Доступність посилання

ТОП новини
Бійці 24-ї омбр ЗСУ. Донеччина, 30 жовтня 2024 року
Бійці 24-ї омбр ЗСУ. Донеччина, 30 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ЗСУ фактично взяли Кліщіївку під Бахмутом під контроль – командир підрозділу ЗСУ

Сили оборони України ведуть бої навколо Бахмута, а на півдні від міста фактично взяли під контроль село Кліщіївка. Про це повідомив в ефірі «Свобода Ранок» (проєкт Радіо Свобода) командир розвідувальної роти 57-ї бригади ЗСУ Денис Ярославський.

«Це стратегічна точка, звідки розпочнуться наступальні дії на південь Бахмуту. З Кліщіївки Бахмут видно, як на долоні, як і з Берхівки, за яку зараз тривають щільні бої. Зараз ми цілодобово контролюємо з повітря все, що відбувається у Бахмуті», – каже Ярославський.

Також він додає: якщо сили ЗСУ повністю візьмуть села Берхівка та Кліщіївка, що розташовані на півдні та півночі від Бахмута відповідно, то місто можна брати в оперативне оточення.

У Генштабі ЗСУ деталей щодо просування у Бахмуті поки не надають. З огляду на бойові дії редакція не може звірити дані з інших джерел.

У міністерстві оборони України раніше повідомили, що на сході, в напрямку Кліщіївки вдалося просунутися на 1200 метрів, а біля Курдюмівки – на 1500 метрів.

За даними Міноборони України, наступальні дії на Бахмутському напрямку тривають з кінця минулого тижня – українські військові щодня просуваються по флангах.

Водночас, як пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, Бахмут має особливість, яка ускладнює процес деокупації – тамтешня місцевість має розвинуту систему інженерних укріплень та розгалужену мережу опорних пунктів, які тимчасово зайняла армія РФ. «Щоб звільнити ці землі, треба дещо більше зусиль і терпіння», зазначила Маляр.

Більшість українців мають рідних або друзів, які загинули чи постраждали через вторгнення РФ – опитування

Більшість українців (78%) мають близьких родичів або друзів, які зазнали поранень чи загинули через російське повномасштабне вторгнення в Україну. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

«Серед тих, хто має таких близьких родичів або друзів, у середньому (використовувалося медіанне значення) називалося число 7. Тобто в середньому такі респонденти мають сімох близьких родичів або друзів, які були поранені або загинули», – йдеться в пресрелізі КМІС.

За даними соціологів, 64% українців мають принаймні одного близького родича або друга, який був поранений (у середньому мають п’ятьох поранених близьких людей), а 63% мають принаймні одного близького родича або друга, який загинув (у середньому мають трьох загиблих близьких людей).

Регіональний аналіз результатів опитування свідчить про те, що в усіх регіонах України більшість населення має близьких родичів або друзів, які були поранені або загинули через російське вторгнення.

«Показник коливається від 70% на Сході до 80% на Заході», – йдеться в повідомленні.

Заступник директора КМІС Антон Грушецький, коментуючи дослідження, сказав, що «війна Росії проти України сформувала трагічний колективний досвід для абсолютної більшості українців».

Опитування КМІС тривало 26 травня-5 червня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2013 повнолітніх респондентів у всіх регіонах, за винятком окупованих.

Підпільна типографія і фальшиві паспорти: СБУ викрила схему «легалізації» росіян в Україні та ЄС

Служба безпеки повідомила, що у декількох областях України правоохоронці викрили організатора і трьох його спільників, які займалися виготовленням і продажем підроблених документів України.

«Зловмисники пропонували своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів і державні акти права власності на землю. Серед клієнтів були громадяни РФ, які на підставі фейкових документів намагалися «легалізуватися» в Україні або виїхати до Євросоюзу. Вартість підробки залежала від складності документа і терміновості його виготовлення. Так, наприклад, за одну фейкову ID-картку громадянина України ділки просили 1,1 тис дол, а фейкове посвідчення водія продавали за 600 дол. При цьому, щомісяця фігуранти виконували від 100 і більше «замовлень», – розповіли в СБУ.

Також, за даними СБУ, виготовлялися фіктивні висновки медкомісій щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я – коштувало це від 5 до 10 тис дол.

За даними слідства, незаконну діяльність організував житель Києва. Підпільну типографію облаштував у спеціально орендованій квартирі в Рівному. Для конспірації відправляли готову підробку спільнику з Бучі, а він вже переправляв її «замовникам». Пошуком клієнтів займався ще один учасник «схеми» – з Харкова. Там же перебував приватний нотаріус, який брав участь в оборудках і «заочно» видавав довіреності.

«Наразі організатору схеми, його «кур’єру» з Бучі, а також двом спільникам з Рівного і Харкова повідомлено про підозру… Двоє із вищевказаних фігурантів уже перебувають під вартою. Також планується повідомлення про підозру ще одному учаснику схеми із Рівного і нотаріусу з Харкова», – йдеться в повідомленні.

Затриманим загрожує до 12 років ув’язнення.

Росія: мобілізований отримав 9 років за дезертирство. Він каже, що має хвору дружину

У російському Приморському краї військовий суд засудив мобілізованого до девʼяти років колонії суворого режиму за три втечі з частини, повідомляє видання «Коммерсант» із посиланням на дані Фокінського гарнізонного суду. Підсудний визнав провину, пояснивши залишення частини необхідністю доглядати хвору дружину.

За даними газети, Андрій Дивісенко, призваний у вересні 2022 року за мобілізацією, 19 листопада самовільно залишив місце служби. 10 січня 2023 року він добровільно зʼявився до правоохоронних органів. Дивісенка відправили до шпиталю, звідки він знову втік 20 січня. 4 лютого поліцейські знайшли рядового в його квартирі і повернули до частини, проте 16 лютого він знову самовільно залишив її розташування. 17 березня його знову затримали.

Дивісенко визнав провину, а дезертирство пояснив необхідністю доглядати хвору дружину. Суд дійшов висновку, що його дружина справді була прооперована в квітні 2022 року, проте закінчила курс реабілітації восени 2022 року. До того ж, її могли доглядати родичі. Захист Дивісенка оскаржуватиме вирок, ймовірно, намагаючись знизити термін покарання.

У вересні 2022 року російський лідер Володимир Путін підписав закон про поправки до Кримінального кодексу, які збільшили тюремні терміни за залишення місця служби в умовах бойових дій та мобілізації.

Путін оголосив про мобілізацію росіян на війну з Україною наприкінці вересня 2022 року. Трохи більше, ніж через місяць, він повідомив, що мобілізацію закінчено, проте указ про таке закінчення так і не підписав. Пізніше у відповідь на депутатський запит адміністрація президента підтвердила, що указ про мобілізацію залишається чинним.

Заколот Пригожина послабив Путіна – канцлер Німеччини

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що організований ватажком угруповання «ПВК Вагнера» Євгеном Пригожиним заколот вплине на Росію «в довгостроковій перспективі».

«Я вже вважаю, що він (Путін – ред.) ослаблений. Тепер це стало ясно: приватна армія завжди становить загрозу, навіть для тих держав, які її утримують», – заявив Шольц в інтервʼю ARD 28 червня.

Німецький канцлер вважає, що угруповання «ПВК Вагнера», якому запропонували «піти» до Білорусі, не загрожує Польщі та Литві, оскільки альянс НАТО здатний захистити кожен квадратний сантиметр своєї території.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Олександр Лукашенко повідомив, що Євген Пригожин 27 червня прибув до Білорусі.

Наведення ракетного удару по Краматорську: затриманому чоловікові оголосили підозру у держзраді

Жителю Краматорська, якого підозрюють у наведенні ракетного удару по місту 27 червня, прокуратура повідомила про підозру у державній зраді, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

«Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, підозрюваний – працівник газотранспортного підприємства, який був дистанційно завербований представником спецслужб РФ.

Ввечері 27 червня російські війська завдали два ракетних удари по центру Краматорська і приватному сектору Біленького поблизу міста, спричинивши численні жертви серед цивільних і руйнування.

28 червня Служба безпеки повідомила, що затримала агента спецслужб Росії, який, на думку слідчих, скоригував російський ракетний удар у Краматорську.

Міністерство оборони РФ напередодні заявило, що в Краматорську був «уражений пункт тимчасової дислокації командного складу 56-ї мотопіхотної бригади ЗСУ». На місці, куди був нанесений російський удар у Краматорську, розміщувався заклад харчування.

За останніми даними, через атаку 12 людей загинули, у тому числі 3 дитини, та понад 60 людей постраждали.

Через ранковий обстріл Херсонщини загинула літня жінка і поранений молодий хлопець – ОВА

Російські війська вранці 29 червня обстріляли селище Білозерка на Херсонщині, внаслідок чого загинула жінка, повідомляє пресслужба Херсонської ОВА.

«Лікарям, котрі прибули на місце, залишилося лише констатувати смерть, поранення виявилися несумісні з життям. Також постраждав 20-річний хлопець. В нього контузія та поранення обличчя. У Білозерці внаслідок ворожих ударів пошкоджено щонайменше дванадцять житлових будинків», – йдеться в повідомленні.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що за минулу добу російські військові обстріляли регіон 64 рази, троє людей зазнали поранень.

У контрольованій українським урядом частині Херсонщини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

Збиття «вагнерівцями» військового літака РФ з екіпажем підірве моральний дух російських ВКС – британська розвідка

Загибель військових льотчиків і збиття повітряного транспорту військ РФ під час заколоту ПВК «Вагнер» майже, напевно, підірве моральний дух російських Військово-космічних сил. Як повідомляє у щоденному огляді Міноборони Британії із посиланням на дані розвідки, такі настрої очікуються вже у короткостроковій перспективі.

«24 червня сили ППО ПВК «Вагнер» збили російські військові гелікоптери та повітряно-десантний командно-штабний літак Іл-22М. Іл-22М є частиною відносно невеликого парку, що налічує до 12 літаків, які активно використовуються як для управління повітряним рухом, так і для радіорелейного зв’язку. Ці літаки спеціального призначення відіграли ключову роль в організації російських військ у їхній війні проти України. Як цінні активи вони діяли в межах безпеки російського повітряного простору, далеко за межами досяжності українських систем ППО. Втрата цього літака, ймовірно, вплине на російські повітряні та наземні операції», – йдеться в огляді.

У більш довгостроковій перспективі, каже британська сторона, «існує ймовірність того, що поточні рівні завдань, можливо, доведеться зменшити, щоб безпечно керувати авіапарком, що залишився».

«Це, ймовірно, підірве здатність Росії командувати та координувати свої сили, особливо у періоди інтенсивних операцій», – йдеться в повідомленні.

Під час недавнього заколоту у РФ на чолі із Євгеном Пригожиним «вагнерівці», за повідомленням нідерландського проєкту Oryx, збили російський військовий літак Іл-22М із 10 людьми на борту і шість бойових гелікоптерів, а саме: Ка-52 (пілоти загинули), Мі-8, Мі-35М і три вертольоти радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1. Загальна кількість загиблих могла сягнути 20 військових, зазначили аналітики нідерландського проєкту.

26 червня президент РФ Володимир Путін підтвердив загибель російських військових пілотів. За його словами, «мужність, самопожертва полеглих героїв-льотчиків уберегла Росію від трагічних руйнівних наслідків».

Мобілізація: Рада скасувала право на відстрочку тим, хто має родичів з інвалідністю

Верховна Рада України скоротила перелік осіб, які можуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Якщо ухвалений 28 червня закон №9342 підпише президент Володимир Зеленський, до лав ЗСУ зможуть мобілізувати тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю.

Дотепер відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобовʼязаного є родич з інвалідністю I чи II групи – дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка). Ця ж причина могла бути і підставою для звільнення в запас, якщо таких родичів має мобілізований до лав ЗСУ.

Після підписання закону президентом Зеленським не служити можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

У законі №9342 зʼявився абзац 11 частини І статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зі словами «за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати».

Раніше Верховна Рада зменшила граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.

2 травня Верховна Рада продовжила термін дії воєнного стану і загальної мобілізації в Україні у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії ще на 90 днів: з 20 травня до 18 серпня.

Російські сили відступають з вулиць на півночі Бахмута – командир підрозділу ЗСУ

Російські військові відступають від окремих районів на півночі Бахмута Донецької області, зокрема, йдеться про вулицю Воїнів-Інтернаціоналістів. Про це повідомив в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода Ранок» командир розвідувальної роти 57-ої бригади ЗСУ Денис Ярославський, коментуючи контрнаступальні дії Сил оборони.

«Ворог був вибитий із цих позицій, з цих КСП (командно-спостережний пункт – ред.). Щільно працює з нашого боку артилерія та мінометні системи. Проводяться постійні і щоденні штурмові дії», – розповів Ярославський.

Водночас російські сили щільно мінують територію, додає командир, – використовують для цього протитанкові та протипіхотні міни.

«Для розуміння: один взвод може мінувати за ніч від 100 до 200 мін. Якщо вони підключають машини типу «Землеробство», то ця ефективність збільшується в рази», – додав Ярославський.

У Генштабі ЗСУ деталей щодо просування у Бахмуті поки не надають. З огляду на бойові дії редакція не може звірити дані з інших джерел.

За даними Міноборони України, наступальні дії на Бахмутському напрямку тривають з кінця минулого тижня – українські військові щодня просуваються по флангах.

Водночас, як пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, Бахмут має особливість, яка ускладнює процес деокупації – тамтешня місцевість має розвинуту систему інженерних укріплень та розгалужену мережу опорних пунктів, які тимчасово зайняла армія РФ. «Щоб звільнити ці землі, треба дещо більше зусиль і терпіння», зазначила Маляр.

WSJ: Кремль оголосив владі Сирії, ЦАР та Малі, що перебрав контроль над угрупованням «Вагнера»

Російська влада вирішила взяти під свій контроль найманців угруповання «ПВК Вагнера» за кордоном, пише видання The Wall Street Journal.

За даними видання, через кілька годин після того, як Євген Пригожин оголосив про припинення так званого «маршу справедливості» на Москву, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін вилетів до Дамаска, щоб особисто повідомити президентові Сирії Башару Асаду, що угруповання більше не діятиме самостійно в цій країні. Джерело WSJ повідомило, що найманці отримали наказ прибути на російську базу в Латакії, і вони йому підкорилися.

Також представники МЗС РФ, за даними видання, провели телефонну розмову з очільником ЦАР Фостеном-Арканжем Туадерою, за особисту охорону якого, серед інших, відповідає «ПВК Вагнера». Російська сторона запевнила його, що заколот Пригожина ніяк не вплине на роботу найманців у країні.

Керівництво Малі влада РФ також спробувала переконати в тому, що заколот Пригожина ніяк не вплине на роботу «ПВК Вагнера» в їхній країні. WSJ звертає увагу на те, що літаки російського МНС після заколоту Пригожина літали з Сирії до Малі та назад. Імовірно, рейси були повʼязані з «ПВК Вагнера», найманці якого з 2012 року допомагають уряду боротися з повстанцями.

За межами Росії та України, йдеться у статті WSJ, перебувають близько шести тисяч найманців угруповання «ПВК Вагнера». Присутність найманців із Росії в країнах Африки та Близького Сходу допомагає Кремлю зміцнити свій вплив, і він не хоче цього втратити.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтервʼю RT через кілька днів після заколоту Пригожина заявив, що російські військові інструктори продовжать роботу в Африці. Лавров не уточнив, що йдеться саме про найманців «Вагнера», але зазначив, що влада ЦАР і Малі офіційно звернулася до цього угруповання з проханням гарантувати безпеку їхнього керівництва.

Константинопольський патріархат відновив у сані російського священика, який у молитві замінив слово «перемога» на «мир»

Константинопольський патріархат відновив у сані московського священика Іоанна Коваля, прийнявши його у свою юрисдикцію. Раніше Російська православна церква позбавила Коваля сану за те, що він замінив у молитві слово «перемога» на слово «мир». Рішення про відновлення у сані ухвалили на засіданні синоду Константинопольського патріархату, повідомляє його секретаріат.

У публікації йдеться, що Коваль звернувся до суду першої інстанції та довів, що був покараний не за те, що вимовляв певні слова у молитві, а за своє ставлення до війни в Україні.

У Константинопольському патріархаті заявили, що рішення РПЦ було визнане неканонічним та ухваленим «виходячи не з церковних, а з політичних міркувань».

Коваль відтепер перебуває під юрисдикцією глави Константинопольського патріархату Варфоломія I. У Московському патріархаті ситуацію поки що не коментували.

У лютому після заяви парафіян російському священику Іоанну Ковалю заборонили священнослужіння. У сані єрея він був кліриком храму святого апостола Андрія Первозванного у московському Любліно. Приводом для позбавлення сану стало те, що під час читання «Молитви за святу Русь», яку РПЦ примусово поширила єпархіями через війну в Україні, Коваль замість слова «перемога» промовляв «мир».

Із початком повномасштабного вторгнення РФ Російська православна церква не просто не засуджує дій військових, але благословляє учасників вторгнення, зокрема, ЗС РФ і Росгвардію.

Константинопольський патріархат вважається вищим за становищем, ніж Московський. Проте у 2018 році РПЦ розірвала відносини з Константинополем після видачі томосу Православної церкви України. Константинопольський патріархат розриву відносин із РПЦ не визнає.

«Тисячі втратять житло». Пояснюємо, як із липня зміняться правила для біженців у Чехії

Від 10 до 50 тисяч біженців з України можуть втратити своє житло у Чехії. Про це свідчать оцінки міністерства внутрішніх справ і міністерства праці країни. Йдеться передовсім про біженців, які не платять за житло, а проживають у так званому екстреному житлі, яке оплачує держава. Із початком липня, більшість таких біженців повинні почати сплачувати оренду самостійно.

Заколот у Росії та війну в Україні обговорять учасники саміту ЄС у Брюсселі

Заколот у Росії, війна в Україні, а також міграція до Європейського союзу є головними темами дводенного саміту лідерів ЄС, який розпочинається в Брюсселі 29 червня, повідомляє агенція DPA.

Організований ватажком угруповання «ПВК Вагнера» Євгеном Пригожиним заколот посилив занепокоєння щодо безпеки, особливо серед балтійських країн ЄС, – через їхню географічну близькість до Росії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ має приєднатися до обговорення, щоб оцінити потенційні наслідки подій у Росії для безпеки Європи, а також війну в Україні. Очікується, що лідери підтвердять свою незмінну підтримку України, до них по відеозв’язку приєднається президент України Володимир Зеленський.

Кілька країн блоку залишилися незадоволеними нещодавнім рішенням міністрів внутрішніх справ ЄС, які підтримати зміну політики щодо надання притулку. На тлі зростання кількості мігрантів, які прибувають до ЄС морем, учасники саміту розглянуть плани підтримати Туніс на суму 900 мільйонів євро для пом’якшення економічної кризи в країні та зменшення числа людей, які прагнуть потрапити до ЄС. Європейська комісія запропонувала прив’язати пакет допомоги до реформ, яких вимагає Міжнародний валютний фонд (МВФ), натомість Італія хоче менш суворих вимог до Тунісу.

Також на саміті у Брюсселі обговорять відносини з Китаєм і деякі інші питання.

Армія РФ уночі завдала ракетного удару по Чугуєві – руйнування є, жертв немає

Минулої ночі, близько 1:00, армія РФ завдала ракетного удару з ЗРК С-300 по Чугуєві на Харківщині, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Зафіксовані влучання в землю. Пошкоджено житлові будинки неподалік та автомобілі. Попередньо, без постраждалих», – написав він у Telegram.

Вночі у мережі були повідомлення, що на Харківщині чутно звуки вибухів у час, коли в регіоні була оголошена повітряна тривога.

Через обстріл військами РФ Харківщини минулої доби, за даними влади, троє цивільних загинули і одна людина зазнала поранень (вона у тяжкому стані).

Харківщина практично щоденно зазнає російських обстрілів. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

«Ми запропонували їм покинуту частину». Що відомо про можливий табір ПВК «Вагнер» у Білорусі

Інформація про те, що в Білорусі можуть дислокуватися тисячі російських бойовиків, з’явилася відразу після невдалої спроби власника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина влаштувати військовий заколот в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити компанію.

Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання, які підтримали Пригожина, мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь».

Олександр Лукашенко 27 червня повідомив, що Євген Пригожин прибув до Білорусі. А пізніше моніторинговий проєкт «Беларускі Гаюн» написав, що бізнес-джет Embraer 600 із бортовим номером RA-02795, яким, як стверджується, користується Пригожин, вилетів з військового аеродрому Мачулищі і направляється в бік РФ.

Білоруська служба Радіо Свобода спробувала з’ясувати, що стоїть за домовленостями Путіна і Лукашенка про те, що «вагнерівці за власним бажанням» можуть отаборитися на території Білорусі.

Залужний про ініціативу ЗСУ, Резніков анонсує великий наступ. В Ростові «судять» Азов

  • Телеграм-канали повідомляють про значне просування українських військових у напрямку Бахмута. Зокрема, відзначають, що ЗСУ практично зайшли у Кліщіївку – це село Бахмутської громади. Генштаб офіційно поки мовчить. То що ж відбувається на Бахмутському напрямку – розпитаємо наживо військових.

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:00 на @Радіо Свобода:

  • Кількість загиблих внаслідок атаки російських військ на Краматорськ зросла до 12. Поранених уже шість десятків. Рятувальна операція завершена, кажуть у ДСНС. Її деталі розкажемо далі в ефірі.
  • «Нам вдалося перехопити стратегічну ініціативу» – це чи не головна заява українського головнокомандувача Валерія Залужного із розмови з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі. Чи означає це те, що деокупація захоплених територій пришвидшиться, а російським силам варто готуватися до відходу з українських земель? Питаємо про це у експертів.

У Краматорську з-під завалів дістали тіло 12-ї жертви атаки військ РФ. Аварійно-рятувальні роботи завершені

Вранці 29 червня з-під завалів деблоковано тіло ще однієї загиблої внаслідок російської атаки по Краматорську 27 червня людини, повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій.

«Загалом загинуло 12 осіб (у тому числі 3 дитини), постраждало 60 осіб (у тому числі 1 дитина) та врятовано 11 осіб, з них 7 – підрозділом ДСНС. Аварійно-рятувальні роботи завершені», – йдеться в повідомленні.

Ввечері 27 червня російські війська завдали два ракетних удари по центру Краматорська і приватному сектору Біленького поблизу міста, спричинивши численні жертви серед цивільних і руйнування.

28 червня Служба безпеки повідомила, що затримала агента спецслужб Росії, який скоригував російський ракетний удар у Краматорську. За даними відомства, коригувальником є мешканець Краматорська, працівник місцевого газотранспортного підприємства. Раніше його дистанційно завербувало російське ГРУ.

Міністерство оборони РФ напередодні заявило, що в Краматорську був «уражений пункт тимчасової дислокації командного складу 56-ї мотопіхотної бригади ЗСУ». На місці, куди був нанесений російський удар у Краматорську, розміщувався заклад харчування.

Генштаб ЗСУ: Росія втратила за добу на війні в Україні близько 680 військових

Російські війська втратили близько 680 своїх військових за попередню добу, воюючи в Україні, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 29 червня.

Українське командування оцінює загальні втрати російських військ у 227 780 осіб із 24 лютого 2022 року.

Штаб також оновив дані про втрати російської техніки:

  • 4 038 танків (+2)
  • 7 857 бойових броньованих машин (+10)
  • 4 116 артилерійських систем (+27)
  • 627 реактивних систем залпового вогню
  • 388 засобів протиповітряної оборони (+1)
  • 315 літаків (+1)
  • 308 гелікоптерів
  • 3 499 безпілотники (+7)
  • 1 261 крилата ракета
  • 18 кораблів і катерів
  • 6 780 автомобілів та автоцистерн (+6)
  • 569 одиниці спеціальної техніки (+6)

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Генштаб ЗСУ повідомив про 40 бойових зіткнень з військами РФ за добу

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на ранок 29 червня.

«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках – протягом доби відбулось 40 бойових зіткнень», – йдеться в повідомленні.

Генштаб ЗСУ повідомляє, що минулої доби війська РФ зазнали втрат у техніці і живій силі. Російська сторона про втрати не повідомляє.

«Авіація сил оборони за минулу добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу противника, 5 – по зенітно-ракетних комплексах та 1 – по пункту управління ворога. Наші захисники знищили російський літак Су-25 та 3 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня. Підрозділи ракетних військ і артилерії за минулу доби уразили склад боєприпасів, 11 артилерійських підрозділів на вогневих позиціях, 3 засоби протиповітряної оборони, 2 станції радіоелектронної боротьби та ще одну важливу ціль противника», – йдеться в повідомленні.

Розпочалася чотириста дев’яносто перша доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG