Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Генштаб ЗСУ: війська РФ збільшили кількість атак на Лиманському напрямку

Від початку доби на фронті відбулося 74 бойових зіткнення. Російські війська активно діють на Покровському, Курахівському та Лиманському напрямках, йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ 1 листопада станом на 16:00.

«Тривають бої на Курахівському напрямку. Поблизу Острівського, Іллінки, Новоселидівки, Кремінної Балки, Новодмитрівки, Вовченки, Максимільянівки, Дальнього, Антонівки та Катеринівки протягом дня відбулось 24 бойових зіткнення, 13 атак з боку окупантів тривають», – вказано у повідомленні.

За даними ЗСУ, зберігається активність військ РФ на Покровському напрямку, де відбулася 21 атака в районах Сухої Балки, Миролюбівки, Миколаївки, Лисівки, Крутого Яру, Новогродівки та Селидового.

«Агресор збільшив кількість атак до 12 на Лиманському напрямку. Атакував поблизу Дружелюбівки, Катеринівки, Греківки, Макіївки, Тернів та у Серебрянському лісі. Чотири боєзіткнення наразі тривають», – кажуть у штабі.

Також російські війська атакували на Харківському, Куп’янському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.

Армія РФ продовжує просуватися на півдні Донбасу – біля Новоукраїнки та Богоявленки на північ від Вугледару. Про це вранці 1 листопада повідомив проєкт DeepState. Звідси до Курахового залишається близько 10 кілометрів прямо на північ.

Також армія РФ просунулась вперед на низці ділянок на схід від Курахового – біля Максимільянівки, Костянтинівки та Перемоги. І на північ від міста – у селі Новодмитрівка.

Таким чином, фронт навколо Курахового стискається з усіх боків. Судячи з карти, саме це місто Росія обрала наступною ціллю свого наступу – і, можливо, головним трофеєм своєї осінньої кампанії, повідомляє проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії.

ОВА: війська РФ знову атакували Харків, є влучання у житловий будинок

У п’ятницю у Харкові пролунали вибухи, повідомив міський голова Ігор Терехов.

Очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов написав про пошкодження житлової інфраструктури, а згодом додав про «приліт» у житловий приватний будинок.

«Приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені також багатоповерхові будинки. Інформація щодо потерпілих зʼясовується», – зазначив Синєгубов.

Повітряні сили попередили про ракетну небезпеку у Харкові близько 16:04.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Покровськ чи Курахове: де буде головна битва осені?

Армія РФ продовжує просуватися на півдні Донбасу – біля Новоукраїнки та Богоявленки на північ від Вугледару. Про це вранці 1 листопада повідомив проєкт DeepState.

Звідси до Курахового загарбникам залишається близько 10 кілометрів прямо на північ.

Також армія РФ просунулась вперед на низці ділянок на схід від Курахового – біля Максимільянівки, Костянтинівки та Перемоги. І на північ від міста – у селі Новодмитрівка.

Таким чином, фронт навколо Курахового стискається з усіх боків. Судячи з карти, саме це місто Росія обрала наступною ціллю свого наступу – і, можливо, головним трофеєм своєї осінньої кампанії. Про це свідчить і ранкове зведення Генштабу від 1 листопада: зі 170 боєзіткнень на всій лінії фронту за добу 60 відбулися на Курахівському напрямку, на Покровському напрямку – 35.

На Покровському напрямку російські війська окупували місто Селидове, а також селище Вишневе на схід від нього, повідомив проєкт DeepState увечері 30 жовтня. Генеральний штаб ЗСУ втрату контролю над населеними пунктами не підтвердив.

Уряд схвалив законопроєкт, який передбачає ліквідацію системи МСЕК

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», який дозволить ліквідувати систему медико-соціальної експертизи – про це повідомило Міністерство охорони здоров’я 1 листопада.

За повідомленням, документ розробило МОЗ спільно з пацієнтськими організаціями та експертами.

Як заявив міністр Віктор Ляшко, відомство поділяє «невдоволення застарілою, недружньою до людей і великою мірою корумпованою системою МСЕК».

«Людина, яка живе з порушеннями функціональності, повинна отримати від держави підтримку, що дозволить їй нормально жити, працювати і бути повністю інтегрованою в життя суспільства. Це має робитися у зручний для людини і прозорий спосіб», – йдеться в його коментарі.

Зокрема, замість поняття медико-соціальної експертизи законопроєкт запроваджує термін «оцінювання повсякденного функціонування особи». Як роз’яснює МОЗ, цей процес має концентруватися на тому, якої допомоги потребує людина, щоб повноцінно жити і працювати.

Згідно із документом, з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків. Вони працюватимуть у багатопрофільних лікарнях, оснащених усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження, і за потреби зможуть працювати дистанційно чи з виїздом до пацієнта.

«Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок», – додають у міністерстві.

МОЗ додає, що лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт — імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це, як вважають у відомстві, виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, «зокрема й таких, про які останнім часом стало відомо».

Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.

22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.

Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.

«Укренерго»: зараз немає підстав запроваджувати графіки відключень світла

Компанія «Укренерго» прокоментувала повідомлення про ймовірне запровадження графіків погодинних відключень світла з наступного тижня.

«Станом на сьогодні, підстав для запровадження графіків обмеження споживання для населення немає», – заявив оператор енергосистеми 1 листопада.

Компанія очікує, що зниження температури повітря на початку наступного тижня справді спричинить зростання енергоспоживання. Але чи знадобиться відключати світло, в тому числі побутовим споживачам, «може спрогнозувати лише НЕК «Укренерго», яка прогнозів щодо застосування заходів обмеження наразі не надавала».

Оператор додає, що спільно з Міністерством енергетики, місцевою владою та енергетичними компаніями робить усе можливе, щоб запобігти обмеженням споживання.

«Просимо громадян довіряти тільки офіційним джерелам інформації, а експертів та посадових осіб енергетичних компаній – утриматись від коментарів, що виходять за межі їхньої компетенції», – заявляє пресслужба «Укренерго».

Раніше медіа поширили заяву члена наглядової ради «Центренерго» Володимира Величка, який припустив, що внаслідок похолодання наступного тижня графіки відключення можуть повернутися.

«В разі, якщо НЕК «Укренерго» не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень», – цитувало Величка агентство «Інтерфакс».

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.

У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

Дружина ув’язненого Росією Єсипенка виступила на конференції щодо Формули миру в Монреалі

Катерина Єсипенко, дружина засудженого російським судом фрілансера проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислава Єсипенка, виступила на Міністерській конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі 31 жовтня, повідомляє Крим.Реалії.

У своєму зверненні Єсипенко закликала країни учасниці «зробити все, щоб справа Владислава була пріоритетною і щоб повернути його додому».

Катерина Єсипенко розповіла присутнім делегаціям про тортури, які застосовуються до її чоловіка в російському ув’язненні, а також про погіршення його здоров’я.

Вона наголосила, що звинувачення російської влади та висновок Владислава є політично вмотивованим і спрямоване на дискредитацію роботи незалежних журналістів, які хочуть показати, що насправді відбувається в анексованому РФ Криму.

«Мій чоловік винен лише у тому, що інформував світ про те, що відбувається в окупованому Криму. Він знав, що це робити небезпечно, але його відданість своїй країні і правді були сильнішими за його страх. Його справа заслуговує на найвищу увагу світових лідерів. Я прошу присутніх сьогодні зробити все, що у ваших силах, щоб справа Владислава була пріоритетною і щоб повернути його додому», – сказала у своєму виступі Єсипенко.

Учасники Міністерської конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі схвалили Спільне комюніке, яким узгодили в Монреальські зобов’язання – вони покликані сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців.

Монреальські зобов’язання складаються з чотирьох пунктів. Перший передбачає зобов’язання посилити співпрацю між Україною, державами-партнерами та міжнародними організаціями для консолідації зусиль у повернення всіх полонених і депортованих українців; виступати за дотримання Женевських конвенцій та проводити дискусії на високому рівні з державами-посередниками, яким довіряють, з метою надання допомоги та підтримки українцям у Росії.

Як зауважують в Офісі президента, один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українських військових, цивільних і дітей додому.

Загалом участь у цій конференції взяли понад 70 держав і міжнародних організацій.

Як зазначають в Офісі президента, цим заходом Україна з десятками країн-партнерів завершує проведення тематичних конференцій на основі окремих пунктів Формули миру. Загалом із серпня й до листопада відбулося дев’ять таких зустрічей, після кожної з яких було ухвалене Спільне комюніке. На основі всіх цих напрацювань розпочнеться робота над формуванням пропозицій до другого Саміту миру.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна в листопаді буде готова представити фінальний документ для другого «Саміту миру». Згодом його речник повідомив, що Київ готує план із трьох пунктів, який буде надано на другому Саміті миру.

НАТО має розглянути можливість удару по військах КНДР в Україні – конгресмен Тернер

Сполучені Штати і їхні союзники по НАТО повинні надати можливість Україні відповідати на атаки Росії ударами зброєю союзників по об’єктах вглиб російської території, а також вони мають розглянути можливість нападу «безпосередньо на північнокорейські війська», якщо вони перебуватимуть на території Україні і братимуть участь у бойових діях на боці Росії, заявив конгресмен Майк Тернер, голова комітету з розвідки Палати представників.

Тернер, конгресмен-республіканець зі штату Огайо, вважає, що українські військові повинні мати можливість атакувати легітимні військові цілі на території Росії зброєю, яку постачають США, чи союзники по НАТО, або ж власною зброєю без обмежень.

«Зараз Сполучені Штати дотримуються політики, згідно з якою, Україна не може використовувати зброю, надану їй країнами НАТО та США для нападу на дійсні військові цілі в Росії. Так, наприклад, якщо Росія використовує військову систему для нападу на Україну з російської території, Україна не може атакувати цю систему у відповідь зброєю США чи місцевими системами. Це дійсна військова ціль, на яку вони повинні мати можливість відповісти. Наразі в адміністрації вважають це провокацією. Власне, перший удар з боку Росії мав би бути провокацією. Вони повинні могти захистити себе», – сказав Тернер під час події у Вашингтоні.

Тернер також наголосив, що участь у війні проти України військ КНДР має стати червоною лінією для США та НАТО, і союзники не мають виключати напад на північнокорейські війська, якщо вони воюватимуть в Україні.

Росія неповинна «відкривати сезон» на безкарні удари по Україні і запрошувати для цього іноземні війська, сказав Тернер під час дискусії, організованої «Атлантичною радою» у середу, 30 жовтня.

Росія неповинна «відкривати сезон» на безкарні удари по Україні і запрошувати для цього іноземні війська, сказав Тернер під час дискусії, організованої «Атлантичною радою» у середу, 30 жовтня.

Далі тут

Північна Корея планує підтримувати Росію «до перемоги» в Україні, заявила в Москві міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі 1 листопада.

Представниця КНДР у Москві: Пхеньян підтримує Росію від початку повномасштабної війни в Україні

Північна Корея планує підтримувати Росію «до перемоги» в Україні, заявила в Москві міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі 1 листопада.

«Від самого початку спеціальної військової операції (повномасштабної війни Росії проти України – ред.) шановний товариш голова державних справ Кім Чен Ин дав вказівку, щоб ми, ні на кого не озираючись, незмінно і потужно підтримували та надавали допомогу російській армії та російському народу в їхній священній війні», – цитують Цой російські медіа.

Напередодні голова МЗС Північної Кореї прибула до Росії, де зустрілася з російським колегою Сергієм Лавровим.

Пхеньян не уточнював мету візиту. Однак на закритих слуханнях у парламенті Південної Кореї розвідувальне агентство заявило, що Цой Сон Хі може брати участь у дискусіях на високому рівні щодо відправки додаткових військ до Росії та переговорів про те, що КНДР отримає натомість, пише АР з посиланням на законодавця Лі Сон Квена, який був присутній на зустрічі.

Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб.

КРЦ: з лютого 2022-го на окупованих Запоріжжі та Херсонщині викрали понад 100 кримських татар

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей викрали щонайменше 395 людей, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр 1 листопада.

За даними КРЦ, 103 людини з цього числа – представники кримськотатарського народу.

«Завдяки своєчасній реакції КРЦ дізнався про долю близько 80 осіб, яких викрали на зазначених територіях. Деяких з них або звільнили, або помістили у російські місця несвободи», – заявляє центр.

Організація наголошує, що на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни відкрито скоюють воєнні злочини, серед яких насильницькі викрадення, незаконні проникнення у житло, тортури та вбивства.

За даними правозахисної організації КримSOS на серпень 2024 року, за 10 років анексії щонайменше 65 людей у Криму стали жертвами насильницьких зникнень, доля та місце перебування 21 з них досі залишаються невідомими.

США і Південна Корея вперше провели спільні військові навчання ударних дронів

Військові США і Південної Кореї 1 листопада провели перші спільні військові навчання за участі ударних безпілотників – через день після запуску Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети, йдеться у заяві Повітряних сил Південної Кореї.

За даними відомства, у навчаннях були залучені сучасний південнокорейський розвідувальний безпілотний літальний апарат RQ-4B Global Hawk та американський ударний дрон MQ-9 Reaper.

Конкретне місце проведення цих навчань у Південній Кореї не розкривають. Зазначається, що навчання проходили за сценарієм удару по джерелу провокації супротивника.

«Південнокорейський безпілотник збирав дані про імітаційні цілі та ділився ними з американським дроном. Після отримання інформації Reaper здійснив пуск авіабомби GBU-38, щоб точно вразити ціль», – кажуть у пресслужбі Повітряних сил Південної Кореї.

КНДР провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети, повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) 31 жовтня.

Військові Південної Кореї заявили, що ракету запустили о 7:10 ранку за місцевим часом (це 0:10 за київським часом) з району Пхеньяна в бік Японського моря, повідомляє агенція «Рьонхап». Ракета впала в море через 87 хвилин після пуску, це сталося приблизно за 200 кілометрів на захід від японського острова Хоккайдо.

КНДР провела найтриваліші випробування балістичної ракети, заявила влада Південної Кореї. В уряді Японії повідомили, що ракета досягла висоти 7000 кілометрів, а дальність польоту склала 1000 кілометрів. У заяві ЦТАК сказано, що випробувальний запуск «оновив рекорд потужності стратегічної ракети».

Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що пуск ракети – «справедливий і повністю легітимний військовий захід, який показує нашу рішучість дати відповідь ворогам, які загрожували безпеці республіки» (цитата за російською державною агенцією ТАСС).

Запуск ракети засудила влада Південної Кореї, Японії та США.

Північна Корея випробувала ракету через кілька годин після того, як міністр оборони США Ллойд Остін та його південнокорейський колега Кім Йон Хен засудили КНДР через надсилання північнокорейських солдатів до Росії. За даними Південної Кореї та США, Пхеньян відправив до Росії 11 тисяч військових для участі в російсько-українській війні, з них три тисячі осіб уже перебувають поблизу лінії фронту.

Минулого разу Північна Корея проводила випробування міжконтинентальної балістичної ракети 18 грудня 2023 року, зазначає «Рьонхап».

ОВА: російська армія завдала удару по Херсону, відомо про одного пораненого

Щонайменше один житель Херсона зазнав поранення внаслідок російської атаки на місто, повідомила обласна військова адміністрація 1 листопада.

За даними влади, наразі відомо про одного постраждалого.

«64-річний чоловік, який перебував у будівлі, дістав вибухову травму і уламкове поранення обличчя», – йдеться в повідомленні.

Постраждалому надали медичну допомогу на місці. Міська військова адміністрація повідомляє, що інформація уточнюється.

За даними обласної влади, за попередню добу в Херсонській області внаслідок російської агресії загинула одна людина, ще 13 людей зазнали поранень.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Росія: влада Ставропольського краю каже про атаку дронів на нафтобазу

У Ставропольському краї Росії у ніч проти 1 листопада начебто впав безпілотник, пишуть місцеві ЗМІ.

За словами керівника Ставропольського краю Володимира Владімірова, внаслідок атаки дрона пошкоджені резервуари нафтобази. Також відомо, що постраждалих нібито немає, на місці працюють екстрені служби.

У Світлограді розташована нафтобаза, що належить компанії «Роснефть-Ставрополье». Там встановлено 16 резервуарів із паливом.

Редакція Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел. У Міноборони України наразі дану інформацію не коментували.

Після початку повномасштабної війни проти України російські регіони регулярно зазнають атак безпілотників та ракет. Бєлгородська область, з території якої сили РФ обстрілюють Харківську область України, страждає більше за інші регіони, оскільки її обстрілюють ще й зі ствольної артилерії. Журналісти видання «7х7» підрахували, що з початку війни загинули щонайменше 243 жителі Бєлгородської області, а по всій Росії – не менш як 346.

У СБУ кажуть, що затримали колишнього депутата, який наводив російські удари на Сумщину

У Сумській області за державну зраду затримали колишнього депутата. Він був членом забороненої в Україні «Партії регіонів», йдеться в повідомленні пресцентру Служби безпеки України (СБУ).

За даними відомства, зрадником виявився 48-річний ексдепутат міськради Шостки від забороненої «Партії регіонів». ФСБ завербувала його дистанційно у липні цього року.

«За даними слідства, агент приховано відстежував напрямки руху ешелонів ЗСУ та фіксував локації українських військ, які захищають прикордонні території Сумської області. Він на авто об’їжджав місцевість та знімав фото і відео. Також зрадник випитував у знайомих потрібну інформацію», – кажуть в СБУ.

Крім того, відомо, що «отримані дані він відправляв кадровому співробітнику ФСБ у Брянській області. СБУ вже встановила особу куратора».

«У своїх «звітах» зрадник просив росіян якнайшвидше завдавати ударів по місту, зокрема по будівлях ТЦК. СБУ затримала фігуранта за місцем проживання у Шостці. У нього вилучили мобільний телефон з доказами. Агенту оголосили підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Його загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Підозрюваний перебуває під вартою», – зазначили в СБУ.

Сам колишній депутат наразі публічно обвинувачення СБУ не коментував.

Митниця Литви затримала 13 автомобілів, які везли до Білорусі та Росії

У Литві затримали 13 автомобілів, які везли до Білорусі та Росії. Розпочато досудове розслідування за фактом контрабанди та спроби обходу міжнародних санкцій, заявила литовська митниця 31 жовтня.

У порушенні законів підозрюються двоє співробітників фірми, зареєстрованої в Клайпеді.

За даними відомства, компанія вводила в оману митницю при подачі декларацій, вказуючи завідомо неправдиві дані про справжніх власників та покупців автомобілів. Це було зроблено для того, щоб обійти контроль та експортувати вживані автомобілі зі США до Росії та Білорусі.

Загальна вартість автомобілів становить понад 200 тисяч євро.

Євросоюз запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії через вторгнення до України. Заборона на експорт предметів розкоші, в тому числі автомобілі та ювелірні вироби, увійшла до четвертого пакету санкцій. Йдеться про автомобілі вартістю понад 50 тисяч євро.

На одному з реакторів ЗАЕС стався витік води – МАГАТЕ

На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії, наразі тривають ремонтні роботи, йдеться у повідомленні МАГАТЕ.

МАГАТЕ повідомило, що у вівторок, 29 жовтня отримало інформацію про витік води в системі теплоносія одного з реакторів на Запорізькій АЕС.

Експерти кажуть, що «після оцінки ситуації експерти розпочали ремонтні роботи. Зараз проводиться радіографічна перевірка зварних швів, щоб упевнитися в їхній надійності».

«Агентство продовжить уважно стежити за цією проблемою. Хоча ми не бачимо жодних безпосередніх проблем для ядерної безпеки», – заявив генеральний директор Рафаель Гроссі.

В Україні діють три АЕС: Рівненська атомна електростанція (4 енергоблоки), Південноукраїнська атомна електростанція (3 енергоблоки) і Хмельницька атомна електростанція (2 енергоблоки). Запорізька атомна електростанція окупована російськими військовими з 2022 року.

Територія Запорізької АЕС періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

Російські обстріли за добу: є загиблі на Харківщині та Херсонщині – ОВА

Російські війська протягом доби 31 жовтня обстрілювали 19 населених пунктів Херсонської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін вранці в п’ятницю.

«Російські військові поцілили по території освітнього закладу; в житлових кварталах населених пунктів області пошкодили 11 приватних будинків. Через російську агресію 1 людина загинула, ще 13 – дістали поранення», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Також були поранені у кількох населених пунктах Харківщини, заявив голова області Олег Синєгубов. Зокрема, двоє людей постраждали внаслідок удару по Харкову увечері четверга.

«Місто Дергачі. Горів дах 2-поверхової будівлі внаслідок обстрілу. Постраждали 39-річний чоловік, 42-річний чоловік, 64-річний чоловік… Місто Куп’янськ. Внаслідок обстрілу загинув 75-річний чоловік», – йдеться в зведенні.

Ще один цивільний був поранений внаслідок обстрілу Кучерівки в Куп’янському районі.

За даними голови Донеччини Вадима Філашкіна, протягом доби внаслідок російського обстрілу зазнали поранень двоє людей – у Кураховому та Дронівці.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Внаслідок російської агресії загинуло 585 дітей – ОГП

Унаслідок збройної агресії Росії в Україні постраждали 2 249 дітей, зокрема кількість загиблих зросла до 585 дітей, повідомив 1 листопада Офіс генерального прокурора.

За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, ще понад 1 664 зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

За даними ОГП, найбільше дітей постраждало у Донецькій області – 597, Харківській – 459, Херсонській – 184, Дніпропетровській – 184, Київській – 133, Запорізькій – 145 та Миколаївській – 117.

В Офісі генпрокурора повідомляють, що 29 жовтня внаслідок обстрілу силами села Станіслав Херсонського району Херсонської області постраждали хлопчики віком 8 та 14 років. Того ж дня, внаслідок обстрілу селища Олексієво-Дружківка Донецької області були травмовані 16-річна дівчина і хлопчик віком 1,6 року.

«30 жовтня внаслідок обстрілу села Безруки Дергачівського району Харківської області постраждала 10-річна дівчинка. 30 жовтня внаслідок обстрілу Дніпра постраждав 14-річний хлопчик», – зазначили в ОГП.

Крім того, 30 жовтня, внаслідок атаки сил РФ по місту Харків загинули 12-річний і 15-річний хлопчики, а 11-річний хлопчик зазнав травмувань.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики і водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

«Сказали: якщо залишусь, то закопають» – міський голова Каховки про російську окупацію

«Про протистояння зі зброєю не йшлося. Місцева влада залишилася з громадянами, наодинці з окупантами».

«Майже все було в порядку, але без мародерів, шахраїв та людей, які хотіли скористатися нагодою і щось незаконно вчинити, не обійшлося».

«У моїй квартирі живе вже третя каденція окупантів. А що робити?! Повернемося – перефарбуємо стіни, зробимо ремонт».

Про перші дні окупації міста Каховки та сіл цієї громади, чому жителі не чинили збройний опір російським військовим, про викрадених каховців та бажання переселенців повернутися додому – в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» розповів начальник Каховської міської військової адміністрації Віталій Немерець. Він також пояснив, чому залишив місто, нікому нічого не сказавши, й повідомив, що в його квартирі тепер живуть російські окупанти.

Генштаб ЗСУ: протягом жовтня Росія випустила по Україні понад 2 тисячі «Шахедів»

Російська армія випустила більше ніж 2 тисячі дронів-камікадзе по Україні протягом жовтня, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 1 листопада.

«В жовтні цього року російські окупанти застосували по цивільних та військових об’єктах України 2023 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу», – йдеться в повідомленні.

З цих дронів українські військові збили або подавили 1 185 дронів, 738 одиниць були локаційно втрачені. Ще 29 безпілотників вийшли з підконтрольного повітряного простору України.

За даними українського командування, від початку 2024 року армія Росії запустила по території України 6 987 ударних дронів. Переважно, вони були спрямовані на цивільну та критичну інфраструктуру України.

У ніч проти 1 листопада російські військові завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. Повітряні сили повідомили, що збили 31 дрон із 48-ми.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

На Київщині внаслідок атаки «Шахедами» пошкоджено два приватних будинки – влада

Під час нічної атаки на Київщині працювали сили протиповітряної оборони (ППО). В одному з районів внаслідок падіння уламків дрона були пошкоджені приватні будинки, йдеться в повідомленні голови обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

За словами Кравченка, «внаслідок атаки постраждалих серед населення немає. Також не зафіксовано влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури».

«В одному з районів внаслідок падіння уламків збитих ворожих цілей пошкоджено 2 приватних будинки. Пошкодження незначні – вибиті вікна, пошкоджені фасади та покрівлі», – додав він.

Раніше, у ніч проти 1 листопада, У Києві та низці областей було оголошено повітряну тривогу через загрозу атаки ударними БПЛА. Місцева влада повідомляла про роботу протиповітряної оборони у столиці та області. За даними Повітряних сил, Росія запустила декілька груп безпілотників з північного напрямку.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 1 листопада російські військові завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО збила більш ніж половину безпілотників та ракету Х-59/69.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG