Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки ракетного обстрілу Харкова, 15 вересня 2024 року
Наслідки ракетного обстрілу Харкова, 15 вересня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Російський МіГ-31К над акваторією Чорного моря». В Україні оголошували масштабну тривогу

В усіх областях України після 11-ої години 26 грудня оголосили повітряну тривогу.

Як повідомили Повітряні сили Збройних сил України, це пов’язано з тим, що над акваторією Чорного моря зафіксували російський МіГ-31К.

Цей літак – потенційний носій гіперзвукової ракети Х-47м2 «Кинджал».

Згодом у Повітряних силах повідомили про запуск російської ракети в напрямку Запоріжжя і Дніпра. Повідомлень про влучання не було.

Близько 12:50 оголосили про відбій загрози по МіГ-31К. Водночас Повітряні сили повідомили, що активність російської тактичної авіації на сході й півдні залишається, є загроза застосування авіаційних засобів ураження.

Раніше сьогодні повітряну тривогу вже оголошували в Києві й низці областей – через загрозу застосування балістичного озброєння для півночі, сходу, центру.

Російські війська з вечора 25 грудня до 3:00 26 грудня атакували Україну з південно-східного напрямку ударними БПЛА Shahed, 13 із яких збили українські військові.

Військові РФ регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ – атакують українські регіони. Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Над портом Феодосії після вибуху висів густий дим, у будинках вибите скло – фото

У Феодосії в окупованому Росією Криму після вибуху, що пролунав вночі, над портом довгий час висіли густі клуби диму, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

За словами очевидців, вибух був настільки сильним, що його звук розбудив жителів у різних частинах міста.

Внаслідок вибуху в центрі Феодосії вибите скло у багатьох будинках, також повідомляє кореспондент Крим.Реалії. Найбільше постраждали установи, розташовані в історичних будинках на вулицях, що прилягають до міської набережної.

За повідомленням, у порту працюють співробітники МНС та російські силовики. Комунальні служби розпочали прибирання скла на вулицях.

У ніч на 26 грудня командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що українські сили знищили російський великий десантний корабель «Новочеркаськ» під час удару в окупованому Криму. Подробиць він не повідомив.

Пізніше у Повітряних силах ЗСУ уточнили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнюють.

Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов підтвердив атаку в районі Феодосії і повідомив, що територія порту оточена. Пізніше він заявив, що загинула одна людина, ще двоє – поранені, пошкоджені шість будинків, у яких вибиті вікна.

Міністерство оборони Росії підтвердило, що минулої ночі в порту Феодосії в окупованому Криму був пошкоджений російський великий десантний корабель «Новочеркаськ». Як повідомляють російські агенції, зокрема «Интерфакс» і «РИА Новости» з посиланням на дані Міноборони РФ, корабель був пошкоджений внаслідок удару ЗСУ із застосуванням авіаційних керованих ракет.

ДПСУ: щоденно близько 100 чоловікам прикордонники відмовляють в перетині кордону на виїзд

Прикордонники щоденно відмовляють в перетині кордону на виїзд близько 100 чоловікам, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину.

Як повідомляє у телеграмі пресслужба Держприкордонслужби, з початку цього року правоохоронці розпочали понад 1600 кримінальних проваджень на основі повідомлень від прикордонників – порівняно з 2022 роком кількість таких правопорушень зменшилася.

«Більшість порушників правоохоронці затримують поза пунктами пропуску. У пунктах пропуску порушники переважно намагаються імітувати наявність підстав легального виїзду. Прикордонники щоденно відмовляють в перетині кордону на виїзд близько 100 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину», – йдеться у повідомленні.

Прикордонники заявляють про викриття з початку року понад 220 груп, які незаконно переправляли чоловіків за кордон.

Крім того, загалом через зловживання системою «Шлях» тимчасово скасовано доступ до системи 85 ліцензіатам, додають у ДПСУ.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Відтоді на території України діють обмеження щодо виїзду чоловіків за кордон – військовозобовʼязаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати межі України.

Цивільний житель загинув через обстріл РФ села на Харківщині – поліція

Цивільний чоловік загинув внаслідок удару по селу Подоли Куп’янського району Харківської області, здійсненого російськими військами в ніч на 26 грудня, повідомив відділ комунікацій Головного управління Нацполіції в Харківській області.

За повідомленням, обстрілами був пошкоджений приватний будинок, під завалами якого рятувальники виявили тіло чоловіка.

У поліції повідомили, що протягом минулої доби військові РФ завдавали удари по населених пунктах Харківського, Богодухівського, Чугуївського і Куп’янського районів.

«Понад 15 населених пунктів окупанти обстріляли з артилерії і мінометів. Під обстрілами були села Ветеринарне Харківського району, Івашки, Уди Богодухівського району, Вовчанськ, Бударки Чугуївського району, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка Куп'янського району та інші населені пункти. У місті Вовчанськ пошкоджене приватне домоволодіння та господарчі споруди. У селі Піщане Куп'янського району постраждав 63-річний місцевий житель. Його доставили до медичного закладу», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

КМВА попереджає про військові навчання цього тижня в різних районах Києва

Київська міська військова адміністрація попереджає про військові навчання в різних районах Києва з 25 по 28 грудня.

«Угрупування сил і засобів оборони міста Києва у взаємодії з Київською міською військовою адміністрацією, патрульною і національною поліцією та іншими структурними підрозділами проводитимуть навчання в різних районах столиці з 25 по 28 грудня», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в телеграмі.

Ці навчання передбачають розгортання тимчасових блокпостів, встановлення обмежувальних знаків, елементів інженерних загороджень. У КМВА кажуть, що відбувається відпрацювання перевірки транспорту, документів, елементів захисту блокпосту, певні демонстраційні, пошукові та контрдиверсійні заходи.

Керівник КМВА Сергій Попко зауважує, що завдання навчання – удосконалення системи управління, організації, ефективної взаємодії для забезпечення громадської безпеки (у випадку загострення ситуації) та певні заходи щодо захисту цивільного населення.

Загрози для столиці і її жителів досі існують, кажуть військові.

Українські військові регулярно проводять навчання, в тому числі в межах міста. Перед цим навчання військових проходили в Дарницькому районі Києва з 11 по 14 грудня.

Наприкінці серпня Київрада збільшила фінансування міської цільової програми «Захисник Києва» на 2022-2024 роки на 100 млн гривень. У Київраді пояснили, що це рішення дозволить посилити обороноздатність та безпеку в столиці України.

У Повітряних силах заперечили заяву Міноборони Росії про знищення двох Су-24 під час атаки на Феодосію

У Повітряних силах Збройних сил України заперечили заяву Міноборони Росії про нібито знищення двох українських літаків Су-24 під час атаки на Феодосію в окупованому Криму, внаслідок якої був уражений російський великий десантний корабель «Новочеркаськ». Про це в ефірі Радіо Свобода (програма Свобода. Ранок) заявив речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

«Звісно, що не підтверджую. Вони ж кожного дня знищують по п’ять наших літаків у себе у зведеннях. Тому жодних варіантів – тут вірити не потрібно. Су-24М – це літаки бригади тактичної авіації, у Старокостянтинові місце дислокації літаків. Зрозуміло, що зараз авіація не сидить вдома, зараз авіація на оперативних аеродромах виконує ті бойові завдання. Звісно, що Росія намагатиметься вкласти населенню факти про знищення нашої авіації. Пакет літаків вони знищують у себе в зведеннях. Це не те, щоб якісь ЗМІ писали чи телеграм-канали, а це офіційні їхні зведення, фейкові. Там у місяць виходить весь бойовий склад авіації. Попри те, вони почали вже F-16 знищувати. Тому вірити російським заявам про якісь-там знищені літаки, не варто», – сказав Ігнат.

Щодо того, чи міг уражений російський корабель використовуватися для перевезення зброї, речник командування Повітряних сил зазначив, що «вибух зумовлений не просто підривом чогось незначного».

«Це детонація боєприпасів, великий десантний корабель використовується для перевезення як техніки й озброєння, так і для особового складу. Він тому і називається десантний, щоби навантажити свої відсіки і переміститися швидше від одного берега на другий. Цей корабель міг використовуватися для перевезення вантажів до портів окупованих територій, зокрема на Запорізькому напрямку, також міг перевозити у Феодосію чи інші порти боєприпаси, зокрема і «Шахеди». Ворог атакує постійно «Шахедами», і знищення великої партії, будемо сподіватися, що це велика партія, може дати нам певний карт-бланш, як то кажуть», – сказав він.

На запитання ведучої про те, якими саме ракетами був уражений корабель «Новочеркаськ», Юрій Ігнат відповів: «крилатими» і додав: «Зараз журналісти будуть питати: нашими чи партнерськими. Кожен виробник хоче бачити результат своєї роботи, отакий власне результат, як звісно і рекламу свого озброєння. У нас є Storm Shadow, є Scalp на озброєнні, які нам передають партнери. Звичайно, нам хотілось би мати німецьку ракету Taurus – це крилата ракета з більшою дальністю».

Щодо того, наскільки складна і небезпечна така операція для Повітряних сил, Юрій Ігнат зауважив, що в російських сил «є дуже серйозне ППО».

«Захист безумовно у них є. Не потрібно бути наївними і думати, що у них немає ППО. Там є дуже серйозне ППО. Його треба подолати з допомогою певних тактичних прийомів, які застосовують Повітряні сили, можна завдяки західному озброєнню. Ми це вже неодноразово бачили – флагман флоту крейсер «Москва». Було проведено блискучу спецоперацію, завдано ударів, власне перехитрили росіян і продовжуємо це робити і зараз. Західне озброєння плюс гарно сплановані тактичні операції приводять до результату», – сказав він.

У ніч на 26 грудня командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що українські сили знищили російський великий десантний корабель «Новочеркаськ» під час удару в окупованому Криму. Подробиць він не повідомив.

Пізніше у Повітряних силах ЗСУ уточнили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнюють.

Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов підтвердив атаку в районі Феодосії і повідомив, що територія порту оточена. Пізніше він заявив, що загинула одна людина, ще двоє – поранені, пошкоджені шість будинків, у яких вибиті вікна.

«На даний момент детонація припинилася, пожежа локалізована. На місці працюють усі профільні служби. Мешканців кількох будинків буде відселено», – написав він у телеграмі.

Міністерство оборони Росії підтвердило, що минулої ночі в порту Феодосії в окупованому Криму був пошкоджений російський великий десантний корабель «Новочеркаськ». Як повідомляють російські агенції, зокрема «Интерфакс» і «РИА Новости» з посиланням на дані Міноборони РФ, корабель був пошкоджений внаслідок удару ЗСУ із застосуванням авіаційних керованих ракет.

Крім того, в російському міністерстві заявили, що нібито були збиті два українські Су-24, які здійснювали пуск авіаційних керованих ракет.

Вночі надходили повідомлення про вибухи в порту в окупованій Феодосії. Телеграм-канал «Кримський вітер» із посиланням на своїх підписників із Феодосії повідомив, що перші вибухи пролунали о 2:49 – 2:50 за місцевим часом, після чого на кораблі почалася пожежа, а о 3:31 «пролунав великий вибух, від якого в найближчих до порту будинках вилетіли вікна». Після цього, за повідомленням, розпочалася детонація боєприпасів.

За деякими даними, на борту ВДК «Новочеркаськ» могли бути «Шахеди». Ці дані поки офіційно не підтверджені, перевірити їх незалежно редакція наразі не може. Російські військові атакують цими іранськими дронами територію України, запускаючи їх, зокрема, з окупованого Криму.

У Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу – загроза балістики (відбій)

У Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу.

Про небезпеку повідомили у Київській, Черкаській, Полтавській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській областях.

Повітряні сили ЗСУ попереджають про загрозу застосування балістичного озброєння для півночі, сходу, центру.

ОНОВЛЕННЯ! О 10:10 в регіонах поли оголошувати відбій.

Російські війська з вечора 25 грудня до 3:00 26 грудня атакували Україну з південно-східного напрямку ударними БПЛА Shahed, 13 із яких збили українські військові.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ – атакують українські регіони. Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Міноборони Росії підтвердило пошкодження свого військового корабля, про знищення якого заявили в ЗСУ

Міністерство оборони Росії підтвердило, що минулої ночі в порту Феодосії в окупованому Криму був пошкоджений російський великий десантний корабель «Новочеркаськ», про знищення якого раніше сьогодні заявили українські сили.

Як повідомляють російські агенції, зокрема «Интерфакс» і «РИА Новости» з посиланням на дані Міноборони РФ, корабель був пошкоджений внаслідок удару ЗСУ із застосуванням авіаційних керованих ракет.

У ніч на 26 грудня командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що українські сили знищили російський великий десантний корабель «Новочеркаськ» під час удару в окупованому Криму. Подробиць він не повідомив.

Пізніше у Повітряних силах ЗСУ уточнили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнюють.

Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов підтвердив атаку в районі Феодосії і повідомив, що територія порту оточена. Пізніше він заявив, що загинула одна людина, ще двоє – поранені, пошкоджені шість будинків, у яких вибиті вікна.

«На даний момент детонація припинилася, пожежа локалізована. На місці працюють усі профільні служби. Мешканців кількох будинків буде відселено», – написав він у телеграмі.

Вночі надходили повідомлення про вибухи в порту в окупованій Феодосії. Телеграм-канал «Кримський вітер» із посиланням на своїх підписників із Феодосії повідомив, що перші вибухи пролунали о 2:49 – 2:50 за місцевим часом, після чого на кораблі почалася пожежа, а о 3:31 «пролунав великий вибух, від якого в найближчих до порту будинках вилетіли вікна». Після цього, за повідомленням, розпочалася детонація боєприпасів.

За деякими даними, на борту ВДК «Новочеркаськ» могли бути «Шахеди». Ці дані поки офіційно не підтверджені, перевірити їх незалежно редакція наразі не може. Російські військові атакують цими іранськими дронами територію України, запускаючи їх, зокрема, з окупованого Криму.

17 листопада речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук заявив, що можливості сил РФ у Чорному морі останнім часом «значно зменшилися» завдяки роботі українських Сил оборони. Російські військові змушені «триматися якнайдалі та значно обмежені у своїх діях». За його словами, російський флот зазнав «серйозних збитків» – зокрема, було знищено 15 кораблів, 12 – пошкоджено.

У Британії перша група українських пілотів завершила базову підготовку до польотів на F-16

Перша група українських пілотів після завершення базової програми підготовки у Великій Британії навчається керувати винищувачами F-16 у Данії, повідомляє пресслужба британського уряду.

За повідомленням, група була сформована з шести досвідчених українських бойових пілотів, які пройшли спеціальну авіаційну підготовку з англійської мови з метою підвищення їхньої здатності брати участь у тренуваннях, ще десять українських пілотів-стажерів взяли участь у мовній підготовці і залишаються у Британії для продовження практичної базової льотної підготовки, а також для опанування таких важливих навичок як авіаційна медицина і тренувань у центрифугах.

У британському уряді зазначають, що пілоти, які проходять базову льотну підготовку, проводять практичні заняття на літаках Grob Tutor, вивчаючи загальні процедури управління, пілотування за приладами, навігацію на середньому та низькому рівнях, а також польоти в строю.

Паралельно з підготовкою пілотів десятки українських авіаційних техніків також проходять підготовку з англійської мови, орієнтовану на інженерні спеціальності, додають в уряді Британії.

Після завершення навчання в Британії пілоти пройдуть підготовку з поглибленої льотної підготовки в іншій європейській країні. Це підготує їх до навчання на літаках F-16 під наглядом Данії, Нідерландів і США, які очолюють Коаліцію з посилення потенціалу ВПС.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським 22 грудня заявив, що Нідерланди готують перші 18 винищувачів F-16 для передачі Україні. Після цього в Інституті вивчення війни повідомили, що Україна, найімовірніше, отримає першу партію винищувачів F-16 до кінця 2023 року.

Україна неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

Київ отримав від союзників обіцянки передати сучасні винищувачі F-16. Нині українські льотчики проходять навчання на F-16. Типовий курс підготовки на F-16 триває близько шести місяців. Однак офіційні особи США зазначили, що українські пілоти навряд чи будуть слідувати стандартній моделі, оскільки курс відповідатиме потребам України в захисті неба від російських літаків, безпілотників і ракет.

Очікується, що після закінчення тренувальних місій Україна отримає ці літаки від західних партнерів. Данія заявила, що передасть Києву першу партію F-16 навесні 2024 року.

«Філігранна робота». Як ЗСУ знищили корабель РФ «Новочеркаськ»: деталі

  • «Новочеркаськ» пішов вслід за «Москвою»?

В окупованому Криму знищено великий десантний корабель РФ «Новочеркаськ», який ймовірно привіз іранські дрони. Цю інформацію підтвердив командувач повітряних сил України Микола Олещук. Він подякував пілотам та усім причетним за «філігранну роботу».

Що відомо про спецоперацію у Феодосії?

  • Різдво на фронті. Мар'їнка окупована?

Протягом минулої доби на фронті було 98 бойових зіткнень, українські військові відбивали атаки російських сил на вісьмох напрямках, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України у ранковому зведенні 26 грудня.

Речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун ці заяви заперечив. «Бої за Мар’їнку тривають. Наразі наші військовослужбовці перебувають в адміністративних кордонах Мар’їнки, але місто вщент знищене. Але говорити про повне захоплення Мар’їнки некоректно», – сказав він в ефірі телемарафону.

Говорячи про ситуацію в Авдіївці, Штупун сказав, що Збройні сили продовжують тримати оборону в місті.

  • Законопроєкт про мобілізацію: які зміни?

Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни в мобілізації. Пропонують скасувати строкову службу, статус «обмежено придатний» та можуть запровадити обмеження у користуванні власним майном, якщо резервісти не явилися в частину. Повістка тепер може бути вручена в тому числі в електроному вигляді.

Про нові правила і обмеження, про ротацію і рекрутинг говоримо далі.

  • Протести у Сербії

У Сербії після виборів спалахнули протести. До прихильників проєвропейської опозиції в антиурядових мітингах долучилися студентські групи. Люди заблокували вулиці біля

Про це і не тільки дивіться у програмі Свобода. Ранок:

Понад тисяча військових, 22 танки, корабель – Генштаб ЗСУ про втрати Росії за добу

Росія під час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 354 960 своїх військових, зокрема 1010 – за останню добу, свідчать дані українського Генштабу, наведені станом на ранок 26 грудня.

Серед інших втрат Росії українська сторона повідомила про такі:

  • танки – 5899 (22 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини – 10956 (+37)
  • артилерійські системи – 8366 (+19)
  • РСЗВ – 934
  • засоби ППО – 614 (+1)
  • літаки – 329
  • гелікоптери – 324
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 6458 (+22)
  • крилаті ракети – 1618 (+1)
  • кораблі /катери – 23 (+1)
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 11109 (+34)
  • спеціальна техніка – 1239 (+5).

Україна і Росія майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих понад рік тому, Київ цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

27 листопада розвідка Великої Британії повідомила, що за шість тижнів, ймовірно, спостерігався один із найвищих показників втрат серед особового складу у армії РФ за всю війну в Україні.

Тяжкі втрати, за даними британської сторони, багато в чому були спричинені наступом Росії на Авдіївку. Раніше періодом із найвищою смертністю для Росії був березень 2023 року в розпал російського наступу на Бахмут.

У Білому домі 12 грудня заявили, що російські військові продовжують зазнавати великих втрат у війні, та, попри це, вони мають намір продовжувати наступальні операції. Як свідчать розвіддані США, оприлюднені 12 грудня, від моменту початку наступу в жовтні російська армія втратила понад 13 тисяч військових уздовж лінії Авдіївка-Новопавлівка і понад 220 бойових машин, що еквівалентно шістьом маневреним батальйонам лише у техніці.

Водночас агентство Reuters із посиланням на джерело, знайоме з розвідданими, 12 грудня повідомило, що, згідно з розсекреченим звітом розвідки США, повномасштабна війна проти Україні коштувала Росії 315 тисяч убитих і поранених військових, або майже 90 відсотків особового складу, який вона мала на момент початку вторгнення.

За повідомленням, втрати Москви в особовому складі й бронетехніці відкинули модернізацію російського війська на 18 років назад.

ВМС після даних про знищення російського ВДК: у Чорному й Азовському морях кораблі РФ не чергують

У Чорному й Азовському морях станом на 08:00 26 грудня немає на чергуванні російських військових кораблів, повідомили Військово-морські сили Збройних сил України.

«У Середземному морі – чотири ворожі кораблі, серед яких – два носії крилатих ракет «Калібр», загальний залп – до 16 ракет», – йдеться в повідомленні.

У ніч на 26 грудня командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що українські сили знищили російський великий десантний корабель «Новочеркаськ» під час удару в окупованому Криму. Подробиць він не повідомив.

Пізніше у Повітряних силах ЗСУ уточнили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнюють.

Міноборони Росії ситуацію поки що не коментувало. Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов підтвердив атаку в районі Феодосії і повідомив, що територія порту оточена.

«На даний момент детонація припинилася, пожежа локалізована. На місці працюють усі профільні служби. Мешканців кількох будинків буде відселено», – написав він у телеграмі.

Вночі надходили повідомлення про вибухи в порту в окупованій Феодосії. Телеграм-канал «Кримський вітер» із посиланням на своїх підписників із Феодосії повідомив, що перші вибухи пролунали о 2:49 – 2:50 за місцевим часом, після чого на кораблі почалася пожежа, а о 3:31 «пролунав великий вибух, від якого в найближчих до порту будинках вилетіли вікна». Після цього, за повідомленням, розпочалася детонація боєприпасів.

За деякими даними, на борту ВДК «Новочеркаськ» могли бути «Шахеди». Ці дані поки офіційно не підтверджені, перевірити їх незалежно редакція наразі не може. Російські військові атакують цими іранськими дронами територію України, запускаючи їх, зокрема, з окупованого Криму.

17 листопада речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук заявив, що можливості сил РФ у Чорному морі останнім часом «значно зменшилися» завдяки роботі українських Сил оборони. Російські військові змушені «триматися якнайдалі та значно обмежені у своїх діях». За його словами, російський флот зазнав «серйозних збитків» – зокрема, було знищено 15 кораблів, 12 – пошкоджено.

Військові повідомили про влучання на Одещині й Миколаївщині внаслідок удару РФ

В Одеській і Миколаївській областях вночі були влучання російських дронів, повідомили в оперативному командуванні «Південь» вранці 26 грудня.

«В Одеському районі ворог поцілив по відкритій території одного з інфраструктурних об’єктів. Виниклу пожежу оперативно ліквідовано. Люди не постраждали. На Миколаївщині влучанням у промисловий об’єкт пошкоджено складські будівлі. Постраждалих не зафіксовано», – йдеться в повідомленні.

Військові уточнили, що загарбники атакували південь України з окупованого Криму і східного узбережжя Азовського моря.

«За дві хвилі атак протяжністю дві і чотири години нашим підрозділам протиповітряної оборони вдалось знищити дев’ять ударних БпЛА типу Shahed-131/136: по чотири в Одеській і Миколаївській областях й один – на Херсонщині», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні Повітряні сили ЗСУ повідомили про збиття вночі і ввечері 25 грудня 13 із 19 запущених Росією «Шахедів» у межах Одеської, Херсонської, Миколаївської і Хмельницької областей.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Генштаб ЗСУ: на фронті було 98 бойових зіткнень, 40 атак відбили на Авдіївському напрямку

Протягом минулої доби на фронті було 98 бойових зіткнень, українські військові відбивали атаки російських сил на вісьмох напрямках, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України у ранковому зведенні 26 грудня.

«Загалом ворог завдав один ракетний і 42 авіаційних ударів, здійснив 56 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ і населених пунктах», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, найбільше російських атак – 40 – українські військові відбили на Авдіївському напрямку, де загарбники «не полишають спроб оточити Авдіївку», на Лиманському напрямку Сили оборони України відбили 29 атак російських військ у районі Серебрянського лісництва Луганської області і Веселого Донецької області.

Читайте також: Війська РФ на Таврійському напрямку продовжують піхотні атаки і збільшили активність артилерії – Тарнавський

Крім того, за повідомленням, українські військові відбили російські атаки на Куп’янському, Бахмутському, Мар’їнському, Шахтарському, Запорізькому напрямках.

«На Херсонському напрямку Сили оборони продовжують заходи із розширення плацдарму. Незважаючи на значні втрати, ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Так, протягом минулої доби противник здійснив 12 безуспішних штурмових дій, отримав гідну відсіч і відступив», – зазначили в Генштабі.

Напередодні російські медіа заявили з посиланням на міністра оборони РФ Сергія Шойгу про нібито повне захоплення Мар’їнки російськими військами.

Речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун ці заяви заперечив. «Бої за Мар’їнку тривають. Наразі наші військовослужбовці перебувають в адміністративних кордонах Мар’їнки, але місто вщент знищене. Але говорити про повне захоплення Мар’їнки некоректно», – сказав він в ефірі телемарафону.

Говорячи про ситуацію в Авдіївці, Штупун сказав, що Збройні сили продовжують тримати оборону в місті.

«Загроза завжди є оточення, прориву, але ми підтягуємо резерви, переформатовуємося, завдаємо ворогу втрат. Щодня він там втрачає 300-400 чоловік мертвими та пораненими і дуже багато військової техніки», – повідомив речник.

Повітряні сили заявили про збиття 13 дронів

Російські війська з вечора 25 грудня до 3:00 26 грудня атакували Україну з південно-східного напрямку ударними БпЛА типу Shahed, 13 із яких збили українські військові, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

«Усього зафіксовано пуски 19 «Шахедів» із районів Балаклава – Крим і Приморсько-Ахтарськ – РФ. У результаті протиповітряного бою силами і засобами Повітряних сил і Сил оборони України знищено 13 ударних БпЛА Shahed-136/131 у межах Одеської, Херсонської, Миколаївської і Хмельницької областей», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у Повітряних силах зазначили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнюють.

Про ураження ВДК «Новочеркаськ» під час нічного удару в окупованому Криму, раніше повідомив командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук.

Подробиць він не повідомив.

Міноборони Росії ситуацію поки що не коментувало. Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов підтвердив атаку в районі Феодосії і повідомив, що територія порту оточена.

«На даний момент детонація припинилася, пожежа локалізована. На місці працюють усі профільні служби. Мешканців кількох будинків буде відселено», – написав він у телеграмі.

Вночі надходили повідомлення про вибухи в порту в окупованій Феодосії. Телеграм-канал «Кримський вітер» із посиланням на своїх підписників із Феодосії повідомив, що перші вибухи пролунали о 2:49 – 2:50 за місцевим часом, після чого на кораблі почалася пожежа, а о 3:31 «пролунав великий вибух, від якого в найближчих до порту будинках вилетіли вікна». Після цього, за повідомленням, розпочалася детонація боєприпасів.

За деякими даними, на борту ВДК «Новочеркаськ» могли бути «Шахеди». Ці дані поки офіційно не підтверджені, перевірити їх незалежно редакція наразі не може. Російські військові атакують цими іранськими дронами територію України, запускаючи їх, зокрема, з окупованого Криму.

В окупованому Криму підірвали російський корабель «Новочеркаськ» – Олещук

Українські сили знищили російський великий десантний корабель «Новочеркаськ» під час нічного удару в окупованому Криму, повідомив у телеграмі в ніч на 26 грудня командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук.

«Цього разу услід за флагманом ЧФ РФ – крейсером «Москва», прямує великий десантний корабель «Новочеркаськ». Дякую пілотам Повітряних сил і всім причетним за філігранну роботу», – написав Олещук.

Подробиць він не повідомив.

Пізніше у Повітряних силах ЗСУ уточнили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнюють.

Міноборони Росії ситуацію поки що не коментувало. Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов підтвердив атаку в районі Феодосії і повідомив, що територія порту оточена.

«На даний момент детонація припинилася, пожежа локалізована. На місці працюють усі профільні служби. Мешканців кількох будинків буде відселено», – написав він у телеграмі.

Вночі надходили повідомлення про вибухи в порту в окупованій Феодосії. Телеграм-канал «Кримський вітер» із посиланням на своїх підписників із Феодосії повідомив, що перші вибухи пролунали о 2:49 – 2:50 за місцевим часом, після чого на кораблі почалася пожежа, а о 3:31 «пролунав великий вибух, від якого в найближчих до порту будинках вилетіли вікна». Після цього, за повідомленням, розпочалася детонація боєприпасів.

За деякими даними, на борту ВДК «Новочеркаськ» могли бути «Шахеди». Ці дані поки офіційно не підтверджені, перевірити їх незалежно редакція наразі не може. Російські військові атакують цими іранськими дронами територію України, запускаючи їх, зокрема, з окупованого Криму.

17 листопада речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук заявив, що можливості сил РФ у Чорному морі останнім часом «значно зменшилися» завдяки роботі українських Сил оборони. Російські військові змушені «триматися якнайдалі та значно обмежені у своїх діях». За його словами, російський флот зазнав «серйозних збитків» – зокрема, було знищено 15 кораблів, 12 – пошкоджено.

Починаючи з серпня 2022 року, у Криму майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. У жовтні 2022 року на Керченському мості стався вибух. Ще один вибух пролунав на мості 17 липня 2023 року. На півострові діє підвищений (жовтий) рівень «терористичної небезпеки».

В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні цього року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».

Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни в мобілізації

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби», повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.

Документ надали для ознайомлення парламенту 25 грудня.

Сам проєкт закону наразі недоступний. Водночас пояснювальна записка містить положення, які пропонує документ. Серед них:

  • зниження призовного віку з 27 до 25 років
  • надання можливості військовослужбовцям, яких звільнили з полону, додаткової відпустки на 90 днів
  • залучення місцевої влади до мобілізації
  • уточнення норм «щодо виконання військово-транспортного обовʼязку»
  • уточнення обов’язків громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
  • уточнення підстав для відстрочки чи звільнення від призову
  • встановлення додаткових обставин для звільнення чи відстрочки військовозобов’язаних від призову
  • виключення з переліку висновків військово-лікарських комісій висновку про обмежену придатність до військової служби
  • виключення строкової військової служби – як виду військової служби та звільнення зі служби у запас військових строкової військової служби
  • запровадження для всіх громадян базової загальновійськової підготовки до трьох місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах
  • запровадження базової військової служби за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку
  • встановлення обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби
  • надання повноважень Національній поліції щодо участі у заходах мобілізації

Раніше міністр оборони Рустем Умєров розповів, що Міністерство оборони України розглядає можливість розсилати військовозобов’язаним електронні сповіщення для запрошення у військкомати.

У грудні народна депутатка, голова комітету з питань національної оборони Мар’яна Безугла повідомила про обговорення законопроєкту про мобілізацію. У попередньому варіанті, за її словами, передбачається загальний військовий облік і базова загальновійськова підготовка для жінок, водночас їх залучення на бойові посади мають бути тільки добровільними. Згодом у РНБО заявили, що мобілізація жінок наразі не планується.

8 листопада Верховна Рада підтримала продовження строків воєнного стану в Україні й загальної мобілізації на 90 діб – до 14 лютого 2024 року. Це було вже дев’яте голосування парламенту за продовження цих термінів від початку повномасштабної війни.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Їхню дію кілька разів продовжували.

Учасників із РФ і Білорусі не буде на змаганнях із кінного спорту на Олімпіаді-2024 – Федерація

Міжнародна федерація кінного спорту (FEI) повідомила, що російські та білоруські спортсмени не братимуть участі в Олімпіаді-2024 у Парижі в цьому виді спорту. Її заяву цитують міжнародні агенції.

З минулого року FEI заборонила російським і білоруським спортсменам брати участь у своїх змаганнях.

Це пояснили тим, що для отримання доступу до Олімпіади спортсмени мали брати участь у змаганнях FEI в різних категоріях з 1 січня по 31 грудня 2023 року.

«Оскільки російські та білоруські спортсмени не брали участі в змаганнях FEI з 2 березня 2022 року, представники цих країн не братимуть участі в Олімпійських іграх у Парижі в 2024 році», – заявила Федерація.

Пресслужба також зазначила, що заходи, які забороняють участь спортсменів з Росії та Білорусі, залишаться в силі й наступного року.

«Жодна подія FEI, організована в Росії та Білорусі, не може бути включена в календар FEI на 2024 рік», – додали в організації.

Раніше в грудні Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що росіяни та білоруси, які пройшли кваліфікацію у своєму виді спорту на Олімпіаду в Парижі 2024 року, можуть взяти участь у змаганнях як нейтральні атлети – без прапорів, емблем чи гімнів. Таким чином МОК змінив політику, запроваджену в 2022 році, яка передбачала повну заборону на участь російських і білоруських спортсменів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів рішуче засудити рішення МОК щодо російських та білоруських спортсменів. Це зробили, зокрема, його колеги з Литви та Естонії.

Кабмін пропонує парламенту припинити Угоду про вільну торгівлю з Білоруссю

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про припинення угоди між Україною та Білоруссю про вільну торгівлю. Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук 25 травня.

За даними сайту Ради, документ переданий на розгляд керівництву парламенту.

Він пропонує «у зв’язку з докорінною зміною обставин та враховуючи вчинення РФ військової агресії проти України, її суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах, причетність Республіки Білорусь до незаконного застосування сили проти України», припинити дію:

  • угоди між урядом України і урядом республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року, ратифіковану 19 березня 1999 року
  • протоколу між Україною і Білоруссю про вилучення з режиму вільної торгівлі до Угоди про вільну торгівлю
  • протоколу між Кабінетом міністрів і урядом Білорусі про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю

Офіційно білоруська армія не бере участі у повномасштабній війні Росії проти України, проте Олександр Лукашенко надав територію Білорусі для проїзду та тимчасової дислокації російських військ, а з території Білорусі завдавалися ракетні удари по Україні. Через пособництво у війні проти України та масових репресій США, ЄС та Великобританія запровадили проти Білорусі санкції.

Крім того, до Білорусі нібито для «оздоровлення» вивозять дітей із окупованих територій України. Європарламент у вересні засудив участь Лукашенка у російській агресії проти України та вивезенні дітей, закликавши Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видати ордер на його арешт.

Збиття 5 винищувачів РФ за останні дні: Зеленський анонсує подальше посилення ППО

Президент України Володимир Зеленський прокоментував збиття кількох російських винищувачів протягом останніх днів – про це він згадав у вечірньому зверненні 25 грудня.

«Загалом, збито пʼять «сушок» за тиждень перед Різдвом. І це дуже сильно!» – сказав він.

Голова держави подякував причетним військовим: зенітним військам, мобільним вогневим групам і підрозділам протиповітряної оборони.

«Кожен російський льотчик повинен зробити для себе чіткий вибір, чи брати участь далі в цій війні. Наша ППО ставатиме тільки сильнішою. Тим більше, коли ми отримаємо додаткові системи, про які вже домовлено, і F-16», – анонсував Зеленський.

Вранці 25 грудня Повітряні сили повідомили, що напередодні збили два російських літаки: Су-34 на Донеччині і ще один Су-30СМ – над акваторією Чорного моря. Перед цим, 22 грудня, військові повідомили, що опівдні на південному напрямку було знищено три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG