Доступність посилання

ТОП новини
ППО збиває російські дрони над Києвом. Ніч на 4 листопада 2024 року
ППО збиває російські дрони над Києвом. Ніч на 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Обласна влада повідомляє про жертви через обстріли Донеччини та Херсонщини

Російські війська протягом доби вбили двох мирних жителів у Донецькій області, заявив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко вранці 3 липня.

Зокрема, ракетний удар по Покровську призвів до загибелі однієї людини та пошкодив будівлю хлібзаводу.

«На Лисичанському напрямку у Сіверську поранено одну людину, пошкоджено три будинки. Околиці Званівської громади обстріляні з РСЗВ. Всього за добу росіяни вбили 2 жителів Донеччини, поранили ще 3», – заявив Кириленко.

Голова Херсонщини Олександр Прокудін звітує про 85 російських обстрілів області із застосуванням 490 снарядів. З них 35 були випущені по Херсону.

«Через російську агресію шестеро людей дістали поранення (з них одна – дитина)», – додав він.

Про обстріли також повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Зокрема, російські війська пошкодили житлові будинки в селі Курилівка Куп’янського району. За його даними, ніхто не постраждав.

Російські військові продовжують заперечувати, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

Чверть українців залишили свої домівки через російське вторгнення – британська розвідка

Повномасштабне вторгнення Росії призвело до того, що чверть громадян були змушені залишити свої домівки, йдеться в повідомленні Міністерства оборони Британії.

Як зазначається у зведенні, 29 червня влада України повідомила, що відповідно до законодавства про надзвичайний стан із липня 2022 року із зон бойових дій на підконтрольних Україні територіях Донецької, Харківської та Херсонської областей евакуйовано 139 тисяч громадян.

У британській розвідці кажуть, що «це лише частина ширшої кризи переміщення в Україні». За оцінками ООН, 6,3 мільйона українців залишаються біженцями та понад 5 мільйонів внутрішньо переміщеними особами.

«При довоєнному населенні в 44 мільйони людей чверть українців, як і раніше, змушені залишити свої будинки внаслідок вторгнення Росії», – зазначають у Міноборони Британії.

На початку травня Уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що українській владі відомі «декілька десятків» випадків вилучення дітей з родин біженців у ЄС.

Станом на 1 червня близько 1,3 мільйона українських дітей проживають у країнах Європейського союзу.

Біля Бахмута ініціатива повністю на боці ЗСУ – командир роти БПЛА «Ахіллес»

На Бахмутському напрямку ініціатива – повністю у Сил оборони України, розповів в етері Радіо Свобода «Свобода Ранок» Юрій Федоренко, командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92 Окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка.

За його словами, в самому місті російські сили використовують комбіновану тактику поєднання сил, щоб втримати місто, однак їм це не вдається.

«Противник намагається комбінувати свою живу силу для того, щоб утримати місто Бахмут і не дати можливості силам оборони продавити і поновити свій стан та положення, поновити повний контроль над містом. Але незважаючи на застосування противником комбінованої тактики ведення бойових дій, застосування особового складу, незважаючи на те, що це напрямок для противника продовжує бути пріоритетним, на ньому скупчені максимальна кількість вогневих засобів, технічних засобів, засобів повітряної аеророзвідки, ударних БПЛА, це все не дає противнику утримувати стабільну ситуацію, і тактична перевага перейшла на бік сил оборони», – сказав Федоренко.

Раніше Генштаб повідомив про 39 бойових зіткнень на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

За даними Міноборони України, наступальні дії на Бахмутському напрямку тривають з кінця минулого тижня – українські військові щодня просуваються по флангах.

Водночас, як пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, Бахмут має особливість, яка ускладнює процес деокупації – тамтешня місцевість має розвинуту систему інженерних укріплень та розгалужену мережу опорних пунктів, які тимчасово зайняла армія РФ.

Телеграм-канали ПВК «Вагнер» заявляють про тимчасову зупинку набору найманців

Телеграм-канали, пов’язані з приватною військовою компанією «Вагнер», 2 липня опублікували повідомлення про зупинку набору найманців протягом місяця.

У повідомленнях йдеться, що причиною зупинкою стала нібито «тимчасова неучасть» у війні з Україною та переїзд компанії до Білорусі.

Після заколоту ПВК 23-24 червня пункти набору найманців у Росії почали закриватися. З вулиць російських міст почали демонтувати білборди з оголошеннями про найм до компанії.

Фактичний очільник Білорусі Олександр Лукашенко запропонував найманцям перебратися до цієї країни. За даними журналістів-розслідувачів, табір вагнерівців будується у Могилівській області, приблизно за 200 кілометрів від кордону з Україною.

Водночас вже після заколоту компанія BBC повідомляла, що ПВК «Вагнер» продовжує набирати людей для відправки на війну з Україною.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди, за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Сам Пригожин у першому коментарі після припинення «походу на Москву» заявив, що його метою була демонстрація протесту проти ліквідації ПВК «Вагнер», а не повалення влади в Росії.

На півдні за тиждень ЗСУ звільнили понад 28 квадратних кілометрів – Маляр

На східному напрямку Сили оборони за минулий тиждень звільнили від російських військових 9 квадратних кілометрів, на півдні – понад 28 квадратних метрів, розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її даними, на сході тривають як наступальні, так і оборонні дії – Сили оборони рухаються на Бахмутському напрямку, натомість армія РФ продовжує вести наступ на Лиманському, Авдіївському і Мар’їнському напрямках.

«Противник намагається витіснити наші війська із займаних позицій, але отримує гідну відсіч. Зараз там тривають важкі бої. За минулий тиждень в результаті покращення оперативного (тактичного) положення та вирівнювання лінії фронту звільнену площу збільшено на 9 кв. км», – зазначила заступниця міністра.

Кількість обстрілів армії РФ на сході, згідно з інформацією Маляр, за тиждень збільшилася вдвічі: в позаминулий тиждень відбулось 6457 обстрілів, а на минулому – 11 753. На півдні Сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Наступальні дії ЗСУ вели на напрямках Новодарівки, Приютного, Новоданилівки, Роботиного, Новосілки й Старомайорського, мали успіх, каже Маляр.

«За минулий тиждень збільшено звільнені території на 28,4 кв. км. Загалом звільнена площа на півдні складає 158,4 квадратних метрів», – додала посадовиця.

Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про частковий успіх українських військових біля Бахмута та просування на Бердянському та Мелітопольському напрямках. Водночас російські війська наступають на Авдіївському, Мар’їнському та Лиманському напрямках.

Війська РФ атакували Марганець та Нікополь, постраждала жінка – влада

Російські військові вкотре атакували населені пункти Дніпропетровщини, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«Пізно ввечері під ворожий артилерійський вогонь потрапили Марганець та Нікополь. Останньому дісталося найбільше», – зазначив чиновник.

Жінці, яка постраждала в результаті ударів армії РФ, 86 років. Вона отримала мінно-вибухову травму та осколкове поранення. Стан постраждалої характеризується як задовільний, зазначив чиновник.

Також голова ОВА розповів про руйнування у Нікополі – було пошкоджено 9 приватних будинків, 7 господарських будівель, авто. Руйнування отримав газопровід та лінія електропередач, а також було розбито сонячну панель.

Лисак додав, що в ніч проти 3 липня бійці ЗСУ збили над областю ударний дрон «Шахед-136».

Російські війська регулярно обстрілюють Нікополь, який розташований на правому березі Дніпра у прямій досяжності російської артилерії, дислокованої на окупованому лівобережжі Дніпра в Запорізькій області.

ISW пише про «конфлікт» між Міноборони РФ і військовими блогерами через версії подій на Херсонщині

Міністерство оборони Росії намагається консолідувати контроль над інформаційним простором, підважуючи окремих російських військових блогерів, які не погоджуються з офіційною версією щодо перебігу подій на Херсонщині. Про це йдеться в звіті Інституту дослідження війни від 2 липня.

Йдеться про заяву російського відомства щодо нібито поразки українських військ на східному (лівому) березі Херсонської області 1 липня. Тоді як Міноборони заявляє, що російська армія відбила спробу ЗСУ висадитися поблизу Антонівського мосту, натомість деякі російські блогери стверджували, що бій ще триває і українська армія залишила за собою деякі позиції поблизу Антонівського мосту станом на 2 липня.

«Конфлікт між російським Міноборони та спільнотою «воєнкорів» через незначну військову операцію може вказувати на те, що російське військове командування не вважає, що може повідомити Путіну про які інші успіхи в ході українського контрнаступу, що триває», – вважають аналітики.

При цьому, за спостереженням ISW, окремі російські блогери почали звинувачувати військове командування в провалі забезпечення російських військових на східному березі Херсонщини та брехні щодо ситуації на фронті загалом з «власних корисливих причин».

За даними британської розвідки на ранок 1 липня, нещодавно Збройні сили України відновили перекидання солдатів на східний берег Дніпра в Херсонській області.

Втрати Росії в Україні перевищили 230 тисяч військових – Генштаб

Російські війська втратили близько 600 людей особового складу за попередню добу, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 3 липня.

Українське командування оцінює загальні втрати російської армії в 230 260 військових.

Також штаб оновив дані про втрати російської техніки:

  • 4 057 танків (+5)
  • 7 899 бойових броньованих машин (+11)
  • 4 220 артилерійських систем (+32)
  • 641 реактивна система залпового вогню (+4)
  • 391 засіб протиповітряної оборони (+1)
  • 315 літаків
  • 309 гелікоптерів (+1)
  • 3 573 безпілотників (+16)
  • 1 264 крилаті ракети (+3)
  • 18 кораблів
  • 6 834 автомобілів і автоцистерн (+18)
  • 590 одиниць спеціальної техніки (+7)

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Нічна атака: Повітряні сили звітують про 13 збитих дронів Shahed з 17

Вночі проти 3 липня російські війська випустили 17 дронів Shahed-136/131 по Україні, повідомляє командування Повітряних сил вранці в понеділок.

Пуски здійснювалися з південно-східного напрямку.

«У південних, східних та центральних областях працювала протиповітряна оборона. В результаті протиповітряного бою силами та засобами Повітряних Сил у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено 13 ударних БпЛА «Shahed-136/131», – йдеться в зведенні.

Ще чотири дрони не досягли своїх цілей, за попередніми даними, ніхто не постраждав.

Вночі Повітряні сили повідомляли про пуски дронів з Приморсько-Ахтарська в Краснодарському краї Росії, в якому, як повідомлялося, сьогодні пролунав вибух.

За попередню добу російські війська випустили по об’єктах цивільної інфраструктури України 12 крилатих та зенітних керованих ракет і вісім ударних безпілотників Shahed, з них збили три ракети та всі дрони.

«Нам дали шанс на життя». Матері-біженки про лікування онкохворих дітей в Італії

На 16-й місяць масштабної російської війни Італія прийняла на лікування значне число дітей-біженців з України, серед яких понад півтори сотні з онкологічними захворюваннями.

Переживати одночасно драму війни і важкої недуги їм допомагають високофахові лікарі, благодійні організації та волонтерські ініціативи, мережа яких добре розвинена в країні.

Проєкт Радіо Свобода «Ти як?» розповідає про лікування й проживання цих дітей з родинами на Апеннінах. Читайте і дивіться за лінком

Генштаб повідомляє про 39 бойових зіткнень на Донбасі за добу

За попередню добу російські війська випустили по об’єктах цивільної інфраструктури України 12 крилатих та зенітних керованих ракет і вісім ударних безпілотників Shahed, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 3 липня.

Штаб також зафіксував 57 авіаційних ударів та близько 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.

«Противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 39 бойових зіткнень», – йдеться в зведенні.

За даними командування, російські війська безуспішно намагалися наступати біля Міньківки та Богданівки в районі Бахмута, також Сили оборони відбили спроби наступу біля Авдіївки та Мар’їнки.

На півдні російська армія зосередила зусилля на «недопущенні просування» українських військ.

«Авіація сил оборони за минулу добу завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили пункт управління, район зосередження особового складу, 27 артилерійських засобів на вогневих позиціях та 2 засоби протиповітряної оборони ворога», – додає Генштаб.

Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про частковий успіх українських військових біля Бахмута та просування на Бердянському та Мелітопольському напрямках. Водночас російські війська наступають на Авдіївському, Мар’їнському та Лиманському напрямках.

Письменниця Вікторія Амеліна померла від поранень після російського удару по Краматорську

Українська письменниця й громадська діячка Вікторія Амеліна померла 1 липня внаслідок поранень, отриманих через удар російських військ по Краматорську – про це повідомив український ПЕН-клуб 2 липня.

«З величезним болем повідомляємо, що 1 липня в Лікарні Мечникова у Дніпрі перестало битися серце письменниці Вікторії Амеліної. Її життя обірвалося через поранення, несумісне з життям, спричинене ракетним ударом російських окупантів по ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року. Ми повідомляємо цю новину нині, коли про неї дізналися всі рідні Вікторії та з їхньої згоди», – заявляє організація.

37-річна Амеліна перебувала в ресторані Ria Lounge разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників, коли по будівлі було завдано удару.

Після початку повномасштабного вторгнення Вікторія Амеліна займалася документуванням воєнних злочинів Росії у складі правозахисної організації Truth Hounds. Зокрема, як вказує ПЕН-клуб, вона знайшла щоденник вбитого російськими окупантами письменника Володимира Вакуленка на звільненій Ізюмщині.

Письменниця також працювала над книгою англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War про жінок, які документують російські воєнні злочини. Клуб анонсує її вихід за кордоном незабаром.

Амеліна також була організаторкою першого літературного фестивалю в Нью-Йорку на Донеччині, який відбувся в жовтні 2021 року.

Відтак наразі відомо вже про 13 загиблих через удар по Краматорську 27 червня – тоді російські війська завдали два ракетних удари по центру Краматорська і приватному сектору Біленького поблизу міста, спричинивши численні жертви серед цивільних і руйнування. Серед загиблих троє дітей, ще близько 60 людей отримали поранення.

У ЗСУ попередили про запуск БПЛА з Краснодарського краю РФ, де 2 липня пролунав вибух

Повітряні сили ЗСУ попереджають про запуск РФ безпілотників типу Shahed з Приморсько-Ахтарська, в якому, як повідомлялося, сьогодні пролунав вибух.

«Зафіксовано запуск БпЛА Shahed з Приморсько-Ахтарська. Орієнтовний час входження в повітряний простір України – близько півночі. При оголошенні повітряної тривоги – прямуйте в укриття», – йдеться у повідомленні.

Ввечері 2 липня у соцмережах повідомили, що у Краснодарському краю Росії стався вибух. За даними телеграм-каналу Baza, вибух стався біля аеродрому у Приморсько-Ахтарську, на місці утворилася величезна вирва. Відомо, що на північно-східній околиці міста Приморсько-Ахтарськ розташований військовий аеродром.

У ніч на 2 липня російські військові атакували Україну ударними дронами типу «Shahed» та крилатими ракетами «Калібр». За даними Повітряних сил ЗСУ, усі 8 дронів та 3 крилаті ракети знищено.

Після повідомлення ГУР Орлов заявив, що частина російських працівників окупованої ЗАЕС поїхала з Енергодара

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов заявляє, що частина російських працівників окупованої Запорізької АЕС поїхала з міста. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

«Стосовно працівників атомної станції, то дійсно є інформація, що частина колаборантів, які уклали контракти з «Росатомом» та обіймали керівні посади у фейковій компанії від «Росатому», виїхали з міста. Сподіваємося, що не на вікенд, а на постійне місце проживання. Також частина персоналу «Росатому», завезена з інших атомних станцій – їх небагато, до 100 фахівців – поїхали з міста наприкінці попереднього тижня», – розповів Орлов.

За його словами, російські військові зараз не дуже активно пересуваються в Енергодарі.

«Те, що посилили обшуки, свідчить, що, можливо, готуються до чергового жесту доброї волі, як говорять містяни. Хоча ми розуміємо, що військовим за наказом евакуюватися небагато часу потрібно», – додав він.

30 червня в ГУР повідомили, що російські окупанти «зменшують присутність» на захопленій Запорізькій атомній електростанції. В українській розвідці уточнили, що російські військові рекомендували евакуюватися персоналу, який підписав контракти з «Росатомом» – вони мають виїхати до 5 липня, «бажаний напрямок евакуації» – територія окупованого Криму.

Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.

21 червня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що його представники не помітили жодних мін на водоймі-охолоджувачі, хоча визнало, що російські війська замінували ділянки на території ЗАЕС та навколо неї.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Росія на Таврійському напрямку втратила майже дві роти вбитими і пораненими – Тарнавський

На Таврійському напрямку за останню добу втрати російських сил вбитими та пораненими склали майже дві роти – одна рота налічує від 45 до 360 людей, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«На Таврійському напрямку Сили оборони системно знищують ворога. Підрозділи ракетних військ та артилерії протягом доби виконали 1242 вогневих завдання. За останню добу втрати ворога вбитими та пораненими склали майже дві роти», – написав він у телеграмі.

За його даними, українські війська також знищили 4 склади боєприпасів противника та 17 одиниць військової техніки.

Днями у Міноборони повідомили, що південь є одним з головних напрямків руху українських військ.

Розвідка Британії 25 червня заявила, що впродовж останніх днів українські війська перегрупувалися і проводять масштабні наступальні операції на трьох основних напрямках на півдні та сході України. За цими даними, ЗСУ мають поступовий, але впевнений прогрес на ключових напрямках.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим і «дуже кривавим».

Російський пропагандист каже, що «Вагнер» отримала майже 10 мільярдів доларів від російської влади

Російський пропагандист Дмитро Кисельов в ефірі програми «Вісті тижня» на російському телебаченні 2 липня заявив, що група найманців Євгена Пригожина отримала понад 858 мільярдів рублів ($9,8 мільярда за нинішнім курсом) за державними контрактами, повідомляє телеканал «Настоящее время» (створений Радіо Свобода за участю «Голосу Америки»).

Джерело цих даних Кисельов не вказав.

Кремль довго заперечував будь-який прямий зв’язок із ПВК «Вагнер», але російський президент Володимир Путін минулого тижня вперше визнав, що ПВК «Вагнер» отримувала державне фінансування. ПВК «Вагнер», який відігравав ключову роль у війні Кремля в Україні, також отримав мільярди доларів для своїх операцій у Сирії та кількох африканських країнах.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди, за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Сам Пригожин у першому коментарі після припинення «походу на Москву» заявив, що його метою була демонстрація протесту проти ліквідації ПВК «Вагнер», а не повалення влади в Росії.

У Бучі встановили інсталяцію в пам’ять загиблих через російську окупацію

У Бучі у міському парку встановили інсталяцію для вшанування загиблих через російську окупацію минулого року.

«Це не можна забути і не можна пробачити. Тому ми продовжуємо нагадувати світу про військовий трибуна. При вході у міський парк ми також встановили інсталяцію, де згадали кожного з 501-го. Тож приходьте завтра на захід і вшануйте усіх невинно вбитих та закатованих!», – написав днями у фейсбуці мер міста Анатолій Федорук.

1 липня у Бучі також провели концерт-реквієм, на якому згадали 501-ого загиблого під час російської окупації.

«Це перший такий захід вшанування загиблих у Бучанській громаді. І лише в такому єднанні ми можемо пережити цю втрату», – додав він.

2 квітня Київщина, зокрема Буча, була звільнена від російських військ. Після відступу військових РФ у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки убивств цивільних жителів.

Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені свідченнями і супутниковими знімками.

Китай після заколоту «Групи Вагнера» переосмислює роль Путіна і свою стратегію щодо Росії – ЗМІ

Після заколоту «Групи Вагнера» у Росії західні експерти активно коментують ослаблення російської влади та позицій особисто президента РФ Володимира Путіна. ЗМІ також аналізують, який вплив це падіння матиме на ставлення Китаю до Росії. Читайте про це за лінком

Посланець папи заявляє, що його візит до Москви був зосереджений не на мирному плані

Посланець папи Римського Маттео Дзуппі заявив, що його місія до Москви щодо війни в Україні була зосереджена на гуманітарних питаннях і не передбачала жодних обговорень мирного плану. Про це повідомляє Reuters.

Минулого тижня в Москві Дзуппі зустрівся з одним із радників президента РФ Володимира Путіна Юрієм Ушаковим і главою РПЦ патріархом Кирилом.

На початку червня Дзуппі також відвідав Київ, де зустрівся із президенто України Володимиром Зеленським. Як повідомляли в ОП, президент і кардинал Ватикану «докладно обговорили імплементацію української «формули миру» та необхідність залучення до участі у Глобальному саміті миру широкого кола країн, зокрема, глобального Півдня».

Маляр про ситуацію на фронті: скрізь тривають важкі бої

Українські військові мають частковий успіх на Бахмутському напрямку – на південному флангу рухаються вперед, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«На Бахмутському напрямку: на південному флангу рухаємось вперед, маємо частковий успіх, на північному – тривають бої. Ворог перекинув туди 2 десантно-штурмових полки», – написала вона в телеграмі.

За її словами, з важкими боями, але поступово на Бердянському та Мелітопольському напрямках ЗСУ просуваються.

Водночас, як зауважила Маляр, війська РФ наступають на кількох напрямках – Авдіївський, Мар’їнський, Лиманський.

«Скрізь зараз гаряче. Ворог також рушив вперед і на Сватівському напрямку. Там точаться запеклі бої. Противник атакує Білогорівку, Серебрянку. Ситуація доволі складна», – додала вона.

За даними Генштабу, російські війська велибезуспішні наступальні дії біля Міньківки, Богданівки, Авдіївки. Також вони зосереджують основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом доби відбулось понад 28 бойових зіткнень.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG