Київ: в «Охматдиті» рятують дітей, постраждалих від обстрілів (відео)
Ситуація у Києві сьогодні: лікарі і маленькі діти-пацієнти «Охматдиту» змушені ховатись в підвалах найбільшої лікарні України. Медичний персонах працює в надскладних умовах, «найважчих» дітей змушені ховати в підвалах лікарні. Волонтери активно допомагають.
Кореспонденти Радіо Свобода відвідали лікарню і поспілкувались із лікарями, пацієнтами і їхніми батьками. Ми продовжуємо інформувати і надавати перевірену інформацію в умовах війни.
За вісім днів «Укрзалізниця» евакуювала понад 1 млн громадян з гарячих точок – уряд
За 8 днів від початку масштабного вторгнення Росії в Україну «Укрзалізниця» евакуювала понад 1 мільйон громадян з гарячих точок. Про це повідомляє 4 березня Кабінет міністрів України.
«Процес евакуації не зупиняється ні вдень, ні вночі: для перевезення громадян задіяний весь наявний рухомий склад залізниці. Основні евакуаційні рейси відправляються з Харкова, Запоріжжя та Києва до Львова, Ужгорода, Рахова та інших міст на заході України», – йдеться у повідомленні.
Посадка в евакуаційні поїзди безкоштовна і здійснюється в порядку пріоритетності – спочатку діти, жінки та літні люди, потім – інші пасажири.
«Укрзалізниця» просить громадян зберігати спокій при посадці та допомагати один одному в разі необхідності.
«Укрзалізниця» відкрила ще 2 склади для збору та відправлення гуманітарної допомоги з подальшою пересилкою залізничними шляхами до Харкова, Києва, Дніпра, Запоріжжя та Одеси. Склади розташовані за адресами: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Крилова, 62.; Волинська область, м. Ковель, вул. Ветеранів, 27. Пріоритетними типами вантажів є медикаменти, засоби гігієни, продукти харчування довготривалого зберігання, одяг, бутильована вода, дитячі продукти (їжа, підгузки тощо), спальні мішки та каремати», – додали в уряді.
Крім того, «Укрзалізниця» призначає низку додаткових потягів на захід країни з Харкова, Кривого Рогу, Дніпра та Запоріжжя, додають в уряді.
Під час перевезення гуманітарного вантажу територією Угорщини автоперевізники звільняються від оплати за користування автодорогами, вказали в уряді і в повідомленні пояснили деталі.
«Укрпошта» доставляє пенсії та субсидії більш ніж 3 мільйонам «наших клієнтів по всій території країни», зауважили в Кабміні.
Критичних пошкоджень в морських портах України немає, кажуть в уряді 4 березня. «На сьогодні у портах України – 80 іноземних торгових суден. Вони не можуть покинути порти у зв’язку з небезпечною ситуацією, спричиненою агресією з боку Російської Федерації. Вантажні операції практично призупинено», – пояснили в уряді.
Крім того, наголосили, транспортні коридори в Чорному та Азовському морях закриті: «Тому українське Міністерство інфраструктури пропонує спрямувати призначені для України вантажі до портів на Дунаї. Війна унеможливила отримання вантажів, що прямують до України морським транспортом. Оскільки обробка морських суден практично неможлива у морських портах Чорного та Азовського морів, Міністерство інфраструктури України звертається із пропозицією розглянути можливість направлення вантажів до морських портів Усть-Дунайськ, Ізмаїл та Рені, які працюють у штатному режимі».
Судна MSC з українськими моряками ігноруватимуть порти РФ, наголосили в уряді і додали: «Українського моряка Вадима Ігнашева викрали з контейнеровозу MSC Riccarda II у Владивостоці. ФСБ РФ відвезла його у невідомому напрямку. Від зниклого моряка немає звісток уже кілька днів. Під час зупинки у Владивостоці на контейнеровоз, прийшла перевірка міграційної служби РФ. Потім на судно заявилися представники спецслужб і силою забрали українця із собою. Останнє повідомлення від моряка датовано 27 лютого о 7:00 за київським часом. Морська адміністрація та ПРМТУ закликали компанію MSC не допускати суднозаходів до російських портів, якщо серед екіпажу є українці. Днями українські відомства отримали повідомлення від екіпажу MSC Edith — моряки хотіли списатися у найближчому порту, у місті Ашдод (Ізраїль), щоб уникнути заходу до порту Новоросійська. Екіпаж, що складається з 21 українця, зміг пояснити судновласнику небезпеку суднозаходів до портів РФ і списатися в безпечному порту. Тим часом Морадміністрація запустила «гарячу лінію» для допомоги українським морякам з питань уникнення суднозаходів у порти РФ та репатріації: +380670001263 +380677884407 +380671773644».
Канцлер Німеччини веде з Путіним переговори про гуманітарні коридори – Подоляк
Канцлер Німеччини Олаф Шольц веде з президентом Росії Володимиром Путіним переговори про гуманітарні переговори в Україні. Про це заявив радник Офісу президента Михайло Подоляк у своєму твітері 4 березня.
«Просто зараз канцлер Німеччини Олаф Шольц говорить з російським президентом про гуманітарні коридори. Світ нарешті усвідомив усю ту катастрофу, яку організували росіяни», – прокоментував він.
За словами Подоляка, з боку України за гуманітарні коридори відповідають міністерка у справах з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук та Сергій Трусов.
Раніше радник голови ОП Олексій Арестович повідомив, що питання гуманітарних коридорів у Маріуполі є частиною переговорів України з Росією та міжнародними партнерами.
Українська влада закликала Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) терміново розпочати організацію гуманітарних коридорів в містах, постраждалих від бойових дій.
Війна в Україні: як львів'яни на вокзалі допомагають біженцям
Не проштовхнутися. Одні їдуть, інші приїздять. А причина єдина – війна. Від початку повномасштабного наступу Росії, Львів прийняв десятки тисяч переселенців. За офіційними даними. Водночас в ООН прогнозують загалом кілька мільйонів біженців з України.
Тож головний залізничний вокзал Львова для декого зовсім не пункт призначення; а пересадковий вузол. Як він живе у часи війни, бачив кореспондент Радіо Свобода.
Кулеба візьме участь у екстреному засіданні Ради міністрів із закордонних справ ЄС
Рада міністрів із закордонних справ проведе позачергове засідання 4 лютого, йдеться в анонсі на сайті Ради Європейського Союзу.
Засідання буде присвячене новій російській агресії проти України.
На зустрічі головуватиме Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель. Планується обговорити, зокрема, «останні події на місці та подальші кроки».
До засідання долучаться:
- державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен
- міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі
- голова МЗС Великої Британії Ліз Трасс
- генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ
- міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (дистанційно)
Засідання має початися о 14:30 за київським часом, о 16:30 очікується спільна заява Борреля та Блінкена.
Євросоюз повторив свою критику рішення президента Росії Володимира Путіна визнати «державами» території Донецької та Луганської областей, контрольовані незаконними угрупованнями «ДНР» і «ЛНР» та нову російську агресію проти України.
У Запорізькій області люди виходять на акції протесту «проти російської окупації»
У Запорізькій області продовжуються акції протесту «проти російської окупації». Як передає кореспондент Радіо Свобода, зранку ходу із національними прапорами провели мешканці Приморська.
Четвертий день поспіль на такі ж акції протесту вийшли і жителі Мелітополя. Як повідомила у мережі місцева активістка Ольга Гайсумова, кілька тисяч учасників акції зібралися на центральному майдані міста, площі Перемоги.
Поряд з нею російські військові організували роздачу продуктів – сюжети про це напередодні з’явилися в російських ЗМІ.
У відповідь активісти з національними прапорами і плакатом із написом «Убийцы на…й пошли вон» стали навпроти російських військових і скандували «Позор», «Мелитополь вставай».
Після цього учасники акції протесту у Мелітополі рушили колоною центром міста, вигукуючи «Оккупанты», «Мы здесь власть», «Слава Україні! Слава ЗСУ! Героям слава!».
Наразі, окрім присутності російських знімальних груп, у Мелітополі російськими військовими оточено місцеву телевежу. Як повідомляє Запорізька ОВА, вони встановили там своє обладнання і почали трансляцію російських каналів.
Радник голови Офісу президента Олексій Арестович вранці 4 березня розповів про перебіг бойових дій в Україні. Він повідомив, що російські війська після поповнення резервів продовжили рухатися на окремих напрямках і досяг певного поступу в місті Енергодар, де «частково встановив контроль» над Запорізькою атомною електростанцією.
«І йому («противнику» – ред.) вдалося просунутися біля міста Вознесенськ, це приблизно напрямок від Миколаєва на Кривий Ріг, в бік туди. Наші війська їх там зупинили, зараз йде бік. Всі спроби противника просунутися безпосередньо в бік Миколаєва були відбиті», – звітував Арестович.
Радник голови ОП згадав про атаку на Харків та Охтирку, які піддаються обстрілам. Він зазначив, що ці міста тримають оборону.
«В Охтирці була спроба зруйнувати авіацією ТЕС місцеву, але оборона тримається, противник зазнає величезних втрат і перекидає туди додаткові резерви, які в іншому випадку могли б бути використані на більш небезпечних напрямках, наприклад, на Київщині. Героїчна оборона Охтирки й Харкова, по-перше, змусила противника зупинитися, по-друге змінити напрямок розвитку головного удару і, по-третє, примусила перекинути туди додаткові резерви. Ось що дає вправний спротив у містах», – прокоментував посадовець.
Він додав, що опір цих міст дозволяє виграти час, аби Україна отримала західну допомогу, а міжнародні санкції далися взнаки.
За даними Арестовича, російські війська не просуваються в напрямку Чернігова, попри обстріли, які забрали життя 47 людей напередодні.
Буча, що на Київщині, після важких боїв (фоторепортаж)
Фотографії зроблені 1 березня 2022 року. На той час ситуація у Бучі була контрольована. Місцями ще тривали бої – війська Росії не полишали спроб підійти до Києва, наголошували в ЗСУ, проте кожен наступний напад все швидше відбивався українськими захисниками. Остання інформація українського Генштабу станом на 4 лютого: війська РФ відійшли від Бучі та аеродрому в Гостомелі.
А от Міноборони Росії, попри пряме вторгнення, заперечує, що російські війська обстрілюють українські міста.
«Окупанти відключили мобільні мережі Vodafone та «Київстар» на території всієї Херсонщини. Наразі працює лише Wi-Fi», – йдеться у повідомленні Херсонської ОВА в Telegram.
В адміністрації заявили, що вивчають ситуацію. Компанії-оператори наразі не коментували подію.
Минулої доби через російські авіаудари по Чернігову загинули майже пів сотні людей – влада
Внаслідок авіаударів російської авіації по Чернігову станом на ранок четверга загинуло 47 мирних жителів, повідомила пресслужба Чернігівської ОДА.
«За уточненою інформацією медичних закладів, учора, 3 березня, внаслідок бомбардування російською авіацією на території Чернігова загинуло 47 осіб: 38 чоловіків та 9 жінок. Врятовано 18 осіб», – йдеться в повідомленні.
Російські військові напередодні завдали авіаудару по Чернігову. Під обстріли потрапили житлові будинки. Хоча російська влада неодноразово заявляла, що її так звана «операція» щодо «демілітаризації і денацифікації України» не спрямована проти цивільних.
Голова МАГАТЕ пропонує приїхати до Чорнобиля для переговорів із Україною та Росією
Директор Міжнародного агентства атомної енергетики Рафаель Маріано Ґроссі запропонував відвідати Чорнобильську зону і зустрітися там із представниками російської та української сторони. Про це він заявив на пресконференції 4 березня після обстрілу та захоплення російськими військами Запорізької атомної електростанції.
Ґроссі навів дані державного підприємства «Енергоатом», за якими ситуація на Запорізькій атомній електростанції «досі дуже напружена».
За словами очільника МАГАТЕ, лише один із енергоблоків працює на 60% потужностей. Як йому відомо, двоє співробітників охорони отримали поранення.
Посадовець вказав на сім принципів управління атомними об’єктами, перший із яких – фізична цілісність потужностей – на ЗАЕС вже порушений.
«Нам пощастило, що не було витоку радіації і цілісність самих реакторів не була скомпрометована, на відміну від станції в ширшому сенсі. Але очевидно, що, коли всі ми погоджуємося з цими принципами, слова повинні щось означати, і ми повинні діяти відповідно», – додав він.
Ґроссі нагадав, що Україна звернулася до агентства із запитом про негайну допомогу.
«Тримаючи на думці, що відбувається, і ризики, на які ми наражаємося, якщо це триватиме без посилення та повторних зобов’язань за цими принципами, я повідомив Росію та Україну про свою готовність поїхати до Чорнобиля якомога швидше, аби ці сім критично важливих стовпів ніколи більше не були загрожені. Ідея за цією моєю ініціативою як голови МАГАТЕ полягає в тому, щоб досягнути рамкового рішення та компромісу, який дозволить не скомпрометувати ці принципи, на які ми всі підписалися», – пояснив він.
Голова МАГАТЕ визнав, що ця поїздка «буде нелегкою», але він вважає її можливою. Відповідаючи на питання журналістів, він додав, що головною метою такої поїздки є переговори. Обидві сторони отримали пропозицію і обдумують її.
«Є кілька технічних характеристик, які роблять бажаним зробити це там (у Чорнобилі – ред.), щоб мати кращі ідеї, і також аби бути більш ефективним з точки зору дипломатії. Звісно, зрештою може бути багато різних форматів. Ми хочемо показати тут готовність МАГАТЕ рухатися і робити щось, а не просто «твітити» і казати щось із Відня», – додав Ґроссі.
На уточнення він підтвердив, що снаряд у Запорізьку АЕС влучив із боку російських військ.
Голова МАГАТЕ також відзначив сміливість персоналу, який продовжує працювати на обох об’єктах «у дуже складних умовах».
«Я думаю, наш обов’язок як міжнародної організації з важливим мандатом забезпечувати безпеку, в тому числі, коли ситуація загострюється», – сказав він.
При цьому раніше «Енергоатом» закликав МАГАТЕ вимагати від Північноатлантичного альянсу запровадити заборону польотів над Україною, аби забезпечити безпеку атомни об’єктів.
В Україні з часу вторгнення військ РФ загинуло 28 дітей – дитячий омбудсмен
За вісім днів російської війни проти України 28 дітей загинули та 64 зазнали поранень, повідомляє сайт президента з посиланням на уповноваженого з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ю Герасимчук.
«Зруйновані пологові будинки, дитячі садки, школи. Близько півтора мільйона дітей перебувають на територіях, які постраждали від обстрілів і в блокаді, серед них є діти-сироти та діти з інвалідністю, які потребують невідкладної допомоги», – сказала Герасимчук.
У свою чергу, координатор гуманітарних коридорів Офісу президента Тетяна Ломакіна зазначила, що діти, жінки і літні люди в низці населених пунктів не отримують належної медичної допомоги.
«Діти народжуються у підвалах, і перше, що вони чують у своєму житті, – це звуки вибухів», – сказала вона.
Українська влада закликала Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) терміново розпочати організацію гуманітарних коридорів.
У Запорізькій ОВА розповіли, що відбувається на ЗАЕС і чого хочуть військові Росії
За даними експертів Запорізької ОВА, події на Запорізькій АЕС можуть свідчити про те, що російські військові хочуть порушити роботу енергосистеми всієї України. Про це в своєму відеозверненні повідомив голова ОВА Олександр Старух.
«Ворог намагається нас деморалізувати, коли починає стріляти по блоках АЕС. Це фактично показує якийсь рівень «невміняємості» людей. Але разом з тим ситуація локалізована. Та пожежа, що виникла, локалізована нашими підрозділами ДСНС. Відбувся бій. Атомна станція – під контролем російських військових, які несуть відповідальність за неї тепер. Працює 1 блок АЕС, 2 – під парами. Ситуація з ядерної безпеки стабільна, бо своєчасно було вимкнено відповідний режим функціонування блоків. Згорів найкращий в світі навчальний центр. Стріляли також в адмінбудівлю і корпусу АЕС», – сказав посадовець.
Олександр Старух також додав: «Наразі станція працює стабільно. Будуть дивитися, наскільки треба 1 чи 2 блоки додавати в загальну електромережу. Наші експерти говорять, що такі дії спрямовані на те, щоб завалити функціонування всієї електросистеми країни. Ситуація недобра в тому, що люди не хочуть працювати під дулами автоматів. Значна кількість енергодарців хоче покинути місто. Це може призвести до того, що буде важко забезпечити функціонування атомної електростанції».
Наразі «Енергоатом» повідомляє про ймовірне захоплення у полон мера Енергодару, поряд з яким розташована АЕС.
«Місто живе в режимі протистояння з «ввічливими зеленими людьми». Звернення міського голови про те, що «все добре», найімовірніше, записані під примусом окупантів. Адже все недобре. Мешканці міста вночі заварювали й в інші способи надійно зачиняли двері у під’їзди, щоб росіяни не мали змоги вдертися до помешкань та на верхні поверхи будинків, які хочуть використовувати як бойові позиції», – йдеться у повідомленні офіційного каналу «Енергоатому».
Раніше зранку мер Енергодару Дмитро Орлов оприлюднив відеозверення, яке було записане на тлі пустої стіни. До цього на всіх попередніх його відео був національний прапор. Також у своєму зверненні посадовець заявив: «Втрат і постраждалих серед мирного населення, неозброєного немає. В мирне населення постріли не відбувалися. І якщо відбувалися, то відбувалися холостими набоями. Пострілів у житлові квартали не було. Жертв поранених серед мирного населення неозброєного немає. Закликаю населення не провокувати військових збройних сил Російської Федерації».
Судячи з оприлюдненого відео, частина промови на відео зачитувалася з паперу і не збігається з вчорашніми повідомленнями посадовця про ситуацію в місті. Зокрема, напередодні ввечері Орлов повідомляв, що від обстрілів росіян постраждали деякі будинку та одна з шкіл міста.
В Запорізькій ОВА поки не коментують ситуацію щодо можливого перебування в полоні росіян мера Енергодару.
За даними «Енергоатому», внаслідок нічного штурму АЕС, загинули троє українських бійців, двоє отримали поранення. Персонал станції не постраждав.
Загострення на Південному напрямку, потреба РФ у підтягуванні резерву – з виступу секретаря РНБО
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов повідомив, що наразі російські війська зазнають суттєвих втрат на всіх операційних напрямках – Поліському, Сіверському, Слобожанському, Таврійському і в зоні проведення операції Об’єднаних Сил.
«Українські військові і сили ТРО на сьогоднішній день перехопили тактичну ініціативу, але ворог не полишає планів щодо оточення міст Київ, Харків та щодо виходу на адміністративні межі Луганської та Донецької областей. При цьому російське окупаційне командування вже використало не менше 95% підготовлених БТГр і потребує термінового підтягування резерву», – повідомив Данілов.
За його словами, «усвідомлюючи слабкість власних позицій і з метою виграти час для передислокації і оновлення, ворог наносить інтенсивні авіаційні та ракетно-артилерійські удари по військових та цивільних об’єктах».
«Гарячим залишається Південний напрямок, на якому окупант концентрує ресурси для активних дій щодо спроб оточення Одеси. Українське військо готове до відсічі окупанту і його знищення, де б він не знаходився», – сказав Данілов.
Минула ніч «могла зупинити історію» – Зеленський про напад на Запорізьку АЕС
Президент Володимир Зеленський у ранковому зверненні прокоментував ситуацію на Запорізькій атомній електростанції.
Він знову наголосив, що російські війська усвідомлювали, що обстрілюють атомний об’єкт.
«Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію. Історію України, історію Європи. Російські війська атакували Запорізьку атомну станцію, найбільшу в Європі. Вона одна могла бути як шість Чорнобилів. Російські танкісти знали, що вони обстрілюють. Прямою наводкою по станції – це терор небаченого рівня. В Україні 15 атомних блоків, а в російських військових повністю відбита пам’ять про Чорнобиль, про цю світову трагедію», – сказав він.
Зеленський ще раз звернувся до жителів Росії російською мовою, нагадавши про ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986 році.
«Як же можна це забути? А якщо ви не забули, то вам не можна мовчати. Ви повинні сказати своїй владі, вийти на вулиці і говорити, що ви хочете жити на землі без радіоактивного зараження. Радіація не знає, де Росія. Радіація не знає, де кордони вашої країни», – нагадав президент.
За словами Зеленського, світові лідери, з якими він спілкувався, «шоковані». Він наголосив на необхідності посилення санкцій:
«Потрібне негайне посилення санкцій проти держави-ядерного терориста. Потрібне негайне закриття неба над Україною, бо тільки це може гарантувати, що Росія не битиме хоча б ракетами та авіабомбами по атомних об’єктах. Я вдячний всім нашим героям із Нацгвардії, які охороняли станцію і намагалися зупинити ворога. Вдячний рятувальникам, які загасили пожежу».
Голова держави також закликав жителів Енергодару чинити опір російським військам у місті.
Зеленський згадав також про обстріл Чернігова, в якому загинули, за останніми даними, 47 цивільних людей. Крім того, він звернувся до жителів Херсона, куди зайшли російські військові. Заявивши про підготовку провокації і постановочного «проросійського мітингу» в місті, президент закликав херсонців «показати, що це їхнє місто».
«Ви можете все зупинити, будь-який план окупантів. Нікого не слухайте, слухайте своїх дітей, своє серце. Ви українці. Я закликаю херсонців позбутися будь-якого відчаю. Україна свого не віддасть», – запевнив він.
Під Волновахою збито російський Су-34 – штаб ООС
У штабі операції Об’єднаних сил повідомили про збиття біля Волновахи Донецької області російського винищувача-бомбардувальника Су-34.
«Сьогодні, в небі над ВОЛНОВАХОЮ підрозділи протиповітряної оборони Об’єднаних сил збили черговий ворожий винищувач-бомбардувальник Су-34. Цей літак бомбив помешкання мирних громадян та цивільну інфраструктуру. Пілот катапультувався, ведуться активні пошуки», – йдеться в повідомленні штабу ООС.
Інших подробиць операції військові не вказують/
Геращенко повідомив про знищення на Чернігівщині «першого російського генерала-окупанта»
Радник голови МВС України Антон Геращенко повідомив про знищення на території Чернігівської області «першого російського генерала-окупанта» від часу масштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
«Або, панове генерали, доповідайте на гору, що вторгнення в Україну – це кривава авантюра, яка погубить Росію, якщо її не зупинити негайно! Україна – це ваш Афганістан. Тільки 10 років до розвалу Росії чекати не доведеться! Укладемося за місяць!» – написав у фейсбуці Геращенко.
Про те, що заступник командувача 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу Росії генерал-майор Андрій Суховецький був вбитий під час війни з Україною, повідомив у телеграмі, не назвавши джерела, кореспондент російської «Комсомольської правди» Олександр Коц.
Цю інформацію кореспонденту Російської служби Радіо Свобода підтвердили у Кіровському обласному відділенні Всеросійської громадської організації ветеранів «Бойове братерство». Міністерство оборони Росії офіційно загибель його не підтверджувало.
47-річний Суховецький був призначений заступником командувача армії восени 2021 року. До цього він три роки командував 7-ю десантно-штурмовою дивізією в Новоросійську. Він закінчив Рязанське вище повітряно-десантне командне училище, Військову академію імені Фрунзе та Академію Генерального штабу.
Він двічі брав участь у «параді перемоги» на Червоній площі, був нагороджений двома орденами Мужності, орденом «За військові заслуги» та медаллю «За відвагу». Брав участь у бойових діях на Північному Кавказі, Абхазії, Сирії, був нагороджений за участь в анексії Росією Криму.
«Ніч пройшла спокійно, під звуки сирен. Тому прохання не кидати домівки, щоб можна було вчасно спуститись у бомбосховища. Комендантська година завершилась. Магазини відкриваються. У них є всі товари першої необхідності. Також працюватимуть аптеки. Працюють лікарні, запрацювала у нас хіміотерапія для тих, кому необхідно. Запрацювали пункти видачі інсуліну. Кому потрібно, звертайтесь, будь ласка, за телефонами гарячих ліній», – розповів Микола Поворозник.
Він зазначив, що у столиці функціонують два мости: Дарницький та Північний.
Поворозник також нагадав, що у місті працює гуманітарний штаб. Наразі там потрібна допомога волонтерів.
За даними Генштабу Збройних сил України, нині основні зусилля російських військ зосереджено на оточенні Києва, але українська армія дає відсіч.
Держдума Росії ухвалила законопроєкт про позбавлення волі за «фейки» про армію
Державна дума Росії ухвалила 4 березня відразу у трьох читаннях законопроект про кримінальну відповідальність за так звані «фейки» про дії російських збройних сил в Україні. Він передбачає значні терміни позбавлення волі, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
Йдеться про поправки до закону «Про заходи впливу (протидії) на недружні дії США та інших іноземних держав». Вони додають до Кримінального кодексу нову статтю. За повідомлення про діяльність армії, які суд визнає «наперед помилковими», загрожує штраф або до трьох років колонії.
Якщо при цьому використовується службове становище, є корисливі спонукання або «штучно створюються докази», термін позбавлення волі - від п’яти до 10 років. Якщо ж «фейки» спричинять тяжкі наслідки – покарання становитиме до 15 років.
Передбачено і покарання «за заклики до перешкоджання використанню російських військ для захисту інтересів Росі» або «за дискредитацію такого використання» – спочатку адміністративна відповідальність, а при повторенні – кримінальна, до трьох років колонії. Подібна відповідальність передбачена за заклики до санкцій проти Росії.
У ніч на п’ятницю було заблоковано сайти кількох медіа, зокрема, Радіо Свобода, а також соцмережі Facebook та Twitter.
Раніше у Генеральній прокуратурі Росії заявили, що участь у «нібито мирних «антивоєнних» акціях» може бути кваліфікована як «участь у діяльності в екстремістській організації».
У результаті обстрілу в Житомирі зруйновано школу – ДСНС
Вранці у Житомирі внаслідок обстрілу та потрапляння боєприпасу зруйновано будівлю школи, повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій.
«О 09:35 надійшла інформація, що у м. Житомир внаслідок обстрілу та потрапляння боєприпасу в будівлю школи по вул. Мала Бердичівська, сталося руйнування в будівлі без послідуючого горіння. Попередньо жертв та постраждалих немає. Евакуйовано 5 осіб», – йдеться в повідомленні.