Сили ППО знищили близько 10 дронів на околицях Києва – КМВА
В ніч проти 27 жовтня війська РФ атакували Україну, повітряна тривога в Києві тривала майже три з половиною години, повідомила Київська міська військова адміністрація (КМВА).
«Сили та засоби протиповітряної оборони виявили в повітряному просторі в напрямку Києва приблизно десяток безпілотників противника. Всі дрони були знешкоджені на околицях міста», – йдеться в повідомленні.
Згодом у КМВА повідомили, що на Київщині внаслідок падіння уламків ударних безпілотників пошкоджено один приватний будинок та два автомобілі, сталося загоряння лісової підстилки. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено. Постраждалих серед населення немає.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ: Росія втратила за добу 1440 військових
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 681 580 своїх військових, зокрема 1350 – за останню добу – такі дані станом на ранок 22 жовтня наводить український Генштаб.
Крім того, в українському командуванні навели дані про втрати російської техніки:
- танки ‒ 9113 (+4 – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 8355 (+23)
- артилерійські системи – 9821 (+39)
- РСЗВ – 1240
- засоби ППО ‒ 984
- літаки – 369
- гелікоптери – 329
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 17799 (+73)
- крилаті ракети ‒ 2625
- кораблі /катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 27560 (+100)
- спеціальна техніка ‒ 3542 (+1).
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Удар по Дніпру: аварійно-рятувальні роботи завершені, понад 20 постраждалих – ДСНС
Увечері 25 жовтня Росія завдала ракетного удару по Дніпру. На місці зруйнованого будинку аварійно-рятувальні роботи вже завершено, йдеться у повідомленні ДСНС України.
Рятівники уточнили, що внаслідок ракетного удару по місту загинуло 5 людей. Ще 21, із яких 4 дитини – зазнали поранень.
«Двох людей вдалося врятувати з-під завалів зруйнованого будинку», – йдеться у повідомленні.
У відомстві кажуть, що психологами ДСНС надано психологічну допомогу 32 особам, із яких – двоє дітей.
«Від ДСНС на місці ліквідації наслідків ракетного удару задіяно понад 60 рятувальників та 15 одиниць техніки», – уточнили рятівники.
Крім того, 27 жовтня у Дніпрі оголошено днем жалоби за загиблими внаслідок ракетної атаки військ РФ, повідомив міський голова Борис Філатов.
Пізно ввечері 26 жовтня Росія завдала ракетного удару балістикою по Дніпру. Раніше було відомо про 4 загиблих.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Перша українська футбольна команда «Pokrova Lviv AMP», до якої входять ветерани російської-української війни з ампутаціями, 26 жовтня у Варшаві перемогла команду з Ряшева «Stal» із рахунком 1:0.
Українці та ще сім польських команд, у складі яких багато гравців збірних своїх країн із Європи та світу, беруть участь у чемпіонаті Польщі АМР Екстракляса (Amputee football – футбол для осіб з ампутацією – ред.).
«Це один з найкращих чемпіонатів в Європі, де є сильні гравці, де учасники-команди багатьох збірних країн не тільки Європи, а й світу. У них ампутації переважно пов’язані з вродженими вадами, наслідками ДТП або пережитою онкологією. Ще в жовтні минулого року ми почали переговорний процес щодо участі у цьому чемпіонаті і в грудні отримали офіційне запрошення», – розповів Радіо Свобода керівник команди «Pokrova Lviv AMP» Богдан Мельник.
Сьогоднішній гол дав українцям шосте місце із восьми команд і це добрий результат для початківців – каже керівник команди: «Наші хлопці дуже сильно відрізняються від простих спортсменів, навіть професійних. Для них немає авторитетів, цей військовий досвід, їхній запал, впевненість дають результат. Вони не звертають уваги хто по ту сторону поля, вони йдуть вперед і це класно».
Команду «Pokrova Lviv AMP» рік тому заснували отці Салезіяни – згромадження УГКЦ. Богдан Мельник ходив від шпиталю до реабілітаційного центру, щоб зібрати гравців. Каже, для ветеранів війни це не лише фізична активність, а й психологічна реабілітація. Більше про це тут
Армія РФ обстріляла Костянтинівку: загинула людина, троє поранених – влада
Унаслідок російського удару авіабомбами по Костянтинівці загинула одна людина і троє зазнали поранень, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
«Росіяни скинули на місто дві ФАБ-250 сьогодні вдень. Усі поранені отримали необхідну медичну допомогу», – зазначив чиновник.
За даними Філашкіна, пошкоджено 10 приватних будинків, 2 багатоповерхівки, 2 адмінбудівлі, 9 нежитлових приміщень, 26 автомобілів, 2 газогони й дві лінії електропередачі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
«Абстракцій і слів замало»: Зеленський пояснив партнерам, як зупинити розгортання війни
Москва налаштована на «продовження агресії проти України», зазначив президент Володимир Зеленський у новому відеозверненні.
Голова держави зазначив: «Нічого крім продовження війни у Росії не хочуть. Саме тому ворог намагається збільшити своє оборонне виробництво, і саме за рахунок обходу санкцій. Крім того, через бажання продовжувати війну солдати Північної Кореї вже днями можуть бути на полі бою проти України».
«Україна змушена буде у Європі фактично воювати проти Північної Кореї. Це умови, коли відсутність сильніших рішень партнерів на підтримку України тільки спонукає Путіна вкладатись у терор», – сказав президент.
Зеленський наголосив: «Світ може зупинити розгортання війни. Для цього потрібні кроки і вони прописані у плані перемоги України».
«Абстракцій та слів для цього замало – конкретні кроки потрібні. Ми дали всі такі кроки в плані перемоги. Те, що не дозволить винуватцям війни стати ще більш агресивними. Ми очікуємо необхідного більшого тиску на Росію. Ми очікуємо більшої підтримки для України. І це буде справедливо», – заявив голова держави.
Він також додав, що «час, який спливає, поки рішень немає – несе постійні російські удари та втрати «наших життів».
Президент повідомив, що «на наступному тижні буде активна робота з партнерами заради підтримки Сил оборони України».
«Наступний тиждень буде часом нашої дуже активної роботи з партнерами заради підтримки наших воїнів на фронті та заради нашої стратегії примусу Росії до завершення війни. Ми готуємо важливі сигнали підтримки», – резюмував він.
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.
Три фактори стійкості економіки України здивували МВФ
У Міжнародному валютному фонді (МВФ) відзначають стійкість української економіки в час війни та здатність адаптуватись до економічних шоків – попри зниження прогнозу зростання для України.
Гевін Грей, голова місії МВФ в Україні назвав три фактори, що забезпечили стійкість економіки України. Читайте про це за лінком
Зеленський дозволив іноземцям служити в ЗСУ на офіцерських посадах
Президент України Володимир Зеленський дозволив іноземцям та особам без громадянства служити в ЗСУ на офіцерських посадах. Відповідний законопроєкт вже підписано.
У картці законопроєкту №12023 на сайті парламенту зазначається, що у п’ятницю 25 жовтня закон було повернуто з підписом від президента. Перед цим, 10 жовтня, що відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада.
До підписання цього законопроєкту іноземці мали право служити лише на рядових і сержантських посадах.
У пояснювальній записці до законопроєкту вказується, що «вдосконалення законодавства зумовлене складною оперативною ситуацією на лінії бойових дій, яка вимагає значного збільшення чисельності бойового складу ЗСУ та інших військових формувань».
«Подорож ганьби». На Заході гостро критикують участь генсека ООН у саміті BRICS на чолі з Путіним
Візит генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша до російської Казані для участі у саміті групи BRICS викликав хвилю критики серед оглядачів та експертів на Заході. Про це тут
На межі Курської та Сумської області є можливість укріплювати лінію кордону по «нулю» – Демченко
На тій ділянці, де Сили оборони України ведуть операцію у Курській області, у прикордонників з’явилася можливість укріплювати лінію кордону по «нулю», розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
«На тому відтинку, де Сили оборони ведуть операцію у Курській області, у нас є можливість безпосередньо укріплювати лінію кордону по «нулю», для того, щоб наростити наші оборонні можливості», – розповів Демченко.
За його словами, «це важливо, бо на інших ділянках прикордонники роблять укріплення максимально наближено до кордону, залежно від місцевості та ситуації.
«Десь нам вдається це робити за кілька сотень метрів до кордону, а в деяких – і за кілька кілометрів», – зауважив Демченко.
Підсумки саміту БРІКС у Казані. Чи допоміг Путіну приїзд Ґутерріша?
«Ніде правди діти, російська пропаганда «відіграла» саміт БРІКС у Казані на всі 100 відсотків. До російського президента приїхали лідери країн Глобального Півдня, він проводив одну двосторонню зустріч за іншою. Родзинка на казанському торті – приїзд генерального секретаря ООН. Якщо потрібно було довести, що ніякої політичної ізоляції Росії немає і що зусилля Заходу по перетворенню Путіна на вигнанця з міжнародних форумів зазнали поразки, кращого саміту годі було й чекати. Але це тільки якщо погоджуватися із пропагандою», – зазначає політичний оглядач Віталій Портников у своїй статті.
Увесь текст за лінком
У Запоріжжі автопробігом і мітингом нагадали про долю українських військовополонених
26 жовтня у Запоріжжі пройшли акції на підтримку українських військових, що перебувають в полоні. У першій частині дня центральним проспектом міста відбувся відповідний автопробіг. Його учасники проїхалися Запоріжжям на авто з відповідними плакатами та прапорами підрозділів, до яких належать їхні близькі, що перебувають в полоні, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
«Чекаю сина ще з 22 року. остання звісточка була нещодавно – я знаю, де він знаходиться. Звільнені сказали. Не можемо розголошувати де він, але я знаю де він, знаю, що живий. Служив з 20 року. Боронили Маріуполь разом з іншими підрозділами. І як і всі, вони за наказом виходили в полон з «Азовсталі» під гарантії, які гарантували, що вони скоро вийдуть, 3-4 місяці, але, як бачите, 3 рік вже. Тому ми боремося, ми нагадуємо людям. Ми про своїх хлопців просто не даємо забувати. Ми акції робимо, щоб не дати забути», – розповіла учасниця автопробігу Наталя, яка чекає з полону сина, бійця 55 окремої артбригади.
У другій частині дня на одній з центральних площ міста відбувся мітинг на підтримку полонених. Його учасники прийшли скандували «Не мовчи – полон вбиває», «Наші серця в полоні», «Будь голосом полонених» тощо.
Окрім рідних та близьких полонених до акцій долучилися сім’ї вже звільнених з полону українських військових та небайдужі містяни.
«Слава Богу, і дякую всім, хто допоміг, але мій чоловік вже повернувся. Але ми виходимо тому, що ще багато хлопців з нашої частини 3029 теж знаходяться в полоні, і також дуже багато захисників Маріуполя, різні підрозділи, яких чекають вдома рідні. Ми їх всі дуже чекаємо, тому і виходимо за них, щоб вони якомога скоріше повернулися додому», – розповідала учасниця мітингу Наталя, яка прийшла на акцію, аби підтримати полонених побратимів свого чоловіка.
Акції на підтримку українських військовополонених щотижня відбуваються у різних українських містах. Цими вихідними такі заплановані у понад 20 містах, як-то Київ, Дніпро, Одеса тощо.
У рамках останнього обміну полоненими між Україною та РФ вдалося звільнити з російського полону 95 українців, серед них був правозахисник, журналіст та військовослужбовець Максим Буткевич.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україні станом на липень вдалося повернути 3405 людей з російського полону.
Кількість загиблих внаслідок ракетної атаки у Дніпрі зросла до 5 людей – ОВА
У Дніпрі зросла кількість загиблих внаслідок нічної ракетної атаки, розповів голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«Збільшилася кількість загиблих у Дніпрі. На зараз їх п’ятеро. З-під завалів рятувальники дістали тіло чоловіка», – написав він.
Пізно ввечері 26 жовтня Росія завдала ракетного удару балістикою по Дніпру. Раніше було відомо про 4 загиблих.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Від початку доби вже відбулось 90 бойових зіткнень – Генштаб
На фронті від початку доби відбулися вже 90 бойових зіткнень, на семи напрямках бої досі тривають, «найгарячіша» ситуація нині на Покровському, йдеться у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.
«На Харківському напрямку за сьогодні відбулися вже сім бойових зіткнень. Чотири ворожі атаки в районах Вовчанська та Стариці українські оборонці на цей час відбили, ще три боєзіткнення біля Стариці досі тривають», – кажуть військові.
У Генштабі кажуть, що «на Куп’янському напрямку Сили оборони відбили п’ять штурмових дій російської армії поблизу Кіндрашівки, Синьківки, Кругляківки, Берестового і Першотравневого. Біля Кругляківки й Кіндрашівки точиться ще три бойові зіткнення. Росіяни активно застосовують авіацію».
«На Лиманському напрямку війська РФ за підтримки авіації атакують у районах Греківки, Макіївки, Тернів, Торського, Серебрянки та Григорівки. Усього від початку доби на цій ділянці фронту зафіксовані 12 бойових зіткнень, чотири з них досі тривають», – зазначили у відомстві.
У зведенні також йдеться, що «на Сіверському напрямку російська армія двічі атакувала в районі Білогорівки, одне боєзіткнення досі триває».
«На Покровському напрямку запеклі бої точаться в районах Воздвиженки, Миролюбівки, Променя, Лисівки, Крутого Яру, Миколаївки та Селидового. Від початку доби на цій ділянці фронту війська РФ здійснили вже 20 спроб штурмувати позиції Сил оборони. 12 ворожих атак українські захисники вже відбили», – кажуть у ЗСУ.
Сили РФ атакували Білозерку на Херсонщині, постраждала жінка – влада
Близько другої години дня сили РФ атакували Білозерку на Херсонщині, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.
«Унаслідок ворожого обстрілу постраждала 43-річна жінка. Її шпиталізували до лікарні з вибуховою та черепно-мозковою травмами, контузією, а також уламковим пораненням живота», – йдеться у повідомленні.
Медики надають потерпілій всю необхідну допомогу, уточнили в ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
РФ використала майже сотню «засобів повітряного нападу» минулої ночі – Повітряні сили ЗСУ
У ніч на 26 жовтня сили РФ атакували Україну ракетами різних типів, ударними БпЛА типу Shahed та дронами невстановленого типу, повідомляють Повітряні сили ЗСУ.
За повідомленням, радіотехнічні війська здійснили супровід 98 засобів повітряного нападу противника:
– трьох балістичних ракет Іскандер-М/KN-23 (із території окупованого Криму);
– двох керованих авіаційних ракет Х-59 (із повітряного простору Брянської області РФ);
– двох ракет невстановленого типу (із Бєлгородської області РФ);
– 91 БпЛА (райони пусків – Курськ, Орел).
«Повітряний напад відбиває авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України. Ракетами ворог вдарив по об’єктах цивільної інфраструктури Сумщини та Дніпра. На жаль, є загиблі серед цивільного населення», – вказують у Повітряних силах.
Військові заявили, що станом на 12:00 26 жовтня збили 44 дрони в дев’яти областях.
«Один БпЛА вийшов з повітряного простору в напрямку Білорусі. 44 російських безпілотники локаційно втрачено, ще один ворожий БпЛА – в повітряному просторі України», – вказано в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Уряд частково відновив бронювання військовозобов’язаних
Кабінет міністрів України на засіданні 25 жовтня погодив часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних. Про це сайт уряду повідомив зранку 26 жовтня.
Рішення передбачає, що працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін.
«Це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, в тому числі тих, які працюють на оборону», – вказала пресслужба уряду.
Вона нагадала, що до 15 листопада в Україні триває аудит підприємств, які отримали статус критично важливих за останні чотири місяці.
«Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань», – ідеться в повідомленні.
20 жовтня на порталі «Дія» тимчасово зупинили функцію бронювання працівників від мобілізації.
У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів готує зміни до підходу бронювання від мобілізації за принципом «Воюй або працюй».
«Не може бути, що хтось відкупився від захисту батьківщини. Оце ключовий принцип, це червона лінія», – наголосив Шмигаль.
Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк у середині серпня повідомив, що кількість заброньованих військовозобов’язаних в Україні становить близько 930 тисяч.
Як Італія допомагає у відбудові культурних пам’яток України
Італія – один із активних фінансових донорів України у відбудові архітектурних пам’яток, пошкоджених внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Уряд Джорджі Мелоні зобов’язався взяти під опіку насамперед історичні об’єкти міста Одеси та області. Перелік споруд для реконструкції ще визначають, а наразі триває часткове відновлення лише Спасо-Преображенського кафедрального собору. Підтримка від італійців уже надходить, однак кошти отримують із запізненням й ремонтні роботи в храмі сповільнені, говорять співрозмовники Радіо Свобода. Причина? Пояснюють: бюрократична тяганина. Водночас експерти визнають: про повноцінне відновлення українських міст доведеться дбати після війни.
Чому Одеса? Виділимо принаймні п’ять причин. Читайте і дивіться за лінком
Прокудін: на Херсонщині за добу загинули троє людей
У Херсонській області через російські обстріли упродовж минулої доби загинули троє людей, поранень зазнали семеро, серед яких одна дитина, повідомив зранку 26 жовтня голова ОВА Олександр Прокудін.
«Російські військові поцілили у поштове відділення; житлові квартали населених пунктів області, зокрема, пошкоджено багатоповерхівку та 17 приватних будинків. Також окупанти понівечили господарчі споруди та автомобілі», – вказав очільник області.
За його даними, обстрілів та авіаударів зазнали Херсон і ще 16 населених пунктів Херсонщини.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У Київській області вночі загинула жінка, поранений хлопчик – КМВА
У Київській області вночі 26 жовтня внаслідок російської атаки із застосуванням безпілотників є жертви, повідомив начальник ОВА Руслан Кравченко.
«Унаслідок атаки померла жінка 1968 року народження. Через падіння уламків ворожих цілей вона отримала поранення в області живота. Крім того, внаслідок атаки отримав незначні ушкодження хлопчик 13 років. Вся необхідна допомога була надана на місці», – поінформував чиновник.
За його даними, станом на 9:00 унаслідок падіння уламків збитих дронів є пошкодження 15 приватних будинків, трьох магазинів, одного багатоквартирного будинку та трьох підсобних приміщень у чотирьох районах області. Пошкоджено три автомобілі та лінію електропередач, повідомив Руслан Кравченко.
Росія ввечері 25 жовтня та вночі і зранку 26 жовтня атакувала Київ та область «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.