ISW: небезпека російського оточення українських сил у Бахмуті, можливо, минула
Небезпека російського оточення значних українських сил у Бахмуті на Донеччині, можливо, минула, заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).
«Розгортання низькокваліфікованих російських сил на флангах навколо Бахмута свідчить про те, що Міноборони Росії в основному відмовилося від мети оточити значну кількість українських сил там. Міністерство оборони Росії, ймовірно, почало ширшу депріоритизацію зусиль у Бахмуті в січні 2023 року, коли припинило вербування в’язнів угрупованням «Вагнер», що, ймовірно, спонукало Пригожина (засновника ПВК «Вагнер» – ред.) наростити зусилля у Соледарі-Бахмуті в січні та публічно скаржитися на відсутність підтримки з боку Міноборони, починаючи з лютого 2023 року», – йдеться в повідомленні.
Втрати Росії у війні проти України перевищили 197 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ
Росія під час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 197 670 своїх військових, заявив вранці 12 травня Генеральний штаб Збройних сил України. За цими даними, близько 750 російських солдатів загинули за останню добу.
Щодо російської техніки, то в Генштабі навели такі дані про її втрати:
- танки ‒ 3745 (п’ять – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 7295 (+8)
- артилерійські системи – 3068 (+15)
- РСЗВ – 559 (+2)
- засоби ППО ‒ 312 (+2)
- літаки – 308
- гелікоптери – 294
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 2636 (+9)
- крилаті ракети ‒ 970
- кораблі /катери ‒ 18
- автомобільна техніка й автоцистерни – 5996 (+12)
- спеціальна техніка ‒ 393 (+2).
Федоров повідомив про «сильний вибух» у центрі Мелітополя
Міський голова окупованого російськими військами Мелітополя повідомив про «сильний вибух» у місті вранці 12 травня.
«Сильний одинокий вибух у Мелітополі. Пролунав у самому центрі міста. Де саме зранку невдало палять окупанти, з’ясовуємо», – написав Федоров у телеграмі, не навівши подробиць.
Редакція наразі не може перевірити ці дані незалежно.
Мелітополь у Запорізькій області війська РФ окупували на початку повномасштабної війни. Обраний мер міста Іван Федоров, який перебуває на вільній території України, регулярно повідомляє про вибухи в місті та його околицях, внаслідок яких гинуть чи зазнають поранень особи, призначені Росією в окупаційну адміністрацію.
Українські військові відбили 44 атаки сил РФ на Донбасі – Генштаб
Українські військові за минулу добу відбили 44 атаки російських сил на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському й Мар’їнському напрямках на сході України, де загарбники продовжують зосереджувати основні зусилля, повідомив вранці 12 травня Генеральний штаб Збройних сил України.
Найзапекліші бої й далі тривають за міста Бахмут і Мар’їнка, йдеться в повідомленні.
«На Лиманському напрямку окупанти вели безуспішні наступальні дії в районі Серебрянського лісництва… На Бахмутському напрямку противник продовжує наступ. Тривають бої у місті Бахмут. Протягом минулої доби ворог вів безуспішні наступальні дії у напрямку Ступочок… На Авдіївському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки… На Мар’їнському напрямку підрозділи сил оборони відбили численні атаки в районі Мар’їнки», – повідомили в командуванні.
Остін: Україна точно отримає танки Abrams до початку осені
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Україна точно отримає танки Abrams до початку осені, тоді ж мають завершитися і програми тренування українських військових, повідомляє Голос Америки.
«Ми робимо все можливе, щоб пришвидшити постачання цих танків. За нашими прогнозами, це відбудеться на початку осені. Тим часом ми перемістили кілька танків на тренувальний полігон, щоб українці почали навчання. До того часу, коли навчання завершаться, танки будуть доступні для використання», – заявив міністр оборони США на слуханнях у Сенаті.
За його словами, такі терміни пояснюються тим, що американські військові не лише відправляють ці танки в Україну та готують українських військових для роботи на них, але й створюють інфраструктуру, яка буде підтримувати роботу цих танків, які є новою технікою для українців.
«Як вам відомо, ця техніка суттєво відрізняється, зокрема, за рахунок турбінного двигуна та інших достатньо складних систем. Але ми намагаємось якнайшвидше передати цю техніку українцям. Вони точно матимуть усе в наявності до початку осені», – сказав Остін.
Читайте також: Столтенберґ закликав країни НАТО «подвоїти зусилля» в умовах «зростаючих загроз»
Вашингтон у січні погодився надати Україні 31 танк Abrams, що стало несподіванкою після заяв про «надто велику складність» і «труднощі технічного обслуговування» танків при їх застосуванні безпосередньо на полі бою. Після цього уряд Німеччини, яка тривалий час вагалася, погодився укласти альянс щодо постачання Україні танків Leopard 2.
Наприкінці квітня генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що союзники і партнери по НАТО надали Україні 1550 одиниць бронетехніки і 230 танків.
Головком ЗСУ Валерій Залужний раніше заявляв, що для звільнення України від окупантів – до кордонів до 23 лютого 2022 року, Київ потребує, «300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць».
ООН у Стамбулі знову пропонувало відновити роботу аміакопроводу з Тольятті до Одеси
Організація об’єднаних націй на переговорах у Стамбулі, окрім зернової угоди, порушувала питання щодо відновлення експорту російського аміаку трубопроводом через Україну – про це заявив Спільний координаційний центр 11 травня за підсумками дводенних переговорів у Стамбулі.
«Під час зустрічі обговорювалися нещодавні пропозиції ООН, а саме відновлення роботи аміакопроводу Тольятті-Одеса, більш тривале продовження угоди, вдосконалення Спільного координаційного центру для стабільної роботи та експорту, а також інші питання, порушені сторонами», – заявила пресслужба центру.
За повідомленням, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс заявив, що в рамках Чорноморської зернової ініціативи з України експортували понад 30 мільйонів метричних тонн харчів.
Водночас він «підкреслив важливість Ініціативи для глобальної продовольчої безпеки, а також визнав важливий внесок експорту продовольства та добрив з Російської Федерації в цьому плані».
Ґріффітс додав, що ООН продовжить працювати з усіма сторонами, аби забезпечити продовження Зернової ініціативи.
Раніше міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив за підсумками переговорів у Стамбулі, що сторони домовилися продовжити консультації в онлайн-форматі.
У вересні 2022 року президент Володимир Зеленський заявив, що погодиться на відновлення постачань російського аміаку трубопроводом через Україну лише в тому випадку, якщо Росія поверне військовополонених.
Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували. У березні 2023 року МЗС Росії заявило, що Москва повідомила учасникам угоди про продовження угоди лише на 60 днів замість 120. На початку травня ООН повідомила, що учасники угоди не змогли домовитися про її подовження.
Через російські обстріли на Донеччині загинула людина, ще 11 поранені – ОВА
Через російські обстріли на Донеччині загинула людина, ще 11 поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
«Сьогодні вдень обстріляли Слов’янськ – через ворожий обстріл пошкоджений цивільна інфраструктура. Було пряме влучання в приватний будинок – поранені дві людини. З них одна згодом загинула. У Торецьку був обстріл з РСЗВ «Торнадо» – поранені вісім людей і пошкоджені щонайменше три багатоповерхівки», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
За його словами, російських обстрілів також зазнала Лиманська громада.
Російські війська фактично щодня обстрілюють Донеччину. Офіційно Москва заперечує обстріли цивільного населення.
Війська РФ розпорошують свої сили на півдні, бо не знають, де саме чекати контрнаступу – Гуменюк
Ситуація на Херсонському напрямку залишається напруженою, повідомила речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону 11 травня.
«Ворог продовжує обстріли попри те, що все ж таки відчуває відтиснення з нашого боку і намагається займати позиції дуже обережно, тому що почувається неспокійно в цій смузі, над якою ми працюємо», – сказала вона.
За даними Гуменюк, російські сили щільно мінують лівий берег Дніпра, намагаючись завадити Силам оборони подолати річку і подальший суходіл.
Речния також вказала на вивезення місцевого населення як підтвердження того, що загарбники намагаються облаштувати рубіж оборони.
«Але їхня паніка проглядається і полягає в тому, що вони не знають, з якого напрямку очікувати максимальної сили удару і саме тому вони розпорошують свої зусилля і на Запорізький напрямок, і на Херсонський», – додала Гуменюк.
Речник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков напередоні заявив в ефірі Радіо Свобода, що російські військові на лівому березі Херсонщини, який є окупованим, постійно ходять в бронежилетах і зі зброєю, а їхній настрій – «дуже пригнічений».
США та НАТО не «дадуть себе затягнути» у війну, розв’язану російським президентом Володимиром Путіним в Україні, але вони будуть підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно». Про це під час слухань в Сенаті заявив міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє Голос Америки.
«Ми не дамо себе втягнути у війну, яку обрав Путін, але ми будемо поряд з Україною, поки вона захищається, і ми продовжуватимемо зміцнювати колективну оборону НАТО та можливості стримування», – сказав він на слуханнях, що проводилися у комітеті Сенату з асигнувань для обговорення бюджету на 2024 фінансовий рік для Міністерства оборони.
Говорячи про загрози, пов’язані з війною, яку Росія веде проти України, він нагадав, що Сполучені Штати протягом минулого року виділили понад 32 мільярди доларів на безпекову допомогу України у її боротьбі з російською агресією.
«Це допомогло задовольнити найнагальніші потреби України – включно з протиповітряною обороною, артилерійськими системами, танками та іншою броньованою технікою та іншими важливими можливостями – і це призвело до відчутних успіхів на полі бою. За рік від початку несправедливої загарбницької війни з боку Росії, Збройні сили України виграли битви під Києвом, Харковом і Херсоном – і вони надихнули світ своєю мужністю та стійкістю», – сказав Остін.
У рамках Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», за назвою американської бази в Німеччині, коаліція близько 50 країн регулярно збирається, щоб координувати підтримку України. За словами Ллойда Остіна, союзники та партнери США спільно виділили близько 20 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні, включаючи сотні танків, тисячі інших бронетехніки, життєво важливі системи протиповітряної оборони, сотні артилерійських систем та інші важливі засоби.
Резніков відреагував на рішення Британії надати Україні далекобійні Storm Shadow
Міністр оборони України Олексій Резніков відреагував на інформацію про надання Великою Британією українським військам ракет великої дальності Storm Shadow.
«Синоптики прогнозують, що циклон рухається з Великобританії в Україну, приносячи з собою шторми (Storms.). Через Shadow of the Storm проб’ється сонячне світло нашої свободи і проллє світло на нашу Перемогу», – написав він у твіттері.
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес 11 травня підтвердив надання Україні далекобійних ракет Storm Shadow.
У Кремлі заявили, що російські збройні сили дадуть «адекватну відповідь» на рішення Великої Британії надати Україні ракети великої дальності. Речник Кремля Дмитро Пєсков засудив цей крок під час розмови з журналістами.
«Це потребуватиме адекватної відповіді наших військових, які, природно, ухвалюватимуть відповідні рішення з огляду на це», – вказав Пєсков.
Storm Shadow – це малопомітна крилата ракета з дальністю дії – близько 250 кілометрів. Як вказує CNN, це трохи менше за дальність армійських тактичних ракетних систем «земля-земля» (ATACMS) американського виробництва, про які Україна давно просила.
Storm Shadow має радіус дії, необхідний, щоб завдати глибоких ударів по контрольованій Росією території на сході України.
Без дозволу на проживання в Україні та з паспортом РФ – із Сумщини видворили російського мігранта
У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що повернули «неврегульованого мігранта» з громадянством Росії до країни походження.
«На території Охтирського району виявлено порушника міграційного законодавства – громадянина РФ 1980 року народження. Під час перевірки облікових даних іноземця встановлено факт його проживання без дозвільних документів на право проживання. Стосовно порушника складено адмінматеріали за ст. 203 КУпАП та прийнято рішення щодо його повернення до країни походження в примусовому порядку», – йдеться в повідомленні.
Інших деталей стосовно чоловіка у відомстві не наводять, зокрема, відколи він в Україні і чим займався.
З 1 липня 2022 року почав діяти візовий режим для громадян Росії. Відтоді дуже незначна частина громадян Росії отримали візи для приїзду в Україну.
У ПАР відреагували на звинувачення США у постачанні зброї Росії
У ПАР відреагували на звинувачення США у постачанні зброї Росії, висловивши «розчарування тим, що посол США зайняв контрпродуктивну публічну позицію».
«Загальновідомо, що російське судно під назвою Lady R причалило до Південної Африки. Відтоді почалися звинувачення щодо мети подорожі. Хоча на сьогоднішній день не було надано жодних доказів на підтримку цих звинувачень. Уряд зобов’язався розпочати незалежне розслідування», – йдеться у заяві офісу президента країни.
У заяві також зауважується, що під час нещодавніх зустрічей між південноафриканською делегацією та офіційними особами США обговорювалося питання цього російського судна – сторони досягли домовленості про те, що розслідування продовжать, а розвідувальні служби США нададуть будь-які докази, якими вони володіють.
«Тому викликає розчарування те, що посол США зайняв контрпродуктивну публічну позицію, яка підриває досягнуте розуміння з цього питання», – додали представники ПАР.
США звинуватили Південну Африку в постачанні боєприпасів Росії через російський корабель, який пришвартувався на військово-морській базі Саймонс-Таун у Кейптауні в грудні минулого року. За даними ЗМІ, ці звинувачення прозвучали від посла США в Південній Африці Рубена Бріджіті. Як сказав посол, він упевнений, що до трюм судна завантажили зброю на його зворотному шляху до Росії.
Сполучені Штати протягом кількох місяців не раз критично висловлювалися щодо збереження владою ПАР «зручних» відносин з Росією, пише Бі-бі-сі. Вашингтон висловлював стурбованість і щодо участі ПАР у військових навчаннях з Росією та Китаєм.
Під час голосувань ООН представники Південно-Африканської республіки утримувалися від засудження війни Росії проти України. Крім того, Преторія не приєдналася до санкцій США та європейських країн проти Москви за агресію щодо України.
Російським військам «є чим стріляти», попри заяви про брак боєприпасів – Маляр
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 11 травня прокоментувала повідомлення про нібито брак боєприпасів у російських військових.
«Будь-яка інформація військового характеру під час війни – це зброя. Нею воюють, а не інформують», – заявила Маляр.
Урядовиця вказала на те, що російське командування може спілкуватися між собою приватно, не оприлюднюючи відео та аудозвернення в соцмережах.
«Ми віримо фактам. Факт: кількість ворожих обстрілів на Бахмутському і Лиманському напрямках за останні тижні суттєво збільшилась. Тобто стріляти є чим», – підсумувала вона.
Засновник угруповання «Приватна військова компанія Вагнера» Євген Пригожин 9 травня заявив, що міністерство оборони Росії так і не надало його угрупованню обіцяних боєприпасів. Він стверджує, що Збройні сили України «рвуть фланги» на Бахмутському напрямку і найближчим часом розпочнуть контрнаступ.
За спостереженнями Інституту дослідження війни на 10 травня, українські сили провели успішні обмежені контратаки навколо Бахмута.
Уряд Бразилії не проти кандидатури Андрія Мельника на посаду посла України в цій країні
Заступник міністра закордонних справ України, експосол у Німеччині Андрій Мельник може стати послом України у Бразилії. Його кандидатуру схвалили в уряді цієї країни.
«Уряд Бразилії із задоволенням повідомляє, що надав агреман пану Андрію Мельнику на посаду надзвичайного і повноважного посла України в Бразилії», – йдеться в офіційному повідомленні бразильського уряду.
Указу президента України щодо призначення немає. Як і коментарів самого Андрія Мельника.
Раніше сьогодні Володимир Зеленський зустрівся з радником президента Бразилії з міжнародних питань Селсо Аморімом. Зеленський запросив президента Бразилії до України.
Лула да Сілва раніше робив заяви, що Сполучені Штати та європейські союзники нібито затягують війну, надаючи зброю Києву, а також пропонував Україні відмовитися від Криму.
Білий дім звинуватив Лулу в «мавпуванні» російської та китайської пропаганди, а Міністерство закордонних справ України неодноразово запрошувало політика відвідати країну, аби зрозуміти справжні причини та сутність російської агресії.
Білорусь: у селах на кордоні з Україною встановлюють сирени – ЗМІ
Міністерство з надзвичайних ситуацій Білорусі закуповує послуги з модернізації автоматизованої системи централізованого оповіщення населення прикордонних районів Гомельської області – про це повідомило місцеве видання«Флагшток» з посиланням на закупівлі відомства.
З технічного опису закупівлі, який цитує проєкт, випливає, що запуск сирен буде налагоджений у районах Гомельської області поблизу кордону з Україною.
Проєкт покриває 52 населені пункти у восьми районах області, переважно в сільській місцевості. Сирени планують розмістити на будівлях сільських рад, дитсадків, шкіл та колгоспів.
Загальна кошторисна вартість робіт становить 433,8 тисяч білоруських рублів (понад 6,3 мільйона гривень). Кошти виділять з обласного бюджету. Систему хочуть запустити до грудня 2023 року.
Згідно із закупівлею, найбільшу кількість систем оповіщення планується розмістити в Гомельському, Добруському, Брагінському, Лоєвському, Наровлянському та Єльському районах. Саме ці райони на початку 2022 року стали плацдармом для нападу російських військ на Україну.
Хоча Білорусь не є прямим учасником війни Росії проти України, ця країна надала матеріально-технічну підтримку РФ для вторгнення, дозволивши російським військам увійти в Україну через свою територію. Повітряний простір Білорусі також використовується для обстрілів мирних українських міст.
Міністр оборони Польщі прокоментував інцидент з виявленими уламками ракети
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак каже, що військові не доповіли йому про потрапляння у повітряний простір країни об’єкта (ймовірно, ракети), який залетів на територію країни в грудні минулого року. Про це повідомляють у четвер ЗМІ Польщі, зокрема «Польське радіо».
«Центр повітряних операцій поінформував оперативного командувача про неідентифікований об’єкт, який з’явився у польському повітряному просторі. Оперативний командувач знехтував своїми обов’язками, згідно з інструкціями, і не повідомив мені про об’єкт, який з’явився у польському повітряному просторі. Також не поінформував центр безпеки та інші передбачені процедурами служби», – сказав Блащак.
За його словами, у звіті оперативного командування від 16 грудня є інформація про те, що порушення чи перетину повітряного простору Польщі не зафіксовано. А це, станом на сьогодні, не відповідає дійсності, додав він.
Блащак повідомив, що 16 грудня до Центру повітряних операцій, підпорядкованого оперативному командуванню, надійшла інформація від української сторони про наближення до Польщі об’єкта, який може бути ракетою. Польські та американські чергові літаки були підняті у небо, об’єкт зафіксували польські наземні радіолокаційні станції. Зрештою, об’єкт впав у Замості, поблизу Бидгоща, зазначив міністр оборони Польщі.
Наприкінці квітня Міністерство оборони повідомило, що в місті Замость неподалік Бидгоща знайдено «залишки невпізнаного військового об’єкта».
Днями журналісти RMF FM із посиланням на висновки Технічного інституту Повітряних сил заявили, що в середині грудня минулого року під час масованого обстрілу України на радарах був зафіксований об’єкт, що прилетів до Польщі з Білорусі. Тоді його втратили з поля зору біля міста Бидгоща, а подальші пошуки не дали результатів. Саме в цьому районі згодом знайшли уламки ракети, схожої на російську Х-55. Польська армія таких ракет на озброєнні не має.
Мінкульт позбавив два пам’ятники Пушкіну в Києві охоронного статусу
Два пам’ятника російському поету Олександру Пушкіну в Києві позбавили охоронного статусу, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики 11 травня.
Відомство визнало пам’ятники такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і об’єктів культурної спадщини. Відповідний наказ підписав міністр Олександр Ткаченко.
Йдеться про пам’ятник-бюст Пушкіну на вулиці Михайла Омеляновича-Павленка, 1, а також погруддя за адресою вулиця В’ячеслава Чорновола, 37-А. Обидві скульптури визнали такими, що не відповідають критеріям, прописаним у законі «Про охорону культурної спадщини» та в Порядку визначення категорій пам’яток.
Напередодні в застосунку «Київ Цифровий» стартувало опитування щодо встановлення бюстів на станції метро «Університет» замість бюстів російських діячів. Замінять погруддя Олександра Пушкіна, Михайла Ломоносова, Максима Горького та Дмитра Менделєєва.
Тривають бої за Бахмут, відбито численні атаки військ РФ в районі Мар’їнки – Генштаб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив про оперативну ситуацію на фронті станом на вечір 11 травня.
Згідно з повідомленням, основні зусилля армія РФ зосереджує на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
«Протягом доби ворог здійснив понад 30 атак на зазначених ділянках фронту. Найзапекліші бої тривають за міста Бахмут та Мар’їнка… На Бахмутському напрямку противник продовжує вести наступ. Тривають бої у місті Бахмут. Протягом доби вів безуспішні наступальні дії у напрямку населеного пункту Ступочки. Завдав авіаційного удару по районах населених пунктів Бахмут, Курдюмівка та Нью-Йорк», – йдеться в повідомленні Генштабу.
Повідомляється, що армія РФ вела безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки. А на Мар’їнському напрямку підрозділи сил оборони «відбили численні атаки противника в районі міста Мар’їнка».
Триває чотириста сорок друга доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.
ЄС закликає Грузію підтримати санкції блоку проти авіаційного сектору Росії
Європейський союз «взяв до відома» рішення президента Росії Володимира Путіна про скасування візового режиму для грузинських громадян та відновлення авіасполучення з Грузією. Про це заявив 11 травня представник зовнішньополітичної служби ЄС Пітер Стано, передає проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».
При цьому Стано нагадав Тбілісі про санкції, запроваджені проти Росії, в тому числі проти авіаційного сектору, через її агресію проти України.
«Ми забороняємо польоти до Росії, з Росії, над територією цієї країни. ЄС закликає Грузію, яка претендує на набуття статусу кандидата на вступ до ЄС, приєднатися до цих санкцій та зберігати пильність щодо будь-яких можливих спроб обійти санкції, особливо в авіаційному секторі», – заявив Стано.
Брюссель вказує і на проблему безпеки, закликаючи Грузію «не пускати на свою територію небезпечні російські літаки». Речник зазначив, що санкції ЄС та США не дозволяють надавати послуги Росії з ліцензійного обслуговування американських та європейських літаків.
Коментуючи рішення Москви скасувати візи, Стано сказав, що громадяни Грузії повинні вирішити, скористаються вони цим чи ні.
Президент РФ Володимир Путін 10 травня підписав укази, згідно з якими Росія відновить авіасполучення з Грузією, перерване у 2019 році з ініціативи російської сторони, а також скасує візовий режим для громадян Грузії.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що це неприйнятно, «поки Росія продовжує агресію проти України» і окуповує грузинську територію. Втім, уряд Грузії підтримав рішення Путіна, заявивши, що це полегшить життя грузинським громадянам.
Зеленський призначив посла України у Нідерландах
Президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Олександра Карасевича послом України у Нідерландах. Указ датований 10 травня і розміщений на сайті Офісу президента.
Місце посла у Нідерландах було вільне з березня минулого року, коли був звільнений Максим Кононенко. Зараз він є послом в Естонії.
Олександр Карасевич працював раніше в ОПУ – директором Директорату з питань зовнішньої політики та стратегічного партнерства.