Доступність посилання

ТОП новини
Триває підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні
Триває підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні

Україна обрала Раду-9. Живий блог

Триває підрахунок голосів. ЦВК на 19:00 за Києвом підрахувала понад 79 відсотків протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради України. За даними Національного екзит-полу, до парламенту 9-го скликання потрапляють п'ять партій

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори, які призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.

Явка склала 49,84%. І це найнижчий показник за всю історію парламентських виборів в Україні.​

Наразі триває підрахунок голосів.

Звіт місії міжнародних спостерігачів: вибори – ефективні, з повагою до свобод, але зі зловживаннями.

Про це йдеться у спільному звіті місії міжнародних спостерігачів від Бюро ОБСЄ з Демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, а також Європейського парламенту.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявляє, що виборчий процес в Україні пройшов з повагою до основних свобод.

Аналітичний центр зі США «Міжнародний республіканський інститут» (IRI) визнав позачергові парламентські вибори в Україні 21 липня добре проведеними, попри незначні порушення, які спостерігалися в день голосування. Проблемою для українських виборів в IRI назвали вплив Кремля. Через продовження окупації Росії на частині української території – в Криму і на Донбасі, виборчі органи не змогли провести вибори у всіх регіонах країни, і 16 відсотків українців не змогли проголосувати.

П’ять головних висновків із парламентських виборів в Україні наводить кореспондент Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа Крістофер:

  • Історичний мандат для реформ.
  • Коаліції не потрібно.
  • Найбільша зміна складу парламенту в історії.
  • Звичні партії ослабли, та не зникли.
  • Попередження про зростання проросійських партій були перебільшені.

Центральна виборча комісія підрахувала на 19:00 за київським часом майже 80 відсотків протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Перше місце, за цими даними, посідає партія «Слуга народу» (42,81%), яка зможе сформувати однопартійну більшість – попередні дані ЦВК.

Значно відстають від лідера «Опозиційна платформа – За життя» (12,98%), «Європейська солідарність» (8,34%), «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (8,09%), партія «Голос» (6,09%).

Наразі першою серед політичних сил, які до парламенту не потрапляють, є «Радикальна партія Олега Ляшка» (3,89%), далі йдуть «Сила і честь» (3,78%) та «Опозиційний блок» (3,18%).

Ці дані в цілому збігаються з результатами, які оприлюднили соціологи Національного екзит-полу увечері 21 липня, за якими до Верховної Ради України 9-го скликання потрапляють:

  • «Слуга народу» – 44,2%;
  • «Опозиційна платформа – За життя» – 11,4;
  • «Європейська солідарність» – 8,8%;
  • «Батьківщина» – 7,4%;
  • «Голос» – 6,5%

За оновленими даними ЦВК далі стежте на сайті Центральної виборчої комісії.

Парламентські вибори підтвердили демократичний прогрес в Україні – спостерігачі НДІ

Дострокові парламентські вибори були змагальними, вартими довіри і підтвердили демократичний поступ в Україні, йдеться у попередній заяві спостерігачів за парламентськими виборами в Україні від Національного демократичного інституту (NDI).

«Попри війну та дуже стислі строки, державні службові органи адміністрування виборців, політичні партії, кандидати, спостерігачі та громадяни об‘єднали зусилля щодо забезпечення процесу, який відповідає законам України, міжнародним стандартам, і відображає волю виборців. Це значне досягнення», – заявила регіональний директор програм регіону Євразії в НДІ Лора Джуетт.

Серед рекомендацій, які пропонує делегація НДІ: доопрацювати виборчий кодекс, підтвердити гендерні квоти, полегшити голосування для переселенців та громадян, зареєстрованих на непідконтрольних територіях та переглянути законодавство, що регулює фінансування виборчих кампаній.

Делегація наголосила, що заява є попередньою. Скарги, щодо проведення виборів, які можуть надійти, мають розглядатися судом.

«Національний демократичний інститут» (NDI) працює в Україна з 1992 року. Відтоді були здійснені 12 місій з оцінювання.

У кого є шанси стати головою Верховної Ради? Чи підуть в опозицію «Голос», «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Опозиційна платформа – за життя»? Хто з відомих політиків програв на мажоритарних округах, і хто – виграв? Хто прогнозує наступні дочасні вибори?

Відповіді на ці запитання – у прямому ефірі ток-шоу Радіо Свобода НЬЮЗРУМ:

Посольство США: виборчий процес в Україні пройшов з повагою до основних свобод

IRI: вибори в Україні були добре організованими, але через дії Росії проголосувати не змогли 16% українців

Аналітичний центр зі США «Міжнародний республіканський інститут» (IRI) визнав позачергові парламентські вибори в Україні 21 липня добре проведеними, попри незначні порушення, які спостерігалися в день голосування. Про це йдеться у попередньому звіті місії спостерігачів IRI, оприлюдненому 22 липня.

Проблемою для українських виборів в IRI назвали вплив Кремля. Через продовження окупації Росії на частині української території – в Криму і на Донбасі, виборчі органи не змогли провести вибори у всіх регіонах країни, і 16 відсотків українців не змогли проголосувати.

XS
SM
MD
LG