Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

WSJ: у найближчі тижні Україна отримає від США понад 500 ракет- перехоплювачів для систем ППО

У відповідь на посилення атак російських безпілотників і ракет Пентагон відправляє в Україну понад 500 ракет-перехоплювачів для системи протиракетної оборони Patriot і ракетної системи класу NASAMS. Про це виданню The Wall Street Journal повідомив високопоставлений представник адміністрації Байдена.

Як очікується, вони прибудуть до України в найближчі тижні.

Ці поставки повинні задовольнити потреби України в протиповітряній обороні до кінця цього року, сказав один з американських чиновників.

Як повідомили WSJ офіційні особи, намагання адміністрації Байдена відправити Україні військову техніку на мільярди доларів до того, як вона покине Білий дім, стикається з серйозними логістичними перешкодами і викликає занепокоєння, що ці поставки виснажать і без того виснажені американські запаси.

Журналісти зауважують, що ці перешкоди підкреслюють, наскільки сильно обрання Дональда Трампа порушило кампанію США з надання допомоги Україні.

Трамп пообіцяв закінчити війну в Україні до того, як вступить на посаду. Хоча новообраний президент не виклав план, як це зробити, чиновники адміністрації Байдена побоюються, що нова адміністрація скоротить поставки зброї Україні в рамках зусиль, спрямованих на те, щоб змусити Київ і Москву сісти за стіл переговорів.

Надаючи Києву якомога більше військової допомоги до січня, чиновники адміністрації Байдена сподіваються посилити переговорну позицію України і зміцнити її обороноздатність. За словами представника Пентагону, перед виборами адміністрація мала намір доставити решту допомоги Україні до квітня. Після виборів цей графік набув нової актуальності.

Дрони СБУ уразили хімкомбінат, який виробляє для військ РФ порох та боєприпаси – джерело

Дрони Служби безпеки Україна та Сил спецоперацій уразили Алексінський хімкомбінат в Тульській області РФ, повідомило поінформоване джерело Радіо Свобода у СБУ.

Зазначається, що цей комбінат входить до корпорації «Ростєх» та виробляє боєприпаси, порох і матеріали для російського ВПК.

«СБУ комплексно відпрацьовує по об’єктах на території РФ, котрі залучені до війни в Україні. Ураження складів зі зброєю, військових аеродромів та підприємств, які є частиною російського ВПК, знижують спроможності Росії тероризувати нашу країну», – зазначило джерело.

Міноборони Росії заявило, що у ніч на 9 листопада над російськими регіонами нібито знищили 50 українських дронів.

Губернатор Тульської області Дмитро Міляєв заявив, що внаслідок падіння уламків БПЛА пошкоджено скління приватного будинку, постраждалих немає. Однак про влучання у хімкомбінат він не повідомляв.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.

ISW: дії Кремля суперечать «новому світовому порядку», який пропонує Путін

Запропонований російським президентом Володимиром Путіним «новий світовий порядок» наголошує на взаємоповазі без великих держав чи блоків безпеки, але дії Кремля суперечать і підривають запропоновані ним ідеали та принципи. Про це йдеться в останньому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін представив план свого «нового світового порядку» з шести пунктів, який включає: відкритість держав для взаємодії один з одним; відсутність універсальних догм; врахування поглядів усіх країн при ухваленні глобальних рішень; відмову від блоків безпеки, які об'єднують групи держав; «справедливість для всіх», включаючи викорінення ксенофобії та нетерпимості; і «суверенну рівність» всіх держав.

Аналітики зауважують, що пропозиція Путіна ігнорує постійні зусилля Кремля, спрямовані на посилення своєї влади і впливу в сусідніх країнах, включаючи зусилля з дестабілізації в Молдові та Грузії; загравання з групою антизахідних держав, таких як Північна Корея, Китайська Народна Республіка (КНР) та Іран; а також ведення незаконної і неспровокованої агресивної війни в Україні.

«Кремль, ймовірно, прагне використовувати цю риторику, щоб відволікти увагу від реальних зусиль Росії з підриву прозахідних урядів і поширення свого впливу на міжнародній арені, а також сприяти розширенню БРІКС і так званої «нової євразійської архітектури безпеки», яку Кремль створив на противагу НАТО», – йдеться у звіті.

У вересні російський уряд розробив список країн, у яких, як вважає російська влада, жителям «нав’язують деструктивні установки, що суперечать російським духовно-моральним цінностям». У списку – США й Канада, всі країни Євросоюзу і багато європейських країн – не членів ЄС, включаючи Велику Британію, Швейцарію і Норвегію. Загалом йдеться про 47 держав – практично всі вони раніше були зараховані в Росії до так званих недружніх.

Аналітики ISW вважають, що внесення в Росії 47 країн до списку таких, що «нав’язують деструктивні установки, які суперечать російським духовно-моральним цінностям», підкреслює, що Кремль відроджує тактику і мислення радянських часів, які визначають чіткий ідеологічний поділ у світі.

«Cапери – це одноразові війська». Історія бійця 93-ї бригади «Холодний Яр»

Гаряча фаза бойових дій, розв’язаних Росією проти України, триває. І, здається, немає сигналів, що на горизонті видніються зміни. Сотні тисяч воїнів у Силах оборони продовжують протистояти російській окупації з початку повномасштабного вторгнення. Як і «Холодноярівський» сапер Андрій.

Цю історію ми записуємо між бойовими виїздами сапера на передову під Кліщіївкою, що на півдні Бахмуту Донецької області. Запитуємо про міни, бойовий дух, мотивації і сім’ю. А про що ще говорять на фронті та чому чорний гумор рятує бійців – читайте, дивіться і слухайте за лінком

У Резерв+ відтепер можна онлайн оформити відстрочку – можливість доступна для двох категорій військовозобов’язаних

Відсьогодні у Резерв+ запрацювала можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн.

Як повідомляє у телеграмі пресслужба Міноборони, наразі сервіс онлайн-відстрочок доступний для:

  • людей з інвалідністю, які мають актуальне пенсійне посвідчення по інвалідності;
  • студентів, аспірантів та докторантів, які здобувають освіту у послідовному порядку. Наприклад, після бакалавра здобувають ступінь магістра. Або ж після магістра навчаються на аспірантурі.

Наступними запустяться відстрочки для багатодітних батьків, що мають від трьох неповнолітніх дітей в одному шлюбі. Зараз вони перебувають на бета-тестуванні.

«Українці зможуть не стояти у чергах і збирати папірці, щоб подовжити відстрочку кожні три місяці. З працівників ТЦК зніметься джерело додаткового навантаження. Запуском онлайн-відстрочок ми продовжуємо поповнювати екосистему продуктів для військовозобов’язаних, що допомагають їм розв'язувати питання не у чергах, а за допомогою кількох хвилин і смартфону», – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Оновлена версія застосунку вже доступна у AppStore та PlayMarket.

У ЗМІ з’явилися деталі ймовірного «мирного плану» Трампа

Новообраний президент США Дональд Трамп може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (понад 1200 кілометрів) буферну зону між російською та українською арміями в рамках плану заморожування війни між двома країнами. Про це пише 7 листопада видання The Telegraph з посиланням на його оточення.

За даними видання, цей план є одним з декількох, які розглядає Трамп, який перед обранням на посаду президента США заявив, що розпочне мирні переговори до того, як вступить на посаду в січні.

План новообраного президента, про який повідомили троє співробітників штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років.

В обмін на це США нададуть Україні велику кількість зброї, щоб стримати Росію від відновлення війни.

США не надаватимуть війська для патрулювання та охорони буферної зони, що виникне в результаті, і не фінансуватимуть цю місію.

Як зауважує Telegraph, цей план з’явився в той час, коли Путін вперше виступив з промовою після перемоги Трампа на виборах.

Президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією і що він не обговорював це з ним.

На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.

Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році Трамп виступав із суперечливими заявами, з одного боку, стверджуючи, що якби він був президентом, Росія не наважилася б напасти на Україну, з іншого – критикуючи адміністрацію Джо Байдена і демократів за виділення коштів Україні.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

Боррель прибув до Києва з неанонсованим візитом

Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель прибув до Києва з неанонсованим візитом.

«Підтримка ЄС України була моїм особистим пріоритетом упродовж мого мандата і залишиться на першому місці на порядку денному ЄС», –написав він у соцмережі Х у суботу.

Це його п’ятий візит до Києва після початку повномасштабного вторгнення РФ.

На початку цього тижня Боррель відвідав Південну Корею, яку закликав посилити підтримку України. Пізніше він взяв участь у саміті Європейської політичної спільноти в Будапешті, на якому обговорювався новий глобальний політичний сценарій.

Для повернення Криму зовсім не обов’язково чекати відходу Путіна – Наріман Джелял

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, дисидент і колишній політв’язень Наріман Джелял близько трьох років провів у російському ув’язненні, а потім був звільнений в рамках обміну 28 червня 2024 року.

Зараз він здійснює тур країнами Європи, розповідаючи про переслідування інакодумців і утиски кримських татар в окупованому Росією українському Криму. Він – один із найвідоміших членів Меджлісу, представницького органу кримських татар, оголошеного в Росії поза законом. На півострові за російської окупації займався правозахисною діяльністю та журналістикою. У Празі Наріман Джелял дав інтерв’ю Радіо Свобода. Читайте за лінком

В Одесі через атаку РФ загинула людина, ще 13 поранені, серед них є діти – прокуратура

Внаслідок російської атаки дронами в Одесі загинула людина, 13 поранені, серед них є діти, повідомляє у телеграмі Одеська обласна прокуратура.

За повідомленням, загинула місцева жителька, ще 13 людей зазнали поранень, серед них є двоє хлопчиків 4 та 16 років. Інформація щодо інших постраждалих уточнюється.

У прокуратура повідомляють, що через атаку РФ пошкоджені багатоповерхівки у двох житлових комплексах, приватні будинки, складські приміщення приватного підприємства та автомобілі містян, з яких щонайменше 10 автівок повністю знищені вогнем.

Вночі 9 листопада російські війська здійснили масовану атаку за допомогою БпЛА по Одесі та передмістю.

За даними Повітряних сил ЗСУ, Україну вночі атакували понад 50 дронів, запущених російськими військовими, епіцентр удару – Одещина. Українські військові збили 32 БПЛА, ще 18 були локаційно втрачені.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Генштаб ЗСУ: за добу на фронті було понад 170 боїв, ситуація залишається складною

Загалом протягом минулої доби на фронті було 171 бойове зіткнення, ситуація на фронті залишається складною. Про це у ранковому зведенні 9 листопада повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, противник, використовуючи свою перевагу в живій силі та техніці, безупинно атакує українські позиції. Вчора він завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах п’ять ракетних ударів із застосуванням семи ракет, а також 82 авіаудари, скинувши 137 КАБ. Крім цього, здійснив 4345 обстрілів, зокрема, 103 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 1333 дрони-камікадзе.

Найбільше сили РФ минулої доби, як і попередні дні, атакували на Покровському та Курахівському напрямках, де було 36 та 49 атак відповідно.

За даними штабу, на Покровському напрямку українські захисники зупинили штурмові дії військ РФ у бік населених пунктів Миролюбівка, Новоторецьке, Промінь, Лисівка, Крутий Яр, Селидове, Вишневе та Чумацьке.

На Курахівському напрямку російські загарбники намагалися просунутися вперед в районах Іллінки, Берестків, Новоселидівки, Новодмитрівки, Вознесенки, Максимівки, Антонівки, Дальнього та Катеринівки.

Порівняно з цими напрямками менш інтенсивно, але сили РФ продовжують свої атаки на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

На Харківському, Торецькому та Придніпровському напрямках противник атакував, активно застосовуючи авіацію.

За даними розвідки Великої Британії станом на 5 листопада, на півдні Донецької області російські війська просунулися вперед у кількох районах на 20-кілометровому фронті.

Вночі 9 листопада проєкт Deepstate повідомив, що сили РФ просунулися біля Максимівки, М'ясожарівки, Дальнього, Селидового, Петрівки, Богоявленки та Побєди.

На початку жовтня російські війська окупували Вугледар, наприкінці – Селидове, між ними – понад десяток сіл і селищ. За підрахунками німецького видання Welt, російські війська захопили понад 470 кв. км лише за місяць, і це найбільший приріст захопленої території з березня 2022 року.

У Росії заявляють про знищення 50 українських дронів у семи областях

Міноборони Росії заявляє, що у ніч на 9 листопада над російськими регіонами нібито знищили 50 українських дронів.

За даними відомства, 28 дронів збили над Брянською областю, 12 – над Курською, чотири – над Новгородською, по два – над Смоленською та Тульською та по одному – над Орловською та Тверською областями.

Глави Брянської та Новгородської областей Олександр Богомаз та Андрій Нікітін повідомили, що жертв та руйнувань у їхніх регіонах немає.

Губернатор Тульської області Дмитро Міляєв заявив, що внаслідок падіння уламків БПЛА пошкоджено скління приватного будинку, постраждалих немає.

Влада решти регіонів про наслідки не розповіла.

Українська сторона ці заяви наразі не коментує.

Напередодні губернатор Саратовської області Роман Бусаргін заявив, що у російському Саратові уламки збитого безпілотника впали у промисловій зоні в Заводському районі міста. У цьому районі міста розташований, зокрема, нафтопереробний завод із нафтовим причалом на Волзі.

Як передає російська служба Радіо Свобода, джерело місцевого телеканалу «Саратов 24» розповіло, що уламки збитого дрону, ймовірно, потрапили до мазутного резервуару на території НПЗ та в одну зі спеціальних установок. Чи сталося загоряння, співрозмовник каналу уточнити не зміг, але жителі Саратова також повідомляли про пожежу в районі місцевого НПЗ.

Згодом джерело Радіо Свобода в розвідці повідомило, що цю атаку здійснило Головне управління розвідки Міноборони України.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.

Повітряні сили ЗСУ: Україну вночі атакували понад 50 російських дронів, епіцентр удару – Одещина

Україну вночі атакували понад 50 дронів, запущених російськими військовими, епіцентр удару – Одещина, повідомляє у телеграмі пресслужба Повітряних сил ЗСУ.

За даними ЗСУ, у ніч на 9 листопада противник атакував 51-м ударним БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу із районів Приморсько-Ахтарська та Орла – РФ.

У Повітряних силах зазначають, що станом на 08:00 підтверджено збиття 32-х російських БпЛА у Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Полтавській, Вінницькій, Черкаській та Тернопільській областях. Ще 18 російських безпілотників локаційно втрачено у різних регіонах України.

За попередніми даними місцевої влади, вночі 9 листопада внаслідок атаки РФ в Одесі пошкоджено декілька багатоповерхівок та будинки в приватному секторі, а також адмінбудівлі, складські приміщення та автівки.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Втрати РФ у війні перевищили 707 тисяч військових – Генштаб ЗСУ

Від початку повномасштабного вторгнення до України Росія втратила близько 707540 військових, за останню добу – 1660, повідомляє вранці 9 листопада Генеральний штаб Збройних сил України.

Також українське командування наводить свої дані про втрати РФ техніки:

  • танків – 9238 (+5 одиниць за минулу добу)
  • бойових броньованих машин – 18 697 (+36)
  • артилерійських систем – 20 249 (+23)
  • РСЗВ – 1245
  • засобів ППО – 996
  • літаків – 369
  • гелікоптерів – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 18 526 (+118)
  • крилатих ракет – 2634 (+3)
  • кораблів/катерів – 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 28 561 (+66)
  • спеціальної техніки – 3604 (+2)

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

В Одесі після атаки «Шахедів» спалахнула пожежа в житловому комплексі

У ніч на 9 листопада через атаку російських безпілотників по Одесі спалахнула пожежа в житловому комплексі.

«За непідтвердженою інформацією, є приліт. В одному з житлових комплексів сильна пожежа», – повідомляє місцеве видання «Думська».

Про це ж із посиланням на місцевих жителів повідомляє «Суспільне».

«Ворог атакує Одесу та район ударними безпілотниками. Працюють наші сили протиповітряної оборони. Лишайтеся в укриттях!» – писав опівночі 9 листопада голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Країни НАТО засудили військову співпрацю Росії та КНДР

Держави, які є союзниками по НАТО, засудили рішення лідерів Росії та Північної Кореї розширити російську агресивну війну проти України. Відправлення північнокорейських військ означає небезпечне посилення вже наданої Москві підтримки в її незаконній агресивній війні проти України, наголошується в заяві, оприлюдненій 8 листопада.

«Військова співпраця між Росією і КНДР, що поглиблюється, чинить серйозний вплив на євроатлантичну безпеку з наслідками для Індо-Тихоокеанського регіону», – сказано в заяві.

Нарощування військової співпраці між Росією та КНДР є багаторазовим порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. «Це особливо кричущий факт, якщо враховувати статус Росії як постійного члена Ради безпеки ООН», – ідеться в документі.

Союзники НАТО звернулися до Росії із закликом повернутися до виконання цих резолюцій і дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань. До заяви також приєдналися Австралія, Японія, Нова Зеландія, Південна Корея та Україна.

Зеленський анонсував новий пакет допомоги для українців на зимовий період

Президент Володимир Зеленський пообіцяв українцям новий пакет допомоги на зимовий період.

«Урядовці готують зараз також інші рішення, зокрема для зимового пакета підтримки українців, які будуть представлені цього місяця… Уряд мусить допомогти людям, які працюють в Україні та, безумовно, для України», – зазначив глава держави у новому відеозверненні.

Подробиць допомоги він не розкрив, проте повідомив, що «також дав доручення уряду зробити фіксовану доплату всім педагогічним працівникам шкіл».

Кабінет міністрів 8 листопада ухвалив рішення про запровадження щомісячної «вчительської доплати» до заробітної плати педагогів у розмірі однієї тисячі гривень, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання уряду, що відбулося в Одесі.

Шмигаль уточнив, що з 1 вересня 2025 року цю виплату збільшать до 2000 грн «на руки» кожному вчителю.

«Це рішення є частиною нашої підтримки тим, хто сьогодні навчає і виховує молодь, яка будуватиме майбутнє України. Вдячні українським педагогам і вчителям за вашу самовіддану роботу. Завдяки вам, навіть попри війну, сотні тисяч дітей можуть продовжити навчання та здобути якісну освіту», – додав Шмигаль.

«Українці заслуговують на краще майбутнє»: Орбан зробив заяву щодо війни

Українці «героїчно боролися у війні з Росією, і лише їм вирішувати, чи продовжувати далі», заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час пресконференції після неформального саміту ЄС у Будапешті.

«Україна – це суверенна країна. Угорщина – це суверенна країна. Те, що робитиме Україна, це виключно залежить від українців. Вони вирішили боротися і вони боролися героїчно, їм належить вирішувати продовжувати чи ні», – сказав Орбан.

За словами угорського прем’єра, «його зусилля спрямовані лише на те, щоб ізолювати Угорщину від небезпеки війни та можливої ситуації, яка матиме негативний вплив на Угорщину».

«У липні я їздив до Києва і до Москви, я був жорстко розкритикований за це. Але те, що я робив в Україні не було спробою переконати українців зробити щось. Я лише намагався пояснити президенту, що час не на його боці і я готовий допомогти створити певне перемир'я, яке передувало б більш тривалому миру. Мене відкинули та запевнили, що час на їхньому боці», – розповів Орбан.

На його думку, «в умовах коли обидві сторони переконані, що час на їх боці, він спробував створити якомога ширший «міжнародний мирний клімат», а потім рано чи пізно схилити до переговорів воюючі сторони».

«Я ніколи не казав, що українцям робити. Їх країна, їх майбутнє, їхнє життя, суверенна країна. Але я готовий допомогти їм, як я багато разів робив, бо вони наші сусіди, які боролися героїчно і які заслуговують кращого майбутнього ніж те, що світить їм зараз», – зазначив прем’єр Угорщини.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який в минулому отримував щедрі похвали від Дональда Трампа, повідомив про дзвінок від новообраного президента США, який був зроблений з маєтку Трампа у Флориді.

«Дзвонить Мар-а-Лаго. Щойно мав першу телефонну розмову з президентом Дональдом Трампом після виборів. У нас великі плани на майбутнє!» – написав він у соцмережі X.

Орбан, якого Захід критикує за його часто дружню до Росії позицію, висловлював схожі з Трампом погляди на вторгнення Росії в Україну, запропонувавши Києву піти на поступки Кремлю, щоб припинити бойові дії.

США дозволили надсилання військових підрядників в Україну

США дозволили надсилання в Україну військових підрядників, це сталося вперше після повномасштабного вторгнення Росії 2022 року, повідомили Reuters та CNN.

У повідомленнях вказується, що рішення прискорить технічне обслуговування та ремонт систем озброєння, які використовуються українськими військовими.

До систем озброєння, які обслуговуватимуть підрядники зі США, належать винищувачі F-16 та системи протиповітряної оборони Patriot.

За оцінками, таких американських підрядників в Україні буде від кількох десятків до кількох сотень, вони з міркувань безпеки працюватимуть далеко від лінії фронту. Дотепер через небажання піддавати ризику громадян США пошкоджену техніку доводилося відвозити для ремонту до сусідніх держав.

«Ми не говоримо про перемогу та поразку». Що ж говорили про Україну в Будапешті

У Будапешті 7-8 листопада відбулись 2 саміти – спочатку Європейської політичної спільноти, на який запросили всі держави континенту, крім Росії та Білорусі, потім лідерів країн-членів ЄС.

Зустріч очільників європейських держав відбулась наступного дня після того, як стало відомо, що у президентських перегонах в США переміг Дональд Трамп.

Як відреагували лідери і який прийом для українського президента влаштував угорський премʼєр? Розповідає свої спостереження кореспондентка Радіо Свобода, яка працювала на саміті.

Зеленський призначив голів Волинської і Закарпатської ОДА

Президент Володимир Зеленський призначив голів Волинської і Закарпатської обласних державних адміністрацій. Відповідні укази №755/2024 та №756/2024 опубліковані на сайті глави держави.

Згідно із документами, головою Волинської ОДА призначено Івана Рудницького, головою Закарпатської ОДА – Мирослава Білецького.

Іншим указом №754/2024 Мирослава Білецького звільнено від тимчасового виконання обов’язків голови Закарпатської ОДА.

Указом №753/2024 президент звільнив з посади голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка.

Зеленський також звільнив Євгена Євтушенка з посади голови Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області. Відповідне розпорядження №129/2024-рп оприлюднене на сайті глави держави.

«Звільнити Євтушенка Євгена В’ячеславовича із посади голови Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області відповідно до пункту 2 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України у зв’язку зі скасуванням допуску до державної таємниці», – йдеться у документі.

Раніше, 5 листопада, Кабінет міністрів ухвалив низку кадрових рішень 5 листопада. Зокрема, було звільнено:

  • Юрія Джигира з посади заступника Міністра оборони України
  • Євгенія Горовця з посади першого заступника Міністра юстиції України
  • Володимира Трофименка з посади заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

Також уряд призначив заступників міністра юстиції – першого заступника Миколу Кучерявенка та Світлану Терещенка.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG