Три чверті росіян підтримують війну, але тільки 40% згодні на участь у ній близьких – опитування
Понад три чверті росіян (76%) висловилися на підтримку дій російських збройних сил в Україні, випливає з результатів соціологічного опитування, проведеного в жовтні соціологічною службою «Левада-центр». З них 45% опитаних «напевно підтримують» ці дії, 31% – «швидше підтримують».
Соціологи зазначають, що найвищий рівень підтримки фіксується серед чоловіків 55 років та старших (81%), а найнижчий – серед молоді до 24 років (67%).
Натомість лише 40% росіян скоріше підтримали б рішення близької людини піти на війну особисто. 42% респондентів швидше не схвалили б таке рішення. Ще 17% вагалися з відповіддю на це запитання, яке, як пояснив директор «Левада-центру» Денис Волков, ставили росіянам уперше.
Волков наголосив, що сприймає відповіді на нього як «ще один спосіб визначити, як багато росіян реально підтримує «СВО» (російська офіційна назва війни – ред.), а скільки – тільки кажуть про це».
«Ті, хто схвалює відправлення близької людини до зони бойових дій – це люди, які готові чимось жертвувати, а не просто підтримують на словах», – вважає Волков.
Водночас лише 36% росіян виступають за продовження бойових дій. 55% вважають, що настав час для мирних переговорів із Україною.
«Верстка»: представники РФ, зокрема Путін, привітали Трампа «через знайомих»
Представники російської влади, зокрема президент Володимир Путін, через «знайомих» привітали кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США. Про це пише російське видання «Верстка» з посиланням на неназвані джерела, близькі до Кремля, й джерела у російському парламенті.
За повідомленням, зроблено це було по лінії російського Міністерства закордонних справ.
Співрозмовники видання зазначають, що «таким чином еліти висловлюють надію, що завдяки Трампу покращаться позиції Росії у війні з Україною»:
«Надії пов’язані, насамперед, зі скороченням допомоги Україні в ході «спецоперації» (так влада РФ називає повномасштабне військове вторгнення в Україну – ред.)», – заявив один зі співрозмовників «Верстки».
ОГП: йде розслідування справ про вбивства 124 українських військовополонених
В Україні розслідують 49 кримінальних справ за фактами вбивства 124 українських військовополонених на фронті, повідомив в ефірі Суспільного начальник управління Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Денис Лисенко.
За його словами, найбільше таких випадків виявили в Донецькій області.
Посадовець зазначив, що стрімке зростання випадків страт українських військових, коли ті здаються в полон, почалося наприкінці 2023 року і досягло «безпрецедентних масштабів» у 2024-му.
«Ми зараз займаємося аналізом всіх цих випадків, пошуком патернів, закономірностей. І зараз вже будуємо справи стосовно представників вищого командування збройних сил РФ, які, на нашу думку, можуть бути причетні до організації таких злочинів або до невжиття заходів щодо їх припинення і покарання винних», – сказав Лисенко.
15 жовтня тодішній генеральний прокурор Андрій Костін назвав вбивство українських військовослужбовців у полоні цілеспрямованою політикою РФ.
Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно. Такі дії є порушенням Женевських конвенцій і кваліфікуються як міжнародний злочин.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляв, що спостерігає збільшення кількості страт російськими військовими українських військовополонених, і наголошував, що російські командири, ймовірно, «потурають, заохочують або прямо наказують» здійснювати розстріли.
Чи зупинить новий президент США війну в Україні? Що українці думають про перемогу Трампа. Опитування
Ще до завершення підрахунків голосів Трампа привітала низка світових лідерів, в тому числі президент України Володимир Зеленський. Дональд Трамп вже заявив про свою перемогу на президентських виборах США, коли підрахунок голосів ще тривав.
Чи зупинить новий президент США війну в Україні? Про це Радіо Свобода запитало людей в різних містах України і ось які відповіді ми почули.
СБУ заявила про викриття на Закарпатті двох схем з уникнення мобілізації
Служба безпеки України повідомляє, що спільно з Національною поліцією ліквідувала на Закарпатті дві схеми ухилення від мобілізації чоловіків призовного віку. Підозрюваними у справі є очільник районного ТЦК і заступник комбрига Тероборони.
«За матеріалами слідчих Нацполіції, обидва фігуранти діяли порізно, але використовували схожі «схеми»: в обмін на хабарі пропонували військовозобов’язаним уникнути призову на підставі підроблених документів про «погане» здоров’я. Для цього посадовці забезпечували потенційних призовників фіктивними медвисновками ВЛК про наявність тяжких захворювань. Надалі ухилянти використовували підробку для зняття з військового обліку й могли незаконно виїхати за межі України», – йдеться в повідомленні.
За даними СБУ, вартість таких «послуг» становила від чотирьох тисяч доларів з клієнта.
Посадовців підозрюють за статтями Кримінального кодексу України: «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» і «зловживання впливом».
Їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна. Коментарів підозрюваних поки що немає.
Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію.
Правоохоронні органи України регулярно повідомляють про викриття схем, організованих для уникнення призову. Зокрема, на початку жовтня цього року стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи і її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.
За даними СБУ, з початку 2024 року викрито 77 осіб причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), виявлено сім злочинних угрупувань з-поміж представників комісій.
На околицях Чернігова через удар крилатої ракети поранені дві людини – влада
У передмісті Чернігова через російський удар 6 листопада поранені двоє людей, повідомив очільник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
«Зафіксовано вибух крилатої ракети на околицях міста… Станом на зараз постраждали дві людини. Одна – в тяжкому стані, інша має стан середньої важкості. Постраждалі доставлені в лікарню, їм надається вся необхідна допомога», – написав він у телеграмі.
В. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, зі свого боку, додав, що руйнувань чи пошкоджень безпосередньо в Чернігові не зафіксовано.
«Всі об’єкти критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність міста, працюють у штатному режимі», – зазначив він.
Під час повітряної тривоги, оголошеної близько шостої вечора 6 листопада, в Чернігові повідомляли про звуки вибухів.
Про вибух повідомляли і в Ніжині. Міський голова Олександр Кодола повідомив, що було влучання в один з об’єктів на околиці міста. За його словами, минулося без жертв, а про руйнування інформацію ще уточнюють.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Генштаб про ситуацію на фронті: «найгарячіше» зараз на Покровському і Курахівському напрямках
Ситуація на фронті залишається напруженою, кількість бойових зіткнень за добу зросла до 99, «найгарячіше» зараз – на Покровському і Курахівському напрямках, повідомив у вечірньому зведенні 6 листопада Генеральний штаб Збройних сил України.
«На Покровському напрямку впродовж дня агресор здійснив 24 атаки в районах Миролюбівки, Променю, Григорівки, Селидового й Новоолексіївки. Сили оборони стримують натиск і відбили 19 атак противника, п’ять боєзіткнень триває. Напружена ситуація і на Курахівському напрямку, де від початку доби загарбник 39 разів атакував наші підрозділи. Намагався просунутися поблизу Іллінки, Кремінної Балки, Новоселидівки, Новодмитрівки, Максимільянівки, Антонівки і Катеринівки, завдав авіаційного удару по Дачному, на даний час тривають бої у 21 локації», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, російські атаки також були на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.
Проєкт DeepState дними повідомив про нові просування російської армії навколо Курахового – агресор просунувся на схід від міста й окупував село Степанівка. Тепер російська армія стоїть на північному березі Курахівського водосховища, на південь від якого розташована більша частина міста.
На початку жовтня російські війська окупували Вугледар, наприкінці – Селидове, між ними – понад десяток сіл і селищ. За підрахунками німецького видання Welt, російські війська захопили понад 470 кв. км лише за місяць, і це найбільший приріст захопленої території з березня 2022 року.
Новий інцидент на ЗАЕС: станція перетворилась на «полігон для експериментів РФ»
На Запорізькій атомній електростанції нещодавно виявили витік води в системі теплоносія одного з реакторів. Про це повідомили у МАГАТЕ. Там зазначили, що після оцінки ситуації експерти, розпочали ремонтні роботи і проводили перевірку зварних швів, щоб упевнитися в їхній надійності. Агентство зауважило, що не бачить жодних безпосередніх проблем для ядерної безпеки, втім продовжить уважно стежити за цією проблемою.
В якому стані зараз перебуває Запорізька АЕС, і які там стаються інциденти, наскільки це небезпечно для роботи станції, скільки ЗАЕС може працювати без проведення планових ремонтних робіт і з урахуванням воєнних ризиків, дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
Такі витоки води, які сталися нещодавно, траплялися і до окупації станції. Втім, працівники оперативно на це реагува
Пором, який потрапив під удар ЗСУ, помітили на судноремонтному заводі в Керчі – фото
Залізничний пором «Авангард», який потрапив під удар Збройних сил України 30 травня, перебуває у плавучому доку Керченського судноремонтного заводу.
