Російські збройні сили обстріляли мечеть Сулеймана Пишного і його дружини Роксолани в Маріуполі, де переховуються майже 90 людей, повідомляє МЗС України в Twitter.
«Там ховаються більше ніж 80 дорослих і дітей, серед яких – громадяни Туреччини», − йдеться в повідомленні.
11 березня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив у фейсбуці, що в мечеті переховувалися від обстрілів 86 громадян Туреччини, з яких 34 дитини.
«Виникає логічне запитання, чи знає пан Ердоган, що в ці хвилини Путін може знищити 86 його співгромадян? Та невже лідер нації буде спокійно спостерігати за нелюдським знищенням громадян Туреччини, обмежившись лише гарантією беззмістовних перемовин РФ та України?», − написав Андрющенко напередодні.
Маріуполь є важливим стратегічним містом на березі Азовського моря з майже півмільйонним населенням. Місто перебуває під постійними обстрілами армії РФ. Із 3 березня Маріуполь місто фактично заблоковано російськими військовими.
У місті немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води. Маріуполь перебуває в стані гуманітарної катастрофи. За час облоги там уже померли, як мінімум, 1200 людей, повідомив радник мера міста Петро Андрющенко, однак точні втрати встановити складно. Мертві тіла лежать на вулицях, їх ховають в братських могилах.
9 березня російські війська завдали авіаудару по дитячій лікарні та пологовому будинку в Маріуполі. Троє людей, серед яких одна дитина, загинули. Поранені 17 людей, серед яких були медики та вагітні жінки.
10 березня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пояснив це бомбардування тим, що «цей пологовий будинок давно захоплений батальйоном «Азов» й іншими радикалами».
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних.
ГУР: Росія готується обстріляти ядерне сховище ЧАЕС
У Росії є два сценарії ядерного тероризму, заявив в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
За його словами, керівництво Росії розглядає два варіанти: масштабний підпал Чорнобильських лісів для підняття радіоактивної хмари в повітря, другий – це нанесення артилерійського чи ракетного обстрілу по ядерному сховищу по території ЧАЕС.
«В обох випадках вони мають на меті звинуватити в цьому українську владу, але вони не розуміють навіть, до чого це все призведе. Скажімо так: не розуміє їхнє керівництво. Ті люди, які визначені як виконавці » вони все чудово зараз розуміють і тому, сподіваюсь, у них вистачить глузду цього не зробити. Тому що якщо підніметься радіоактивна хмара – вона піде не тільки в Україну, вона піде і в Західну Європу, вона піде, в першу чергу, в Білорусь, тому що вона досить поряд. І вона піде в Росію. Їм треба добре про це згадувати і пам’ятати», – сказав Буданов.
Він додав, що це все є «актами екоциду та міжнародного тероризму і ядерного шантажу з боку Російської Федерації, яка нормальними методами не змогла отримати те, чого хотіла».
Буданов нагадав, що РФ вже обстріляла енергоблоки на Запорізькій атомній електростанції і завдала точкового ракетного удару по Харківському фізико-технічному інституту, на території якого розташований експериментальний ядерний реактор.
«Тобто, такі кроки Росія вже робила. Це, в принципі, не допомогло, але вони продовжать надалі», – додав голова ГУР.
Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російські війська захопили два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.
Через дії Росії на ЧАЕС та ЗАЕС Офіс генпрокурора раніше відкрив низку проваджень за статтею «екоцид».
У Службі безпеки України раніше також повідомили, що Росія всерйоз розглядає можливіть підірвати склади аміаку на Харківщині, звинувативши у цьому ЗСУ.
Про ймовірність застосування Росією хімічної або біологічної зброї застерегли США, а також президент України Володимир Зеленський.
Війна Росії проти України триває 17-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
ДСНС повідомила про евакуацію майже пів мільйона людей
Державна служба надзвичайних ситуацій повідомляє, що загалом від початку вторгнення Росії евакуювала більше ніж 487 тисяч людей, із них понад 102 тисячі − діти, повідомляє пресслужба відомства.
«Проведено евакуацію населення загальною кількістю понад 487 тис осіб, з них: дітей понад 102 тис та осіб з інвалідністю 5 368», − йдеться в заяві, оприлюдненій 12 березня.
На пунктах пропуску на державному кордоні у Закарпатській, Одеській, Львівській та Чернівецькій областях ДСНС співпрацює з Червоним хрестом України та органами місцевої влади, повідомляє відомство.
«Розгорнуто 81 намет для обігріву та прийому громадян. З початку функціонування надано допомогу понад 205 тис осіб», − йдеться в заяві.
За минулу добу підрозділи ДНС 327 виїжджали на ліквідацію наслідків обстрілів російськими військами населених пунктів та об’єктів цивільної інфраструктури, повідомляє пресслужба.
Генштаб назвав оновлені дані про втрати військ РФ. На Сумщині тероборона зупинила 3 танки і САУ
Генеральний штаб Збройних сил України назвав втрати російських військ станом на 12 березня.
За цими даними, армія РФ під час вторгнення в Україну орієнтовно втратила:
- понад 12 тисяч особового складу
- 362 танки
- 1205 бойових броньованих машин
- 135 артилерійських систем
- 62 одиниці РСЗВ
- 33 засоби ППО
- 58 літаків
- 83 гелікоптери
- 585 одиниць автомобільної техніки
- 3 кораблі /катери
- 60 цистерн з ПММ
- 7 БПЛА оперативно-тактичного рівня.
- «Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – додали у Генштабі.
Там також повідомили, що 11 березня на Сумщині бійці Територіальної оборони ЗСУ зупинили «три ворожих танки і одну самохідну артилерійську установку».
«Звичайні українські чоловіки не зважають хто проти них, бо вони вдома. Тож противник продовжує нести втрати», – кажуть у Генштабі.
За оцінками американських спецслужб, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів. Російське Міноборони називає значно менші дані. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.
Обстріл Дніпра: ЗСУ збили дві ракети, жертв і руйнувань немає
У Дніпрі 12 березня українські сили протиповітряної оборони збили дві ракети російських військ. Такі уточнені дані оприлюднило Повітряне командування «Схід».
Як повідомив на брифінгу заступник голови Ради оборони області Микола Лукашук, внаслідок ракетного удару вранці 12 березня у Дніпрі ніхто не постраждав, руйнувань об’єктів інфраструктури немає.
«Чому саме ракети? Бо наші Збройні сили України знищують ворога на всіх напрямках, тому ворог мститься і робить ракетні удари», – сказав Лукашук.
Він додав, що вторгнення російських військ на територію області не було.
Міський голова Борис Філатов зазначив, що українська протиповітряна оборона «спрацювала на 5 з плюсом».
«Перестаньте постити в соціальних мережах всілякі картинки: тут полетіло – там прилетіло... Цього не можна робити в жодному разі», – додав Борис Філатов.
Він також закликав до світломаскування вночі: на сходових майданчиках у висотних будинках світло має бути вимкненим.
Щодо ракетного удару 11 березня, то, як зазначив Філатов, наразі комунальники заклеюють вікна в п’яти будинках, де були вибиті шибки, щоб зберегти в квартирах тепло. Роботи завершать до кінця дня.
Війна з Україною. Навіщо Путіну армія Лукашенка?
Багатогодинні переговори Володимира Путіна та Олександра Лукашенка пройшли 11 березня без підсумкових заяв для преси. Однак спостерігачам зрозуміло, про що говорять російський та білоруський правителі і чому вони так часто зустрічаються. Путіну потрібно, щоб Лукашенко став учасником його війни проти України. Причому став у буквальному значенні цього слова. Лукашенко вже надає територію Білорусі для здійснення російської агресії проти України. Однак президенту Росії важливо, щоб у вторгненні брала участь саме білоруська армія.
Більше читайте за лінком
«У людей закінчуюється готівка, в аптеках – ліки». Як живуть окуповані Олешки на Херсонщині?
У місті Олешки Херсонської області, яка нині перебуває під контролем російських сил, регулярно проводять мирні протести через російську агресію. Разом з цим після вторгнення армії РФ на південь України, в місті не залишилося поліції, в’їзд та виїзд ускладнили блокпости, асортимент в магазинах бідніє, багатьом вже нема чим платити пенсію. Про це проєкту «Новини Приазов’я» розповів Олешківський міський голова Євген Рищук.
Читайте інтерв’ю за лінком
Чубаров про війну, настрої у Криму, переговори з Туреччиною та необхідність єднання
Чи переслідують російські сили кримськотатарських активістів на Херсонщині після вторгнення на південь України? Як хід війни Росії проти України змінює погляди людей в окупованому Криму? Яку допомогу та підтримку під час війни здійснює Меджліс кримськотатарського народу проєкту «Новини Приазов’я» голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Читайте інтерв’ю за лінком
Онкохворі переселенці отримують лікування у Львові, але бракує медикаментів
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну тисячі пацієнтів із онкологічними захворюваннями не мають доступу до медичних послуг і медикаментів, зокрема у тих містах, які зазнають постійних обстрілів. Медичні заклади припинили планові процедури, а від цього залежить життя онкохворих.
