Доступність посилання

ТОП новини
Холод, дрони та темрява на лінії фронту. Бійці НГУ України десь під Куп'янськом . Грудень 2014 року
Холод, дрони та темрява на лінії фронту. Бійці НГУ України десь під Куп'янськом . Грудень 2014 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Кличко: помер один із поранених через обстріли Києва 31 грудня

Один із постраждалих внаслідок російського удару по Києву помер у лікарні, повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Сьогодні вранці помер один із постраждалих від російської атаки на столицю 31 грудня. 46-річний чоловік перебував у реанімації у тяжкому стані», – заявив мер міста.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили серію атак в Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет.

Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком і 1 січня здійснювалося майже без ускладнень. Натомість у Києві та Хмельницькому є цивільні загиблі, ще кілька десятків людей були поранені.

Генштаб заявляє про понад 700 ліквідованих російських військових за добу

Втрати російської армії за добу 1 січня склали близько 720 військових, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 2 січня.

Відтак, за даними українського командування, загалом російські війська втратили близько 107 440 людей особового складу від початку повномасштабного російського вторгнення.

Також ЗСУ наводять дані про втрати російської техніки за добу:

  • 9 бойових броньованих машин (загалом 6 093)
  • 2 027 артилерійських систем (+6)
  • 44 безпілотники оперативно-тактичного рівня (1 836)
  • 5 автомобілів і автоцистерн (4 725)

«Найбільших втрат противник зазнав на Лиманському, Бахмутському та Авдіївському напрямках», – йдеться в зведенні.

Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив 10 листопада, що втрати Росії у війні становлять не менше ніж 100 тисяч убитими та пораненими.

ЗСУ, за словами Міллі, ймовірно, зазнали аналогічних втрат. Крім того, він повідомив, що з початку війни в Україні загинули близько 40 тисяч цивільних жителів.

Росія не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня, повідомивши про загибель 5937 осіб.

«Херсон був партизанським загоном». Чи справді рух опору на півдні наближає деокупацію територій України?

Яку роль відіграв рух опору в звільненні Херсону? Наскільки він є потужним зараз на окупованій частині Запорізької області? Як російські загарбники намагаються придушити сили спротиву на окупованих територіях, з’ясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

Повітряні сили вночі загалом збили 41 російський безпілотник

Російські війська знову атакували Україну іранськими безпілотниками Shahed-131/136 вночі проти 2 січня, повідомляє командування Повітряних сил вранці в понеділок.

«В результаті бойової роботи, протиповітряною обороною Повітряних Сил, у взаємодії з ППО інших складових Сил оборони України, усі 39 ударних БпЛА (Shahed-131/136 – ред.) знищені», – йдеться в повідомленні.

До збиття повітряних цілей були залучені зенітні ракетні підрозділи, винищувачі Повітряних Сил та мобільні вогневі групи.

«Крім того, захисники неба знищили два БпЛА оперативно-тактичного рівня «Орлан-10» та керовану авіаційну ракету Х-59», – додає командування.

Мер Києва Віталій Кличко з посиланням на дані сил протиповітряної оборони заявив, що вночі на столицю були випущені 40 дронів. З них 15 знищили над сусідніми областями, три збили на Київщині, а 22 – над Києвом.

Раніше міський голова столиці повідомив, що нічний удар по Києву пошкодив об’єкти енергетичної інфраструктури, що спричинило аварійні відключення в місті.

Обстріли Сумщини пошкодили архітектурну пам’ятку – Живицький

Російські війська завдали 114 ударів по Сумській області, повідомив голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький увечері 1 січня.

Загалом під обстріли потрапили п’ять громад: Есманьська, Глухівська, Шалигінська, Краснопільська та Білопільська. Обстріли велися з реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії й мінометів.

«У росіян немає нічого святого. Це не новина, звісно, але сьогодні ворог вкотре це довів своїми діями. Внаслідок обстрілу пошкоджено архітектурну пам’ятку – дерев’яну церкву Святої Варвари. А також постраждали пам’ятник, будинок культури та будівля старостату», – заявив Живицький.

Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською. Прикордонні райони України регулярно зазнають обстрілів із боку Росії.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Стратком ЗСУ і російські медіа заявляють про сотні загиблих мобілізованих РФ у Макіївці

Кілька сотень російських військових загинули в новорічну ніч в окупованій Макіївці на Донеччині – про це повідомило Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України 1 січня.

За даними Управління, російських військових і мобілізованих завезли до будівлі Політехнічного училища №19 у місті.

«В результаті «необережного поводження з нагрівальними приладами», нехтуванням заходів безпеки, курінням у невстановленому місці, Санта упакував в мішки близько 400 трупів», – йдеться в повідомленні.

Крім того, російські пропагандистські канали заявили про удар по Макіївці нібито з комплексу HIMARS, передає російська служба Радіо Свобода.

Зокрема, російський провоєнний канал «Царьград» повідомив, що в місцевих чатах кількість загиблих оцінюють «сотнями людей». Проросійський канал «Оперативные сводки» повідомив про 500 загиблих. Російський військовий блогер Борис Рожин, який висвітлює війну, повідомив у телеграмі, що станом на вечір 1 січня «завали ще розбирають».

Генштаб раніше підтвердив ураження місць зосередження російських сил у кількох населених пунктах на окупованій частині Запорізької області 31 грудня.

Генштаб: війська РФ випустили 44 іранських дрони по Україні, всі вони були збиті

Російські війська завдали 51 авіаційний удар по Україні, зокрема, випустили 44 безпілотники Shahed-136, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 2 січня.

«Всі вони були збиті підрозділами Сил оборони України. Інформацію про нічний удар по столиці буде оголошено дещо пізніше. Також ворог здійснив 55 обстрілів з РСЗВ, зокрема і по дитячій лікарні міста Херсон. Загроза завдання ворогом авіаційних та ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури залишається на всій території України», – йдеться в повідомленні.

За даними штабу, російські війська продовжують зосереджувати зусилля на наступі на Бахмут, а також намагаються покращити тактичне положення своїх підрозділів на Куп’янському, Лиманському та Авдіївському напрямках.

«На Новопавлівському та Запорізькому ​напрямках (російська армія – ред.) веде оборону раніше зайнятих рубежів. На Херсонському – здійснює перегрупування військ, веде оборону та обстріли позицій наших військ та цивільних об’єктів вздовж лінії зіткнення. За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка і Білогорівка Луганської області та Роздолівка, Білогорівка, Соледар, Красна Гора, Бахмут, Кліщіївка, Озерянівка, Опитне і Красногорівка на Донеччині», – повідомляє командування.

Штаб підтверджує ураження місць зосередження російських сил в кількох населених пунктах на окупованій частині Запорізької області 31 грудня, внаслідок чого російські війська втратили «понад 175 поранених військовослужбовців».

Наразі неможливо перевірити цю інформацію незалежно.

Кличко: у Києві аварійні відключення електроенергії через нічний удар по інфраструктурі

Нічний удар по Києву пошкодив об’єкти енергетичної інфраструктури, повідомив мер міста Віталій Кличко.

«У місті — аварійні відключення електроенергії. Відповідно, є знеструмлені об’єкти теплопостачання», – зазначив він.

При цьому водопостачання в Києві працює в штатному режимі, додав міський голова.

Раніше Київська міська військова адміністрація повідомила про збиття 20 повітряних цілей в ході нічної атаки на столицю. Одна людина постраждала.

Повітряна атака на Київ: збили 20 цілей, одна людина постраждала – міська влада

Вночі російські війська атакували Київ, повідомляє Київська міська військова адміністрація.

«За час повітряної тривоги над столицею було збито 20 повітряних цілей», – йдеться в повідомленні.

КМВА зазначає, що це попередні дані. При цьому адміністрація не уточнює, чи йдеться про ракети чи про дрони.

Мер Києва Віталій Кличко вночі повідомляв про вибух у Деснянському районі. Згодом він заявив, що в цьому районі госпіталізували постраждалого 19-річного хлопця.

У новорічну ніч по всій території України була оголошена повітряна тривога. У Києві в Голосіївському та Шевченківському районах лунали вибухи.

31 грудня Росія завдала ракетного удару по Україні. За даними ЗСУ, Росія атакувала Україну 20 крилатими ракетами, 12 з них українські військові збили.

У Києві є руйнування в чотирьох районах міста – Голосіївському, Солом'янському, Печерському та Дніпровському. За останніми даними, одна людина загинула, ще 21 поранена. Також вибухи пролунали у Хмельницькому, Запоріжжі та Миколаєві, є постраждалі.

Повітряна тривога поширилася ще на кілька областей та столицю України

Станом на 23:30 1 січня повітряна тривога поширилася на Херсонську, Миколаївську, Полтавську, Сумську, Харківську та Черкаську області. Згодом про тривогу сповістили в Києві і столичній області. Раніше ввечері 1 січня вона була оголошена в Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій і Донецькій областях (в окупованому Криму та частково окупованій Луганщині так тривога триває безперервно).

За повідомленням голови Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма, російські військові запустили в повітряний простір України дві групи ударних дронів Shahed.

«Повітря. 2 групи мопедів», – написав Кім.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили серію атак в Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет. Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком і 1 січня здійснювалося майже без ускладнень. Натомість у Києві та Хмельницькому є цивільні загиблі, ще кілька десятків людей були поранені.

ГУР: Росія через брак високоточних ракет комбінує їх запуски з дронами і ракетами старого типу

Через брак високоточних ракет російські військові змінюють тактику обстрілів України, заявив 1 січня в ефірі загальнонаціонального телемарафону представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький

«У росіян зараз в дефіциті балістичні ракети «Іскандер», наближаються до закінчення запаси «Калібрів», зменшується кількість крилатих ракет повітряного базування Х-101, Х-555», – відзначив представник ГУР.

Але, за його словами, попри скорочення обсягів, виробництво ракет у Росії не припиняється: «Ми зараз знаходимо уламки ракет, виготовлені в четвертому кварталі 2022 року. Значить, вони виробляються і зразу надаються у війська, щоб здійснювати обстріли наших обʼєктів».

За даними Головного управління розвідки, російські військові тепер застосовують у різних конфігураціях іранські безпілотники, ракети старого типу, високоточні балістичні ракети та перероблені ракети С-300.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили нову серію атак в Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет. Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком і 1 січня здійснювалося майже без ускладнень. Натомість у Києві та Хмельницькому є цивільні загиблі, ще кілька десятків людей були поранені.

У кількох областях України оголошена повітряна тривога

У Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях після 21:00 1 січня оголошена повітряна тривога (в окупованому Криму та частково окупованій Луганщині так тривога триває безперервно).

За повідомленням голови Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма, російські військові запустили в повітряний простір України дві групи ударних дронів Shahed.

«Повітря. 2 групи мопедів», – написав Кім.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили серію атак в Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет. Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком і 1 січня здійснювалося майже без ускладнень. Натомість у Києві та Хмельницькому є цивільні загиблі, ще кілька десятків людей були поранені.

«Ми виграємо битву за повітря» – Єрмак після обстрілів 31 грудня і 1 січня

Україна у війні з Росією виграє «битву за повітря», написав 1 січня в твітері голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

«Тактика ворога здобути перевагу для терору цивільної інфраструктури за рахунок балалайок (чиновник має на увазі безпілотники – ред.) і ракет розсипається на очах завдяки діям наших сил ППО та авіації. Все буде Україна», – вказав Єрмак.

31 грудня і 1 січня російські військові здійснили чергову серію атак по Україні з використанням безпілотників іранського походження та ракет. Унаслідок цих атак енергетична структура України очевидних ушкоджень не зазнала, електропостачання перед Новим роком і 1 січня здійснювалося майже без ускладнень. Натомість у Києві та Хмельницькому є цивільні загиблі, ще кілька десятків людей були поранені.

На окупованій Луганщині втекли зі зброєю вʼязні, завербовані до угруповання «Вагнера»

МВС Росії оголосило в розшук шістьох учасників так званої «приватної військової компанії Вагнера», які втекли з навчального табору в окупованій Росією частині Луганської області України. До прибуття в тренувальний центр вони перебували в увʼязненні в Росії. Фрагмент орієнтування опублікувало видання Donday, про появу орієнтувань пише також редакція 1rnd.ru.

Donday не публікує частину документа з іменами розшукуваних. У наведеному фрагменті зазначається, що засуджені втекли 21–22 грудня, серед них — киргизький та білоруський громадяни, троє громадян Узбекистану та один громадянин Росії. Вказується, що вони озброєні.

МВС інформацію для ЗМІ не коментувало. Кореспондентам 1rnd.ru там заявили, що не розкривають інформацію про розшукуваних. Видання 161.ru відповіді на запит також не отримало. Керівник «ПВК Вагнера» Євген Пригожин на запит ЗМІ змістовно не відповів. За його словами, в анексованих українських містах і Росії «затримують чимало негідників», а затримання «озброєних людей» здійснюють «Росгвардія, міліція та служба безпеки ПВК».

Вʼязні російських колоній масово вербуються до «ПВК Вагнера» для участі у війні проти України. Їм обіцяють значні виплати та помилування після участі в боях. Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі у грудні повідомив, що, за оцінками Вашингтона, у ПВК можуть перебувати до 40 тисяч російських вʼязнів.

У багатьох випадках ідеться про людей, засуджених за насильницькі злочини, у тому числі бандитизм та вбивства. Ці люди отримують доступ до вогнепальної зброї та армійської техніки.

У грудні в Новошахтинську в Ростовській області був затриманий увʼязнений, який перебував у складі угруповання «Вагнера», перейшов російський кордон і відкрив вогонь по поліцейських. Він заявив, що заблукав і переплутав російських поліцейських із українськими військовими.

Москва не має бажання припиняти війну найближчим часом – Столтенберґ

Мобілізація, здійснена в Росії наприкінці 2022 року, свідчить, що Москва не має бажання припиняти війну найближчим часом, сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у програмі Radio 4 World at One, повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Ми маємо бути готовими до довгого шляху, тому що, як ви помітили, Росія не має наміру відмовлятися від своєї головної мети – встановлення контролю над Україною», – зазначив Столтенберґ.

За його словами, успіхи української армії не повинні створювати оманливого відчуття швидкої перемоги Києва.

«Українські війська протягом кількох місяців вели контрнаступ, але ми також знаємо, що Росія провела мобілізацію та поповнила ряди військових, багато хто з мобілізованих зараз проходить навчання. Все це говорить про те, що вони готуються до продовження війни і до можливої спроби нового наступу» , – сказав очільник НАТО.

«Більшість воєн закінчуються мирними переговорами. Швидше за все, так буде і з цією війною. Але ми знаємо, що умови, на яких буде укладено мир для України, повністю залежать від співвідношення сил на полі бою», – наголосив генеральний секретар альянсу.

Президент України Володимир Зеленський у новорічному зверненні повторив тезу, що Київ не має іншого вибору, крім як боротися до перемоги.

Російські військові з 10 жовтня завдають ударів по обʼєктах критичної інфраструктури України. У святкові дні російські атаки продовжились. Українські військові повідомили, що за останню добу збили 45 російських безпілотників іранського виробництва.

КНУ заявив про «значні ушкодження» понад десятка своїх обʼєктів унаслідок російської атаки 31 грудня

Унаслідок здійсненого російськими військами 31 грудня ракетного обстрілу пошкоджені будівлі Виставкового кампусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Про це університет повідомив у своїх соціальних мережах 1 січня.

«Значних ушкоджень зазнали корпуси:

Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини»

Географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка

Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка

Факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка

Факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка

Факультету комп’ютерних наук та кібернетки

Факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем КНУТШ

Механіко-математичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка

Кафедри ядерної фізики, кріогенного комплексу Фізичного факультету КНУ ім.Т.Шевченка

спорткомплексу

Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка

деяких гуртожитків Студмістечка КНУ».

У навчальному закладі вказують, що «збитки, завдані падінням ракети, у рази перевищуватимуть ті, яких зазнав КНУ під час масованого ракетного обстрілу середмістя Києва 10 жовтня, коли були ушкоджені будівлі головного (Червоного) навчального корпусу, ННІ філології (Жовтий корпус), Наукової бібліотеки імені М. Максимовича, хімічного факультету, а також оранжереї Ботанічного саду імені О. Фоміна».

Унаслідок обстрілу Києва 31 грудня одна людина загинула, понад 20 постраждали. Росія продовжує масштабні обстріли цивільної інфраструктури України вже майже три місяці, від 10 жовтня 2022 року.

Російські війська продовжують спроби наступу на Бахмутському напрямку – Генштаб ЗСУ

Російські війська продовжують спроби наступальних дій на Бахмутському напрямку, а на Куп’янському, Лиманському та Авдіївському напрямках намагаються поліпшити тактичне становище, ідеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ 1 січня.

«На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог обороняється, а на Херсонському – перегруповує війська», – додають українські військові.

За цим повідомленням, українська авіація завдала 13 ударів по районах зосередження російських військових, а українські підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 2 райони зосередження живої сили та військової техніки противника.

Росія розпочала масштабне збройне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Відтоді вона атакує об'єкти цивільної та військової інфраструктури та оголосила про окупацію близько 20% міжнародно визнаної території України.

«Зберегли керованість» – Шмигаль про головні підсумки 2022 року для економіки України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про готовність української економіки до нових викликів у 2023 році.

За його словами, в 2022 році уряду вдалось зберегли керованість економічними та фінансовими процесами, а дві третини всіх бюджетних коштів складає внутрішній ресурс держави.

Водночас Шмигаль відзначив і важливість міжнародної допомоги: «Залучили 31,2 мільярда доларів підтримки від міжнародних партнерів. Насамперед це кошти США, Євросоюзу та МВФ. З них 45% — гранти. Дякую кожній країні та міжнародній інституції за солідарність!»

Голова уряду заявив, що скасовано практично всі перевірки бізнесу, переведено на декларативний принцип більшість дозволів та ліцензій, встановлено ставку єдиного податку на рівні 2%, понад 700 підприємств змогли перемістити виробництво в безпечні регіони.

У межах «зернової ініціативи» Україні вдалося експортувати 15 мільйонів тонн аграрної продукції, через дунайські порти до споживачів доставлено ще 10 мільйонів тонн, вказав Шмигаль.

Що чекає Росію після поразки у війні з Україною?

Як Росія прийшла до війни? Що чекає РФ у майбутньому? Яким буде діалог між українцями та росіянами після війни і хто такі «хороші росіяни»​? Ми запитали про це у самих росіян. Читайте і дивіться ТУТ

Допомога Україні зі Швеції: благодійний автопарк та «гуманітарні фронти»

Великий автобус, пофарбований в хакі, припаркований біля церкви у Ґетеборзі. Багажні відділення відкриті: туди завантажують коробки з медичним обладнанням та гуманітарною допомогою. Це – пересувний шпиталь для українських «Госпітальєрів», який купили та обладнали волонтери у Швеції. Як волонтери у Швеції допомагають Україні та українським біженцям? Читайте про це за лінком

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG