ДПСУ: двоє чоловіків блукали у горах, намагаючись нелегально потрапити до Словаччини
Прикордонники Чопського загону виявили двох чоловіків, які чотири дні поспіль блукали у горах, йдеться в повідомленні Державної прикордонної служби України.
«Військовослужбовці відділу «Стужиця» Чопського загону виявили під час патрулювання двох невідомих, які йшли дорогою, що веде до прикордонного підрозділу. Під час опитування чоловіків виявилося, що ті блукають у горах уже чотири доби», – повідомили у ДПСУ.
Прикордонники кажуть, що жителі Донецької та Черкаської областей зізналися, що планували у незаконний спосіб потрапити до Словаччини.
«Чоловіки розповіли, що познайомилися у соцмережах, де обидва вивчали інформацію щодо незаконного перетинання кордону. Далі вирішили об’єднатися, щоб йти разом. Для перетинання держрубежу обрали складну високогірну ділянку, оскільки, на їх думку, там мали більше шансів уникнути прикордонних нарядів», – розповіли у ДПСУ.
У відомстві зазначили, що правопорушники «ретельно» готувалися до подорожі: придбали туристичний одяг та навіть антитепловізійні дощовики, проклали маршрут у мобільних застосунках, запаслися провізією. Втім, за даними ДПСУ, вони не врахували складність гірських ділянок та відсутність мобільного покриття на певних відтинках.
«Врешті, правопорушники збилися з маршруту та блукали навмання. Через чотири дні вони вийшли на стежину поблизу відділу прикордонної служби «Стужиця». Там їх й виявили прикордонники», – зазначили прикордонники.
Відомо, що чоловіків було затримано в адміністративному порядку з метою притягнення до відповідальності за спробу незаконного перетинання кордону. Їх подальшу долю визначить суд.
12 червня речник ДПСУ повідомляв, що за час воєнного стану, було викрито понад 480 злочинних груп, які займалися організацією незаконного перетину державного кордону. Він зауважив, що прикордонних щодня затримують людей, які намагаються перетнути західний кордон у незаконний спосіб.
Міністр МВС Ігор Клименко в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що він має інформацією про загальну кількість затриманих на кордоні чоловіків призовного віку у період від початку повномасштабної війни, однак озвучити таку статистику на загал міністр відмовився. За його словами, це закрита інформація.
Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.
Генштаб: на фронті кількість зіткнень зросла до 132, найбільше – на Курахівському напрямку
Від початку доби кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 132, найбільш активні російські війська – на Курахівському і Лиманському напрямках, повідомив у вечірньому зверненні 4 листопада український Генштаб.
«Найгарячіше зараз на Курахівському напрямку, тут вже зафіксовано 51 ворожу атаку в районах населених пунктів Вовченка, Іллінка, Кремінна Балка, Новоселидівка, Новодмитрівка, Гостре, Максимівка, Антонівка, Дальнє, Катеринівка і Єлизаветівка. У районі Кремінної Балки окупанти прикладають основні зусилля – провели 19 штурмів, дев’ять з яких тривають», – йдеться в повідомленні.
На Лиманському напрямку, за даними Генштабу, за день загарбники здійснили 18 атак на позиції українських сил у напрямку Чернещини, Греківки, Макіївки, Тернів, Зарічного і Торського.
Крім того, за даними командування, 11 атак було на Покровському напрямку, дев’ять – на Куп’янському, по п’ять – на Краматорському, Торецькому і Оріхівському напрямках.
«На Харківському напрямку на даний час триває чотири атаки противника у районі Вовчанська. Ще дві атаки вже відбито… На Сіверському напрямку загарбники один раз безуспішно штурмували позицію наших захисників в районі Білогорівки… На Времівському напрямку триває два боєзіткнення неподалік Трудового. Три атаки за сьогодні вже відбито українськими захисниками… На Придніпровському напрямку успішно відбито один ворожий штурм. У той же час ворог завдав авіаудару НАРами по Миколаївці», – йдеться в повідомленні.
Раніше проєкт DeepState повідомив, що Росія три дні поспіль рухається до Курахового із трьох сторін. У ніч на 2 листопада аналітики повідомили про окупацію села Ясна Поляна і просування в Новоукраїнці – це Времівський напрямок на південь від Курахового. Наступного дня агресор окупував село Шахтарське там само, а також захопив Курахівку і просунувся біля Максимільянівки на північний схід і південний схід від міста.
У ніч на 4 листопада продовжився рух Росії на південь від Курахового – біля Максимільянівки, Ясної Поляни і Богоявленки. Були успіхи в РФ і біля Кремінної Балки на північ від міста.
«Ситуацію намагаються стабілізувати всіма можливими силами, але поки що це не вдається. Якщо росіяни продовжуватимуть успіхи у просуваннях, зберігаючи нинішні темпи, то вихід на трасу Н15 Запоріжжя – Донецьк не за горами, що й дасть змогу перекрити найважливіший та основний логістичний шлях до міста», – написали аналітики.
Росія дала громадянство 3344 іноземцям за участь у вторгненні в Україну
Росія від початку 2024 року надала громадянство 3344 іноземцям на підставі указу президента Володимира Путіна, який дозволив видавати паспорт учасникам російського вторгнення в Україну і членам їхніх сімей. Про це повідомила офіційна представниця російського Міністерства внутрішніх справ Ірина Волк.
Вона не уточнила, чи наведена статистика стосується тільки військових, чи і їхніх близьких також. Путін дозволив приймати в російське громадянство військовослужбовців, які уклали річний контракт із армією РФ чи проросійськими військовими формуваннями. Аналогічний закон був ухвалений у 2022 році.
Під час війни з Україною в Росії були також ухвалені закони, що дозволяють припиняти громадянство натуралізованих громадян, які відмовилися стати на військовий облік. У вересні МВС Росії повідомило, що почало виконання цього закону.
Крім того, було різко розширено список підстав, за якими натуралізовані громадяни можуть бути позбавлені паспорта. Волк розповідала, що за перші вісім місяців 2024 року громадянство Росії втратили 1117 натуралізованих росіян.
Росія кидає все на Курахове: загарбники просуваються щодня
Росія три дні поспіль рухається до Курахового із трьох сторін, повідомив проєкт DeepState.
У ніч проти 2 листопада аналітики повідомили про окупацію села Ясна Поляна та просування в Новоукраїнці – це Времівський напрямок на південь від Курахового.
Наступного дня агресор окупував село Шахтарське там само, а також захопив Курахівку та просунувся біля Максимільянівки на північний схід та південний схід від міста.
У ніч проти 4 листопада продовжився рух Росії на південь від Курахового – біля Максимільянівки, Ясної Поляни та Богоявленки. Були успіхи в РФ і біля Кремінної Балки на північ від міста.
«Ситуацію намагаються стабілізувати всіма можливими силами, але поки що це не вдається. Якщо росіяни продовжуватимуть успіхи у просуваннях, зберігаючи нинішні темпи, то вихід на трасу Н15 Запоріжжя – Донецьк не за горами, що й дасть змогу перекрити найважливіший та основний логістичний шлях до міста», – написали аналітики.
Український Генштаб повідомив вранці 4 листопада про 27 атак РФ на Курахівському напрямку і 12 – на Времівському в районі села Трудове. Це село лежить на трасі до Курахового з півдня.
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:
З лютого 2022 року від мін постраждало 1068 людей – Головне управління протимінної діяльності
Станом на 1 листопада 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, через міни та вибухонебезпечні залишки війни постраждало 1 068 людей, йдеться в повідомленні Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.
«Станом на 01.11.2024, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, через ворожі міни та вибухонебезпечні залишки війни постраждали 1 068 осіб, з яких діти – 100, дорослі – 968», – кажуть у відомстві.
Зазначається, що представниками професій, які найбільше постраждали від вибухонебезпечних предметів, є фермери – 199 людей, безробітні – 96, пенсіонери – 80, працівники критичної інфраструктури – 112, водії – 79 та учні – 90.
За інформацією пресслужби, збір даних проводиться Головним управлінням протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки на системній основі, в рамках виконання пункту 35 Плану заходів Осло з імплементації Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення Anti-Personnel Mine Ban Convention (Оттавська конвенція).
Окрім того, відомо, що правоохоронні органи України відкривають кримінальні провадження щодо порушення РФ правил та звичаїв ведення війни за фактом кожного підриву серед українського цивільного населення на російських мінах.
«Відповідна база даних та інтерактивна мапа допомагає урядовим та гуманітарним організаціям проводити в небезпечних регіонах інформування населення про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами, а також надавати допомогу постраждалим від мінно-вибухових травм», – підсумували у відомстві.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Україна стала однією з найбільш замінованих країн світу.
За даними міністерства внутрішніх справ України, станом на 1 липня 2024 року понад 144 тисячі квадратних кілометрів України вважаються потенційно замінованими. За розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб за п’ять років розмінувати забруднені російськими мінами землі.
Зеленський провів засідання Ставки: йшлося про посилення ППО і виробництво зброї
Президент України Володимир Зеленський 4 листопада провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача.
За його словами, була заслухана доповідь в. о. командувача Повітряних сил Анатолія Кривоножка про боротьбу з засобами російського повітряного терору.
«Посилення ППО у регіонах, які найбільше цього потребують, розробка нових рішень у боротьбі з КАБами, посилення мобільних вогневих груп. Зараз Росія використовує приблизно вдесятеро більше «Шахедів», ніж минулої осені, тож ми маємо повноцінно їм протидіяти», – наголосив президент за підсумками засідання.
Крім того, президент розповів, що були доповіді про власне українське виробництво – снаряди, зброя, техніка, засоби РЕБ, дрони. Результати контрактації на поточний рік та планування на наступний.
«Розглянули 3-5-річні контракти, які пропонуємо українським виробникам дронів стратегічного рівня. Потрібен довгий горизонт планування, розвиток та інвестиції для виробників. Також була доповідь Головкома Олександра Сирського щодо застосування таких далекобійних дронів, визначення пріоритетів, планування операцій», – підсумував Зеленський.
Попереднє засідання Ставки президент провів 25 жовтня, тоді йшлося про новий формат засідання та визволення з полону цивільних.
У Фінляндії стартували найбільші артилерійські військові навчання НАТО
У Фінляндії 4 листопада розпочалися найбільші артилерійські військові навчання НАТО під назвою Lightning Strike 24, які є частиною серії навчань країн-членів Альянсу в Європі.
Відомо, що навчання у Фінляндії проходять під керівництвом США та є частиною серії навчань Dynamic Front 25, які проводяться на території п'яти європейських країн – Фінляндії, Естонії, Німеччини, Румунії та Польщі.
У Фінляндії в навчаннях, які триватимуть до 28 листопада у районах Роваярві та Рованіємі у фінській Лапландії, буде задіяно близько 3600 військовослужбовців, зокрема близько 1250 військових міжнародних сил, що прибудуть до регіону.
Метою навчань є демонстрація оборонних можливостей Альянсу в регіоні Північної Європи, а також відпрацювання оперативного командування, управління та співпраці з Об'єднаним корпусом швидкого реагування НАТО.
Влада: внаслідок обстрілу силами РФ Берислава постраждав чоловік
У понеділок, 4 листопада, сили РФ атакували місто Берислав на Херсонщині, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації (ОВА).
«Опівдні російські війська вдарили по Бериславу. Через ворожий обстріл 63-річний чоловік дістав вибухову травму та уламкові поранення ноги», – йдеться у повідомленні.
Постраждалого доправили до лікарні, уточнили в ОВА.
Нищать Хортицю і все живе. Якої шкоди російські ракети, дрони і КАБи завдають довкіллю Запоріжжя
«Кожна ракета несе забруднення повітря токсичними речовинами. Кожна балістична ракета – це крім ракетного палива, також ртуть».
«Не все те, що вирощується у Запорізькій області, наразі є безпечним».
«На всіх тих територіях, які мають водозабір нижче Дніпра, ситуація просто катастрофічна»
У Запорізькій області через війну сума збитків за забруднення повітря сягнула понад 208 млн грн, повідомила у жовтні пресслужба Державної екологічної інспекції Південного округу. У відомстві зазначили, що збитки пораховані з 24 лютого 2022 року і включають майже 200 фактів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок обстрілів та пожеж, які пов'язані з війною.
Докладніше про те, як війна впливає на екосистему Запорізької області, як у регіоні обраховують збитки, завдані довкіллю та скільки часу потрібно буде для подолання наслідків війни – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
- У Запорізькому обласному Центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я на початку жовтня повідомляли, що з атаками окупантів кількість шкідливих речовин у повітря міста зростає в десятки разів. Тож його стан атмосферного переважно незадовільний. Лабораторні дослідження показують перевищення забруднюючих речовин, таких як пил, сірководень, формальдегід, фенол та багато інших. Перевищення фіксують майже в кожному п’ятому дослідженні, зазначили в Центрі контролю та профілактики хвороб.
- Там також повідомили, що більшої шкоди завдають пожежі, які часто виникають після вибухів. Досить суттєво додає також відключення електроенергії, особливо в центрі міста, де через кожні декілька метрів працюють генератори. Один генератор викидає шкідливих речовин у 100 разів більше, ніж звичайний автомобіль.
Тайвань заявив про припинення експорту верстатів до Росії
Тайвань припинив експорт верстатів до Росії, це сталося після посилення правил експортного контролю, пов'язаного з можливістю використання верстатів у військових цілях, повідомило 1 листопада Міністерство економіки Тайваню.
Як пише видання Taiwan News, ця заява була зроблена після публікації доповіді британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) та Open Source Centre – урядового центру США. У доповіді Тайвань згадувався як постачальник верстатів для Росії.
Оскільки верстати можуть використовуватися у військових цілях Мінекономіки країни вжило заходів для зупинення їхнього експорту до Росії. Також було збільшено штраф за перше порушення санкцій – зараз він становить один мільйон тайванських доларів (приблизно 31310 доларів США). Ці заходи вже дали позитивні результати, вважають у міністерстві.
Зеленський: є «важливі зрушення» від партнерів щодо постачання для фронту
Президент України Володимир Зеленський заявив, що є «важливі зрушення» від партнерів щодо постачання для фронту. Про це він заявив за підсумками наради з Головкомом Олександром Сирським, начальником Генштабу Анатолієм Баргилевичем та міністром оборони України Рустемом Умєровим.
«Є важливі зрушення в питаннях щодо постачання від партнерів для фронту – фіксуємо збільшення постачання згідно з пакетами підтримки. Кращими стали результати в постачанні щодо артилерії», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в його телеграмі.
За його словами, міністр оборони доповів щодо постачання дронів українського виробництва для Сил оборони – затверджені плани постачання виконуються.
Зеленський повідомив, що учасники наради детально обговорили ситуацію на фронті – Покровський напрямок, Курахівський, Торецький, а також Купʼянський – найбільша увага. Була окрема доповідь щодо Курської операції і знищення російських сил у визначених районах поблизу державного кордону.
На тлі повідомлень про війська КНДР в Росії Боррель закликав Сеул посилити підтримку України
Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель закликав Південну Корею посилити підтримку України.
«Я зустрівся з міністром оборони Кім Йон Хеном щодо КНДР та інших спільних викликів безпеці. Агресія Росії проти України є екзистенційною загрозою. Республіка Корея найкраще це розуміє. Ми єдині в нашій підтримці України. Я закликав їх посилити цю підтримку», – написав він у соцмережі Х.
Боррель прибув до Південної Кореї після поїздки до Японії і вже відвідав добре укріплену демілітаризовану зону, що розділяє дві Кореї.
Зросла кількість постраждалих внаслідок авіаудару по Харкову – поліція
У Харкові внаслідок російського авіаудару по місту і Дергачівській територіальній громаді ввечері 3 листопада постраждали 15 людей, йдеться у повідомленні місцевої поліції.
«Через авіаудари ФАБ-250 з УМПК у Харкові пошкоджено супермаркет, житлові багатоповерхівки, нежитлові приміщення, скління вікон у будівлях на ринку. Вибухові поранення та інші травми дістали 15 людей, серед яких четверо поліцейських», – зазначили правоохоронці.
У поліції розповіли, що близько 22:30 російський КАБ влучив у землю поблизу кладовища на території Дергачівської громади Харківської області, внаслідок чого пошкоджені будинки мирних жителів. Про постраждалих інформація не надходила.
Радіо Свобода отримало проєкт договору, який Москва запропонувала Україні у перші дні повномасштабного вторгнення у 2022 році. Що пропонував Кремль і до чого це могло призвести? І як цей документ проливає на справжню мету Путіна щодо України. У цьому розібрався проєкт «Система», підрозділ розслідувань Радіо Свобода.
- Проєкт під назвою «Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України» датований 7 березня 2022 року, через 11 днів після того, як Росія почала вторгнення, і через тиждень після початку переговорів між Україною та Росією.
- Створений у Кремлі договір був переданий українській делегації 7 березня 2022 року під час третього раунду переговорів в Біловезькій пущі в Білорусі.
- Це перший відомий документ, який викладає умови Росії щодо мирної угоди після початку повномасштабне вторгнення.
На початку переговорів, які розпочалися через кілька днів після того, як російська армія пішла в наступ чи не на всіх ділянках спільного з Україною кордону, Росія запропонувала договір, односторонні умови якого означали капітуляцію Києва.
Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення, з фіктивним нейтральним статусом, із крихітною беззубою армією, без захисту з боку держав НАТО та без шансів відновити контроль над Кримом чи Донбасом, довелося б визнати незалежність Донецької і Луганської області в цілому, а також великих територій, які на той час ще були під контролем Києва.
Запропонована Росією угода проливає світло на мету очільника Росії Володимира Путіна щодо повномасштабного вторгнення в Україну, від жодної з яких він публічно не відмовився і яких, як він неодноразово наголошував, він має намір досягти.
Проте повномасштабна війна вже триває третій рік, і поки без чітких прогнозів щодо варіантів завершення, як і без жодних ознак того, що мирні переговори між Росією і Україною потенційно можуть відбутися у 2025 році чи пізніше.
«Система» отримала проєкт від українського джерела, знайомого з ходом переговорів, а російське джерело, близьке до переговорів, підтвердило його справжність. Обидва говорили на умовах анонімності, оскільки не мали права обговорювати це питання публічно.
Через негоду в Україні знеструмлено понад 70 населених пунктів – «Укренерго»
В Україні внаслідок негоди знеструмлено понад 70 населених пунктів у чотирьох областях, йдеться в повідомленні пресслужби «Укренерго».
Енергетики кажуть, що внаслідок негоди знеструмлені 74 населені пункти у наступних областях:
- Дніпропетровській;
- Сумській;
- Київській;
- Чернігівській.
«Енергетики продовжують відновлювальні роботи на лініях, але несприятливі погодні умови зберігатимуться протягом доби», – додає «Укренерго».
Також зазначається, що споживання має тенденцію до зростання. Станом на 09:30, сьогодні, 3 листопада, рівень споживання на 8,5% вищий, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 1 листопада.
«Причина такої суттєвої зміни – відчутне падіння температури повітря в усіх регіонах України», – пише «Укренерго».
КМІС: скоротилася частка українців, готових терпіти війну, скільки буде потрібно
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, згідно з яким більшість опитаних (63%) «готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно». Саме таке формулювання використав КМІС під час опитування.
Але, як зауважують соціологи, між лютим і жовтнем 2024 року вперше було зафіксовано зниження частки тих, хто «готовий терпіти війну стільки, скільки буде потрібно». Разом з цим з 3% до 6% стало більше тих, хто говорить про 1 рік, тобто разом про відносно довгий період говорять 69% українців.
Доцільно зазначити, що частка тих, хто каже про більш короткий період декілька місяців-пів року не зросла – 19% зараз і 21% у лютому 2024 року (ця різниця в межах похибки). Проте з 4% до 12% стало більше тих, хто не зміг відповісти на запитання, що, вочевидь, відображає зростання загалом невизначеності майбутнього в очах українців.
За даними КМІС, від початку вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалися: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно, у цей же період про більш короткий власний запас міцності (декілька місяців-пів року) говорили 18-21%.
Також соціологи запитали у респондентів про запас міцності Росії, оскільки один з важливих пропагандистських наративів противника – воювати з Росією безперспективно, оскільки вона володіє «практично необмеженими ресурсами», як гроші, люди, зброя тощо. Між жовтнем 2023 року і жовтнем 2024 року ситуація майже не змінилася: 47% українців вважають, що Росія має достатньо ресурсів для тривалої війни проти України, а 46% навпаки – РФ вичерпує запаси своїх ресурсів.
Опитування проведене методом телефонних інтерв’ю 20 вересня-3 жовтня 2024 року у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія), було опитано 989 респондентів.
Як свідчать результати соцопитування Центру Разумкова, проведеного у вересні, зросла до 35% частка українців, які вважають, що переговори з Росією – «це дієвий спосіб досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз».
Від лютого 2022 року ДБР розслідувало понад 1700 проваджень за фактом держзради
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Державне бюро розслідувань розслідувало 2 399 кримінальних проваджень щодо злочинів проти національної безпеки нашої держави, зокрема 1746 за фактом державної зради (ст. 111 КК України).
Як повідомляє пресслужба відомства, бюро також розслідувало 503 кримінальні провадження за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України), 38 кримінальних проваджень – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 КК України).
За результатами проведення досудових розслідувань:
- 1 239 особам повідомлено про підозру
- 501 особа оголошена в розшук
- 1317 осіб перевіряються на причетність до держзради та колабораційної діяльності
У листопаді минулого року у ДБР заявляли про розслідування майже 1,9 тисячі кримінальних проваджень щодо злочинів проти національної безпеки, зокрема, 1 460 кримінальних проваджень за фактом держзради.
Державне бюро розслідувань розслідує кримінальні правопорушення, що вчинили вищі посадові особи, службові особи НАБУ та САП, особи, які вчинили військові кримінальні правопорушення, крім передбачених статтею 422 Кримінального кодексу України (розголошення відомостей військового характеру).
У Херсоні внаслідок російських обстрілів пошкоджені щонайменше 7 приватних будинків, багатоповерхівка та зупинка громадського транспорту, повідомляє міська військова адміністрація (МВА).
«Російські окупаційні війська з 6.00 3 листопада по 6.00 4 листопада продовжили обстрілювати населені пункти Херсонської міської територіальної громади. Ураження зафіксовані в Херсоні і Комишанах», – зазначили у пресслужбі МВА.
Місцева влада уточнила, що поранених внаслідок російських обстрілів у громаді немає.
Глава МЗС Німеччини Бербок прибула з неанонсованим візитом до Києва
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула з неанонсованим візитом до Києва.
«Анналена Бербок щойно прибула до Києва для свого восьмого візиту в Україну після нападу Росії. За день до виборів президента США вона пообіцяла українцям підтримку «стільки, скільки вони її потребують»,– написав він у в соцмережі X журналіст Spiegel Крістоф Шульт, опублікувавши відео її прибуття на вокзал.