Доступність посилання

ТОП новини
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ФІФА й УЄФА зупинили участь російських клубів і збірних у всіх змаганнях

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) і Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) призупинили участь російських клубів і збірних в усіх змаганнях. Відповідні заяви опублікували на сайтах ФІФА та УЄФА 28 лютого.

«Після першочергових рішень, ухвалених Радою ФІФА і Виконавчим комітетом УЄФА, які передбачали вжиття додаткових заходів, ФІФА й УЄФА сьогодні разом вирішили, що всі російські команди, чи то національні, чи клубні, будуть відсторонені від участі у змаганнях ФІФА та УЄФА до подальшого повідомлення», – йдеться у спільній заяві.

Рішення ухвалили сьогодні Бюро Ради ФІФА та Виконавчий комітет УЄФА – вищі органи, що ухвалюють рішення обох інституцій із таких невідкладних питань.

«Футбол тут повністю об’єднаний і в повній солідарності з усіма постраждалими в Україні», – мовиться в повідомлені.

У твітері УЄФА додали, що сьогодні вирішили припинити партнерство з «Газпромом» (російська державна газова компанія) у всіх змаганнях.

Кілька священників УПЦ (МП) на Сумщині припиняють згадувати російського патріарха Кирила в молитвах

Кілька священників Сумської єпархії Української православної церкви Московського патріархату засудили російську агресію та заявили про припинення згадування Московського патріарха Кирила. Про це єпархія повідомила 28 лютого.

Священники висловили «повну підтримку» Україні і повідомили, що моляться за українську владу, Збройні сили та «всіх, хто сьогодні зі зброєю в руках став на захист України». Духовенство також нагадало, що очільник УПЦ (МП) Онуфрій засудив нову агресію Росії.

«При цьому ми з особливим смутком мусимо визнати, що в ці страшні дні Святійший патріарх Московський і всієї Русі Кирило ніяк не засудив агресивні дії російської влади. В своєму зверненні від 24 лютого 2022 року патріарх Кирило лише закликав «всі сторони конфлікту зробити все можливе, аби уникнути жертв серед мирних жителів». Таким чином, сама війна тут не засуджена», – йдеться в заяві священників.

Читайте також: Предстоятель УПЦ (МП) – Путіну: «війна з Україною – повторення гріха Каїна»

Також представники УПЦ (МП) в області згадують про молитву Кирила 27 лютого в Москві, в якій він назвав події в України «внутрішніми чварами й негараздами» і заявив про «злі сили, які завжди боролися з єдністю Русі та Російської церкви». З цього духовенство Московського патріархату Сумщини зробило висновок, що російський патріарх схвалює нове вторгнення Росії до України.

«Керуючись велінням нашої пастирської совісті, ми ухвалили рішення припинити згадування Московського патріарха за богослужіннями. Це рішення продиктовано також і вимогами нашої пастви, яка, на жаль, не хоче більше чути в наших храмах ім’я патріарха Кирила», – додають у заяві.

Представники єпархії вказують на те, що цей крок не є канонічним порушенням, тому що церковні канони передбачають згадування лише правлячого єпископа, тобто очільника УПЦ (МП) Онуфрія.

Бердянськ залишається в окупації, незважаючи на мирні протести містян

Бердянськ Запорізької області, куди з вечора неділі зайшла колона російської військової техніки, залишається в окупації. Як повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я», сьогодні, 28 лютого, біля міськради зібралися місцеві жителі на мітинг проти російської окупації, викрикуючи військовим «Додому!» та «Бердянськ – це Україна».

Також біля їхньої військової техніки містяни співали гімн України.

Згодом, за даними кореспондента, російські військові переїхали на територію військової бази в нагірній частині міста, але разом з цим обстріляли морський порт. Інформації про постраждалих після обстрілу немає.

В.о. міського голови Олександр Свідло у своєму звернені до жителів міста, зазначив, що «якщо військові РФ готові виїхати з міста – нехай виїжджають».

«Передавати владу нам не потрібно. Ми її не віддавали. Весь цей час ми працювали. Виконком – це будівля, а місто – це люди! Займатися питаннями забезпечення життєдіяльності Бердянська ми можемо з будь-якого місця. Я не вірю військовим РФ. Якщо вони дійсно готові піти, то нехай просто зроблять це», – сказав у зверненні Свідло.

Швейцарія уперше порушила нейтралітет, підтримавши Україну

Швейцарія уперше, всупереч своєму нейтралітету, вирішила застосувати проти Росії такі ж санкції, як і Європейський Союз.

Про це повідомляє сайт Федеральної ради Швейцарії.

«У зв'язку з тривалою військовою інтервенцією Росії в Україну, 28 лютого Федеральна рада ухвалила рішення ухвалити пакети санкцій, введені Європейським Союзом 23 і 25 лютого», – повідомляє Бундесрат.

Зокрема, йдеться про негайне замороження активів:

  • президента Росії Володимира Путіна,
  • прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна
  • міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

Санкції також запроваджуються проти компаній.

«Запроваджуючи санкції, Швейцарія реагує на серйозні порушення міжнародного права, за які несуть відповідальність ці особи. Заборона на імпорт, експорт та інвестиції щодо Криму та Севастополя, яка діє з 2014 року, поширена на Донецьку та Луганську області, які більше не підконтрольні українському уряду», – йдеться у заяві.

Країна закриває свій повітряний простір для російських авіакомпаній.

«Швейцарія підтверджує свою солідарність з Україною та її народом; вона надаватиме допомогу людям, які втекли до Польщі», – заявляють у швейцарському уряді.

«Це безпрецедентний крок країни, яка завжди була нейтральною. Це атака на свободу, атака на демократію, громадянське населення та інститути вільної країни», – цитує CNN президента Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассіса.

Виступаючи після позачергового засідання Федеральної ради Швейцарії, Кассіс наголосив, що «в ці темні дні» Швейцарія солідарна з народом України і сподівається, що санкції спонукають Кремль «передумати».

«Грати на руку агресору – це не нейтралітет, – сказав Кассіс. – Інші демократії повинні мати можливість покладатися на Швейцарію; прихильники міжнародного права повинні мати можливість покладатися на Швейцарію; держави, які захищають права людини, повинні мати можливість покладатися на Швейцарію».

Також Швейцарія знову запропонувала Україні та Росії виступити посередником у мирному врегулюванні.

Путін зобов’язав експортерів продавати 80% валютної виручки та заборонив росіянам класти валюту на закордонні рахунки

Президент Володимир Путін у відповідь на введені проти Росії санкції підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів через «недружні дії США та іноземних держав, що приєдналися до них, і міжнародних організацій». Текст документа опубліковано на порталі правової інформації.

Згідно з указом, резиденти Росії – експортери – мають продавати 80% іноземної валюти, зарахованої з 1 січня 2022 року від контрактів із нерезидентами. Це необхідно зробити не пізніше трьох днів після набрання чинності указом.

З 1 березня 2022 року резидентам Росії забороняється, зокрема, перераховувати іноземну валюту нерезидентам за договорами позики; зараховувати іноземну валюту на рахунки в банках поза Росією; переказувати гроші без відкриття банківського рахунку іноземним постачальникам платіжних послуг із використанням електронних засобів платежу.

Федоров: YouTube заблокував пропагандистські канали РФ в Україні

Youtube 28 лютого заблокував пропагандистські російські канали в Україні, повідомив віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Тепер окупант не зможе розповсюджувати та нав’язувати свої фейки у нашій країні. Відсьогодні у нас недоступні: «Первый канал», «Россия 24» і «Россия 1», TASS, «РИА Новости», РБК, «Телеканал Звезда» і ще ряд каналів. Дякуємо YouTube за це рішення. Це великий крок до нашої спільної перемоги», – написав Федоров.

26 лютого міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко звернувся до YouTube з проханням заблокувати на сервісі російські канали «Первый канал», «Звезда», «ТНТ», «Россия сегодня», «Рен ТВ» та інші.

27 лютого компанія Meta (раніше – Facebook) обмежила доступ до акаунтів кількох російських державних медіа на території України.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

США оголосили нові санкції: проти Банку Росії, ФНБ і РФПІ​

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Банку Росії, російського Міністерства фінансів і Фонду національного добробуту, а також Російського фонду прямих інвестицій, його керуючої компанії і його голови Кирила Дмитрієва – у зв’язку з масштабним неспровокованим вторгненням російських військ в Україну. Оновлений список санкцій опублікований на сайті Міністерства фінансів США.

Центробанк і ФНБ Росії через санкції втратять доступ до активів у США або номінованих у доларах.

Раніше такі заходи проти російського Центробанку запровадили також країни Євросоюзу. У доларах і євро, за оцінками, номіновано близько половини валютних резервів Банку Росії (вони становили на 25 лютого близько 500 млрд доларів).

Курс рубля на торгах на Московській біржі 28 лютого впав нижче за 100 рублів за долар.

Крім того, через санкції Банк Росії вирішив екстрено підвищити ключову ставку з 9,5 до 20 відсотків річних. Необхідність такого рішення там пояснили «кардинальною зміною» зовнішніх умов для російської економіки.

Президент Росії Володимир Путін 28 лютого провів нараду з керівниками економічних відомств і Центробанку. У своєму вступному слові він назвав Захід «імперією брехні» – як і в зверненні про початок нападу на Україну.

Про ухвалені на нараді рішення поки не повідомляли. Голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна заявила, що російська Система передачі фінансових повідомлень зможе замінити міжнародну систему SWIFT, від якої найближчим часом відключать низку російських банків. Також вона визнала, що санкції проти Банку Росії обмежили можливості проводити валютні інтервенції для підтримки курсу рубля.

Понад 100 євродепутатів просять ЄС про санкції проти «особистого багатства Путіна»

Більше ніж 100 депутатів Європейського парламенту підписали листа до президентки Європейської комісії, голови Європейської ради та Високого представника ЄС із питань зовнішньої політики Жозепа Борреля про подальші особисті санкції проти президента Росії Володимира Путіна.

Про це йдеться в листі, отриманому редакцією Радіо Свобода. Листа написав представник Литви Петра Ауштрявічюс.

«Ми переконані, що ЄС повинен продовжувати посилювати обмежувальні заходи проти цієї (російської – ред.) агресивної політики. Серед багатьох наявних опцій одним із найбільш ефективних буде націлитися на особисте багатство Путіна. Хоча загальні санкції проти Росії необхідні, вони впливають на нього лише опосередковано, тоді як цілеспрямовані санкції проти його власного багатства матимуть найбільший вплив», – вважають підписанти листа.

УЗ дозволила повернути квитки на скасовані через війну потяги

«Укрзалізниця» заявила про можливість повернути квитки на скасовані у зв’язку з воєнними діями потяги.

«Всі пасажири, які хочуть повернути квитки на поїзд, який був відмінений у зв’язку з воєнними діями, можуть зробити це в претензійному порядку протягом двох місяців з моменту відправки, або тоді, коли ситуація в країні стабілізується», – йдеться в повідомленні.

Крім того, УЗ заявила, що організувала трансфери до КПП з країнами Євросоюзу із вокзалів Ужгорода, Мукачева і Чопа.

«Держзрада» і «посягання на цілісність України»: СБУ повідомила про підозру меру Куп’янська

Служба безпеки України повідомила про підозру меру Куп’янська Геннадію Мацегорі та відкрила щодо нього кримінальне провадження. Як йдеться в повідомленні СБУ, йому інкримінують статті «державна зрада» і «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

«Наголошуємо, що злочини проти основ державності не мають строку давності і рано чи пізно вороги України будуть покарані. Ми документуємо кожного зрадника: вони нестимуть відповідальність, згідно з законом», – зазначили в СБУ.

Геннадія Мацегору обрали мером Куп’янська у 2020 році від партії «Опозиційна платформа – За життя».

27 лютого 2022 року він повідомив, що провів перемовини з військовими російської армії і здав їм місто, нібито, через погрози збройного нападу.

«Ми обговорили дії військових, які поставили ціль зайти в місто, забезпечити порядок, заспокоїти мешканців. Вони переконали мене, що це ніяк не відобразиться на житті міста. Працюватимуть школи, дитсадки, лікарні, продуктові магазини. Я ухвалив це рішення, вся відповідальність на мені. Я перебуваю в місті», – сказав Мацегора.

Обстріл Харкова: мерія повідомляє про 31 пораненого і одну померлу, дані про загиблих будуть пізніше

Після останнього обстрілу Харкова до лікарень доправили 15 військових і 16 цивільних із пораненнями різного ступеня тяжкості, повідомила 28 лютого міська рада на своєму сайті.​

«Одна жінка (цивільна) померла. Оскільки обстріл закінчився нещодавно, кількість поранених може змінитися, а про кількість загиблих буде повідомлено пізніше», – йдеться в повідомленні.

За даними мерії, всього за останню добу до Харківської міської клінічної лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги імені Мещанінова і міської клінічної багатопрофільної лікарні №25 доправлено 44 поранених, з них – 20 військових. З усіх доправлених померли двоє військових і п’ятеро цивільних.

Росія обстріляла Сєвєродонецьк: є жертва і поранені – ОДА

Російські війська обстріляли Севєродонецьк, повідомляє голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами, снаряди влучили у житлові квартали: вибиті вікна будинків, розбиті автомобілі, перебитий газопровід.

Внаслідок обстрілу, є поранені (зокрема, і у тяжкому стані), а також одна загибла, зазначає очільник ОДА.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

У Міністерстві оборони Росії неодноразово заперечували дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляли, що не обстрілюють українські міста. Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив їх числа.

27 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що йому потелефонував Олександр Лукашенко і запропонував, щоб українська і російська делегації зустрілися на українсько-білоруському кордоні і провели переговори – «без жодних умов». Зеленський висловив сумнів у тому, що в зустрічі буде результат. Раніше він також відкинув Мінськ як можливе місце для проведення переговорів із російською стороною, нагадавши, що з Білорусі відбувався наступ російських військ на Україну.

Українська делегація у понеділок прибула в район українсько-білоруського кордону для участі в переговорах з представниками Російської Федерації. «Ключове питання перемовин – негайне припинення вогню та відведення військ із території України», – вказали в ОПУ.

Запоріжжя: росіяни на в’їздах у Енергодар та мітинги проти них у Бердянську

28 лютого під стінами Бердянської міської ради зібралися на мітинг містяни. Про це повідомляє офіційний канал Запорізької обласної державної адміністрації, перетвореної наразі на військово-цивільну адміністрацію. Кореспондент Радіо Свобода повідомляє, що мітингарі вимагають, аби російські військові залишили місто, а також скандують «Україна» та співають гімн.

Телеграм-канал оперативного штабу бердянської мерії «Бердянск сейчас» повідомляє, що під час мітингу російська військова техніка здійснила залп у бік морського порту. За попередньою інформацією, його інфраструктура не постраждала. В Бердянську також зафіксовано сьогодні збройний напад на аварійну бригаду «Водоканалу» на блокпосту, який встановили напередодні російські військові.

Читайте також: Арестович: наші умови на переговорах – припинення вогню і виведення всіх військ РФ з України

Складною є обстановка довкола міста Енергодар, поряд з яким розташована Запорізька атомна електростанція. Як повідомляє тамтешня міська рада, в місті – диверсанти, а на в’їзді до міста зафіксована російська піхота та техніка, зокрема, танки і «Гради».

У Мелітополі місцевою владою було відновлено контроль за будівлею мерії. Про це сьогодні повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров у своєму відеозверненні. За даними місцевих медіа, адмінбудівля зараз під охороною місцевих добровольців.

«На жаль, у будівлі виконкому ми не змогли розмістити повноцінне функціонування, повноцінну роботу. Не змогли у зв’язку з тим, що будівля зруйнована. Коли туди заходили російські війська, то вони майже зруйнували будівлю зсередини. Тепер потрібні невідомо скільки коштів і часу на відновлення цієї будівлі», – сказав Федоров.

Читайте також: Евакуаційний транспорт для жителів Волновахи потрапив під обстріл з російських «Градів» – влада

В Мелітополі зафіксовано масові випадки мародерства – від нього постраждали магазини низки торгівельних мереж. Про диверсійні групи і мародерів, зокрема останніх – у приватному секторі Запоріжжя, повідомляє і виконувач обов’язків мера Запоріжжя Анатолій Куртєв. Наразі, як повідомляє Запорізька ВЦА, поліції та теробороні в регіоні дано наказ стріляти на ураження по всіх мародерах.

В регіоні також взято в полон групу російських військових. Як повідомляє СБУ, вони здалися після того, як їхню колону розгромили під Запоріжжям. Відео з тим, як вони телефонують додому своїм батькам у РФ і розповідають їм, що перебувають в Україні, оприлюднила Служба безпеки України.

Мера Південного і ще трьох чиновників затримали за держзраду – голова Харківської ОДА

Мера міста Південного на Харківщині Олександра Брюханова, його заступника, а також керівника місцевого районного відділу поліції і дільничного інспектора затримали за статтею «державна зрада», повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Сьогодні пройшла спецоперація військових. Затримані мер Південного пан Брюханов, його заступник, керівник місцевого райвідділку поліції і дільничний інспектор за статтею «Державна зрада». Це для розуміння тим, хто досі не зрозумів, що у нас війна, і дозволяє собі переговори із ворогом», – написав Синєгубов у фейсбуці.

За його словами, затриманням військові виявили лояльність. «Ми не дамо здавати жодного сантиметру нашої землі. Це не просто слова. Військові наділі попереджають: затримкою вони проявили лояльність. Цитата: «розстрілювати будуть на місці», – додав голова ОДА.

Подробиць того, чого саме стосується звинувачення, він не навів.

Всі чотири атомні електростанції перебувають під контролем України та працюють у штатному режимі – уряд

Енергосистема України працює стабільно в ізольованому від Росії та Білорусі режимі та має достатні резерви енергоресурсів для забезпечення споживачів. Про це повідомляє 28 лютого український уряд.

«Водночас через пошкодження, обумовлені бойовими діями, (станом на 12:00 28 лютого) залишалось знеструмленими (повністю чи частково) 316 населених пунктів та 332 тисяч споживачів. На території Житомирської, Рівненської, Запорізької, Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської області в зв’язку з бойовими діями залишаються без газопостачання 11675 споживачів. Оперативно-виїзні бригади продовжують виконувати аварійно-відновлювані роботи на місцях та при першій можливості проводять ремонті роботи й підключення споживачів», – мовиться в повідомленні.

В українському Кабміні додали, що Запорізька АЕС перебуває під контролем України і працює в штатному режимі: «Як і три інші атомні станції. ДП «НАЕК» Енергоатом» як оператор всіх діючих українських атомних електростанцій – Запорізької, Рівненської, Хмельницької та Південно-Української – офіційно заявляє: інформація російських пропагандистських ЗМІ про те, що загарбники буцімто взяли під контроль Запорізьку АЕС, є цинічним фейком. Наразі всі чотири атомні станції перебувають під контролем України та працюють у штатному режимі. Енергоатом вживає всіх необхідних заходів для захисту АЕС, організовано посилену оборону ядерних об'єктів відповідними підрозділами, передбаченими законодавством. Порушень умов безпечної експлуатації немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на усіх АЕС і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм», – додали в уряді.

Арестович: наші умови на переговорах – припинення вогню і виведення всіх військ РФ з України

Радник голови Офісу президента України Олексій Арестович заявив, що умови української делегації на переговорах із делегацією РФ є зрозумілими – припинення вогню і виведення всіх російських військ з території України.

Як заявив він телеканалу «Настоящее время», відповідно до міжнародних конвенцій, зокрема Віденської конвенції про дипломатичні відносини, «хід переговорів не висвітлюється до того, як сторони не висловлять спільне комюніке». «Давайте не порушуватимемо. Позиція наша приблизно зрозуміла: жодних умов і ультиматумів», – додав він.

Олексій Арестович пояснив, що вперше Київ відмовився брати участь у переговорах, оскільки російська сторона хотіла зайти «збоку: ви там капітулюйте, а потім ми з вами розмовлятимемо».

Арестович: наші умови на переговорах – припинення вогню і виведення всіх військ РФ з України

Радник голови Офісу президента України Олексій Арестович заявив, що умови української делегації на переговорах із делегацією РФ є зрозумілими – припинення вогню і виведення всіх російських військ з території України.

Як заявив він телеканалу «Настоящее время», відповідно до міжнародних конвенцій, зокрема Віденської конвенції про дипломатичні відносини, «хід переговорів не висвітлюється до того, як сторони не висловлять спільне комюніке». «Давайте не порушуватимемо. Позиція наша приблизно зрозуміла: жодних умов і ультиматумів», – додав він.

Олексій Арестович пояснив, що вперше Київ відмовився брати участь у переговорах, оскільки російська сторона хотіла зайти «збоку: ви там капітулюйте, а потім ми з вами розмовлятимемо».

Хакери розмістили на сайтах багатьох російських ЗМІ антивоєнні повідомлення

Сайти російських ЗМІ зазнали масової атаки хакерської групи Anonymous. Зокрема, були атаковані сайти ТАСС, «Коммерсант», «Известия», «Такие дела», «Фонтанка», Forbes, РБК та інших.

«Путін змушує нас брехати і наражає на небезпеку. Навіщо це нам? Щоб Путін потрапив до підручників? Це не наша війна, зупинимо його!», – йдеться у опублікованому повідомленні хакерів.

У повідомленні, підписаному як «Небайдужі журналісти Росії», вказується, що його видалять, а «декого з нас» звільнять або навіть посадять.

«Але ми не можемо більше це терпіти», – йдеться у повідомленні, в якоому також вказана цифра «5300 загиблих російських солдатів».

США зупиняє роботу посольства в Мінську – Державний департамент

Державний департамент Сполучених Штатів повідомив 28 лютого про тимчасову зупинку роботи американського посольства в столиці Білорусі Мінську.

Департамент також дозволив співробітникам посольства в Москві, які не мають критичних функцій, та родинам дипломатів виїхати з Росії.

«Ми вдаємося до цих кроків через безпекові проблеми, які виникають через неспровоковану та невиправдану атаку російських збройних сил на Україну. Державний департамент постійно адаптує свою позицію щодо роботи посольств і консульств по всьому світу», – додають у відомстві.

Читайте також: «Укрзалізниця» закликає Європу та Азію припинити залізничне сполучення з Росією

Напередодні посольство США в Москві закликало американців негайно залишити Росію.

Неспровокований напад Росії на Україну, який називають найбільшим нападом на європейську державу з часів Другої світової війни, спричинив цілу низку жорстких санкцій проти Москви, у тому числі, з боку США, ЄС та Великої Британії. Санкції Європейського Союзу також торкнулися Білорусі як союзника Росії.

Евакуаційний транспорт для жителів Волновахи потрапив під обстріл з російських «Градів» – влада

Евакуаційний транспорт, який відправили зранку до Волновахи Донецької області, щоб вивезти людей, поки що не дістався місця призначення, оскільки потрапив під обстріл з російських «Градів». Про це повідомив у фейсбуці голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

«Увесь склад евакуаційної колони цілий і наразі перебуває в укриттях.
Але! Зранку своїм ходом із Волновахи виїхало з десяток легкових автівок та успішно прослідували у бік Вугледару. Представники обласної та районної влади чекають на жителів Волновахи у населеному пункті, назву якого людям повідомляють дзвінком представники місцевої влади, яких усі волновахці добре знають. Прохання слідувати лише їхнім інструкціям. Щойно вщухнуть обстріли, повторимо спробу евакуювати людей. Вкотре звертаюся до міжнародних гуманітарних організацій із закликом відреагувати на гуманітарні потреби людей і сприяти утворенню «зеленого коридору» для евакуації жителів Волновахи.
Люди вже третій день під обстрілами без води, їжі, електрики. Їм потрібна допомога!!!!! Навіть російські окупаційні війська мають це розуміти», – йдеться у повідомленні.

27 лютого українські війська звільнили Волноваху, але у місті зараз – гуманітарна катастрофа. Місцеві жителі масово просять про допомогу. Однак допомогти людям поки що не вдається, бо місто перебуває в оточенні російської армії, пояснює влада.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG