Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На Кіровоградщині керівницю МСЕК затримали на хабарі – поліція

На Кіровоградщині правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на одержанні хабаря, повідомляє місцева поліція.

«Керівниця однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій за сприяння в отриманні ІІ групи інвалідності вимагала кошти від демобілізованого військовослужбовця, який внаслідок отриманих поранень був визнаним непридатним до служби та знятий з військового обліку», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що «керівниця МСЕК, з метою незаконного особистого збагачення та використовуючи службове становище, вимагала від демобілізованого військовослужбовця ЗСУ 2 тисячі доларів за сприяння у встановленні ІІ групи інвалідності безстроково внаслідок отриманих чоловіком поранень».

За даними правоохоронців, посадовій особі повідомили про підозру за ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

«Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційного нагляду на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – кажуть у поліції.

Правоохоронні органи України регулярно повідомляють про викриття схем, організованих для уникнення призову. Зокрема, на початку жовтня цього року стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи і її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.

За даними СБУ, з початку 2024 року викрито 77 осіб причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), виявлено сім злочинних угрупувань з-поміж представників комісій.

Лубінець повідомив про зустріч із омбудсманкою Росії в Білорусі

Український уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з російською омбудсманкою Тетяною Москальковою на території Білорусі – про це він повідомив 8 листопада.

Він навів основні підсумки зустрічі:

  • відбулася репатріація тіл загиблих
  • за результатами перемовин, 91-річна жінка зустрілася із своїм сином
  • учасники зустрічі обмінялися списками військовополонених, яких відвідали обидві сторони, які їх утримують
  • передали листи від українських родичів до українських військовополонених у РФ

«Наголошу, що взаємодію з російською уповноваженою з прав людини проводжу для розв’язання гуманітарних питань, повернення додому українців, отримання інформації про наших громадян у РФ», – додав Лубінець.

Він додав, що також мав переговори з керівництвом місій Міжнародного комітету Червоного хреста в Україні та Росії, під час яких «вкотре наполягав на доступі МКЧХ до українських військовополонених та цивільних».

Раніше Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що до України повернули тіла 563 загиблих українських військовослужбовців.

На початку березня 2024 року омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що в Україні вдалося ідентифікувати понад 2800 тіл і фрагментів тіл військових. Невідомо, скільки тіл залишаються неідентифікованими.

У російському дроні «Охотник» виявили західні компоненти – ГУР

Компоненти, виготовлені західними компаніями, виявили у збитому 5 жовтня поблизу Костянтинівки Донецької області російському новітньому БПЛА С-70 «Охотник», йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

«Аналіз будови російського БПЛА С-70 «Охотнік», який був збитий 5 жовтня 2024 року поблизу Костянтинівки на Донеччині, засвідчив – для створення цієї зброї держава-агресор попри санкції використала компоненти, виготовлені західними компаніями», – зазначили у ГУР.

Відповідні докази представлені на порталі War&Sanctions.

Зокрема в «Охотніку» виявлено мікроелектроніку та інші технологічні компоненти виробництва компаній Analog Devices, Texas Instruments та Xilinx-AMD (США), Infineon Technologies (Німеччина), STMicroelectronics (Швейцарія).

У ГУР зауважили, що у Росії було чотири прототипи БПЛА С-70. Вартість такого російського «Охотника» становить близько 15 мільйонів доларів.

«БПЛА С-70 є, серед іншого, носієм авіаційних бомб УМПБ Д-30, які росіяни скидають для руйнування цивільної інфраструктури України», – підкреслили у розвідці.

С-70, розроблений компанією «Сухой», перебував у розробці щонайменше десять років, і був помічений під час випробувань на російській авіабазі в Ахтубінську. Ключовою особливістю С-70 є зменшений поперечний переріз радара, що має зробити його «непомітним» під час глибокого удару, потенційно здатним проникати крізь радари і системи протиповітряної оборони супротивника, пояснили у британській розвідці.

Ударний безпілотник С-70 «Охотник» впав біля приватних житлових будинків у Костянтинівці 5 жовтня. Свідки відзняли відео, на яких видно, як невідомий літак збиває безпілотник ракетою повітря-повітря. Серед уламків цього величезного БПЛА дослідники ідентифікували залишки авіаційного боєприпасу УМПБ Д- 30 СН, яким російські війська бʼють по мирних містах Донеччини. Спочатку очевидці подумали, що впав російський літак, адже безпілотник має достатньо великі розміри.

Одеський ТЦК прокоментував повідомлення про розшук волонтера Стерненка

Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки 8 листопада оприлюднив заяву щодо «ситуації з громадянином Сергієм Стерненком».

Пресслужба центру заявила, що Стерненко вже відвідав Приморський районний ТЦК, де нібито сплатив штраф за порушення правил військового обліку та був спрямований на військово-лікарську комісію.

«Ці факти свідчать про те, що пан Стерненко був обізнаний про необхідність виконання обов’язків як військовозобов’язаного і вжив відповідних заходів для врегулювання свого статусу. Також у своїх публічних заявах пан Стерненко натякає на те, що його розшук є нібито «помстою» через його критику військових структур. Такі звинувачення є безпідставними та мають на меті викликати симпатію у громадськості та сформувати негативне враження про роботу ТЦК та СП», – йдеться в заяві.

Читайте також: СБУ затримала співробітника ТЦК на Волині за збір даних про військові об’єкти

ТЦК додає, що критика і спроби дискредитації, засновані на маніпулятивних твердженнях, «не є конструктивним способом вирішення ситуації та підривають суспільну довіру до державних інституцій».

Раніше блогер і волонтер Сергій Стерненко прокоментував повідомлення, зокрема, видання «Страна.ua» про те, що Приморський РТЦК нібито оголосив його в розшук. Він зазначив, що, згідно з цими повідомленнями, повістку надсилали йому на одеську адресу, хоча він вказав у «Резерв+» місце проживання в Києві.

«Будемо розбиратися з цією цікавою ситуацією. Але вже є підстави вважати, що це може бути «привіт» від армійської системи за критику та заклики провести реформу, якої вимагають наші військові. Або комусь дуже хочеться зупинити постачання дронів до війська та проєкти по знищенню російських розвідувальних та ударних БПЛА», – додав Стерненко.

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».

Наступ із трьох сторін: чи є загроза оточення Курахового

Російська армія просунулась біля Новодмитрівки на Курахівському напрямку, повідомив проєкт DeepState у ніч проти 8 листопада.

На цій ділянці агресор атакує у напрямку Курахового з трьох сторін: півночі – на ділянці Новодмитрівка – Сонцівка, північного сходу – на ділянці Іллінка – Берестки та півдня – з боку Времівського виступу під Максимівкою та Трудовим.

Загалом за останню добу Генеральний штаб ЗСУ на Курахівському напрямку нарахував 50 атак, ще п'ять – на Времівському.

На тлі цього видання The Economist написало, що перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа може дати президенту України Володимиру Зеленському можливість вийти із ситуації, яка виглядає «як кривавий глухий кут у кращому випадку або поразка — у гіршому».

Видання зазначає, що українські чиновники зараз працюють із двома варіантами мирного плану Трампа. Перший передбачає заморожування війни та нейтралітет України, другий – посилену військову та фінансову підтримку України та перспективу членства в НАТО, йдеться у статті.

На думку ж українських бійців із Покровського напрямку, з якими поспілкувався телеканал «Настоящее время», перемога Дональда Трампа викликає «не дуже добре передчуття». Однак насамперед українцям треба думати, як виграти війну, а не про те, що робитиме новообраний президент США, додали бійці.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Координаційний штаб: до України повернули тіла 563 загиблих військових

До України вдалося повернути тіла 563 загиблих військовослужбовців, повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими 8 листопада.

«Зокрема, вдалося репатріювати 320 тіл Захисників, що загинули на Донецькому напрямку та 89 полеглих воїнів з Бахмутського напрямку. Також вдалося повернути 154 тіла з моргів на території РФ», – йдеться в повідомленні.

Штаб уточнює, що до репатріації були залучені Об’єднаний центр СБУ, Міністерство внутрішніх справ України, Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Секретаріат уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Збройніс сили, ДСНС та інші структури Сил оборони. Також установа подякувала за сприяння Міжнародному комітету Червоного Хреста.

«Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих», – додає штаб.