Сотні пацієнтів шукають порятунку в медичних закладах на теренах Західної України. Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр приймає переселенців із різних регіонів. Але є велика потреба у хіміотерапевтичних препаратах.. Більше про це за лінком
Буданов: ще 86 тисяч російських військових залишаються біля кордонів України
Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що ще 86 тисяч російських військових залишаються біля кордонів України. Він сказав про це в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
Він додав, що втратили боєздатність станом на зараз 18 батальйонно-тактичних груп, а повністю знищеними зараз є 13 БТГ армії РФ. Таким чином, за словами голови ГУР, 31 батальйонно-тактична група «фактично повністю втратила свою боєздатність».
«Станом на зараз боєготових підрозділів, які ще ведуть певні дії на території України, залишається 63 батальйонно-тактичні групи. Загалом це 86 тисяч 200 військовослужбовців. Така от цифра зараз залишилася. Це йдеться про всі війська, які задіяні в конфлікті між Росією та Україною», – сказав він.
За оцінками американських спецслужб, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів. Український Генштаб заявляє про понад 12 тисяч загиблих і поранених. Російське Міноборони називає значно менші дані. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.
Масштабна війна Росії проти України триває 17-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.
За 16 днів війни Росії проти України загинули 79 дітей – ОГП
За 16 днів війни Росії проти України загинули 79 дітей, поранено майже 100, повідомляє Офіс генерального прокурора.
За даними ювенальних прокурорів, найбільше дітей постраждало у Київській, Харківській, Донецькій, Сумській, Херсонській та Житомирській областях.
«Ця цифра не є остаточною через відсутність можливості огляду місць обстрілу, де збройні сили РФ ведуть активні бойові дії», − йдеться в заяві.
Також в Україні упродовж війни зруйновано більше ніж 280 навчальних закладів, дев’ять із них знищено повністю, повідомляє Генпрокуратура.
«У Донецькій області пошкоджено 110 навчальних закладів, у Сумській – 28, в Києві – 17 та більше 10 закладів дитячих лікувальних установ», – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі закликають: «Якщо ви стали свідком воєнного злочину РФ, фіксуйте і надсилайте докази: https://warcrimes.gov.ua».
Мер Херсона заперечив захоплення місцевого водоканалу
Голова міської ради Херсона Ігор Колихаєв на фесйбук-сторінці Херсонської міської ради заперечив, що Херсонський водоканал захопили окупанти.
«Із водоканалом все гаразд, підприємство працює, ніхто його не захоплював. Ще раз кажу: довіряйте лише офіційним джерелам інформації, не розганяйте паніку та не лякайте одне одного», − написав він.
Пресслужба міськради також поширила звернення Херсонводоканалу.
«Херсонський водоканал звертається до херсонців. Усі чутки про захоплення водоканалу − фейки! Довіряйте інформації лише з офіційних джерел», − йдеться у заяві.
Згідно з повідомленням, Херсон і його передмістя отримують воду з водоносного горизонту артезіанськими свердловинами.
«Вода проходить знезараження гіпохлоритом натрію, процес контролюють фахівці», − йдеться в повідомленні.
Мер Херсона Ігор Колихаєв також запевнив, що «Херсонгаз», обленерго і комунальні підприємства працюють над відновленням постраждалих районів.
Аеропорт Василькова «повністю знищений» через ракетні удари РФ – мер
Внаслідок ракетних ударів російських військ по Василькову знищений аеропорт, повідомила міська голова Наталія Баласинович.
«Сьогодні близько 7:00 ворожі сили обстріляли місто Васильків, вісім ракет влучили, обстріляли аеропорт. Внаслідок завданих ракетних ударів аеропорт повністю знищено, знищено льотну смугу, здетонував склад із боєприпасами, й вони досі детонують, знищено склад із паливно-мастильними матеріалами, повністю ліквідовано здатність нашого аеропорту», – сказала Баласинович у відеозверненні на своїй сторінці у фейсбуці 12 березня.
Раніше сьогодні у поліції повідомили, що через обстріл з боку РФ у Василькові на Київщині горить склад із боєприпасами. За повідомленням поліції, на місці пожежі працюють рятувальники. Інформація про потерпілих і пошкоджені будинки уточнюється.
А голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба у своєму телеграм-каналі повідомив, що після авіаудару у Василькові горить нафтобаза.
В ОП повідомили про маршрути для евакуації на 12 березня
Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що 12 березня мають відкритися 14 гуманітарних коридорів для евакуації мирних жителів за такими напрямками:
- із Запоріжжя в Маріуполь вийде колона з гуманітарним вантажем та автобусами для евакуації на зворотному шляху:
- Пологи – Токмак – Василівка – Кам’янське – Запоріжжя. Із Запоріжжя вийде колона з гуманітарним вантажем і автобусами для евакуації
- Гостомель – Буча – Михайлівка – Рубежівка – Шпитьки – Петрушки – Білогородка – Київ
- Козаровичі – Лютіж – Старі Петрівці – Нові Петрівці – Вишгород – Київ
- Микуличі – Немішаєве – Ворзель – Михайлівка-Рубежівка – Мрія – Стоянка – Гореничі – Гнатівка – Білогородка – Київ
- Андріївка – Липівка – Макарів – Небелиця – Ставище – Кочерів – Коростишів – Глибочиця – Житомир
- Макарів – Небелиця – Ставище – Кочерів – Коростишів – Глибочиця – Житомир. Автобуси для евакуації з Київської області будуть відправлені з Білої Церкви.
- Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир. Автобуси для евакуації з Київської області будуть відправлені з Києва.
- Тростянець – Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Рух можливий також на приватному транспорті в колоні з автобусами.
- Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава
- Лебедин – Штепівка – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава
- Конотоп – Шевченкове – Хмелів – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава
- Велика Писарівка – Охтирка – Хухра – Котельва – Полтава. Можливий рух в колоні на особистому транспорті разом з автобусами.
- Краснопілля – Верхня Сироватка – Суми – Голубівка - Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Можливий рух в колоні на особистому транспорті разом з автобусами.
Тимошенко наголосив, що евакуація проводиться безкоштовно і закликав водіїв, які рухатимуться в колонах евакуації брати з собою максимальну кількість людей.
Ввечері 11 березня віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що протягом дня не вдалося евакуювати людей з Ізюма, Маріуполя та Волновахи через дії російських військових.
Російська сторона раніше зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей, зокрема у Маріуполі, Волновасі. Крім того, під час евакуації були обстріляні цивільні в Ірпені, внаслідок чого загинули восьмеро людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.
У Мелітополі повідомляють про викрадення координаторки протестів військовими РФ
Російські військові забрали з мітингу у Мелітополі координаторку щоденних акцій протесту в місті Ольгу Гайсумову – про це йдеться в повідомленні на її сторінці в соцмережах.
Місцеві ж портали пишуть, що це сталося по завершенні акції протесту. Радіо Свобода з’ясовує обставини події.
Від ранку в Мелітополі протестують його жителі, вимагаючи повернути викраденого напередодні мера міста Івана Федорова, повідомляє в своєму телеграмі один з місцевих сайтів.
Мелітопольці вийшли на акцію з плакатами з ім’ям мера свого міста та скандували «Свободу меру», «Верните мера», а також «Домой». Відповідне відео оприлюднив голова Запорізької ОВА.
Напередодні оперативний штаб мерії Мелітополя, за даними кореспондента Радіо Свобода, повідомив у своєму телеграм-каналі про викрадення Федорова близько 15:10 російськими військовими.
Про факт викрадення також повідомила Запорізька ОВА.
До цього загарбники у Мелітополі провели обшуки, забрали у невідомому напрямку, а згодом відпустили депутата Запорізької облради Лейлу Ібрагімову.
У Василькові через авіаудар горить склад боєприпасів – поліція
У Василькові на Київщині горить склад із боєприпасами. Пожежа почалася після того, як близько 7 ранку російська армія обстріляла військовий аеродром, повідомляє поліція Київської області на фейсбуці.
«Потужний авіаудар по Василькову. Сьогодні, 12 березня, близько 7 ранку ворог скинув щонайменше 6 ракет в район військового аеродрому. Пошкоджено склад з боєприпасами. Детонують снаряди. Спалахнула пожежа», – йдеться в повідомленні.
За повідомленням поліції, на місці пожежі працюють рятувальники. Інформація про потерпілих і пошкоджені будинки уточнюється.
Раніше голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба у своєму телеграм-каналі повідомив, що після авіаудару у Василькові горить нафтобаза.
А в Державній службі з надзвичайних ситуацій вранці 12 березня повідомили, що внаслідок обстрілу з боку російських військових спалахнула пожежа на складі замороженої продукції у селі Квітневе Київської області. На даний час її локалізували на площі 28 тисяч м кв. За даними ДСНС, ніхто не постраждав.
Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Війська РФ обстрілювали Миколаїв «хаотичним вогнем»: 2 поранених – голова ОВА
Російські військові у ніч на 12 березня обстрілювали Миколаїв «безладним хаотичним вогнем», зокрема, влучили у в лікарню, інтернат, котельню, повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
За його словами, внаслідок обстрілів дві людини поранені, загиблих нема.
«Вони змінюють тактику. Розміщуються у селах, квартируються у сільських школах, у будинках. Ми не можемо щільно накривати їх у відповідь. Тепер правил немає, працюватимемо з ними жорсткіше», – написав Кім у своєму телеграм-каналі.
У Василькові після авіаудару горить нафтобаза – голова ОДА
У Василькові на Київщині після авіаудару російських військових спалахнула нафтобаза, повідомив вранці 12 березня голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба у своєму телеграм-каналі.
«У Василькові після авіаудару горить нафтобаза. У селі Крячки окупант вночі обстріляв нафтобазу», – написав він.
Подробиць Кулеба не навів, невідомо, чи є постраждалі.
Пожежа на нафтобазі під Васильковом вже спалахувала раніше – вночі проти 27 лютого внаслідок обстрілів російських військ. Тоді спалах від вибуху був помітний з Києва, звук від ракетного удару чули на столичному Академмістечку – це за 40 км від місця інциденту.
Тим часом, у Державній службі з надзвичайних ситуацій вранці 12 березня повідомили, що внаслідок обстрілу з боку російських військових спалахнула пожежа на складі замороженої продукції у селі Квітневе Київської області. На даний час її локалізували на площі 28 тисяч м кв. За даними ДСНС, ніхто не постраждав.
У Дніпрі працювала система ППО – мер
У Дніпрі працювала система протиповітряної оборони, повідомив вранці 12 березня міський голова Борис Філатов.
«Працювало ППО. Відео, фото не викладаємо. Усі служби працюють. Чекаємо на офіційну інформацію. Попередньо жертв і руйнувань немає», – написав він у себе у фейсбуці, не навівши подробиць.
Повітряне командування «Схід» уточнило, що підрозділ Дніпровської зенітної ракетної бригади знищив «ворожу крилату ракету над Дніпром».
«Війська РФ отримують значні втрати в наземних операціях, тож підступно наносять удар за ударом із повітря. Проте воїни протиповітряної оборони 24/7 пильнують небо. Сьогодні ви побачили їх у дії на власні очі», – йдеться в повідомленні командування у фейсбуці.
Вранці 11 березня російська армія завдала ударів по Луцькому аеродрому, Івано-Франківському аеропорту, а також по Новокодацькому району Дніпра.
Пізніше Генштаб ЗСУ повідомив, що у Луцьку, Дніпрі та Івано-Франківську російськими бомбардувальниками Ту-95 були застосовані крилаті ракети. До ракетного удару залучались щонайменше 6 літаків, а загалом вони запустили щонайменше 10 крилатих ракет.
Внаслідок нападу у Луцьку загинули четверо військових, шестеро були поранені, у Дніпрі одна людина загинула, одна поранена. В Івано-Франківську про загиблих не повідомляли.
ООН: в Україні через війну загинули щонайменше 564 цивільних, 982 поранені
В Україні від початку масштабного вторгнення Росії загинули щонайменше 564 цивільних жителі, 982 – поранені, повідомило управління Верховного комісара ООН із прав людини. Це дані від 24 лютого до півночі 10 березня.
«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому ввечері 11 березня.
УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, «особливо на території, яка контролюється урядом, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження».
За повідомленням, це стосується, зокрема, Волновахи, Маріуполя, Ізюму, де є дані про «сотні випадків загибелі чи поранення цивільних осіб». «Вони підлягають подальшій верифікації і не включені до вищенаведеної статистики», – заявили в УВКПЛ ООН.
Там також додали, що збільшення цифр у цьому документі порівняно з цифрами попереднього дня відбулося не лише за рахунок нових випадків, що мали місце 10 березня – протягом дня УВКПЛ ООН також верифікувало кілька випадків, що сталися в попередні дні.
ООН 11 березня заявила, що з початку російського вторгнення 24 лютого з України втекли понад 2,5 мільйони людей, а ще два мільйони – стали внутрішньо переміщеними особами через війну.