Доступність посилання

ТОП новини
Результати російського удару по приватному сектору Харкова. 25 грудня 2024 року
Результати російського удару по приватному сектору Харкова. 25 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Генштабі ЗСУ підбили підсумки 14-го дня війни РФ проти України

У Генеральному штабі Збройних сил України за підсумками 14-го дня російського вторгнення в Україну повідомили, що війська РФ втратили боєздатність та починають залучати резерви.

«Для нарощування бойових спроможностей ворог здійснює переміщення до кордонів України з’єднань та військових частин з інших стратегічних напрямків. Республіка Білорусь надає підтримку окупанту у забезпеченні поставок паливно-мастильних матеріалів, використанні залізничної інфраструктури та аеродромної мережі. Зберігається імовірність проведення диверсій на військових об’єктах та об’єктах цивільної інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

У штабі ЗСУ вказують, що Росія не відмовляється від планів оточення Києва, продовжуючи наступальну операцію з Поліського та Сіверського напрямків.

На Слобожанському напрямку війська РФ здійснюють наступ на населені пункти Ізюм, Петрівське, Грушуваха, а також міста Суми та Охтирка.

Наступальна операція російських військ триває також на Донецькому і Таврійському напрямках.

Відбувається нарощування військ РФ на Миколаївському напрямку.

У Чорноморській та Азовській операційних зонах російські військові продовжують ізолювати район бойових дій – корабельні угруповання ВМФ ЗС РФ перебувають у районах мису Тарханкут та озера Донузлав.

«Збройні сили України у злагодженій взаємодії з іншими складовими сектору безпеки і оборони держави та силами національного спротиву стримують масований наступ окупаційних військ», – підсумовує Генштаб ЗСУ.

У Мелітополі роздають пропагандистські листівки – фото

Жителям Мелітополя Запорізької області роздають пропагандистські листівки. У них містян переконують у тому, що начебто «Росія гарантує мир та безпеку», а українських військовослужбовців закликають «скласти зброю і йти додому». Фото декількох листівок є у розпорядженні Радіо Свобода.

У зверненні до місцевих жителів йдеться: «Шановні мелітопольці. Росія не воює з українським народом. Влада належить народові, а не київській хунті. Росія гарантує вам мир та безпеку. Цивільному населенню країни нічого не загрожує».

Містянам радять дотримуватись правил поведінки з російськими військовими і закликають до взаємодії: «Ми разом маємо не допустити безчинства озброєних банд мародерів, грабіжників та націоналістів, які отримали зброю внаслідок злочинного рішення влади безконтрольно роздавати її населенню».

Окремим рядком – начебто звернення російського президента до українських військовослужбовців: їх закликають «не виконувати злочинних наказів», а «скласти зброю та йти додому». Обіцяють «безперешкодне повернення додому».

У коментарі Радіо Свобода речник Запорізької обласної військової адміністрації, полковник ЗСУ Іван Арєф’єв пояснив: «Ці листівки роздають людям, вони їх вішають на дошки оголошень. У них є люди, які виходять, агітують, спілкуються. Один із мешканців міста Мелітополь також розповідав, що їм кажуть, мовляв, ми вам всі кредити пробачимо».

Авіаудар замість зеленого коридору. Перший дзвінок у блокадний Маріуполь

Маріуполь в облозі. Вже 5 день поспіль ніяк не може розпочатися евакуація жителів з міста. Домовленості про «зелений коридор»​ не виконуються. Замість режиму тиші, російські війська продовжують атаки на місто. Що відбувається в одному з найбільших міст Донецької області зараз?

Замість режиму тиші та «зеленого коридору» – авіаційний удар по міській лікарні і пологовому будинку. Ось таке відео розповсюдила Маріупольська міська рада. Кількість жертв ще уточнюється. Кратер від авіабомби – вражає.​

Гуманітарний караван, який їхав до міста, повертається в місце стоянки, написав помічник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Авіаційні бомби впали не лише на лікарню, але й на центральний ринок, пише Голова Синодального Управління Соціального служіння Православної Церкви України Сергій Горобцов.

Місцеві жителі попри проблеми з комунікаціями намагаються виходять на зв’язок і розповідають про те, що відбувається. Нам вдалося додзвонитися до Маріуполя вперше за тиждень. Як бореться місто? Розповідають Інна та Данило, які прямо зараз перебувають у блокадному місті.

Читайте далі тут

Зеленський підписав указ про нагородження лауреатів Шевченківської премії

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження лауреатів Національної премії Тараса Шевченка. Про це він заявив у вечірньому зверненні 9 березня, відповідний документ з’явився на сайті Офісу президента.

Зеленський нагадав, що саме 9 березня, у день народження поета Тараса Шевченка, оголошуються переможці цієї премії в сфері культури та мистецтва.

«Я вважаю, що під час воєнного стану, поки тривають запеклі бої за нашу свободу, треба дотримуватися наших традицій, не зраджувати їм, щоб ми зберегли все наше, українське, повністю», – прокоментував він.

Президент додав, що чекає на зустріч із лауреатами «після перемоги».

Згідно із документом, Шевченківську премію в 2022 році отримують:

  • режисерка Катерина Горностай за повнометражний ігровий фільм «СТОП-ЗЕМЛЯ»
  • літературознавець, громадянин Сполучених Штатів Джордж Грабович за цикл статей «Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм»
  • письменниця Тамара Дуда (відома як Тамара Горіха Зерня) за роман «Доця»
  • художник Микита (Нікіта) Кадан за персональну виставку «Камінь б’є камінь»
  • письменник Микола Рябчук за книгу «Лексикон націоналіста та інші есеї»
  • художник Тіберій Сільваші за інсталяцію «Крила»
  • режисерка-постановниця Тамара Трунова, авторка Наталя Ворожбит, художник-сценограф Юрій Ларіонов, актори Андрій Ісаєнко та Валерія Ходом за виставу «Погані дороги» Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра

Указ передбачає, що нагорода для лауреатів Шевченківської премії в 2022 році становитиме 397 тисяч гривень.

«Якщо не припините фінансувати нападника, не матимете права казати «Ніколи більше!»»: українські інтелектуали звернулися до Німеччини

Українські інтелектуали закликали Німеччину негайно приєднатися до енергетичного ембарго проти Росії. Їхній відкритий лист опублікувало видання DIE WELT.

«Ми хочемо нагадати німцям і федеральному уряду про їхню історичну відповідальність перед Україною. Якщо ви не припините фінансувати нападника, ви більше не маєте права говорити «Ніколи більше!»», – повідомив один із підписантів листа президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

«Уряд Німеччини публічно підтвердив у понеділок продовження закупівель нафти і газу в Росії. Таким чином Німеччина погодилася продовжувати фінансувати несправедливу, криваву війну Путіна проти українського народу. Німеччина винна вдруге. Перший раз – під час Другої світової війни, коли вермахт і СС знищили слов’янське та єврейське населення та вивезли мільйони українців до Німеччини на примусові роботи», – йдеться у зверненні.

Підписанти звернення до громадян та федерального уряду Німеччини нагадали, що «історичним фактом є те, що для завоювання України спочатку були використані всі сили нацизму, за винятком приблизно 10 відсотків іншої території Радянського Союзу. Ця країна мала найбільшу кількість жертв серед цивільного населення. Зараз путінські війська систематично бомбардують житлові квартали Харкова з населенням-мільйонником, Маріуполя та інші тимчасово окуповані міста та селища».

Міністерка закордонних справ Анналена Бербок пояснила відмову Німеччини від ембарго на російські енергоносії тим, що Берлін пішов би на відмову від імпорту російської нафти, якби це зупинило війну. Однак, на думку німецької міністерки, цього не станеться.

«Якщо ми негайно відмовимося від неї (російської нафти), то завтра зупиниться вся Німеччина», – цитує Reuters слова Бербок.

Мовляв, це призведе до того, що більшість німецьких учителів та медсестер не зможуть дістатися роботи, а об'єкти критичної інфраструктури можуть залишитися без електроенергії.

Внаслідок авіаудару військами Росії по селищу Пісківка на Київщині загинула 20-річна дівчина – поліція

Національна поліція України повідомила 9 березня, що внаслідок авіаудару військами Росії попереднього дня по селищу Пісківка на Київщині загинула 20-річна дівчина, ще двоє людей були поранені.

«8 березня о 21:30 російська авіація завдала удару по селищу Пісківка в Бучанському районі. Ворог скинув бомби на житлові будинки мирного населеного пункту. Загинула 20-річна дівчина, двоє людей були поранені, знищені 9 житлових будинків», – йдеться у повідомленні.

Американський астронавт Келлі повертає отриману в Росії медаль на знак протесту проти агресії

Американський астронавт Скотт Келлі, який здійснив чотири космічних польоти, в тому числі на російських кораблях «Союз», заявив, що відмовляється від російської державної нагороди «За заслуги в освоєнні космосу» на знак протесту проти нового вторгнення Росії до України.

Про це Келлі повідомив у твітері, звертаючись до колишнього президента Росії Дмитра Медведєва.

«Пане Медведєв, я повертаю вам російську медаль «За заслуги в освоєнні космосу», яку ви мені вручили. Будь ласка, віддайте її російській матері, чий син загинув у цій несправедливій війні. Я надішлю медаль поштою до посольства Росії у Вашингтоні», – пообіцяв астронавт.

МЗС оприлюднило назви компаній, які продовжують працювати в Росії

Міністерство закордонних справ України оприлюднило перелік 50 найбільших компаній, які продовжують працювати в Росії після її нового вторгнення до України.

Відомство закликало компанії «переглянути свої рішення та повністю припинити діяльність в Росії», а відповідальний бізнес, іноземні уряди та споживачів їх бойкотувати.

У МЗС вказують на те, що будь-який товар, вироблений або проданий компаніями на російському ринку, робить внесок до військового бюджету Росії.

«Незалежно від розміру інвестицій чи частки Росії у глобальному портфелі, компанії, які дотримуються стандартів і цінностей екологічного, соціального та корпоративного управління, не мають морального права продовжувати діяльність у країні, яка вчиняє масові воєнні злочини на території іншої країни», – аргументують у дипломатичному відомстві.

Читайте також: Найбільша у світі звукозаписна компанія зупиняє свою діяльність у Росії

Судячи з інфографіки, оприлюдненої МЗС, у Росії продовжують працювати торговельні мережі Auchan і Metro, харчові компанії Nestle та Mondelez, мережі швидкого харчування Burger King і Papa John’s.

Напередодні про припинення роботи в Росії повідомили компанії з виробництва напоїв Coca-Cola та PepsiCo, а також мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s.

Дані ООН: внаслідок нового російського вторгнення в Україні загинули 516 мирних жителів

Внаслідок бойових дій в Україні загинули 516 цивільних – такі дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюднені 9 березня.

Від ранку 24 лютого Управління зафіксувало 1 424 постраждалих серед цивільного населення, в тому числі:

  • 516 загиблих: 98 чоловіків, 60 жінок, дев’ять хлопчиків, п’ятеро дівчат, 23 дитини та 321 дорослий, чия стать наразі невідома
  • 908 поранених: 78 чоловіків, 57 жінок, 12 дівчат, чотири хлопчика, також 34 дитини і 723 дорослих, чия стать невідома

Найбільше постраждалих зафіксували на території Донецької та Луганської області: 111 вбитих і 462 поранених.

«До більшості зареєстрованих випадків загибелі і поранень призвели удари зброї вибухової діх з великим радіусом ураження, в тому числі обстріли із застосуванням важкої артилерії і реактивних систем залпового вогню, а також ракетні удари та авіаудари», – йдеться у висновках Управління.

Читайте також: «Будемо прикриватися як живим щитом». В Україні цивільні потрапляють у заручники до російських загарбників

Водночас у ООН вважають, що справжні цифри «значно вищі», оскільки з місць, де йдуть інтенсивні бойові дії, інформація надходить із запізненням. Це стосується, зокрема, Волновахи, Маріуполя та Ізюму, де, за припущенням Управління Верховного комісара з прав людини, постраждали «сотні мирних мешканців».

Раніше 9 березня радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив про загибель 1 300 жителів Маріуполя від початку російської блокади.

Читайте також: Внаслідок авіаудару військами Росії по селищу Пісківка на Київщині загинула 20-річна дівчина – поліція

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні.

Внаслідок авіаудару військами Росії по селищу Пісківка на Київщині загинула 20-річна дівчина – поліція

Національна поліція України повідомила 9 березня, що внаслідок авіаудару військами Росії попереднього дня по селищу Пісківка на Київщині загинула 20-річна дівчина, ще двоє людей були поранені.

«8 березня о 21:30 російська авіація завдала удару по селищу Пісківка в Бучанському районі. Ворог скинув бомби на житлові будинки мирного населеного пункту. Загинула 20-річна дівчина, двоє людей були поранені, знищені 9 житлових будинків», – йдеться у повідомленні.

ЗСУ відтіснили російські війська з Дергачів на Харківщині – голова ОВА

Українські військові відтіснили російські війська з міста Дергачі в Харківській області. Про це 9 березня заявив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Збройні Сили України вигнали російського окупанта із Дергачів та повністю контролюють територію. Там вже тривалий час ведуться активні бої. Російський окупант намагався оточити місто. Але наші військові відбили противника та перейшли в контрнаступ», – заявив він.

За даними голови ОВА, російські військові втратили два танки та два броньованих автомобілі, у Збройних сил втрат немає.

За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії перевищують 12 тисяч особового складу. Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Водночас американська розідка оцінює втрати російських військових у від 2 до 4 тисяч людей вбитими.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

МКІП збирає дані про руйнування об’єктів культурної спадщини України

Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило 9 березня про збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими військами на території України.

«Агресія Росії супроводжується пересуванням важкої військової техніки, ракетними та авіаударами, артилерійськими обстрілами українських міст та сіл. Закликаємо свідків руйнування культурної спадщини з усіх регіонів України надіслати фото або відео докази до Міністерства культури та інформаційної політики через ресурс. Доступні для відкритого використання дані публікуватимуться на порталі. Надані верифіковані матеріали можуть бути передані Міжнародному кримінальному суді в Гаазі для проведення слідчих дій», – йдеться в повідомленні.

У відомстві також додали, що від початку російської агресії на території України, розпочатої ще 2014 року, українські пам’ятки культурної спадщини «потерпають від вандалізму загарбників та постійно перебувають під загрозою». Ситуація зі збереженням української культурної спадщини особливо загострилася від 24 лютого 2022 року, коли регулярні армійські частини Російської Федерації розпочали масштабну війну в Україні, кажуть в МКІП.

«Зокрема, внаслідок наступу російських військ було знищено Історико-краєзнавчий музей в с. Іванків на Київщині. Внаслідок ракетно-бомбових ударів, нанесених російськими військами по містах Харків та Чернігів, частково зруйнованими та пошкодженими виявилися десятки пам’яток архітектури та історії. Значних руйнувань зазнала архітектурна пам’ятка – будівля кінотеатру ім. Щорса в центрі м. Чернігова, історична споруда школи по вул. Шевченка у м. Харкові, дерев’яна Покровська церква кінця ХІХ ст. в с. В’язівка на Житомирщині. Також наявна інформація щодо локальних пошкоджень внаслідок російських бомбардувань таких архітектурних шедеврів, як Успенський собор в Харкові та ансамбль Троїцько-Іллінського монастиря в Чернігові. Зафіксовані неодноразово приклади пошкоджень саме громадських та культових споруд свідчать про невибірковість вчинених російськими військами обстрілів, що є безперечними ознаками воєнних злочинів, вчинених Російською Федерацією стосовно українського народу та його культурної спадщини», – зазначили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

28 лютого директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко повідомила, що під час наступу російських військ у районному центрі Іванків Київської області згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігалося близько двох з половиною десятків робіт всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко.

Росіяни примусово переправляють захоплене судно «Сапфір» до окупованого Севастополя – ВМС

Цивільне судно Морської пошуково-рятувальної служби «Сапфір», яке раніше захопили російські військові, зараз примусово передислоковують до окупованого Криму, заявили 9 березня у Військово-морських сил Збройних сил.

«Захоплене флотом Російської Федерації цивільне рятувальне судно МПРС «Сапфір», яке виконувало гуманітарну місію, наразі примусово передислоковується до порту тимчасово окупованого міста Севастополя», – йдеться в повідомленні.

Командування додає, що з екіпажем були священники Василь Вирозуб, Олександр Чоков та їхні помічники, які також потрапили в полон.

Читайте також: Російські війська завдали удару по морському порту «Ольвія» – Мінінфраструктури

«Захоплення цивільного судна – не комбатанта, що не здійснювало жодного військового завдання, є воєнним злочином та порушенням правил і звичаїв війни, міжнародного гуманітарного права. Російська Федерація є міжнародним злочинцем та спонсором тероризму. Вона повинна бути виключена цивілізованими країнами світу з усіх міжнародних організацій у тому числі міжнародної морської організації», – заявили у ВМС.

Також командування закликає заборонити захід до портів суднам під російським прапором та озвучило вимогу до Росії негайно звільнити захоплених українських громадян.

Російські військові кораблі захопили українське рятувальне судно «Сапфір» 26 лютого під час виконання гуманітарної місії в районі острова Зміїний.

Грузинська влада відкидає звинувачення Києва в браку підтримки на тлі агресії Росії

Влада Грузії не погоджується із закидами України та власного суспільства щодо того, що Тбілісі недостатньо активно підтримує Україну на тлі російської агресії. Про це 9 березня заявив голова Міністерства внутрішніх справ Вахтанг Гомелаурі.

«Грузинська влада робить все, щоб хоча б трохи полегшити важке становище, в якому перебувають українці. За дорученням прем’єр-міністра в Україну надіслали гуманітарну допомогу. Наші території окуповані, ми самі постраждали, кілька років тому в Грузії була війна, у нас забрали наші землі… Ми підтримали всі резолюції по Україні. Ми готові допомогти Україні», – сказав Гомелаурі.

Читайте також: Посли ЄС розглянули заявки України, Грузії і Молдови про вступ

Тим часом депутат грузинського парламенту від «Європейських соціалістів» Фрідон Інджія 9 березня запропонував парламентарям розглянути переваги від підключення до російської платіжної системи «Мир», «як це зробили Туреччина і низка країн, у тому числі Китай».

Раніше прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі заявив, що, хоча Грузія підтримує Україну, уряд діє передусім «з урахуванням своїх національних інтересів». Так голова уряду пояснив рішення грузинської влади не брати участі у фінансових і економічних санкціях проти Росії.

Ця заява Гарібашвілі викликала широкі протести серед грузинського населення, протягом кількоїх днів у центрі Тбілісі проходили масштабні акції солідарності з України.

Читайте також: Стефанчук – грузинській владі: «народ Грузії підтримує Україну, а не ваші мутні домовленості»

1 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна ухвалила рішення негайно відкликати посла з Грузії – «за перепони для добровольців, які хочуть нам допомогти, за неморальну позицію щодо санкцій».

Гомелаурі назвав таке рішення «неприйнятним», але не став коментувати його детальніше з огляду на те, що Україна наразі в стані війни. Водночас він висловив думку, що йому незрозумілий цей крок, адже посла України в Білорусі, яка напряму допомагає Росії, не відкликали.

Міноборони Росії визнало, що в Україні перебувають російські строковики. Досі там говорили інше

Міноборони Росії визнало, що в Україні перебувають російські строковики, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

«На жаль, стали відомими кілька фактів присутності військовослужбовців строкової служби в частинах російських збройних сил, які беруть участь у проведенні «спеціальної військової операції» на території України», – зазначили у відомстві.

При цьому частина таких строковиків, додала російська влада, потрапила в полон. Даних про кількість строковиків відомство не наводить.

Президент Росії Володимир Путін раніше заявляв, що ані військовослужбовці строкової служби, ані резервісти не задіяні та не будуть задіяні у масштабному вторгненні в Україні.

Раніше з посиланням на російський «Комітет солдатських матерів» повідомлялося, що солдатів строкової служби російських збройних сил масово переводять на контрактну службу та відправляють до кордону з Україною.

При цьому в Міноборони Росії раніше заявляли, що відправлення на війну строковиків виключене. Згідно з законом, їх можна відправляти в зону бойових дій не раніше ніж через чотири місяці після початку служби в армії.

Міністерство оборони Росії визнало втрати лише на четвертий день вторгнення в Україну, проте тоді відомство не називало цифр. Член Ради федерації Росії Людмила Нарусова 1 березня сказала телеканалу «Дождь», що «навіть людина, яка далека від військової професії, розуміє, що за стільки діб напружених боїв не може не бути жертв».

2 березня Міністерство оборони Росії вперше озвучило кількість загиблих російських військових у нинішній війні з Україною. За даними відомства, під час «спеціальної військової операції» в країні загинули 498 російських військових, були поранені – 1 597. Відтоді офіційні дані про втрати російської армії під час військового вторгнення в Україну не публікувалися.

Тим часом, за даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 9 березня російські війська втратили орієнтовно понад 12 тисяч особового складу.

За оцінками американських спецслужб, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів.

Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.

Тим часом, за словами Нарусової, матері російських солдатів самостійно знаходять в українських інтернет-джерелах інформацію про те, що їхні сини у полоні чи загинули, але не знають, як забрати тіла загиблих.

Навчання одного з підрозділів тероборони міста Києва – фотогалерея

У Києві 9 березня інструктори 112-ї бригади Територіальної оборони ЗСУ провели навчання із вогневої та бойової підготовки, тактичної медицини, а також протитанкової боротьби для одного з підрозділів тероборони міста Києва.

Резервістів навчали, як користуватися шведсько-британською переносною протитанковою керованою ракетою NLAW, а також іншими протитанковими гранатометами та іншою зброєю.

Фото дивіться тут

За добу вдалося евакуювати 40 тисяч українців – Арахамія

За одну добу – 9 березня – вдалося евакуювати 40 тисяч людей. Про це повідомляє голова фракції «Слуга народу», член парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Давид Арахамія.

«Намагались 100 тисяч, але не вийшло... Працюємо далі, найбільш проблемні ділянки Маріуполь, Харків та Київська область», – зазначає він.

За даними МВС, 9 березня спільними зусиллями поліцейських Київщини, Червоного Хреста, ДСНС та органів місцевого самоврядування з окупованих Ірпеня та Ворзеля вдалося вивезти понад 3 тисячі осіб. Серед врятованих громадян – кілька сотень дітей, літніх людей, тяжкохворих.

З Ізюма вивезли 250 людей, ще 5 тисяч потребують евакуації – голова Харківської ОВА

Із Ізюма вивезли близько 250 людей, за попередніми даними, понад 5 000 жителів потребують евакуації, вони залишаються у сховищах без їжі, води, тепла, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, весь день тривають обстріли, евакуація людей із Ізюма фактично зірвана через недотримання умов російською стороною.

«Десятки автобусів, які виїхали за жителями, – так і не потрапили до міста. Лише шість одиниць транспорту евакуювали близько 250 осіб. Так само не потрапив до міста гуманітарний конвой із продуктами, водою, теплим одягом та іншим найнеобхіднішим», – написав голова ОВА.

Він повідомив, що місто практично знищене: відсутня електрика, газ, тепло, вода.

«В Ізюмі не працює мобільний зв'язок, інтернет, радіо/ТБ. Всі перебувають в укриттях. Місцева влада їздила по сховищах, аби сповістити людей про евакуацію. За попередніми даними більше 5000 осіб потребують евакуації», – додав Синєгубов.

Читайте також: Росія скинула бомби на дитячу лікарню у Маріуполі – міськрада

9 березня віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про погодження з російською стороною шістьох маршрутів евакуації, зокрема й із Ізюма Харківської області – до Лозової Харківської області.

За її словами, згідно з домовленостями, військові погоджуються припинити вогонь від 9:00 до 21:00 поточного дня.

Напередодні евакуація проводилася в Сумах й Ірпені.

Російська сторона раніше зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей, зокрема у Маріуполі, Волновасі. Крім того, під час евакуації були обстріляні цивільні в Ірпені, внаслідок чого загинули восьмеро людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

Міністр оборони закликав українців знищувати російські системи радіоелектронної боротьби і розвідки

Міністр оборони Олексій Резніков закликав українців знищувати російські системи радіоелектронної боротьби і розвідки.

«Танки та бронетехніку зустріне наша армія. Завдання для всіх громадян, хто може – нищити колони забезпечення та системи РЕБ/РЕР... Це значно послабить російські війська і забезпечить перевагу для наших воїнів. Окупанти стануть безпорадними. Ми їх швидше виженемо», – наголосив міністр.

Станом на 9 березня, за даними Генерального штабу, російські війська втратили орієнтовно понад 12 тисяч особового складу.

Крім того, армія РФ у війні в Україні втратила:

  • танків ‒ 317
  • ББМ (бойових броньованих машин) ‒ 1070
  • артилерійських систем – 120
  • РСЗВ – 56
  • засоби ППО – 28
  • літаків – 49
  • гелікоптерів – 81
  • автомобільної техніки – 482
  • кораблі / катери – три
  • цистерн з ПММ – 60
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – сім

Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.

Війна Росії проти України триває 14-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

«Нас тут забули»: СБУ перехопила нову розмову російського військового

У російських окупантів почалися великі проблеми із забезпеченням, повідомляє Служба безпеки України. Цей висновок вона робить на підставі перехопленої розмови російського військового, який скаржиться дружині на те, що про російську армію забуло керівництво.

«Мою роту не забезпечує ніхто. Наз забули з Великої Землі... Вони забули про те, що нас сюди виштовхали. Нам доводиться добувати самим усе. Ми забезпечуємо своїх чужим. А якщо їх не забезпечувати – це буде м’ясо: просто людей спалять і все», – йдеться в оприлюдненому СБУ аудіофрагменті цієї розмови.

У Службі безпеки наголошують, що зараз російська армія деморалізована та нападає на українських селян і заправки, намагаючись отримати хоч якесь забезпечення.

Наразі немає можливості незалежно перевірити дані, оприлюднені відомством.

Станом на 9 березня, за даними Генштабу, російські війська суттєво знизили темпи свого просування на українські території, але не відмовилась від проведення наступальної операції та продовжує зосереджувати основні зусилля на:

  • оточенні Києва
  • захопленні Сум, Харкова, Маріуполя, Миколаєва
  • забезпеченні сухопутного коридору між ТОТ АР Крим та континентальною частиною РФ
  • виході на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей

Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG