Доступність посилання

ТОП новини
Боротьба за життя пораненого на стабпункті медичної служби батальйону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. 24 грудня 2024 року
Боротьба за життя пораненого на стабпункті медичної служби батальйону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. 24 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Дубінському повідомили про підозру – СБУ

Служба безпеки України та Державного бюро розслідувань зібрали доказову базу щодо чинного народного депутата, який підозрюється в організації схеми для незаконного виїзду чоловіків за кордон.

Як повідомляє пресслужба відомства, депутату повідомили про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).

За даними слідства, депутату вдалося нелегально переправити до сусідньої європейської країни рідного брата своєї цивільної дружини.

«Для реалізації оборудки парламентар використовував підконтрольну громадську організацію, щоб через неї вносити «потрібних людей» у систему «Шлях» нібито як волонтерів. Встановлено, що частину документів, необхідних для втечі «клієнта» за межі України, народний депутат зберігав у свого експомічника – депутата Київської обласної ради 8-го скликання, а також у директора підконтрольної громадської організації», – йдеться у повідомленні.

Cпівробітники ДБР 1 листопада провели обшуки у народного депутата у справі про можливу організацію вивезення людини за кордон. Під час обшуків у фігурантів справи правоохоронці вилучили:

  • флеш-носії та мобільні телефони із доказами незаконної діяльності;
  • печатки, листи, договори та інші документи, які використовували для внесення недостовірних відомостей до системи «Шлях».

Директору громадської організації також повідомили про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).

Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

У СБУ прізвища депутата не називають, проте раніше повідомлялося, що йдеться про Дубінського. Ввечері 3 листопада на своїй сторінці в фейсбуці він написав, що ДБР вручило мені підозру «за критику Єрмака та Зеленського».

Раніше Олександру Дубінському вже повідомили про підозру у виїзді за кордон на основі неправдивих відомостей. Він назвав звинувачення проти себе спробою «замаскувати корупційні скандали команди слуг Єрмака-Зеленського та складності на фронті».

«Не розумію, що сталося»: Хоренко каже, що про своє звільнення з ССО дізнався з медіа

Колишній командувач Сил спецоперацій ЗСУ Віктору Хоренку заявив, що йому невідомі причини його звільнення з посади.

«Причини особисто не знаю. Скажу так, дізнався про це із засобів масової інформації. Спілкувався з головнокомандувачем (Валерієм Залужним), який також пояснити мені цього не зміг. Главком мав робити відповідне подання, але він мені відповів, що такого не робив. Не розумію, що сталося», – заявив він в ефірі ток-шоу «Української правди».

Хоренку також невідомо щодо його подальшої діяльності, зокрема у ГУР МО.

3 листопада президент України Володимир Зеленський звільнив з посади Віктора Хоренка, який очолив Сили спеціальних операцій у липні 2022 року.

Новим командувачем ССО ЗСУ Зеленський призначив полковника Сергія Лупанчука.

У вечірньому відеозверненні Зеленський заявив, що Віктор Хоренко «продовжить виконувати спеціальні завдання» у складі Головного управління розвідки Міноборони України.

Фітьо: фронт «оживився» через наближення виборів в Росії

На всій лінії фронту спостерігається активізація з боку російської армії. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив підполковник, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

Речник пов’язує таку активність із наближенням виборів у Росії.

«Їм потрібні будь-які перемоги, хоч маленькі, мінімальні, але подати як перемогу. І пояснити чому уже понад 300 тисяч військових з Росії вже ніколи не повернуться додому, і багато з них навіть ніколи не будуть похоронені нормально», – розповів Фітьо в ефірі програмі «Свобода Live».

Також військовий зазначає, що головне завдання, яке зараз стоїть перед українською армією – це недопущення «замороження» фронту.

«Не допустити статики, тому що ворог хоче нас зупинити, щоб ми перейшли до статичного ведення бойових дій. Головне завдання – рухатися і, наскільки це можливо, відкидати ворога з його позицій», – зазначив речник.

У Генштабі ЗСУ ввечері 3 листопада повідомили, що протягом доби на фронті відбулося 53 бойових зіткнення, «оперативна обстановка на сході й півдні України залишається складною». За даними штабу, українські військові відбили російські атаки на Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Запорізькому напрямках.

Куп’янський напрямок залишається одним із найгарячіших, стратегічних успіхів РФ немає – Фітьо

Куп’янський напрямок залишається одним із найгарячіших, повідомив начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі Радіо Свобода.

«Противник продовжує свої наступальні дії. Мета – це повторне оточення та взяття міста Куп’янськ, яке вже було окупованим. Це важливий логістичний центр, через який здійснювалось постачання бойових комплектів та провіанту для окупаційної армії», – розповів він в ефірі програмі «Свобода Live».

За його словами, лише протягом 2 листопада на цьому напрямку фронту відбулося вісім бойових зіткнень – російська армія почала активніше застосовувати техніку, зокрема танки та броньовані бойові машини.

«Бойові дії відбувалися поблизу Іванівки та Синьківки Харківської області. Нам вдалося знищити 30 зразків військової техніки, з них – 7 танків та 9 броньованих бойових машин. Якихось стратегічних успіхів (в армії РФ – ред.) на даному напрямку немає», – повідомив речник.

У Генштабі ЗСУ ввечері 3 листопада повідомили, що протягом доби на фронті відбулося 53 бойових зіткнення, «оперативна обстановка на сході й півдні України залишається складною». За даними штабу, українські військові відбили російські атаки на Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Запорізькому напрямках.

Місто Купʼянськ і більша частина району, які перебували під окупацією з лютого 2022-го, були звільнені у вересні минулого року. Восени зʼявилися повідомлення про концентрацію великої кількості російських військ на Купʼянському напрямку. Обстріли міста посилилися.

Білий дім: США надсилають менші військові пакети Україні через Конгрес

Сполучені Штати почали надсилати менші пакети військової допомоги Україні, щоб збільшити підтримку через глухий кут у Конгресі щодо надання фінансування Україні, повідомляє Reuters з посиланням на речницю Білого дому Карін Жан-П’єр.

За її словами, США мають намір продовжити можливість підтримувати Україну якомога довше, поки Конгрес обговорює нову допомогу.

Раніше сьогодні державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про надання Україні озброєння та обладнання на суму до 125 мільйонів доларів США. У Пентагоні уточнили, що також передбачається надання 300 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI) для зміцнення протиповітряної оборони України в довгостроковій перспективі. На ці кошти Міноборони США планує надати Україні додаткові боєприпаси з лазерним наведенням для протидії безпілотним літальним системам.

У Міноборони США попередили, що цей пакет вичерпує решту коштів USAI, доступних наразі для підтримки України, закликали Адміністрація продовжує закликати «Конгрес виконати свої зобов’язання перед народом України, виділивши додаткове фінансування, щоб забезпечити Україні все необхідне для захисту від жорстокої війни за вибором Росії».

Палата представників США 2 листопада схвалила пакет військової допомоги Ізраїлю на 14,3 мільярда доларів.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що ветує цей законопроєкт, бо виступає проти розділення допомоги і за широкий пакет у близько 106 мільярдів доларів, який би передбачав фінансування для Ізраїлю, Тайваню й України, а також гуманітарну допомогу. Цей запит включає 61,4 мільярда доларів допомоги Україні.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон виступає за те, щоб допомога Україні розглядалася окремо від пакету допомоги Ізраїлю. Джонсон також вимагає від Білого дому більшої звітності щодо допомоги Україні. При цьому, через деякий час після свого обрання Джонсон таки сказав, що США мають допомагати Україні.

Генштаб: на фронті було 53 зіткнення за добу, ситуація «залишається складною»

Протягом доби на фронті відбулося 53 бойових зіткнення, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України, зауваживши, що «оперативна обстановка на сході й півдні України залишається складною».

«Загалом ворог завдав один ракетний і 67 авіаційних ударів, здійснив 40 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ і населених пунктах», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі зауважили, що українські військові відбили російські атаки на Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Запорізькому напрямках.

«Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту», – йдеться в повідомленні.

Минулого місяця Росія пішла вперед на усьому сході України – загострення під Авдіївкою виявилося лише початком масованого наступу. Російські війська почали штурми на Харківщині, короткому відтинку Луганщини, який контролюють ЗСУ, в Мар’їнці – та навіть на півночі Бахмута (на півдні наступальні дії веде українська армія).

Росія зазнає значних втрат під час свого наступу – і в живій силі, і в техніці. Зокрема, як заявила британська розвідка, Росія під час наступу на Авдіївку на Донеччині зазнала чи не найвищих втрат у 2023 році.

Днями головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті The Economist написав, що війна зараз переходить на новий етап, а це може піти на користь Росії.

«Війна зараз переходить на новий етап: те, що ми у військових називаємо «позиційною» війною статичного та виснажливого бою, як у Першій світовій війні, на відміну від «маневрової» війни руху та швидкості. Це піде на користь Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що зрештою загрожуватиме збройним силам України та самій державі», – наголосив генерал.

За його словами, щоб вийти з цього етапу, Україні потрібні ключові військові можливості та технології, а найважливіше – повітряна сила.

Фронт і військова підтримка України. Як вплинуть висновки Залужного на хід війни?

  • Обстріл Харкова та ситуація на фронті. Репортаж з-під Авдіївки. Що відбувається на сході України, як ЗСУ протистоять армії РФ? Авдіївка та Бахмут: чи коректно їх порівнювати?
  • Як військовослужбовці реагують на проблеми, окреслені головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним? Де вихід із глухого кута, про який Залужний написав у The Economist? Як діятимуть Сили оборони і які настрої на фронті? Про оперативний глухий кут на фронті війни в Україні пише і генерал Бундесверу.
  • Чи спричинили тези Залужного дискусію про військову підтримку України? Що буде із допомогою США Україні? Білий дім відреагував на статтю Залужного.
  • Нікіта Тітов – художник, який ілюструє фактично усі ключові моменти війни: його роботи дуже популярні, а сам він рідко спілкується з журналістами. Ексклюзивне інтерв’ю Радіо Свобода.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» за лінком

Зеленський розповів, де працюватиме екскомандувач Сил спецоперацій ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Віктор Хоренко, який донедавна був командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ, працюватиме у Головному управлінні розвідки Міноборони України.

«Провів заміну в командному складі Збройних сил України – призначив полковника Сергія Лупанчука новим командувачем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Це досвідчений офіцер – бойовий офіцер, правильний командир і людина, яка може додати нашим Силам спеціальних операцій більшої потужності. Чекаємо нових результатів. Генерал Віктор Хоренко, який командував ССО, продовжить виконувати спеціальні завдання у складі ГУР МО України», – заявив він у своєму відеозверненні.

3 листопада президент Володимир Зеленський звільнив з посади Віктора Хоренка, який очолив Сили спеціальних операцій у липні 2022 року.

Новим командувачем ССО ЗСУ Зеленський призначив полковника Сергія Лупанчука.

Дніпропетровська ОВА: війська РФ продовжують обстрілювати Нікопольщину – поранена людина

Російські атаки Нікопольщини не припиняються – через обстріли поранена людина, повідомив голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак.

«Сім разів протягом дня агресор обстрілював Нікопольщину. Випустив понад три десятки артилерійських снарядів. Поцілив по Мирівській і Марганецькій громадах. Та найбільше дісталося самому Нікополю», – написав він у телеграмі.

За його словами, пораненого 51-річного чоловіка госпіталізували до лікарні в стані середньої тяжкості.

Лисак додав, що через російські обстріли пошкоджені 13 гаражів і 6 авто, 8 приватних будинків, 6 господарських споруд, лінії електропередач.

Як повідомляла місцева влада, через російські атаки Нікопольщини 1 листопада загинула людина, ще семеро поранені.

Російські війська регулярно обстрілюють Дніпропетровщину, зокрема Нікополь. Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Бен Годжес: «Я помилився із термінами, але Україна все одно звільнить Крим»

Екскомандувач армією США у Європі Бен Годжес раніше прогнозував, що ЗСУ звільнять Крим влітку 2023 року. В інтерв'ю Радіо Свобода він визнав, що помилився у розрахунках, оскільки не очікував, що США та Німеччина досі не нададуть Україні дальнобійне озброєння, яке необхідне для звільнення півострова.

Попри це, генерал-лейтенант у відставці вважає, що Україна все одно звільнить усі свої території від російської окупації. На його думку, це лише питання часу. Читайте про це і дивіться за лінком

Пентагон уточнив вміст нового пакета військової допомоги для України

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України в сфері безпеки та оборони.

Як повідомляє пресслужба відомства, пакет включає надання допомоги у сфері безпеки з запасів Міністерства оборони на суму до 125 мільйонів доларів США для задоволення невідкладних потреб України на полі бою, а також 300 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI) для зміцнення протиповітряної оборони України в довгостроковій перспективі.

У пакеті допомоги міститься:

  • додаткові боєприпаси для зенітно-ракетних систем (NASAMS);
  • додаткові боєприпаси для HIMARS;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • ракети TOW;
  • протитанкові системи Javelin і AT-4;
  • понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї та гранат;
  • підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
  • протипіхотні боєприпаси M18A1 Claymore;
  • 12 вантажівок для перевезення важкої техніки;
  • спорядження для холодної погоди;
  • запчастини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.

За повідомленням, у рамках ініціативи USAI Міноборони США також надасть Україні додаткові боєприпаси з лазерним наведенням для протидії безпілотним літальним системам.

«Цей пакет передбачає використання 300 мільйонів доларів USAI, доступних відповідно до Резолюції про продовження, яку нещодавно ухвалив Конгрес, і вичерпує решту коштів USAI, доступних наразі для підтримки України. Адміністрація продовжує закликати Конгрес виконати свої зобов’язання перед народом України, виділивши додаткове фінансування, щоб забезпечити Україні все необхідне для захисту від жорстокої війни за вибором Росії», – наголошують у Пентагоні.

Раніше сьогодні державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про надання Україні озброєння та обладнання на суму до 125 мільйонів доларів США.

Напередодні агенція Reuters повідомляла, що 3 листопада США планують оголосити про пакет військової допомоги Україні на суму 425 мільйонів доларів.

Напередодні головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті The Economist написав, що війна зараз переходить на новий етап, а це може піти на користь Росії.

«Війна зараз переходить на новий етап: те, що ми у військових називаємо «позиційною» війною статичного та виснажливого бою, як у Першій світовій війні, на відміну від «маневрової» війни руху та швидкості. Це піде на користь Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що зрештою загрожуватиме збройним силам України та самій державі», – наголосив генерал.

За його словами, щоб вийти з цього етапу, Україні потрібні ключові військові можливості та технології, а найважливіше – повітряна сила.

«Україна здатна змінювати хід війни» – Зеленський у День ракетних військ і артилерії

Україна здатна змінювати хід війни в інтересах України і її незалежності, заявив президент України Володимир Зеленський.

«Українські ракетні війська та артилерія стали одними з найпотужніших у світі. Це факт. Українці вміють бути ефективними навіть у таких умовах, коли окупант переважає завдяки його ресурсам і тому, як він знецінює життя людини. Українці вміють дивувати потужними влучаннями по окупанту, по його позиціях, по його системах, і навіть тоді, коли більшість не вірить у реалістичність тих чи інших наших ударів», – сказав він у День ракетних військ і артилерії та День інженерних військ.

Зеленський подякував «нашим хлопцям-ракетникам на одному з південних напрямків за потужне влучання цієї ночі».

«Якими б не були складнощі, попри все, попри все, Україна бʼється і здобуває потрібні результати державі. Попри все, щодня і щоночі наші воїни завдають потужних ударів по окупанту. Я Пишаюся всіма українськими воїнами. Україна є завдяки тим, хто бореться заради неї», – додав він.

За особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку президент вручив державні нагороди 30 військовослужбовцям ракетних військ і артилерії та військовослужбовцям інженерних військ ЗСУ.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій також подякував кожному воїну-інженеру, ракетнику, артилеристу за те, що вони «самовіддано зупиняють ворожі навали, визволяють нашу землю, уражають окупантів у найбільш болючі місця і демонструють справжню силу і міць українського війська».

3 листопада в Україні відзначають День ракетних військ і артилерії та День інженерних військ.

Журналісти встановили імена 35 780 росіян, які загинули в Україні

Втрати російської армії у війні проти України станом на 3 листопада склали 35 780 осіб, повідомляють російська служба Бі-Бі-Сі й видання «Медіазона». Це лише ті, чиї імена вдалося встановити за відкритими джерелами. Реальне число втрат може бути щонайменше у півтора-два рази вищим, кажуть розслідувачі.

Від попереднього зведення 20 жовтня до списку додалося 923 особи. Це – середній показник за останні місяці. До списку офіцерів від підполковника і вище додалися три прізвища. Полковник Сергій Хмельов загинув більше року тому, у вересні 2022 року. Він був заступником начальника штабу 5-ої армії. Полковник Денис Лісов командував навчальною танковою частиною у Хабаровському краї. Підполковник Михайло Федосєєв до війни служив у 20-ій гвардійській мотострілецькій бригаді з Волгограда, а на фронті командував штурмовим батальйоном.

Найбільше повідомлень про загибель військових РФ припадає на Свердловську, Челябінську та Ростовську області, Башкирію та Бурятію.

Російська служба Бі-Бі-Сі та «Медіазона» ведуть підрахунок числа загиблих від початку повномасштабного російського вторгнення. Вони використовують лише відкриті джерела: офіційні документи, повідомлення чиновників та ЗМІ, публікації близьких родичів і дані з цвинтарів.

Журналісти попереджають, що ці дані – не повні. У них входять лише ті загиблі, чиї імена та місця поховання вдалося встановити. Інші методи дослідження дають помітно більші цифри. Так, згідно з підрахунками «Медіазони» і «Медузи», вже на кінець травня 2023 року кількість загиблих російських військових склала близько 47 тисяч осіб. Цю кількість аналітики отримали, дослідивши надмірну смертність чоловіків боєздатного віку, починаючи з лютого 2022 року.

Росія й Україна не розкривають втрати у війні.

Москва офіційно востаннє називала кількість убитих понад рік тому, Київ цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Втрати намагаються оцінити різні спостерігачі та ЗМІ, аналізуючи відкриті дані. Журналісти російської служби Бі-Бі-Сі та видання «Медіазона» разом із командою волонтерів станом на 20 жовтня підтвердили загибель 34 857 російських солдатів на війні в Україні.

Журналісти наголошують, що ці цифри втрат – це «найбільш консервативна оцінка загиблих із числа мобілізованих, оскільки враховуються лише ті випадки, коли смерть була підтверджена публічно і коли можна встановити статус того, хто воював».

Газета The New York Times у серпні з посиланням на неназваних представників адміністрації США повідомила, що загальна кількість військовослужбовців, убитих та поранених з обох сторін війни в Україні за півтора року, що минули з початку масштабного вторгнення РФ, наближається до 500 тисяч.

Як зазначає New York Times, попри вищі втрати, російська армія зберігає чисельну перевагу над українською в зоні бойових дій, головним чином за рахунок більшого мобілізаційного ресурсу – населення Росії більш ніж утричі більше, ніж в України.

Посли G7 обговорили з медійниками та Нацрадою цінність «плюралістичного мовлення» в Україні

Посли країн «Групи семи» (G7)обговорили з українськими медійниками та представниками Нацради з телебачення і радіомовлення «нинішній медіаландшафт» в Україні. Це випливає з повідомлення дипломатів на сторінці в соціальній мережі X (Twitter).

«Посли G7 зустрілися з представниками українських ЗМІ та Національної ради з телебачення і радіомовлення. Ми обговорили поточний медіаландшафт і цінність підтримки високоякісного, незалежного та плюралістичного мовлення як необхідність для стійкості України», – йдеться в повідомленні.

За даними опитування КМІС, за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року простежується зниження довіри до телемарафону «Єдині новини». Соціологи зауважили, що, хоча телемарафон зберігає позитивний баланс довіри-недовіри, але при цьому з 69% до 48% стало менше тих, хто йому довіряє (і натомість з 12% до 39% стало більше тих, хто йому не довіряє).

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати опитування, зауважив, що «нинішня динаміка показує запит громадськості на переосмислення функціонування телемарафону».

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в ефірі кількох загальнонаціональних каналів почалася трансляція спільного телемарафону «Єдині новини». Він триває досі.

Стаття Залужного викликала дискусії у Конгресі США щодо військової допомоги Україні – Politico

Cтаття для The Economist головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного щодо нового етапу війни, який може піти на користь РФ, розпалює «партійні пристрасті» у Конгресі США. Про це пише Politico з посиланням на кількох американських законодавців.

Як пише видання, приголомшливе визнання Залужного резонує на Капітолійському пагорбі, де республіканці стверджують, що його коментарі є приводом переосмислити тривалу підтримку Києва з боку Америки.

Сенатор-республіканець Джош Хоулі, скептик щодо збільшення допомоги Києву, сказав, що відвертість Залужного «продула велику діру в політиці» адміністрації щодо України. За його словами, мета полягає в тому, що «нам потрібно продовжувати фінансувати Україну в усіх аспектах, не лише у військовому, ми маємо забезпечити гроші на їхні пенсії та все інше, щоб вона могла залишатися в глухому куті».

«Це, природно, викликає запитання: яка саме наша стратегія? Який тут план? Я не думаю, що в них є план»

Оцінка Залужного «збігається з тим, що ми були поінформовані», сказав сенатор-демократ Бен Кардін. «Була надія, що вони здобудуть більше», – продовжив він, сподіваючись, що Україна зможе утримати те, що вона відібрала у Росії за підтримки Америки.

Сенатор-республіканець Джеймс Девід Венс (штат Огайо), який відкрито закликав припинити військову допомогу Києву, сказав, що слова Залужного викривають глибокі розбіжності в українському керівництві. Він стверджує, що «військові цілі Зеленького не відповідають реальності», це «завжди мало закінчитися тим, що Росія контролює частину української території та досягне врегулювання шляхом переговорів».

Аргументи Венса та Хоулі все ще залишаються меншістю в Сенаті, де більшість сенаторів від обох партій все ще кажуть, що хочуть продовжувати допомагати Україні вийти з глухого кута.

Проте коментарі Залужного не послабили підтримку з боку найактивніших прихильників України в Конгресі.

«Природа війни в Україні така, що вона буде миля за милею», — сказав сенатор-демократ Річард Блюменталь. – «Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну, тому що це життєво важливо для нашої національної безпеки, навіть якщо гігантського прориву не буде».

Видання пише, що повідомлення Залужного, схоже, має на меті вплинути на дебати в американському Конгресі. Генерал потребує більш досконалих винищувачів, безпілотників, ракет великої дальності та артилерії, щоб пробити російські лінії.

Днями у статті The Economist Валерій Залужний написав, що без посилення технологічної переваги «швидше за все не буде глибокого і красивого прориву» проти Росії. Залужний пише, що він вірив в те, що президент Росії Володимир Путін змінить курс після втрати приблизно 150 000 військових – «у будь-якій іншій країні такі жертви зупинили б війну».

Палата представників США 2 листопада схвалила пакет військової допомоги Ізраїлю на 14,3 мільярда доларів.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що ветує цей законопроєкт, бо виступає проти розділення допомоги і за широкий пакет у близько 106 мільярдів доларів, який би передбачав фінансування для Ізраїлю, Тайваню й України, а також гуманітарну допомогу. Цей запит включає 61,4 мільярда доларів допомоги Україні.

Влада Херсона закликає менше перебувати на відкритому просторі після останнього обстрілу

Начальник місцевої військової адміністрації Херсона Роман Мрочко уточнив інформацію про поранених внаслідок російського обстрілу міста 3 листопада.

«Постраждали троє чоловіків 60, 62 та 71 років. Вони з осколковими пораненнями різних частин тіла доправлені до лікарень міста», – повідомляє голова МВА.

За даними Мрочка, на момент обстрілу близько 14 години чоловіки перебували на вулиці у центрі міста.

«Намагайтесь менше перебувати на відкритому просторі. Бережіть себе і своїх близьких!» – закликав він.

Раніше стало відомо, що російські війська обстріляли Херсон 3 листопада, три людини були поранені.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Лівий берег Дніпра: ЗСУ закріплюються у Кринках?

Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті за 2 листопада повідомив, що Сили оборони змогли утримати свої позиції на лівому березі Дніпра навпроти Херсона – і навіть намагаються рухатися вперед.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Аналітики звернули увагу на повідомлення російських «Z-воєнкорів» про те, що ЗСУ атакували в районі Заплави та Піщанівки (це на південний схід від Херсона) – і просунулися вперед в районі Кринок. Село Кринки розташоване за 2 кілометри від річки Дніпро, а значить, ЗСУ, ймовірно, змогли подолати плавні річки та закріпитися.

Повідомлення про нову активність ЗСУ на східному березі Дніпра почали надходити в середині жовтня. Після цього російські «мілблогери» повідомляли про масований артилерійський та авіаційний вогонь по позиціях Сил оборони там, щоб не дати українським захисникам закріпитися і створити плацдарм для подальшого наступу.

На цьому фоні російський Генштаб навіть поміняв командувача угрупуванням військ «Дніпро», що діє на Херсонському напрямку – ним став генерал-полковник Михайло Теплинський, який нібито має довіру з боку Кремля.

Напередодні головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті The Economist написав, що війна зараз переходить на новий етап, а це може піти на користь Росії.

«Війна зараз переходить на новий етап: те, що ми у військових називаємо «позиційною» війною статичного та виснажливого бою, як у Першій світовій війні, на відміну від «маневрової» війни руху та швидкості. Це піде на користь Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що зрештою загрожуватиме збройним силам України та самій державі», – наголосив генерал.

За його словами, щоб вийти з цього етапу, Україні потрібні ключові військові можливості та технології, а найважливіше – повітряна сила.

Кабмін затвердив план заходів втілення програми для вступу в ОЕСР

Уряд затвердив План заходів із реалізації Програми Організації економічного співробітництва та розвитку для України – про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів 3 листопада.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав членство України в ОЕСР маркером готовності до вступу в Європейський союз та сигналом для іноземних компаній, що «наша країна – перспективне місце для інвестицій».

«Це 129 пунктів за різними сферами: від держрегулювання до розвитку науки й освіти. Мова про якісні, перевірені часом державні політики, які допоможуть нам побудувати сучасну ефективну державу», – заявив він.

Шмигаль вказав на те, що на країни ОЕСР припадає 62% світового внутрішнього валового продукту.

«Крім того, ОЕСР — це один із найкращих майданчиків аналітики й обміну досвідом у питаннях реформ та державних політик», – заявив він у своїй промові.

У жовтні 2022 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна починає приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку.

Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корманн і міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі запустили програму ОЕСР для України в червні 2023 року.

Посол США обговорила з новим спікером Палати представників важливість надання Україні допомоги

Посол США в Україні Бріджит Брінк обговорила з новопризначеним спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном важливість «надання Україні можливостей для зупинки» російської агресії.

«Мала честь зустрітися зі спікером Конгресу США Майком Джонсоном, щоб обговорити важливість надання Україні можливостей для зупинки російської агресії в Європі», – написала вона у соцмережі Х.

1 листопада посол США Бріджит Брінк у коментарі Fox News заявила, що, попри корупцію, яка залишається в Україні серйозною проблемою, жодна допомога США, зокрема військова, не була використана неналежно.

«Я можу сказати, що жодна [військова] техніка не була використана не за призначенням, як і жодна гуманітарна допомога чи будь-яка пряма бюджетна підтримка», – підкреслив Брінк.

За її словами, контроль допомоги США є одним із пріоритетів на посаді посла – «третина нашого персоналу на місцях зосереджена на нагляді».

Палата представників США 2 листопада схвалила пакет військової допомоги Ізраїлю на 14,3 мільярда доларів.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що ветує цей законопроєкт, бо виступає проти розділення допомоги і за широкий пакет у близько 106 мільярдів доларів, який би передбачав фінансування для Ізраїлю, Тайваню й України, а також гуманітарну допомогу. Цей запит включає 61,4 мільярда доларів допомоги Україні.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон виступає за те, щоб допомога Україні розглядалася окремо від пакету допомоги Ізраїлю. Джонсон також вимагає від Білого дому більшої звітності щодо допомоги Україні. При цьому, через деякий час після свого обрання Джонсон таки сказав, що США мають допомагати Україні.

Зеленський призначив нового командувача Сил спецоперацій

Президент Володимир Зеленський призначив нового командувача Сил спеціальних операцій. Про це йдеться в указі від 3 листопада, який оприлюднив Офіс президента.

«Призначити полковника Лупанчука Сергія Костянтиновича командувачем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України», – йдеться в ньому.

Перед тим Зеленський звільнив із цієї посади Віктора Хоренка. Деталей щодо причин такого рішення наразі немає.

Віктор Хоренко очолив Сили спеціальних операцій у липні 2022 року.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG