У Маріуполі продовжують стріляти, в місті відсутній інтернет – журналіст
Зранку 1 березня в Маріуполі Донецької області продовжують стріляти, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
«Постріли не припиняються, техніка вже стріляє з лінії житлових районів», – розповідає кореспондент.
Також, за даними журналіста, в місті немає інтернету.
Війська РФ обстріляли реабілітаційний центр Мінветеранів у Бородянці
Російські військові обстріляли реабілітаційний центр Міністерства у справах ветеранів України у селищі Бородянка Київської області, повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
«Це акт порушення міжнародного гуманітарного права, акт насильства, який буде покараний. Я пишаюся співробітниками нашого реабілітаційного центру, які у такій складній воєнній обстановці продовжують виконувати свої обов’язки», – сказала міністр.
Який масштаб руйнувань і чи є постраждалі Лапутіна не уточнила.
Це вже не перший цивільний об’єкт, який потрапив під обстріл російських військ з часу вторгнення РФ в Україну. Але жодного такого акту агресії Москва не визнала.
Резніков про обстріли мирних міст: «вони нездатні більше воювати з озброєними українцями»
Обстріл ракетами та реактивними системами залпового вогню мирних міст – це воєнний злочин, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
«Варварські обстріли ракетами та РСЗО мирних міст – це свідчення, що вони нездатні більше воювати з озброєними українцями. Тільки з мирними, як останні боягузи. Це воєнний злочин. Його безпосередні виконавці та організатори приречені решту свого існування носити тавро вбивць і ховатися. Їх чекає трибунал», – написав міністр на своїй фейсбук-сторінці.
Резніков припустив, що спеціальний міжнародний трибунал варто було б створити у Харкові, назвавши таке рішення «справедливим».
«До речі, саме у Харкові у 1943 році відбувся перший процес, внаслідок якого нацистів було засуджено за воєнні злочини. Тепер «Харківський трибунал» має винести вирок кремлівським послідовникам Гітлера, які вже його «перевершили», – вважає очільник Міноборони.
Резніков вказав на те, що українські війська на сході стали «нездоланним бар’єром для ворога». Крім того, Росія зазнає значних економічних втрат, а Україна отримує військову допомогу з Європи.
«Сотні тисяч людей в Росії вже дізналися, що влада їм бреше. Що немає ніякої «спецоперації». Є звичайна загарбницька війна. На якій загинули тисячі росіян. Опір війні всередині самої Росії зростає з кожною годиною», – додав він.
Українські міста зазнають обстрілів з боку російських військ. Зокрема, вранці 1 березня був обстріляний центр Харкова. Протягом попередньої доби рятувальники у Харкові 44 рази виїжджали за сигналом «Тривога».
Росія і її збройні сили не коментують обстріли у Харкові. Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».
Втрати військ Росії в особовому складі зросли до 5710 – Генштаб
У Генеральному штабі Збройних сил України повідомляють, що сумарні орієнтовні втрати військ Росії з 24 лютого (від початку масштабного вторгнення) до 1 березня (станом на 6:00) в особовому складі склали 5710 осіб, полонених – 200.
«Знищено та пошкоджено:
- літаків – 29 одиниць,
- гелікоптерів – 29 одиниць,
- танків ‒ 198,
- ББМ ‒ 846,
- артилерійських систем – 77,
- засобів ППО - 7,
- РСЗВ - 24,
- цистерн з ПММ - 60,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3,
- катери – 2 одиниці,
- автомобільної техніки – 305».
У Генштабі додали, що дані уточнюються, оскільки підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.
Ранкові вибухи в центрі Харкова та понад 20 пожеж через обстріли в місті за минулу добу
Російські військові вранці вівторка здійснили ракетний обстріл центральної частини Харкова, повідомив радник голови МВС Антон Геращенко. Він повідомив, що великий вибух стався біля будівлі Харківської ОДА на площі Свободи.
Про обстріл міста повідомляє також письменник Сергій Жадан.
«Харків. Центр міста обстріляли ракетами. Б’ють просто по цивільних», – написав Жадан у фейсбуці.
Держслужба з надзвичайних ситуацій повідомляє, що протягом доби рятувальники у Харкові 44 рази виїжджали за сигналом «Тривога».
«З них виїздів 25 на ліквідацію пожеж та загорянь (19 у місті та 6 у області), 10 раз рятувальники виїздили для надання допомоги населенню, 10 – інші виїзди. Крім того, піротехнічні підрозділи ДСНС проводили розмінувальні роботи: було знешкоджено 69 вибухонебезпечних предметів. За добу було ліквідовано 24 пожежі, спричинених ворожими обстрілами», – повідомили рятувальники.
Перегрупування та ракетно-бомбові удари – ЗСУ про дії РФ з початку доби в Україні
З початку доби російські війська в Україні проводили перегрупування військ та завдавали ракетно-бомбових ударів з повітря, здійснюючи спроби висадки тактичних десантів, повідомляє Генштаб Збройних сил України.
Згідно з повідомленням, російські військові широко застосовують диверсійно-розвідувальні групи для нападів на об’єкти цивільної та військової інфраструктури.
«На Сіверщині тривають оборонні бої з метою недопущення просування противника до столиці з північно-східного напрямку. У передмісті Чернігова відзначено появу окремих ДРГ противника, які, за підтримки броньованої техніки, намагались прорватись у місто, але були знищені українськими захисниками. На інших напрямках танкові і механізовані частини ЗСУ, за підтримки авіації та артилерії, продовжують ведення оборонних боїв на зайнятих рубежах. Здійснюється вогневе ураження противника всіма наявними засобами. На Слобожанщині механізовані бригади та БТГр Десантно-штурмових військ зі складу оперативного угруповання знищують живу силу та військову техніку російських окупантів, що намагаються вклинитись та відновили положення по першому рубежу оборони», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, сили оборони Києва продовжують захищати місто, «допускаючи наближення окупаційних підрозділів до передмість столиці».
«Стійка оборона наших військ стрімко знижує моральний дух противника та його волю до перемоги. Зафіксовано випадки дезертирства та добровільної здачі в полон цілими підрозділами. Дякуємо за роботу нашим Повітряним силам. Тільки за останню добу вони знищили 5 літаків російського агресора», – повідомив Генштаб.
Через ракетний обстріл військ РФ у Василькові 2 людей загинули, 3 постраждали – мер
У Василькові Київської області в результаті ракетного обстрілу двоє людей загинули, ще троє постраждали, повідомила мер міста Наталія Баласинович у відео в фейсбуці.
За її словами, ракетного обстрілу зазнав п’ятиповерховий будинок у Василькові.
«За наявною у мене інформацією, є двоє загиблих і троє постраждалих, яких вже доправили до лікарні», – сказала мер Василькова.
Вона також сказала, що в селищі Калинівка в результаті влучення ракети зруйновано три приватні будинки, інформація про жертв і постраждалих з’ясовується.
Раніше сьогодні Повітряні сили ЗСУ повідомили, що під час авіанальоту окупантіввійськ РФ на Васильків та Бровари українські льотчики-винищувачі перехопили та збили два російські літаки.
Поряд з Васильковом та Калинівкою ракетного удару російських військ напередодні зазнала також Біла Церква на Київщині.
«Підчас зухвалого авіанальоту окупантів на Васильків та Бровари українські льотчики-винищувачі перехопили та збили два російські літаки. Роботу українських винищувачів довершили зенітні ракетні дивізіони С-300, уразивши три літаки окупантів. Тож Повітряні сили збили п’ять винищувачів. За попередніми даними, це Су-30 та Су-35. Поблизу Києва зенітний ракетний комплекс Бук М-1 збив крилату ракету та вертоліт ворога. Українські штурмовики Су-25 працювали ланками та парами і завдали кількох ракетно-бомбових ударів по колонах бронетехніки та живій силі противника на Київщині та Житомирщині», – йдеться в повідомленні.
Українські військові зауважують, що успішно відпрацювала і бомбардувальна авіація.
«Су-24м Повітряних сил нанесли щонайменше чотири нищівні бомбові удари по танкових колонах, колонах механізованої техніки, автоколоні із пально-мастильними матеріалами на Чернігівщині та поблизу Бердянська. Ну і традиційно, вчергове відзначаємо ювелірну роботу екіпажів Bayraktar TB2. Цього разу – три цілі – танк противника і два зенітних ракетних комплекси «Бук» окупантів», – додало Командування Повітряних сил.
Американські кіновиробники Disney і Warner Bros. оголосили, що не покажуть росіянам свої нові фільми
Американський кіновиробник Disney заявив 28 лютого, що «призупиняє» по з фільмів у Росії. Таким чином, Disney став першою голлівудською студією, яка публічно зважилася на таке рішення. Кіностудія Warner Bros., яка раніше планувала показати нового «Бетмена» в Росії, змінила рішення невдовзі після повідомлення Disney і також заявила про паузу в показах премʼєр у цій країні.
«Враховуючи неспровоковане вторгнення в Україну та трагічну гуманітарну кризу, ми призупиняємо показ фільмів у кінотеатрах Росії, у тому числі майбутнього «Почервоніння» від Pixar», – ідеться у заяві Disney. «Почервоніння» мало вийти в Росії 10 березня.
«Бетмен» з Робертом Паттінсоном у головній ролі мав з’явитися в російських кінотеатрах уже в цей четвер, 3 березня. Спочатку керівники Warner стверджували, що маркетингова кампанія вже була повністю проведена в країні і що кінотеатри в Росії не належать уряду.
«Ми продовжимо стежити за ситуацією в міру її розвитку. Ми сподіваємося на швидке та мирне припинення цієї трагедії», – ідеться в заяві WarnerMedia.
Росія є невеликим із касової точки зору ринком. За даними IMDBpro, бази даних кіноіндустрії, «Вільний хлопець» (Free Guy) був найкращим релізом Disney торік. У Росії він зібрав 11,2 мільйона доларів, що становить близько 3% від загальносвітового валового збору на суму 331,5 мільйона доларів.
До пандемії Росія була девʼятим ринком для Голлівуду за межами США, за даними Асоціації кіно. У 2019 році продаж квитків на американські фільми в Росії склав близько 900 мільйонів доларів. На зовнішньому ринку номер один, у Китаї, продажі голлівудських студії склали 9,3 мільярда доларів у 2019 році.
Еліна Світоліна вимагає від тенісних федерацій виконання рішення МОК щодо Росії та Білорусі
Перша ракетка України Еліна Світоліна вимагає від Асоціації тенісистів-професіоналів (ATP), Жіночої тенісної асоціації (WTA) та Міжнародної федерації тенісу (ITF) виконання рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету щодо участі росіян і білорусів у змаганнях лише як нейтральних спортсменів.
«Ми, українські гравці, звернулися до ATP, WTA та ITF з проханням дотримуватися рекомендацій МОК щодо прийняття громадян Росії чи Білорусі лише як нейтральних спортсменів, без демонстрації будь-яких державних символів, кольорів, прапорів чи гімнів», – вказала Світоліна і додала, що не вийде на корт на турнірі в мексиканському Монтерреї, де в першому колі мала зустрітися з росіянкою Анастасією Потаповою.
«Я хочу віддати належне всім гравцям, особливо росіянам і білорусам, які мужньо висловили свою позицію проти війни. Їхня підтримка вкрай необхідна», – наголосила перша ракетка України.
В іншому повідомленні Світоліна вказала, що зобовʼязується перераховувати призові, зароблені на наступних турнірах, «щоб підтримати нашу армію і гуманітарні сили, щоб допомогти їм захистити Тебе, нашу країну».
США вислали 12 російських дипломатів при ООН за звинуваченням у шпигунстві
Дванадцятьом членам дипломатичної місії Росії при ООН наказано залишити Сполучені Штати до 7 березня. Їх звинуватили в тому, що вони є «оперативниками розвідки», які займаються шпигунством.
У місії США при ООН заявили, що дипломати, яким було наказано залишити країну, «зловжили своїми привілеями проживання у Сполучених Штатах, беручи участь у шпигунській діяльності, яка завдає шкоди нашій національній безпеці».
Місія заявила, що висилка «розроблялася протягом кількох місяців» і відповідала угоді Сполучених Штатів з Організацією Об’єднаних Націй як приймаючою сторони ООН.
Висилку було вперше підтверджено заступником посла США Річардом Міллсом.
«Ті дипломати, яких попросили залишити Сполучені Штати, займалися діяльністю, яка не відповідала їхнім обов’язкам і зобов’язанням як дипломатів», – заявив Міллс Раді Безпеки ООН.
Міллс сказав, що їх попросили покинути США, «щоб вони не завдали шкоди національній безпеці приймаючої країни», додавши, що рішення було ухвалено у повній відповідності до угоди штаб-квартири ООН.
Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя назвав це «грубим порушенням» угоди ООН зі США як приймаючої сторони Організації Об’єднаних Націй, і порушенням Віденської конвенції, що регулює дипломатичні відносини.
Посол Росії в США назвав висилку «ворожим кроком» і заявив, що Москва «повністю відкидає» претензії США.
Про цей крок було оголошено того ж дня, коли Генасамблея ООН розпочала позачергові дебати щодо резолюції про «агресію» Москви в Україні.
Формулювання необов’язкової резолюції було пом’якшене, щоб спробувати залучити максимальну підтримку. Формулювання що ООН «рішуче засуджує» російську агресію замінили на «жалкує».
Постійний представник України в ООН закликав країни підтримати резолюцію.
«Якщо Україна не виживе, ООН не виживе. Не майте ілюзій», — сказав Сергій Кислиця.
Прихильники резолюції сподіваються, що за неї проголосують щонайменше 100 осіб, хоча очікується, що країни, включаючи Сирію, Китай, Кубу та Індію, або підтримають Росію, або утримаються.
У пологовий будинок на Київщині влучив снаряд
У приватний пологовий будинок Adonis, розташований у селі Бузова Бучанського району Київської області, 28 лютого влучив снаряд. Через це персонал і пацієнтки закладу потребували евакуації. Пізно ввечері того ж дня генеральний директор мережі Adonis Віталій Гирін повідомив, що з людьми все гаразд.
«Друзі, всі запитують, що з пологовим будинком. Дякую за підтримку. В пологовий будинок влучив снаряд, пошкодження великі, але будівля стоїть. Усі евакуйовані. Головне – не треба зараз їхати когось забирати. Усі в надійному місці і в безпеці. Це точно», – переконує Віталій Гирін.
Російські війська, які прагнуть збільшити радіус блокування Києва із заходу, 28 лютого частково вийшли до району Житомирської траси, впритул до якої розташований пологовий будинок. Прилегле до траси село Бузова також зазнало руйнувань. Упритул до села розташований також однойменний спортивний аеродром Центрального аероклубу Товариства сприяння обороні України, він вважався головним планерним аеродромом в Україні.
У Болгарії звільнений міністр оборони, відомий симпатіями до Росії
На позачерговому засіданні уряду Болгарії 28 лютого Рада міністрів відправила у відставку міністра оборони Стефана Янева. Це було зроблено за поданням премʼєра Кирила Петкова. Також уряд проголосував за розміщення у Болгарії військ інших країн НАТО, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
Саме проти цього Янев, відомий своїми симпатіями до Болгарської соціалістичної партії, спадкоємиці комуністів, виступив у січні, коли Москва вимагала виведення всіх військ альянсу із країн-членів НАТО станом на 1997 рік. Тоді він запропонував забезпечувати захист країни національними збройними силами, що викликало шквал критики на його адресу з боку проєвропейських політиків та громадськості Болгарії. Потім Янев запропонував не називати вторгнення російських військ в Україну війною, оскільки цього терміна уникає президент Росії Володимир Путін. Міністр оборони не може використовувати слово «операція» замість слова «війна», заявив голова кабінету. Війну не можна назвати операцією, коли тисячі солдатів з одного та іншого боку вже вбиті, наголосив Петков.
1 березня Народним зборам буде запропоновано кандидатуру нового очільника військового відомства. Ним має стати 61-річний Тодор Тагарев, який був виконувачем обовʼязків міністра у 2013 році в складі тимчасового уряду Марина Райкова. В інтервʼю TV Europa Тагарев заявив 27 лютого: «Росія порушує Женевські конвенції. Бомбардування цивільних районів, перевдягання російських солдатів у форму української армії та інші дії Росії є воєнними злочинами».
Болгарський уряд ухвалив рішення надіслати в Україну гуманітарну та військово-логістичну допомогу «на рівні ЄС та НАТО», повідомляє його пресслужба.
Як заявив президент Болгарії Румен Радєв, потрібні солідарні, енергійні та комплексні дії, щоб якнайшвидше покласти край агресії. Кожний день цієї війни – поразка і для України, і для Росії. Світ не досягається агресією та зневаженням суверенітету. Через це президенти країн Східної Європи виступили зі спільним закликом до ЄС надати Україні прискорену європейську перспективу, надавши статус країни-кандидата для переговорів щодо членства.
В Охтирці Сумської області внаслідок російського артилерійського обстрілу загинули десятки українських військових, а також цивільні. Про це вночі 1 березня повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.
«Ворожа артилерія накрила військову частину. Продовжують діставати тіла з-під завалів. Працюють ДСНС, добровольці. Загиблих багато. Наразі готують місця на цвинтарі − під 70 померлих українських бійців. Дані наших 200-х готуємо. Але ворог теж отримує по заслузі. Тіл росіян по місту було дуже багато, збираємо. Співробітники Червоного Хреста їх забирають додому», – повідомив керівник Сумщини.
«Херсон був і залишається українським» – мер Колихаєв до початку штурму міста
Міський голова Херсона Ігор Колихаєв уночі 1 березня звернувся до жителів міста і запевнив, що «Херсон був і залишається українським».
«Я прошу кожного з вас зберігати спокій та розсудливість. Не виходьте на вулицю під час комендантської години. Не вступайте ні з ким у агресивні переговори та не провокуйте противника на конфлікти. Найбільша цінність, яка є у цьому місті – це ваші життя... Херсон встоїть! Але дайте йому шанс зробити це», – написав Колихаєв у фейсбуці.
Пізніше вночі Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України повідомила, що «розпочався штурм Херсона».
«За інформацією очевидців, ворог наступає зі сторони аеропорту до Миколаївського шосе та кільця біля холодокомбінату», – вказано в повідомленні у Телеграмі.
Статуя Свободи у Франції «одягла» синьо-жовту мантію
Статуя Свободи у французькому місті Кольмар відтепер має синьо-жовту мантію. Про це 1 березня у твітері повідомив радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка, проілюструвавши повідомлення фотографією.
Статуя Свободи у місті Кольмар є встановленою в 2004 році реплікою всесвітньовідомої Статуї Свободи у Нью-Йорку. Створення копії було приурочене до 100-річчя від дня смерті уродженця Кольмара, скульптора Фредеріка Огюста Бартольді, який створив оригінальну Статую Свободи у США.
Кулеба: США пообіцяли Україні більше зброї, а Росії – більше санкцій
Сполучені Штати обіцяють надати Україні більше зброї від агресії Росії, а Москві – більше санкцій, повідомив уночі 1 березня за підсумками розмови з держсекретарем США Ентоні Блінкеном міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«У нашій розмові держсекретар Ентоні Блінкен запевнив у непорушній підтримці України з боку США. Я наголосив: Україна прагне миру, але допоки ми під нападом РФ, потрібно більше санкцій і зброї. Держсекретар підтвердив: буде більше і першого, і другого. Ми узгодили подальші кроки», – написав український міністр у твітері.
Прокурор МКС вирішив почати розслідування ситуації в Україні
Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан оголосив 28 лютого, що вирішив почати розслідування ситуації в Україні.
«Минулої п’ятниці я висловив свою дедалі більшу стурбованість подіями, які розгортаються в Україні, що перегукується зі стурбованістю, висловленою світовими лідерами і громадянами у всьому світі. Сьогодні я хочу повідомити, що вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні», – йдеться в заяві прокурора, оприлюдненій на сайті суду.
За словами Каріма Хана, він ознайомився з висновками офісу прокурора, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив, що є достатні підстави для початку розслідування.
«Зокрема, я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як ймовірні воєнні злочини, так і злочини проти людяності стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом. Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові ймовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України», – заявив прокурор.
За його словами, він доручив своїй команді вивчити всі можливості збереження доказів.
«Наступним кроком є процес отримання дозволу від Палати попереднього розгляду Суду на відкриття розслідування. Альтернативний шлях, викладений у Статуті, який міг би ще більше прискорити розгляд справи, – це щоб держава-учасниця МКС звернулася щодо ситуації до мого офісу, що дозволило б нам активно й негайно приступити до незалежних та об’єктивних розслідувань», – сказав прокурор.
Він нагадав, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
«Я продовжуватиму уважно стежити за подіями в Україні і знову закликаю до стриманості та суворого дотримання чинних норм міжнародного гуманітарного права», – наголосив Карім Хан.
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив уночі 1 березня, що станом на початок першого дня весни «противник не досяг успіху на жодному з напрямків».
«Попри те, що противник втрачає наступальний потенціал, він продовжує завдавати вогневих уражень по військових та цивільних обʼєктах і продовжує вести розвідку літаками Космічно-повітряних сил Збройних сил Росії, зокрема і з використанням повітряного простору Республіки Білорусь. Враховуючи, що противник не полишає прагнень щодо досягнення своєї мети, а власний наступальний потенціал майже вичерпано, планує долучити найбільш підготовлені військові частини Республіки Білорусь, що завершують зосередження уздовж державного кордону України», – ідеться у зведенні.
Ситуація навколо Києва залишається напруженою, відзначають у Генеральному штабі. «На Поліссі противник продовжує спроби відновити наступ у напрямку столиці. Російські окупаційні війська застосовують тактику знищення інфраструктури та нанесення ракетно-бомбових ударів по населених пунктах, нехтуючи нормами міжнародного гуманітарного права», – інформують українські військові.
Вони також відзначають, що «в акваторії Чорного моря, в зв’язку з несприятливими погодними умовами, проведення морської десантної операції у найближчу добу є малоймовірним. Більша частина корабельного угруповання Чорноморського флоту перебуває у пунктах базування».
Російські військові наразі не подають зведень про активність своїх сил деінде в Україні, крім Донецької та Луганської областей. Вони також не повідомляють про жертви серед цивільних унаслідок своїх ракетних ударів.
Гуманітарні організації ООН разом із партнерами продовжують свою роботу в Україні. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого гуманітарній ситуації в Україні, заявив Філіппо Гранді, верховний комісар ООН у справах біженців, повідомляє «Голос Америки».
«Багато з них були переміщені, і нові атаки, можливо, змусять їх переміщатися далі, але вони продовжують робити свою роботу, як тільки з`являється невеличке безпечне вікно, яке дозволяє поширювати гуманітарну допомогу. Але ми знаємо, що ми навіть близько не наблизилися до забезпечення потреб українців, у тому числі і тих, хто був змушений залишити домівки в останні кілька днів», – повідомив він.
За його словами, ситуація розвивається дуже швидко, а умови небезпечні. Це не дозволяє агенціям та неурядовим організаціям систематично надавати гуманітарну допомогу.
520 тисяч українців уже шукають порятунку від війни в інших країнах. «І цифри зростають дуже швидко: година за годиною з четверга. Я працюю з біженцями майже 40 років, але я зрідка бачив такий швидкий відтік людей. Найбільший у Європі з часів Балканських воєн», – додав він.
За його даними, більш як 280 тисяч українців виїхали до Польщі, 94 тисячі – до Угорщини, 40 тисяч – до Молдови, 34 тисячі – до Румунії, 30 тисяч – до Словаччини. Решта – в інших європейських країнах. «Я хочу подякувати урядам цих країн та громадянам – поляками, угорцям, румунам, словакам і іншим – за їхню допомогу та прояви людяності. Я закликаю уряди продовжувати забезпечувати доступ для тих, хто залишає Україну», – додав він.
За його оцінками, через складну ситуацію потік біженців з України продовжиться. «Ми зараз прогнозуємо ще до чотирьох мільйонів біженців у найближчі дні та тижні», – розповів комісар.
1 березня ООН також розпочне кампанію по збору коштів для подолання цієї гуманітарної кризи. ООН уже виділила 20 млн доларів із Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації для України. Ще 3,5 млн доларів направила на закупівлю та доставку невідкладних предметів медичного призначення Всесвітня організація охорони здоров'я.
США також вже заявили про надання додаткових 54 млн доларів для гуманітарної допомоги Україні. «USAID здійснює перевезення та розміщення допомоги, яка особливо необхідна людям похилого віку та людям обмеженими можливостями, а також – переміщеним особам в умовах зими. Це лише початок, і ще багато чого попереду», – заявив під час засідання заступник постійної представниці США при ООН Річард Міллс.
Комісар Євросоюзу з питань урегулювання криз Янез Ленарчич заявив 27 лютого, що війна Росії проти України може перевести в статус переміщених осіб «понад сім мільйонів людей».