Парламентські вибори підтвердили демократичний прогрес в Україні – спостерігачі НДІ
Дострокові парламентські вибори були змагальними, вартими довіри і підтвердили демократичний поступ в Україні, йдеться у попередній заяві спостерігачів за парламентськими виборами в Україні від Національного демократичного інституту (NDI).
«Попри війну та дуже стислі строки, державні службові органи адміністрування виборців, політичні партії, кандидати, спостерігачі та громадяни об‘єднали зусилля щодо забезпечення процесу, який відповідає законам України, міжнародним стандартам, і відображає волю виборців. Це значне досягнення», – заявила регіональний директор програм регіону Євразії в НДІ Лора Джуетт.
Серед рекомендацій, які пропонує делегація НДІ: доопрацювати виборчий кодекс, підтвердити гендерні квоти, полегшити голосування для переселенців та громадян, зареєстрованих на непідконтрольних територіях та переглянути законодавство, що регулює фінансування виборчих кампаній.
Делегація наголосила, що заява є попередньою. Скарги, щодо проведення виборів, які можуть надійти, мають розглядатися судом.
«Національний демократичний інститут» (NDI) працює в Україна з 1992 року. Відтоді були здійснені 12 місій з оцінювання.
У кого є шанси стати головою Верховної Ради? Чи підуть в опозицію «Голос», «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Опозиційна платформа – за життя»? Хто з відомих політиків програв на мажоритарних округах, і хто – виграв? Хто прогнозує наступні дочасні вибори?
Відповіді на ці запитання – у прямому ефірі ток-шоу Радіо Свобода НЬЮЗРУМ:
Посольство США: виборчий процес в Україні пройшов з повагою до основних свобод
IRI: вибори в Україні були добре організованими, але через дії Росії проголосувати не змогли 16% українців
Аналітичний центр зі США «Міжнародний республіканський інститут» (IRI) визнав позачергові парламентські вибори в Україні 21 липня добре проведеними, попри незначні порушення, які спостерігалися в день голосування. Про це йдеться у попередньому звіті місії спостерігачів IRI, оприлюдненому 22 липня.
Проблемою для українських виборів в IRI назвали вплив Кремля. Через продовження окупації Росії на частині української території – в Криму і на Донбасі, виборчі органи не змогли провести вибори у всіх регіонах країни, і 16 відсотків українців не змогли проголосувати.