Через ракетний удар по Запоріжжю постраждали 12 людей, є значні руйнування – влада
Внаслідок російського ракетного удару по Запоріжжю постраждали 12 людей, є значні руйнування, повідомив секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв.
«Дві їхні ракети поцілили в одне з міських підприємств. Є значні руйнування, а найгірше це те, що постраждали люди. На цей час відомо про 12 постраждалих, які вже отримують медичну допомогу у лікарнях. На місці події працюють відповідні служби», – написав він у телеграмі.
Рятувальні роботи тривають.
Читайте також: Росія випустила по Україні вже майже 3 тисячі ракет – Зеленський
13 липня російські ракети влучили в одне з підприємств у Запоріжжі. За даними влади, внаслідок удару у цеху підприємства виникла пожежа.
24 червня російські війська з реактивних систем залпового вогню обстріляли селище Балабине, яке розташоване на відстані близько семи кілометрів до Запоріжжя.
За даними ОВА, станом на 5 червня майже 60% території Запорізької області тимчасово окупували російські війська, на частині тривають бої.
Ракети поцілили у підприємство в Запоріжжі, під завалами можуть бути люди – ОВА
Російські ракети влучили в одне з підприємств у Запоріжжі, повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація 13 липня.
Внаслідок удару, за повідомленням, у цеху підприємства виникла пожежа.
«На місці працюють усі відповідні служби, розбирають завали. Під ними ще можуть знаходитися люди. Є постраждалі. Кількість і стан поранених наразі уточнюється. Підприємство у Дніпровському районі зазнало значних руйнувань», – заявляє ОВА.
Читайте також: Росія випустила по Україні вже майже 3 тисячі ракет – Зеленський
Подробиці щодо наслідків ракетного удару адміністрація планує оприлюднити згодом.
За попередніми даними, як повідомив радник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, внаслідок ракетного удару по Запоріжжю постраждали семеро людей.
Україна потребує 9 млрд доларів щомісяця для покриття дефіциту бюджету – радник Зеленського
Україна потребує 9 мільярдів доларів на місяць для покриття дефіциту бюджету і це майже вдвічі перевищує попередні запити. Про у коментарі для Financial Times заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.
За його словами, ці кошти мають покрити витрати на екстрене житло та ремонт житла для мільйонів людей, а також профінансувати базовий мінімальний дохід для людей, які втратили роботу.
Держсекретар США закликає Росію зупинити депортацію українців
Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен 13 липня звинуватив Росію в примусовій депортації сотень тисяч українців із захоплених нею територій на сході та півдні країни.
За даними Блінкена, приблизно від 900 тисяч до 1,6 мільйона громадян України, у тому числі 260 тисяч дітей, були допитані, затримані та депортовані зі своїх домівок до Росії, в тому числі до ізольованих райони на Далекому Сході, у ході «фільтраційних операцій».
У своїй заяві він закликав Росію припинити цю діяльність, яка, за його словами, порушує Женевські конвенції.
«Незаконна передача та депортація осіб, які перебувають під захистом, є серйозним порушенням Четвертої Женевської конвенції про захист цивільних осіб і є воєнним злочином», – сказав Блінкен.
Через удар по Запоріжжю попередньо поранені 7 людей – Тимошенко
Внаслідок російського ракетного удару по Запоріжжю, за попередніми даними, поранені семеро людей, повідомляє радник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
«Є влучання в одне з підприємств. Попередньо семеро людей поранені. Керівник підприємства вивів співробітників до укриття, що, напевно, врятувало їхні життя», – заявив він.
Читайте також: Росія випустила по Україні вже майже 3 тисячі ракет – Зеленський
Тимошенко закликав громадян не нехтувати сигналами повітряних тривог.
Раніше Запорізька обласна військова адміністрація повідомила про два ракетних удари у обласному центрі.
Росія випустила по Україні вже майже 3 тисячі ракет – Зеленський
Від початку повномасштабного вторгнення Росія випустила по Україні майже три тисячі ракет. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників конференції «Азійське лідерство» в Сеулі.
«2 960 ракет станом на цей ранок – саме стільки встигла запустити Росія по наших містах. І головна мета ракет – цивільні об’єкти... Це – тактика. Тактика Росії, яка спрямована на те, щоб вигнати людей із наших міст і щоб кожен з українців відчував страх перед державою-терористом», – наголосив він.
Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Російські війська ввечері 9 липня атакували ракетами з «Ураганів» житловий будинок у місті Часів Яр. За даними Донецької ОВА, у будинку повністю знищено два під’їзди – під завалами опинилися десятки людей. Дев’ятьох із них врятували. Станом на ранок 13 липня кількість загиблих внаслідок ракетного удару російських військ по будинку у місті Часів Яр Донецької області зросла до 47-ми.
Дві третини українських біженців планують лишатися за кордоном до завершення бойових дій – ООН
Близько двох третин українців, які виїхали за кордон через війну, планують залишатися в країнах перебування, до бойові дії не завершаться. Про це йдеться в звіті Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, оприлюдненому 13 липня.
«Вони прагнуть возз’єднатися з друзями та родичами й хвилюються за тих, хто залишився. Більшість хоче дочекатися, поки військові дії вщухнуть (перш ніж повертатися – ред.)», – йдеться у повідомленні УВКБ ООН.
В опитуванні опитали близько 4 900 українців, які зараз проживають у Чехії, Угорщині, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині. Дослідження проводилося з середини травня до середини червня.
Читайте також: Вельс та Шотландія загалом виділили 100 млн фунтів стерлінгів на військову допомогу Україні – Джонсон
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило, що серед біженців із Києва та західних регіонів частка тих, планує повернутися, більша, ніж серед вихідців із областей, де російські військові були «більш активними».
Загалом, за даними ООН, 5 650 272 українських біженці наразі проживають по всій Європі. Майже 8,8 мільйона людей виїхали з України, але майже 3,3 мільйона повернулися з моменту російського вторгнення 24 лютого. Більшість біженців – жінки та діти, позаяк українська влада заборонила військовозобов’язаним чоловікам залишати країну.
Кулеба в Гаазі закличе створити спецтрибунал для розслідування агресії проти України
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що виступить на конференції в Гаазі із закликом створити спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності керівництво Росії за агресію проти України. Про це він розповів на онлайн-брифінгу 13 липня.
За словами міністра, такий крок вже підтримали Парламентська асамблея Ради Європи та інші міжнародні установи, відтак рішення лишається за урядами.
Кулеба пояснив, що такий трибунал є єдиною можливістю притягнути вище політичне і військове керівництво Російської Федерації до відповідальності саме за злочин агресії проти України.
Читайте також: 20 років набуття чинності Римського статуту. Чи є проблемою, що Україна досі його не ратифікувала?
На відміну від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, злочин агресії не підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.
«Офіс прокурора МКС вже проводить розслідування ситуації в Україні. Водночас МКС не має компетенції розслідувати і переслідувати фізичних осіб за вчинення злочину агресії проти конкретно України у зв’язку з певними правовими обмеженнями, закріпленими в Римському статуті. На сьогодні не існує – це об’єктивна реальність – міжнародного суду або трибуналу, який міг би виконати цю функцію», – розповів він.
Кулеба вказав на те, що російська агресія проти України є найбільшою війною в Європі з 1945 року, відтак спеціальний трибунал стане «належною правовою відповіддю на неї».
За тиждень для потреб «Армії дронів» переказали понад 400 мільйонів гривень – Держспецзвʼязку
За тиждень для потреб української «Армії дронів» переказали понад 400 мільйонів гривень. Про це повідомив голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь.
«Ми маємо амбітний план: на першому етапі закупити 200 безпілотників-розвідувальників і максимальну кількість цивільних дронів. Закупівлі узгоджені з Генштабом, тому ми точно знаємо, що потрібно нашим військовим. Уже є домовленість про придбання перших 30 цивільних дронів. Чекаємо, поки вони приїдуть в Україну, і одразу передамо Генштабу», – зазначив він.
За словами Щиголя, «Армія дронів» дасть можливість створити «сучасну високотехнологічну українську армію».
«Ця війна – це війна технологій. І в цьому ми спираємося на досвід країн-членів НАТО, на чиєму озброєнні дрони – це основний засіб розвідки», – наголосив він.
ОВА повідомляє про два ракетних удари в Запоріжжі
У Запоріжжі зафіксовано два ракетних удари, повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація 13 липня.
«В обласному центрі зафіксовано два прильоти ворожих ракет. Поцілили в одне з підприємств міста. Офіційна інформація згодом буде уточнена», – заявляє пресслужба ОВА.
Обласна влада просить громадян дотримуватися правил повітряної тривоги та не розголошувати інформацію про ракетні удари.
Наразі в більшості регіонів України триває повітряна тривога.
Росія хоче втягнути Білорусь у війну проти України, щоб «утилізувати» її армію – Подоляк
Росія може бути зацікавлена в нейтралізації збройних сил Білорусі через втягнення їх у повномасштабну агресію проти України – таку думку висловив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
У своєму твітері він припустив, що Москва намагається змусити Білорусь до безпосередньої участі у війні не лише для того, аби покрити «дефіцит своєї військової спроможності».
«Росії потрібна утилізація білоруської армії та втрата опори влади режимом Лукашенка. Далі – поглинання Республіки Білорусь та окупація російськими z-zомбі», – заявив Подоляк.
Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.
Про бомбардування, руйнування, обстріли...про силу духу людей і древнього міста. Що пережив Чернігів з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну? І яка тепер ситуація, коли загроза окупації не зникла, але місто живе...Про це очільниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі Мирослава Гонгадзе поговорила із чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком.
Через обстріл Вітовського району Миколаївщини загинули 5 людей – Тимошенко
Російські війська обстріляли з артилерії Вітовський район Миколаївської області, повідомив радник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Про це він заявив у Телеграмі, повідомляючи про обстріли області напередодні.
«Був артобстріл по Вітовському району, попередньо загинуло п’ятеро цивільних», – написав він.
За даними Тимошенка, станом на ранок 13 липня російські війська 28 разів обстріляли різні населені пункти Миколаївщини з реактивних систем залпового вогню. Пошкоджень зазнали лікарня та житлові будинки.
Читайте також: Війська РФ сьогодні обстрілювали Миколаїв з систем С-300 та РСЗВ – мер розповів про наслідки атаки
Вранці 13 липня голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що протягом попередньої доби російські війська обстріляли кілька районів області. Внаслідок двох ракетних ударів по Баштанці загинула жінка.
Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич у червні зауважив, що лінія фронту проходить за 20-30 км від Миколаєва – російські війська обстрілюють житлові райони міста, які наближені до Херсонщини.
Росія, попри численні свідчення, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
З окупованої Попасної люди можуть виїхати лише в бік Росії – мер
Наразі з окупованого міста Попасна Луганської області люди можуть виїхати лише в бік Росії, повідомив в ефірі телемарафону міський голова Микола Ханатов.
«Зараз люди, які хочуть виїхати, вони можуть самостійно це зробити, але тільки у бік Росії... Але коли люди хочуть, щоб їх вивезли не за власний кошт, а допомогли просто з евакуацією з Попасної, то окупанти з цим не допомагають», – повідомив Ханатов.
За його словами, гуманітарна ситуація в місті складна, але нібито є інформація, що туди завозять воду та «гуманітарну допомогу».
«Води немає, електрозабезпечення та газу також немає. Саме через це люди просять їх евакуювати будь-куди з Попасної. Кажуть, що люди, аби прийняти душ, їздять у Луганськ (також окупований – ред.) за 60 км», – розповів він.
Раніше Микола Ханатов повідомляв, що в Попасній залишалося близько 150 людей.
Военного склада России теперь нет и в Луганске? Что известно
Армейские склады России под Луганском, предположительно, поразила армия Украины этой ночью. Было очень громко в захваченном областном центре и на его окраинах.
Взрывы в Луганске прозвучали приблизительно в 23:40 вечером 12 июля. После этого еще несколько часов продолжался пожар и была слышна детонация боеприпасов на окраине города. Информацию подтверждают Радио Донбасс.Реалии местные жители.
Многие луганчане снимали видео и выставляли его в сеть. Удар был нанесен в районе Тепличного-Юбилейного, западного пригорода Луганска.
Одно из первых сообщений на пропагандистских ресурсах – что над Луганском сбили «Точку-У». Об этом якобы заявил российским медиа источник в группировке «ЛНР».
Представитель так называемого оборонного ведомства оккупационной администрации Луганска Андрей Марочко заявил, что Украиа нанесла ракетный удар по силам ПВО, которые прикрывают Луганск: говорит, было выпущено большое количество ракет, часть из них летела в центр города, часть в само ПВО, и зенитчики выбрали защиту центра города, а не свою безопасность. Однако, Марочко заявляет, что инфраструктура сил ПВО не пострадала, так как способна выдержать ядерный удар. Что при этом детонировало несколько часов, он не уточнил.
На видео пользователей, которых в телеграме до десятка, слышны многократные взрывы боеприпасов.
При этом, бывший командующий гибридными силами России Игорь Гиркин-Стрелков, который сейчас ведет деятельность в России как «военный эксперт», написал, что база ПВО возле Луганска была уничтожена.
Глава военной администрации Луганской области Сергей Гайдай подтвердил, что ВСУ уничтожили склады боеприпасов под оккупированным Луганском, но тем не менее, запас боекомплекта у агрессора еще велик.
«Невдоволення місцевих зростає»: голова ОВА розповів про ситуацію на окупованій частині Харківщини
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів Радіо Свобода про ситуацію в окупованих районах області. Так, за його словами, у Балаклеї російські загарбники намагаються обмежити пересування та спілкування.
«Якщо ми візьмемо місто Балаклея, яке перебуває під окупацією , то зараз ворог намагається максимально обмежити пересування містом, розділивши місто на три умовні райони. Між якими пересуватися заборонено. Тому що невдоволення місцевого населення лише зростає. Окупанти намагаються максимально обмежити людей у спілкуванні, обмежити у пересуванні, щоб не було невдоволень», – сказав він.
Синєгубов нагадав, що в Куп’янську окупанти затримали мера Геннадія Мацегору, який раніше здав їм місто.
«Спочатку він почав з ними співпрацювати і один із перших, хто визнав окупаційний режим, і наразі його окупанти затримали. Це показник того як окупанти будуть вчиняти із зрадниками. Вони його використовують до певного періоду часу», – прокоментував він.
Читайте також: Протягом доби на Харківщині 1 людина загинула і 10 цивільних поранені – Синєгубов
Водночас голова області розповів, що окупанти створили власну в’язницю на базі одного з місцевих підприємств:
«На окупованій території створено на базі одного з промислових підприємств місцевий, умовно кажучи, концтабір – тюрма, де тримають людей, яких змушують співпрацювати із окупаційним режимом. Там періодично затримують голів місцевих територіальних громад, які не бажають співпрацювати із ворогом».
За даними голови ОВА, російські війська намагаються створити власну вертикаль «виконавчої влади» на окупованій території: так звані «міністерство освіти», «міністерство охорони здоров’я». Окупанти змушують місцевих фахівців працювати в цих органах, від чого ті «до останнього» намагаються утримуватися.
«Крім того, створені фільтраційні табори. У нас є інформація про такі табори на півночі, на північно-східному напрямку. У нас є такі люди, які виїхали через Росію, далі через Європу і незабаром вони повернуться в Україну, будемо з ними спілкуватися для того, щоб дізнатися, як вони пройшли цей шлях. При виїзді у них були вилучені і мобільні телефони, і документи. Цей шлях дуже важко проходити. У фільтраційних таборах людей тримають по декілька тижнів, з’ясовують їхню та їхніх родичів приналежність до ЗСУ, правоохоронних органів», – сказав Синєгубов.
Читайте також: Синєгубов розповів, що може захистити Харків від обстрілів російських РСЗВ
Він додав, що наразі є один напрямок, яким щотижня відбувається евакуація з окупованої частини області. У понеділок цим шляхом виїхали 1 200 людей, з них 300 – діти.
«Більшість – жінки. Цей напрямок поки що працює. Люди виїздять. Ми, умовно кажучи, не афішуємо де, коли і що відбувається, тому що ворог, за нашою інформацією, дуже сильно нервує. Бо їм треба тримати людей у себе у якості живого щита, у якості заручників. Їм для картинки потрібно показувати, що у них все добре, але перебувати на тих територіях вкрай важко і люди змушені виїжджати», – зазначив він.
Синєгубов вказав на те, що Росія не відмовилася від планів окупувати Харків і область, відтак місцева влада «працює, щоб бути готовими».
Наразі окуповані 30% Харківської області. Голова ОВА вказав на те, що на початку окупанти, зокрема, в районах Вовчанська і Куп’янська заявляли, що роздаватимуть російські паспорти. Втім, наразі цього не спостерігається.
Російські війська регулярно обстрілюють Харків та область. Частина регіону все ще окупована російськими військами.
РФ утримує 4 носії «Калібрів» у Чорному морі та 5 – у Середземному – ВМС ЗСУ
Російські війська продовжують утримувати в Чорному морі в готовності до завдання ракетних ударів чотири носії крилатих ракет «Калібр» із залпом у 24 ракети, повідомляють Військово-морські сили ЗСУ у твітері.
«В Чорному морі ворог продовжує утримувати в готовності до нанесення ракетних ударів 4 носії ракет «Калібр» із залпом в 24 ракети та продовжує здійснювати контроль морських комунікацій в Азовському морі. В акваторії Середземного моря знаходяться 5 носіїв ракет «Калібр»», – йдеться в повідомленні.
У фейсбуці ВМС ЗСУ додають: «Окупант продовжує здійснювати контроль морських комунікацій 6 кораблями та катерами в Азовському морі».
Крім того, у ВМС ЗСУ вказують, що за останню добу через Керч-Єнікальську протоку в інтересах Росії незаконно пройшли 45 цивільних суден.
«За добу на користь Росії прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: до Азовського моря – 25 суден, з них 9 суден рухалися з протоки Босфор; до Чорного моря – 20 суден, з них 7 продовжили рух у напрямку протоки Босфор», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що рух цивільних суден через акваторію Азовського моря здійснюється з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації (AIS). Це є порушенням Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі.
Вранці російські війська завдали нових ударів по Донеччині – Кириленко
По Донеччині вранці 13 липня російські війська знову відкрили вогонь, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко у Telegram.
«Зранку росіяни завдали 2 ракетні удари по Нью-Йорку, влучили поруч із дитсадком. У Званівській ТГ обстріли не припиняються, за добу пошкоджено 5 будинків у Верхньокам’янському і 2 – у Званівці. У Сіверську 1 будинок знищено повністю, ще 1 — пошкоджено. Без постраждалих. Також під обстрілами Краматорський район. Сам Краматорськ зазнав ракетного удару сьогодні зранку: росіяни поцілили в промзону. Без жертв. Три ракетні удари росіяни завдали по Костянтинівці – 1 людина поранена. Пошкоджено промислову будівлю і приватний будинок, у кількох навколишніх житлових будинках вибито шибки. У Черкаській ТГ обстріляно Новомиколаївку, пошкоджено дах будинку. Інформацію щодо постраждалих уточнюємо», – повідомив Кириленко.
За його словами, найбільше сьогодні потерпає Бахмутський район – за добу тільки у Бахмуті 1 людина загинула, ще 5 поранені.
Битва за Донбасс: главное 13 июля (обновляется)
Россия снова изменила цели спецоперации в Украине: 30 июня Владимир Путин заявил, что это захват Донбасса, и якобы «ничего не изменилось» – но после поражения под Киевом Россия сформулировала цель как установление полного контроля над Донбассом и югом Украины для обеспечения сухопутного коридора в аннексированный Крым, получения выхода в Приднестровье и влияния на жизненно важные объекты украинской экономики.
Сейчас основные силы атакующих сил России сосредоточены в Луганской и Донецкой областях. По оценкам военных аналитиков, Кремль перешел от параллельного выполнения задач к последовательному, и если ему удастся продвинуться на Донбассе, он возьмется за другие области. Именно поэтому исход битвы за Донбасс так важен. Здесь Радио Донбасс.Реалии обновляет информацию о том, в каком состоянии сейчас города востока, и как армия Украины отбивает атаки там.
Министр Алексей Резников в июне назвал такой список оружия, которое уже освоила и использует армия Украины: артсистемы калибра 155 мм М777, FH-70, САУ М109, CAESAR и PzH 2000; РСЗО M142 HIMARS, САУ «Краб»; бронемашины М113, FV-10 Mastiff, Husky и Wolfhound. Сейчас идет обучение военных на РСЗО M270 и MARS II,САУ Гепард 1A2, минных тральщиках класса Sundown; БТР VAB, БМП M80-A.
Ракети на пляжах: курорти окупованого півдня перетворилися на поле бою
Що відомо про туристичний сезон цього літа на окупованих територіях півдня України? Чи приїжджають до цього регіону відпочивальники? Чи схиляють російські окупаційні сили власників готелів і баз відпочинку до співпраці? Яких збитків зазнають підприємці курортної сфери через втрату турсезону? Ці та інші актуальні питання з'ясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
- 17 травня на той час уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова повідомляла, що російські військові змушують підприємців окупованої частини Херсонщини відкривати бази відпочинку, кав'ярні, магазини та створювати так звані «безпечні й комфортні умови» для відпочивальників на Арабатській Стрілці.
- За даними Денисової, санаторії та бази відпочинку в окупованому Криму тоді були переповнені пораненими російськими військовими. Тому російські сили вирішили влаштувати собі відпочинок у курортних місцях тимчасово окупованої Херсонщини.
- Зараз на Азовському узбережжі Херсонщини курортного сезону-2022 фактично немає, пишуть херсонські видання. Пляжі порожні, пансіонати й заклади харчування здебільшого зачинені. Війна й окупація перекреслили надії підприємців, які працюють на херсонських курортах, на заробіток цього року.
- Навіть пабліки, створені російськими окупаційними силами, показують відео з порожніми пляжами. Телеграм-канал «Главное в Херсоне» опублікував відео про святкування «Дня рибалки» в окупованому Генічеську, показавши відсутність ознак святкування та порожній пляж, де за мирних часів у липні, зазвичай було багато людей.
- Російське державне інформаційне агентство ТАСС 21 червня повідомило, що окупаційні сили, які контролюють частину Запорізької області, не сподіваються на високий туристичний потік. Призначена окупантами «влада» заявила, що чекає на відпочивальників з непідконтрольних владі Україні частин Донецької та Луганської областей, окупованої частини Херсонської області, а також на росіян, у яких є родичі в Запоріжжі.
- Про старт курортного сезону також заявляв призначений російськими військовими так званий «керівник» окупованого Бердянська Олександр Сауленко. За його словами, «надійшли заявки на організований відпочинок від колективів» із так званих «ЛДНР» (незаконні збройні угрупування – ред.).