Доступність посилання

ТОП новини
Бійці підрозділу ППО 24-ї окремої механізованої бригади відпрацьовують тактику. 14 грудня 2024 року
Бійці підрозділу ППО 24-ї окремої механізованої бригади відпрацьовують тактику. 14 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Торецьку через обстріл РФ загинули двоє цивільних – ОГП

У Торецьку на Донеччині внаслідок російського обстрілу загинули двоє цивільних, повідомив Офіс генпрокурора.

За даними ОГП, це – 61-річна жінка, яка йшла вулицею, і чоловік 65 років, що їхав на велосипеді.

«За даними слідства, 11 листопада 2023 року армія РФ завдала чергового потужного удару, ймовірно, з артилерії по місту Торецьку. Ворожі снаряди поцілили по житловій забудові, де поряд із приватним сектором розташовані багатоквартирні будинки», – йдеться в повідомленні.

За даними ОГП, внаслідок вибухів «розтрощені вікна і двері житлових будинків і господарських споруд, зруйновані плити перекриття, понівечені дахи й покрівля».

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів і звичаїв війни, повідомили в ОГП.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста і села, розташовані в межах досяжності їхньої артилерії, ракетних систем залпового вогню, ракет і дронів. Попри численні свідчення цього, Москва заперечує напади на цивільні обʼєкти, стверджуючи, що бʼє лише по військовій інфраструктурі.

Третя світова війна обійдеться США дорожче, ніж підтримка Києва – сенатор-республіканець

США і союзники повинні допомогти зупинити президента Росії Володимира Путіна в Україні, інакше він піде на Балтію, а третя світова війна буде для американського бюджету дорожчою, аніж підтримка України сьогодні. Таку думку висловив американський сенатор-республіканець Піт Рікеттс під час конференції вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council, присвяченої Тижню Центральної Європи. Читайте про це за лінком

У Херсоні, крім двох поранених, через обстріл РФ є загиблий – ОВА

За уточненими даними, в Херсоні внаслідок російського обстрілу вдень 11 листопада загинув цивільний чоловік, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Раніше в ОВА повідомляли про двох поранених жінок.

«Ворожим вогнем пошкоджено оселі херсонців і припарковані поруч автівки. За уточненою інформацією, постраждали троє людей. Від отриманих травм загинув чоловік. Ще двоє жінок – поранені, одна з них перебуває у лікарні в середньому стані тяжкості», – написав він у телеграмі.

У Херсонській обласній прокуратурі повідомили про початок досудового розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни, що поєднано з умисним вбивством.

«За даними слідства, 11 листопада збройні сили РФ з артилерії вкотре обстріляли місто Херсон. В одному з районів обласного центру ворожий снаряд поцілив у приватний будинок, внаслідок чого сталося його загоряння. Жителі домоволодіння не постраждали. Близько 15:00 внаслідок влучання засобів ураження поблизу багатоквартирного будинку поранення різного ступеня важкості отримали троє містян – дві жінки та чоловік. За уточненими даними, травми чоловіка виявилися несумісними з життям», – йдеться в повідомленні.

11 листопада виповнюється рік від звільнення Херсона від російської окупації. 11 листопада 2022 року Міноборони України повідомило, що Херсон повертається під контроль української армії. Російські військові відступили з правого берега Дніпра, де, зокрема, розташований обласний центр. Окупація Херсона і правобережної частини області тривала вісім місяців.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Дві жінки поранені через російський обстріл Херсона – ОВА

У Херсоні внаслідок російського обстрілу вдень 11 листопада поранені дві жінки, повідомила обласна військова адміністрація.

«Близько 15:20 російські війська вдарили по центральній частині Херсона. Внаслідок влучання ворожого снаряду в багатоквартирний будинок постраждали двоє людей. Поранення голови, шиї і ніг середнього ступеня тяжкості отримала 29-річна жінка. Її шпиталізували до лікарні», – йдеться в повідомленні ОВА у телеграмі.

У 53-річної херсонки, за даними влади, – контузія і травма ноги, їй надали медичну допомогу, і подальше лікування вона проходитиме амбулаторно.

11 листопада виповнюється рік від звільнення Херсона від російської окупації. 11 листопада 2022 року Міноборони України повідомило, що Херсон повертається під контроль української армії. Російські військові відступили з правого берега Дніпра, де, зокрема, розташований обласний центр. Окупація Херсона і правобережної частини області тривала вісім місяців.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Росія: у Красноярську родичам мобілізованих не дозволили пікет, пославшись на COVID-19

Мерія російського Красноярська відмовила родичам мобілізованих у проведенні акції протесту. Міська влада послалася на обмеження у зв’язку з COVID-19. Організаторів попередили про відповідальність за вихід на мітинг без погодження і запропонували провести захід, коли губернатор краю Михайло Котюков зніме обмеження.

Мітинг планували провести на площі перед театром опери і балету у Красноярську 19 листопада, пише проєкт Радіо Свобода Сибір.Реалії. У заявці було вказано до 30 учасників. Зазначається, що, попри обмеження, пов’язані з коронавірусною інфекцією, у Красноярську відбуваються масові заходи: наприклад, тижнем раніше у місті відзначали день народної єдності.

У Росії дружини мобілізованих регулярно проводять акції в соцмережах і знімають відеозвернення з вимогою повернути їхніх чоловіків додому чи поліпшити умови їхньої служби.

7 листопада близько 20 жінок вийшли на мітинг у центрі Москви. Вони приєдналися до узгодженої з владою акції партії КПРФ, але розгорнули свої плакати з написами «Мобілізованим пора додому» і «Ні безстроковій мобілізації». За кілька хвилин учасниць оточили поліцейські, проте до затримань справа не дійшла.

Після цієї акції родички мобілізованих з інших міст об’єдналися у групи, щоби вийти на мітинги по всій країні 19 листопада. У списку вже 29 регіонів він постійно поповнюється, повідомляє правозахисний проєкт «ОВД-Инфо».

Влада Челябінська, як зазначається, вже переконала ініціативну групу відкласти протестний мітинг, пообіцявши, зокрема, зустріч із військкомами.

8 листопада президент Росії Володимир Путін на зустрічі з російськими блогерами і співробітниками ЗМІ, які пишуть про війну РФ проти України, заявив, що добровольці й контрактники, які беруть участь у бойових діях на території України, не повернуться додому до їх завершення – незалежно від того, на якій термін вони укладали договори з Міноборони Росії або коли були мобілізовані.

«Разом ми вдвічі сильніші»: Зеленський привітав Польщу з Днем незалежності

Президент України Володимир Зеленський привітав лідера Польщі Анджея Дуду та весь польський народ із Днем незалежності, повідомляє пресслужба Офісу глави держави.

Під час розмови в режимі відеоконференції зі своїм польським колегою Зеленський наголосив, що «незалежність України завжди буде сильною опорою для свободи Польщі».

«Наші народи – разом з усією Європою – пройшли великий шлях, і завжди, коли ми були по один бік, ми змінювали історію на краще. Дивовижні речі можливі, якщо українці й поляки об’єднані спільною метою. Як у битвах під Оршею й Замостям, так і зараз, у битві, що триває заради свободи України, а отже, Польщі. Ми виграємо цю битву, бо цінуємо одне одного», – зазначив Зеленський.

За його словами, українці завжди будуть вдячні польському народові за «допомогу у важкі часи російської агресії».

«Я вдячний, що польські серця відчули ритм українських сердець саме тоді й так, як це було потрібно. Я вдячний, що для польського народу такі цінності, як честь, свобода й солідарність, є справді фундаментальними. І вдячний за спокій та повагу до всіх наших людей, яких ви прихистили, поділившись теплом польського дому», – сказав Зеленський.

Крім того, він відзначив важливість «міцних відносин» України та Польщі як «однієї з основ єдності Європи».

«Єдність Європи – наш спільний інтерес – може бути потужною лише тоді, коли одна з її основ – це союзництво між українською та польською волею, коли ми разом, коли ми разом і у Євросоюзі, і в НАТО, і в усі визначальні моменти нашої спільної історії. Разом ми щонайменше вдвічі сильніші», – зазначив він.

Зі свого боку, Анджей Дуда наголосив, що його країна «продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією та на шляху до членства в НАТО і Європейському Союзі».

Президент Польщі також привітав Зеленського з рішенням Європейської комісії щодо початку переговорів про вступ України до ЄС.

День незалежності Польщі відзначається 11 листопада.

Польща після початку повномасштабного вторгнення РФ надає Україні різноманітну підтримку – фінансову, гуманітарну, військову та прийняла найбільше українських біженців.

«То був подих свободи, а зараз мрія – не чути вибухів»: Херсон через рік після звільнення від російської окупації

Як змінився Херсон за рік після звільнення від окупантів? Як місцеві жителі згадують період російської окупації і чи залишаються жити у Херсоні попри щоденні обстріли? Завдяки чому українські військові змогли звільнити правобережну Херсонщину і що потрібно для деокупації лівого берега?

Про все це читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться про це за лінком

150 тисяч російських військових. Що уповільнює просування ЗСУ на півдні?

30 кілометрів – це лінія фронту, яка тягнеться, починаючи від річки Дніпро до адмінмежі Запорізької та Донецької областей. Цю ділянку в ЗМІ часто називають Південний або Запорізький напрямок. У червні 2023 року сили оборони України тут розпочали масштабні контрнаступальні дії.

Як стверджують військові аналітики, мета – пробити коридор на Токмак, Мелітополь, перерізати створений Росією сухопутний коридор із Кримом, звільнити лівобережну частину Херсонської області і в перспективі вийти на рубежі з півостровом Крим для його подальшої деокупації. Читайте і дивіться про це за лінком

Пальне для ЗСУ маркуватимуть у червоний та зелений колір, аби уникнути зловживань – Міноборони

Вже з наступного тижня Міністерство оборони планує налагодити постачання маркованого червоним барвником пального Збройним силам України, йдеться в повідомленні пресслужби відомства 11 листопада.

У Міноборони відзначили, щодо у Збройні сили марковане пальне потрапить вже наприкінці листопада.

«Маркування дає можливість ідентифікувати та відслідковувати пальне, яке було закуплено винятково для потреб ЗСУ, та зменшує можливість його незаконного продажу. Крім того, визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального. Якість пального для військової техніки має надважливе значення», – наголосили у Міноборони.

Як зауважили у оборонному відомстві, промарковане пальне буде неможливо розбавити, щоб колір повністю зник.

«Навіть якщо його розбавити дуже сильно, дизельне пальне буде менш червоного або рожевого кольору», – зазначили у відомстві.

Водночас відомо, що для бензину також буде впроваджений свій барвник – зеленого кольору.

«У результаті нововведення ціна на дизель та бензин не зміниться», – запевнили в Міноборони.

10 серпня видання «Дзеркало тижня» опублікувало розслідування про те, що в 2022 році турецька компанія Vector avia продала літні куртки для ЗСУ під виглядом зимових. У супровідних документах на одну з партій 4900 «камуфляжних» курток вартістю 142 тисяч доларів стали 4900 «зимовими вітрозахисними» куртками за 421 тисячу доларів, а кожна куртка стала коштувати 86 доларів замість 29 доларів. У Міноборони ці дані заперечили.

Прокуратура: армія РФ масовано атакувала середмістя Херсона, є руйнування

Російські військові 11 листопада близько 12:35 масовано обстріляли середмістя Херсона, йдеться в повідомленні обласної військової прокуратури.

«Відомості про потерпілих цивільних наразі відсутні. Пошкоджено низку багатоквартирних та приватних будинків, господарчих споруд, автівки», – зазначили у відомстві.

Також у прокуратурі поінформували, що вночі армія РФ обстріляла Чорнобаївку на Херсонщині.

«У ніч на 11 листопада близько 01:00 збройні сили РФ, ймовірно, з реактивних систем залпового вогню «Град» обстріляли село Чорнобаївка Херсонського району. Із множинними вогнепальними осколковими пораненнями та переломами госпіталізовано 72-річного чоловіка», – зазначили у прокуратурі.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Через обстріли стались відключення в 6 областях, на Сумщині горіла підстанція – Міненерго

На Сумщині через обстріли армії РФ пошкоджено підстанцію, проте електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для потреб споживачів, повідомили в пресслужбі Міністерства енергетики.

«Учора (10 листопада – ред.) внаслідок обстрілу одного з прикордонних районів Сумщини відбулося загоряння обладнання підстанції. Без постраждалих. Пожежу ліквідовано силами ДСНС. У Дніпропетровській області внаслідок обстрілу відключилася одна лінія електропередачі напругою 6 кВ, без світла залишалися понад 1,1 тис. споживачів. Також у Нікополі обстрілом пошкоджено газопровід низького тиску – є відключені споживачі», – зазначили у відомстві.

У Міненерго також запевнили, що запасів вугілля та мазуту на складах достатньо для безперебійної роботи станцій. Обсяг виробленої електроенергії достатній для повного забезпечення потреб споживачів та промисловості.

«У короткостроковий ремонт виводилися три блоки ТЕС. Один із них вже підключено до мережі, другий – у резерві, на третьому триває ремонт», – кажуть енергетики.

Також відомо, що на Донеччині за минулу добу внаслідок бойових дій вимикались 12 населених пунктів.

Водночас, на Харківщині через бойові дії відключилася одна повітряна лінія 10 кВ, частково знеструмлено один населений пункт, без світла залишаються понад 1,6 тисячі споживачів.

У Міненерго також додали, що через російські обстріли у Чернігівській області знеструмлено 18 населених пунктів, на Сумщині залишаються знеструмленими понад 2,5 тисячі споживачів.

«Без електропостачання залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Чернігівській, Харківській, Херсонській областях. Загалом за добу енергетики заживили понад 3,6 тисячі споживачів», – підсумували у відомстві.

Розвідка Британії раніше заявила, що російські військові можуть готуватися до атак на енергетику України взимку.

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

У липні Міністерство енергетики України повідомило, що готується до можливих російських атак наступного опалювального сезону.

Росія «посилює мілітаризацію історії» – розвідка Британії

Росія «посилює мілітаризацію історії», а також «прищеплює своєму народу антизахідні настрої», йдеться в повідомленні розвідки Британії.

У міністерстві оборони Британії нагадали, що нещодавно Державне архівне агентство Росії оприлюднило збірник документів «Про історичну єдність росіян й українців». Збірник починається зі статті президента РФ Володимира Путіна щодо цієї теми, яка була опублікована ще в липні 2021 року. Після цього опубліковане звернення голови Кремля щодо ситуації в Україні, яке він оголосив 21 лютого 2022 року незадовго до повномасштабного вторгнення в Україну.

«У книзі представлено 242 документи, починаючи з 11-го століття і закінчуючи 20-м століттям, які використовуються для виправдання нинішньої політики Кремля і підтверджують твердження про те, що нібито іноземна підривна діяльність перетворила Україну на «антиросійську» державу», – зазначає розвідка Британії.

Також минулого тижня заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв оприлюднив статтю про історію російсько-польських відносин. В ній він звинуватив Польщу в «агресивній «русофобії» та попередив країну про те, що це може нібито призвести до «знищення польської державності». За його словами Росія та Білорусь «здатні надати адекватну військову відповідь у разі необхідності».

«Посилюється мілітаризація історії з боку російського керівництва, спрямована на прищеплення антизахідних настроїв російському населенню та залякування його безпосередніх західних сусідів», – додає розвідка.

Раніше стало відомо, що, за даними соцопитування, проведеного російським аналітичним центром «Левада-центр», трохи більше як третина жителів Росії (34%) підтримала б рішення президента РФ Володимира Путіна «припинити воєнний конфлікт з Україною і повернути приєднані території Україні».

Водночас запитання, яке передбачає завершення Путіним війни без умови повернення окупованих територій, підтримали б 70% опитаних.

55% опитаних громадян РФ вважають, що слід припиняти війну і починати мирні переговори, а 38% виступають за продовження військових дій, йдеться в результатах соцопитування, проведеного 19–25 жовтня серед 1607 росіян у 137 населених пунктах РФ. Дослідження проводили вдома методом особистого інтервʼю. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Російські військові активізувалися під Авдіївкою – Сили оборони

Російські військові активізували бойові дії на Авдіївському напрямку, зросла кількість атак, повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун.

«Ворог активізувався на Авдіївському напрямку. Окрім піхоти, застосовує значну кількість бронетехніки. Українські сили відбили 35 атак загарбників», – зазначив Штупун.

За його словами, загалом протягом доби у зоні відповідальності Сил оборони Таврійського напрямку російські військові здійснили 58 атак. Крім того, за даними Штупуна, російські війська завдали 20 авіаударів та здійснили понад тисячу артилерійських обстрілів.

Водночас, додав речник, втрати сил РФ «різко збільшилися» – вони залучають підрозділи,» до яких входять засуджені за кримінальні злочини особи».

«Активізація не проходить просто так. Загальні втрати ворога зросли майже на 30 відсотків у порівнянні із попередніми днями», – додав Штупун.

Наприкінці жовтня американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляв, що російські війська продовжують використовувати десантно-штурмові підрозділи «Шторм-Z», складені переважно з колишніх вʼязнів, у виснажливих фронтових атаках піхоти, зокрема на Авдіївському напрямку.

Минулого місяця британська військова розвідка заявила, що Росія під час наступу на Авдіївку на Донеччині зазнала чи не найвищих втрат у 2023 році.

2 листопада американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив, що російські військові можуть готуватися до чергової хвилі виснажливих піхотних атак на українські позиції в районі Авдіївки.

Росія: в Тамбовській області спалахнула пожежа на пороховому заводі

У ніч проти 11 листопада на Котовському пороховому заводі в Тамбовській області РФ спалахнула пожежа, повідомляє видання Meduza.

Журналісти з посиланням на російські телеграм-канали кажуть, що за словами місцевих жителів, нібито перед пожежею на території заводу чули вибухи.

Згодом інформацію про пожежу підтвердили в МНС регіону. За їхніми даними, пожежа виникла в одноповерховій цегляній будівлі порохового заводу, яка стоїть окремо. Вогонь охопив площу в 300 квадратних метрів.

Зранку Київ від російської ракети захистив ЗРК Patriot – командувач Повітряних сил

Зранку 11 листопада Київ від російської ракети захистив бойовий розрахунок ЗРК Patriot, розповів командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук.

За словами командувача, зранку 11 листопада «загарбники підступно вдарили балістикою по столиці України».

«Якого типу була ракета – балістична «Іскандер-М» чи зенітна керована С-400, згодом з’ясуємо», – зазначив він.

При цьому Олещук подякував бойовим розрахункам ЗРК Patriot за «миттєву реакцію» при захисті столиці та усім, хто відбивав атаку дронів Shahed у ніч проти 11 листопада в зонах відповідальності повітряних командувань «Схід», «Південь» та «Центр».

Ракетна атака на Київ вранці 11 листопада стала першою за останні 52 дні.

Вранці 11 листопада в Києві пролунали потужні вибухи, згодом було оголошено повітряну тривогу. Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що, ймовірно, сили протиповітряної оборони спрацювали по балістичних ракетах сил РФ. Згодом інформацію про застосування російськими військовими балістичних ракет під час атаки на столицю підтвердив й речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Раніше, станом на вечір 10 листопада, значна частина території України була охоплена повітряною тривогою. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що у повітряний простір України зайшли запущені силами РФ ударні безпілотники.

Військові застерегли жителів південних, східних, центральних і частково північних областей щодо небезпеки. Громадян закликали перебувати в укриттях.

За даними українських військових, у ніч на 10 листопада російські війська атакували Україну ударними БПЛА та керованими авіаційними ракетами. Загалом було випущено шість безпілотників типу Shahed-136/131, одну керовану авіаційну ракету Х-31 та одну КАР Х-59. ЗСУ знищили п’ять ударних БПЛА та одну керовану авіаційну ракету Х-59 в межах Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Полтавської та Київської областей.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Річниця визволення Херсона: Зеленський подякував ЗСУ та жителям міста

Президент України Володимир Зеленський у річницю визволення Херсона подякував Збройним силам та жителям міста.

«Рік тому український прапор повернувся до Херсона. Ми всі добре пам’ятаємо цей день, ці емоції. Як люди зустрічали наших військових, як раділи дорослі й діти. Велика подяка кожному з воїнів, завдяки яким це стало можливим. Пам’ятаємо про всіх, хто віддав своє життя заради майбутнього нашої держави», – зазначив Зеленський.

Він також подякував херсонцям за «стійкість і віру в Україну».

Крім того, до жителів Херсона звернувся й керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

«Дорогі мешканці незламного та мужнього Херсону. Я вітаю вас зі знаковим і переломним днем – першою річницею визволення міста-героя Херсон від російських окупантів», – зазначив він.

Буданов заявив, що «Херсон перегорнув драматичну сторінку окупації, а зараз місто продовжує мужньо стояти та боротися».

Рік тому ЗСУ провели успішний контрнаступ на півдні України. Українським військовим вдалося звільнити правобережну частину Херсонської області від російських окупантів. Окупація Херсона та правобережної частини області тривала вісім місяців.

11 листопада 2022 року Міноборони України повідомило, що Херсон повертається під контроль української армії. Російські військові відступили з правого берега Дніпра, де, зокрема, розташований обласний центр.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонської області та обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

ISW: Росія готується до нової хвилі ударів по українській енергетиці взимку

Минулого місяця Росія використала для атак по Україні меншу кількість ударних безпілотників, ніж до цього. Це може свідчити про підготовку сил РФ до «масованих обстрілів української енергетики взимку», йдеться в повідомленні американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що речник Повітряних сил України Юрій Ігнат 10 листопада заявив, що російські війська використали близько 500 безпілотників типу «Shahed» у вересні 2023 року та кілька сотень – у жовтні. Він зазначив, що «тенденція з майже щоденними обстрілами зберігається, однак РФ використовує менше боєприпасів».

Водночас, в ISW звернули увагу на те, що військові блогери стверджували, що російські удари «шахедами» стали рідшими за останній місяць через те, що «російські сили планують синхронізувати нову хвилю інтенсивних комбінованих ударів із початком майбутніх широкомасштабних наземних операцій».

Вранці 11 листопада в Києві пролунали потужні вибухи, згодом було оголошено повітряну тривогу. Мер столиці повідомив, що ймовірно сили протиповітряної оборони спрацювали по балістичних ракетах сил РФ. Згодом інформацію про застосування російськими військовими балістичних ракет під час атаки на столицю підтвердив й речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Раніше, станом на вечір 10 листопада, значна частина території України була охоплена повітряною тривогою. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що у повітряний простір України зайшли запущені силами РФ ударні безпілотники.

Військові застерегли жителів південних, східних, центральних і частково північних областей щодо небезпеки. Громадян закликали перебувати в укриттях.

За даними українських військових, у ніч на 10 листопада російські війська атакували Україну ударними БПЛА та керованими авіаційними ракетами. Загалом було випущено шість безпілотників типу Shahed-136/131, одну керовану авіаційну ракету Х-31 та одну КАР Х-59. ЗСУ знищили п’ять ударних БПЛА та одну керовану авіаційну ракету Х-59 в межах Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Полтавської та Київської областей.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Нові дані Генштабу ЗСУ: за добу Росія втратила ще 1130 військових, 25 танків та 2 катери

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 310 650 своїх військових, зокрема 1130 – за останню добу, свідчать дані, наведені вранці 11 листопада Генштабом ЗСУ.

Серед інших російських втрат в українському командуванні звернули увагу на такі:

  • танків – 5342 (+25 за останню добу)
  • бойових броньованих машин – 10041 (+24)
  • артилерійських систем – 7527 (+38)
  • РСЗВ – 879 (+2)
  • засобів ППО – 579 (+1)
  • літаків – 322
  • гелікоптерів – 324
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 5620 (+25)
  • крилатих ракет – 1559 (+1)
  • кораблів/катерів – 22 (+2)
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 9925 (+49)
  • спеціальної техніки – 1069 (+9)

Україна і Росія майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих понад рік тому, Київ цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Втрати намагаються оцінити різні спостерігачі та ЗМІ, аналізуючи відкриті дані. Журналісти російської служби Бі-Бі-Сі й видання «Медіазона» разом із командою волонтерів станом на 3 листопада підтвердили загибель 35 780 російських солдатів на війні в Україні.

Журналісти наголошують, що ці цифри втрат – це «найбільш консервативна оцінка загиблих із числа мобілізованих, оскільки враховуються лише ті випадки, коли смерть була підтверджена публічно і коли можна встановити статус того, хто воював».

22 жовтня Міністерство оборони Британії оприлюднило дані про ймовірні втрати Росії у війні проти України.

«Цілком ймовірно, що Росія зазнала постійних втрат (убитих і поранених) від початку конфлікту від 150 000 до 190 000 осіб, а загальна цифра, включаючи тимчасово поранених (одужали і мають повернутися на поле бою), становить близько 240 000-290 000. Ці дані не включають ПВК «Вагнера» чи її батальйонів з колишніх в’язнів, які воювали в Бахмуті», – йшлося у повідомленні Міноборони Британії, яке посилається на дані своєї розвідки.

Газета The New York Times у серпні з посиланням на неназваних представників адміністрації США повідомила, що загальна кількість військовослужбовців, убитих та поранених з обох сторін війни в Україні за півтора року, що минули з початку масштабного вторгнення РФ, наближається до 500 тисяч.

Як зазначає New York Times, попри вищі втрати, російська армія зберігає чисельну перевагу над українською в зоні бойових дій, головним чином за рахунок більшого мобілізаційного ресурсу – населення Росії більш ніж утричі більше, ніж в України.

Як і Сталін 90 років тому, Путін теж хоче знищити Україну – Енн Епплбаум

Напередодні 90-х роковин Голодомору багато українців вбачає у нинішній війні продовження тієї ж політики Москви проти українського народу. Як і 90 років тому, в діях Кремля дослідники вбачають ознаки геноциду, свідомої політики на винищення українців. Щоб поговорити про ці історичні паралелі і про те, чому такі трагедії повторюються, ми запросили відому дослідницю Голодомору-геноциду американську історикиню, лавреатку премії Пулітцера Енн Епплбаум.

В інтерв’ю Радіо Свобода відома дослідниця Голодомору розповіла про причини, чому світ не захотів покарати СРСР за штучний голод, який організував Сталін, чому в Росії Голодомор не увійшов у частину національної свідомості як злочин радянської влади та як події 90 років тому пояснюють війну Росії проти України. Читайте і дивіться ТУТ

Удар по Київщині балістикою: ракети влучили в поле, пошкоджені будинки, вибиті вікна – влада

Зранку 11 листопада сили РФ запустили балістичну ракету «Іскандер» по Києву, її збили на підльоті до столиці, йдеться в повідомленні міської військової адміністрації. Водночас, влада Київщини розповіла про наслідки ударів по області балістичними ракетами.

За даними міської військової адміністрації, приблизно о 8:00 в сторону Києва була запущена балістична повітряна ціль, за попередніми даними, типу «Іскандер».

До Києва ракета не долетіла, сили та засоби протиповітряної оборони «знищили її на підльоті до столиці». Руйнувань та постраждалих немає, уточнили в КМДА.

При цьому Київська обласна військова адміністрація (КОВА) зазначає, що після нічної атаки дронів сили РФ ударили по регіону балістичними ракетами. В одному з районів області «дві ракети влучили в поле між двома населеними пунктами», каже місцева влада.

За даними КОВА, влучань в об’єкти критичної або житлової інфраструктури не зафіксовано.

«Проте вибуховою хвилею пошкоджено 5 приватних житлових будинків. Зокрема, покрівлі, вибиті вікна. Також є незначні пошкодження господарських приміщень та одного з приватних підприємств», – підсумували в КОВА.

Вранці 11 листопада в Києві пролунали потужні вибухи, згодом було оголошено повітряну тривогу. Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що, ймовірно, сили протиповітряної оборони спрацювали по балістичних ракетах сил РФ. Згодом інформацію про застосування російськими військовими балістичних ракет під час атаки на столицю підтвердив й речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Раніше, станом на вечір 10 листопада, значна частина території України була охоплена повітряною тривогою. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що у повітряний простір України зайшли запущені силами РФ ударні безпілотники.

Військові застерегли жителів південних, східних, центральних і частково північних областей щодо небезпеки. Громадян закликали перебувати в укриттях.

За даними українських військових, у ніч на 10 листопада російські війська атакували Україну ударними БПЛА та керованими авіаційними ракетами. Загалом було випущено шість безпілотників типу Shahed-136/131, одну керовану авіаційну ракету Х-31 та одну КАР Х-59. ЗСУ знищили п’ять ударних БПЛА та одну керовану авіаційну ракету Х-59 в межах Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Полтавської та Київської областей.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG