Доступність посилання

ТОП новини
Російські загарбники обстрілюють позиції укрїнських сил на Запоріжжі. (фото ТАРС) Вересень 2024 року
Російські загарбники обстрілюють позиції укрїнських сил на Запоріжжі. (фото ТАРС) Вересень 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Втрати РФ на війні в Україні перевищили 238 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

Росія втратила у повномасштабній війні проти України близько 238 300 своїх військових, 620 із них – за останню добу, заявив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 17 липня.

Серед інших російських втрат, за даними Генштабу, – такі:

  • танки ‒ 4115 (вісім – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 8034 (+8)
  • артилерійські системи – 4504 (+23)
  • РСЗВ – 685 (+4)
  • засоби ППО ‒ 428(+3)
  • літаки – 315
  • гелікоптери – 310
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3828 (+8)
  • крилаті ракети ‒ 1273
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 7059 (+15)
  • спеціальна техніка ‒ 677 (+11).

Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив під час слухань у парламенті Великої Британії 5 липня, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України.

Станом на 7 липня російська служба ВВС і «Медіазона» спільно з командою волонтерів, користуючись відкритими даними, встановили імена 27 423 російських військовослужбовців, які загинули під час війни Росії проти України.

Автори дослідження також зазначають, що це «мінімальна оцінка російських втрат», а реальне число – «напевно вище».

Реальна цифра втрат, за оцінками авторів дослідження, може бути щонайменше вдвічі більшою. Таким чином, кількість загиблих, за найконсервативнішою оцінкою, може становити 55 тисяч осіб. Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто зазнав тяжкого поранення чи загинув, можуть становити щонайменше 247 тисяч осіб.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні 2023 року американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

«Може бути використано як аргумент щодо зернової угоди» – Гуменюк про ситуацію на Кримському мосту

Нинішня ситуація на Кримському мосту може стати ще одним аргументом, використаним російською стороною, у контексті зернової угоди, заявила в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода Ранок») керівниця пресцентру Сил оборони Півдня ЗСУ Наталія Гуменюк.

«Ажіотаж продовжується. Їм неспокійно, їм тривожно. Те, що ми попереджали, що виїжджати треба з Криму тим, хто понаїхали вже давно, – треба було дослухатися наших рекомендацій. Перевантажили, напевне, перевантажили свій міст. Те, що зараз вони настільки активно педалюють цю тему, може свідчити про те, що це може бути використано як ще один аргумент щодо зернової угоди. Багатьом фахівцям це в принципі очевидно», – заявила Гуменюк.

За її словами, вірити повідомленням російських ЗМІ не можна. Гуменюк стверджує, що останнім часом окупаційна влада посилено охороняла міст.

Губернатор Бєлгородської області РФ підтвердив загибель двох людей на Кримському мосту

Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков підтвердив, що в результаті «надзвичайної ситуації» на Кримському мосту загинула подружня пара, родом з регіону, а їхня неповнолітня дитина госпіталізована.

«Постраждала дівчинка, поранення середньої тяжкості, перебуває вже під наглядом лікарів… коли дозволять лікарі, ми одразу її перевеземо до нас у Бєлгородську область. Найважче – її батьки загинули, тато і мама», – повідомив Гладков у Telegram.

Раніше Telegram-канал Baza писав, що на Кримському мосту впав проліт і щонайменше дві людини загинули і одна постраждала. Повідомлялося, що йдеться про загиблих чоловіка і дружину та їх постраждалу доньку, які їхали із РФ у Крим на відпочинок.

Удосвіта в понеділок призначений Кремлем окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов повідомив про «надзвичайну подію» на Кримському мосту, у зв’язку з чим рух по ньому зупинено.

Мінтранс Росії заявив, що на прольотах Кримського мосту пошкоджено дорожнє полотно. У відомстві заявили, що конструкції прольотів мосту – на своїх опорах, інформація про їх пошкодження не відповідає дійсності.

У кримських пабліках уночі були повідомлення про щонайменше два схожих на вибухи звуки.

ISW: випадки непокори можуть бути причиною звільнень та арештів командирів у армії РФ

Міністерство оборони Росії почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань російської армії та, схоже, прискорює ці зусилля. А причиною можуть бути випадки непокори командувачів перед найвищим армійським керівництвом. Таке припущення робить американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму черговому огляді.

Повідомляється, що вже відомо про звільнення командувача 58-ї армії Івана Попова, командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії Володимира Селіверстова, командира 7-ї дивізії Повітряно-десантних військ Олександра Корнєва, а також арешту командувача 90-ї танкової дивізії Раміля Ібатулліна. Також були повідомлення про плани звільнити командира 31-ї бригади десантників Сергія Карасьова та заарештувати командувача десантників Михайла Теплинського.

ISW зауважує, що з’єднання та частини ведуть оборонні та наступальні дії на ключових ділянках фронту в Україні.

«Повідомлення про звільнення та арешти командирів, які керують бойовими частинами та формуваннями, схоже, пов’язані з випадками непокори… Здається, непокора серед командирів поширюється і на деяких їхніх солдатів», – йдеться в огляді.

Американські аналітики кажуть: «Хронічне ігнорування Кремлем російського командування, ймовірно, заважає Шойгу та Герасимову в їхніх спробах придушити непокору та встановити повний контроль над російською армією в Україні. Путін послідовно обходив або ігнорував встановлену систему командування в надії забезпечити швидкий успіх на полі бою протягом усієї війни, принижуючи авторитет Шойгу та Герасимова – особливо коли військові невдачі на передовій також підірвали їхню репутацію».

За оцінкою ISW, «Путін культивував середовище, в якому військовослужбовці, офіційні особи та навіть російські військові кореспонденти обходили Шойгу та Герасимова, щоб представити Путіну своє розуміння поточного стану війни та рекомендації щодо того, що робити».

«Шойгу та Герасимов, ймовірно, очікували, що Путін відновить свою повну владу над процесами ухвалення рішень російськими військовими, враховуючи їхню лояльність до нього після збройного заколоту ПВК «Вагнер» 24 червня. Однак Путін цього явно не зробив. Натомість він дотримувався своєї звичайної моделі, намагаючись відвернути негативну реакцію від себе та ротації командирів замість того, щоб їх звільнити. Посилення непідпорядкування та широке обурення у відповідь на триваючу чистку офіцерів можуть змусити Кремль переглянути свою часткову підтримку Шойгу та Герасимова після заколоту «Вагнера», – йдеться в огляді.

Експерти зазначають: посилення динаміки непокори серед деяких російських командирів в Україні може спонукати решту командирів до більш відвертого протистояння російському військовому керівництву.

«Очевидна криза в російському командуванні та відповідні моральні наслідки, які вона може спричинити, ймовірно, погіршать російські можливості проводити тактичні наступальні операції, які мають вирішальне значення для російської гнучкої оборони на півдні України», – припускають в ISW.

Напередодні газета Wall Street Journal повідомила, що Кремль намагається позбутися офіцерів, підозрюваних у нелояльності. За словами співрозмовників газети, «зачистка» серед найвищого керівництва армії є ширшою, ніж відомо громадськості. За словами людей, які знайомі зі справою, «щонайменше 13 старших офіцерів були затримані для допиту, деякі пізніше звільнені, а близько 15 відсторонені від служби або звільнені».

«Ми, українці, – неймовірна нація». Що пережило та як відновлюється зруйноване село на Херсонщині

У селі Посад-Покровському на Херсонщині не вціліло жодного із 940 будинків. Місцеві кажуть: вони не були під загарбниками, але тут проходив «нуль», лінія фронту, і росіяни, обстрілюючи їхні хати, клуб та школу, намагалися стерти село з лиця землі. Люди по кілька тижнів сиділи в погребах, не виходячи на вулицю, – без хліба й ліків, з малими дітьми й літніми батьками. Кілька людей загинули.

Що згадують посад-покровці про ті події, як живуть люди в селі зараз і як скоро його можна буде відновити?

На Кримському мосту – «надзвичайна ситуація». Окупаційна влада зупинила рух

Призначений Кремлем окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов повідомив про «надзвичайну подію» на Кримському мосту, у зв’язку з чим рух по ньому зупинено.

«На Кримському мосту зупинено рух: сталася надзвичайна подія у районі 145-ої опори з боку Краснодарського краю. Працюють правоохоронні органи та всі відповідальні служби… Прошу всіх дотримуватися спокою», – написав він у Telegram.

Також Аксьонов додав, що «мешканцям та гостям півострова» краще утриматися від поїздок через Кримський міст і задля безпеки вибирати альтернативний сухопутний маршрут через «нові регіони» (очевидно, маючи на увазі окуповані українські області – ред.).

Мінтранс Росії у Telegram повідомив, що на прольотах Кримського мосту пошкоджено дорожнє полотно. У відомстві заявили, що конструкції прольотів мосту – на своїх опорах, інформація про їх пошкодження не відповідає дійсності.

Раніше Telegram-канал Baza писав, що на Кримському мосту впав проліт і щонайменше дві людини загинули і одна постраждала. Повідомлялося, що йдеться про загиблих чоловіка і дружину та їх постраждалу доньку, які їхали із РФ у Крим на відпочинок. Офіційного підтвердження цієї інформації немає.

У кримських пабліках уночі були повідомлення про щонайменше два схожих на вибухи звуки.

З початку липня російська влада почала повідомляти про утворення масштабних заторів на в’їзд та виїзд із окупованого Криму.

Кримський міст стратегічно важливий як для постачання анексованого Криму, так і для перекидання живої сили, техніки та озброєнь для бойових дій в Україні.

8 жовтня минулого року на мосту стався вибух. Київ неодноразово заявляв, що вважає цей об’єкт легітимною військовою ціллю.

8 липня цього року заступниця міністра оборони України Ганна Маляр назвала успішною операцією ЗСУ удар по мосту через Керченську протоку у жовтні минулого року. Російські державні інформагентства дійшли висновку, що так Міноборони України визнало, що вибух на мосту через Керченську протоку влаштував Київ.

На Мелітопольському та Бердянському напрямках триває наступ – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України про оперативну ситуацію на фронті станом на ранок 17 липня.

«Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом минулої доби відбулось 28 бойових зіткнень», – йдеться у ранковому зведенні.

У Генштабі розповіли також , що сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Розпочалася п’ятсот дев’ята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

Навчання українців на F-16: у США відреагували на повідомлення, що країни Європи ще чекають дозволу

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив у неділю, що США дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16 після повідомлень про те, що Європа чекала офіційного схвалення.

«Президент дав зелене світло, і ми дамо дозвіл, підтримаємо, сприятимемо і фактично надамо необхідні інструменти для того, щоб українці почали навчатися на F-16, як тільки європейці будуть готові», – сказав він у коментарі CNN.

Салліван зазначив, що європейські лідери заявили, що їм потрібно кілька тижнів, щоб підготувати тренувальні ресурси, і що США дотримаються будь-якого встановленого ними терміну.

«Сполучені Штати не будуть заважати тому, щоб це навчання F-16 могло початися», – сказав він.

Раніше видання Politico повідомило, що коаліція європейських країн, яка має розпочати навчання українських пілотів на F-16, все ще чекає на офіційне схвалення програми з боку США.

У Вільнюсі, де 11-12 липня проходив саміт НАТО, Україна та 11 країн-партнерів підписали меморандум, який визначає умови навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Коаліція з 11 країн почне навчання українських пілотів на винищувачах F-16 у центрі, який буде створено в Румунії в серпні. Виконувач обов’язки міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен висловив сподівання, що результати навчання вже можуть бути на початку наступного року.

Раніше Міноборони України казало, що українські військові потребують близько 48 одиниць винищувачів F-16, аби звільнити українські території від російських військ.

Зернової угода: у США назвали ймовірні наслідки виходу РФ

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що можливий вихід Росії із зернової угоди коштуватиме Москві великих дипломатичних витрат. Про це він сказав в інтервʼю CBS.

«Я не можу передбачити, що зробить Володимир Путін. Можливо, Росія вийде з угоди, можливо вони продовжать. Якщо вони вийдуть з неї, то решта світу подивиться на це і скаже, що Росія повернулася спиною до того, щоб країни глобального Півдня і Африки, Латинської Америки та Азії могли отримувати необхідне продовольство за доступними цінами. Я думаю, що надалі це коштуватиме Росії величезних дипломатичних витрат», – заявив Салліван.

Радник Джо Байдена зазначив, що США готові до будь-якого сценарію і взаємодіють із цього питання з Києвом.

Вранці 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно з українським продовольством у рамках чинної зернової угоди. Термін її дії закінчується у понеділок, 17 липня.

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган днями заявив, що президент Росії Володимир Путін погодився продовжити зернову угоду, термін дії якої закінчується наступного тижня. Натомість речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва не робила заяв щодо продовження дії зернової угоди.

Москва заявляла, що за час дії зернової угоди не було відправлено жодного судна з російськими добривами. Крім того, Москва наполягала на підключенні Россільгоспбанку до системи міжбанківських платежів SWIFT.

Анкара та ООН закликають Росію до продовження угоди, оскільки її призупинення призведе до нестабільної ситуації на світовому ринку продовольства та призведе до голоду у бідних країнах.

Суровікін, Попов, Цоков. Що сталося з генералами армії РФ і як це пов'язано із заколотом Пригожина?

Російське військове командування втратило відразу кількох високопоставлених генералів, які командували військами, що здійснювали агресію в Україні, зауважують західні ЗМІ.

Одні з них були відсторонені, інші звільнені, принаймні один загинув, повідомляють у ЗМІ. Читайте про це тут

Влада: війська РФ знову завдають ударів по Харківщині

Війська РФ знову завдають ударів по Харківщині, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Окупанти знову завдають ударів по Харківщині. Перебувайте в укриттях», – написав він у телеграмі.

Мер Харкова Ігор Терехов додав, що, за попередніми даними, знову обстріл Основʼянського району.

Зеленський: Україна ніколи не відмовиться від свого суверенітету

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Україна ніколи не відмовиться від свого суверенітету. Про це він заявив на тлі війни, яку розпочала Росія проти України.

«Наша держава ніколи не відмовиться від свого суверенітету. Це вже очевидно всім у світі. І хоч би яким був російський терор, ми знаємо, що українська свобода все одно збережеться, все одно переможе», – сказав він у своєму відеозверненні.

За його словами, рядки й слова з українських фундаментальних державних документів підтверджуються «силою й рішучістю наших людей».

«Мільйонів українців і українок, для яких воля нашої держави – це їхня особиста воля. Вшановуючи українську свободу, український суверенітет, українську силу, ми завжди вшановуємо наших героїв. Різних людей, які билися й бʼються заради України та яким ми завдячуємо свободою», сказав Зеленський.

Президент також подякував воїнам, які цими «днями тижнями проявили максимум своєї хоробрості й ефективності заради України».

16 липня 1990 року Верховна Рада – на той час ще Української Радянської Соціалістичної Республіки – ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Декларацію підтримали 355 депутатів тогочасної Верховної Ради, «проти» проголосували лише четверо.

Через російський авіаудар по Херсонщині загинула жінка – ОГП

Через російський авіаудар по Херсонщині загинула жінка, повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

За даними слідства, 16 липня близько 20:00 російські окупанти здійснили обстріл населеного пункту у Бериславській територіальній громаді.

«Під час ворожої атаки, травми, несумісні із життям, отримала місцева жителька. Дані щодо травмованих уточнюються. Попередньо, російські військові завдали два удари керованими авіабомбами», - йдеться у повідомленні.

Прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними правоохоронців, впродовж дня внаслідок російської агресії на території Херсонщини травмовані ще пʼять цивільних, серед яких двоє дітей.

Російські війська практично щодня обстрілюють Херсон та частину області.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Через удар РФ по Харкову загинула людина, троє поранені – уточнюють в Офісі генпрокурорa

Внаслідок ракетного удару РФ по Харкову загинула одна людина, троє поранені – уточнюють в Офісі генпрокурора.

Як повідомляє пресслужба відомства у телеграмі, всі постраждалі – працівники промислового підприємства.

За даними слідства, 16 липня приблизно о 18:50 війська РФ завдали ракетного удару по території промислового підприємства у Основ‘янському районі Харкова. Попередньо, двома ракетами типу С-300, випущеними з території Бєлгородської області РФ.

Водночас голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що, за уточненими даними, загинув цивільний чоловік 1999 року народження, який був працівником цивільного підприємства.

Близько 19:00 16 липня місцева влада повідомила про російський удар по Харкову. Це вже друга атака міста за добу.

У ніч на 16 липня армія РФ завдала ракетного удару по Харкову. За даними голови ОВА, російські військові запустили чотири ракети С-300 з території Бєлгородської області РФ, дві з них вибухнули в повітрі, а інші – влучили в землю на стадіоні, а також в дорожнє покриття на території Шевченківського району міста. Люди не постраждали.

Російські війська регулярно обстрілюють Харківщину. Попри наявність свідчень і доказів, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

В ООН повідомили, що станом на 30 червня змогли підтвердити загибель 9 177 і поранення 15 993 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Серед них – 535 загиблих і 1095 поранених дітей. В ООН зазначають, що реальна кількість загиблих і поранених може бути значно вищою.

Як САУ Caesar знищує базу російських дронів? Ексклюзивний репортаж

Франція передала Україні самохідні артилерійські установки (САУ) Caesar навесні 2022 року. Відтоді ці гармати активно працюють на лінії фронту.

Журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії» спостерігали за бойовою роботою українських артилеристів, а також поспілкувалися з екіпажем Caesar про особливості ведення вогню, нюанси експлуатації гармати, а також про досвід участі в операції по звільненню острова Зміїний. Читайте і дивіться за лінком

Влада: армія РФ вдруге за добу вдарила по Харкову

Війська РФ вдруге за добу вдарили по Харкову, повідомляє місцева влада.

«Харків вдруге з початку доби під ударом ворога. Попередньо влучання в Основʼянському районі.Будьте обережні і користуйтесь укриттями під час повітряної тривоги», написав він у телеграмі.

У ніч на 16 липня армія РФ завдала ракетного удару по Харкову. За даними голови ОВА, російські військові запустили чотири ракети С-300 з території Бєлгородської області РФ, дві з них вибухнули в повітрі, а інші – влучили в землю на стадіоні, а також в дорожнє покриття на території Шевченківського району міста. Люди не постраждали.

Російські війська регулярно обстрілюють Харківщину. Попри наявність свідчень і доказів, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

В ООН повідомили, що станом на 30 червня змогли підтвердити загибель 9 177 і поранення 15 993 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Серед них – 535 загиблих і 1095 поранених дітей.

В ООН зазначають, що реальна кількість загиблих і поранених може бути значно вищою.

Війська РФ намагалися відновити втрачені позиції біля Старомайорського, безуспішно – Генштаб ЗСУ

На Шахтарському напрямку у північній частині Старомайорського Донецької області війська РФ намагалися відновити втрачене положення, безуспішно, повідомляє в фейсбуці Генеральний штаб Збройних сил ЗСУ.

За даними штабу, на Куп’янському противник вів безуспішні наступальні дії південніше Масютівки та завдав авіаційного удару біля Кислівки Харківської області, на Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії східніше Веселого Донецької області.

«На Бахмутському напрямку наші захисники успішно відбили усі ворожі атаки в районах Оріхово-Василівки, Григорівки та Іванівського Донецької області. Також, противник здійснив спроби відновити втрачене положення північно-західніше Курдюмівки Донецької області, успіху не мав», – йдеться у повідомленні.

У Генштабі інформують, що на Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Мар’їнки, а на Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ.

Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють контрбатарейні заходи, додають у штабі.

Зернова угода: з порту Одеси вийшло останнє судно з українським зерном

З порту Одеси в неділю вранці вийшло останнє судно з українським продовольством у рамках чинної зернової угоди. Термін її дії закінчується у понеділок, 17 липня. Про це повідомляє агенція Reuters.

Турецький суховантаж «Самсан» прямує до Стамбула. Це останнє судно, яке отримало підтвердження на вивіз зерна.

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган днями заявив, що президент Росії Володимир Путін погодився продовжити зернову угоду, термін дії якої закінчується наступного тижня. Натомість речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва не робила заяв щодо продовження дії зернової угоди.

Москва заявляла, що за час дії зернової угоди не було відправлено жодного судна з російськими добривами. Крім того, Москва наполягала на підключенні Россільгоспбанку до системи міжбанківських платежів SWIFT.

Анкара та ООН закликають Росію до продовження угоди, оскільки її призупинення призведе до нестабільної ситуації на світовому ринку продовольства та призведе до голоду у бідних країнах.

У ЗСУ підтвердили удар по складу ракетного озброєння на Луганщині

Сили оборони України завдали удару по складу ракетного озброєння в окупованому Ювілейному на Луганщині, повідомило у телеграмі Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України.

«Фото та відео ураження Силами оборони України складу ракетного озброєння в тимчасово окупованому Ювілейному, що на Луганщині», – йдеться у повідомленні.

Раніше у соцмережах повідомили, що на окупованій Луганщині пролунав вибух, після якого було чутно детонацію. Журналісти з проєкту Радіо Свобода – Донбас.Реалії – геолокували місце влучання в, ймовірно, склад боєприпасів.

За даними, які озвучували ті, хто проводить моніторинг військової активності РФ на окупованих територіях, цех, який видно на карті біля терикону, є колишнім механічним цехом шахти і використовувався російською армією як ангар для ремонту та зберігання важкої техніки.

На початку липня повідомлялося про вибухи в окупованій Макіївці Донецької області, тоді було знищено склад російських військ.

Попри інші заяви правозахисників, Путін каже, що РФ не застосовувала касетні боєприпаси

Російський президент Володимир Путін стверджує, що Росія не застосовувала касетні боєприпаси у війні проти України, попри те, що правозахисники раніше неодноразово заявляли про застосування російськими військами цього типу озброєння.

«У Російській Федерації достатній запас різного роду касетних боєприпасів, досі цього не робили, не застосовували, і у нас не було такої необхідності, незважаючи на відому нестачу в певний період часу та у нас боєприпасів, але ми цього не робили. Але, звичайно, якщо вони застосовуватимуться проти нас, ми залишаємо за собою право на дзеркальні дії», – сказав він в інтерв’ю кремлівському журналісту Павлу Зарубіну.

Українська сторона наразі не коментувала цієї заяви Путіна.

З перших днів повномасштабного вторгнення неодноразово повідомлялося про застосування РФ касетних боєприпасів. Зокрема, як заявляла правозахисна організація Human Rights Watch, російські війська, ймовірно, застосовували касетні боєприпаси по населених цивільними людьми районах Херсона щонайменше тричі після того, як відступили з міста у листопаді 2022 року.

На початку липня Сполучені Штати оголосили про нову військову допомогу для підтримки української армії у протистоянні російському вторгненню. У новому пакеті, серед іншого, є касетні боєприпаси. Це рішення викликало критику з боку неурядових організацій і збентежило кілька європейських країн.

У багатьох країнах, особливо в Європі, діє заборона на використання касетних боєприпасів. Це визначено конвенцією від 2008 року, сторонами якої не є ні США, ні Україна.

За словами президента США Джо Байдена, касетні боєприпаси повинні допомогти українським військовим «зупинити просування росіян та забезпечити успіх контрнаступу».

У свою чергу, в Міноборони назвали п’ять ключових принципів, яких Україна дотримуватиметься при застосуванні касетних боєприпасів, серед них, є принцип невикористання таких боєприпасів у міських районах (містах), щоб уникнути ризиків для цивільного населення.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG