Упродовж червня найчастіше пропонували хабарі на кордоні чоловіки призовного віку – ДПСУ
У Державній прикордонній службі повідомили, що упродовж червня найчастіше пропонували хабарі на кордоні чоловіки призовного віку.
«Тільки протягом минулого червня охоронці кордону відмовились від хабарів у 43 випадках. У чотирьох із них неправомірну вигоду пропонували іноземці, решта – громадяни України, – переважно чоловіки призовного віку за безперешкодний пропуск за кордон», – повідомили у ДПСУ.
Повідомляється, що від початку дії воєнного стану було зафіксовано 684 відмови прикордонників від хабарів. Загальна сума запропонованої неправомірної вигоди – понад 7,1 мільйонів гривень.
2 травня Верховна Рада продовжила термін дії воєнного стану і загальної мобілізації в Україні у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії ще на 90 днів: з 20 травня до 18 серпня.
Мінфін: Україна отримала 890 млн дол від МВФ
До загального фонду державного бюджету України надійшов другий транш у розмірі 890 млн доларів США від Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомила 3 липня пресслужба Міністерства фінансів.
«Кошти отримані як результат успішного першого перегляду програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF). Наразі Україна отримала вже 3,59 млрд доларів США від МВФ. Загальне фінансування за програмою складає 15,6 млрд доларів США (11,6 млрд СПЗ)», – розтлумачили у відомстві.
Міністр фінансів Сергій Марченко каже: «Завдяки наданим коштам ми маємо змогу і надалі зберігати економічну стабільність в Україні та забезпечувати пріоритетні видатки державного бюджету».
29 червня Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування для України і схвалила негайне виділення їй другого траншу в близько 890 мільйонів доларів. Повідомлялося, що кошти направлять на підтримку бюджету.
Близько половини росіян підтримують критику Пригожиним російського Міноборони – опитування
Трохи менше ніж половина (46%) опитаних росіян вважають, що критика на адресу Міноборони РФ з боку засновника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, який влаштував заколот 23-24 червня, була обґрунтованою. Необґрунтованою критикою Міноборони вважають близько третини респондентів. Про це повідомляє «Левада-центр» за результатами соцопитування, проведеного з 28 червня по 1 липня.
За даними соціологів, заколот ПВК «Вагнер» не позначився на рейтингах президента Росії, але призвів до зниження громадської підтримки Сергія Шойгу. При цьому ставлення до Пригожина різко погіршилося, і тепер його підтримує лише кожен п’ятий росіянин. Опитування, проведене «Левада-центром» з 22 по 29 червня, показувало, що позитивно до Пригожина ставляться 58% респондентів.
Водночас дві третини опитаних позитивно оцінюють участь ПВК «Вагнер» у війні проти України. Близько третини респондентів очікують, що внаслідок подій 23-24 червня відбудеться консолідація навколо влади, але близько половини очікує, що все залишиться як раніше.
ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів». Під час заколоту «вагнерівці» збили кілька гелікоптерів та літак російської армії. Загинуло кілька льотчиків. Про точну кількість загиблих офіційно не повідомлялося.
За останніми даними, частина ПВК «Вагнер» за згодою Олександра Лукашенка перемістилася після заколоту до Білорусі.
У РФ є технології для стеження за користувачами месенджерів – NYT
У Росії на прохання влади створили програми для стеження за користувачами месенджерів Telegram, WhatsApp та Signal. Їх можуть використовувати ФСБ та поліція. Про це пише The New York Times, яка, як стверджується, отримала близько сорока документальних доказів.
Більшу частину ринку технологій для моніторингу телекомунікацій контролює компанія «Цитадель», яка до 2022 року частково належала російському мільярдеру Алішеру Усманову.
Серед дочірніх компаній «Цитаделі» – «МФИ Софт», що розробила інструмент NetBeholder. Програма може визначати, хто з ким, коли і де розмовляє в месенджерах, а також чи додається файл. До змісту листування інструмент доступу не має, наголошує NYT.
Крім того, NetBeholder може відображати розташування двох телефонів протягом дня, щоб визначити, чи вони були поруч. Також програма, використовуючи дані про абонентів телекомунікаційних мереж, може точно визначити родом з якої країни чи регіону Росії користувач.
Раніше, щоб отримати таку інформацію, влада була змушена вимагати її у компаній-власників месенджерів. Отримавши запит, компанії самі вирішували, чи надавати її.
«Цитадель» не відповіла NYT на прохання про коментар. Представник Усманова заявив, що той «вже кілька років не бере участі в ухваленні управлінських рішень компанії».
За заявами Telegram і Signal, замаскувати трафік не можна, але можна використовувати вбудовані функції месенджерів, щоб відстежити його було складніше. У заяві WhatsApp йдеться, що інструменти стеження є «загрозою приватному життю» і що він продовжуватиме захищати особисті бесіди.
За інформацією NYT, деякі російські розробки вже намагалися продати до країн Східної Європи, Центральної Азії, Близького Сходу, Африки та Південної Америки.
Міністр оборони Німеччини закликає до прогресу щодо центру ремонту танків Leopard в Польщі
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що робота над запланованим ремонтним центром у Польщі для німецьких бойових танків Leopard 2, які використовуються в Україні, має просуватися швидше.
«Одне має бути зрозумілим: ремонт є частиною сталої підтримки України», – сказав Пісторіус після переговорів із польським колегою Маріушем Блащаком у південно-східній Польщі, пише DPA.
За словами Пісторіуса, переговори щодо центру мають бути завершені протягом наступних 10 днів, якщо це можливо.
Центр повинен був створити виробник зброї Bumar-Labedy у Верхній Сілезії і він мав розпочати роботу в травні. Але прогрес зупинився через суперечки щодо фінансування із залученими підрядниками.
Наприкінці квітня генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що союзники і партнери по НАТО надали Україні 1550 одиниць бронетехніки і 230 танків.
Головком ЗСУ Валерій Залужний раніше заявляв, що для звільнення України від окупантів – до кордонів до 23 лютого 2022 року, Київ потребує, «300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць».
Гуменюк розповіла, чи перекидає РФ свої сили з півдня на Бахмутський напрямок
Росія має велике угруповання окупаційних військ на півдні України, вони можуть маневрувати навіть без підкріплення з Криму, заявила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. Про це вона заявив в ефірі Радіо Свобода.
«Це (перекидання деяких російських підрозділів з півдня на Бахмутський напрямок – ред.) постійно відбувається, ця ротація, в принципі, досить стала така. Вони постійно оновлюють особовий склад на Сході. А той, що потерпав, повертають на Південний напрямок, на Дніпровський напрямок зокрема, для того, щоб вони якось відновились після важких боїв», – сказала вона в ефірі програми «Донбас.Реалії».
За її словами, кількість сил РФ «настільки велика», що вони можуть маневрувати без підкріплення з Криму.
«Загальна кількість окупаційних військ на цій території настільки велика, що вони можуть собі дозволити, займаючи і тримаючи оборону вздовж Дніпра, поповнювати запаси Запорізького і Східного напрямку. Звісно, що ми працюємо щодня, і Запорізький напрямок ми потужно відмінусовуємо ворогів, і на нашому напрямку, від 18 до 50 за добу. Але все-таки їх ще досить багато, і тому вони можуть маневрувати, навіть не очікуючи підкріплення з Криму», – додала Гуменюк.
19 червня розвідка Великої Британії повідомляла, що в останні дні Росія, ймовірно, почала передислокацію підрозділів Дніпровського угруповання військ зі східного берега річки Дніпро для посилення Запорізького і Бахмутського напрямків. Ці повідомлення з’явилися після руйнування Каховської ГЕС та затоплення частини південних областей України.
НАТО, як очікується, завтра продовжить повноваження Столтенберґа – дипломати
Члени НАТО, ймовірно, 4 липня погодяться продовжити термін повноважень генерального секретаря Єнса Столтенберґа ще на рік, повідомляє Reuters.
Про рішення широко повідомлялося останніми тижнями, але очікується, що посли в НАТО офіційно затвердять продовження під час зустрічі 4 липня, повідомили дипломати, які говорили 3 липня на умовах анонімності.
Колишній прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберґ очолює західний військовий альянс з 2014 року.
За початковим планом Єнс Столтенберґ мав піти з посади ще в 2022 році, але на прохання країн-членів альянсу залишився на посаді після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Україна внесла у список «спонсорів війни» відому британську компанію-виробника побутової хімії
Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) України внесло британську компанію Unilever до переліку «міжнародних спонсорів війни», йдеться на сайті відомства.
Unilever є одним із світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії. Компанії належать понад 400 брендів, включаючи Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Lipton, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, «Чиста Лінія» та інші.
У НАЗК рішення внести компанію до списку «спонсорів війни» пояснюють тим, що підприємства компанії досі працюють у Росії, сплачують там податки, тим самим підтримують економіку та роблять свій внесок у продовження війни проти України.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія пообіцяла призупинити імпорт та експорт своєї продукції до Росії та з неї, проте протягом року війни прибуток ТОВ «Юнілевер Русь» подвоївся з 54,3 млн дол у 2021 році до 104 млн дол минулого року. У 2022 році компанія заплатила до бюджету РФ близько 50 млн дол податків, зазначають у НАЗК.
«Unilever не може виступати проти війни, паралельно сприяючи військовій машині Путіна. Ми внесли цю компанію до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки сотні мільйонів їхніх податкових внесків до бюджету РФ допомагають фінансувати війну проти України і можуть у такий спосіб навіть побічно фінансувати якусь групу російських найманців. Unilever має покинути Росію зараз, або історія запам’ятає її співучасть у цій війні», – заявив голова НАЗК Олександр Новіков.
На початку березня 2022 року Unilever заявила про призупинення імпорту та експорту до Росії та з неї. У заяві компанії було зазначено, що вони також перестануть інвестувати в Росію та спрямовувати гроші на ЗМІ та рекламу до РФ. Unilever при цьому вказувала, що продовжить постачати свої продукти першої необхідності та гігієнічні товари, вироблені в Росії, громадянам країни, але не отримуватиме прибуток зі своєї російської присутності.
Зеленський: українські зенітники збили майже 40 балістичних і понад тисячу крилатих російських ракет
Президент України Володимир Зеленський заявляє, що українські зенітники знищили вже майже 40 балістичних та понад тисячу крилатих російських ракет.
«Вже понад три тисячі таких цілей збито: понад 180 літаків, понад 130 вертольотів, майже 40 балістичних та понад тисячу крилатих російських ракет, понад 1600 безпілотників різних типів… Все це – тисячі й тисячі врятованих вами життів, сотні об’єктів критичної інфраструктури, які ви зберегли», – сказав він, подякувавши воїнам зенітних ракетних військ за кожну збиту ціль.
У своєму відеозверненні Зеленський розповів, що за час цієї війни вісім зенітних ракетних бригад отримали почесну відзнаку «За мужність та відвагу», понад 1100 воїнів-зенітників отримали державні нагороди, а вісьмом із них присвоєно найвище звання – Герой України: це полковник Сергій Яременко, підполковники Володимир Веснін, Андрій Круглов, Сергій Побережець, Артем Шарков, Дмитро Шумаков, майор Ярослав Мельник та старший лейтенант Артем Слісарчук, якому звання Героя України присвоєно посмертно.
Зеленський закликав Грузію передати Саакашвілі в Україну. МЗС має викликати посла для протесту
Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ викликати посла Грузії у Києві та висловити йому протест через тривале ув’язнення експрезидента Грузії, громадянина України Міхеїла Саакашвілі. Зеленський також доручив МЗС запропонувати послу протягом 48 годин покинути Україну для проведення консультацій.
«Прямо зараз Росія руками грузинської влади вбиває громадянина України Міхеіла Саакашвілі. Ми неодноразово закликали офіційний Тбілісі зупинити це знущання і домовитися про повернення Саакашвілі в Україну. Наші партнери з координації з Україною також пропонували різні опції порятунку. Сьогодні я доручив Міністерству закордонних справ викликати посла Грузії в Україні, висловити йому рішучий протест і запропонувати залишити Україну протягом 48 годин для проведення консультацій зі своєю столицею», – написав Зеленський у Telegram.
Він зазначивщо вкотре закликає грузинську владу передати Україні громадянина Саакашвілі для необхідного лікування і догляду.
«І закликаю наших партнерів – звернутись, не ігнорувати цю ситуацію та врятувати цю людину. Жодна влада в Європі не має права страчувати людей, життя – це базова європейська цінність», – додав Зеленський.
Раніше в понеділок з’явилося відео допиту Міхеїла Саакашвілі, з якого помітно його сильне схуднення і нездоровий вигляд. Саакашвілі нині перебуває в тбіліській клініці, він дистанційно підключився до засідання суду вперше з лютого цього року.
У березні у клініці «Вівамед» заявили, що сумніваються у доцільності подальшого перебування в ній Міхеїла Саакашвілі та збираються звернутися з цим питанням до пенітенціарної служби. Згідно із заявою клініки, Саакашвілі погоджується лише на симптоматичне лікування, яке може отримувати в будь-якій іншій установі, та висловлює недовіру медперсоналу.
Бахмут: у Міноборони заявляють про просування українських військ біля Кліщіївки
У Міністерстві оборони заявляють про просування українських військ біля Кліщіївки поблизу Бахмута.
«На південному фланзі в районі Кліщіївки, наші війська з боями, але просуваються. Натомість на північному фланзі тривають бої», – написала заступниця міністра оборони Ганна Маляр у телеграмі.
За її словами, у Бахмуті також неспокійно – противник у місті постійно веде вогонь, намагається зірвати логістику українських захисників та завдати максимальних втрат, водночас ЗСУ не дають військам РФ пересуватись по місту та вражають вогнем їхні позиції.
Заступниця міністра оборони констатує, що на Бахмутському напрямку обстановка знову загострилась – триває двобій за перехоплення ініціативи.
«Сьогодні і ворог намагався наступати на цьому напрямку, але безуспішно. І наші сили оборони - мали певний успіх. Ситуація змінюється дуже стрімко. Контроль над одними і тими ж позиціями може двічі за добу втрачатись та відновлюватись. Ворог активно реагує на всі наші дії та створює на загрозливих напрямках по три лінії оборони», – додала вона.
Командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський також повідомив про просування українських сил на флангах на Бахмутському напрямку.
Новий олімпійський вид спорту підкорено. На Олімпіаді в Парижі у 2024 році у офіційній програмі змагань дебютує брейкінг. Потрапити на Ігри має всі шанси і українські представники. Уже двічі в цьому році на п'єдестал континентальних турнірів підіймалася Анна Пономаренко, b.girl «Stefani». Вона виграла срібні нагороди на чемпіонаті Європи і на ІІІ Європейських іграх, які завершилися у Польщі.
Про принципову позицію щодо виступів за Україну і повернення російських та білоруських спортсменів, про свій важкий шлях до визнання, а також травму, яка могла перекреслити усе спортивне майбутнє Анна Пономаренко розповіла Радіо Свобода.
На Херсонщині російський снаряд поцілив біля церкви, поранене подружжя – ОВА
Російські війська обстріляли селище Кіндійка на Херсонщині – поранене подружжя, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Один з ворожих снарядів влучив поблизу місцевої церкви. Через обстріл поранення отримали двоє людей – 59-річний чоловік та 55-річна жінка. Обох поранених шпиталізували, лікарі надають їм допомогу», – написав він у телеграмі.
Ситуація біля Антонівського мосту: у ЗСУ закликають утриматися від «зайвих обговорень»
Очільниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила, що варто уникати «зайвих обговорень», а довірити роботу військовим, оскільки такі обговорення спровокують додаткові обстріли по населених пунктах правого берега. Про це вона заявив в ефірі Радіо Свобода.
«Про це взагалі зараз не потрібно говорити – ні з експертами, ні з жодними фахівцями, а довірити роботу військовим, які безпосередньо дотичні до цього моменту. Зайві обговорення спровокують додаткові обстріли по населених пунктах правого берега, зокрема Херсон, Антонівка. Ці люди потерпають саме через це, що дуже багато точиться розмов навколо бойової ситуації там, де має працювати тільки артилерія і військові, а не процеси обговорення», – сказала вона в ефірі програми «Донбас.Реалії», коментуючи ситуацію біля Антонівського мосту.
Попри авіаудари та артобстріли, ЗСУ відбили 14 російських атак біля Мар’їнки – Генштаб ЗСУ
Попри авіаудари та артилерійські обстріли, українські війська відбили 14 російських атак біля міста Мар’їнка, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, де противник зосереджує основні зусилля, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось понад 30 бойових зіткнень.
На Бахмутському напрямку, як повідомляють у Генштабі, противник здійснив безуспішні наступальні дії південно-східніше Оріхово-Василівки та західніше Бахмута, а на Запорізькому та Херсонському напрямках зосереджений на недопущенні просування українських військ.
Читайте також – Маляр: за тиждень українські військові знищили майже 20 російських складів боєприпасів
Українська авіація завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили ще два райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника.
Попри авіаудари та артобстріли, ЗСУ відбили 14 російських атак біля Мар’їнки – Генштаб ЗСУ
Попри авіаудари та артилерійські обстріли, українські війська відбили 14 російських атак біля міста Мар’їнка, повідомляє у фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, де противник зосереджує основні зусилля, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось понад 30 бойових зіткнень.
На Бахмутському напрямку, як повідомляють у Генштабі, противник здійснив безуспішні наступальні дії південно-східніше Оріхово-Василівки та західніше Бахмута, а на Запорізькому та Херсонському напрямках зосереджений на недопущенні просування українських військ.
Читайте також – Маляр: за тиждень українські військові знищили майже 20 російських складів боєприпасів
Українська авіація завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили ще два райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника.
Атака РФ по Сумах: кількість жертв зросла
Через російську атаку по Сумах загинули дві людини, поранені 19 людей, повідомляє обласна військова адміністрація.
«У закладах охорони здоров’я залишаються 4 постраждалих, із них 2 – важкі в реанімації, 2 – середнього ступеня важкості. 15 постраждалим була надана медична допомога – їх відпустили додому. Серед постраждалих є одна дитина 5
Раніше повідомлялося про загибель однієї людини та поранення ще 16.
За даними поліції, близько 11:00 російські війська ворог атакували суми БпЛА Shahed 136, було 4 удари. Внаслідок обстрілів пошкоджено житлові багатоповерхівки.
Прикордонні райони Сумської області регулярно перебувають під обстрілами російських військових. Москва, попри докази і свідчення, зеперечує свої атаки цивільних населених пунктів України.
Маляр: за тиждень українські військові знищили майже 20 російських складів боєприпасів
За тиждень українські військові знищили майже 20 російських складів боєприпасів, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Минулого тижня Силам оборони вдавалося знищувати ворожі цілі високої пріоритетності, в середньому, кожні 70 хвилин. За 7 днів було уражено: 94 місця скупчення військ, 22 зенітно-ракетних комплекси, 19 складів боєприпасів 7 командних пунктів», – написала вона в телеграмі.
За її словами, саме така рутинна робота «створює умови для подальшого прориву оборони ворога».
Раніше Ганна Маляр повідомляла, що війська РФ наступають на кількох напрямках – Авдіївський, Мар’їнський, Лиманський. Також рушили на Сватівському напрямку.