Лисак: двоє дітей поранені через удар Росії по Нікополю
Російська армія атакувала Нікополь дроном-камікадзе, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак 28 жовтня.
«Поранені діти. Дві дівчинки – 12 та 13 років», – написав він у своєму телеграм-каналі.
Лисак додав, що обох дітей госпіталізували з осколковими ураженнями. Вони в стані середньої тяжкості, лікарі надають їм медичну допомогу.
Нікополь, який розташований на протилежному березі Каховського водосховища від окупованого армією РФ Енергодара, практично щоденно зазнає російських атак – переважно ударними БПЛА та артилерією.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Зеленський вніс до Ради постанову про погодження звільнення генпрокурора Костіна
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради постанову про звільнення генерального прокурора Андрія Костіна – про це йдеться на сайті парламенту. Документ був зареєстрований 28 жовтня.
Згідно з постановою, Верховна Рада має постановити «надати згоду на звільнення президентом України Костіна Андрія Євгеновича з посади генерального прокурора».
Серед інших документів у картці постанови – заява Костіна про звільнення.
За поданням, документ представлятиме на засіданні представниця президента в Раді Галина Михайлюк.
Генеральний прокурор Андрій Костін 22 жовтня заявив про звільнення з посади.
Перед цим президент Володимир Зеленський, коментуючи зловживання в роботі медико-соціальних експертних комісій, заявив про «нахабство людей, зокрема, прокурорів, які скористались своїми зв’язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності».
Тоді ж президент заявив, що чекає на швидкі рішення від правоохоронців, у тому числі від Офісу генпрокурора.
WSJ: Північна Корея відправила до Росії не елітні війська із застарілою технікою
Війська Північної Кореї, які прибули до Росії, не є елітними підрозділами в армії Кім Чен Ина. Вони також експлуатують застарілу військову техніку, пише американське видання The Wall Street Journal.
«На вигляд вони молоді – підлітки або їм близько 20 років – і, ймовірно, вони на ранніх стадіях призову в армію, згідно з відеоматеріалами та представниками розвідки. Військові аналітики кажуть, що солдати виглядають відносно низького зросту та слабкої статури, що свідчить про поширене недоїдання в бідній Північній Кореї», – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що солдати пройшли підготовку в умовах гір, орієнтуючись на завдання спецназу, що не зовсім підходить для військових дій на рівнинних територіях України.
Журналісти зазначають, що Північна Корея є однією з найбільш мілітаризованих країн у світі, де приблизно третина з 26 мільйонів жителів є або військовослужбовцями, або в резерві. Чоловікам загрожує обовʼязкова військова повинність від восьми до десяти років; жінки повинні служити пʼять років.
Кім Чен Ин, можливо, хоче перевірити реакцію Росії на участь північнокорейських військ, відправляючи спочатку менш досвідчених солдатів, вважає колишній південнокорейський чиновник Джеймс Джей Бі Пак. Він вважає, що це «прокладе шлях більш досвідченим», якщо Москва вимагатиме нових підкріплень.
Читайте також: «Повільно задушити Україну – така стратегія Росії». А яка стратегія США і Заходу загалом?
Раніше у Головному управлінні розвідки повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.
Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Атака РФ: Повітряні сили звітують про 66 збитих російських дронів
У ході атаки, яка тривала з 19 години 27 жовтня, російська армія випустила по Україні 100 безпілотників, повідомляє командування Повітряних сил вранці 28 жовтня.
За даними військових, війська РФ застосували безпілотники типу Shahed та безпілотників невстановленого типу із напрямків Курська, Орла та Приморсько-Ахтарська.
Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони.
«Станом на 10.30 підтверджено збиття 66 ворожих БпЛА у Сумській, Харківській, Чернігівській, Полтавській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській областях. Більшість ворожих БпЛА збито на Київщині, Черкащині та Хмельниччині», – повідомляє командування.
Ще 24 російських дрони були локаційно втрачені, чотири – полетіли у напрямку Росії та Білорусі.
«На жаль, є декілька влучань БпЛА по цивільній інфраструктурі України», – додають Повітряні сили.
Раніше місцеві обленерго повідомили про аварійні відключення в Сумській та Полтавській областях внаслідок останніх російських атак. У Київській області, повідомляла обласна влада, пошкоджений приватний будинок.
«Трофеї для Кадирова»: хто і як контролює життя та бізнеси окупованого Маріуполя
«Їм віддали «Металургійний комбінат ім. Ілліча», морський порт і деякі бізнеси – те, що вціліло. А чому їм віддали? Якісь домовленості з Путіним».
«Захоплюють території. Спочатку на розграбування, а потім податки збирати, бізнес будувати. Люди Кадирова цим займаються по всій Росії».
На окупованій Росією частині українського Приазовʼя фактично панують прибічники голови Чечні Рамзана Кадирова. Саме вони зараз вирішують, як жити цим регіонам, якому бізнесу працювати та за яких умов. На це звертають увагу в тому числі у західних ЗМІ. Зокрема, нещодавно американське видання The Wall Street Journal написало про те, що Рамзан Кадиров отримав Металургійний комбінат імені Ілліча у Маріуполі «як трофей» після окупації міста РФ. Згодом, як ідеться, соратники Кадирова почали вивозити з підприємства обладнання, сталь та вугілля.
Чому пов’язані з Кадировим військові контролюють бізнес у Маріуполі, як вони поводяться у місті і чи впливає це на жителів, а також про те, як Кремль контролює чеченських військових і в чому їх використовує – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
В уряді визначили, хто виконуватиме функції центральної МСЕК
Міністерство охорони здоров’я прокоментувало ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. У повідомленні 28 жовтня відомство зазначає, що відповідає тільки за Центральну МСЕК, яка виконує організаційно-методичні функції.
«Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, який призначається та звільняється засновником – обласною радою», – роз’яснює міністерство.
Відтак керівників місцевих комісій призначають голови обласних рад на підставі рішення обласної ради.
МОЗ також пояснило, яка установа виконуватиме функції центральної комісії:
«За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема, щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей».
Також міністерство додає, що алгоритм оскарження рішень МСЕК на цей момент не змінився. Якщо справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в Дніпрі.
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК. Зокрема на початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.
За даними СБУ, від початку 2024 року про підозру повідомили 64 посадовцям органів медико-соціальної експертизи (МСЕК). Також за ініціативою відомства «скасовано 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів».
У МОЗ кажуть, що у понад 3 тисячах справ медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) було виявлено порушення під час перевірки Міністерством охорони здоров’я спільно із правоохоронними органами.
У Сумській та Полтавській областях запроваджено аварійні відключення світла – обленерго
У Сумській та Полтавській областях запроваджено аварійні відключення світла, повідомляють місцеві обленерго 28 жовтня.
Зазначено, що на території Сумської області введені графіки аварійних відключень на території Конотопського та Роменського районів.
За даними «Сумиобленерго», 28 жовтня армія РФ вдарила БПЛА по енергетичних обʼєктах у Конотопському районі, а 27 жовтня нанесли удар «Шахедом» по енергетиці в Роменському районі.
«Станом на 8 ранку 28 жовтня на території Сумської області більше 16 тисяч споживачів електроенергії знеструмлені внаслідок військової агресії росії проти України», – йдеться у повідомленні.
Також у Полтавській області аварійні відключення застосовано на території Миргородського, Лубенського, Лохвицького, Гадяцького, Гребінківського, Хорольського, Оржицького, Чорнухинського, Пирятинського районів. Причина запровадження графіків відключень не зазначена.
У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.
Нині в Україні не діють графіки відключення світла, як це було влітку, але з наближенням зими у Міненерго нагадують, що раціональне споживання допоможе енергетикам тримати енергосистему збалансованою.
За даними міністерства, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
«В Кабміні, думаю, були шоковані» – секретар економічного комітету Ради про «тисячу Зеленського»
Парламент не має достатньо повноважень, щоб заборонити видавати гроші українцям за ініціативою президента Володимира Зеленського. Для цього потрібен окремий закон, або ж подібні видатки можна наперед передбачати у державному бюджеті. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») сказав народний депутат від партії «Голос», секретар Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин.
За його словами, ініціативу обговорять на засіданні комітету.
«Ми будемо однозначно це обговорювати, бо це драстична тема така, але справа в тому, що повноважень в даному випадку у парламенту тут не дуже є. Тобто ми можемо законодавчо якось або заборонити, або навпаки, прийнявши бюджет, виділити відповідну статтю. Але це тільки в питанні бюджетного процесу ми можемо робити. А такі подачки – це треба буде робити в якийсь спосіб, навіть знаю, який. Якщо ми хочемо підтримати нашу економіку, то ми б могли це робити відповідними програмами», – розповів нардеп.
Рущишин вважає, що в уряді могли бути шоковані ініціативою Володимира Зеленського. За його словами, ці кошти можна було би спрямувати або у вигляді інвестицій, що дало би економічний ефект, або ж надати цільову допомогу малозабезпеченому населенню, а не всім громадянам:
«В Кабінеті міністрів, я думаю, були також шоковані цією пропозицією президента, яка, до речі, не є в його компетенції. Вони були не менше шоковані, оскільки вони могли запропонувати місце чи інвестицію, яка б мала набагато більший (важіль впливу – ред.), або набагато більший мультиплікаційний ефект для економіки. Звичайно, що це правильно давати кошти людям, які малозабезпечені, оскільки вони в основному не заощаджують, і ті кошти повертаються одразу в економіку. Тому часом ми говорили, що треба піднімати пенсії людям».
Народний депутат вважає, що роздача грошей позитивно не позначиться на економіці. В той же час, це може мати й соціальні наслідки. Рущишин каже, що це рішення «абсурдне».
Читайте також: Заступниця Блінкена в Україні: підтримка антикорупційних органів і $5 мільйонів на посилення їхньої співпраці з громадськістю
«Ми привчаємо людей до отримання коштів ні за що, не зароблених коштів. І це дуже погано. А як ми скажемо, як це пояснимо нашим партнерам, котрі дають нам гроші на війну, і ми кажемо, що недостатньо коштів на війну, а тут роздаємо? Теоретично добре давати кошти, які зразу йдуть в реальний сектор економіки. Тобто вони повернуться через той малий і середній бізнес одразу, але я вам скажу іншу річ: насправді люди, які пускають гроші в реальну економіку, вже давно отримують в 100 разів більше, бо ці люди воюють на передовій і також зараз в армії», – сказав він.
За словами Рущишина, військові «пересилають кошти своїм родинам, які відповідно мали б підтримувати цю саму економіку».
«Такі великі кошти, і це нічого не дає в економіці, а тут ми додамо тисячу, і воно дасть (економіці – ред.). Тобто логіки я в цьому дуже великої не бачу. І це перша причина такої абсурдності цього рішення. Держава повинна дбати тільки про тих, хто про себе подбати не може», – заявив секретар комітету.
Натомість в уряді запевняють, що ці гроші зможуть підтримати український малий і середній бізнес. Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев в ефірі телемарафону заявив, що «ці гроші «марковані», тобто є визначене коло, куди їх можна спрямувати, але також можна їх задонатити на ЗСУ». Витратити ці кошти можна буде на оплату комунальних послуг, ліки, транспорт, мобільний звʼязок, купівлю українських книг та інші послуги.
У Воронезькій області Росії дрони атакували два спиртзаводи – медіа
У ніч на 28 жовтня безпілотники атакували два спиртові заводи у Аннинському і Новохоперському районах Воронезької області РФ.
Місцевий губернатор Олександр Гусєв написав у своєму телеграмі, що в Аннинському районі поранено двох працівників підприємства. Пожежу ліквідували, пошкоджено кілька будівель і споруд різного призначення, а також техніку.
«На другому підприємстві в Новохоперському районі ушкоджень під час падіння БПЛА зазнав дах однієї господарської споруди та ємність. Загоряння не сталося», – зазначив він.
Губернатор не уточнив тип підприємств, що були атаковані БПЛА. Однак місцеві телеграм-канали писали про атаку спиртових заводів.
Міноборони Росії повідомило, що вночі засоби ППО «перехопили та знищили 21 український безпілотник»: 13 – над територією Бєлгородської області, шість – над Брянською областю та по одному над територією Воронезької і Курської областей.
22 жовтня дрони атакували три російські спиртові заводи в Тульській і Тамбовській областях Росії.
У Центрі протидії дезінформації при Міністерстві оборони України зазначили, що спиртзаводи в Росії зараз виготовляють не лише спирт, а й виробляють пальне для військових потреб, а також вибухових речовин.
Аналітики розповіли, як Україна може змінити хід війни
Україна самотужки виконує один з пунктів «плану перемоги» – перенесення війни на територію Росії, а також, не отримавши дозволу США на далекобійні удари по цілях в Росії, самостійно вражає їх дронами власного виробництва.
Це, на думку аналітиків, може змінити хід війни. Аналітики, які говорили з газетою The Wall Street Journal, припускають, що це також «може змусити президента [Росії] Володимира Путіна домовитися про прийнятний мир».
Видання наголошує, що українські атаки на Росію зростають, хоча «ці глибокі удари…тепер майже не потрапляють у новини».
Водночас Business Insider називає останні успішні українські удари. Так, зокрема, минулого тижня українські сили вдарили по складу боєприпасів на російській авіабазі, по паливних складах і складах авіаційної техніки Липецьк-2, а також по збройовому заводу в Нижньогородській області.
Американські офіційні особи та військові аналітики обмежилися заявами, що ця кампанія глибоких ударів, ймовірно, «ускладнить операції Москви в Україні».
Раніше Держдепартамент США офіційно заявляв, що «Україні не потрібен дозвіл CША, щоб завдавати ударів у відповідь по цілях углиб Росії, адже вона може використовувати зброю, яку виготовляє самостійно».
Пентагон також стверджував: Україна може перемогти Росію навіть без дозволу бити західною зброєю по воєнних цілях вглибині РФ Києву.
Міністр оборони США Ллойд Остін сказав: «Я думаю, що у них є здатність продовжувати завдавати ударів на великі відстані, і вони це зроблять. Україна має багато можливостей, які ми надали в плані безпілотників».
За інформацією WSJ, Україна успішно здійснює саме цей сценарій – на тлі обмежень щодо американських ракет Київ використовує для атак власні безпілотники.
Обстріли РФ: за добу загинули 5 жителів Херсонщини, на Запоріжжі та Донеччині є поранені
Російські війська обстрілювали прифронтові області протягом попередньої доби, повідомляє обласна влада вранці 28 жовтня.
Атак зазнали 19 населених пунктів Херсонської області, в тому числі обласний центр, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
Армія РФ поцілила в обʼєкти критичної інфраструктури, лікарню, житлові квартали, господарчі споруди, гараж, газогін, приватні та сільськогосподарські транспортні засоби.
«Через російську агресію 5 людей загинули, ще 13 – дістали поранення, з них – одна дитина», – заявив Прокудін.
Також поранені троє жителів на Запоріжжі, повідомив голова області Іван Федоров.
«Жінка та двоє чоловіків поранені внаслідок російських атак по Запорізькому та Пологівському районах. Впродовж доби окупанти завдали 378 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області», – заявив він.
За даними обласної влади, армія РФ завдала сім авіаударів по області, випустила 264 безпілотники, здійснила 106 артилерійських обстрілів, а також завдала удару по Малій Токмачці з реактивних систем залпового вогню.
Запорізька ОВА отримала сім повідомлень про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.
Очільник Донеччини Вадим Філашкін повідомив про одного пораненого в області – в селі Успенівка Донецького району.
Також 21 людина зазнала поранень на Харківщині за добу 27 жовтня: 13 із них у Харкові і ще вісім – у Чугуєві, повідомили обласна влада та ДСНС.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб: Сили оборони відбили 27 спроб Росії наступати на Покровському напрямку за добу
На лінії фронту протягом попередньої доби відбулося 144 бойових зіткнення, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 жовтня.
Зокрема, російські війська здійснили чотири штурми в районі Вовчанська і 20 разів атакували на Куп’янському напрямку.
На Лиманському напряму армія РФ атакувала 16 разів, зосереджуючи основні зусилля біля Чернещини, Новомихайлівки, Макіївки, Тернів, Зарічного, Серебрянки та Григорівки. Також наступальні дії фіксували на Краматорському, Торецькому та Времівському напрямку.
«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 27 наступальних дій агресора у бік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Крутий Яр, Вишневе та Селидове. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 37 атак. Основні зусилля ворог зосереджував у районах Новоселидівки, Новодмитрівки, Курахівки, Максимільянівки, Антонівки, Курахового та Катеринівки», – йдеться в зведенні.
Штаб додає, що російські війська активно задіювали штурмову і бомбардувальну авіацію на Оріхівському та Гуляйпільському напрямках.
На Придніпровському напрямку російські загарбники атакували українські позиції тричі, «отримали жорстку відсіч та зазнали втрат».
Російська армія продовжує просуватися в Селидовому та навколо нього в рамках «інтенсивних наступальних операцій» на південний схід від Покровська, повідомив Інститут дослідження війни у звіті від 27 жовтня.
Зараз всім по 1000 гривень, а що далі? Звідки гроші на виплати і які наслідки?
Була «Юліна тисяча», тепер – «Вовина тисяча». Так в соцмережах назвали ініціативу президента України. Володимир Зеленський розпорядився виплатити українцям по тисячі гривень.
І поки користувачі інтернету створюють меми та жартують, економісти критикують. Мовляв, від такої щедрості для економіки нічого не зміниться. А політологи взагалі кажуть про популізм та відвертання уваги від проблем. То що насправді означає це рішення? Чому влада вирішила роздати населенню гроші просто так? І якими можуть бути наслідки?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:
ДСНС: кількість поранених на Харківщині після атак Росії зросла до 21 людини
Кількість постраждалих через російські атаки вночі проти 28 жовтня в Харківській області зросла до 21 людини, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
«Увечері та вночі ворог завдав ударів по Шевченківському, Салтівському та Холодногірському районах міста Харкова, а також по місту Чугуєву Харківської області. Сталися руйнації та пошкодження житлової інфраструктури», – йдеться в повідомленні.
Також російська армія атакувала Чугуїв, спричинивши пожежу в господарчій споруді, сили ДСНС її ліквідували. Крім того, тривають аварійно-рятувальні роботи у Холодногірському районі Харкова.
«Загалом, за попередніми даними, поранення отримала 21 людина, з них 5 дітей», – заявляє служба.
ДСНС не уточнює, чи всі постраждалі – жителі Харкова. Водночас, за даними голови Харківської обласної військової адміністрації, внаслідок удару по Чугуєву постраждалих не було.
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив вранці 28 жовтня про сімох поранених у Холодногірському районі міста, в тому числі 16-річну дівчинку. Також увечері 27 жовтня у Салтівському районі постраждали троє людей, ще троє – у Шевченківському.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Сумська ОВА: російські війська атакували об’єкти енергетики в Конотопському районі
Російські війська атакували критичну інфраструктуру в Сумській області вранці 28 жовтня, повідомила обласна військова адміністрація.
«Ворог завдав авіаційного удару по енергетичних об’єктах критичної інфраструктури Конотопського району, застосувавши БпЛА типу «Шахед», – йдеться в повідомленні.
На місці працюють відповідні служби, тривають відновлювальні роботи. За даними ОВА, над областю підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ та Повітряних сил знищили шість російських дронів.
Як повідомляють Повітряні сили, триває атака російських безпілотників на регіони України. Наразі фіксується їхній рух на Чернігівщині, Хмельниччині та Житомирщині.
Напередодні ОВА повідомила, що російські війська атакували критичну інфраструктуру Роменського району, постраждала людина.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ: армія Росії втратила понад 1600 військових за добу
Російські війська втратили близько 1 680 людей особового складу протягом попередньої доби, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 жовтня.
За оцінками українського командування, загальні втрати Росії сягнули за час повномасштабного вторгнення 690 720 військових.
Генштаб також наводить дані про втрати російської техніки:
- 9 120 танків (+7 за добу)
- 18 395 бойових броньованих машин (+40)
- 19 872 артилерійські системи (+51)
- 1 240 реактивних систем залпового вогню
- 984 засоби протиповітряної оборони
- 369 літаків
- 329 гелікоптерів
- 17 867 безпілотників оперативно-тактичного рівня (+68)
- 2 625 крилатих ракет
- 28 кораблів і катерів
- 1 підводний човен
- 27 660 автомобілів і автоцистерн (+100)
- 3 556 одиниць спеціальної техніки (+14)
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 25 жовтня повідомив, що в Курській області РФ, де триває українська операція, від 8 серпня російські війська втратили в особовому складі 17 819 осіб, з них безповоротно – 6662 особи. Перевірити ці дані з інших джерел наразі неможливо.
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
ISW: російські війська продовжують просуватися в Селидовому
Російська армія продовжує просуватися в Селидовому та навколо нього в рамках «інтенсивних наступальних операцій» на південний схід від Покровська, заявляє Інститут дослідження війни у звіті від 27 жовтня.
«На кадрах із геолокацією, опублікованих 27 жовтня, видно, як російські військові піднімають прапор над будівлею міської ради Селидового, що свідчить про просування російських військ у центр Селидового», – йдеться в тексті.
Аналітики вказують, що деякі російські «воєнкори» заявляли про захоплення всього Селидового, але ISW наразі не має цьому підтверджень. Також немає підтверджень присутності російських військ у Вишневому на захід від Селидового.
Напередодні Генштаб ЗСУ повідомляв про найбільшу концентрацію російських військ біля Селидового на Покровському напрямку.
Російські війська, ймовірно, просунулися до центру Селидового, повідомила британська розвідка 25 жовтня. У відомстві зазначили, що Селидове є останнім великим міським районом, що прикриває південний фланг Покровська, а також трасу Е50, яка їх з’єднує.
ДСНС повідомляє про 7 поранених у Харкові внаслідок російської атаки
Зросла кількість поранених внаслідок нічної російської атаки на Харків, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій вранці 28 жовтня.
За повідомленням, авіаудар частково зруйнував квартири на верхньому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку, у будівлі вибиті вікна.
«Попередньо, поранення отримали 7 людей, з них одна дитина. На місці влучання працювали психологи ДСНС, які надавали необхідну допомогу людям», – повідомляють рятувальники.
На місці тривають аварійно-рятувальні роботи. Наслідки атаки ліквідовують 25 рятувальників та 6 одиниць техніки ДСНС.
Російська армія атакувала Харків керованими авіабомбами ввечері 27 жовтня. Раніше місцева влада повідомляла про чотирьох поранених.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Зросла кількість постраждалих внаслідок атаки авіабомб по Харкову – голова ОВА
У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок атаки авіабомб ввечері 27 жовтня, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Кількість постраждалих зросла до чотирьох людей», – розповів він.
Раніше було відомо про 3 постраждалих.
Міський голова Харкова також поінформував, що у Шевченківському районі внаслідок удару РФ пошкоджені приватні будинки.
«Є пошкодження приватних будинків у Шевченківському районі», – зазначив Терехов.
Згодом він додав, що один будинок зруйнований.
«У Шевченківському районі внаслідок удару КАБом зруйновано приватний будинок», – підкреслив Терехов.
Російська армія атакувала Харків керованими авіабомбами ввечері 27 жовтня.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
ОВА: внаслідок артобстрілу Херсона загинули двоє жінок, серед поранених – 13-річний хлопчик
Унаслідок російського обстрілу Херсона 27 жовтня загинула жінка, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.
«Російські окупаційні війська знову обстріляли з артилерії Херсон. Під ударом опинились житлові будинки у Центральному районі. На жаль, внаслідок ворожої атаки загинула 74-річна жінка. Вона зазнала смертельних поранень», – йдеться у дописі очільника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.
Крім того, за словами Прокудіна, «поранень зазнала 54-річна херсонка. У неї – вибухова травма та контузія. Медики надали їй допомогу на місці. Від госпіталізації потерпіла відмовилась».
Пізніше, за даними голови ОВА, стало відомо, що «внаслідок ворожого удару у Центральному районі загинула 50–річна жінка. Від отриманих поранень вона загинула на місці».
«Поранень зазнав також 61-річний чоловік, котрий під час обстрілу знаходився на вулиці. У нього – вибухова травма, контузія, а також уламкове поранення ноги. Каретою «швидкої» потерпілого доправили до лікарні для надання медичної допомоги», – розповів місцевий чиновник.
Прокудін згодом уточнив, що внаслідок «прильоту» у житловий будинок травмувалась 13-річна дитина.
«Хлопчик дістав вибухову та черепно-мозкову травми, а також уламкове поранення ноги. Лікарі надали йому допомогу на місці. Від госпіталізації батьки відмовились», – повідоми голова ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.