Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського удару по Миколаєву. 5-ро загиблих.
Наслідки російського удару по Миколаєву. 5-ро загиблих.

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Генштаб: ЗСУ збили російський гелікоптер Ка-52

У Генеральному штабі ЗСУ заявляють про збиття російського гелікоптера Ка-52.

«Сьогодні по обіді збито ще один російський гелікоптер Ка-52 «Алігатор». Бюджет РФ недорахується ще близько 16 млн. доларів США», – повідомляють у штабі, не уточнюючи, де це сталося.

За добу, як повідомляють у Генштабі, українська авіація завдала 7 ударів по районах зосередження особового складу противника та знищила російський зенітно-ракетний комплекс. Також підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби вразили 2 пункти управління, 4 зенітно-ракетних комплекси, 2 райони зосередження особового складу та військової техніки противника та 2 його склади боєприпасів.

За останніми даними Генштабу ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення РФ українські війська збили понад 300 російських вертольотів. Російська сторона про втрати своєї техніки не повідомляє.

На чотирьох напрямках тривають важкі бої, за добу було 17 боєзіткнень – Генштаб ЗСУ

Російські війська зосереджують основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої – протягом доби відбулось 17 бойових зіткнень, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Куп’янському напрямку противник проводив безуспішні наступальні дії біля Новоселівського Луганської області, на Лиманському – біля Спірного, на Шахтарському – Новомихайлівки, Вугледара, а також біля Оріхово-Василівки на Бахмутському напрямку.

Російські війська завдали авіаційних ударів по низці населених пунктів, зокрема, Кислівці, Іванівському, Північному, Білій Горі, Торецьку, Золотій Ниві, Благодатному, Авдіївці та Мар’їнці.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести оборонні дії, а на Сіверському та Слобожанському напрямках він зберігає військову присутність у прикордонних з Україною районах – протягом доби завдав авіаційних ударів по населених пунктах Огірцеве, Бударки, Веселе на Харківщині, додають у Генштабі.

Блінкен провів переговори з главою МЗС Китаю, зустріч тривала понад п’ять годин

Державний секретар США Ентоні Блінкен провів зустріч з міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом.

За даними СNN, перша зустріч Блінкена зі його колегою завершилася через п’ять з половиною годин о 8 вечора за місцевим часом.

У Держдепартаменті США ці переговори назвали «відвертими, предметними та конструктивними». Держсекретар США наголосив на важливості дипломатії та підтримці відкритих каналів зв’язку з усіх питань, щоб зменшити ризик неправильного сприйняття та прорахунків.

Зустрічі Ентоні Блінкена з представниками КНР у Пекіні продовжаться 19 червня.

Напередодні зустрічі офіційні особи обох урядів заявили про невисокі очікування від візиту, але Блінкен тоді пообіцяв висловити «нашу дуже реальну стурбованість з кількох питань», включно з війною в Україні.

Пекін намагався зіграти роль миротворця між Москвою та Києвом, але офіційні особи США та інші західні лідери сприйняли заяви Китаю зі значним скептицизмом.

Китай опублікував позицію щодо «політичного врегулювання» конфлікту, але його розкритикували за те, що він не закликав Росію вивести свої війська з території України, як це зробили Київ і уряди понад 100 країн світу.

Як війська РФ втрачають свої позиції під Бахмутом

Бахмут залишається гарячою точкою. Біля міста йдуть кровопролитні бої. Яку тактику застосовує Україна? Чим відповідає російська армія?

Проєкт Радіо Свобода «Донбас Реалії» у своєму репортажі розповідає про будні українських військових на Бахмутському напрямку, ситуацію поблизу окупованої частини міста і як українські війська проводять штурми на східному фронті. Читайте і дивіться про це тут

Міжнародна федерація санного спорту продовжила заборону для спортсменів з РФ на участь у змаганнях

Міжнародна федерація санного спорту (FIL) 17 червня продовжила заборону для російських спортсменів на участь у змаганнях.

Як повідомляє пресслужба федерації, «за» проголосували 22 країни-члени, одна «проти» та п’ятеро утрималися.

«Зважаючи на продовження загарбницької війни РФ проти України, вирішено відсторонити всіх спортсменів, тренерів, інструкторів та інших офіційних осіб Федерації санного спорту Росії від санкціонованих FIL змагань», – йдеться у повідомленні.

У федерації додають, що присутність російських спортсменів, тренерів, інструкторів на змаганнях пов’язана з високим ризиком для безпеки, миролюбності та доброчесності цих змагань.

На початку березня 2022 року FIL вже усувала від змагань РФ і Білорусь через повномасштабне російське вторгнення до України. Проте згодом російська сторона подала апеляцію на це рішення, їй повернули право на участь у змаганнях. У вересні того ж року Міжнародна федерація санного спорту вдруге відсторонила російських та білоруських спортсменів.

У лютому понад 35 країн підписали заяву щодо міжнародної підтримки України і закликали до того, щоб громадяни Росії і Білорусі не були допущені до змагань як «нейтральні» особи. Але після цього Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував допустити до змагань спортсменів із Росії та Білорусі в нейтральному статусі.

Комітет назвав такі умови допуску спортсменів:

  • вони мають виступати в нейтральному статусі, без використання прапорів, гімнів та символіки своїх країн;
  • вони мають виступати індивідуально, без допуску до командних змагань;
  • спортсмени не повинні підтримувати вторгнення в Україну;
  • спортсмени не повинні бути представниками збройних сил чи силових відомств.

У Росії ці критерії назвали «дискримінаційними». Україна та низка інших країн засудили це рішення МОК.

Суслова: 168 інтернатів евакуювали за кордон через російську агресію

168 інтернатних закладів евакуювали за кордон через повномасштабну війну, повідомила представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова.

«Всього із 727 закладів в евакуації зараз 214, з них в межах України – 55, і за кордоном – 168. Це орієнтовно 7125 дітей. Такі заклади мають залишатися у безпечних місцях. Вони не мають повертатися на ті території, де неможливо забезпечити безпеку», – розповіла вона в інтерв’ю Радіо Свобода.

Станом на 1 червня близько 1,3 мільйона українських дітей проживають у країнах Європейського союзу.

Уряд 1 червня доручив обласним військовим адміністраціям евакуювати дітей із закладів цілодобового перебування, розташованих у зоні бойових дій менше ніж за 50 кілометрів від кордону з Росією і менше ніж за 100 кілометрів від тимчасово окупованої території.

На Заході висміяли виступ Путіна і сам економічний форум у Петербурзі

Президент Росії Володимир Путін заявив на економічному форумі в Санкт-Петербурзі, що «все іде за планом». Натомість голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна виголосила попередження, що країні загрожує повернення до планової економіки на кшталт радянської, пише «Голос Америки».

На ці заяви, виголошені на економічному форумі у Санкт-Петербурзі, що відбувся 14–17 червня, звертає увагу, зокрема, видання Politico, яке вважає, що Росія свідомо взяла курс на ізоляцію від Заходу. А Financial Times зазначає, що після вторгнення до України бренд Кремля став токсичним.

Більше на цю тем за лінком

Пєсков заявив про «фактичне завершення демілітаризації України». У МЗС відреагували

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на заяву речника російського президента Дмитра Пєскова щодо «демілітаризації України».

«У наступних серіях: Фактично усі задачі СВО виконані. Україна як член ЄС і НАТО не зможе напасти на Росію, Крим більше не є тягарем для російського бюджету, нацисти залишилися лише в Росії, а втрати російських солдатів та техніки в Україні, про які ми нікому не розкажемо, допомогли нам виправити помилки і зробити Росію сильнішою. Росія сильна як ніколи. Ось чому ми праві, коли кажемо партнерам, що Путін зможе пояснити росіянам і втрату Криму, і України загалом», – написав він на своїй сторінці в фейсбуці.

За його словами, головне для партнерів – не боятися глобальних змін і не зупинятися у підтримці України.

«Життя без сучасної Росії можливе. А ми щодня працюємо над новою зброєю для сил оборони України, над зміцненням світової коаліції на підтримку Формули миру і над відновленням України. Все це буде», – додав міністр.

Представник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв'ю RT Arabic заявив, що «фактично завдання щодо демілітаризації України виконане, вони все менше використовують свою зброю».

Кремль називає війну РФ проти України «спецоперацією», метою якої є «демілітаризація і денацифікація України».

В Офісі омбудсмена назвали кількість дітей, яких в ЄС забрали з сімей українських біженців

Представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова заявила про 240 випадків, коли соціальні служби європейських країн забирають дітей з сімей українських біженців. Про це вона розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Через відмінності у законодавстві, у європейських країнах трапляються випадки, так би мовити, відібрання дитини у людей, з якими вона перебуває. Станом на зараз таких випадків зафіксовано 240. Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину із сім’ї», – сказала вона.

За її словами, тут є недопрацювання з боку України.

«Тому що ми мали повідомити людей, сказати: «Друзі, є закон, він передбачає, що, наприклад, у Німеччині ви маєте зробити ось такі процедури». Чи що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку. Офіс уповноваженого намагається слідкувати за цією історією, моніторити ситуацію, надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в такій ситуації. Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали, дві речі – правову допомогу і переклад», – зазначила Суслова.

Представниця омбудсмена пояснила, що родичі дітей, яких забрали європейські соціальні служби, мають обов’язково звернутися до консульського відділу і поінформувати їх, також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини.

«Ми візьмемо це питання на контроль, будемо комунікувати з консулом, з міжнародними партнерами для врегулювання цієї ситуації», – додала вона.

На початку травня Уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що українській владі відомі «декілька десятків» випадків вилучення дітей з родин біженців у ЄС.

Станом на 1 червня близько 1,3 мільйона українських дітей проживають у країнах Європейського союзу.

В Одесі обмежили роботу розважальних закладів

В Одесі заборонили роботу нічних клубів та інших розважальних закладів з 22:00 до 9:00, повідомляє пресслужба міської ради.

Це рішення 14 червня схвалили начальник Одеської ОВА та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса», зважаючи на високу загрозу для життя та здоров’я людей, спричинену збройною агресією російської федерації проти України, з метою забезпечення громадської безпеки i порядку.

Заборона поширюється на підприємства у сферах обслуговування та розваг, у тому числі на розважальні комплекси, клуби, центри та інші суб’єкти надання розважальних послуг.

Відповідно до рішення, заборонено використовувати світлові засоби, які погіршують демаскувальні ознаки території, звукове обладнання, обслуговування поза або у приміщеннях.

З 1 березня в Одесі та на Одещині комендантська година діє з 00:00 до 05:00. За даними місцевого видання «Думская», більшість закладів у курортному районі Одеси (Аркадія) закривається о 22:00, інші продовжують працювати майже до 23:00 і починають прибирати стільці та столи лише ближче до опівночі.

Вночі 14 червня Росія вдарила по Одесі, за даними українських військових, чотирма крилатими ракетами «Калібр» із Чорного моря. Троє людей загинули, 13 поранені.

На Харківщині чоловік наступив на протипіхотну міну

Мешканець Харківщини наступив на протипіхотну міну, повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Інцидент стався у звільненому селі Токарівка 18 червня. Зазначається, що 52-річний чоловік випадково наступив на протипіхотну міну ПФМ-1 «Пелюстка», яка була у високій траві.

«Внаслідок вибуху чоловік отримав травматичну ампутацію пальців правої ступні. Наразі постраждалий перебуває на лікуванні у медичному закладі», – йдеться у повідомленні.

На деокупованих територіях місцеві жителі регулярно натрапляють на міни, часто травмуючись чи втрачаючи життя. За даними ДСНС, потенційно небезпечними через замінування є третина від загальної площі України.

Мир на умовах Росії, а також «заморожування конфлікту» неприйнятні – генсекретар НАТО

Мир на умовах РФ, а також «заморожування конфлікту» неприйнятні, отже Україна «має посилити на полі бою свої позиції для майбутніх переговорів», сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ в інтерв’ю німецькому виданню Welt.

Столтенберґ застеріг від «поспішних» мирних переговорів між Україною та Росією.

«Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але щоб мир був тривалим, він має бути справедливим», – сказав він.

Глава НАТО зазначив, що «військові успіхи зміцнять позицію України на переговорах».

«Чим більше окупованих територій зможе звільнити Україна, тим кращі карти вона матиме за столом переговорів для досягнення справедливого і тривалого миру», – додав Столтенберґ.

Він також висловив своє бачення євроатлантичних перспектив України.

«Майбутнє України – в НАТО, але зараз пріоритетом для України є утвердження себе як суверенної та незалежної держави – інакше немає можливості обговорювати членство… Ми повинні переконатися, що коли ця війна закінчиться, існуватимуть надійні домовленості щодо безпеки України, щоб Росія не змогла переозброїтися і атакувати знову, і цикл російської агресії був розірваний», – заявив Столтенберґ.

Він оголосив, що на саміті у Вільнюсі у липні НАТО ухвалить пакет допомоги, покликаний привести Україну до стандартів НАТО впродовж кількох років. Зокрема, передбачається активізувати політичні зв'язки.

«Це наблизить Україну до НАТО», – сказав лідер альянсу, але зауважив, що «прискореного вступу не буде».

Водночас, за словами Столтенберґа, події у сусідній Білорусі, яка є союзником Росії, «посилюють вимогу України щодо швидкого вступу в НАТО».

Коментуючи посилення ядерної загрози проти Заходу з боку Москви, зокрема, шляхом розміщення відповідної зброї в Білорусі, глава НАТО сказав, що «Альянс із занепокоєнням спостерігає за цією заявою, хоча наразі не бачить ознак того, що Кремль може застосувати ядерну зброю в осяжному майбутньому».

Раніше телеканал CNN із посиланням на обізнані джерела писав, нібито президент США готовий усунути одну з перешкод на шляху до вступу України до НАТО. Згідно з тим повідомленням, Джо Байден може дозволити Києву відмовитися від ухваленого у 2008 році так званого Плану дій щодо членства в НАТО. Це програма, яку мають пройти всі члени НАТО перед вступом до альянсу. Вона передбачає консультації та практичну допомогу, що розробляються в індивідуальному порядку для кожного нового члена.

Країни НАТО у Східній Європі наполягають на розробці чіткішої дорожньої карти для України щодо набуття членства, натомість США та Німеччина не хочуть йти далі за обіцянку 2014 року про те, що Київ колись приєднається до союзу.

Офіс генпрокурора: внаслідок російської агресії загинуло 489 дітей

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну вже загинуло 489 дітей, ще 1026 зазнали поранень, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Як зазначається, цифри не є остаточними, триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на jкупованих та звільнених територіях.

В ОГП кажуть, що нйбільше постраждало дітей у Донецькій області – 465, Харківській – 284, Київській – 129, Херсонській – 113, Запорізькій – 91, Миколаївській – 89, Дніпропетровській – 81, Чернігівській – 71, Луганській – 67.

«Так, 17 червня по дорозі від м. Олешки до с. Саги Херсонської області ворог обстріляв цивільний автомобіль, в якому перебували батько та 15-річний син. Вони загинули. Також 17 червня внаслідок обстрілу загарбниками смт Козацьке Херсонської області поранено 17-річного хлопця», – уточнили в ОГП.

Крім того, 17 червня через обстріл військами РФ міста Костянтинівка Донецької області зазнала поранень 9-річна дівчинка.

Управління верховного комісара ООН із прав людини станом на 5 червня підтвердило загибель 8 983 і поранення 15 442 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В ООН наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Відібрання дітей у Європі, повернення інтернатів в Україну та потреби переселенців. Інтерв’ю з представницею омбудсмена Сусловою

Які найпоширеніші незакриті потреби сімей внутрішніх переселенців? Чому в європейських країнах вже майже 250 випадків відібрання українських дітей соціальними службами та куди в такому випадку повинні звертатися рідні по допомогу? Скільки інтернатних закладів евакуювали за кордон і чи повинні вони повертатися в Україну?

Про це в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Ти як?» розповіла представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова. Читайте і дивіться за лінком

Руїни, тіла російських солдатів та снаряди: що по собі залишила армія РФ у Благодатному (фоторепортаж)

Збройні сили України уже тиждень як розпочали контратакувати та просуватися вглиб окупованих територій.

68-й окремій єгерській бригаді Сухопутних військ ЗСУ вдалося деокупувати село Благодатне на Донеччині, яке раніше займали російські сили. Радіо Свобода побувало у нещодавно звільненому селі та поспілкувалося з військовими, які брали участь у штурмі Благодатного.

Як виглядає звільнене село та що по собі залишила армія РФ – дивіться у фоторепортажі за лінком

«Типове російське шахрайство»: Подоляк щодо зустрічі Путіна з лідерами африканських країн

В Офісі президента України відреагували на зустріч президента РФ Володимира Путіна з лідерами африканських країн.

«Типове російське... шахрайство. Військовий злочинець, який перебуває у міжнародному розшуку і має ордер на арешт, скаржиться африканським лідерам, що він діє виключно в рамках Статуту ООН», – зазначив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у твітері.

Подоляк нагадав, що «саме Росія є агресором та порушує Статут ООН, а саме вдерлася на територію України, окупувала частину території, вбиває, катує, депортує людей».

«Що говорить статут ООН про демонстративні страти, катування в'язнів і показові процеси? Можливо, в МДІМО (Московському державному інституті міжнародних відносин –ред.) викладають якусь іншу версію міжнародного права?», – додав Подоляк.

Лідери африканських країн, з якими Путін зустрівся 17 червня у Санкт-Петербурзі, прибули до України, а потім до Росії з мирною місією. Як повідомляло агентство Reuters, вони підготували план зміцнення довіри між Москвою та Києвом, покликаний підготувати ґрунт для переговорів між країнами.

16 червня цей план відкинув президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що переговори неможливі, допоки Росія не виведе війська з території країни. 17 червня Путін заявив, що Москва «відкрита до діалогу», але до нього не готова Україна.

Росія скористається заявами африканської делегації для «інформаційних операцій» – ISW

Росія використовуватиме проведену 17 червня зустріч із африканськими лідерами і їхню риторику для «уповільнення західної допомоги Україні», йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що в Санкт-Петербурзі 17 червня відбулась зустріч лідерів семи африканських країн з президентом РФ Володимиром Путіним. Зустріч пройшла після офіційного візиту делегації до Києва.

За головну мету обох візитів африканські лідери поставили «мирний план, орієнтований на відновлення міжнародної торгівлі», який закликає до «припинення бойових дій і мирного врегулювання шляхом переговорів».

Під час зустрічі з Путіним, говорячи про війну в Україні, президент Коморських островів і чинний голова Африканського союзу Азалі Асумані «використовував мову, схожу на улюблену кремлівську риторику «русского мира».

Він заявив, що стабільність у Східній Європі, Африці та світі залежить від «братерських відносин між сусідніми слов’янськими дружніми народами». Асумані також підкреслив, що «мир в Україні важливий для забезпечення міжнародної продовольчої та енергетичної безпеки».

«Делегація, ймовірно, прагне збалансувати Україну і Росію, щоб зберегти давні двосторонні відносини з Росією, не пов’язуючи себе дипломатично з війною, розв’язаною Кремлем», – йдеться у звіті.

У свою чергу, Путін заявив, що Кремль вітає «збалансований» підхід африканських держав до вирішення питання війни в Україні».

Аналітики підкреслюють, що «Кремль, ймовірно, скористається цією пропозицією для просування російських інформаційних операцій, спрямованих на уповільнення західної допомоги Україні у сфері безпеки, водночас не продемонструвавши жодного наміру брати участь у будь-якому мирному процесі».

Столтенберґ: на саміті у Вільнюсі НАТО ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні

НАТО ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні на літньому саміті у Вільнюсі, повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt.

За його словами, НАТО ухвалить пакет допомоги, «покликаний привести Україну до стандартів НАТО протягом кількох років». На думку Столтенберґа, це «наблизить Україну до Альянсу».

«Майбутнє України – в НАТО, але зараз пріоритетом для України є утвердження себе як суверенної та незалежної держави – інакше немає сенсу обговорювати членство», – сказав він.

Столтенберґ додав, що «після закінчення війни повинні бути домовленості щодо безпеки України, щоб Росія з часом не змогла переозброїтися і напасти знову».

Раніше телеканал CNN із посиланням на обізнані джерела писав, нібито президент США готовий усунути одну з перешкод на шляху до вступу України до НАТО. Згідно з тим повідомленням, Джо Байден може дозволити Києву відмовитися від ухваленого у 2008 році так званого Плану дій щодо членства в НАТО. Це програма, яку мають пройти всі члени НАТО перед вступом до альянсу. Вона передбачає консультації та практичну допомогу, що розробляються в індивідуальному порядку для кожного нового члена.

Країни НАТО у Східній Європі наполягають на розробці чіткішої дорожньої карти для України щодо набуття членства, натомість США та Німеччина не хочуть йти далі за обіцянку 2014 року про те, що Київ колись приєднається до союзу.

Російські військові завдали удару по Куп’янську, пошкоджено приватний будинок – Синєгубов

Зранку в неділю, 18 червня, армія РФ обстріляла Куп’янськ, пошкоджено приватний будинок, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Як зауважив очільник ОВА, в Новоосиновому Куп'янського району пошкоджено житловий будинок та господарчі споруди. У Колісниківці Куп'янського району о 23:00 черед обстріл армії РФ пошкоджено будинок та льох.

«Біля с. Гур’їв Козачок Богодухівського району внаслідок прямого влучання з ПТРК в цивільний автомобіль загинули двоє людей – 42-річний чоловік та 53-річна жінка, які були волонтерами», – повідомив Синєгубов.

За словами Синєгубова, в селі Одноробівці Богодухівського району внаслідок артилерійського обстрілу пошкоджено парк відпочинку та пошкоджено газову мережу. Внаслідок обстрілів Вовчанська Чугуївського району пошкоджено три житлові будинки та господарчі споруди.

За інформацією Синегубова, у cмт Вільча Чугуївського району пошкоджено чотири будинки та лінії електропередач.

Як додав голова ОВА, на Харківщині тривають роботи з розмінування. За минулу добу піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій обстежили майже 7 га території та знешкодили 176 вибухонебезпечних предметів.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

Ігнат підтвердив знищення складу боєприпасів російських військових на Херсонщині

Речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат підтвердив знищення складу боєприпасів російських військових біля окупованого Генічеська на Херсонщині.

«Ви вже, мабуть, бачили роботу у селі Партизани (Рикове), палаючі склади боєприпасів. Командувач вже подякував у себе в офіційному телеграм-каналі хлопцям за гарну роботу. Менше боєприпасів, більше вогню, більше детонацій ворожих складів, менше цього полетить по наших захисниках», – підкреслив Ігнат в ефірі телемарафону.

За його словами, «чим більше таких ударів буде по складах ворога, тим менше він буде завдавати ударів з артилерії».

Раніше командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук поширив у телеграмі відео з підписом «Партізани горят!» Гарна робота, хлопці! Більше вогню!».

За даними Генштабу ЗСУ, впродовж доби 17 червня російська армія втратила на війні ще 650 військових, сім танків та два гелікоптери. Загальні втрати РФ на полі бою складають близько 219 820 військових.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG