Рада схвалила держбюджет-2025 у першому читанні
Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на 2025 рік. Бюджет у першому читанні підтримали 247 депутатів, повідомив член фінансового комітету Ярослав Железняк.
«Схвалили в цілому бюджетні висновки. Жодної правки окрім правки по зарплатам прокурорів не змінили», – написав він.
Перше читання не передбачає суттєвих змін в проєкті бюджету.
Верховна Рада 3 вересня ухвалила у першому читанні законопроєкт №11417 про внесення змін до бюджету на 2024 рік, якими збільшила видатки на оборону на близько 500 мільярдів гривень.
Харків: з під-завалів дістали тіло другого загиблого
Рятувальники деблокували з-під завалів тіло чоловіка, який загинув внаслідок російської атаки по Харкову, повідомила місцева влада.
За її даними, загиблий – цивільний віком 25-30 років.
«Загалом на дану хвилину загиблих двоє та 36 поранених. Удар по житловому будинку було скоєно вчора ввечері за допомогою ФАБ-500 з УМПК», – повідомив мер Харкова Ігор Терехов.
Голова області Олег Синєгубов додав, що рятувально-пошукова операція на місці удару триває.
Прокуратура раніше повідомляла про третього загиблого – 15-річного хлопчика, тіло якого виявили під плитами, але поки не можуть дістати.
Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову авіабомбою ФАБ-500.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Зеленський знову нарікає на брак підтримки від партнерів і союзників
Президент Володимир Зеленський 31 жовтня в Ужгороді розповів, що Україна не отримала військову допомогу, яку її партнери і союзники обіцяли. Він також дорікнув через розкриття секретних пунктів «плану перемоги», в яких Київ просив, зокрема, про надання Сполученими Штатами ракет Tomahawk.
Спілкуючись із керівниками територіальних громад та районів Закарпаття, Зеленський сказав, що Польща не передала Україні винищувачі МіГ-29, попри попередню домовленість.
«Ми дуже хотіли отримати від Польщі МіГи, але вони не могли нам їх передати, тому що їм не вистачало своїх. Ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, тобто як у наших балтійських друзів, які не мають своїх літаків, а мають таку місію. Ми домовилися про це, але після цього чи передала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так», – цитує Зеленського агенція «Укрінформ».
Глава держави також розповів про долю прохання захистити від атак РФ хоча б частину заходу України.
«Ми постійно просили їх збивати ракети, які йдуть у напрямку Польщі. Там у нас Стрий, газосховище. Від цього газопостачання залежить країна, наше життя, особливо взимку. Ми просили: захистіть просто Стрий. У нас немає відповідної кількості систем, щоб захистити газосховище. Що поляки? Збивають? Ні. Поляки сказали, що ми готові збивати, якщо ми не будемо в цьому рішенні одні, якщо НАТО нас підтримає», – зауважив Зеленський.
Президент повторив озвучений ним 30 жовтня закид щодо того, що в західних ЗМІ були оприлюднені конфіденційні тези з «плану перемоги».
«Якщо ти хочеш публічно сказати якісь деталі закритих додатків, які є в плані, що стосуються, наприклад, ракет, які ми просили в наших партнерів, то ти спочатку скажи, що я даю, а потім розказуй усім, що там у додатку. Тому що, коли хтось із партнерів спочатку каже, що в додатку, це говорить про те, що він не дуже хоче щось давати, у такий спосіб відтерміновує рішення», – додав Володимир Зеленський (цитата за агенцією «Інтерфакс-Україна»).
Раніше цього тижня американське видання The New York Times повідомило з посиланням на неназваного представника адміністрації США, що в засекреченій частині плану перемоги Володимир Зеленський просить у США крилаті ракети «Томагавк» дальністю 2,5 тисячі кілометрів.
Читайте також: «Мусимо перемогти у Східній Європі, щоб потім не воювати на півночі»: за чим поїхав Зеленський до Ісландії
За даними медіа, це пропозиція України з «пакету неядерного стримування». Співрозмовник NYT назвав прохання Зеленського «абсолютно нездійсненним».
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.
Перед цим Зеленський перебував з візитом у США, де він обговорив план перемоги з президентом США Джо Байденом та кандидатами в президенти Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.
«Томагавк» – американські високоточні багатоцільові дозвукові крилаті ракети великої дальності. Ракета може виконувати широкий спектр бойових завдань. Замість стандартної бойової частини (ядерної чи конвенційної) ракета може виконувати функцію носія касетних боєприпасів для ураження розосереджених групових цілей.
Хлопчик, якого шукали під завалами в Харкові, загинув – прокуратура
Рятувальники бачать під плитами тіло 15-річного хлопчика, вбитого внаслідок влучання російської авіабомби по багатоповерхівці, але не можуть його дістати, розповів 31 жовтня в ефірі телемарафону «Єдині новини» речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
«Рятувальники ДСНС здійснюють деблокування тіла 15-річного хлопчика. Він жив на першому поверсі зі своїми бабусею та дідусем. Вони в момент влучання перебували в іншій кімнаті, а він – саме в тій кімнаті, куди обвалилися шість поверхів. Тіло хлопчика рятувальники зараз бачать, але на ньому дуже важкі плити, вирішується питання, як деблокувати, не пошкоджуючи тіло. Скоріше за все, хлопчик уже загинув, оскільки довгий час знаходиться під завалами, дуже серйозні рани, немає ознак життя, кінцівки його не рухаються, але констатувати біологічну смерть зможемо лише тоді, коли буде повне деблокування тіла, і медики його оглянуть», – розповів речник прокуратури.
Число загиблих унаслідок російського авіаудару по багатоповерхівці в Харкові зросло до двох, обидві жертви були неповнолітніми. Раніше рятувальники знайшли 12-річного хлопчика, за його життя боролися лікарі, але травми виявилися несумісними з життям.
Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову авіабомбою ФАБ-500. Постраждалими є понад 30 людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У МЗС прокоментували відпочинок дітей з Євросоюзу в кримському «Артеці»
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на інформацію про відпочинок дітей із країн Європейського Союзу у підсанкціональному дитячому центрі «Артек», розташованому в анексованому Криму.
Спікер МЗС Георгій Тихий у коментарі Суспільному мовнику зазначив, що ці поїздки є приватними і не відображають позиції урядів країн ЄС.
Втім, у відомстві нагадали, що в’їзд на окуповані території без проходження українських пунктів пропуску є незаконним.
«Відправляючи своїх дітей відпочивати поруч із російськими окупантами, громадяни країн ЄС мають усвідомлювати, що Росія обов’язково зробить їхніх синів та дочок знаряддями своєї державної пропаганди та виправдання загарбницької війни проти України. Саме це сталося нещодавно у Міжнародному дитячому центрі «Артек», – сказав Тихий.
МЗС України закликає громадян іноземних держав ретельно оцінювати ризики, пов’язані з поїздками їхніх дітей на окуповані території РФ. Українська сторона відзначає систематичність російської політики, яка включає порушення прав людини та створення небезпечних умов для життя та здоров’я дітей.
Раніше видання t-online повідомило, що діти з Німеччини, Франції та Фінляндії цього року протягом трьох тижнів перебували у таборі «Артек» в анексованому Криму. Як йдеться в матеріалі, у програмі російської влади з патріотичного виховання молоді взяли участь понад 3000 дітей та молоді з 60 країн світу, у тому числі і з трьох європейських держав.
Кримський табір «Артек» перебуває під санкціями Сполучених Штатів, Великої Британії та Євросоюзу.
Фіктивні діагнози в одеській МСЕК: організатора схеми взяли під варту із заставою – ДБР
Суд обрав запобіжний захід організатору схеми оформлення фіктивної інвалідності в одеській обласній медико-соціальній експертній комісії, повідомило Державне бюро розслідувань 31 жовтня.
«Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці організатору схеми встановлення фіктивної інвалідності військовозобов’язаним в одеському обласному МСЕК. Підозрюваний має можливість внести заставу у сумі 10 млн гривень», – йдеться в повідомленні.
ДБР нагадує, що 28 жовтня правоохоронці затримали лікаря «Одеської обласної клінічної лікарні», який залучив 12 лікарів міста та посадовців Одеського обласного МСЕК до надання «платних послуг» для уникнення мобілізації.
Лікарі надавали чоловікам неправдиві діагнози, на основі яких у МСЕК їм оформлювали інвалідність.
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.
«Укренерго»: вранці та ввечері в енергосистемі зберігається дефіцит потужності
Рівень споживання відповідає сезонним показникам, повідомляє оператор об’єднаної енергосистеми «Укренерго» вранці 31 жовтня.
За даними компанії, споживання на 9:30 сьогодні було на тому ж рівні, що й напередодні, 30 жовтня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері і був на 1,2% вищим ніж у вівторок, 29 жовтня.
«У ранкові та вечірні години в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 9:00 до 15:00», – закликає «Укренерго».
Імпорт електоенергії протягом доби планується з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови, загальний обсяг – 9 542 мегават-годин.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.
Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.
У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Міністр Точицький відповів на критику телемарафону з боку ЄС
Українська влада до кінця війни не має наміру припиняти фінансування телемарафону «Єдині новини», попри критику монополізації інформаційного простору, яка пролунала у звіті Європейської комісії щодо прогресу держав-кандидатів на членство в ЄС.
«Рекомендації Єврокомісії щодо марафону «Єдині новини» взяті до уваги. Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на сталому розвитку медіаінфраструктури», – розповів міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.
Європейська комісія 30 жовтня у своєму звіті щодо прогресу держав-кандидатів на членство в ЄС висловила занепокоєння станом медіа в Україні. У документі згадується необхідність переоцінити, чи є телемарафон «Єдині новини» «найкращим майданчиком для вільної дискусії». Українську владу закликають поступово відновлювати прозорий та незалежний медіаландшафт і звернути увагу на те, що телеканал «Рада» «має поширювати інформації про парламентську справу, в тому числі про роботу представників парламентської опозиції».
«Сподіваюся, що спільними зусиллями доб’ємо»: Пишний про відмову Reiffeisen залишити ринок Росії
Національний банк України вітає тиск Європейського союзу на банки, які досі працюють в Росії – про це заявив голова НБУ Андрій Пишний у інтерв’ю «Голосу Америки» 31 жовтня.
Таким чином він прокоментував заяву голови Raiffeisen Bank International про те, що група наразі не готова повністю піти з Росії, натомість скорочує свій бізнес у цій країні.
«Я сподіваюся, що спільними зусиллями ми таки доб’ємо, щоб Reiffeisen Bank International виконав своє запевнення, і залишив російський токсичний ринок», – сказав Пишний.
Він зазначив, що головну роль в цьому процесі відіграє «наполегливість і мотивація Європейського центрального банку», з яким Україна постійно обмінюється інформацією.
«Ми дякуємо Європейському Центральному банку, який чітко сказав, що Raiffeisen Bank International повинен дати чіткий план календарний план з обсягами, з цифрами щодо скорочення присутності в Росії», – додав голова Нацбанку.
Як писало агентство Reuters у вересні з посиланням на власні джерела, Raiffeisen, попри заяви про намір вийти з Росії, продовжує працювати в країні. Банк обслуговує понад 2000 корпоративних клієнтів і 4 мільйони рахунків фізичних осіб, що, зокрема, дає їм можливість міжнародних платежів.
Банк не може продати свої активи через заборону російського суду, заявляють у Raiffeisen. Втім, Європейський центробанк виступив із вимогою до банку значно прискорити скорочення операцій в РФ.
Австрійська група Raiffeisen Bank International (RBI) поки не готова піти з Росії без компенсації за свій російський бізнес, заявив раніше голова фінансової групи Йоган Штробль журналістам.
«Райффайзенбанк» продовжує вдаватися до заходів щодо скорочення бізнесу в Росії і дотримуватиметься цієї стратегії надалі. Однак, за словами Штробля, конкретного плану виходу з країни банк поки що не має.
Російська влада вчиняє систематичне катування українських військовополонених та цивільних, і це – злочин проти людяності, йдеться в новому звіті Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, який напередодні був представлений Генеральній асамблеї.
Комісія, яка працює з початку російської агресії і підготувала низку звітів, також зафіксувала тиражування насильницьких практик, які використовуються в слідчих ізоляторах Російської Федерації, а також у СІЗО на тимчасово окупованих територіях України.
Катування, за висновками комісії, є свідомими і систематичними.
У черговій доповіді комісії також йдеться про те, що задокументовані випадки демонструють, що російська влада для катування залучила персонал, який діяв узгоджено та відповідно до розподілу праці. Також російська влада вчиняла сексуальне насильство як форму тортур під час затримання, що є катуванням.
У розмові з Голосом Америки голова комісії Ерік Мьосе підтвердив: ґрунтуючись на доказах, комісія встановила, що російська влада діяла відповідно до скоординованої державної політики катування українських цивільних осіб і військовополонених.
«Отже, вчинила злочини проти людяності», – зазначив він.
У підсумку комісія рекомендувала Російській Федерації притягнути до відповідальності винуватців, зокрема, командирів та тих, хто наказував, підбурював або спонукав до вчинення міжнародних злочинів.
Також вжити необхідних заходів для запобігання скоєнню таких порушень і злочинів. Співпрацювати з усіма міжнародними моніторинговими та слідчими органами. Вжити всіх можливих запобіжних заходів для захисту цивільних осіб та цивільної інфраструктури та припинити напади на енергетичну інфраструктуру в Україні.
Про нові докази злочинів Росії, сексуальне насильство у слідчих ізоляторах проти чоловіків та що заважає притягнути Росію до відповідальності, голова комісії Ерік Мьосе у Нью-Йорку розповів Українській службі Голосу Америки.
Російські атаки: місцева влада повідомляє про 5 загиблих на Донеччині
Протягом попередньої доби внаслідок російських обстрілів постраждали жителі кількох областей, повідомляє обласна влада.
Зокрема, загинули п’ятеро цивільних у Донецькій області, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін:
«За 30 жовтня росіяни вбили 5 жителів Донеччини: 2 у Зарічному, 1 у Дружківці, Берестках і Успенівці».
Ще троє людей в області зазнали поранень: у Дальньому, Кураховому та Щербинівці.
Російська армія також обстрілювала населені пункти Херсонщини, в тому числі обласний центр, повідомив голова ОВА Олександр Прокудін. Він заявив про влучання в бібліотеку та офісне приміщення, пошкодження багатоповерхівки та 21 приватного будинка, а також автомобілів і гаражів.
Читайте також: Дрони атакують морський порт Бердянська – окупаційна влада
«Через російську агресію 1 людина загинула, ще 6 – дістали поранення», – додав він.
Голова Харківщини Олег Синєгубов повідомив про 34 постраждалих внаслідок удару по Харкову увечері 30 жовтня, наразі відомо про одного загиблого – 12-річного хлопчика.
Також напередодні, за даними обласної влади, загинув житель села Кучерівка Куп’янського району, ще один чоловік зазнав поранень.
«Куп’янськ. Внаслідок обстрілу з РСЗВ пошкоджені 2-поверховий багатоквартирний будинок, два службові авто ГУ НП. Постраждали 5 людей: 57–річна жінка, два чоловіки 51 та 58 років та два співробітника поліції 36 та 39 років», – повідомив голова області.
Напередодні голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив про поранення 14-річного підлітка внаслідок атаки на Дніпро.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Зеленський звільнив Костіна з посади генпрокурора – указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Указ, підписаний 31 жовтня, оприлюднений на сайті Офісу президента.
29 жовтня за звільнення Костіна з посади проголосувала Верховна Рада, рішення підтримали 255 народних депутатів.
Постанова, яку ініціював президент Володимир Зеленський, надійшла до Верховної Ради 27 жовтня.
Генеральний прокурор Андрій Костін 22 жовтня заявив про звільнення з посади.
Перед цим президент Володимир Зеленський, коментуючи зловживання в роботі медико-соціальних експертних комісій, заявив про «нахабство людей, зокрема, прокурорів, які скористались своїми зв’язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності».
Тоді ж президент заявив, що чекає на швидкі рішення від правоохоронців, у тому числі від Офісу генпрокурора.
Синєгубов: під завалами в Харкові перебуває 15-річний хлопчик
У Харкові триває пошуково-рятувальна операція на місці влучання російської бомби в багатоповерхівку, повідомив зранку 31 жовтня голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Він уточнив, що загиблому вночі під час реанімаційних заходів хлопчику у вересні виповнилося 12 років, а під завалами перебуває ще один, 15-річний хлопчик.
«Знайдені фрагменти тіла – вже попередньо ідентифікованої особи. На цю хвилину одна людина загинула. 34 зазнали поранень. Рятувальна операція триває. Пошуки ускладнюються значною пошкодженістю конструкції будинку та загрозою обвалу», – інформує чиновник.
Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову ФАБом-500.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Удар РФ по Харкову: руйнування багатоповерхівки з постраждалими, загинула дитина (фотосвідчення)
Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову, повідомила місцева влада. За її даними, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову ФАБом-500.
Вранці 31 жовтня голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що число жертв завданого ввечері 30 жовтня удару РФ по багатоповерхівці в Харкові зросло до двох. Згодом Синєгубов написав, що знайдені фрагменти тіла належать уже ідентифікованій особі – загинув 12-річний хлопчик.
«З-під завалів рятувальники деблокували фрагменти тіл. Буде проведена експертиза щодо встановлення особи», – написав чиновник у телеграмі, додавши, що кількість постраждалих зросла до 34 людей.
Пошуково-рятувальна операція триває. Під завалами перебуває ще один, 15-річний хлопчик, повідомив зранку 31 жовтня Синєгубов.
Джерело: Reuters, Харківська ОВА
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Масове СЗЧ призведе до поразки? Що робить командування?
Кількість випадків самовільного залишення військової частини зростає і є загрозливою, говорить голова Верховного суду України Станіслав Кравченко.
Народна депутатка Анна Скороход каже, що число тих, хто покинув армію, становить від 100 до 200 тисяч.
Тим часом Рада послаблює відповідальність за СЗЧ.
Чому масова втеча з фронту продовжується, чим це загрожує і як це зупинити?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:
На фронті за добу відбулося 145 боїв – Генштаб ЗСУ
На фронті впродовж доби 30 жовтня зафіксовано 145 бойових зіткнень, повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
«За уточненою інформацією, вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах два ракетних удари із застосуванням 11 ракет, а також 83 авіаудари, зокрема, скинув 146 КАБів. Крім цього, здійснив 5049 обстрілів, з них 137 – із реактивних систем залпового вогню, а також, використав для ураження 1618 дронів-камікадзе… За минулу добу ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили один пункт управління, два засоби ППО, одну гармату на вогневій позиції, два польових склади боєприпасів, три райони зосередження особового складу та військової техніки, а також чотири радіолокаційні станції російських загарбників», – ідеться в ранковому зведенні.
За даними Генштабу, найнапруженішою є ситуація на трьох напрямках – Куп’янському, Покровському та Курахівському.
«На Куп’янському напрямку за добу відбулась 21 атака окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Синьківки, Новоосинового, Колісниківки, Першотравневого, Піщаного, Кругляківки, Зеленого Гаю, Вишневого, Богуславки, Петропавлівки, Лозової, Кіндрашівки та Загризового. Напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку, де наші захисники зупинили 28 штурмових і наступальних дій агресора у бік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Мирноград, Лисівка, Сухий Яр, Новогродівка, Вишневе, Крутий Яр та Селидове. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 41 атаку позицій поблизу Новоселидівки, Новодмитрівки, Іллінки, Максимільянівки, Гострого, Єлизаветівки, Дальнього, Антонівки, Курахівки, Кремінної Балки, Вознесенки та Катеринівки», – інформують українські військові.
Бої також відбувалися на Харківському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Времівському, Гуляйпільському, Придніпровському напрямках, вказано в повідомленні.
«Триває операція у Курській області, за минулу добу росіяни завдали ударів 20 керованими авіабомбами, здійснили 133 артилерійських обстріли території РФ», – додають у Генштабі ЗСУ.
Дрони атакують морський порт Бердянська – окупаційна влада
Українські безпілотники вночі та зранку 31 жовтня атакували морський порт окупованого Бердянська, повідомив Володимир Рогов, якого Москва призначила членом Громадської палати РФ.
Він стверджує, що по порту цілили щонайменше шість дронів, про наслідки атаки Рогов не повідомляє. Школи, дитячі садки та інші громадські заклади 31 жовтня не працюватимуть, додав представник окупаційної влади.
Міністерство оборони РФ зранку 31 відзвітувало про перехоплення і знищення 21 українського безпілотника над шістьма російськими областями та акваторією Чорного моря.
Бердянськ був окупований на початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року, відтоді російські військові використовують морський порт на Азовському морі для перевезення зброї та військової техніки.
Генштаб ЗСУ: армія Росії втратила понад 1300 військових за добу
Російські війська втратили близько 1 310 осіб упродовж попередньої доби, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 31 жовтня.
За оцінками українського командування, загальні втрати Росії сягнули за час повномасштабного вторгнення 694 950 військових.
Генштаб також наводить дані про втрати російської техніки:
- 9 156 танків (+19 за добу)
- 18 450 бойових броньованих машин (+17)
- 20 013 артилерійських систем (+58)
- 1 243 реактивні системи залпового вогню (+1)
- 994 засоби протиповітряної оборони (+8)
- 369 літаків
- 329 гелікоптерів
- 18 063 безпілотники оперативно-тактичного рівня (+84)
- 2 627 крилатих ракет (+2)
- 28 кораблів і катерів
- 1 підводний човен
- 27 961 автомобілів і автоцистерн (+121)
- 3 570 одиниць спеціальної техніки (+3)
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 25 жовтня повідомив, що в Курській області РФ, де триває українська операція, від 8 серпня російські війська втратили в особовому складі 17 819 осіб, з них безповоротно – 6662 особи. Перевірити ці дані з інших джерел наразі неможливо.
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Київ зазнав 20-ї повітряної атаки за жовтень – міська військова адміністрація
Київ уночі 31 жовтня зазнав 20-ї впродовж жовтня повітряної атаки з боку сил РФ, безпілотники «заходили хвилями і з різних напрямків», інформує Київська міська військова адміністрація.
«Повітряна тривога у столиці протягом ночі оголошувалася двічі і сумарно тривала дві з половиною години. Силами та засобами ППО, РЕБ усі російські дрони, які загрожували Києву, були знешкоджені», – вказано в повідомленні.
За даними КМВА, в Подільському районі міста після падіння уламків виникла пожежа на відкритій місцевості, її загасили. «Також пошкоджено вікна у двох двоповерхових житлових будинках та одній адміністративній будівлі. Попередньо, є інформація щодо пошкодження високовольтної лінії електропередач. Інформація щодо постраждалих не надходила», – повідомляє влада.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
ВИПРАВЛЕНО: в першій версії новини йшлося про зростання числа загиблих до двох, але пізніше голова Харківської ОВА Олег Синєгубов уточнив, що знайдені фрагменти тіла належать уже ідентифікованій особі
До 34 зросло число постраждалих унаслідок завданого ввечері 30 жовтня удару РФ по багатоповерхівці в Харкові, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«З-під завалів рятувальники деблокували фрагменти тіл. Буде проведена експертиза щодо встановлення особи», – написав чиновник у телеграмі.
Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову ФАБом-500.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.