Як повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, масивний корпус порома височить над плавучим доком і помітний із берега.
Раніше голова підконтрольного РФ Міністерства транспорту Криму Микола Лукашенко стверджував, що в результаті атаки ЗСУ два пороми постраждали «від уламків збитих ракет», після чого на поромах, за його словами, було «пошкоджене скління надбудов».
Через п’ять місяців після атаки залізничний пором «Авангард» продовжує перебувати на території судноремонтного заводу в Керчі.
Про суттєві пошкодження двох поромів внаслідок ракетного удару в ніч на 30 травня заявляли у ЗСУ. Російський телеграм-канал ASTRA повідомляв, що на «Авангарді» були поранені четверо людей.
Поліція Київщини розслідує розкрадання на відбудові житла в адміністрації Гостомеля
Національна поліція Київської області повідомила про підозру п’ятьом людям у справі про ймовірне розкрадання коштів, виділених на відновлення житлового фонду в області після бойових дій – про це відомство заявило 6 листопада.
«Злочинна схема з розкрадання бюджетних коштів діяла в складі службових осіб Гостомельської селищної адміністрації спільно з іншими цивільними особами», – йдеться в заяві.
Поліція встановила, що фігуранти надавали послуги за цивільно-правовим договором Гостомельської селищної адміністрації. За оцінкою слідства, учасники схеми завдали збитків державі на суму у 650 тисяч гривень.
Їм повідомили про підозру в зловживанні службовою особою власним становищем в умовах воєнного стану та видачу завідомо неправдивих офіціних документів. У разі обвинувального вироку підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.
Частину Київської області, включно з селищем Гостомель, було окуповано російськими військами у перші дні повномасштабного вторгнення. 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ.
Натяк Трампу? ГУР вдарив по військових кораблях Росії у Каспійському морі
Вранці 6 листопада у мережі з'явилися відео атаки дронів літакового типу на головний пункт базування Каспійської флотилії ВМФ Росії в Дагестані – це близько 1500 кілометрів від кордону з Україною. На відео дрони під звук роботи ППО врізаються в кораблі, що пришвартовані в порту.
Пізніше джерело в ГУР Міноборони України повідомило Радіо Свобода, що дрони-камікадзе відомства вразили російські військові кораблі у Каспійському морі.
«Внаслідок ударів БПЛА уражень зазнали щонайменше два об’єкти в місті Каспійськ, що в республіці Дагестан, РФ. Зокрема, йдеться про, ймовірно, ракетні кораблі «Татарстан» та «Дагестан», також ймовірних пошкоджень зазнали малі ракетні кораблі проєкту 21631», – зазначили у спецслужбі.
Згідно з відкритими даними, у Каспійську базуються частини берегових військ, включаючи морську піхоту. Флотилія завдавала ракетних ударів по Україні, а 177-й окремий гвардійський полк морської піхоти ЗС РФ брав участь у боях у Херсонській та Запорізькій областях.
Війська РФ вже за кілометр: як виживає Мирноград
Близько кілометра відділяють війська РФ від околиць міста Мирноград біля Покровська. Наразі найчастіше загарбники б’ють по місту зі ствольної артилерії та FPV-дронами, рідше – авіабомбами.
Світла, води й газу в місті немає, і відновити їхнє постачання неможливо, наголошують місцеві чиновники. Отже, опалювального сезону у багатоповерхівках не буде. У Мирнограді ж лишаються близько трьох тисяч жителів.
Людей закликають евакуюватися до гуртожитків та шелтерів в інших регіонах країни. Проте охочих виїхати небагато, визнають у ВЦА.
Як живуть і виживають жителі Мирнограда, – побачили Радіо Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода).
СБУ повідомила про підозру російському військовому через депортацію 15 дітей із Миколаївщини
Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора зібрали доказову базу на російського військового, причетного до депортації українських дітей під час окупації Миколаївської області – про це відомства повідомили 6 листопада.
За даними СБУ, йдеться про командира відділення 205-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил Росії Джабраїла Юсупова з позивним «Габріель».
Як встановило слідство, в липні 2022 року під його командуванням 20 озброєних російських окупантів увірвалися до приміщення захопленої на той час Новопетрівської спецшколи та викрали 15 вихованців.
«Дітей разом з директоркою закладу та її чоловіком спочатку транспортували до Криму, а звідти «під конвоєм» окупантів відправили до Анапи, що у Краснодарському краї РФ, Там депортованих утримували майже місяць в одному з місцевих пансіонатів. Під час перебування у ньому дітей щоранку змушували співати гімн країни-агресора», – йдеться в повідомленні.
СБУ додає, що в листопаді 2022 року за допомогою однієї з благодійних організацій дітей вдалося вивезти з Росії до третіх країн, щоб потім повернути додому.
Правоохоронці заочно повідомили Юсупову про підозру за статтями про порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
«Наразі тривають комплексні заходи, щоб знайти його і покарати за злочини проти українців», – додає СБУ.
Офіс генпрокурора уточнює, що серед депортованих дітей були 11 хлопчиків та чотири дівчинки віком від 8 до 17 років. Серед них – 12 статусних дітей, двоє перебували у закладі через складні життєві обставини. Ще одну дівчинку на той момент вже вдочерили громадяни США, але не встигли забрати через початок повномасштабного вторгнення.
Під час перебування в Росії, додає прокуратура, дітям забороняли говорити українською мовою та використовувати українську символіку.
За офіційними даними України, за час війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що всього Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей. Уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук називає цифру в «кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч».
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.
Наразі вдалося повернути 508 дітей, з них 115 – це діти-сироти.
Перша атака на Дагестан: дрони ГУР уразили російські кораблі в Каспійському морі
В ході спецоперації Головного управління розвідки дрони-камікадзе відомства 6 листопада уразили російські кораблі в Каспійському морі – про це Радіо Свобода повідомило джерело в спецслужбі.
За його даними, відстань від державного кордону України до обʼєкту ураження становить близько 1500 кілометрів. Атака дронами-камікадзе відбулася вранці 6 листопада.
«Внаслідок ударів БПЛА уражень зазнали щонайменше два об’єкти в місті Каспійськ, що в республіці Дагестан, РФ. Зокрема, йдеться про ймовірно ракетні кораблі «Татарстан» та «Дагестан», також ймовірних пошкоджень зазнали малі ракетні кораблі проєкту 21631», – сказало джерело.
Співрозмовник Радіо Свобода додав, що внаслідок ударів зупинялася робота аеропорту в Махачкалі.
Раніше голова республіки Дагестан у Росії Сергій Меліков повідомляв про першу атаку безпілотника на регіон. Він стверджував, що вранці сили протиповітряної оборони знищили БПЛА над Каспійськом, і просив не публікувати відео атаки в соцмережах.
Як писав російський телеграм-канал Astra, фото та відео з місця свідчать, що дрони намагалися атакувати пункт базування Каспійської флотилії ВМФ РФ. Згідно з відкритими даними, у цьому пункті базуються частини берегових військ, включаючи морську піхоту. Флотилія завдавала ракетних ударів по Україні, а 177-й полк морської піхоти брав участь у боях у Херсонській та Запорізькій областях.
Херсонська громада: двоє людей поранені через російські обстріли – Мрочко
У Херсоні госпіталізували двох людей, які зазнали поранень внаслідок російських обстрілів від початку доби, повідомив голова міської військової адміністрації Роман Мрочко.
Зокрема, в Антонівці зазнав поранень 55-річний чоловік. Як повідомив Мрочко, в нього – мінно-вибухова травма та уламкові поранення внаслідок обстрілу. Наразі медики його дообстежують.
Перед тим голова МВА повідомив про поранення чоловіка в самому обласному центрі:
«У тяжкому стані ушпиталено 68-річного чоловіка, який постраждав внаслідок ворожого обстрілу Херсона близько 10.30. У потерпілого вибухова та закрита черепно-мозкова травми, контузія, уламкові поранення ока, плеча та ноги».
За даними Мрочка, на момент обстрілу він був на подвір’ї.
Раніше обласна влада повідомила, що протягом попередньої доби на Херсонщині зазнали поранень п’ятеро людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Костянтинівській громаді опалення немає – влада
Костянтинівська громада наразі залишається без опалення, повідомляє у телеграмі голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
За його словами, це спричинено кількома факторами, зокрема, складною безпековою ситуацією, значними пошкодженнями будинків та перебоями з водопостачанням.
Водночас, як повідомив Філашкін, місцева влада змогла забезпечити опалення для двох закладів охорони здоров’я та шести пунктів незламності у громаді.
«Якщо ситуація в громаді поліпшиться і зникне загроза життю та здоров'ю працівників комунальних підприємств, то питання про відновлення опалення розглянемо знову», – написав він, але зараз закликав місцевих жителів евакуюватися.
Костянтинівська громада складається з 24 населених пунктів з центром – Костянтинівка.
Раніше влада сусідньої Покровської громади повідомляла про загрозу зриву опалювального сезону через постійні російські обстріли.
Влада Донеччини неодноразово заявляла, що на території області не залишилося безпечних місць, тому закликала до евакуації. На початку вересня через наступ сил РФ і з міркувань безпеки «Укрзалізниця» скасувала відправлення евакуаційного поїзда з Покровська, тепер початковою точкою його маршруту є Павлоград Дніпропетровської області, розташований більш як за 100 кілометрів від Покровська. Доступною залишається евакуація автотранспортом, зокрема, автобусами.
Російські обстріли: обласна влада повідомила про постраждалих у Харківщині та Херсонщині за добу
Російські війська продовжували обстрілювати прифронтові області протягом попередньої доби, повідомляють обласні військові адміністрації 6 листопада.
Зокрема, за даними голови Харківщини Олега Синєгубова, в регіоні постраждали загалом п’ятеро людей, двоє цивільних загинули.
«Внаслідок удару БПЛА пошкоджено 2 легкові автомобілі, скління вікон у 2 багатоквартирних житлових будинках, автомагазину, магазину меблів та закладу освіти. Постраждали дві жінки 56 та 72 років», – заявив він.
Внаслідок атаки на Капитолівку постраждали троє чоловіків 40, 47 та 60 років. Двоє людей, чоловік і жінка, загинули через обстріл з реактивних систем залпового вогню по Глушківці Куп’янського району.
Російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонщини, заявляє очільник області Олександр Прокудін. Постраждали об’єкти критичної інфраструктури, адміністративні будівлі, житлові квартали.
«Через російську агресію п’ятеро осіб дістали поранення», – заявив він.
Напередодні місцева влада Миколаївщини також повідомляла про поранених у Очакові.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
«Укренерго»: через хмарну погоду споживання електроенергії зростає
Через хмарну погоду споживання електроенергії має тенденцію до зростання, повідомляє у телеграмі компанія «Укренерго».
За повідомленням, станом на 9:30 6 листопада рівень споживання був на 4,4% вищим, ніж 5 листопада, причина – більш хмарна, порівняно із попереднім днем, погода у частині регіонів України та відповідно – нижча ефективність побутових сонячних електростанцій.
5 листопада добовий максимум споживання був зафіксований увечері та був на 2,7% вищим, ніж попереднього робочого дня – у понеділок, 4 листопада.
В «Укренерго» нагадують, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих російських атак – на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.
Енергетики закликають не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів в години максимального споживання: з 7:00 до 11:00 та з 16:00 до 21:00.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.
Нині в Україні не діють графіки відключення світла, як це було влітку, але з наближенням зими у Міненерго нагадують, що раціональне споживання допоможе енергетикам тримати енергосистему збалансованою.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
ОВА: у лікарні померла жінка, яка постраждала через удар РФ по Запоріжжю
У лікарні померла жінка, яку доставили в надважкому стані після російського удару по Запоріжжю, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Однак він не уточнив, чи ця жінка є тією жертвою російського удару, про яку місцева влада повідомляла раніше сьогодні вранці.
«Дев’ять постраждалих після вчорашнього ворожого удару по обласному центру перебувають у медичних закладах Запоріжжя. Двоє людей – 44-річна жінка та 44-річний чоловік – у важкому стані», – написав він у телеграмі.
За його словами, стан ще семи постраждалих лікарі оцінюють як середній.
За даними місцевої влади, російські війська вранці 5 листопада поцілили у Запоріжжі по обʼєкту інфраструктури. Було відомо про сімох загиблих та 25 постраждалих.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Зеленський продовжив воєнний стан і загальну мобілізацію ще на 90 днів
Президент України Володимир Зеленський підписав закони про подовження воєнного стану і загальної мобілізації в Україні ще на 90 днів.
У картках законів № 12151 і № 12152 на сайті парламенту вказується, що документ повернуто з підписом президента.
29 жовтня Верховна Рада схвалила закони про продовження дії воєнного стану і строку загальної мобілізації до 7 лютого 2025 року.
В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада кожні три місяці продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.