«Чекаємо гарних новин» – Резніков після розмови з міністеркою оборони Німеччини
Міністр оборони України Олексій Резніков після розмови з міністеркою оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт анонсує «гарні новини».
«Ми обговорили надання Німеччиною озброєння Україні, яке зміцнить нашу обороноздатність. Дякуємо нашим німецьким партнерам за непохитну відданість підтримці України. Невдовзі чекаємо на гарні новини», – написав він у твіттері.
1 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його країна найближчим часом надасть Україні сучасні системи протиповітряної оборони.
У червні Україна отримала перші гаубиці Panzerhaubitze 2000, які Німеччина пообіцяла ще у квітні.
Україна повернула 30 загиблих військових – Мінреінтеграції
Україна повернула тіла 30 загиблих військових, повідомило 12 липня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Про це відомство заявило з посиланням на Уповноваженого з питань зниклих безвісти Олег Котенко.
«Тіла 30 українських військових будуть передані їх родинам для гідного поховання. Операція проводилась в Запорізькій області за співпраці Уповноваженого, ГУР МОУ, СБУ, ГШ ЗСУ та інших силових структур України», – повідомляє міністерство.
Наприкінці червня Мінреінтеграції повідомило про повернення 46 загиблих українських військових.
За даними Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олега Котенка, станом на 11 липня понад сім тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти.
«Іноземна зброя працює бездоганно» – Данілов про деокупацію захоплених Росією територій
Високоточна зброя, отримана Україною від закордонних партнерів, пришвидшила процес деокупації захоплених Росією територій та зробила його більш ефективним. Про це у ефірі Радіо Свобода зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.
«У нас немає жодного дня, щоб не було сюрпризів для окупантів, коли накривають їх штаби, їх скупчення, їх місця зберігання зброї, техніки. Ця зброя працює бездоганно: вона точно розуміє, куди треба влучити, і ці постріли влучають саме туди, куди потрібно влучати», – зазначив Данілов.
Часів Яр: кількість загиблих від російського обстрілу зросла до 43 людей – ДСНС
З-під завалів зруйнованого російським обстрілом будинку в Часовому Яру вилучили вже 43 загиблих – такі дані Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області на 18 годину 12 липня.
«Виявлено та вилучено з-під завалів зруйнованого внаслідок обстрілу 5-ти поверхового житлового будинку в місті Часів Яр тіла 43 загиблих осіб, з них одна дитина», – йдеться в заяві.
Читайте також: Через ранкові удари по Миколаєву поранені 12 людей – Кім
Як повідомляє відомство, наразі рятувальники розчистили 420 тонн зруйнованих елементів будинку, роботи тривають.
Російські війська ввечері 9 липня атакували ракетами з «Ураганів» житловий будинок у місті Часів Яр. За даними Донецької ОВА, у будинку повністю знищено два під’їзди – під завалами опинилися десятки людей. Дев’ятьох із них врятували.
Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Після російського обстрілу Харкова госпіталізували п’ятьох людей – Синєгубов
Внаслідок чергового обстрілу Харкова госпіталізували кількох людей, повідомив очільник Харківської області Олег Синєгубов 12 липня.
«Зруйновані будівлі, пожежі на приватних підприємствах та виробництвах, розбиті автівки, посічені осколками дерева. Медики госпіталізували п’ять людей з вибуховими травмами та осколковими пораненнями. Стан усіх постраждалих – середньої тяжкості», – заявив він у своєму Телеграмі.
Він знову закликав жителів області не ігнорувати сигнали тривоги та не виходити на вулиці без нагальної потреби.
Читайте також: Синєгубов розповів, що може захистити Харків від обстрілів російських РСЗВ
Вдень 12 липня російські війська обстріляли Індустріальний та Немишлянський райони Харкова з реактивних систем залпового вогню.
11 липня близько 10:00 російські військові із реактивних систем залпового вогню обстріляли житлові квартали Київського та Салтівського райони Харкова. Внаслідок цього обстрілу загинули шестеро людей, серед них 17-річний хлопець зі своїм батьком, які під час обстрілу шиномонтажу проїжджали повз на автомобілі. Ще 31 людина зазнала поранень.
Російські війська регулярно обстрілюють Харків та область. Частина регіону все ще окупована російськими військами.
Путін роздає українцям російські паспорти: навіщо це йому і чи є бажаючі?
- «Хто на роспаспорт? Що? Черг немає...»
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок набуття російського громадянства для всіх громадян України.
Раніше такий порядок діяв щодо українців, які мешкають у так званих «ДНР» та «ЛНР», а також в окупованих Росією частинах Херсонської та Запорізької областей. Тепер у Кремлі пропонують спрощене набуття російського громадянства для всіх українців. МЗС України назвало указ Путіна нікчемним і таким, що свідчить про загарбницькі апетити російського керівництва, а також про бажання асимілювати українців.
Навіщо це Кремлю? І чи є бажаючі серед громадян України?
Про це і не тільки – в програмі Свобода LIVE на @Радіо Свобода:
Переговори щодо експорту зерна повинні проходити під егідою ООН – МЗС України
Міністерство закордонних справ прокоментувало завтрашні чотиристоронні переговори в Стамбулі за участі представників України, Росії, Туреччини та ООН. Як повідомив Радіо Свобода речник відомства Олег Ніколенко, Київ наполягає на залученості до переговорів Організації Об’єднаних Націй.
«Україна виступає за те, щоб питання розблокування українського зерна вирішувалося під егідою ООН. У цьому контексті ми вдячні генсекретарю Антоніу Ґутеррішу за активні зусилля із пошуку рішення, яке гарантуватиме безпеку південних регіонів нашої держави», – заявив Ніколенко.
Читайте також: Бізнес заощаджує пів мільйона доларів щодня завдяки звільненню Зміїного – АМПУ
Він також підкреслив, що зустріч у Стамбулі буде чотиристоронньою за участі експертів. Не йдеться про нібито двосторонні переговори між російськими та турецькими делегатами за участі України та спостереження ООН, як їх наразі намагається презентувати Росія.
«Обговорюватимуться модальності функціонування морських коридорів для експорту зернових. При цьому, ключовим елементом позиції української сторони залишатимуться питання безпеки», – додав речник МЗС.
Раніше сьогодні міністр оборони Туреччини Хулусі Акар анонсував зустріч військових делегацій Росії, України та Туреччини з представниками ООН 13 липня, щоб обговорити безпечний експорт українського зерна, заблокований російським повномасштабним вторгненням до України.
Жнива біля фронту: в яких умовах іде «битва за врожай» на Запоріжжі
Запоріжжя – Від самого початку повномасштабного вторгнення військ РФ до України, Запорізька область з кінця лютого 2022 року є зоною активних бойових дій. Нині українська влада контролює повністю лише один, Запорізький район регіону, і частину території ще двох районів – Пологівського і Василівського. В умовах, коли Росія викрадає українське зерно з портів, російська армія палить пшеничні поля і знищує зібрану пшеницю на складах – кожен зібраний і збережений центнер зернових, кожне засіяне поле набувають особливого значення. Радіо Свобода розпитало запорізьких аграріїв як іде «битва за врожай» у прифронтовій зоні.
Про проблеми господарств, які намагаються зібрати хоч те, що можна – читайте тут
Бізнес заощаджує пів мільйона доларів щодня завдяки звільненню Зміїного – АМПУ
Завдяки звільненню острова Зміїний та деблокаді гирла Бистре бізнес заощаджує щонайменше півмільйона доларів на добу. Про це повідомляють у Адміністрації морських портів України 12 липня.
«Додаткове вікно можливості дозволить пришвидшити темпи проведення суден-зерновозів до Дунайських портів. Паралельно ми працюємо з Румунськими колегами, аби логістичні процеси були максимально швидкими та ефективними», – зазначив голова АМПУ Олексій Востріков.
Острів Зміїний у Чорному морі перебував під тимчасовою російською окупацією, починаючи з нападу РФ у перші дні повномасштабної війни. 30 червня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що російські військові залишили острів.
Міноборони Росії підтвердило виведення своїх військових зі Зміїного і назвало його «кроком доброї волі». Таке пояснення російськими військовими своїх дій викликало кепкування з боку українських користувачів соцмереж.
4 липня на острові Зміїний встановили прапор України.
З-під завалів у Часовому Яру дістали ще чотирьох загиблих – ДСНС
Під час розбору завалів будинку в Часовому Яру, по якому вдарили ракетою російські війська, дістали ще чотирьох загиблих, йдеться в повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій на Донеччині.
«Станом на 15:00 особовим складом Головного управління виявлено та вилучено з-під завалів зруйнованого внаслідок обстрілу п’ятиповерхового житлового будинку в місті Часів Яр тіла 38 загиблих осіб, з них одна дитина (хлопчик близько 9 років)», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Через ранкові удари по Миколаєву поранені 12 людей – Кім
З-під завалів врятували дев’ятьох людей. Співробітники ДСНС розібрали понад 400 тонн зруйнованих елементів будинку, роботи тривають. Участь у розборі беруть 57 рятувальників.
Російські війська ввечері 9 липня атакували ракетами з «Ураганів» житловий будинок у місті Часів Яр. За даними Донецької ОВА, у будинку повністю знищено два під’їзди – під завалами опинилися десятки людей.
Москва, попри численні свідчення і докази, заявляє, що не обстрілює цивільних в Україні.
Представники України, Росії та Туреччини обговорять у Стамбулі експорт зерна – турецьке Міноборони
Військові делегації Росії, України та Туреччини зустрінуться з представниками ООН 13 липня, щоб обговорити безпечний експорт українського зерна, заблокований російським повномасштабним вторгненням до України.
Зустріч відбудеться в Стамбулі, повідомив 12 липня міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 11 липня в окремих телефонних розмовах із президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським обговорив питання експорту українського зерна.
Читайте також: Зеленський обговорив з Ердоганом питання «відновлення експортних маршрутів через Чорне море»
Як заявив урядовий офіс комунікацій, який цитує агентство Anadolu, Ердоган сказав Путіну, що настав час вжити заходів щодо плану ООН щодо створення безпечних коридорів у Чорному морі для експорту зерна. Він також повторив, що слід домовитися про тривалий і справедливий мир, щоб припинити війну.
Західні країни посилили свої вимоги щодо відкриття портів, аби розблокувати транспортування зерна, особливо до країн Близького Сходу та Африки. Ці регіони залежать від українського зерна, щоб прогодувати своє населення.
Україна та західні держави звинувачують Росію у крадіжці українського зерна і блокуванні українських портів, що загрожує продовольчим поставкам у світі.
Читайте також: ВМС ЗСУ допомагають експортувати українське зерно
На сьогодні 22 мільйони тонн українського зерна неможливо вивезти через блокування чорноморських портів Росією. 13 червня Україна поставила першу партію зерна у ЄС новим морським шляхом через Балтійське море.
Міжнародна спільнота закликає Росію розблокувати порти та дозволити експорт українського зерна. Зокрема ООН закликала Росію дозволити вивезти зерно з українських портів.
Москва заявляла, що готова наростити постачання продовольства, якщо з неї знімуть санкції, запроваджені через війну проти України.
Україна отримає від країн Європейського Союзу коштовну техніку для розмінування, а також має попередні домовленості про отримання безпілотників з Польщі.
Про це Радіо Свобода повідомив голова Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський під час відкриття виставки російської зброї в Празі, яку знищили українські військові.
Урядовець прибув з візитом до Чехії на зустріч міністрів внутрішніх справ Європейського Союзу. Зі слів Монастирського, на цьому заході обговорювалося питання наслідків збройної агресії Російської Федерації в Україні. Передусім, питання розмінування.
«Необхідно розмінувати близько 270 тисяч квадратних кілометрів», – наголосив міністр у коментарі редакції.
За його словами, наразі формуються команди саперів з різних країн Європи, які мають допомогти України в розмінуванні територій.
«У нас залишаються величезні проблеми з підводним розмінуванням, для цього потрібна спеціальна техніка. Це річки, озера. Обговорювалося, що така техніка має бути передана в Україну», – пояснив Монастирський зазначивши, що лише одна машина з розмінування коштує приблизно 2,5 – 3 мільйони євро.
Нині є домовленість, що таку техніку, разом із спорядженням для саперів Державної служби з надзвичайних ситуацій, нададуть Україні країни ЄС.
«Завдання – деокупувати південь». Які завдання стоять перед новими очільниками влади Херсонщини?
Що відомо про виконувача обовʼязків голови Херсонської ОДА Дмитра Бутрія? Які завдання постали перед ним на цій посаді? Які функції виконує замість викраденого мера Херсона Ігоря Колихаєва виконувачка обов'язків Галина Лугова? Чи готові жителі окупованої частини Херсонщини терміново евакуюватися з регіону, як до того закликає українська влада? Все це з'ясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
Мер Мелітополя повідомляє, що біля міста горить військова частина, захоплена окупантами
У районі окупованого Мелітополя горить база військової частини рятувальників, яку захопили російські війська – про це 12 липня заявив із посиланням на місцевих мер міста Іван Федоров.
«За інформацією місцевих мешканців, горить база військової частини МНС у селищі Мирне Мелітопольського району, яку захопили окупанти. Саме туди рашисти перевезли свою військову техніку після того, як тиждень тому ЗСУ нанесли руйнівні удари по російській базі в районі аеродрома в Мелітополі», – заявив він.
За даними Федорова, місцеві жителі поблизу Мирного почули близько 25 вибухів, з боку бази бачили «густий чорний дим».
Читайте також: Ще один міст «втомився» біля окупованого Мелітополя – Запорізька ОВА
Раніше мер міста повідомив, що окупанти заблокували виїзд із Мелітополя в бік Запоріжжя – з «незрозумілих причин» людей не пропускають через блокпост у Василівці. Він припустив, що російські війська намагаються використовувати цивільних як живий щит при можливому контрнаступі Збройних сил України.
Мелітополь перебуває під контролем військ РФ від 25 лютого. На початку травня мер Іван Федоров заявляв, що з окупованого міста виїхали понад 60% жителів, а основними проблемами тих, хто залишився, стали дефіцит продуктів та безробіття.
Українські військові також все частіше повідомляють про завдання ударів по російських командних пунктах, складах боєприпасів на Херсонщині.
«Росія не може піти з України»: як командування РФ бореться з протестами сімей військових?
Журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії» зі своїх джерел в одному з розвідувальних органів України отримали аудіозапис зустрічі виконуючого обов’язки командувача 41 армії РФ полковника Олега Короткевича з родинами військовослужбовців 35-ї окремої мотострілецької бригади з Алейська на Алтаї. Представник командування російської армії розповідає про втрати бригади, так званих «отказников», формування нового батальйону та радить сім’ям військовослужбовців не поширювати «негатив» про алейську бригаду.
«Іде війна з усім блоком НАТО». Цими словами російський полковник Олег Короткевич завершував розмову з сім’ями військовослужбовців 35-ї ОМСБр збройних сил Російської Федерації.
Виконувач обов'язків командувача 41-ї армії приїхав у місце дислокації з'єднання на Алтаї, тому що «Алейськ – найскладніше містечко, там найбільше протестних настроїв з боку сімей, немає підтримки військовослужбовців».
Країни ЄС заморозили російські активи на майже 14 млрд євро від початку вторгнення – єврокомісар
Комісар Європейського Союзу з питань юстиції Дідьє Рейндерс заявив, що країни-члени ЄС наразі заморозили російські активи на суму 13,8 мільярда доларів після того, як Росія почала вторгнення в Україну.
«На цей момент ми заморозили – з власності олігархів та інших осіб – 13,8 мільярда євро, тому це доволі величезна сума», – сказав Рейндерс журналістам у Празі 12 липня перед неформальною зустріччю міністрів юстиції ЄС.
Він додав, що більша частина цих активів – понад 12 мільярдів – була заморожена в п’яти державах блоку.
Читайте також: В Україні арештували активи компанії російського олігарха з «Єдиної Росії» – СБУ
Рейндерс не назвав ці п’ять країн, але закликав інших членів ЄС активізувати зусилля з виявлення та заморожування активів під їхньою юрисдикцією.
Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що в середині червня вартість заморожених російських активів у його країні становила 4,48 мільярда євро.
Міністр юстиції України Денис Малюська у Празі повторив заклики Києва використовувати активи для компенсації збитків, завданих російськими військами.
Читайте також: Російські війська повністю зруйнували сотні населених пунктів України – Зеленський
«Зараз вони захищені суверенним імунітетом, але ми розуміємо, що активи держави, яка почала війну, вчинила агресію, не повинні користуватися суверенним імунітетом», заявив він.
Малюська вказав на те, що Україна страждає від економічних збитків внаслідок російського вторгнення, і «немає сенсу покривати всі ці збитки грошима українських чи європейських платників податків».
У травні радник президента Олег Устенко заявив, що разом із непрямими збитками економічні втрати України від російського повномасштабного вторгнення становлять близько 1 трильйона доларів.
У Білорусі – знову військові навчання. Міноборони РБ оприлюднило деталі
Із 12 по 14 липня у Білорусі відбудуться чергові військові навчання. Про це повідомляє Міністерство оборони РБ.
За його даними, основними питаннями, які будуть відпрацьовуватись під час цих навчань, стануть питання:
- охорони та оборони об'єкта територіальної оборони;
- несення служби на контрольно-пропускному пункті під час участі у виконанні заходів військового стану.
«Мета навчання – оцінка готовності посадових осіб сформованих військових частин територіальних військ виконати навчально-бойові завдання, вдосконалення навичок офіцерів запасу у роботі на пункті управління та у керівництві підлеглим особовим складом під час виконання завдань територіальної оборони», – зазначили у білоруському відомстві.
Навчання відбуватимуться під керівництвом заступника голови Гомельського обласного виконавчого комітету із територіальними військами Жлобинського району.
Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.
Олександр Лукашенко 12 липня вкотре заявив, що Захід нібито планує напад на Росію, а білоруські «військові повинні не допустити» війни. Як передає агенція БелТА, про це він сказав, виступаючи на церемонії перед випускниками військових вишів і офіцерським складом.
Лукашенко заявив, що Захід нібито готується до війни, хоча ніяких доказів не надав.
«Мабуть, підкорені «хрестоносці» з Північноатлантичного альянсу раптом вирішили, що настав момент для чергового «кидка на Схід», – сказав Лукашенко.
За його словами, країни Заходу активно ведуть розвідку на землі та в повітрі, освоюють військову логістику, проводять навчання, перекидають техніку та постачання з інших регіонів, паралельно збільшуючи військові бюджети.
«На жаль, така політика Заходу наближає світ до прірви великої війни, в якій, як ви розумієте, не буде переможця», – сказав Лукашенко.
Він також поділився деякими подробицями своєї вчорашньої розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.
«Останнім часом (а ми це вчора детально обговорювали з президентом РФ) розробляються стратегічні плани наступу на Росію. І основний напрямок удару (історія повторюється) – через Україну і Білорусь», – цитує Лукашенка його пресслужба.
У березні Лукашенко вже говорив Путіну: «Зараз я вам покажу, звідки готувався напад на Білорусь. І якби за шість годин до операції не було завдано превентивного удару по позиціях (4 позиції, я вам зараз покажу – я приніс карту), вони б атакували наші війська – білоруські та російські, які були на навчаннях... Добре, що почали... Напередодні ми б не зробили, повірте, через кілька днів випили б всю цю чашу з величезними втратами. Ще раз кажу: вони готувалися завдати удару не тільки на Донбасі. Вони вибудували позиції для удару по Білорусі».
Росія тримає у бойовій готовності 7 носіїв крилатих ракет у Чорному морі – ВМС ЗСУ
Російський флот тримає у бойовій готовності сім носіїв крилатих ракет «Калібр» у Чорному морі, повідомляють Військово-морські сили України.
Окрім того, у ВМС ЗСУ наголошують, що армія РФ продовжує здійснювати незаконний контроль морських комунікацій в Азовському морі.
«Оголосивши його закритим для цивільного судноплавства, РФ продовжує забезпечувати рух цивільних суден через акваторію Азовського моря, в своїх інтересах. Рух здійснюється з вимкненими системи автоматичної ідентифікації (AIS)», – зазначають у ВМС ЗСУ.
5 липня в оперативному командуванні «Південь» повідомили, що корабельне угруповання російських сил у Чорному морі у складі чотирьох надводних і двох підводних ракетоносіїв «продовжує блокування судноплавства і погрожує застосуванням 40 крилатих ракет».
7 липня ОК «Південь» повідомило, що Росія збільшила кількість своїх кораблів у Чорному морі. Як пояснили українські військові, це означає, що загроза ракетних атак залишається, але водночас морська десантна операція – «малоймовірна, але не скасована».
Через ранкові удари по Миколаєву поранені 12 людей – Кім
Наразі відомо про 12 поранених через російський обстріл Миколаєва вранці 12 липня, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.
«На цей час відомо про 12 поранених», – повідомив він о 9:49. Після цього нових повідомлень про постраждалих не було.
Як заявив згодом голова ОВА, вдалося ідентифікувати 19 боєприпасів, загалом у Миколаєві 24 «лунки».