

Росія попереджала, що сприйме крок до послаблення обмежень на використання Україною зброї США як серйозну ескалацію.

Кількість загиблих від ударів РФ у Херсонській громаді зросла до 4 – МВА

У Херсонській громаді внаслідок російських ударів 17 листопада, за останніми даними, загинули четверо людей, повідомив голова Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко.

«У Кіндійці травми, несумісні з життям, внаслідок скиду ворогом вибухівки з дрона отримав 65-річний чоловік», – написав він у телеграмі.

Раніше голова МВА повідомляв про трьох загиблих і дев’ятьох поранених.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Дрони-приманки Росії: де виготовляють і з якою метою? (розслідування)

На секретній фабриці у Татарстані в Росії інженери виготовляють сотні дронів-приманок, призначених для виснаження української оборони, яка захищає країну російської агресії. РФ також почала виготовляти термобаричні боєголовки для БПЛА.

Про це йдеться в розслідуванні агентства Associated Press, на яке звертає увагу «Голос Америки». Читайте за лінком

В «Укренерго» попередили про відключення світла 18 листопада

В усіх регіонах України 18 листопада вимушено будуть застосовуватися заходи обмеження споживання, від 6:00 до 22:00 діятимуть дві черги відключень одночасно, повідомили в «Укренерго».

«Причина тимчасового повернення обмежень – пошкодження енергообʼєктів під час сьогоднішньої масованої ракетно-дронової атаки. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків аварії, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання», – йдеться в повідомленні.

Останнім часом в Україні не діяли графіки відключення світла, як це було влітку, але з наближенням зими у Міненерго нагадували, що раціональне споживання допоможе енергетикам тримати енергосистему збалансованою.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

У ніч на 17 листопада російські війська завдали масованого комбінованованого удару по об’єктах енергетичного сектору України, застосувавши, за даними Повітряних сил ЗСУ, 120 ракет і 90 БпЛА.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG