Сили РФ намагаються витіснити ЗСУ з Курщини, штурми кожні 10-15 хвилин – ОТУ «Сіверськ»
Російські військові продовжують спроби щодо витіснення українських військових із Курської області, повідомив в ефірі «Суспільного» речник оперативно-тактичного угрупування (ОТУ) «Сіверськ» Вадим Мисник.
Він зазначив, що «зараз у Курській області зосереджено 45-50 тисяч російських окупантів. Серед них бригади морської піхоти, зокрема 155 Тихоокеанського флоту та 810 Чорноморського флоту, десантна дивізія, підрозділи батальйону спецназу, штурмові батальйони».
За словами Мисника, «мета росіян полягає у тому, щоб вибити українських захисників, тому бої надзвичайно інтенсивні навіть попри великі втрати ворога».
Спікер ОТУ уточнив, що «росіяни намагаються атакувати українських захисників за допомогою техніки, а потім, коли таку техніку знищують ЗСУ, використовують малі піхотні групи».
«Ми фіксуємо, що буває 10-15 хвилин інтервал між тим, як штурмові групи висуваються», – зазначив він.
Лисак: на Дніпропетровщині армія РФ влучила в амбулаторію, загинув лікар
У понеділок, 11 листопада, сили РФ атакували Нікопольський район. В одній з громад було влучання в амбулаторію, загинув лікар, розповів голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
«Увесь день ворог бив по Нікопольщині. Застосовував артилерію та БпЛА. Цілив по райцентру і Марганецькій громаді. Загинула жінка, особу якої зараз встановлюють. Обірвалося життя й 30-річного чоловіка. Він був лікарем. Агресор вгатив прямо по амбулаторії, де той працював. Постраждала також його колега. Зараз медики борються за її життя», – написав він.
ЗСУ: російські військові можуть розпочати штурми у Запорізькій області протягом кількох днів
Російські військові незабаром можуть розпочати наземні штурми на півдні Запорізької області, повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин у коментарі Sky News.
За словами Волошина, «атаки можуть створити нову точку тиску для українських військових, які й так відстають на сході. Хоча наразі незрозуміло, чи це буде один масштабний наступ росіян, чи окремі штурми».
«Штурми можуть початися найближчим часом, ми навіть не говоримо про тижні, ми очікуємо, що це станеться в будь-який день», – сказав речник.
Він додав, що «російські війська в цьому районі чисельно значно переважають українських захисників».
Сили РФ пошкодили греблю Курахівського водосховища – влада
Російські військові пошкодили греблю Курахівського водосховища. Через це є загроза затоплення для мешканців населених пунктів Донецької і Дніпропетровської області, повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
«Цей удар потенційно несе загрозу мешканцям населених пунктів на річці Вовчій – як у Донецькій області, так і в Дніпропетровській», – підкреслив Філашкін.
Він додав, що станом на 16:00 рівень води у річці у межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метра. Підтоплення житла не зафіксовано.
Росія: суд залишив у силі вирок про 12 років позбавлення волі громадянці США і РФ
Російський суд у Єкатеринбурзі залишив у силі вирок про 12 років позбавлення волі, винесений у серпні Ксенії Кареліній, яка має подвійне громадянство США та Росії, за державну зраду після того, як її визнали винною у переказі 51 долара США на користь української благодійної організації на початку 2022 року.
Другий апеляційний суд загальної юрисдикції підтвердив вирок, йдеться у повідомленні у телеграмі 11 листопада.
Російський суд у Єкатеринбурзі засудив Ксенію Кареліну, яка має подвійне громадянство США та Росії, до 12 років позбавлення волі після того, як визнав її винною в державній зраді за переказ 51 долара благодійній організації з надання допомоги Україні у лютому 2022 року.
Вирок був винесений 15 серпня суддею Свердловського обласного суду Андрієм Мінєєвим після того, як прокуратура вимагала 15 років позбавлення волі для Кареліної, яка також відома під своїм прізвищем Хавана.
Адвокат Кареліної Михайло Мушайлов заявив, що його підзахисна визнала, що зробила пожертву, але планує оскаржити вирок.
33-річна Кареліна переїхала до США у 2015 році, вийшла заміж за громадянина США та отримала громадянство США у 2021 році. Її затримали в Єкатеринбурзі в січні за підозрою в дрібному хуліганстві.
Генштаб ЗСУ: від початку доби на фронті відбулось 125 бойових зіткнень
На фронті від початку доби, 11 листопада, відбулося 125 бойових зіткнень, йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.
«На Куп’янському напрямку ворог протягом дня один раз намагався просунутися до наших позицій в районі Кіндрашівки, атаку успішно відбито, ситуація контрольована. На Лиманському напрямку відбулося сім бойових зіткнень поблизу Греківки, Невського, Тернів та Серебрянки. До цього часу на цьому напрямку триває одне боєзіткнення», – йдеться у зведенні.
Водночас відомо, що «на Сіверському напрямку ворог провів одну наступальну дію в районі населеного пункту Виїмка, до того ж завдав авіаударів шістьма керованими авіаційними бомбами в районах Закітного та Сіверська».
«Ударів із залученням бомбардувальної та штурмової авіації ворог завдав на Краматорському напрямку в районах населених пунктів Часів Яр, Новомаркове та Краматорськ, до того ж в районі Часового Яру наші захисники відбили одну атаку окупантів», – повідомили у ЗСУ.
«Трамп дуже швидко переконається, що з Путіним неможливо порозумітися» – Бартош Ціхоцький
ВАРШАВА – Він був єдиним послом країн ЄС в Україні, який не евакуювався із Києва у лютому 2022 року.
Колишній Надзвичайний і Повноважний посол Польщі в Україні, історик і політолог Бартош Ціхоцький після повномасштабного вторгнення залишався у приміщенні посольства лише з двома польськими офіцерами. Зокрема, саме завдяки цьому його каденція, яка тривала з 2019 до 2023 року, запам’яталася українцям.
Ціхоцький – досвідчений дипломат. У 2015-2016 роках він працював у Москві в Посольстві Республіки Польща в РФ. Після цього був радником голови Агентства розвідки у Варшаві.
В інтерв'ю Радіо Свобода Бартош Ціхоцький розповів, як, на його думку, змінить міжнародну політику США Дональд Трамп, чому Україні не варто сваритися з Польщею та якою є найефективніша дорога до мирних переговорів.
Більше читайте тут
У РНБО попередили про спроби Росії створити «максимальний хаос» зі вкидами
Росія зараз намагається намагаються створити «максимальний хаос» із вкидами. Фейки розповсюджують через соцмережу X та західні ЗМІ, повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.
Він уточнив, що «за вкиди відповідає Служба зовнішньої розвідки РФ».
Раніше президент України Володимир Зеленський зазначив, довкола «плану перемоги» циркулює чимало дезінформації, і не лише з боку Росії, а й від тих, хто її боїться».
Керівник Центру протидії дезінформації також повідомляв, що «Google викладає на картах оновлені знімки, на яких «палить» розміщення наших військових систем». За його словами, після цього представники Google зв’язалися з українською стороною для розв’язання проблеми зі знімками розміщення військових систем Сил оборони.
Згодом Американська компанія Google виправила ситуацію з відображенням українських військових об‘єктів та систем.
13 росіян, що зникли в Курській області, знайшлися в Сумській
13 жителів російської Курської області, які раніше зникли безвісти під час операції ЗСУ, знайшлися в українській Сумській області, заявила уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова. Вона розповіла, що зараз тривають переговори щодо їхнього повернення до РФ.
Раніше Москалькова заявляла, що до неї надійшли повідомлення від понад тисячі людей, які шукають своїх родичів, що живуть у прикордонних районах Курської області. Вона звернулася до українського колеги Дмитра Лубинця із проханням про сприяння у пошуку росіян. У серпні понад 1500 заявок на розшук зниклих із цього регіону отримав російський Червоний Хрест.
Курахове: ЗСУ втрачають фланги, DeepState застерігає від «катастрофи»
Армія Росії стискає кліщі навколо Курахового – про це протягом останніх трьох днів повідомляв аналітичний проєкт DeepState. У ніч проти 9 листопада аналітики повідомили про просування агресора біля Максимівки, Богоявленки, Перемоги та Далекого на південь від міста.
Ще за добу – про успіхи окупантів у самому Кураховому, а також знову на південному фланзі біля Максимільянівки, Перемоги та Богоявленки. І вже ввечері 10 листопада DeepState повідомив про просування РФ біля Антонівки та Богоявленки – це знову південний фланг Курахового.
Судячи з карти, Курахове опинилося у величезному «мішку», між крайніми флангами якого – близько 20 кілометрів. Аналітики зазначили, що навіть додаткові ресурси, які прибувають для підкріплення на цю ділянку, не завжди адекватно розгортаються.
«Якщо ще й не взяти під контроль проблему з флангами, то незабаром вона перетвориться на чергову катастрофу», – написали спостерігачі.
Зеленський розповів про Ставку: йшлося про посилення ППО і ракетну програму
Президент України Володимир Зеленський провів 11 листопада засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якій ішлося про посилення протиповітряної оборони та розвиток української ракетної програми.
«Ухвалили рішення про збільшення кількості мобільних вогневих груп у регіонах, які є пріоритетними цілями для російського терору. Триває виконання попередніх рішень Ставки про кращу підготовку та оснащення мобільних вогневих груп. Була доповідь щодо комплексної програми проти російських КАБів. Є перспективні технологічні рішення. Також була доповідь щодо поточного стану української ракетної програми, зокрема розробки власних керованих авіабомб. Доповіді щодо трирічних контрактів для виробників дронів та інших видів озброєння», – повідомив глава держави у телеграмі.
Перед засіданням Ставки Верховного головнокомандувача Зеленському про ситуацію на фронті доповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
«Є рішення Головкома про суттєве посилення найскладніших напрямків – Курахівського та Покровського. На Курщині наші хлопці продовжують стримувати за межами України майже 50-тисячне вороже угруповання», – відзначив Зеленський.
Суд у РФ заочно арештував суддю МКС, який видав ордер на арешт Шойгу
У столиці РФ Москві Басманний районний суд заочно заарештував суддю Міжнародного кримінального суду в Гаазі (МКС) Хайкеля Бен Махфуда у справі про незаконне взяття під варту (частина 2 статті 301 КК РФ). На картку в базі розшуку звернуло увагу видання «Медіазона».
У червні 2024 року Хайкель Бен Махфуд та двоє інших суддів МКС – Росаріо Сальваторе Айтала та Серхіо Херардо Угальде Годінес – видали ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника російського Генштабу Валерія Герасимова.
Айтала і Годінес уже були оголошені в розшук російським судом. Вони разом із суддею Томоко Акане видали ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
Шойгу та Герасимов, вважають у МКС, «несуть відповідальність за ракетні удари, завдані російськими збройними силами по об’єктах електроенергетики України в період щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року». Спочатку ордери були секретними, але суд вважав, що їхнє розкриття може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів.
Російську церкву у Швеції підозрюють у співпраці з розвідкою РФ
Збудовану у 2022 році православну церкву у шведському місті Вестеросі підозрюють у співпраці з розвідкою РФ, пише видання Politico з посиланням на Службу державної безпеки Швеції (SÄPO).
Про висновки SÄPO стало відомо після того, як у травні 2024 року шведське Агентство підтримки релігійних громад (SST) припинило надавати фінансову підтримку цьому храму. Рішення ухвалене на підставі консультацій зі спецслужбою.
Як заявив речник SÄPO, відомство дійшло висновку, що представники релігійної установи «мали контакти» з особами, які працюють на російську розвідку у Швеції. «Росія використовує російську православну церкву як платформу для ведення розвідувальної діяльності у Швеції», – пояснив співрозмовник видання.
За даними Politico, храм зведений майже впритул до аеропорту Вестероса, який має стратегічне значення і де інколи проводяться військові навчання. Там же поблизу є водоочисні споруди, що обслуговують місто та виробничі потужності енергетичних компаній ABB та Westinghouse.
Як зазначається, рішення про будівництво церкви було ухвалене в 2017 році. Вестерос розташований за 100 кілометрів від Стокгольма.
Омбудсмен заявив про ймовірний новий випадок розстрілу військовими РФ беззбройних полонених
Уповановажений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 11 листопада повідомив про ймовірний новий випадок розстрілу російськими військовими українських військовополонених, які перебували без зброї і не чинили опору.
«За інформацією, яка шириться в інтернеті, російські війська, ймовірно, впритул розстріляли щонайменше двох беззбройних українських військовополонених на Курщині. Військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля, натомість Росія вкотре вчинила воєнний злочин, що є серйозним порушенням Женевської конвенції та міжнародного гуманітарного права», – вказав Лубінець у телеграмі.
Він додав, що надіслав листи до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо цього злочину і висловив переконання, що «міжнародна спільнота повинна негайно відреагувати на цей акт жорстокості».
Українці, які потрапили в полон або були затримані на окупованих територіях, зазнають жорстоких тортур у російських в’язницях та колоніях, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки. Ті, кому пощастило повернутися живими з російського полону, розповідають, як їх катували струмом, заганяли їм голки під нігті, били ногами, молотком та пластиковими пляшками до втрати свідомості, застосовували щодо них сексуальне насильство та погрожували розстрілом.
У Кривому Розі число постраждалих зросло до 11, людей шукають під завалами – Лисак
У Кривому Розі, який зранку 11 листопада зазнав ракетного удару РФ, триває рятувальна операція, повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергі Лисак.
«Вже 11 постраждалих у Кривому Розі. У лікарні залишається троє людей. Рятувальники продовжують розбирати завали потрощеної п’ятиповерхівки. Шукають людей. Залучили волонтерів-кінологів. Також у 35 багатоквартирних будинках побиті вікна і дахи. Пошкоджені 11 авто. Понівечена адмінбудівля», – повідомив чиновник після 14-ї години.
Російські військові здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу після 10:00 11 листопада, місцева влада повідомляла про пошкоджену п’ятиповерхівку.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Харківська ОВА оголосила примусову евакуацію з 10 населених пунктів Борівської громади – Синєгубов
Влада Харківської області розшируює зону примусової евакуації, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 11 листопада.
«Оголошуємо примусову евакуацію всього дорослого населення з 10 населених пунктів Борівської громади, в тому числі і селище Борова», – заявив він.
За даними Синєгубова, за час із 10 вересня на Харківщині евакуювали:
- більше ніж 5 300 жителів населених пунктів на Куп’янському напрямку, з них 251 дитину
- 1 181 місцевого жителя селищ та сіл із Борівського напрямку, з них 137 дітей
«Харківська ОВА забезпечила в місцях тимчасового розселення 2 000 ліжок для евакуйованих людей. За потреби оперативно збільшимо їх кількість. Наразі розмістили в гуртожитках 1 014 переселенців», – додав голова області.
Протягом року, з осені 2022 року, з деокупованих районів Херсонської та Харківської областей евакуювали понад 67 тисяч місцевих жителів, повідомило в жовтні 2024 року Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Шольц знову заговорив про зустріч із Путіним
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову заявив про бажання говорити з російським лідером Володимиром Путіним. В інтерв’ю в ефірі телеканалу ARD Шольц сказав, що «вирішив поговорити з президентом Росії в слушний час». На питання, коли такий час настане, канцлер ФРН відповів «скоро».
Шольц наголосив, що не робитиме це самостійно і має намір залучати «безліч контактів», у тому числі представників України.
Олаф Шольц відвідував Москву в лютому 2022 року, перед початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За підсумками зустрічі з Володимиром Путіним, яка тривала близько трьох годин, канцлер Німеччини закликав «уникнути» подальшої ескалації в конфлікті між Україною та Росією.
Остання телефонна розмова між Шольцом та Путіним відбулася в грудні 2022 року, тоді канцлер ФРН закликав президента Росії вивести війська з території України та шукати дипломатичне вирішення конфлікту.
У червні 2024 року Шольц дав зрозуміти, що відкритий для переговорів з Путіним у перспективі, проте лише в тому випадку, якщо на них обговорюватимуться конкретні речі.
Раніше Олаф Шольц говорив, що подальші переговори про можливе перемир’я у зв’язку з війною в Україні відбуватимуться лише за участю Путіна. З цього питання, за деякими повідомленнями, німецький канцлер консультувався з президентом України Володимиром Зеленським під час його візиту на авіабазу США у Рамштайні у вересні.
У середині жовтня Олаф Шольц висловив готовність вести переговори з Володимиром Путіним щодо завершення війни «на справедливих умовах».
Про заплановані телефонні переговори Шольца з Путіним із посиланням на «урядові кола» в жовтні повідомляло видання Die Zeit. За інформацією видання, розмова має відбутися в листопаді перед зустріччю «Групи двадцяти» у Бразилії.
У Кремлі 11 листопада заявили, що від Берліна поки не надходило жодних сигналів щодо можливості розмови Шольца з Путіним.
Федоров: після удару Росії по Запоріжжю госпіталізували 9 людей, з них 4 дітей
Дев’ять поранених внаслідок удару Росії по Запоріжжю вночі проти 11 листопада залишаються в лікарнях, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
«Серед ушпиталених четверо дітей. Двоє з них – чотирирічний хлопчик та 17-річний юнак – у важкому стані», – написав він у своєму телеграм-каналі.
Федоров додав, що медики надають постраждалим необхідну допомогу.
Раніше голова області заявив про 22 постраждалих внаслідок російського удару по обласному центру, в тому числі п’ятьох дітей. Загинув 71-річний чоловік.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.