Доступність посилання

ТОП новини
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року
Український військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади веде вогонь із 152-мм самохідної гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру в Донецькій області 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Путін дозволив приймати оплату за газ від «недружніх» країн в іноземній валюті

Президент РФ Володимир Путін дозволив приймати оплату за постачання російського газу від «недружніх» країн в іноземній валюті, йдеться в указі, опублікованому на офіційному сайті правової інформації.

Згідно з документом, російські постачальники природного газу можуть проводити розрахунки з покупцями газу з «недружніх» країн у валюті при стягненні заборгованості за постачання газу з таких покупців або якщо самі погашають борг.

Розрахунки за газ, уточнюється в указі, можуть бути здійснені в іноземній валюті, яка зазначена у контракті. Уповноважений банк, виходячи з заяви постачальника з Росії, має відкрити спеціальний рахунок. Заборгованість за постачання газу вважатиметься погашеною після зарахування коштів іноземного покупця на такий рахунок.

При цьому, як наголошується в документі, «погашення заборгованості іноземного покупця за контрактом на постачання природного газу не є підставою для відновлення російським постачальником постачання природного газу за недотримання іноземним покупцем порядку, встановленого цим указом».

31 березня Путін підписав указ про торгівлю газом із «недружніми» державами лише за рублі. Для купівлі російського газу західні країни мали відкрити рублеві рахунки в «Газпромбанку». Указ Путіна стосувався лише постачань трубопроводами з боку «Газпрому».

Раніше президент РФ дав розпорядження Центробанку та уряду розробити «порядок операцій із придбання рублів на внутрішньому ринку РФ покупцями газу».

Розпорядження Путіна означало, що покупці російського газу в Європі (до «недружніх» потрапили всі країни ЄС) мали для оплати поставок купити на російському ринку рублі і вже рублями сплатити поставки. Президент пояснив нововведення тим, що «колективний Захід перекреслив довіру до своїх валют», ввівши санкції щодо Росії за війну проти України.

Поліція заявила про готовність забезпечити правопорядок під час новорічно-різдвяних свят

Поліція готова до забезпечення правопорядку під час новорічно-різдвяних свят, повідомив голова відомства Ігор Клименко.

«Цього року, коли наша держава вперше зустрічає свята в таких умовах, правоохоронці повинні максимально гарантувати безпеку людей та не допустити жодних провокацій. Тому у ці дні ми посилюємо додатковими нарядами несення служби на вулицях у цілодобовому режимі. Водночас ми не виключаємо, що громадяни захочуть відвідати святкові ялинки, тож звертаємо увагу мешканців на обов’язковості дотримання ними комендантської години. Наразі у Києві вона діє з 23:00 до 05:00 і у новорічну ніч ніхто її не скасовував», – сказав Клименко.

За його словами, жителі столиці мають бути готові до можливої посиленої перевірки документів та речей.

Клименко також наголосив на забороні продажу та використання піротехнічних виробів в умовах воєнного стану.

Раніше сьогодні у поліції Києва повідомили про відкриття кримінального провадження за статтею «хуліганство» і розшук осіб, які 29 грудня, попри заборону, запускали феєрверки в дворі поміж багатоповерхівок у Дарницькому районі міста.

«Стабільність системи досить крихка» – у Yasno просять киян розумно споживати електрику

Гендиректор компанії-постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко у фейсбуці зазначив, що у контексті повернення Києва до стабілізаційних графіків відключення електрики, містяни мають все ж подбати про розумне споживання.

«Стан енергомереж контрольований. Проте слід зважати, що ця стабільність системи досить крихка, і на неї впливають не лише атаки, а й наше з вами споживання. Це вже мало не класична історія і тисячне моє прохання: не включайте у розетку одразу все, що є у квартирі. Особливо зараз, коли всі готуються відзначати свята», – звернувся Коваленко.

Він додав: «Колеги-енергетики зробили неймовірне, аби кияни мали можливість бути зі світлом і теплом у 2023. Тепер ми маємо зробити так, щоб пікове навантаження не обернулося для нас темрявою. Давайте допоможемо енергосистемі. Будьмо енерговідповідальними».

Раніше сьогодні в «Укренерго» повідомили, що енергетична система України відновлює роботу в плановому режимі після масованого обстрілу 29 грудня, і що дефіцит потужності перебуває на тому ж рівні, що і до 10-ої масованої ракетної атаки російських військ.

На Сумщині війська РФ обстріляли дитячий садочок, школу та будинок культури – ОВА

Російські війська вчергове завдали ударів по Сумській області, уразивши цивільну інфраструктуру, повідомив у Telegram голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

«Дитячий садочок, школа, будинок культури: це чергові цілі росіян, що сьогодні завдали удару по цивільній інфраструктурі Сумщини. Із мінометів обстріляли одне із сіл Миропільської громади. На щастя, ніхто з людей не постраждав», – повідомив Живицький у Telegram.

За його словами, відновлювальні роботи почалися.

Вранці повідомлялося, що російські війська з мінометів обстріляли Миропільську громаду, випустивши 60 снарядів.

Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською. Прикордонні райони України регулярно зазнають обстрілів із боку Росії.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Віталій Портников: Крим і війна

«Точка зору» Віталія Портникова – журналіста і політичного коментатора, оглядача Радіо Свобода і Крим.Реалії:

«Серед варіантів розвитку подій у війні, яку Володимир Путін розв'язав проти України в лютому, дедалі частіше говорять про можливий вихід українських військ на адміністративні кордони Криму і навіть про звільнення окупованого Кримського півострова від російських військ. Причому низка експертів стверджує, що Крим може бути звільнений вже 2023 року...

«Нам вистачить сил здолати ворога» – Залужний

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у вітанні з нагоди новорічно-різдвяних свят заявив, що Україні вистачить сил «здолати ворога».

«Ми не обирали війну. Але ми прийняли бій. І сам Бог на нашому боці. На наших плечах і плечах наших рідних - важкі випробування, біль і страждання. Це Різдво має присмак сліз і колір крові. Проте нам вистачить сил здолати ворога. У боротьбі народжується нація. Хай вас, рідні, береже Господь! Нехай наша перемога стане початком розквіту України і кінцем для Росії», – сказав Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ звернувся: «Всіх, хто в строю, хто зараз утримує наші позиції. Рідних і близьких наших захисників і захисниць. Всіх, хто молиться, вірить, допомагає Збройним силам. Всіх, хто разом з нами протистоїть світовому злу, – з Новим Роком і Різдвом Христовим!».

Раніше у вітанні з Різдвом за григоріанським календарем (25 грудня) Валерій Залужний подякував партнерам за допомогу і підтримку та попросив помолитися за українських воїнів.

Astra: п’ять російських офіцерів зникли після відмови воювати в Україні

П’ять російських офіцерів зникли безвісти після відмови виконувати накази командування під час бойових дій в Україні, повідомляє російське видання Astra.

За даними журналістів, військових перевели до спеціального центру в окупованому населеному пункті Брянка в Луганській області України, після чого вони перестали виходити на зв’язок.

Рапорти про відмову брати участь у бойових діях офіцери написали у липні. Мати одного зі зниклих офіцерів, старшого лейтенанта Руслана Леванова, повідомила виданню Astra, що її син написав заяву про звільнення зі збройних сил Росії після того, як отримав наказ взяти бойову точку «будь-якою ціною», не зважаючи на людські втрати.

Після цього, за словами матері, Леванов був відправлений до Брянки, до так званого центру відновлення бойової стійкості військовослужбовців, куди його привезли в багажнику автомобіля.

Аналогічні історії розповідають родичі інших офіцерів: Олександра Свєчіхіна, Дмитра Щербінкіна, Дмитра Волкова і ще одного, чиє прізвище родичі не дозволили називати.

За словами родичів, у Брянці на офіцерів чиниkи моральний тиск, а пізніше їх перевели до якогось підвалу. Потім зв’язок із ними зник.

Рідні офіцерів влітку зверталися до російської військової прокуратури, але не отримали чіткої відповіді про місце перебування військовослужбовців. У вересні в журналі бойових дій раптово з’явилася виписка про те, що всі п’ятеро офіцерів загинули 20 липня в результаті артилерійського обстрілу.

Співробітники офіцерів припускають, що тих могли вбити в ході «моральної обробки», і повідомили про побиття й тортури в «центрі перевиховання» у Брянці.

Наприкінці липня інше російське видання «Верстка» опублікувало дані, згідно з якими близько двох тисяч російських військових від лютого відмовилися від участі у війні. Хтось із них зміг повернутися, але деяких відмовників, за інформацією «Верстки», вивозять до спеціальних закладів на окупованих територіях, де «перевиховують», щоб ті продовжували участь у війні.

Зеленський: українська ППО може стати «найпотужнішою в Європі»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в новому році українська система протиповітряної оборони стане «ще сильнішою, ще результативнішою».

«Цьогоріч ми не лише зберегли нашу протиповітряну оборону – ми її зробили найсильнішою, ніж будь-коли. Але в новому році українська ППО стане ще сильнішою, ще результативнішою. Українська ППО може стати найпотужнішою у Європі, і це буде гарантією безпеки не лише для нашої держави, а й для всього континенту», – сказав голова держави у вечірньому зверненні 30 грудня.

Раніше сьогодні в Офісі президента повідомили, що питання ППО обговорювали на засіданні Ставки верховного головнокомандувача.

Під час свого візиту до Вашингтона 21 грудня президент України Володимир Зеленський особливо дякував за те, що США включили протиракетний комплекс Patriot до нового масштабного пакету військової допомоги. За його словами, ця зброя є «найсильнішим елементом» траншу в 1,8 мільярда доларів, і Україна сподівається, що з її допомогою можна буде зупинить російські ракетні атаки на критично важливу інфраструктуру країни.

Штраф, арешт або обмеження волі: поліція Києва шукає осіб, які вчора запускали феєрверки у Дарницькому районі

У поліції Києва повідомили про відкриття кримінального провадження за статтею «хуліганство» і розшук осіб, які 29 грудня, попри заборону, запускали феєрверки в дворі поміж багатоповерхівок у Дарницькому районі міста.

«29 грудня увечері під час моніторингу мережі Інтернет правоохоронці виявили відео, у якому кілька осіб запустили салюти у одному із дворів будинку на вулиці Тростянецькій. Отримавши повідомлення від місцевих мешканців, на місце події прибув наряд патрульних поліцейських. До приїзду правоохоронців порушники втекли. На даний час поліцейські проводять оперативні заходи для встановлення та затримання причетних до порушення осіб», – йдеться в повідомленні.

У поліції зазначили, що зловмисникам загрожує штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт до шести місяців або обмеження волі до п'яти років.

Згідно з рішенням військової адміністрації міста Києва, використання будь-яких піротехнічних виробів у період дії воєнного стану заборонене.

Зеленський про ситуацію на фронті: тримаємо позиції, є ділянки, де просуваємося

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи у вечірньому зверненні ситуацію на фронті, заявив, що найжорстокіші бої тривають на Донбасі.

За його словами, українські військові тримають позиції, а на деяких ділянках просуваються.

«Провів чергове засідання Ставки – уже 45-е за цей рік. Ключове – Донеччина, Луганщина – наш Донбас, де тривають найжорсткіші бої. Бахмут, Соледар, Кремінна... Загалом тримаємо позиції. Є й такі ділянки фронту, де потроху просуваємось. І я дякую всім нашим бійцям, які це забезпечують. Ви – справжні герої», – сказав президент. Подробиць він не навів.

Напередодні в Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що за тиждень українські військові просунулися в напрямку Кремінної на понад два кілометри.

Протягом останнього тижня деякі експерти заявляли про нібито прорив Збройних сил України біля Кремінної. Проте голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заперечує це, хоча повідомив про певне просування українських військових біля цього населеного пункту.

26 грудня, говорячи про ситуацію на фронті, президент Володимир Зеленський назвав Бахмут і Кремінну напрямками, які потребують зараз максимуму сил і концентрації.

Пережив в’язницю РФ, загинув на війні з Росією. Прощання з Геннадієм «Тором» Афанасьєвим (фоторепортаж)

У Києві на території Михайлівського Золотоверхого собору відбулася церемонія прощання і відспівування кримчанина, громадського активіста, колишнього політв’язня Кремля Геннадія Афанасьєва, який, захищаючи Україну, загинув на фронті 21 грудня. Поховали Геннадія Афанасьєва у місті Вишневому Київської області. Геннадій Афанасьєв був автором проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії у 2014-2018 роках.

Генштаб: Росія 30 грудня здійснила 16 авіаударів, 15 з яких – по цивільній інфраструктурі

Протягом доби 30 грудня російські війська завдали 16 авіаційних ударів, 15 із яких – по цивільній інфраструктурі України, повідомив у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«Зокрема, ворог застосував вісім БпЛА Шахед-136, усі вони були збиті. Крім того, ворог здійснив 17 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Від артилерійських обстрілів російськими окупантами мирних населених пунктів загинули цивільні люди», – йдеться в повідомленні.

У командуванні додали, що загарбники продовжують ведення наступальних дій на Лиманському і Бахмутському напрямках і намагаються покращити тактичне положення на Куп’янському та Авдіївському.

Російських обстрілів зазнали населені пункти на Сіверському, Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому, Херсонському напрямках, свідчать дані Генштабу.

Раніше в командуванні Повітряних сил повідомили, що вночі проти 30 грудня російські війська випустили 16 дронів-камікадзе Shahed-131/136 по Україні. За даними Повітряних сил, безпілотники летіли з півночі та південного сходу, всі 16 дронів знищили.

КМВА: від 24 лютого Росія здійснила понад пів сотні повітряних атак на Київ

Російські війська від початку повномасштабного вторгнення здійснили 52 повітряні атаки на Київ, повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

«Від 24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення, агресор доклав усіх зусиль, щоб захопити місто. Але Київ вистояв, а ЗСУ відігнали рашистів від столиці. Тоді ворог вдався до «повітряного геноциду», який триває і досі. Станом на сьогодні загарбник здійснив 52 повітряні атаки на місто. Було пошкоджено понад 600 будівель. Значних руйнувань зазнала і критична інфраструктура Києва. Але все знищене можна відбудувати і відновити. На жаль, внаслідок воєнних дій столиця втрачає найцінніше – людські життя», – сказав Попко.

За його словами, за період від 24 лютого до 30 грудня через війну загинули 120 киян, зокрема, п’ятеро дітей, поранення зазнали 495 жителів, із них 30 – діти.

«З початку повномасштабного вторгнення в столиці пролунало 638 сирен повітряної тривоги. Загальна тривалість тривог – 693 години 49 хвилин. Тобто, практично 29 днів! Цілий календарний місяць в цьому році жителі міста провели в укриттях та бомбосховищах», – наголосив Попко.

Він висловив упевненість у тому, що «Київ стоїть і буде стояти».

Вранці 29 грудня Росія здійснила черговий масований удар по Україні, зокрема і по Києву. За даними Повітряних сил, українські військові збили 58 із 70 запущених Росією ракет.

Вночі проти 30 грудня російські війська випустили 16 дронів-камікадзе Shahed-131/136 по Україні, повідомило Командування Повітряних сил. За його даними, безпілотники летіли з півночі та південного сходу, всі 16 дронів знищили. У повітряному просторі Києва було зафіксовано 5 російських безпілотників, повідомили у КМВА.

У Краматорську демонтували пам’ятник Пушкіну

У Краматорську на Донеччині демонтували пам'ятник російському поету Олександрові Пушкіну. Про це 30 грудня повідомив у фейсбуці міський голова Олександр Гончаренко, опублікувавши фото знесення.

«Тут місце для своїх героїв, своєї культури та історії. Це не боротьба з пам’ятниками, це боротьба України за життя. Українське – в Україні», – написав Гончаренко.

У коментарі Суспільному очільник Краматорської міської військової адміністрації повідомив, що на демонтаж витратили з місцевого бюджету дві-три тисячі гривень.

За словами Гончаренка, погруддя тимчасово зберігатимуть на території одного з комунальних підприємств міста, а його подальша доля вирішуватиметься пізніше.

«Може, продамо, як пам’ятник Леніну цьогоріч – він зберігався протягом семи років на базі одного з комунальних підприємств, може, залишимо. Після перемоги вирішимо», – сказав міський голова.

Після повномасштабного нападу Росії на Україну в багатьох українських містах почали проводити так звану «дерусифікацію» – зокрема, перейменовувати назви вулиць, пов’язані з країною-агресором.

Крім того, Україною котиться хвиля знесень пам’ятників, зокрема, російському поету Олександру Пушкіну, через що виник термін «пушкінопад» – за аналогією з «ленінопадом», який був після Революції гідності.

Прикордонники: 12 тисяч чоловіків намагалися незаконно виїхати з України, 15 із них загинули

Від початку дії воєнного стану 12 тисяч чоловіків намагалися незаконно залишити Україну, 15 із них загинули, повідомила 30 грудня Державна прикордонна служба.

«Від початку повномасштабної війни розпочато понад 2100 кримінальних проваджень: понад 430 із них – за незаконне переправлення осіб, за підробку документів – 1650, за ухилення від призову – більше ніж 20. Понад 950 особам оголошені підозри у вчиненні цих злочинів, і більше ніж 350 осіб вже притягнені до кримінальної відповідальності. Також зафіксовано 410 марних спроб підкупу прикордонників на суму понад 4,9 млн грн», – йдеться в повідомленні.

У прикордонній службі уточнили, що від початку воєнного стану на українсько-румунській річковій ділянці кордону виявили 12 потопельників, тіла ще трьох чоловіків виявили у горах.

У зв’язку із запровадженням воєнного стану і загальної мобілізації через повномасштабне російське вторгнення від 24 лютого з України заборонено виїзд чоловіків від 18 до 60 років, які мають українське громадянство.

Новорічні подарунки від народних депутатів – «гречкосійство» під час війни?

  • Журналісти Радіо Свобода зафіксували, як низка українських народних депутатів роздають виборцям новорічні пакунки, які прикрашають своїми фотографіями. Здавалося б, давня і сумнівна практика політичного «гречкосійства» мала піти у минуле, тим паче на тлі війни, коли політики переконують, що про вибори зараз не думають і політика взагалі не на часі.
  • Скандал із призначенням посла України в Болгарії не вщухає. МЗС захистило призначення Олесі Ілащук, зауваживши, що «вона має відповідну кваліфікацію і призначення на посади послів некадрових дипломатів є звичайною міжнародною практикою».

Раніше ЗМІ повідомляли, що президент Володимир Зеленський призначив послом України в Болгарії людину, яка не має досвіду роботи в дипломатії та до цього «позиціонувалася як фахівець із сексології та дорогоцінних прикрас».

Болгарія – одна з важливих країн у контексті політичної та військової допомоги Україні. Чи впорається Ілащук з цим завданням?

Про це та інше говоримо у в програмі «Свобода LIVE». Прямий ефір – о 18:00 на @Радіо Свобода:

Путін запросив Сі в Росію обговорити військову співпрацю

Президент Росії Володимир Путін і китайський лідер Сі Цзіньпін 30 грудня провели переговори по відеозв’язку. Зокрема, Путін заявив, що навесні очікує на офіційний візит Сі Цзіньпіна до Москви, щоб обговорити перспективи військової співпраці Китаю і Росії.

Російський президент виступив із критикою країн Заходу, які економічно та політично ізолювали Росію через її вторгнення в Україну, та висловив намір зміцнювати зв’язки з Китаєм.

Сі Цзіньпін, однак, у розмові з Путіним не підтвердив своєї згоди на візит до Москви.

21 грудня з візитом у Китаї був заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв. У Пекіні він зустрівся із Сі Цзіньпіном. 26 грудня стало відомо про призначення Медведєва першим заступником голови Військово-промислової комісії. Раніше цієї посади у складі комісії не було.

У листопаді цього року Сі Цзіньпіна переобрали генеральним секретарем на ХХ з’їзді владної Комуністичної партії Китаю. Це вже його третій термін на посаді лідера КПК.

Хоча країни Заходу запровадили безпрецедентні санкції проти Росії, Китай утримався від засудження Москви. Водночас Пекін поки що утримувався від надання прямої матеріальної підтримки Москві, яка могла б спровокувати санкції Заходу проти Китаю.

Китайський лідер Сі Цзіньпін у листопаді підтвердив позицію Пекіна про необхідність припинення війни в Україні та мирні переговори. При цьому він не засудив військове вторгнення Росії.

Болгарія підписала ще одну угоду, намагаючись замінити російське ядерне паливо

Єдина атомна електростанція Болгарії 30 грудня підписала угоду про постачання ядерного палива з французькою компанією, намагаючись замінити поставки з Росії після повномасштабного вторгнення Москви в Україну.

Державна АЕС «Козлодуй» на річці Дунай зараз покладається на російське паливо для своїх двох реакторів потужністю 1000 мегават.

Згідно з 10-річною угодою, Framatome, дочірня компанія французького енергетичного гіганта EDF, постачатиме ядерне паливо Болгарії з початку 2025 року.

Минулого тижня болгарська АЕС підписала схожий контракт із Westinghouse Electric Sweden.

АЕС «Козлодуй» виробляє близько 35 відсотків електроенергії в країні і наразі використовує ядерне паливо, яке постачає російська компанія «Росатом».

На засіданні Ставки розглядали вдосконалення ППО і можливі дії РФ у найближчій перспективі – ОП

Президент України Володимир Зеленський 30 грудня провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому заслухали доповіді щодо оперативної ситуації на фронті і «можливих дій ворога в найближчій перспективі», повідомила пресслужба голови держави.

«Учасники засідання акцентували увагу на забезпеченні підрозділів сил оборони на найгарячіших ділянках озброєнням та іншими засобами. Також було розглянуто питання удосконалення протиповітряної оборони України, зокрема для захисту об’єктів критичної інфраструктури. Окремо члени Ставки заслухали інформацію про відновлення енергетичної системи України після нещодавніх ракетних атак Росії», – йдеться в повідомленні.

Інших подробиць в Офісі президента не навели.

Вранці 29 грудня Росія здійснила черговий масований удар по Україні. За даними Повітряних сил, українські військові збили 58 ракет із 70 запущених Росією ракет.

Через черговий масований удар військ РФ по Україні 29 грудня сталося знеструмлення у низці регіонів. У Міненерго за підсумками обстрілів заявили, що найбільш складною склалася ситуація на заході країни, в Одеському та Київському регіонах. В «Укренерго» заявили, що енергосистема відновлюється в плановому режимі.

Вночі проти 30 грудня російські війська випустили 16 дронів-камікадзе Shahed-131/136 по Україні, повідомило Командування Повітряних сил.

За його даними, безпілотники летіли з півночі та південного сходу, всі 16 дронів знищили.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що російські війська ставлять собі завдання захопити Донеччину під Новий рік.

ВМС: Росія тримає в Чорному морі 8 «Калібрів»

У Чорному морі на бойовому чергуванні станом на 30 грудня перебувають 10 російських кораблів, із них один носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом вісім ракет, повідомили Військово-морські сили Збройних сил України.

«В Азовському морі перебуває один ворожий корабель; у Середземному морі – дев’ять ворожих кораблів, з них п’ять носіїв крилатих ракет «Калібр», загальний залп яких становить – 72 ракети», – йдеться в повідомленні.

Вранці 29 грудня Росія здійснила черговий масований удар по Україні, застосувавши в тому числі ракети «Калібр» зі кораблів у Чорному морі.

Перед ударом оперативне командування «Південь» повідомляло, що в Чорному морі чергують два російських ракетоносії з готовими до пуску 20 «Калібрами». Після удару, 29 грудня, за даними ВМС, у Чорному морі чергували три російські носії «Калібрів» без ракет.

Всього, за даними Повітряних сил, російські війська застосували 29 грудня проти України 70 ракет, 58 – українські сили збили.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG