Російський міністр визнав факти мародерства серед військових РФ у Курській області
Колишній губернатор Курської області Роман Старовойт, який зараз працює міністром транспорту РФ, визнав, що російські військові грабували будинки в селах Глушковського району, кинуті місцевими жителями через бойові дії.
«Вчора обговорювалося на нараді із силовими відомствами. Є факти мародерства як серед цивільних, так і військових», – заявив Старовойт на зустрічі з жителями району. Відео із зустрічі опублікував телеграм-канал «Курськ зараз».
Після цих слів Старовойта у залі почали аплодувати.
Чиновник зазначив, що силовим відомствам поставили завдання посилити охорону в населених пунктах. «Є факти, що награбоване надсилається службами доставки (вглиб Росії)», – додав Старовойт.
Чинний губернатор Курської області Олексій Смирнов опублікував звіт про зустріч із жителями Глушковського району, але не згадав про проблему мародерства. Він зазначив, що влада продовжує видавати житлові сертифікати людям, які стали безпритульними, а також пообіцяв компенсації тим, хто втратив особистий транспорт і худобу.
11 листопада російське державне агентство ТАСС написало, що це українські військові нібито пограбували будинки у селищі Глушково, хоча цей населений пункт ніколи не переходив під контроль ЗСУ. Після зауважень російських провоєнних блогерів у ТАСС відредагували повідомлення.
На випадки мародерства скаржилися не лишев Глушковському, а й у сусідньому Коренєвському районі Курської області, який також із серпня опинився в зоні бойових дій. До Коренєва, як і до Глушково, українські військові не заходили.
В Одесі через повітряну атаку РФ пошкоджений магістральний трубопровід теплопостачання – влада
Одеса ввечері 14 листопада перебуває під повітряною атакою з боку російських військових, тривога триває з 21:18.
«Через ворожу атаку пошкоджено магістральний трубопровід теплопостачання. Вимушено припинено роботу однієї з котелень міста», – повідомив о 22:14 міський голова Одеси Геннадій Труханов.
Місцеве видання «Думська» пише про «щонайменше три пожежі в Одесі».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.
Посуха, міни на полях, регулярні російські атаки та нестача робітників – в таких умовах херсонські аграрії збирали врожаї 2024 року.
«Каховської ГЕС немає, водосховища немає, випаровування немає, дуже великі суховії, всі посадки спалені, 50% земель не обробляється, а може і більше землі. Тож, урожай поганий».
«Кожен день все ускладнюється через дрони. Прилетіло в господарство – збитків на 2 мільйони, згоріла пшениця, 50 гектарів запасів, з яких насіння мало бути. Трактори їздять з РЕБами, щоб ви зрозуміли».
«З господарства вивіз близько 5 тисяч мін. «Камазами» вивозили!».
Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» вирішив докладніше дізнатися про те, як завершуються жнива на правобережній частині Херсонщини? З якими проблемами стикаються місцеві фермери? І що відомо про цьогорічний врожай на окупованих територіях Херсонської області?
Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Херсонській області Олександр Гордієнко розповів «Новинам Приазов’я», що на врожайність у правобережній частині регіону вплинули переважно замінування територій та посуха.
«За 32 роки фермерства, що я працюю, у нас була тільки десь у 2007 році така посуха, що сім місяців не було зовсім опадів. Цього року у нас за сільськогосподарський рік випало трохи більше, ніж 160 мм. Ну, хто розуміється, той зрозуміє, що це напівпустеля. Врожаю, зрозуміло, що ані зернових, ані технічних культур не було. Локально пощастило тим, де дощ хоч якось падав. А загалом, Каховської ГЕС немає, водосховища немає, випаровування немає. Окрім цього, скільки вітрів в цьому році було, дуже великі суховії, ну всі посадки спалені, 50% землі точно не обробляється, а може і більше. Тож, урожай поганий», – сказав він.
Наступного тижня українцям представлять «внутрішній план стійкості» – Зеленський
Україна «активно» працює над реалізацією внутрішнього «плану стійкості». Його оприлюднять вже наступного тижня, розповів у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський.
Зеленський підкреслив, що «сьогодні (14 листопада – ред.) було опрацьовано пункт внутрішнього плану щодо безпеки».
«Безпеки в усій нашій країні, в кожній області, в кожній громаді. Це основа, безпечний простір, який потрібен кожній нашій людині. Хороші напрацювання є у Міністерства внутрішніх справ, є у Служби безпеки України. Все обов'язково впровадимо», – пояснив він.
Президент зауважив, що «вже опрацювали пункти, зокрема, щодо енергетики. А також детально все підготували й щодо зброї українського виробництва та співпраці з партнерами».
«Загалом 10 пунктів, які будуть представлені наступного тижня. І під кожен пункт разом з українським громадянським суспільством, разом з усіма, доповнювати раціональними ідеями з бізнесу, ми підготуємо фактично базовий доктринальний документ для України», – підсумував Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО. Сьогодні ж Зеленський презентував план перемоги на саміті лідерів Євросоюзу.
У центрі Києва планують звести протирадіаційне укриття – КМДА
У столиці планують затвердити проєкт «Детального плану територій по провулку Киянівському у Шевченківському районі м. Києва», який дозволить звести протирадіаційне укриття та підземний паркінг на місці самовільно збудованих гаражів, повідомляє Київська міська державна адміністрація (КМДА).
«На одному з найближчих засідань Київради депутатам запропонують розглянути проєкт «Детального плану територій по провулку Киянівському у Шевченківському районі м. Києва», який дозволить створити протирадіаційне укриття на 1650 місць та підземний паркінг на 320 авто. Наразі територія, де планується зведення укриття та паркінгу, не належить до паркової зони і ще за радянського періоду була забудована гаражними боксами з підпірними стінами. Ці конструкції здебільшого зведені самочинно, тобто без відповідної проєктної документації та будь-яких археологічних досліджень», – йдеться у повідомленні.
У КМДА наголошують, що «режим використання цієї території, визначений науково-проєктною документацією зон охорони пам’яток, не передбачає заборону нового будівництва, а лише накладає певні обмеження, зокрема висотні. Крім того, передбачені обов’язкові археологічні дослідження перед початком будівельних робіт».
Реалізація проєкту, підкреслюють у КМДА, дасть змогу «зберегти наявний масштаб забудови, не створюватиме додаткових архітектурних акцентів і домінант, які б порушували традиційний характер історичного середовища».
«Територія проєкту детального плану розташована в межах Центрального історичного ареалу, Центральної планувальної зони, Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», архітектурної і археологічної охоронних зон, зони охоронюваного ландшафту, археологічного заповідника, територій пам’яток ландшафту, історії, археології, зон охорони окремих пам’яток і комплексів. Проте розміщення тут самовільно збудованих гаражних боксів є не лише порушенням нормативних вимог, а й загрозою для інженерних мереж і споруд та знеціненням історичного й містобудівного значення території», – заявили у міській адміністрації.
Крім того, звертає увагу КМДА, «будівництво укриття та паркінгу планується в межах великого туристичного маршруту, який щодня відвідують тисячі людей».
У КМДА запевнили, що «місто суворо дотримуватиметься вимог пам’яткоохоронного законодавства під час реалізації проєкту Детального плану територій. Проєктна документація буде направлена на погодження до органів охорони культурної спадщини».
Раніше стало відомо, що на території міста Запоріжжя і підконтрольної Україні частини Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні до кінця року планують звести 10 таких закладів, п’ять із них – в обласному центрі.
Розформувати неможливо залишити: ТЦК хочуть відправити на фронт. Це реально?
Другий день поспіль в українському суспільстві обговорюють слова позафракційної депутатки Юлії Яцик, яка входить до тимчасової слідчої комісії ВР з питань захисту прав військовослужбовців. В ефірі каналу «Новини Live» нардепка за підсумками роботи комісії запропонувала розформувати ТЦК, а військовослужбовців, які працюють там, відправити в зону бойових дій.
«Що стосується роботи ТЦК, то ми також запропонували у своєму звіті розформувати ТЦК як орган і створити, ну цим зараз займається Міноборони, такі рекрутингові центри з числа в тому числі цивільних осіб. І більше того, працівники-військовослужбовці центрів комплектування є військовослужбовцями, які можуть виконувати свої завдання у зоні бойових дій, наприклад. З чисельності сьогоднішньої, кількості військовослужбовців ТЦК, можна створити більше 10 повноцінних бригад», – сказала вона.
Слова Яцик розлетілися мережею. У коментарях українці підтримують депутатку. Мовляв, хай працівники ТЦК і СП на власному прикладі покажуть, «як треба боронити Україну». Радіо Свобода розібралося, чи можливо в нинішніх умовах розформувати ТЦК?
Біженці з Курщини закликали Путіна «закінчити цю прокляту війну»
Жителі розташованого в зоні бойових дій села Ольгівка Курської області записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна і закликали його «закінчити цю прокляту війну». На це звернуло увагу видання «Говорить не Москва».
У записі відеозвернення брали участь понад 40 людей. Жителі села розповіли про проблеми, яких вони зазнали після евакуації. За їхніми словами, зараз село нагадує фільм жахів, і багато хто боїться туди повертатися. Влада заявляла, що на відновлення села потрібно п’ять років.
«Ми три місяці як у пеклі, куди нам звертатися, де знайти порятунок. Просимо вас закінчити цю прокляту війну, яка забрала багато безневинних життів. Ми хочемо, щоб наші діти бачили мирне небо, не слухали сигнал ракетної небезпеки. Розберіться в цій ситуації і почуйте жителів прикордоння. Не з власної волі ми все це терпимо», – заявили селяни.
Українська армія увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня – майже через два з половиною роки після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Відтоді в регіоні тривають бої. У регіоні діє режим надзвичайної ситуації федерального масштабу. З прикордонних районів, за офіційними даними, евакуйовано понад 112 тисяч осіб. Близько тисячі росіян зникли безвісти – їх розшукують родичі.
«Не можемо ні скоротити, ні реформувати» – у «Слузі народу» відреагували на ідею розформувати ТЦК
Реформування системи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) неможливе, вважає член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко (фракція «Слуга народу»). Про це він розповів 14 листопада в коментарі Радіо Свобода.
«Я вважаю, що те, що стосується розформування або скорочення ТЦК, – це суто популізм, більше нічого. Ми зараз не можемо ні скоротити, ні реформувати. На це є об’єктивні причини. По-перше, вони вже були реформовані. У ТЦК залишилися військовослужбовці, які мають або поранення або обмеження фізичні. До того ж, коли їх постійно реформують, вони фізично не встигають набратися спроможності. Це одразу впливає на ефективність мобілізації», – розповів представник владної фракції.
За словами Олександра Федієнка, «більше треба популяризувати історію, яка пов’язана з рекрутингом, але робити це так, щоб рекрутинг працював гарантовано».
«Тобто коли військовозобов’язаний через модель рекрутингу йде до військового формування, до військової частини, він повинен чітко розуміти, що він туди потрапить. А не так, що після БВЗ (бойове військове злагодження) він потрапляє в гранатометники або кулеметники. Цього не повинно бути. Це нівелює саме привабливість механізму рекрутингу. Ну і, звісно, залишити за військовими частинами, щоб у військових частинах були власні ВЛК або вони укладають угоду з медичними закладами, які проводять відповідні ВЛК», – каже Федієнко.
На думку депутата, таким чином поступово ефективність набору військовозобов’язаних перейде до рекрутингу, а ТЦК реалізовуватимуть загальну політику держави щодо військовозобов’язаних.
Раніше цього тижня колега Федієнка по парламенту Юлія Яцик заявила, що 12 листопада тимчасова слідча комісія Верховної Ради із захисту прав військовослужбовців, до якої вона входить, подала звіт, у якому пропонує розформувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а замість них створити рекрутингові центри. За словами Яцик, завдяки розформуванню ТЦК можна укомплектувати «понад 10 повноцінних бригад».
Москва погрожує зупинити роботу фахівців МАГАТЕ на Запорізькій АЕС
Росія може зупинити роботу фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), якщо вважатиме таку роботу недоцільною. Про це йдеться в поширеній 14 листопада заяві Міністерства закордонних справ РФ.
«Експерти Секретаріату (МАГАТЕ) перебувають на ЗАЕС на прохання самого гендиректора (МАГАТЕ Рафаеля Ґроссі – ред.) виключно за згодою уряду Російської Федерації і лише доти, доки наша країна вважає їхнє перебування там виправданим. Завдання спеціалістів Секретаріату Агентства полягає у фіксуванні провокацій щодо станції та її персоналу з боку України», – пишуть російські дипломати.
Москва відреагувала на слова генерального секретаря МАГАТЕ Рафаеля Ґроссі щодо перспектив війни, яку Росія веде проти України. Зовнішньополітичному відомству РФ не сподобалися слова Ґроссі в інтерв’ю німецькій інформагенції DPA, що представники МАГАТЕ перебуватимуть на атомній електростанції до можливого заморожування збройного протистояння.
«Абсолютно незрозуміло, на якій підставі керівництво МАГАТЕ береться судити про перспективи горезвісного «заморожування», що явно виходить за межі його повноважень», – наголосили в МЗС РФ.
Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи. Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року.
Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.
Тих, які не несуть бойовий заряд, а, як кажуть експерти, призначені для виснаження системи протиповітряної оборони. Під постійним ударом опиняється, зокрема, Київ. За винятком одного дня, у жовтні столицю атакували безперервно щодня. Масові атаки на столицю продовжились і в листопаді.
Як в цих умовах працюють мобільні вогневі групи Київщини – журналістам Радіо Свобода (проєкт Свобода. Ранок) розказали у 1129-му зенітно-ракетному Білоцерківському полку.
Поліція: через російський обстріл Слов’янська постраждав патрульний
Унаслідок російського обстрілу Слов’янська на Донеччині постраждав патрульний, наразі він перебуває під наглядом медиків.
Як повідомляє у телеграмі пресслужба Нацполіції, через обстріл пошкоджень зазнала службова автівка, кілька багатоповерхівок та будівля освітнього закладу.
Cпівробітники поліції та рятувальники регулярно потрапляють під російські обстріли.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Провоєнні канали РФ опублікували фото артилерійської системи КНДР у Росії
Провоєнні телеграм-канали РФ опублікували знімок, ймовірно, північнокорейської артилерійської системи в Росії, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
На фотографії можна побачити встановлену на залізничній платформі самохідну артилерійську установку калібру 170 міліметрів, нестандартного для російської армії. Система відома як М1989 або М1978 «Коксан» виробництва Північної Кореї.
Дата та місце зйомки невідомі. Раніше про постачання північнокорейської артилерії до Росії не повідомлялося.
М1989 - власна розробка КНДР. Установки відомі низькою швидкістю заряджання (один-два постріли за хвилину) і дальністю стрільби від 40 до 60 кілометрів залежно від типу снаряда. Єдине бойове застосування цієї зброї зафіксоване під час ірано-іракської війни у 1980-х роках, це було з боку Ірану.
Армія РФ замикає котел для ЗСУ під Кураховим?
У ніч проти 14 листопада DeepState повідомив про нові просування армії Росії навколо Курахового – за даними аналітиків, агресор окупував село Іллінка на північному березі Курахівського водосховища і просунувся біля села Дальнє на південь від міста.
Принаймні східна частина міста таким чином опинилася в кліщах – угруповання ЗСУ тепер може користуватися лише трасою Н15 Донецьк – Запоріжжя на заході для відносно безпечної логістики.
Однак Головне управління комунікацій Генштабу вранці 14 листопада спростувало захоплення Іллінки.
«На його околицях (населеного пункту – ред.) постійно тривають бої з ворогом, але наші підрозділи міцно тримають позиції», – наголосили у відомстві.
Крім того, DeepState заявив, що російські сили просунулися на південь від Курахового – в районі села Трудове на Времівському напрямку.
Таким чином, у разі цих просувань агресора бійці ЗСУ, які тримають оборону у виступі між Трудовим та Далеким, можуть опинитися у котлі. Між крайніми позиціями окупантів у «шийці» цього котла, судячи з карти, залишається близько 5 кілометрів.
Генштаб вранці 14 листопада повідомив про 45 атак агресора за добу на Курахівському напрямку і 10 – на Времівському.
ЗСУ завдали удару по майданчику з військовою технікою в Бєлгороді – ЗМІ
Збройні сили України вдень 14 листопада завдали ракетного удару по одному з майданчиків із військовою технікою, розташованою на вулиці Садова у Бєлгороді, пише місцеве видання «Пепел».
За даними журналістів, у результаті могли зазнати поранень кілька солдатів строкової служби.
На фото свідків, зроблених поряд із будівлею, в яку влучив снаряд ЗСУ, припарковано кілька військових «Уралів». Також військову техніку можна побачити на супутникових знімках атакованого військового об’єкта.
О 13:00 14 листопада губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що «над Бєлгородом та Бєлгородським районом спрацювала наша система ППО – збиті кілька повітряних цілей». Згодом він вказав, що поранень зазнали двоє цивільних, також в обласному центрі у 21 квартирі та чотирьох приватних будинках вибиті вікна.
Після початку повномасштабної війни проти України прикордонні російські регіони регулярно зазнають атак безпілотників та ракет. Бєлгородська область, з території якої сили РФ обстрілюють Харківську область України, страждає більше за інші регіони, оскільки її обстрілюють ще й зі ствольної артилерії. Журналісти видання «7х7» підрахували на початку жовтня, що з початку війни загинули щонайменше 243 жителі Бєлгородської області, а по всій Росії – не менш як 346.
14 серпня в регіоні запровадили режим НС регіонального рівня. Це пов’язане з діями ЗСУ в сусідній Курській області. 15 серпня в Бєлгородській області запровадили режим надзвичайної ситуації федерального масштабу.
«Раз на мене летіло, впала й Богу молилася». Як виживає Новоселівка за 20 км від боїв
Розбиті церква, школа, пошта, будівля старостату, бібліотека, понівечені будинки без господарів. Селище Новоселівка Лиманської громади Донеччини – за 20 кілометрів від лінії фронту. До повномасштабного вторгнення тут мешкали 1370 жителів, зараз – учетверо менше.
У 2022-му Новоселівка близько пів року жила під російською окупацією, частина людей виїхала й не повернулася.
Зараз у селищі облаштували «пункт незламності», відновлюють бібліотеку. За графіком сюди приїздять лікарі та мобільне банківське відділення. Люди запасаються дровами до зими.
Що пережили мешканці Новоселівки та як готуються перезимувати за 20 кілометрів від боїв – у репортажі.
У Кривому Розі попрощалися з жінкою та її трьома дітьми, які загинули через ракетний удар РФ
У Кривому Розі попрощалися з Оленою Кулик та її трьома дітьми, які загинули внаслідок російського ракетного удару.
Після панахиди у Домі молитви жінку з дітьми поховали на центральному кладовищі міста.
У місті 13 листопада було оголошено днем жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару РФ.
Вранці 11 листопада внаслідок російського удару по місту зазнав руйнувань 5-поверховий житловий будинок. Згодом з-під завалів дістали тіла 32-річної жінки, дітей віком два і 10 років, двомісячне немовля. Також 14 людей, в тому числі діти, зазнали поранень.
У цій родині залишився живим лише 33-річний батько, який під час удару РФ перебував в іншій кімнаті та впав на нижній поверх.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
На полі бою в Україні Росія перехопила ініціативу і хоче закріпити свої здобутки напередодні будь-яких потенційних мирних переговорів з Києвом.
Перебуваючи в наступі щонайменше з середини літа, російські війська прискорили просування, розбиваючи українські війська по всій 1100-кілометровій лінії фронту: на півдні під Вугледаром і Покровськом, далі на півночі під Часовим Яром і Куп'янськом, і навіть у Курській області Росії, куди Україна здійснила несподіване вторгнення в серпні.
Москва найняла до 12 тисяч північнокорейських військових і почала розгортати їх на заході Росії що, за словами американських і українських офіційних осіб, є наступальною операцією з метою витіснити українські війська з російської території повністю.
«Ми всі знаємо, я не відкрию військової таємниці, якщо скажу, що наш фронт розвалився», – несподівано різко заявив 29 жовтня український генерал-майор Дмитро Марченко, публічно оцінюючи ситуацію. Пізніше він оголосив про свою відставку, що багато хто сприйняв як покарання за його відвертість.
На вихідних Україна влаштувала власну демонстрацію сили, спрямувавши десятки безпілотників на Москву і пів дюжини інших російських регіонів. Ця атака, яка зірвала кілька рейсів, але в цілому не завдала значної шкоди, стала найбільшою у своєму роді відтоді, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.
Все це означає, що війна Росії проти України наближається до чергового критичного етапу, коли посилюється тиск з метою припинення вогню або укладення мирної угоди, яка б призупинила, а то й повністю зупинила бойові дії, що тривають вже майже 33 місяці.
Тиск зростає значною мірою через обрання президентом США Дональда Трампа, який виступив з різкою критикою розміру американської допомоги Україні. Трамп неодноразово обіцяв швидко завершити конфлікт, але не надав жодних подробиць.
ОГП: сили РФ вбили цивільну жінку у Тернах на Донеччині, ведеться розслідування
Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом вбивства цивільної людини військами РФ на Донеччині.
Як повідомляє Офіс генпрокурора, розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни, що поєднане з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України) ведеться за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.
За попередніми даними, 10 листопада на околицях села Терни Лиманської громади представники армії РФ здійснили напад на мирну жительку – жінка йшла вулицею, коли російські військові відкрили по ній вогонь, внаслідок пострілу зі стрілецької зброї вона загинула на місці.
Наразі проводяться оперативні слідчі дії для встановлення всіх обставин трагедії та ідентифікації загиблої.
Село Терни розташоване на лінії фронту. Аналітичний проєкт Deep State 1 листопада писав, що військовим РФ вдалось зачепитись на північних околицях села, тривають бої.
Після цього 4 листопада начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов у коментарі Суспільному казав, що в Тернах залишаються 16 людей, вони не хочуть виїжджати з села.
Після обвалу мосту в окупованому Криму рух залізницею призупинили
В окупованому Криму зупинили вантажні перевезення залізницею між півостровом та окупованою частиною Запорізької області через обвал автомобільного мосту на дорозі Джанкой – Маслово. Про це повідомляють російські агенції ТАСС та «РИА Новости » з посиланням на Мінтранс Росії.
Залізничний рух обіцяють поновити протягом доби. Крім того, зупинено рух на ділянці дороги Солоне Озеро – Джанкой.
Про обвал мосту, який розташований над залізничними коліями на перегоні Джанкой – Мамут, стало відомо увечері 13 листопада. У російській адміністрації Джанкойського району повідомили, що міст не витримав ваги великовантажного автомобіля. У момент обвалу на мосту, крім вантажівки, був легковий автомобіль. Постраждали двоє людей, їх госпіталізували.
Відновлення зруйнованого автомобільного мосту займе 3-4 місяці і вимагатиме 180-200 мільйонів рублів, заявила влада окупованого Криму. Роботи будуть проведені у 2025 році, повідомив призначений Росією голова півострова Сергій Аксьонов.
ДСНС: рятувальники ліквідували пожежу на Полтавщині, яка виникла через атаку РФ
Рятувальники ліквідували пожежу на Полтавщині, яка виникла через російську атаку.
Як повідомила у телеграмі пресслужба ДСНС, постраждалих внаслідок російського удару по промисловому об’єкту та пожежі немає.
Ввечері 13 листопада місцева влада повідомила, що російські військові БПЛА завдали удару по промисловому об’єкту в Миргородському районі Полтавської області.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.