Доступність посилання

ТОП новини
ДСНС гасить пожежу у Солом'янському районі Києва після дронової російської атаки. 7 листопада 2024 року
ДСНС гасить пожежу у Солом'янському районі Києва після дронової російської атаки. 7 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Сили РФ здійснили понад 100 авіаударів і обстрілів із РСЗВ за добу – Генштаб ЗСУ

Російська військові за добу завдали 51 авіаційного удару і близько 50 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. Є руйнування інфраструктури та постраждалі серед цивільного населення, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні 23 червня.

За цими даними, важкі бої тривають на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Марʼїїнському напрямках, там сталося 27 бойових зіткнень за добу.

У Генштабі нагадують, що російські війська завдали ракетно-авіаційного удару по Україні, застосувавши 14 крилатих ракет, три дрони Shahed-136/131, а також чотири зенітні керовані ракети. Українські сили ППО збили 14 ракет і два дрони. Також ЗСУ знищили російський вертоліт Ка-52.

На запорізькому та херсонському напрямах російські війська продовжують оборонятися, зосереджуючи основні зусилля на недопущенні просування українських сил, вказано в повідомленні.

Таки підрив? Висновки західних вчених про причини руйнування Каховської ГЕС

Хто і як зруйнував Каховську ГЕС? Які особливості побудови Каховської ГЕС? В якому стані була гідроспоруда до повного знищення? Радіо Свобода зібрало думки іноземних науковців з Science Media Centre та медіа про це.

Скелети військових РФ, побитий музей і будинки: морпіхи показали звільнене Нескучне та Времівку поруч

Тіла російських військових обабіч дороги, від яких вже лишились самі скелети, зруйновані будинки, понівечений музей і канонада, що не вщухає – це села Нескучне та Времівка на півдні Донеччини після того, як ЗСУ відтіснили звідси російські війська.

Бійці 35-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ звільнили найбільшу станом на середину червня ділянку, зокрема і Нескучне. А від Времівки – відсунути лінію фронту. Частину деокупованої території морпіхи показали кореспонденту Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) Роману Пагуличу.

«Режим Путіна має повністю впасти, але на визнання росіянами злочинів доведеться чекати покоління». Інтерв’ю з Марсі Шор

Професорка інтелектуальної історії з Єльського університету Марсі Шор взяла участь празькій конференції «ЗМІ та Україна», де взяла участь у обговоренні реакції ЄС та НАТО на повномасштабну агресію Росії проти України. Історикиня спеціалізується на питаннях Східної Європи та є авторкою книги «Українська ніч. Інтимна історія революції», в якій Марсі Шор, за її власними словами, «перекладає» думки і почуття українців, які вийшли на Майдан, для західної аудиторії. Професорка розповіла Радіо Свобода про те, як з 2014 року змінилися Україна та Росія та чому росіянам складно визнавати злочини режиму Путіна.

Удар по базі РФ у Генічеську є відповіддю на «ракетний терор» – Олещук

Українські військові завдали удару по базі Росгвардії в місті Генічеськ Херсонської області, заявив 23 червня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

«Українська відповідь на російський ракетний терор не забарилась. Окупантам не буде спокою на нашій землі!» – написав генерал у телеграм-каналі.

Раніше російські засоби інформації і представник окупаційної влади в Херсонській області Володимир Сальдо заявляли про удари, завдані ЗСУ по містах Скадовську і Генічеську близько 14:00. Сальдо стверджує, що серед загиблих є двоє цивільних.

Сили РФ щодоби завдають ракетних ударів по різних частинах української території.

У ніч на 23 червня сили протиповітряної оборони України збили всі 13 запущених Росією крилатих ракет. Як повідомили в Повітряних силах ЗСУ, атака РФ була спрямована на військовий аеродром у Хмельницькій області. За даними військових, більшість крилатих ракет Х-101/Х-555 збили на Хмельниччині.

Україна очікує на «чіткі умови» вступу до НАТО – Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна очікує отримати на саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі «чіткі умови» вступу до НАТО. Про це повідомляє CNN 23 червня.

«Я очікую, що нам буде даний чіткий, зрозумілий сигнал і формула, за якою ми однозначно станемо країною НАТО», – сказав він під час військового брифінгу в Києві. На саміті, сподівається Резніков, будуть «окреслені умови вступу» або визначено конкретну подію, яка послужить поштовхом для прийняття України в альянс і змусить цей процес «більше не бути незрозумілою розпливчастою формою відкритих дверей».

Питання членства України в альянсі є одним із кількох питань, які лідери обговорять під час зустрічі в литовській столиці наступного місяця.

Після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Білому домі минулого тижня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав: «На Вільнюському саміті ми надішлемо рішуче повідомлення підтримки та солідарності з Україною. І чітко дамо зрозуміти, що майбутнє України – в НАТО».

Столтенберґ додав, що очікує, що країни-члени домовляться про «багаторічну програму, за якою ми допоможемо просунути Україну до переходу від старих стандартів, обладнання, процедур, доктрин до стандартів НАТО». За його словами, ці кроки наблизять Україну до НАТО.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розуміє, що його країна не зможе стати членом НАТО, поки перебуває у стані війни. Але на початку червня він також сказав Wall Street Journal, що в разі відсутності чіткого сигналу «Україні немає сенсу бути на цьому саміті» у Вільнюсі.

Таки підрив? Висновки західних вчених про причини руйнування Каховської ГЕС

Хто і як зруйнував Каховську ГЕС? Які особливості побудови Каховської ГЕС? В якому стані була гідроспоруда до повного знищення? Радіо Свобода зібрало думки іноземних науковців з Science Media Centre та медіа про це.

Що вибухає в Генічеську та Скадовську?

  • Вибухи у Генічеську та Скадовську: окупаційна влада Херсонщини знову заявляє, що атакували ракетами Storm Shadow. А українська влада цю атаку не коментувала.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:

  • Американські сенатори запропонували Сенату США проєкт резолюції: якщо Росія використає ядерну зброю в Україні – це варто сприймати нападом на НАТО. А учасники конференції з відновлення України у Лондоні пообіцяли Україні додаткові 60 мільярдів доларів на реконструкцію.
  • Кличко залишається? РНБОУ ухвалила низку рішень – у тому числі про притягнення до відповідальності за неналежний стан укриттів в Україні та в столиці. Раніше секретар РНБО не виключав, що на цьому засіданні будуть ухвалені і кадрові рішення, а медіа писали про можливе призначення Віталія Кіма. На цю тему Віталій Кличко дав ексклюзивне інтерв’ю Радіо Свобода. Докладніше – у «Свобода Live».

Сморід у Запоріжжі триватиме ще кілька днів, це наслідки обміління Дніпра – ОВА

Жителі Запоріжжя ще кілька днів відчуватимуть різкий запах з акваторії Дніпра, повідомила обласна військова адміністрація 23 червня.

«Різкий запах, який зʼявився в обласному центрі – це наслідок зневоднення водної артерії. Оскільки вода відійшла від берегів, десятки оголених метрів дна опинилися під прямими променями сонця. У спекотну погоду мул почав випаровуватися, а неприємний запах поширюватися у безвітряну погоду», – інформує голова ОВА Юрій Малашко.

Влада також вказує, що посилила моніторинг показників складу води і проводить додаткові забори.

Пізніше 23 червня ОВА повідомила, що в акваторії Каховського водосховища за останню добу заморних явищ фахівці не зафіксували.

Після 6 червня, коли була зруйнована Каховська ГЕС, різко впав рівень води у Дніпрі в течії нижче ДніпроГЕСу – електростанції, розташованої в межах міста Запоріжжя.

Російський дипломат в Австралії самовільно заселився на ділянку, яка призначалася для посольства РФ – Bloomberg

Ділянку землі, на якій Росія мала намір збудувати нову будівлю посольства в Австралії, самовільно захопив російський дипломат, повідомляє Bloomberg із посиланням на австралійські ЗМІ.

За їхніми даними, дипломат установив на ділянці мобільний будинок та живе там уже кілька днів. Виселити його поліція не може, оскільки він має дипломатичну недоторканність, співробітники правоохоронних органів поки що лише спостерігають за ним. Дипломат-сквоттер спокійно замовляє на ділянку доставку їжі.

У посольстві РФ в Австралії заперечують інформацію щодо захоплення ділянки, передає державна російська агенція ТАСС. При цьому там підтвердили, що співробітники місії справді перебувають на території ділянки, де «забезпечують збереження будівлі консульського відділу, вже збудованого та практично готового до експлуатації, а також будматеріалів». У посольстві пояснили, що співробітники «залишаються в технічному будівельному вагончику», який стоїть на ділянці з початку будівництва.

Росія отримала ділянку в Канберрі неподалік від будівлі парламенту Австралії у довгострокову оренду кілька років тому. Проте будівлю посольства РФ на ньому зводити так і не розпочали. У середині червня уряд Австралії оголосив, що анулює договір оренди ділянки «з міркувань безпеки», додавши, що «уряд засуджує незаконне та аморальне вторгнення Росії до України».

Влада додає, що в майбутньому ділянку може бути передано іншій країні для будівництва дипмісії. Інтерес до ділянки, як повідомлялося, виявляла Україна.

«Все ще попереду і ми не повинні недооцінювати ворога» – Сирський про наступ ЗСУ

Командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський, що основні сили наступального резерву ще не введені в бій з Росією, заявивши: «Все ще попереду». Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian.

«Кожен хоче миттєво і одразу досягти великої перемоги. І ми теж. Але ми маємо бути готові до того, що цей процес займе деякий час, тому що з обох сторін зосереджено багато сил, багато матеріальних засобів і багато інженерних перешкод», – розповів він.

«Хочу сказати, що наші основні сили ще не вступили в бойові дії, і ми зараз шукаємо, промацуємо слабкі місця в обороні противника. Все ще попереду», – додав Сирський.

За його словами, ситуація на сході є «важкою і напруженою».

«Росіяни намагаються перехопити ініціативу. Тому ситуація справді складна. Ми не повинні недооцінювати ворога. Противник передбачав і передбачає найнебезпечніші напрямки наших пересувань і будує там потужну оборону, яку досить важко пробити», – пояснив командувач Сухопутних військ України.

Президент України Володимир Зеленський днями в інтерв’ю ВВС заявив, що прогрес контрнаступу України проти вторгнення російських військ є «повільнішим, ніж хотілося б».

«Деякі люди вважають, що це голлівудський фільм, і чекають результатів зараз. Це не так», – сказав він BBC. – «На карту поставлено життя людей».

За його словами, частково причиною повільного прогресу є масштабне мінування російськими військами.

Українські війська за останні тижні звільнили вісім сіл у південній Запорізькій області та східній Донецькій області.

У Міноборони повідомляють, що ЗСУ продовжують наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Водночас у відомстві кажуть, що складною є ситуація на сході України.

Пригожин «накинувся» на Шойгу: Росія готується до розгрому в Україні?

Ватажок ПВК «Вагнер» Євген Пригожин в інтерв'ю, опублікованому його пресслужбою, заявив, що Україна ніяк не загрожувала Росії станом на 24 лютого минулого року – і війну розв'язав міністр оборони РФ Сергій Шойгу, щоб здобути зірку маршала. Для цього відомство Шойгу, за словами Пригожина, обманювало президента РФ Путіна і росіян, заявляючи про підготовку удару НАТО по Росії руками ЗСУ.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Також Пригожин заявив, що армія Росії відступає на Запорізькому та Херсонському напрямках.

«ЗСУ продавлюють російську армію, ми вмиваємось кров'ю, резерви ніхто не дає, управління ніякого немає», – повідомив він, зазначивши, що і тут Шойгу продовжує брехати Путіну про втрати в Силах оборони України танків «Леопард» та іншої західної бронетехніки.

«Час стрімко схлопується», – сказав Пригожин, ймовірно, натякаючи на неминучість поразки Росії в Україні.

На цьому тлі президент України Володимир Зеленський заявив, що окупанти готують теракт на ЗАЕС. Будівлю станції-охолоджувача вже заміновано, повідомив голова ГУР Міноборони Кирило Буданов. Президент США Джо Байден також після тривалої перерви заявив, що загроза застосування Путіним ядерної зброї є реальною.

Головні питання випуску:

Навіщо Пригожин раптом заявив, що Україна ніколи не загрожувала Росії?

Чи може Путін спертися на підконтрольного йому бойовика і заявити, що його обдурив Шойгу?

І що може зупинити Путіна від підриву ЗАЕС чи нанесення по Україні ядерного удару – коли ЗСУ прорвуть оборону окупантів на півдні?

У Шебекіні скасували вибори – жителі виїхали через обстріли

Виборча комісія Бєлгородської області Росії скасувала вибори до ради депутатів Шебекінського округу через масовий відʼїзд місцевих жителів. Увагу на це звернуло видання «7x7», яке відстежує події в російських регіонах.

Голова обласного виборчого комітету Ігор Лазарєв зазначив, що Шебекінський округ залишили майже всі виборці та члени 40 виборчих комісій, тому у вересні вибори провести неможливо. Нову дату голосування призначать після того, як «ситуація у муніципалітеті стабілізується».

Тиждень тому з тих же причин скасували вибори до земських зборів Журавльовського сільського поселення Бєлгородського району.

Закон передбачає скасування виборів лише у разі запровадження в районі режиму підвищеної готовності, надзвичайної ситуації чи воєнного стану. Згідно з президентським указом, у Бєлгородській області діє режим «середнього рівня реагування» – у виборчому законодавстві він не згадується. Попри це, ЦВК Росії погодила скасування виборів у Шебекіні.

Шебекіно – місто з довоєнним населенням майже 40 тисяч осіб.

На другий рік російського вторгнення в Україну обстріл прикордонних регіонів посилився. Тільки в травні влада Бєлгородської області повідомила про 130 обстрілів, удари безпілотників і випадки роботи ППО, підрахувало «Агентство». З 20-х чисел травня обстріли стали щоденним. З початку війни в регіоні загинули понад 30 людей, більш як 150 постраждали.

Російський удар по Херсону: кількість жертв зросла

Кількість жертв сьогоднішнього російського обстрілу Херсона зросла до трьох, повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«У медзакладі зупинилося серце 53-річного працівника транспортного підприємства, котре сьогодні обстріляли російські терористи. Лікарі зробили все можливе, щоб врятувати життя чоловіка. На жаль, поранення виявилися надто важкими», – написав він у телеграмі.

За даними місцевої влади, вдень 22 червня війська РФ «прицільним вогнем» вдарили по комунальному транспортному підприємству – 55-річний чоловік загинув на місці, ще п’ятеро людей були поранені. Згодом стало відомо про смерть 43-річного працівника підприємства.

Російські війська регулярно завдають ударів по Херсону. Після руйнування Каховської ГЕС, затоплення частини міста та евакуації людей обстріли обласного центру тривають. Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Москва відреагувала на нові санкції ЄС

У Росії рішення Євросоюзу про новий пакет санкцій назвали «нелегітимним».

Як повідомляє російське МЗС, у відповідь на ці «ці недружні дії» Москва суттєво розширяє список представників ЄС Євросоюзу, яким заборонено в’їзд на територію РФ. Йдеться про представників силових відомств, державних та комерційних організацій країн ЄС, громадян країн-членів Євросоюзу.

Обмеження також поширені на парламентаріїв країн ЄС, які просувають «конфронтаційний порядок денний із Росією», кажуть у МЗС РФ.

Рада Європейського союзу 23 червня затвердила 11-ий пакет економічних й індивідуальних обмежувальних заходів, спрямованих на посилення наявних санкцій ЄС і припинення їх обходу. Як заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, ці заходи перешкоджають обходу санкцій, максимізує тиск на Росію, позбавляючи її ресурсів, необхідних для продовження незаконної війни проти України.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземні країни, зокрема держави-партнери, мають застосувати заходи щодо компаній, які досі допомагають РФ обходити санкції і постачають компоненти до ракет.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Росія, ймовірно, має на меті використати щорічний Міжнародний військово-технічний форум «Армія-2023» для диверсифікації й розширення своєї оборонно-промислової бази.

Розглянули «три великі теми» – Зеленський про засідання РНБО

Президент України Володимир Зеленський повідомив про засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому розглянули «три великі теми».

«Перша – безпека людей. Чверть бомбосховищ по Україні й третина по Києву непридатні для використання. Рішення РНБО: винних притягти до відповідальності, а всі захисні споруди привести в належний стан. Друга – суди. Продовжуємо судову реформу в тісній співпраці з ЄС. Посилюємо відповідальність за корупцію в системі правосуддя. Окремо опрацьовуємо механізм для захисту в судах іноземних та внутрішніх інвестицій», – написав він у телеграмі.

Третє питання, яке розглянули на засіданні РНБО, – майбутнє України в ЄС. Зеленський повідомив про прискорення роботи над виконанням європейських рекомендацій.

На початку червня внаслідок падіння уламків російських ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Після цього уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні.

10 червня міністр із питань стратегічних галузей промисловості, визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів Олександр Камишін заявив, що «результати – невтішні». За його словами, до стану лише 15% укриттів у Києві не виникло зауважень.

Держкіно видало 35 прокатних посвідчень компанії «ветерана російської кіноіндустрії», що працював з Бондарчуком

Державне агентство з питань кіно у період із 24 лютого 2022 року по 13 березня 2023 року видало 35 прокатних посвідчень для демонстрації фільмів в українських кінотеатрах та на телебаченні компанії UFD (ТОВ «ЮФД»), співзасновником якої весь цей час був російський продюсер, власник двох кінокомпаній в РФ Міхаель Шліхт, відомий продюсуванням російських патріотичних фільмів «Батальйонъ» та «Сталінград» режисера-єдинороса Федора Бондарчука.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту Радіо Свобода «Схеми».

Журналісти встановили, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ТОВ «ЮФД» продовжило регулярно отримувати від Держкіно прокатні посвідчення для демонстрації рейтингових фільмів в українських кінотеатрах, серед яких, наприклад, «Вендета», «Фіктивний агент», «Райське місто», мультфільми «Моя незграбна фея» та «Ведмедики» – весь цей період співзасновником компанії залишався російський продюсер Міхаель Шліхт.

На сайті Гільдії продюсерів Росії у біографії Шліхта вказано, що свого часу він працював у Міністерстві закордонних справ та Міністерстві культури Німецької Демократичної Республіки (тобто у підконтрольній СРСР частині Німеччини). З 1991 року Шліхт працював в Росії. Продюсував патріотичні російські фільми «Батальйонъ» і «Сталінград» (режисер – член партії «Единая Россия» Федір Бондарчук).

Нині в Росії у Шліхта є дві діючі кінокомпанії: «Монументал пикчерс» та «Юнайтед Филммейкерс», які спеціалізуються на виробництві кінофільмів та телепрограм. На сайті «Монументал» Міхаеля називають «ветераном російської кіноіндустрії». Бізнес-партнером Шліхта в «Юнайтед Филммейкерс» є Дмитро Пристансков – колишній очільник «Росимущества» та ексзаступник керівника російського оборонного підприємства «Корпорация тактическое ракетное вооружение» (перебував на посаді з 2012 по 2017 рік).

Попри те, що у березні 2023 року Міхаель Шліхт зрештою вибув із засновників української фірми UFD, його донька, громадянка Російської Федерації, у травні 2023 року брала участь у Каннському фестивалі саме як представниця цієї української кінокомпанії, що «Схемам» підтвердили організатори фестивалю. У коментарі «Схемам» Поліна Шліхт заявила, що більше не має стосунку до української UFD. При цьому вона відмовилася відповісти на запитання, чий, на її думку, Крим.

Директор компанії UFD Андрій Дяченко заявив, що з Міхаелем компанія не співпрацює з минулого року, а змінити дані в реєстрі раніше не було змоги – «реєстри були закриті». Однак у ДП «Національні інформаційні системи» журналістам повідомили, що обмеження на внесення змін у склад засновників компаній діяло нетривалий період – лише з 24 лютого по 6 березня 2022 року.

Дяченко заперечував, що Поліна Шліхт представляла UFD на Каннському фестивалі у 2023 році, а після ознайомлення з документальним підтвердженням цього факту (листом-відповіддю від організаторів фестивалю) звинуватив журналістів у «однобокості».

«Схеми» відправили на ім’я голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук запит про коментар щодо видачі прокатних посвідчень фірмі російського кінодіяча. Перша заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук прокоментувала ці факти так: «Він – громадянин іншої країни. На яких підставах, в рамках яких міжнародних документів ми маємо перевіряти громадян іншої країни? При всьому розумінні, при всьому бажанні убезпечити свій інформаційний простір, у нас є низка повноважень і можливостей. Ми не слідчий орган для того, щоб встановлювати якісь факти чи порушення».

Шпигував за бойовими літаками і MaxxPro. СБУ заявляє про затримання «крота» в ЗСУ

Служба безпеки України затримала «крота» в ЗСУ, який шпигував за українськими бойовими літаками і бронемашинами MaxxPro.

Як повідомляє пресслужба відомства, чоловік збирав для російської ФСБ розвіддані про технічний стан українських аеродромів та можливе їх використання бойовою авіацією ЗСУ, передавав агресору локації складів з боєприпасами і паливно-мастильними матеріалами Сил оборони.

За даними СБУ, російський агент намагався виявити місця базування і переміщення іноземних бронетранспортерів MaxxPro.

Військова контррозвідка провела багатоетапну спецоперацію у Житомирській області, співробітники СБУ затримали чоловіка під час збору розвідінформації про українські військові об’єкти.

За даними слідства, затриманим виявився місцевий житель, який мобілізувався до лав ЗСУ і проходив службу в одному з гарнізонів на півночі України.

У СБУ встановили, що чоловіка дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ на початку травня цього року.

«Для виконання завдань російської спецслужби їхній агент об’їжджав різні райони і приховано спостерігав за військовими об’єктами, а також намагався «в темну» використовувати своїх знайомих. Для комунікації з фсб використовував месенджер «Телеграм», – повідомляють у спецслужбі.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), він перебуває під вартою.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Служба безпеки України розпочала досудове розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із російською агресією. З них майже 43 тисячі проваджень за ст. 438 – порушення законів та звичаїв війни.

Німецька компанія Rheinmetall цього літа поставить в Україну ще 20 Marder

Німецька оборонна компанія Rheinmetall цього літа поставить в Україну ще 20 бойових машин піхоти Marder, повідомила DPA.

За виконання замовлення уряд Німеччини заплатить суму в мільйони євро, що виражається двозначною цифрою, повідомив речник.

Після завершення замовлення Україна отримає загалом 60 Marders – 40 від Rheinmetall і 20 із запасів німецької армії.

Rheinmetall пропонує ще 60 одиниць, їх виробництво вже розпочато на двох заводах у Німеччині. За словами компанії, щомісяця може бути виготовлено до 10 одиниць.

За словами посла України в Німеччині Олексія Макеєва, в цілому ця країна з початку 2022 року «допомогла Україні на 17 мільярдів євро і ще 11 закладені на найближчі роки суто на допомогу озброєннями».

Німеччина в травні повідомила про найбільший пакет допомоги Україні на 2,7 мільярда євро. До пакету увійшли, зокрема, 30 танків Leopard, 20 бойових машин піхоти Marder, чотири зенітно-ракетні комплекси, бронемашини, автомобілі, дрони-розвідники та боєприпаси.

Череватий: переведення сил РФ на схід України показує, що втрата Бахмута стала б для Москви мегапоразкою

Переведення російських сил на схід України показує, що втрата Бахмута стала б для Москви мегапоразкою, заявив заступник командувача Східного угруповання військ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий.

«Частково так (стало більше російських військ на сході України – ред.), частково він ротує ці підрозділи, в тому числі на Бахмутський напрямок. Зокрема десантні підрозділи. Цим показує, що для них надзвичайно важливо утримати Бахмут, адже це була б мегапоразка, епікфейл. Що десять місяців намагатися його взяти, не взяти до кінця і втрати десь сотні (тисяч) пораненими і десятки тисяч вбитими», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

Читайте також: Щодня по 200-300 метрів: як ЗСУ видавлюють війська РФ з-під Бахмуту

У розвідці Британії 19 червня заявили, що за останні десять днів Росія, ймовірно, почала передислокацію підрозділів Дніпровського угруповання військ зі східного берега річки Дніпро для посилення Запорізького і Бахмутського напрямків.

У Міноборони повідомляють, що складною є ситуація на сході України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG