Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського авіаудару по Харкову, 30 жовтня 2024 року
Наслідки російського авіаудару по Харкову, 30 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Нічна атака РФ на Київ: у ДСНС розповіли про наслідки падіння уламків БПЛА

Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що під час повітряної атаки РФ падіння уламків безпілотників зафіксовано у 4 районах Києва.

За однією адресою рятувальники ліквідовували пожежу на балконі 5 поверху 16-поверхового житлового будинку – було травмовано 2 людей (отруєння продуктами горіння), від госпіталізації вони відмовилися. Крім того, за цією адресою врятували та вивели на безпечну відстань одну людину.

У ДСНС повідомляють, що за іншою адресою у 25-поверховому житловому будинку на рівні 25 поверху сталося пошкодження фасаду будівлі без загорання. За цією адресою виявили двох потерпілих з осколковими пораненнями, їх було госпіталізовано до медичного закладу.

Ще за однією адресою сталося загоряння в 1-поверховій недіючій будівлі, пожежу вогнеборці оперативно ліквідували.

Крім того, співробітники ДСНС ліквідовували загоряння уламків на зеленій зоні прибудинкової території.

У ніч на 13 липня в більшості областей України та Києві було оголошено повітряну тривогу. Як повідомили в Повітряних силах ЗСУ, у ніч на 13 липня російські війська атакували Україну 20 ударними безпілотниками Shahed-136/131, дві крилаті ракети «Калібр» з Чорного моря та одну балістичну – «Іскандер-М» (Джанкой, Крим).

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що вибухи зафіксували у Соломʼянському, Шевченківському, Подільському та Дарницькому районах. За його словами, двоє постраждалих госпіталізовані в Дарницькому районі, ще двом у Шевченківському районі надали допомогу на місці.

За даними місцевої влади, запущені військами РФ дрони заходили в столицю з різних напрямків, в повітряному просторі Києва було «виявлено і знищено близько десятка ворожих цілей».

СБУ повідомила про підозру проросійському блогеру, який коригував ракетні удари РФ

Служба безпеки повідомила про підозру проросійськоиу блогеру Сергієві Лебедєву (більш відомого під псевдонімом «Лохматий»), який переховується в окупованому Донецьку і, за даними слідства, працює на ФСБ РФ як «позаштатний» журналіст інформагентства «РИА Новости».

«Встановлено, що за вказівкою російської спецслужби він займався формуванням інформаторської мережі у різних регіонах України. Для цього створив прокремлівський Телеграм-канал із загальною аудиторією у понад 30 тисяч користувачів. Зловмисник підшукував інформаторів з-поміж підписників свого каналу. Він збирав інформацію про місця базування Сил оборони, а також локації критичної та соціальної інфраструктури нашої держави. Задокументовано, що один з таких прихильників рашизму передав Лебедєву координати житлової багатоповерхівки у Миколаєві, по якій агресор вдарив ракетами «С-300» восени 2022 року», – розповіли у СБУ.

За даними СБУ, блогер на прізвисько «Лохматий» залучив до негласної співпраці мешканця Закарпаття, який «зливав» йому локації військових частин на території регіону.

«Крім того, Лебедєв неодноразово брав участь у підготовці для росТБ замовних сюжетів з тимчасово окупованих районів України. У своїх матеріалах він дискредитував вище військово-політичне керівництво нашої держави та підтримував агресивну політику Москви», – йдеться в повідомленні.

СБУ інкримінує блогеру підозру за статтями «державна зрада» та «порушення законів та звичаїв війни».

«Оскільки фігурант переховується від правосуддя у тимчасово окупованій частині сходу України, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності», – зазначили у відомстві.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні. За даними голови СБУ Василь Малюк, від початку повномасштабного вторгнення РФ станом на червень Служба безпеки України розпочала досудове розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із російською агресією.

Розвідка Британії повідомила про застосування РФ VBIED, цю тактику, ймовірно, ініціюють чеченські підрозділи

Більшість випадків застосування Росією VBIED було зареєстровано в районі Мар’їнки, ймовірно, чеченські війська ініціюють цю тактику, повідомляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«У червні 2023 року було кілька повідомлень про використання російськими військами застарілої бронетехніки, начиненої декількома тоннами вибухівки, як VBIED (саморобний вибуховий пристрій, встановлений в транспортному засобі). Швидше за все, екіпаж покидав транспортний засіб після того, як налаштував його на курс», – йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, більшість випадків застосування VBIED були біля Мар’їнки – це почалося через кілька днів після того, як чеченські підрозділи зміцнили цей район: існує реальна можливість того, що чеченські бійці ініціюють цю тактику.

Військові Британії зауважують, що чеченські бійці володіють навичками використання саморобних вибухових пристроїв, починаючи з чеченських воєн 1990-х років. Також повідомлялося, що чеченці, які воюють за Україну, виготовляли подібні VBIED у січні 2023 року.

«Більшість російських VBIED майже напевно здетонували, перш ніж вони досягли своєї цілі завдяки поєднанню протитанкових мін і прямого вогню, що ставить під сумнів життєздатність засобів. Ці VBIED спричиняють надзвичайно сильні вибухи, які все ще можуть мати психологічний вплив на сили, що обороняються», – додають в Міноборони Британії.

Зруйноване в результаті бойових дій місто Мар’їнка перебувало на лінії фронту з початку вторгнення, і бої серед руїн тривали майже щодня. Українські військові заявляли, що чеченські підрозділи перебувають у різних точках на лінії фронту в Донецькій області.

Атака РФ на Запоріжжя: кількість постраждалих зросла до 20 людей

Кількість постраждалих внаслідок вчорашньої російської атаки на Запоріжжя зросла до 20 людей, серед них є 8 дітей, повідомляє у телеграмі Міністерство внутрішніх справ.

«Під наглядом лікарів перебувають 15 дорослих та 7 дітей. Наразі загрози їх життю немає. Інші постраждалі – на амбулаторному лікуванні», – йдеться у повідомленні.

Як інформувала раніше Запорізька ОВА, 12 липня внаслідок падіння «невстановленого ворожого літального об’єкта» в спальному районі Запоріжжя травмовані 18 людей, серед них є 6 дітей.

Російські війська регулярно обстрілюють частину області Запорізької області та обласний центр. При цьому Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 30 червня підтвердила загибель 9 177 і поранення 15 993 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Серед них – 535 загиблих і 1095 поранених дітей. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

ISW: саміт НАТО знівелював цілі РФ, з якими вона почала масштабну війну проти України

Саміт НАТО у Вільнюсі продемонстрував, наскільки російське вторгнення відкинуло назад цілі, заради яких Росія розпочала повномасштабну війну проти України, йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як зауважують американські аналітики, серед цілей вторгнення було запобігти розширенню НАТО і відсунути його від кордонів РФ, але це для Кремля не спрацювало.

«Відсутність загального резонансу в російському інформаційному просторі щодо подій на саміті НАТО… ймовірно, свідчить про те, що Кремль прийняв ці поразки та не бажає на них зупинятися. Багато російських джерел повідомили про саміт НАТО в безпристрасній і приглушеній манері, яка не відповідає тій великій поразці, яку саміт насправді продемонстрував по відношенню до довоєнних цілей Росії», – йдеться в огляді.

За підсумками дводенного саміту НАТО у Вільнюсі 11-12 липня Україна отримала спрощену процедуру вступу в НАТО (без ПДЧ) та запевнення лідерів альянсу, що стане членом НАТО після перемоги у війні з РФ. Також для України було сформульовано гарантії безпеки, надані країнами «Групи семи». У Кремлі надання таких гарантій назвали «помилковими і потенційно дуже небезпечними».

Дві російські ракети сили ППО збили на Хмельниччині та Миколаївщині – влада

На Хмельниччині та Миколаївщині українські військові вночі збили дві російські ракети та чотири дрони-камікадзе «Shahed 136/131».

Під час нічної атаки РФ на Хмельниччині сили ППО збили російську ракету, повідомляє місцева влада. Влучань та постраждалих немає.

Як повідомили в Миколаївській ОВА, в ніч на 13 липня українські військові на Миколаївщині збили ракету «Калібр» та чотири дрони-камікадзе типу «Shahed 136/131».

«О 00:14, в одному із населених пунктів області уламками ракети пошкоджено будівлю навчального закладу та десять приватних будинків. Постраждалих немає», – написав голова ОВА Віталій Кім у телеграмі.

Крім того, місцева влада повідомила про знищення над повітряними цілями над Кіровоградщиною. Проте не уточнюється їхній тип та кількість.

У ніч на 13 липня в більшості областей України та Києві було оголошено повітряну тривогу. Як повідомили в Повітряних силах ЗСУ, у ніч на 13 липня російські війська атакували Україну 20 ударними безпілотниками Shahed-136/131, дві крилаті ракети «Калібр» з Чорного моря та одну балістичну – «Іскандер-М» (Джанкой, Крим). Щодо наслідків пуску «Іскандер-М» інформація уточнюється.

Бізнес олігарха Лісіна, якого оминули санкції Заходу, співпрацює з оборонкою та в’язницями Росії – «Схеми»

Російський виробник сталі ПАО «НЛМК» олігарха Володимира Лісіна, який не потрапив під санкції Заходу, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну продовжив виконувати держзамовлення для пенітенціарної служби та заводу, що розробляє і випускає радіолокаційні системи управління артилерією Військово-морського флоту Росії.

Про це повідомляють журналісти «Схем» (Радіо Свобода), які раніше розповіли про те, що завод Лісіна щонайменше до 2019 року постачав сталь державним виробникам ядерних боєприпасів в РФ.

Відповідно до даних сайту публічних закупівель Російської Федерації, ПАО «НЛМК» протягом 2022-2023 років щонайменше 8 разів перемагало у тендерах на постачання сталі для державних органів Росії. Сім із них – на постачання анізотропної та нізотропної сталі для колонії №1 в Костромській області (ФКУ ИК-1 УФСИН России по Костромской области). Колонія закупила сталі у підприємства Лісіна на суму 66,2 мільйона рублів (729 тисяч доларів). Восьмий державний тендер, який за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну отримала компанія «НЛМК», – на постачання ізотопної сталі для АО «Изумруд» (місто Владивосток, контролюється державним «Росимуществом»).

«НЛМК» поза конкурсною процедурою (закупівля у одного виконавця) переміг у тендері, оголошеному «Изумрудом» 25 травня 2022 року. Предмет закупівлі – «сталь нержавіюча в злитках або інших первинних формах та напівфабрикати з нержавіючої сталі».

Завод «Изумруд» працює у військово-оборонному комплексі Росії. Розробляє, наприклад, системи управління артилерією, двигуни для безпілотників та системи скидання вибухівки з БПЛА.

На початку 2023-го повноважний представник президента РФ Володимира Путіна на Далекому Сході Юрій Трутнєв офіційно відвідав «Изумруд». Місцеві російські ЗМІ пишуть про «Изумруд» як про «системоутворююче підприємство, розробника та виробника радіолокаційних систем управління артилерійською зброєю на кораблях Військово-морського флоту Росії».

А під час зустрічі із Трутнєвим «керівництво підприємства продемонструвало малогабаритну систему управління штатною артилерійською зброєю калібрів 5,45 – 12,7 по боротьбі з малогабаритними безпілотниками, а також двигун для великих БПЛА, та універсальну систему для скидання вибухівки, яка монтується безпосередньо на квадрокоптери».

У лютому 2023 року «Изумруд» потрапило під санкції Великобританії, а в квітні – України.

Журналісти звернулися за коментарем до прес-служби «НЛМК». Там повідомили наступне: «ФКУ ИК-1 УФСИН России по Костромской области» є виробником електротехнічного обладнання для різного цивільного застосування, у тому числі мережевих та вимірювальних трансформаторів, світлодіодних світильників. АО «Изумруд» також є виробником побутових електроприладів, у тому числі компресорів, зарядно-розрядних та комутаційних щитів. «НЛМК» постачав цій компанії відповідну сталь до травня 2022 року. Після включення АО «Изумруд» до списку санкцій Великобританії, поставки цієї компанії не здійснювалися. «НЛМК» продає сталь на внутрішній ринок лише цивільного застосування, зокрема через мережі дистрибуції. «НЛМК» не бачить можливості без наявності підстав обмежувати споживачів на внутрішньому ринку у звичайній стандартній продукції загальногромадянського користування».

«Схеми» повідомляли, що в період із 2014 по 2019 роки «НЛМК» постачав сталь «Науково-виробничому об'єднанню «Електромашина», що виготовляє бойовий модуль «Охотник». Електротехнічну сталь від «НЛМК» у 2017 році отримав «Марійський машинобудівний завод», що працює над розробкою зенітних систем. Також «НЛМК» постачав електротехнічну сталь Інституту Забабахіна, що розробляє та випробовує ядерні і термоядерні боєприпаси, та держпідприємству «Виробниче об'єднання «Север» (виробляє компоненти для ядерних боєприпасів). При цьому в «НЛМК» наполягали: «НЛМК» не виробляв і не виробляє продукцію, яка може використовуватись у військових цілях».

Володимир Лісін – найбагатший росіянин за версією Forbes у 2022 році році та третій у списку найбагатших у 2023 році. Статки Лісіна за рік війни зросли з 18,4 мільярдів доларів до 22 мільярдів, однак його обігнали Андрій Мельниченко (25 мільярдів доларів) і Володимир Потанін (23,7 мільярда доларів).

Група «НЛМК» – це металургійна імперія Володимира Лісіна. «НЛМК» розшифровується як «Новолипецький металургійний комбінат». Головною компанією групи в Росії є ПАО «НЛМК», у якій Володимир Лісін – голова ради директорів.

Проти Володимира Лісіна ввели персональні санкції лише Україна та Австралія. Лісін досі уникає санкцій США, Британії та Євросоюзу. У металургійній імперії Лісіна є дочірні компанії в Європі та США. На території Сполучених Штатів працює три компанії, а саме в Індіані та Пенсильванії.

Після введення заборони російським суднам заходити в порти країн Євросоюзу танкери компанії Лісіна обходили ці обмеження, перевантажуючи нафтопродукти у Чорному морі.

Кількість військових РФ в Маріупольському районі збільшилась на 10 тисяч осіб – радник мера

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» повідомив, що кількість російських військових у Маріупольському районі з кінця червня збільшилася приблизно на 10 тисяч осіб.

«Кількість окупаційного корпусу збільшується за рахунок того, що вони завозять нових мобілізованих з Росії, непідготовлених військових. Десь тиждень тримають їх в різних таборах у Маріупольському району і потім відправляють кудись на фронт. Коли ми бачимо потім новини про черговий м’ясний штурм, наприклад, в Авдіївці, це точно оці підготовлені на території Маріупольського району. Тому, на жаль, їх стає більше. На жаль, вони готуються для оборони, не лише по лінії фронту, до оборони Маріуполя», – сказав Андрющенко.

Перевірити ці дані з інших джерел, зокрема російських, в умовах війни немає можливості.

Раніше він також повідомляв про переповнені російськими військовими і цивільними росіянами узбережжя на околицях Маріуполя.

7 липня британська розвідка повідомляла, що Росія створила нове військове формування в Маріуполі. Йдеться про Азовський військово-морський округ, що буде підпорядкований Чорноморському флоту Росії і, за повідомленнями, матиме вісім військових кораблів, серед них три сучасних корвети, які можуть запускати ракети «Калібр».

Маріуполь з 20 травня 2022 року перебуває під окупацією РФ.

Атака «Калібрами» і БПЛА. Від Зеленського хочуть вдячності. Як НАТО захищатиме Україну?

  • Російські сили знову атакували Україну. Під час повітряної тривоги вибухи чули в кількох містах, у Києві місцева влада повідомила про постраждалих. З'ясовуємо деталі.
  • Сумщину ледь не щодня обстрілює російська армія. В області навіть заговорили про евакуацію жителів 5-кілометрової зони в прикордонних з Росією громадах. Чи дійсно це робитиме влада примусово?
  • Сили оборони України продовжують наступати на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках, а поблизу самого Бахмуту є просування, більше того – українські військові закріплюються на нових рубежах, каже заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Поспілкуємось наживо з військовим з Бахмутського напрямку про обстановку там.
  • «Година і 20 хвилин». Президент США Джо Байден саркастично відповів на запитання журналістів про те, скільки часу треба після закінчення війни, аби Україна вступила в НАТО. Чи задоволений відповіддю Зеленський та про що ще говорили обидва президенти?
  • Фінал головної політичної події року. З чим українська делегація повернулася із саміту НАТО та чи зможуть гарантії безпеки для Києва захистити Україну від агресії Росії?

Про це та інше дивіться у програмі Радіо Свобода «Свобода.Ранок» за лінком

Генштаб ЗСУ: втрати військ РФ на війні в Україні перевищили 236 тисяч осіб

Росія втратила у повномасштабній війні проти України близько 236 040 своїх військових, 510 із них – за останню добу, заявив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 12 липня.

Серед інших російських втрат, за даними Генштабу, – такі:

  • танки ‒ 4092 (два – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 7999 (+9)
  • артилерійські системи – 4425 (+23)
  • РСЗВ – 678 (+4)
  • засоби ППО ‒ 421 (+6)
  • літаки – 315
  • гелікоптери – 310
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3752 (+26)
  • крилаті ракети ‒ 1271
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 6995 (+17)
  • спеціальна техніка ‒ 652 (+5).

Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив під час слухань у парламенті Великої Британії 5 липня, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України.

Станом на 7 липня Російська служба Бі-Бі-Сі і «Медіазона» спільно з командою волонтерів, користуючись відкритими даними, встановили імена 27 423 російських військовослужбовців, які загинули під час війни Росії проти України.

Автори дослідження також зазначають, що це «мінімальна оцінка російських втрат», а реальне число – «напевно вище».

Реальна цифра втрат, за оцінками авторів дослідження, може бути щонайменше вдвічі більшою. Таким чином, кількість загиблих, за найконсервативнішою оцінкою, може становити 55 тисяч осіб. Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто зазнав тяжкого поранення чи загинув, можуть становити щонайменше 247 тисяч осіб.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні 2023 року американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Повітярні сили ЗСУ вночі у небі України знищили запущені Росією 20 ударних дронів та 2 «Калібри»

У ніч на 13 липня російські війська атакували Україну 20 ударними безпілотниками іранського виробництва Shahed-136/131, повідомило вранці четверга Командування Повітряних сил ЗСУ.

«Напрямки атаки – північно-східний (Курськ) та південно-східний (Приморсько-Ахтарськ). Також противник застосував дві крилаті ракети «Калібр» з Чорного моря та одну балістичну – «Іскандер-М» (Джанкой, Крим). В результаті бойової роботи усі 20 ударних дронів знищено, переважно на Київщині. Також на різних напрямках знищено дві крилаті ракети «Калібр». Стосовно наслідків пуску ракети з ОТРК «Іскандер-М» інформація уточнюється», – повідомили у Повітряних силах.

Повідомляється, що за поточну та минулу добу авіація Повітряних сил завдала понад 15 групових авіаційних ударів по російських військах. Російська сторона про це не повідомляє.

Минулої ночі в Україні оголошувалась масштабна повітряна тривога. У Києві, за даними КМВА, було виявлено і знищено близько десятка дронів, постраждали 4 людей. Дані по регіонах уточнюються.

У Латвії місцевого жителя оштрафували на погад 15 тисяч євро за підтримку Росії

У Латвії місцевого жителя оштрафували на 15 500 євро за підтримку Росії у діях проти країни, повідомила Генеральна прокуратура Латвії.

«У ході розслідування встановлено, що громадянин Латвії в період з 2017-го по листопад 2022 року надавав інтелектуальну та фізичну підтримку Росії з особистих мотивів та з корисливих міркувань», – йдеться в повідомленні.

Прізвище чоловіка не вказують, як і подробиці справи. У пресрелізі лише сказано, що йому було відомо, що одним із завдань Росії є зміцнення та розширення свого впливу в країнах Балтії та інших країнах Європейського союзу, у тому числі спрямоване проти незалежності, суверенітету та національної безпеки загалом.

Обвинувачений, як повідомляється, визнав свою провину, а також «зробив висновки та оцінив неприпустимість та наслідки своїх дій». Прокурор з урахуванням того, що чоловік майже чотири місяці перебував під арештом у період слідства, наклав на нього штраф у розмірі 15 500 євро.

У Латвії передбачена кримінальна відповідальність за виправдання війни в Україні. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Латвія активно підтримує Київ у гуманітарній та військовій сферах, а також закликає до цього інші країни Європи.

Понад 35 бойових зіткнень було минулої доби на фронті – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що упродовж минулої доби на фронті було понад 35 бойових зіткнень.

«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої», – йдеться у ранковому зведенні.

У Генштабі розповіли про безуспішні наступальні дії військ РФ на кількох напрямках і стійку оборону ЗСУ

Розпочалася п’ятсот п’ята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

Під загрозою депортації з Маріуполя у РФ перебувають 13 тисяч українських дітей – Андрющенко

З окупованого Маріуполя можуть примусово вивезти до Росії 13 тисяч українських дітей, повідомив проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, це передбачено «планом евакуації», який окупаційна влада розробила ще минулого року, коли ЗСУ наступали на харківському і херсонському напрямках. Зараз цей план поновили і доопрацювали, каже він.

«Він передбачає «евакуацію» окупаційних адміністрацій на територію Новоазовського району, безпосередньо Новоазовськ-Сєдово, так само «евакуацію» цивільного населення за бажанням. Але найгірше в цій ситуаціїщодо дітей передбачена примусова й однозначна евакуація всіх. І ми на це дивимося як на найбільший ризик, тому що це чергова хвиля викрадення дітей, може бути. У Маріуполі знаходиться на сьогодні приблизно 13 тисяч дітей. Тобто, якщо вони всі вивезуть ще наших маріупольських дітей, які додадуться до 1300 викрадених до того, це ризик і це проблема. І ми розуміємо, що таке може бути», – зазначив посадовець.

На офіційному порталі «Діти війни» станом на 6 липня зазначено, що Росія депортувала 19 тисяч 493 дитини, принаймні, стільки випадків підтверджено українською владою. За даними з відкритих джерел відомо, що загалом до Росії могли вивезти 744 тисячі дітей, вказано на порталі. Повернути вдалося 380.

Маріуполь з 20 травня 2022 року перебуває під окупацією РФ.

Нічна атака військ РФ на Київ – є постраждалі

У результаті повітряної атаки дронами з боку військ РФ минулої ночі у Києві четверо людей постраждали, повідомив уночі в Telegram мер Києва Віталій Кличко. Також, за його словами, на пожежі загинув чоловік.

ДОПОВНЕНО Вранці у столичному управлінні ДСНС в повідомленні про пожежу не вказали, чи загорання і смерть чоловіка у Подільському районі настали внаслідок повітряної атаки чи з побутових причин.

Як повідомив Кличко, вибухи зафіксували у Соломʼянському, Шевченківському, Подільському та Дарницькому районах.

Він зазначив, що двоє постраждалих госпіталізовані в Дарницькому районі, ще двом у Шевченківському районі надали допомогу на місці.

«За адресами викликів медиків у Подільський, Соломʼянський та Дніпровський райони постраждалих від російської атаки наразі немає», – зазначив мер Києва.

Повідомляється, що у Дарницькому районі внаслідок падіння уламків сталося руйнування фасаду житлового будинку на рівні технічного поверху. У Шевченківському – загоряння на балконі багатоквартирного будинку, у Подільському районі – загоряння в нежитловій будівлі.

За даними КМВА, запущені військами РФ іранські БПЛА заходили в столицю з різних напрямків.

«Силами і засобам ППО в повітряному просторі Києва було виявлено і знищено близько десятка ворожих цілей. Дякуємо охоронцям нашого неба за відмінну роботу! На жаль, у Дарницькому, Соломʼянському, Шевченківському, Оболонському та Подільському районах міста зафіксовані випадки падіння уламків. Попередньо, є пошкодження житлових будинків», повідомив голова КМВА Сергій Попко.

Він уточнив, що у двох травмованих в Дарницькому р-ні – це дівчина 19 років та чоловік 23 років – є осколкові поранення. У Шевченківському районі під час ліквідації наслідків врятовано одну людину.

За даними ДСНС, в усіх місцях пожежі ліквідовано, на місці подій працювали 95 рятувальників та 19 одиниць техніки.

Минулої ночі в Україні оголошувалась масштабна повітряна тривога. Дані по регіонах уточнюються.

Шість країн долучилися до декларації G7 на підтримку України – Держдепартамент США

Шість країн, окрім членів «Групи семи», висловили бажання бути підписантами декларації на підтримку України – про це повідомив Державний департамент Сполучених Штатів 12 липня.

За повідомленням, таке бажання висловили Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція.

Декларація передбачає двосторонні домовленості між Києвом та країнами G7 і іншими підписантами для посилення спроможностей оборони і розвідки України.

Раніше про приєднання до цієї заяви заявив уряд Норвегії, яка не входить до G7.

Володимир Зеленський раніше привітав гарантії безпеки, надані країнами «Групи семи», назвавши їх першим випадком формування «фундаменту безпеки для України на шляху до НАТО».

Ми прибрали будь-які сумніви щодо того, чи буде Україна в НАТО – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський прокоментував підсумки саміту НАТО у Вільнюсі, який завершився 12 липня.

Він привітав гарантії безпеки, надані країнами «Групи семи», назвавши їх першим випадком формування «фундаменту безпеки для України на шляху до НАТО».

«Ніколи раніше в нас не було такої безпекової основи, і це рівень «Великої сімки». На цьому фундаменті збудуємо нову, юридично обовʼязкову архітектуру двосторонніх безпекових договорів із найсильнішими», сказав він.

Зеленський також позитивно оцінив результати саміту, заявивши, що він вніс ясність щодо майбутнього членства України в НАТО.

«За ці два дні саміту ми прибрали будь-які сумніви та двозначності щодо того, чи буде Україна в НАТО. Буде! Уперше не тільки всі члени Альянсу із цим згодні, але й відчутна більшість в Альянсі енергійно наближає це. Ніколи раніше слова «ви рівні серед рівних» для України від інших членів НАТО ще не звучали справді змістовно», – заявив голова держави.

12 липня у Вільнюсі завершився дводенний саміт НАТО, на якому, серед іншого, було оголошено, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». За словами генсекретаря НАТО, умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

У Кремлі 12 липня заявили, що плани Заходу з надання гарантій безпеки Україні є «надзвичайно помилковими і потенційно дуже небезпечними». Москва стверджує, що ці гарантії нібито посягнуть на безпеку Росії.

Проросійський блогер у окупованому Криму заявив про вибух біля свого будинку

В одному з дворів Феодосії, де мешкає проросійський блогер Олександр Таліпов, стався вибух. Про це блогер написав у своєму телеграм каналі, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії 12 липня.

Він стверджує, що вибухівку було закладено в мопед, що стоїть біля будівлі.

«У районі 19 години пролунав дуже сильний вибух, захиталися стіни в будинку, було чути звук розбитого скла. Вийшовши у двір, побачив мопед, що горів поряд з під’їздом. По периметру будинку вибило у багатьох вікнах шибки», – написав він.

Редакція Крим.Реалії не може оперативно перевірити цю інформацію.

Напередодні Таліпов також стверджував, що певні проукраїнські канали нібито оприлюднили його особисті дані, зазначає Крим.Реалії.

Таліпов у своїх телеграм-канал публікує персональні дані кримчан, які підтримують Україну. Внаслідок скарг Таліпова кримчан притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності за «дискредитацію» російської армії. Українська прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно Таліпова за статтею «розпалювання національної ворожнечі та ненависті».

Петиція на захист українського дубляжу в кінотеатрах набрала мінімум голосів для розгляду

Петиція із вимогою залишити український дубляж в кінотеатрах на сайті Кабінету міністрів набрала мінімальні для розгляду 25 тисяч голосів – за даними на 12 липня, її підтримали 25 027 людей.

Петиція вимагає переглянути пункт законопроєкту «Про застосування англійської мови», за яким англомовні фільми мають демонструватися в кінотеатрах мовою оригіналу з субтитрами.

Автор петиції – Максим Левенець – аргументує свою незгоду тим, що український дубляж сприяє поширенню української мови, а за його відсутності глядачі будуть переглядати натомість фільми в російському дубляжу онлайн.

«Пропоную не ліквідовувати український дубляж повністю, а лише збільшити кількість сеансів фільмів в оригіналі з субтитрами, аби в людей був вибір», – йдеться в тексті.

Петиція була створена 3 липня. Тепер Кабмін має розглянути її протягом трьох місяців із дня оприлюднення.

Офіс президента 28 червня передав Верховній Раді законопрєкт «Про застосування англійської мови». Зокрема, він передбачає поступовий перехід на 100-відсоткову демонстрацію англомовних фільмів без дубляжу в кінотеатрах до 2027 року. Він також містить вимоги до низки посадовців знати англійську.

Проти ініціативи виступила спільнота акторів дубляжу. Серед інших аргументів вони вказали на те, що саме кіно українською допомагає російськомовним українцям переходити на державну мову. Крім того, членкиня правління Спілки кінотеатрів України Людмила Горделадзе висловила думку, що рішення вдарить по відвідуваності кінозалів.

Після саміту НАТО у Росії кажуть, що будуть «належно реагувати»

Останній саміт НАТО показав, що Альянс повертається до «схем холодної війни», заявило Міністерство закордонних справ Росії.

«Результати Вільнюського саміту будуть ретельно проаналізовані. Враховуючи виявлені виклики та загрози безпеці та інтересам Росії, ми будемо своєчасно та належно реагувати, використовуючи всі засоби та методи, які є в нашому розпорядженні», – йдеться в заяві.

12 липня у Вільнюсі завершився дводенний саміт НАТО, на якому, серед іншого, було оголошено, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». За словами генсека НАТО, умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

У комюніке Альянсу за підсумками першого дня саміту йдеться про те, що поступ України на шляху до інтеграції в НАТО «вийшов за рамки потреби» в Плані дій щодо членства.

Члени НАТО підтверджують намір прийняти Україну до НАТО, заявлений на саміті 2008 року в Бухаресті, зазначаючи, що Україна є «дедалі більш взаємосумісною та політично інтегрованою з Альянсом і добилася значного прогресу на шляху реформ». Водночас НАТО планує робити огляд прогресу України в досягненні відповідності його стандартам і додаткових демократичних та безпекових реформ.

У Кремлі 12 липня заявили, що плани Заходу з надання гарантій безпеки Україні є «надзвичайно помилковими і потенційно дуже небезпечними». Москва стверджує, що ці гарантії нібито посягнуть на безпеку Росії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG