Доступність посилання

ТОП новини
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року
Бійці бригади «Хижак» готують міномет до обстрілу російських позицій на передовій поблизу Торецька. 20 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Судно, яке СБУ звинувачує у перевезенні викраденого українського зерна, помічене біля Сирії

Сирійське судно LAODICEA, яке Служба безпеки України звинувачує у перевезенні викраденого українського зерна, залишило ліванський порт Тріполі і станом на вечір 4 серпня перебувало недалеко від сирійського порту Тартус. Про це свідчить сайт Marine Traffic, що показує історію маршрутів і місце перебування суден у реальному часі.

Повідомляється, що судно вийшло з порту Тріполі 4 серпня і рухалося у східному напрямку. Ймовірно, судно прямує до порту сирійського Тартуса.

Судно LAODICEA під сирійським прапором з вантажем, ймовірно, українського зерна, яке раніше проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії зафіксував у морпорті Феодосії, затримали в ліванському порту Тріполі 29 липня.

Посольство України в Лівані домоглося судової заборони для судна залишати порт Тріполі й вивантажувати борошно та ячмінь, які, за даними українських дипломатів, перевозили на цьому суховантажі. Увечері 3 серпня ліванський суд скасував попередні судові рішення.

Міністерство закордонних справ України заявило, що розчароване рішенням суду в Лівані, яке зняло арешт із LAODICEA.

Служба безпеки України 4 серпня прямо заявила, що LAODICEA перевозить викрадене в Україні зерно.

Крім того, LAODICEA фігурує у кримінальному провадженні за статтею «Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України...».

Раніше Крим.Реалії неодноразово повідомляли, як біля зернового терміналу в Севастополі стоять на завантаженні судна.

Українська влада звинувачує Росію в розкраданні на окупованих територіях сотень тисяч тонн зерна. Частину, за даними журналістських розслідувань, потім доставляють до окупованого Криму, а звідти кораблями вивозять до Туреччини, Єгипту та Сирії, часто на кораблях, які ходять не під російськими прапорами.

Незаконне вивезення Росією українського зерна через окупований Крим до третіх країн розслідує українська прокуратура. Російська влада публічно підтверджувала, що вивозить українське зерно з окупованих територій до Криму.

Три людини поранені через вечірній обстріл Харкова – ОВА

Три людини поранені і шпиталізовані після вечірнього російського удару в Харкові, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Під обстріл потрапили Шевченківський та Індустріальний райони міста.

«Усі троє постраждалих госпіталізовані до медичної установи: двоє чоловіків і жінка. Поранені потребують оперативних втручань», – написав Синєгубов у телеграмі.

Як повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов, у багатьох квартирах через обстріли повилітали шибки, є дані про влучання осколків у квартири.

Про обстріли Харкова та області із боку російських сил повідомляють практично щодня.

3 серпня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов попередив, що російські сили можуть посилити ракетні удари по Харківщині. Синєгубов також повідомив, що російські сили поширюють повідомлення щодо можливого повторного наступу Харків та область.

Війська РФ намагаються створити умови для заволодіння Соледаром і Бахмутом – Генштаб

Російські військові на Донеччині проводять наступальну операцію на Бахмутському й Авдіївському напрямках, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у ранковому зведенні 5 серпня.

«Ворог намагається створити сприятливі умови для оволодіння Соледаром і Бахмутом, розширити контрольовану територію на західній околиці міста Донецьк», – йдеться у повідомленні.

На Бахмутському напрямку загарбники обстрілювали військову й цивільну інфраструктуру неподалік Яковлівки, Кодеми, Покровського, Роздолівки, Вершини, Бахмута і Соледара, вели наступальні й штурмові дії з метою покращення тактичного положення, успіху не мали, повідомили у командуванні.

«На Авдіївському напрямку противник здійснював обстріли із артилерії та танків поблизу Пісків, Пречистівки, Шевченко, Володимирівки, Новобахмутівки, Невельського, Нетайлового та Красногорівки. Вів наступальні дії, бої тривають», – йдеться у зведенні.

На Краматорському напрямку, за даними Генштабу, зафіксовано обстріли зі ствольної й реактивної артилерії, танків в районах населених пунктів Сіверськ, Миколаївка, Стародубівка, Спірне, Крива Лука, Верхньокам’янське, Григорівка, Серебрянка, Райгородок та Каленики, йшли стрілецькі бої.

«На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на недопущенні просування наших військ. Підтримує високу інтенсивність ведення розвідки БпЛА», – повідомили у командуванні.

Російські ракети впали поруч із Запоріжжям – голова ОВА

Російські війська у ніч на 5 серпня запустили ракети в напрямку Запоріжжя, вони впали поруч із містом, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Ворог і надалі не дає спокою Запорізькому краю. Зафіксовано прихід кількох ракет поруч з обласним центром. За попередньою інформацією, жертв немає», – написав голова ОВА у телеграмі.

Подробиці він пообіцяв надати згодом.

За даними ОВА, станом на 5 червня майже 60% території Запорізької області окупували російські війська. При цьому місто Запоріжжя залишається під контролем влади України.

Зеленський назвав звіт Amnesty International спробою «перекласти відповідальність з агресора на жертву»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що останній звіт організації Amnesty International щодо війни в Україні є спробою «амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність з агресора на жертву».

«Щодо злочинів російських терористів ми не бачимо чітких і вчасних звітів від деяких міжнародних організацій. Ми сьогодні побачили зовсім інший звіт від Amnesty International, який, на жаль, пробує амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність з агресора на жертву. Немає і не може бути навіть гіпотетично жодної умови, за якою будь-які російські удари стають виправданими. Агресія проти нашої держави є нічим неспровокованою, загарбницькою і відверто терористичною. І, якщо хтось робить звіт, в якому жертва і агресор нібито в чомусь однакові, якщо аналізуються якісь дані про жертв, а що робив агресор в цей час – ігноруються, то з цим не можна миритися», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверенні.

Президент додав: «Кожен, хто амністує Росію і хто штучно створює такий інформаційний контекст, що якісь удари терористів є нібито виправданими або нібито зрозумілими, не може не усвідомлювати, що цим допомагає терористам. А якщо такі маніпулятивні звіти, то й відповідальність за загибель людей розділяєте з ними».

Тим часом, генсекретарка Amnesty International Агнес Каламар у твітері залишила допис: «Українські та російські тролі в соцмережах: усі вони сьогодні атакують розслідування Amnesty International. Це називається пропаганда війни та дезінформація. Це не послабить нашу неупередженість і не змінить фактів».

Раніше в українському офісі Amnesty International заявили, що «звіти» такого характеру є справою окремої команди – Департаменту реагування на кризи.

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International у новій доповіді заявила, що українські військові наражають на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, під час оборони від повномасштабного російського вторгнення.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав заяву Amnesty International несправедливою: «Така поведінка Amnesty International – це не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країно, яка тисячами знищує цивільне населення і цілі міста, і країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ і цілий континент від цієї навали».

Кулеба закликав не займатися «створенням фальшивої реальності, де всі в чомусь трохи винні».

Водночас радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Amnеsty International бере участь у російській кампанії дезінформації й пропаганди з дискредитації Збройних сил України.

У дослідженні вказано, що розміщення озброєння в житлових кварталах порушує міжнародне гуманітарне право, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах гинуть мирні жителі та руйнується громадянська інфраструктура, зазначають правозахисники.

Правозахисники заявляють, що ЗСУ базувалися у житлових будинках у 19 містах та селах у Харківській, Донецькій і Миколаївській областях. Більшість житлових районів, де розташовувалися солдати, були за кілька кілометрів від лінії фронту.

«Знаходження в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права, – заявила генсекретар Amnesty International Аньєс Калламар. – Український уряд має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові».

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що «єдине, що становить загрозу життю українців, – це армія російських катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну влаштовувати геноцид».

При цьому Amnesty International вказує, що Росія проводить невибіркові атаки, зокрема з використанням заборонених міжнародною спільнотою боєприпасів. Організація зафіксувала, що у Харкові Росія скоїла воєнні злочини. «Amnesty не виявила доказів того, що українські сили перебували у цивільних районах, які були незаконно атаковані російськими військовими», – йдеться у доповіді.

У Міноборони заявили, що Україна відкрита до розслідувань в питанні дотримання законів і звичаїв війни, але міжнародні організації мають насамперед вимагати зупинити збройну агресію Росії. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет».

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець також назвав маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора, звіт Amnesty International.

Минулого місяця інша правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що російські й українські війська піддають цивільних осіб в Україні непотрібному ризику, розміщуючи свої сили в населених пунктах і не переміщуючи жителів у безпечніші райони.

Влада повідомляє про удари військ РФ по Харкову

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про удари військ РФ по Харкову.

«Увага, харків’яни, росіяни наносять удари по місту. Перебувайте в укриттях», – написав Синєгубов у Telegram.

Близько десятої вечора у Харкові та області було оголошено повітряну тривогу.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи школи, лікарні, дитячі садки, магазини, військові об’єкти.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію».

Янукович із сином потрапили під нові санкції ЄС

Рада ЄС у середу схвалила рішення запровадити обмежувальні заходи щодо двох додаткових осіб – експрезидента України Віктора Януковича та його сина Олександра – «у відповідь на необґрунтовану і неспровоковану військову агресію РФ проти України». Відповідні правові акти опубліковано в Офіційному журналі ЄС, повідомляє сайт Євроради.

«Рада додала проросійського колишнього президента України Віктора Федоровича Януковича та його сина Олександра Вікторовича Януковича до списку осіб, організацій та органів, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи, викладені у Додатку до рішення 2014/145/CFSP, за їхню роль у підриві чи загрозі територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, стабільності та безпеки держави, а також – у випадку з Олександром Вікторовичем Януковичем – за проведення угод із сепаратистськими угрупованнями на українському Донбасі», – йдеться в комюніке.

Повідомляється, що ЄС, як і раніше, твердо відданий наданню подальшої військової підтримки Україні з її правом на самооборону від російської агресії та задля захисту територіальної цілісності та суверенітету.

Європейський союз заморозив активи Віктора Януковича, частини його сім’ї та представників близького оточення незабаром після падіння його уряду в лютому 2014 року після Євромайдану. Упродовж років санкційний список скорочувався після позовів підсанкційних осіб до європейських судів.

«Воїни, вийдіть»: що не так із заявою Amnesty International

Ранкова заява Amnesty International про те, як українські військові нібито піддають небезпеці мирних жителів, коли розміщуються поблизу цивільних об’єктів, викликала хвилю обурення не лише серед українських військових, але й серед правозахисників. «Перебування в обороні не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права», – заявили у міжнародній організації. Amnesty, ба більше центральний офіс в Лондоні, не має достатньо досвіду для оцінки обставин, і таким чином не враховує контекст війни, що триває, стверджують українські правозахисники.

Україна отримала грант в 1 млн євро від Албанії – Мінфін

У четвер до державного бюджету України надійшли грантові кошти від уряду Албанії у розмірі один мільйон євро, повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

«Вдячні уряду Албанії за допомогу нашій державі в умовах повномасштабного вторгнення РФ. Дані кошти посилять стійкість фінансової системи України», – прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Зазначенні кошти будуть спрямовані на фінансування пріоритетних видатків бюджету, вказує Мінфін.

15 червня в Україні з візитом був прем’єр-міністр Албанії Еді Рама. Він разом із колегою з Чорногорії Дрітаном Абазовичем відвідав Ірпінь. За підсумками переговорів посадовець повідомив, що Албанія, Північна Македонія та Чорногорія долучаться до відбудови цього міста на Київщині.

В українському офісі Amnesty International кажуть – «звіт» є справою окремої команди

Український офіс Amnesty International оприлюднив свою «офіційну позицію» після останнього звіту цієї міжнародної правозахисної організації про те, що українські військові наражають на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, під час оборони від повномасштабного російського вторгнення.

«Amnesty International займається розслідуванням та документуванням воєнних злочинів під час російсько-української війни. З 24 лютого дослідники і дослідниці організації задокументували десятки воєнних злочинів і довели, що вони були скоєні російськими військовими. Зокрема, атака на Маріупольський драматичний театр, напад на житловий будинок та пляжний курорт у Сергіївці, воєнні злочини в Київській області тощо. Amnesty International передасть задокументовані дані у Міжнародний кримінальний суд, що сприятиме міжнародному правосуддю та притягненню винних до відповідальності», – йдеться в заяві.

На тлі критики звіту Міністерством закордонних справ, Офісом омбудсмена, представниками громадськості у мережі український офіс Amnesty International у заяві вказує: «Фіксуванням фактів та підготовкою матеріалів займається окрема команда Департаменту реагування на кризи Amnesty International».

Раніше організація міжнародна правозахисна організація Amnesty International у новій доповіді заявила, що українські військові наражають на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, під час оборони від повномасштабного російського вторгнення.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав заяву Amnesty International несправедливою: «Така поведінка Amnesty International – це не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країно, яка тисячами знищує цивільне населення і цілі міста, і країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ і цілий континент від цієї навали».

Кулеба закликав не займатися «створенням фальшивої реальності, де всі в чомусь трохи винні».

Водночас радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Amnеsty International бере участь у російській кампанії дезінформації й пропаганди з дискредитації Збройних сил України.

У дослідженні вказано, що розміщення озброєння в житлових кварталах порушує міжнародне гуманітарне право, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах гинуть мирні жителі та руйнується громадянська інфраструктура, зазначають правозахисники.

Правозахисники заявляють, що ЗСУ базувалися у житлових будинках у 19 містах та селах у Харківській, Донецькій і Миколаївській областях. Більшість житлових районів, де розташовувалися солдати, були за кілька кілометрів від лінії фронту.

«Знаходження в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права, – заявила генсекретар Amnesty International Аньєс Калламар. – Український уряд має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові».

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що «єдине, що становить загрозу життю українців, – це армія російських катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну влаштовувати геноцид».

При цьому Amnesty International вказує, що Росія проводить невибіркові атаки, зокрема з використанням заборонених міжнародною спільнотою боєприпасів. Організація зафіксувала, що у Харкові Росія скоїла воєнні злочини. «Amnesty не виявила доказів того, що українські сили перебували у цивільних районах, які були незаконно атаковані російськими військовими», – йдеться у доповіді.

У Міноборони заявили, що Україна відкрита до розслідувань в питанні дотримання законів і звичаїв війни, але міжнародні організації мають насамперед вимагати зупинити збройну агресію Росії. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет».

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець також назвав маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора, звіт Amnesty International.

Минулого місяця інша правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що російські й українські війська піддають цивільних осіб в Україні непотрібному ризику, розміщуючи свої сили в населених пунктах і не переміщуючи жителів у безпечніші райони.

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

ФБК: ексдружина Путіна має нерухомість в Європі і з чоловіком отримує прибутки від влади РФ та великого бізнесу

Колишня дружина Володимира Путіна Людмила Очеретна (Путіна) та її чоловік Артур Очеретний отримують від мерії Москви, «Газпромбанку» та інших компаній мільйони рублів, а також володіють квартирами та віллами у Франції, Швейцарії та Іспанії, йдеться у новому розслідуванні команди опозиційного політика Олексія Навального («Фонд боротьби з корупцією»).

У 44-хвилинному фільмі-розслідуванні йдеться, що ексдружина президента Росії має дві квартири в Іспанії вартістю у понад 2 мільйони євро.

Соратники Навального кажуть, що знайшли у Людмили Путіної та її чоловіка Артура Очеретного, за якого вона вийшла заміж у 2015 році, також дві квартири у Малазі. Першу Очеретний купив 10 років тому за 790 тисяч євро. У 2014 році Очеретний купив ще одну квартиру за понад 1,3 мільйона євро.

Крім того, Путіна та Очеретний володіють віллою у Біарріці в Франції за 5,3 мільйона євро. Будинок був придбаний у 2013 році.

Цієї весни швейцарські журналісти розповіли про купівлю Очеретними у 2015 році квартири у швейцарському Давосі за приблизно 3,5 мільйона євро.

Подружжя Очеретних здає в оренду приміщення будинку в центрі Москви, йдеться у розслідуванні. Загальний прибуток від оренди становить понад 250 мільйонів рублів на рік. Про цей дохід колишньої дружини Путіна першим повідомляло агентство Reuters у 2017 році.

Розслідувачі оцінюють вартість нерухомості, купленої Людмилою та Артуром Очеретними, у майже 600 млн рублів.

Також повідомляється, що «Центр розвитку міжособистісних комунікацій» Очеретних отримує сотні мільйонів рублів від великого бізнесу та влади.

Розслідувачі стверджують, що знайшли блог Людмили Путіної у «Живому журналі». За даними авторів публікації, дружина президента писала під ніком llenaa. На те, що обліковий запис міг належати Путіній, вказують збіги в ЖЖ з фактами з її біографії, у тому числі в дрібних деталях.

У багатьох повідомленнях авторка блогу писала про нудьгу, у коментарях під дописами захищала російську владу та президента. Блог у ЖЖ Людмила Путіна, ймовірно, вела до 2008 року.

Людмила Путіна була опікуном фонду «Центр розвитку російської мови», заснованого у 2000 році. З 2010 року до сьогодні директором фонду є Артур Очеретний, а Людмила Путіна формально до фонду не має жодного стосунку. Розслідувачі називають трьох найбільших спонсорів центру – мерія Москви, «Газпромбанк» та «Сєвєрсталь» близького до Путіна олігарха Олексія Мордашова. Так, за даними соратників Навального, всього за три роки від мерії Москви центр отримав 175 млн рублів.

Влітку 2013 року Людмила Путіна повідомила, що їхній шлюб із Володимиром Путіним розпався. У 2015 році вона вийшла заміж за Артура Очеретного. Після розлучення, преса писала, що «Путін не віддав Людмилі нічого» з майна, яке було зазначено у його декларації.

«Побачила його в списку РФ серед загиблих в Оленівці». Мати оборонця «Азовсталі» закликає не мовчати

Рідні полонених українських військових, які боронили Маріуполь та «Азовсталь», закликають Україну та світ «створювати шум» і «не замовчувати трагедію», що сталася наприкінці липня в колонії окупованої Оленівки, де могли перебувати бійці полку «Азов». З цією метою родичі полонених проводять в українських містах акції. Одна з останніх пройшла у Запоріжжі.

Не можна бути нейтральним до війни РФ проти України – Зеленський представникам африканських ЗМІ

Президент Володимир Зеленський заявив, що країни Африканського континенту не можуть займати нейтральну позицію щодо війни Росії проти України, оскільки російська агресія матиме наслідки і для них. Про це він сказав під час онлайн-зустрічі з журналістами африканських ЗМІ.

«Я не вважаю, що у війні має бути нейтральність. Це неправильне ставлення. Не може бути нейтральності між життям і смертю. Коли ти нейтральний до війни, ти одразу навіть із великої держави перетворюєшся на дрібну. Тебе ніхто не бачить, світ тебе не бачить, а отже – ти не впливаєш на процеси у світі. А коли в тебе виникнуть проблеми, треба пам’ятати, що світ також може бути нейтральним. І це не про бізнес – це про життя людей», – цитує Зеленського Офіс президента.

Президент зауважив, що Україна не розділяє країни Африки на ті, що сповідують нейтралітет щодо російської агресії, й ті, що підтримують Україну. Зеленський сказав, що Україна готова забезпечувати зерном усі африканські країни, які цього потребують, тому що «до голоду не можна ставитися нейтрально».

«Це про те, що люди помиратимуть. Я знаю, чим ми маємо допомогти країнам Африканського континенту, так само як і країни Африки мають, об’єднавшись, підтримувати Україну, бо за нами правда», – заявив Зеленський.

Він додав, що Україна змінює свою політику щодо Африки та прагне тіснішої взаємодії з африканськими країнами.

Як повідомляє ОПУ, серед журналістів африканських ЗМІ, з якими відбулася розмова президента України, були, зокрема, представники з Нігерії, ПАР, Кенії та Гани.

У Празі відкрили меморіальну дошку в будинку, де розташовувалась місія УНР

У Празі 4 серпня за участі посла України в Чехії відбулося відкриття меморіальної дошки на будинку, де в період 1919-1921 років розташовувалася дипломатична місія УНР. Нині за цією адресою у столиці Чехії розміщена спеціалізована школа для дітей із вадами слуху.

«Завданням дипломатів, які тоді працювали було забезпечити перемогу УНР у тій війні, яка була розв’язана більшовицькою Росією. Вивчаючи роботу місії, я зрозумів, що перед нашими попередниками стояли ті самі завдання, які сьогодні стоять перед нами – продовольча безпека, зброя і забезпечити міжнародну підтримку для того, аби Європа та захід захистили молоду республіку від більшовицької навали. Тоді це не вдалося, однак сьогодні ми маємо набагато більшу підтримку, ніж 100 років тому», – розповів Радіо Свобода посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Дипломатичне представництво Української Народної Республіки у Чехословаччині розпочало свою роботу 2 лютого 1919 року. Спершу місія розташовувалася в готелі «Central» у центрі Праги. Щоправда найдовше посольство працювало саме в будинку на вулиці Голечковій, де нині відкрили меморіальну дошку.

Окремий напрямок діяльності місії складало вивчення можливостей налагодження українсько-чехословацьких торговельних відносин: збиралися відомості про чеські фірми і фахівців у сфері економіки, торгівлі, господарства, що виявили бажання співпрацювати з українськими установами, й пересилалися до відповідних державних органів УНР.

В той час очолював представництво український поет, публіцист і перекладач Максим Славінський.

Євген Перебийніс закінчує свою роботу послом України в Чехії. Невдовзі він повернеться до Києва, аби працювати на посаді заступника міністра закордонних справ. За його словами, Чехія нині є одним із найбільших партнерів та друзів України у боротьбі із Росією.

Перебийніс сказав: «Чехія стала лідером по всіх напрямках, починаючи від зброї. Чехія десь на п’ятому-сьомому місці серед лідерів країн, які найбільше надають Україні зброї і ця допомога продовжується. Чехія є лідером, яка підтримує європейську інтеграцію, санкції проти Росії. І я радий, що я закінчую свою роботу на піку відносин між нашими країнами».

Поблизу Травневого, Кодеми та Пісків тривають бойові дії – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про поточну ситуацію на фронті.

Військові розповіли, що на Харківському напрямку війська РФ намагаються прорвати оборону військ ЗСУ біля Гусарівки, бойові дії тривають.

На Слов’янському напрямку спроби наступу російських в районах Долини та Богородичного не вдалися.

На Бахмутському напрямку штурмовими діями війська РФ намагалися покращити тактичне положення в районах Бахмута, Соледара, Яковлівки та Вершини – «успіху не мали та відійшли».

«Поблизу Травневого та Кодеми бойові дії тривають... Ворог здійснив чергову спробу наступальних дій в районі населеного пункту Піски, успіху не має, бойові дії тривають», – йдеться в повідомленні.

Генштаб повідомляє про безуспішні намагання армії РФ прорвати оборону неподалік Марʼїнки. Повідомляється, що російські війська зазнали втрат та відійшли.

«Ворожі наступальні дії у районах Білогірки та Лозового наші воїни зупинили та відігнали окупантів назад», – додали військові.

Триває сто шістдесят друга доба війни РФ проти України.

Звіт Amnesty International є маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора – омбудсмен

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець назвав маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора, звіт Amnesty International про те, що українські військові наражають на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, під час оборони від повномасштабного російського вторгнення.

«Під загрозу цивільне населення потрапило виключно через необгрунтовану збройну агресію Російської Федерації і припиниться ця загроза одразу, як тільки російські військовослужбовці покинуть межі України, а російське військове командування перестане віддавати злочинні накази про обстріл українських міст і селищ. Як уповноважений Верховної Ради України з прав людини, вважаю, що звіт Amnesty International є маніпулятивним та таким, що надає більшу перевагу діям країни-агресора та її пропагандистам, ніж розуміє контекст подій в Україні – країні, яка веде оборонну війну, захищаючи власне населення і власний суверенітет», – написав Лубінець у фейсбуці.

Лубінець наголосив, що urban warfare (війна в умовах міста) не є забороненою міжнародним правом, і не є порушенням лише за фактом.

«Ми підписали Декларацію про безпеку шкіл саме тому, що разом із цивілізованим світом дотримуємось стандартів. Збройні сили України вживають максимум можливих заходів для захисту цивільного населення. Уряд у місцях активних бойових дій зупинив навчальний процес, проводив та проводить евакуацію, надає підтримку як внутрішньо переміщеним особам, так і тим громадянам, які опинилися за межами України, рятуючи своє життя», – наголошує Лубінець.

Омбудсмен підсумовує: «Надаючи рекомендації, Amnesty International ніби перебуває в Середньовіччі, де бої велися у відкритому полі за межами фортеці. Ми тримаємо оборону від нападу країни, яка порушує всі можливі норми міжнародного права. Країни, яка гвалтує, катує і вбиває цивільне населення. Тому, саме залишення населених пунктів наодинці із військовослужбовцями Російської Федерації, несе найбільшу загрозу правам людини».

Раніше організація міжнародна правозахисна організація Amnesty International у новій доповіді заявила, що українські військові наражають на небезпеку мирне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, під час оборони від повномасштабного російського вторгнення.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав заяву Amnesty International несправедливою: «Така поведінка Amnesty International – це не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країно, яка тисячами знищує цивільне населення і цілі міста, і країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ і цілий континент від цієї навали».

Кулеба закликав не займатися «створенням фальшивої реальності, де всі в чомусь трохи винні».

Водночас радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Amnеsty International бере участь у російській кампанії дезінформації й пропаганди з дискредитації Збройних сил України.

У дослідженні вказано, що розміщення озброєння в житлових кварталах порушує міжнародне гуманітарне право, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах гинуть мирні жителі та руйнується громадянська інфраструктура, зазначають правозахисники.

Правозахисники заявляють, що ЗСУ базувалися у житлових будинках у 19 містах та селах у Харківській, Донецькій і Миколаївській областях. Більшість житлових районів, де розташовувалися солдати, були за кілька кілометрів від лінії фронту.

«Знаходження в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права, – заявила генсекретар Amnesty International Аньєс Калламар. – Український уряд має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові».

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що «єдине, що становить загрозу життю українців, – це армія російських катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну влаштовувати геноцид».

При цьому Amnesty International вказує, що Росія проводить невибіркові атаки, зокрема з використанням заборонених міжнародною спільнотою боєприпасів. Організація зафіксувала, що у Харкові Росія скоїла воєнні злочини. «Amnesty не виявила доказів того, що українські сили перебували у цивільних районах, які були незаконно атаковані російськими військовими», – йдеться у доповіді.

У Міноборони заявили, що Україна відкрита до розслідувань в питанні дотримання законів і звичаїв війни, але міжнародні організації мають насамперед вимагати зупинити збройну агресію Росії. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет».

Минулого місяця інша правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що російські й українські війська піддають цивільних осіб в Україні непотрібному ризику, розміщуючи свої сили в населених пунктах і не переміщуючи жителів у безпечніші райони.

В ООН станом на 31 липня підтвердили 5327 випадків загибелі і 7257 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Зеленський призначив Янушевича головою Херсонської ОДА – указ

Президент України Володимир Зеленський призначив Ярослава Янушевича на посаду голови Херсонської облдержадміністрації (ОДА).

Як передає Офіс президента, при врученні службового посвідчення Зеленський наголосив, що «Херсонщина неодмінно буде звільнена від російських окупантів, а колаборанти будуть притягнуті до відповідальності».

Біографію Ярослава Янушевича можна почитати ТУТ.

9 липня президент звільнив з посади голови Херсонської ОДА Геннадія Лагуту згідно з поданою ним заявою.

Жертви у Торецьку, «Оленівка – новий Освенцим», МАГАТЕ не контролює Запорізьку АЕС

  • Обстріли в регіонах: під вогнем російських сил – Харків, Нікополь, Миколаїв та інші населені пункти. У Торецьку на Донеччині боєприпас влучив у зупинку громадського транспорту – є загиблі і поранені.
  • Родичі українських полонених, яких утримують у тюрмі в Оленівці на окупованій території, вимагають захисту для своїх рідних та відповідальності для тих, хто обіцяв безпеку полоненим. 29 липня від вибуху у тюрмі загинули понад 50 людей. «Оленівка – новий Освенцим» – акцію з такою назвою провели у Києві.
  • Запорізька АЕС, яка захоплена російськими силами, вийшла з під контролю МАГАТЕ. Що зараз відбувається на станції.

Детальніше про це і не тільки говоримо в етері програми «Свобода LIVE» о 18:00 на Радіо Свобода.

Армія РФ знищила опорну школу в Очеретиному – Донецька ОВА

Війська РФ знищили ще одну школу в Донецькій області – опорну школу у смт Очеретиному, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«До повномасштабного російського вторгнення тут навчалися 353 учні. Чотири роки тому школа відкрилась після капітального ремонту – навчання тут було якісне і комфортне. Більша частина обладнання та навчальних матеріалів була своєчасно вивезена у безпечніші регіони України. Все, що ми будували роками, росіяни методично нищать в один момент», – написав Кириленко у фейсбуці.

Він зазначив, що російські війська на Донеччині вже зруйнували 27 шкіл, іще 248 пошкодили.

За даними Офісу генпрокурора, через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 2207 закладів освіти в Україні, із них 226 зруйновані повністю.

Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільні будівлі та мирних жителів в Україні.

Війна в Україні є найбільшою загрозою безпеці Європи з часів Другої світової війни – очільник НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що не можна допустити, аби Росія перемогла у війні, яку вона розв’язала проти України і що стало найбільшою загрозою безпеці Європи з часів Другої світової війни.

Столтенберґ, виступаючи в Норвегії 4 серпня, сказав, що альянсу та його країнам-членам, можливо, доведеться продовжувати підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою протягом тривалого часу, аби не дати Росії перемогти у неспровокованому вторгненні в Україну.

«В наших інтересах, щоб така агресивна політика не увінчалася успіхом... Це найбільш небезпечна для Європи ситуація з часів Другої світової війни», – сказав Столтенберґ, додавши, що «те, що відбувається в Україні, є жахливим, але було б набагато гірше, якби була війна між Росією і НАТО».

Столтенберґ підтвердив рішучість альянсу захищати усіх 30 країн-членів.

«Якщо президент (Володимир) Путін бодай подумає зробити щось подібне з країною НАТО, як він це зробив із Грузією, Молдовою чи Україною, то відразу буде задіяний увесь НАТО», – сказав Столтенберґ.

Війна в Україні змусила Фінляндію і Швецію домагатися членства в НАТО, і наразі це прохання ратифікували 23 з 30 держав-членів, включаючи США.

«Це не тільки напад на Україну, незалежну демократичну державу з населенням у понад 40 мільйонів людей, це також напад на наші цінності та світопорядок, якого ми прагнемо», – сказав глава НАТО про війну.

Після вторгнення Росії в Україну дві традиційно нейтральні скандинавські країни, Фінляндія, яка має з Росією загальний кордон довжиною понад 1000 км, і Швеція подали заявки на швидкий вступ до НАТО.

Згідно зі списком НАТО, сім країн-членів ще не досягли офіційної згоди щодо вступу Фінляндії і Швеції – це Чехія, Греція, Угорщина, Португалія, Словаччина, Іспанія та Туреччина.

Найжорсткіша позиція у Туреччини, яка вимагає активізувати екстрадицію десятків опонентів уряду, яких вона називає «терористами» з обох країн, в обмін на підтримку їхнього вступу в Альянс. Туреччина заявила, що цього місяця спеціальний комітет зустрінеться з представниками влади Фінляндії та Швеції, щоб оцінити, чи дотримуються ці дві країни її умов.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG