Доступність посилання

ТОП новини

Результати першого туру виборів-2019. Живий блог

ЦВК – понад 97% протоколів. Лідирують Зеленський і Порошенко

31 березня в Україні відбулося голосування на виборах президента. Центральна виборча комісія підраховує голоси.

Опрацьовано понад 97% протоколів. Лідирують Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

За даними ЦВК, явка склала понад 62,8%. Це з урахуванням закордонного виборчого округу, бо в Україні активність виборців була дещо вищою – 63,53%

Як свідчать дані Національного екзит-полу, президента України оберуть у другому турі (21 квітня).

Відповідно до соціологічних опитувань, перше місце в першому турі посів Володимир Зеленський (30,6%). Друге – Петро Порошенко (17,8%).

За ними йдуть Юлія Тимошенко (14,2%), Юрій Бойко (9,7%), Анатолій Гриценко (7,1%), Ігор Смешко (6,5%), Олег Ляшко (4,7%), Олександр Вілкул (4%), Руслан Кошулинський (1,7%) та Олександр Шевченко (0,5%).

Численні українські та закордонні спостерігачі впродовж голосування фіксували незначну кількість порушень і досі ніхто з них не поставив результати виборів під сумнів.

Юлія Тимошенко не погодилась із даними Національного екзит-полу. Зеленський заявив, що йому байдуже, з ким бути у другому турі. Порошенко сказав, що готовий до «глибокого та предметного діалогу з тими, кого не зміг переконати перед першим туром». Крім того, Бойко заявив, що також розраховує потрапити у другий тур виборів.

Радіо Свобода стежить за розвитком подій. Не пропустіть оновлення.

«Той факт, що Україна працює як справжня демократія, хоча й неспокійна, часто згадується як, мабуть, найважливіший аспект виборів. На відміну від «потьомкінських виборів» у сусідній Росії і Білорусі, змагання в Україні дало виборцям реальний вибір із невідомими результатами», – наголошують оглядачі американського видання The New York Times.

Із цією думкою погоджується й американський професор Майкл Макфол. 31 березня він писав: «День виборів в Україні, і ніхто не знає, хто переможе. Це демократія».

Міжнародні спостерігачі висловилися про українські вибори – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Як голосував Київ?

За попередніми даними – на рівні 98% опрацьованих ЦВК бюлетенів – столиця України показала один із найвищих рівнів активності виборців. Явка виборців у Києві склала 68,05%. Трохи активніше голосували лише у Львівській області.

Найбільшу підтримку у столиці отримав Володимир Зеленський – 27, 08%, Петро Порошенко всього лише на відсоток менше – 25, 59%. Юлія Тимошенко набрала 12,89% голосів, а четвертий результат у Ігоря Смешка – 9, 63%. Анатолій Гриценко отримав 9,11% підтримки киян, Юрій Бойко – 6, 26%.

Найменше із рейтингових кандидатів Київ голосував за Олега Ляшка – 1, 47%.

Російські ЗМІ «зліпили» за усіма правилами інформаційної війни «криву картинку» про президентські вибори в Україні.

«Сама виборча кампанія стала найбруднішою за всю історію України, а порушення ще до голосування настільки грубі, що незрозуміло, як можна визнати результати таких виборів», – заявив телеведучий Дмитро Кисельоввідразу після закриття дільниць, іще не знаючи, які будуть ці результати, – й інші російські державні телеканали повторили схожі твердження.

Російських спостерігачів і журналістів державних засобів інформації в Україну не впустили, і програми Кисельова «Весті нєдєлі» й інші програми державних телеканалів ліпили свої репортажі з кадрів українських каналів і накладеної начитки російського тексту.

«Під час голосування українська поліція зафіксувала понад дві тисячі порушень… Закордонні спостерігачі різко критикують організацію голосування», – стверджував один із провідних телеканалів «Росія-24»

Це рівно до навпаки відповідає тому, якими побачили українські вибори майже 2, 5 тисячі закордонних спостерігачів. На їхню думку президентські вибори в Україні пройшли демократично. Спостерігачі фіксували дрібні порушення, але на їхню думку, вони не вплинуть на результати виборів.

Серед європейських партнерів України немає категоричного несприйняття когось із кандидатів у президенти. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що для європейців за підсумками виборів в Україні головними є не прізвища кандидатів, а демократичність і відповідність голосування міжнародним стандартам.

XS
SM
MD
LG