У жовтні Координаційний штаб повідомив про повернення тіл 501 загиблого військового.

На початку березня 2024 року омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що в Україні вдалося ідентифікувати понад 2800 тіл і фрагментів тіл військових. Невідомо, скільки тіл залишаються неідентифікованими.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти.

Премʼєр Бельгії заперечив слова Орбана про зміну думки західних лідерів щодо війни в Україні

Премʼєр-міністр Бельгії Александер Де Кроо не погодився зі спостереженнями премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що після виборів у США кількість країн, які підтримують «мир» (тобто безумовне припинення вогню), зросла. Про це він розповів кореспондентці Радіо Свобода у кулуарах саміту лідерів Євросоюзу в Будапешті.

«Я такого не помітив», – сказав Де Кроо.

Він припустив, що слова Орбана стосувалися радше Європейської політичної спільноти, а не Євросоюзу.

«Це більше, ніж 27 країн ЄС. Поміж 27 держав, я бачу, що загалом думка пана Орбана відрізняється. І решта з 27 досі дуже обʼєднані у продовжені допомоги Україні», – пояснив бельгійський премʼєр.

Де Кроо наполягає, що єдність саме серед держав-членів ЄС збереглась: «Серед 27 країн-членів ЄС досі є консенсус, що ми продовжимо підтримувати Україну і зробимо все, що можливо, щоб підтримати Україну».

Напередодні угорський премʼєр Віктор Орбан на пресконференції за підсумками саміту Європейської політичної спільноти (на який запросили 40 країн континенту, крім Росії та Білорусі) заявив, що перемога Дональда Трампа змінила ставлення європейських лідерів до війни в Україні.

«Табір прихильників миру зростає. І на американських виборах табір прихильників миру значно зріс. Ми не говоримо про перемогу та поразку. Ми говоримо про припинення вогню. Ми говоримо про людські життя, говоримо про припинення руйнувань. Тож ті, хто має таку точку зору на війну – сьогодні вони в більшій більшості в західному світі, ніж до американських виборів. Це нова ситуація, на яку Європа має відреагувати», – заявив Орбан.

На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.

Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році Трамп виступав із суперечливими заявами, з одного боку, стверджуючи, що якби він був президентом, Росія не наважилася б напасти на Україну, з іншого – критикуючи адміністрацію Джо Байдена і демократів за виділення коштів Україні.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

Єрмак заявив про «деяких депутатів», які заплуталися в питаннях нацбезпеки. Євген Шевченко відповів

Голова Офісу президента Андрій Єрмак 8 листопада прокоментував висловлювання неназваних парламентарів.

«Деякі народні депутати схоже заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни. Якщо у їх головах національні інтереси = поразці України, то вони роблять велику помилку в інтересах РФ», – написав Єрмак у своєму телеграм-каналі.

Він назвав шляхом до справедливого миру втілення плану перемоги України та Формули миру, раніше презентованих президентом Володимиром Зеленським.

Народний депутат Євген Шевченко згодом закликав Єрмака «не усувати та не цькувати народних депутатів» і заявив, що його позиція нібито не відрізняється від позиції обраного президента США Дональда Трампа.

Напередодні Шевченко, який раніше був виключений з фракції «Слуга народу», закликав Зеленського «починати діалог».

«Я допоможу, якщо що. Знову з’їжджу до Мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни», – написав він.

Торік керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що народний депутат Євген Шевченко він був задіяний для комунікації з Олександром Лукашенком.

У травні 2021 року народні депутати зі фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді більшістю голосів підтримали виключення з фракції Євгенія Шевченка. Це сталося після того, як він у квітні того ж року зустрічався з Олександром Лукашенком. У фракції тоді заявили, що його не делегували для проведення будь-яких перемовин у Білорусі.

Ціль – рятувальники: відпрацьована на Сирії тактика «подвійних ударів» РФ

Українські військові 8 листопада збили 62 безпілотники та чотири керовані авіаційні ракети Х-59/69, якими вночі атакувала Росія, повідомили Повітряні сили ЗСУ. Загалом з першого листопада РФ випустила по українських містах 543 дрони. Другий тиждень майже щоночі російські сили запускають десятки безпілотників, ураження від яких стають дедалі серйознішими та більш масовими. Чому так відбувається, до якої тактики вдається РФ, зібрав коментарі Голос Америки.

Росія збільшила кількість обстрілів енергетичних об'єктів та житлових будинків напередодні зими, повідомляють офіційні особи України та представники гуманітарної місії ООН.

Тим часом правозахисники фіксують новий тренд – «подвійні удари», тактику, яку Росія раніше використовувала в Сирії, а з весни 2024 року перенесла в Україну.

Житель Херсона загинув через російський обстріл – місцева влада

Російська армія обстріляла Херсон, загинув цивільний, повідомив голова міської військової адміністрації Роман Мрочко 8 листопада.

«Внаслідок ранкового ворожого обстрілу Дніпровського району загинув 74-річний чоловік. На момент атаки він був на вулиці і отримав травми, несумісні з життям», – заявив він у своєму телеграм-каналі.

Голова Херсонської області Олександр Прокудін додав, що російська атака пошкодила два житлових будинки, на місці почалися аварійно-відновлювальні роботи.

Протягом попередньої доби, за даними обласної влади, через російську агресію одна людина на Херсонщині загинула, ще троє були поранені.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Російська атака на Запоріжжя: кількість загиблих зросла до 10 людей

Відомо вже про 10 загиблих внаслідок російської атаки на Запоріжжя 7 листопада, заявила Державна служба з надзвичайних ситуацій у п’ятницю.

«Станом на зараз загинули 10 людей, з них одна дитина. Постраждала 41 особа, з яких чотири дитини. Надзвичайники врятували трьох людей, серед яких двоє дітей», – заявило відомство.

Голова обласної військової адміністрації Іван Федоров повідомив, що тіло загиблого дістали з-під завалів зруйнованого будинку.

Читайте також: Ракетна атака РФ: влада повідомила про постраждалих через падіння уламків на Київщині

Раніше Федоров повідомляв, що в лікарнях Запоріжжя перебувають 15 поранених внаслідок російського обстрілу.

«У вкрай важкому стані 5-річний хлопчик. Йому зробили операцію, він на апараті штучної вентиляції легенів. Стан ще чотирьох людей, в тому числі двох медпрацівників, лікарі оцінюють як тяжкий», – додав він.

За даними обласної влади, загалом поранень зазнали щонайменше вісім медичних працівників лікарні, яка потрапила під російських обстріл напередодні.

За даними місцевої влади, російські війська 7 листопада випустили по Запоріжжі шість КАБів, один із них влучив в онкологічний диспансер. Також був частково зруйнований 4-поверховий житловий будинок.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Джерело: атака на НПЗ у російському Саратові – це операція ГУР

Головне управління розвідки Міноборони України здійснило атаку безпілотниками на нафтопереробний завод у російському місті Саратов. Про це Радіо Свобода повідомило джерело в ГУР.

За словами джерела, це була успішна спецоперація. Однак інші подробиці чи можливі наслідки не повідомляються.

У російському Саратові уламки збитого безпілотника впали у промисловій зоні в Заводському районі міста, заявив губернатор Саратовської області Роман Бусаргін вранці 8 листопада. У цьому районі міста розташований, зокрема, нафтопереробний завод із нафтовим причалом на Волзі.

Як передає російська служба Радіо Свобода, джерело місцевого телеканалу «Саратов 24» розповіло, що уламки збитого дрону, ймовірно, потрапили до мазутного резервуару на території НПЗ та в одну зі спеціальних установок. Чи сталося загоряння, співрозмовник каналу уточнити не зміг.

Жителі Саратова також повідомляли про пожежу в районі місцевого НПЗ після атаки безпілотників.

Міністерство оборони Росії прозвітувало про 17 збитих і перехоплених безпілотників над територією чотирьох регіонів. За даними відомства, над Воронезькою та Саратовською областями було знищено по шість дронів, над Бєлгородською – чотири, ще один над Брянською областю.

6 листопада у російському Дагестані повідомляли про першу атаку безпілотника на регіон і знищення БПЛА над Каспійськом. Міністерство охорони здоров’я Дагестану заявляло, що через падіння уламків зазнала легкого поранення 16-річна дівчина.

Згодом ГУР підтвердило, що атака на Каспійськ була спецоперацією відомства і, ймовірно, дрони вразили російські ракетні кораблі.

Від початку 2024 року російські НПЗ регулярно зазнають атак українських безпілотників. На деяких заводах вийшли з ладу установки первинної переробки нафти, які вимагали ремонту. Проте вже у квітні Росія змогла частково відновити потужності ключових нафтопереробних заводів.

Президент України Володимир Зеленський називав атаки на НПЗ відповіддю на удари російських військ по енергетиці України.

ДСНС: на Хмельниччині через атаку РФ виникла пожежа у багатоквартирному житловому будинку

На Хмельниччині внаслідок падіння уламків російського БПЛА в одному з міст виникла пожежа у багатоквартирному житловому будинку, повідомляє у телеграмі Державна служба з надзвичайних ситуацій.

За даними служби, ніхто з мешканців не постраждав. Рятувальники ліквідували пожежу.

Вночі війська РФ атакували Україну ракетами та дронами. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові збили чотири керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 62-х БпЛА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

У розвідці Британії припускають, що інтенсивні російські атаки БПЛА стануть звичайним явищем для України

Цілком ймовірно, що високі показники російських атак з допомогою БПЛА, які спостерігались у вересні і жовтні, стануть звичайним явищем для України, повідомляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки.

«Протягом першого тижня листопада інтенсивність російських пусків залишалась високою і відповідала показникам останніх тижнів. Оскільки пускові майданчики є досить простими і їх легко відновити в разі потреби, якщо виробництво залишатиметься безперешкодним, основним обмежувальним чинником для російських операцій з використанням БПЛА, найімовірніше, є людські ресурси відносно пускових потужностей», – йдеться у повідомленні.

За даними розвідки, з продовженням російських інвестицій в низку БПЛА, диверсифікацією поставок і розширенням пускових майданчиків, кількість пусків постійно зростає з середини 2024 року.

У Міноборони Британії додають, що близько 2000 безпілотних літальних апаратів були запущені Росією проти України протягом жовтня 2024 року – це приблизно на 700 одиниць більше, ніж у вересні, показник значно зростає вже третій місяць поспіль.

Колишній військовослужбовець із Північної Кореї каже, що війська «зовсім не готові» воювати з Україною

Елітні солдати «Штурмового корпусу» Північної Кореї можуть бути гордістю Народної армії комуністичної країни, але колишній товариш по зброї попереджає, що вони будуть гарматним м’ясом для загартованих українських військ.

Хюнс Лі провів три з половиною роки в артилерійсько-розвідувальному батальйоні на початку 2000-х років. Його час перебування в армії включав навчання протягом шести місяців разом із Штурмовим корпусом, члени якого, як вважається, були направлені в Росію.

На тлі повідомлень про те, що північнокорейські війська вже потрапили під український вогонь у південно-західній Курській області Росії, 48-річний Лі попереджає, що навіть війська Штурмового корпусу не готові до такого бою.

«Вони зовсім не готові», – сказав Лі Радіо Свобода по телефону зі Сполучених Штатів, де він живе після того, як втік із Північної Кореї десять років тому.

За словами Лі, чоловіки Північної Кореї повинні вступати в армію у віці 17 років і зазвичай служать 10 років.

«Вони ніколи не брали участі у великих конфліктах», – сказав Лі про війська, відправлені до Росії. «У них немає справжнього бойового досвіду».

«Смерть – це не найстрашніше» – поляк, який воює у ЗСУ

Із 35-річним Адамом (ім’я змінене з міркувань безпеки) з польського Підкарпаття, який воює на боці України, Радіо Свобода вдалося познайомитися завдяки відео, яке облетіло мережу наприкінці жовтня цього року. Фрагмент бою оприлюднила 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу. На відео, крім рясної стрілянини і вибухів, чути в окопі розмову бійців польською мовою: «Зі мною щось сталося? Маєш вигляд цілий».

Нам вдалося розшукати одного з героїв відео. Боєць з позивним «Локі» зараз перебуває у лікарні з пораненням. Поляк розповів Радіо Свобода, що мотивувало його взяти до рук зброю в Україні, про що розмовляють поляки та українці в окопах і чого зараз найбільше не вистачає на фронті.

Атаки «Шахедів» стали довшими – нова тактика армії РФ на виснаження української ППО? (відео)

Щоночі Україна зазнає масованих атак безпілотниками типу Shahed, які цілять у критичну інфраструктуру та цивільні об'єкти. У жовтні 2024 року Генштаб повідомив про рекордний рівень дронових ударів – понад 2 тисячі ударних дронів запустила армія РФ. У цьому відео аналізуємо, як змінюється тактика атак дронів та як українські захисники адаптуються до нових викликів. Чи справді Росія використовує Shahed з термобаричним боєзарядом? Як на них реагує українська система ППО?

На Київщині внаслідок російської атаки була пошкоджена високовольтна мережа – ДТЕК

На Київщині внаслідок російської атаки була пошкоджена високовольтна мережа, повідомляє у фейсбуці пресслужба компанії ДТЕК.

«Сьогодні в результаті падіння уламків ворожих дронів у Київській області була пошкоджена високовольтна мережа. Ми оперативно перезаживили домівки за резервом, всі клієнти – зі світлом», – йдеться у повідомленні.

Фахівці вже розпочали ремонтні роботи, додають у компанії.

Вночі війська РФ атакували Україну ракетами та дронами. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові збили чотири керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 62-х БпЛА.

На Київщині також працювали сили ППО. Як повідомила місцева влада, внаслідок атаки РФ постраждали четверо людей. Також зафіксовані пошкодження шести приватних будинків у двох районах. Крім того, в двох районах сталося займання трав’яної та лісової підстилки. Також виникла пожежа у приміщенні непрацюючої АЗС.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

СБУ затримала співробітника ТЦК на Волині за збір даних про військові об’єкти

Служба безпеки України за сприяння командування Збройних сил затримала «російського агента, який готував нову серію повітряних ударів РФ по Волині» – про це служба заявила 8 листопада.

За повідомленням, затриманий – 30-річний військовослужбовець, що проходив службу у підрозділі охорони місцевого територіального центру комплектування.

Слідство стверджує, що його дистанційно завербував кадровий співробітник воєнної розвідки Росії, відомої як ГРУ. На її завдання він намагався встановити і передати російській стороні місця базування підрозділів ЗСУ, Служби безпеки та Національної поліції.

Читайте також: СБУ: авторці «провокативного відео» про російську атаку на Київ 7 жовтня повідомили про підозру

«Щоб виконати це завдання, агент на службовому авто об’їжджав місцевість під виглядом робочих поїздок та фіксував розташування військових об’єктів. Також він намагався виявити радіолокаційні станції та зенітно-ракетні комплекси ЗСУ для здійснення ворожих обстрілів «в обхід» української ППО», – заявляє відомство.

Фігуранта затримала військова контррозвідка СБУ. Служба додає, що під час обшуків у нього вилучили мобільний телефон із доказами співпраці з Росією.

Чоловіку повідомили про підозру в державній зраді в умовах воєнного стану, він під вартою. Його публічної позиції щодо обвинувачення немає.

За даними прокуратури, наразі в Україні зареєстровано 19 779 злочинів проти національної безпеки, з них 3 753 – за статтею про державну зраду.

Україна отримає для випробувань естонські ракети ППО для боротьби з БПЛА – Міноборони

Україна отримає для випробувань естонські ракети ППО, призначені насамперед для боротьби з безпілотними літальними апаратами та здатні вбивати цілі на висоті до двох кілометрів, повідомила пресслужба Міністерства оборони.

За повідомленням, перші зразки для тестів надійдуть протягом найближчих місяці.

Як заявив заступник міністра оборони України Анатолій Клочко, для України важливо мати широкий арсенал ракетного озброєння.

«Ми відкриті для співпраці та готові до використання різноманітних зразків сучасного озброєння», – сказав заступник міністра оборони.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння атакують Україну, останнім часом ударними БПЛА.

За даними Генштабу ЗСУ, лише протягом жовтня російська армія випустила понад 2 тисячі дронів-камікадзе по Україні. Раніше розвідка Британії повідомляла, що у вересні 2024 року Росія запустила понад 1300 дронів-камікадзе по території України, це була «найбільша кількість» безпілотних літальних апаратів, запущених за місяць від початку повномасштабної війни.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG