На межі Курської та Сумської області є можливість укріплювати лінію кордону по «нулю» – Демченко
На тій ділянці, де Сили оборони України ведуть операцію у Курській області, у прикордонників з’явилася можливість укріплювати лінію кордону по «нулю», розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
«На тому відтинку, де Сили оборони ведуть операцію у Курській області, у нас є можливість безпосередньо укріплювати лінію кордону по «нулю», для того, щоб наростити наші оборонні можливості», – розповів Демченко.
За його словами, «це важливо, бо на інших ділянках прикордонники роблять укріплення максимально наближено до кордону, залежно від місцевості та ситуації.
«Десь нам вдається це робити за кілька сотень метрів до кордону, а в деяких – і за кілька кілометрів», – зауважив Демченко.
Підсумки саміту БРІКС у Казані. Чи допоміг Путіну приїзд Ґутерріша?
«Ніде правди діти, російська пропаганда «відіграла» саміт БРІКС у Казані на всі 100 відсотків. До російського президента приїхали лідери країн Глобального Півдня, він проводив одну двосторонню зустріч за іншою. Родзинка на казанському торті – приїзд генерального секретаря ООН. Якщо потрібно було довести, що ніякої політичної ізоляції Росії немає і що зусилля Заходу по перетворенню Путіна на вигнанця з міжнародних форумів зазнали поразки, кращого саміту годі було й чекати. Але це тільки якщо погоджуватися із пропагандою», – зазначає політичний оглядач Віталій Портников у своїй статті.
Увесь текст за лінком
У Запоріжжі автопробігом і мітингом нагадали про долю українських військовополонених
26 жовтня у Запоріжжі пройшли акції на підтримку українських військових, що перебувають в полоні. У першій частині дня центральним проспектом міста відбувся відповідний автопробіг. Його учасники проїхалися Запоріжжям на авто з відповідними плакатами та прапорами підрозділів, до яких належать їхні близькі, що перебувають в полоні, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
«Чекаю сина ще з 22 року. остання звісточка була нещодавно – я знаю, де він знаходиться. Звільнені сказали. Не можемо розголошувати де він, але я знаю де він, знаю, що живий. Служив з 20 року. Боронили Маріуполь разом з іншими підрозділами. І як і всі, вони за наказом виходили в полон з «Азовсталі» під гарантії, які гарантували, що вони скоро вийдуть, 3-4 місяці, але, як бачите, 3 рік вже. Тому ми боремося, ми нагадуємо людям. Ми про своїх хлопців просто не даємо забувати. Ми акції робимо, щоб не дати забути», – розповіла учасниця автопробігу Наталя, яка чекає з полону сина, бійця 55 окремої артбригади.
У другій частині дня на одній з центральних площ міста відбувся мітинг на підтримку полонених. Його учасники прийшли скандували «Не мовчи – полон вбиває», «Наші серця в полоні», «Будь голосом полонених» тощо.
Окрім рідних та близьких полонених до акцій долучилися сім’ї вже звільнених з полону українських військових та небайдужі містяни.
«Слава Богу, і дякую всім, хто допоміг, але мій чоловік вже повернувся. Але ми виходимо тому, що ще багато хлопців з нашої частини 3029 теж знаходяться в полоні, і також дуже багато захисників Маріуполя, різні підрозділи, яких чекають вдома рідні. Ми їх всі дуже чекаємо, тому і виходимо за них, щоб вони якомога скоріше повернулися додому», – розповідала учасниця мітингу Наталя, яка прийшла на акцію, аби підтримати полонених побратимів свого чоловіка.
Акції на підтримку українських військовополонених щотижня відбуваються у різних українських містах. Цими вихідними такі заплановані у понад 20 містах, як-то Київ, Дніпро, Одеса тощо.
У рамках останнього обміну полоненими між Україною та РФ вдалося звільнити з російського полону 95 українців, серед них був правозахисник, журналіст та військовослужбовець Максим Буткевич.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україні станом на липень вдалося повернути 3405 людей з російського полону.
Кількість загиблих внаслідок ракетної атаки у Дніпрі зросла до 5 людей – ОВА
У Дніпрі зросла кількість загиблих внаслідок нічної ракетної атаки, розповів голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«Збільшилася кількість загиблих у Дніпрі. На зараз їх п’ятеро. З-під завалів рятувальники дістали тіло чоловіка», – написав він.
Пізно ввечері 26 жовтня Росія завдала ракетного удару балістикою по Дніпру. Раніше було відомо про 4 загиблих.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Від початку доби вже відбулось 90 бойових зіткнень – Генштаб
На фронті від початку доби відбулися вже 90 бойових зіткнень, на семи напрямках бої досі тривають, «найгарячіша» ситуація нині на Покровському, йдеться у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.
«На Харківському напрямку за сьогодні відбулися вже сім бойових зіткнень. Чотири ворожі атаки в районах Вовчанська та Стариці українські оборонці на цей час відбили, ще три боєзіткнення біля Стариці досі тривають», – кажуть військові.
У Генштабі кажуть, що «на Куп’янському напрямку Сили оборони відбили п’ять штурмових дій російської армії поблизу Кіндрашівки, Синьківки, Кругляківки, Берестового і Першотравневого. Біля Кругляківки й Кіндрашівки точиться ще три бойові зіткнення. Росіяни активно застосовують авіацію».
«На Лиманському напрямку війська РФ за підтримки авіації атакують у районах Греківки, Макіївки, Тернів, Торського, Серебрянки та Григорівки. Усього від початку доби на цій ділянці фронту зафіксовані 12 бойових зіткнень, чотири з них досі тривають», – зазначили у відомстві.
У зведенні також йдеться, що «на Сіверському напрямку російська армія двічі атакувала в районі Білогорівки, одне боєзіткнення досі триває».
«На Покровському напрямку запеклі бої точаться в районах Воздвиженки, Миролюбівки, Променя, Лисівки, Крутого Яру, Миколаївки та Селидового. Від початку доби на цій ділянці фронту війська РФ здійснили вже 20 спроб штурмувати позиції Сил оборони. 12 ворожих атак українські захисники вже відбили», – кажуть у ЗСУ.
Сили РФ атакували Білозерку на Херсонщині, постраждала жінка – влада
Близько другої години дня сили РФ атакували Білозерку на Херсонщині, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.
«Унаслідок ворожого обстрілу постраждала 43-річна жінка. Її шпиталізували до лікарні з вибуховою та черепно-мозковою травмами, контузією, а також уламковим пораненням живота», – йдеться у повідомленні.
Медики надають потерпілій всю необхідну допомогу, уточнили в ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
РФ використала майже сотню «засобів повітряного нападу» минулої ночі – Повітряні сили ЗСУ
У ніч на 26 жовтня сили РФ атакували Україну ракетами різних типів, ударними БпЛА типу Shahed та дронами невстановленого типу, повідомляють Повітряні сили ЗСУ.
За повідомленням, радіотехнічні війська здійснили супровід 98 засобів повітряного нападу противника:
– трьох балістичних ракет Іскандер-М/KN-23 (із території окупованого Криму);
– двох керованих авіаційних ракет Х-59 (із повітряного простору Брянської області РФ);
– двох ракет невстановленого типу (із Бєлгородської області РФ);
– 91 БпЛА (райони пусків – Курськ, Орел).
«Повітряний напад відбиває авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України. Ракетами ворог вдарив по об’єктах цивільної інфраструктури Сумщини та Дніпра. На жаль, є загиблі серед цивільного населення», – вказують у Повітряних силах.
Військові заявили, що станом на 12:00 26 жовтня збили 44 дрони в дев’яти областях.
«Один БпЛА вийшов з повітряного простору в напрямку Білорусі. 44 російських безпілотники локаційно втрачено, ще один ворожий БпЛА – в повітряному просторі України», – вказано в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Уряд частково відновив бронювання військовозобов’язаних
Кабінет міністрів України на засіданні 25 жовтня погодив часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних. Про це сайт уряду повідомив зранку 26 жовтня.
Рішення передбачає, що працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін.
«Це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, в тому числі тих, які працюють на оборону», – вказала пресслужба уряду.
Вона нагадала, що до 15 листопада в Україні триває аудит підприємств, які отримали статус критично важливих за останні чотири місяці.
«Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань», – ідеться в повідомленні.
20 жовтня на порталі «Дія» тимчасово зупинили функцію бронювання працівників від мобілізації.
У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів готує зміни до підходу бронювання від мобілізації за принципом «Воюй або працюй».
«Не може бути, що хтось відкупився від захисту батьківщини. Оце ключовий принцип, це червона лінія», – наголосив Шмигаль.
Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк у середині серпня повідомив, що кількість заброньованих військовозобов’язаних в Україні становить близько 930 тисяч.
Як Італія допомагає у відбудові культурних пам’яток України
Італія – один із активних фінансових донорів України у відбудові архітектурних пам’яток, пошкоджених внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Уряд Джорджі Мелоні зобов’язався взяти під опіку насамперед історичні об’єкти міста Одеси та області. Перелік споруд для реконструкції ще визначають, а наразі триває часткове відновлення лише Спасо-Преображенського кафедрального собору. Підтримка від італійців уже надходить, однак кошти отримують із запізненням й ремонтні роботи в храмі сповільнені, говорять співрозмовники Радіо Свобода. Причина? Пояснюють: бюрократична тяганина. Водночас експерти визнають: про повноцінне відновлення українських міст доведеться дбати після війни.
Чому Одеса? Виділимо принаймні п’ять причин. Читайте і дивіться за лінком
Прокудін: на Херсонщині за добу загинули троє людей
У Херсонській області через російські обстріли упродовж минулої доби загинули троє людей, поранень зазнали семеро, серед яких одна дитина, повідомив зранку 26 жовтня голова ОВА Олександр Прокудін.
«Російські військові поцілили у поштове відділення; житлові квартали населених пунктів області, зокрема, пошкоджено багатоповерхівку та 17 приватних будинків. Також окупанти понівечили господарчі споруди та автомобілі», – вказав очільник області.
За його даними, обстрілів та авіаударів зазнали Херсон і ще 16 населених пунктів Херсонщини.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У Київській області вночі загинула жінка, поранений хлопчик – КМВА
У Київській області вночі 26 жовтня внаслідок російської атаки із застосуванням безпілотників є жертви, повідомив начальник ОВА Руслан Кравченко.
«Унаслідок атаки померла жінка 1968 року народження. Через падіння уламків ворожих цілей вона отримала поранення в області живота. Крім того, внаслідок атаки отримав незначні ушкодження хлопчик 13 років. Вся необхідна допомога була надана на місці», – поінформував чиновник.
За його даними, станом на 9:00 унаслідок падіння уламків збитих дронів є пошкодження 15 приватних будинків, трьох магазинів, одного багатоквартирного будинку та трьох підсобних приміщень у чотирьох районах області. Пошкоджено три автомобілі та лінію електропередач, повідомив Руслан Кравченко.
Росія ввечері 25 жовтня та вночі і зранку 26 жовтня атакувала Київ та область «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
На фронті відбулося майже 200 бойових зіткнень за добу – Генштаб ЗСУ
Упродовж доби 25 жовтня на фронті зафіксовано 192 бойових зіткнення, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
«За уточненою інформацією, вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах чотирьох ракетних ударів із застосуванням восьми ракет, а також 91 авіаудар, скинув 139 КАБів. Крім цього, здійснив понад 4300 обстрілів, з них 142 – із реактивних систем залпового вогню… Вчора авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали 13 ударів по районах зосередження особового складу і озброєння та військової техніки противника, один удар по артилерійських системах», – ідеться в ранковому зведенні.
Як і в попередні тижні, найнапруженіша ситуація зберігається на Покровському та Курахівському напрямках.
«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 46 штурмових і наступальних дій поблизу населених пунктів Лисівки, Селидового та Миролюбівки. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 41 атаку поблизу Гострого, Катеринівки та Новодмитрівки», – інформують українські військові.
Також бої тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Придніпровському напрямках.
«На кордоні з Сумською та Чернігівською областями противник з території РФ активно застосовує керовані авіабомби та ударні БпЛА по районах українських населених пунктів, здійснює артилерійські обстріли. Також російські КАБи вибухають і на території Курської області РФ, де триває операція наших військ. За наявною інформацією, за добу ворог завдав 35 авіаційних ударів, використавши при цьому 47 керованих авіабомб», – повідомляє український Генштаб.
Число постраждалих у Дніпрі зросло до 19 – влада
До 19 зросло число людей, постраждалих унаслідок ракетного удару по Дніпру, завданого російськими військовими пізно ввечері 25 жовтня, повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Кількість загиблих не змінилася, їх троє, серед них є дитина.
Восьмеро постраждалих госпіталізовані, уточнив Лисак.
«Знищені житлова двоповерхівка та гараж. Пошкоджені 13 багатоквартирних і два приватні будинки, 30 авто. Понівечено корпуси лікарні. Щойно пролунали вибухи, на допомогу людям примчали всі служби – ДСНС, «швидка», поліція. Працюють і благодійники. Організовані гаряче харчування та напої. Також місцевим жителям надавали психологічну підтримку. Комунальники вивезли вже 80 тонн будівельного сміття», – додав високопосадовець.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати Росії: 1690 військових за добу
Втрати Росії за час повномасштабного вторгнення в Україну сягнули близько 685 910 військових, зокрема 1630 осіб РФ втратила за останню добу – такі дані станом на ранок 26 жовтня навів український Генштаб.
Щодо втрат російської техніки, то, за даними українського командування, вони такі:
- танки ‒ 9109 (+12 – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 18332 (+45)
- артилерійські системи – 19782 (+29)
- РСЗВ – 1240 (+2)
- засоби ППО ‒ 984 (+2)
- літаки – 369
- гелікоптери – 329
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 17726 (+56)
- крилаті ракети ‒ 2625
- кораблі /катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 27460 (+95)
- спеціальна техніка ‒ 3541 (+6).
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.
Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».
Влада: в Ірпені на Київщині через падіння уламків «Шахеда» спалахнув двоповерховий гараж
На Київщині, в місті Ірпінь, через падіння уламків збитого «Шахеда» сталось загоряння нежитлової будівлі, повідомив мер Олександр Маркушин.
За його даними, станом на 01:00 без жертв. Всі служби на місці, гасять пожежу, розбирають завали.
Крім того, голова Київської ОВА Руслан Кравченко зазначив, що «пожежа у двоповерховому гаражі, прибудованому до хостела, вогонь локалізовано».
Росія ввечері 25 жовтня атакувала Київ та область «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Україна і Болгарія почали переговори щодо безпекової угоди – ОП
Представники України та Болгарії провели перший раунд переговорів щодо укладення двосторонньої безпекової угоди, йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента.
«Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів перший раунд переговорів з болгарською стороною щодо укладення двосторонньої безпекової угоди», – інформують в ОП.
Крім того, відомо, що «Україна та Болгарія розпочали роботу над проєктом документа й узгодили його ключові положення».
«Україна вже уклала 27 угод на виконання спільної декларації «Групи семи». Дуже важливо мати такий документ з Болгарією як нашим стратегічним партнером у Чорноморському регіоні», – наголосив Жовква.
В ОП зазначили, що «сторони узгодили подальший графік перемовин, щоб якнайшвидше підготувати фінальний текст угоди».
Від початку повномасштабного вторгнення РФ західні партнери надають військову допомогу Україні. Протягом цього року Київ уклав безпекові угоди з низкою країн – вони, серед іншого, передбачають надання безпекової допомоги. Також Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.
Удар по Дніпру: загинули троє людей, понад 10 постраждалих – ОВА
У Дніпрі внаслідок ракетної атаки РФ загинуло троє людей, серед яких двоє жінок, розповів голова ОВА Сергій Лисак.
«Постраждалих – 10. Поранень також зазнав 17-річний хлопець. Госпіталізований в стані середньої тяжкості», – зазначив місцевий чиновник.
Згодом голова ОВА зазначив, що через атаку РФ вже загинуло троє людей, а 13 постраждало, серед них троє дітей.
Пізно ввечері 26 жовтня Росія завдала ракетного удару балістикою по Дніпру.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Влада: через влучання російського дрона в багатоповерхівку загинула дівчинка, 5 постраждалих
Унаслідок влучання російського дрона в багатоповерховий житловий будинок у Києві одна людина загинула, 5 поранених, йдеться у повідомленні КМВА.
Спочатку було відомо про двох постраждалих, згодом про 4.
«За попередньою інформацією внаслідок атаки російських дронів по Києву одна людина загинула, ще двоє постраждали», – написав очільник КМВА Сергій Попко.
Пізніше мер Києва Віталій Кличко уточнив, що кількість постраждалих через атаку зросла до 5 людей. Відомо, що загинула дівчинка 2009 року народження. На місці для мешканців будинку розгорнули мобільний намет для надання необхідної допомоги.
Росія ввечері 25 жовтня атакувала Київ «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Мер також розповів, що в будинку в Соломʼянському районі, куди влучив дрон, пошкоджені квартири на 17, 18, 19 поверхах. Рятувальники вивели з будівлі понад сотню людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Кличко: відомо про двох постраждалих через влучання дрона в будинок у Києві
Наразі відомо про двох поранених внаслідок удару безпілотника по житловому будинку в Києві, повідомив міський голова столиці Віталій Кличко.
«Наразі двоє постраждалих у будинку в Соломʼянському районі. Обом медики надали допомогу на місці», – написав він у своєму телеграм-каналі.
Кличко додав, що біля будинку чергують бригади швидкої допомоги.
Росія ввечері 25 жовтня атакувала Київ «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Згодом мер уточнив, що в будинку в Соломʼянському районі, куди влучив дрон, пошкоджені квартири на 17, 18, 19 поверхах. Рятувальники вивели будівлі понад сотню людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Києві затримали помічника начальника Подільського ТЦК
У Києві правоохоронці затримали помічника начальника Подільського районного ТЦК, йдеться у повідомленні Київського міського ТЦК та СП.
Як зазначили у ТЦК, «чоловіка затримали 24 жовтня співробітники Служби безпеки».
«Він за грошову винагороду запропонував фігуранту кримінального провадження уникнути штрафів за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Також затриманий хотів допомогти фігуранту отримати незаконну відстрочку від мобілізації», – стверджують у територіальному центрі комплектування.
У відомстві кажуть, що «вже відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем)».
У серпні Державне бюро розслідувань повідомило, що з 24 лютого 2022 року його працівники вели 408 кримінальних проваджень, повʼязаних із роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У бюро повідомляли, що вже доведені судом суми одержаної неправомірної вигоди під час махінацій у ТЦК становлять 114 мільйонів гривень.