Доступність посилання

ТОП новини
Біля народного меморіалу в пам’ять про вбитого Романа Бондаренка. Мінськ, «Площа змін». 15 листопада 2020 року
Біля народного меморіалу в пам’ять про вбитого Романа Бондаренка. Мінськ, «Площа змін». 15 листопада 2020 року

Пів року протестів у Білорусі в Живому блозі

Ми продовжуємо інформувати про політичне протистояння в Білорусі в наших новинах, журналістських матеріалах та аналітичних статтях

Коротко про головне:

  • 9 серпня 2020 року, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзитполи повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам;
  • ОМОН і внутрішні війська почали розганяти протестувальників водометами, сльозогінним газом і світлошумовими гранатами, а також, за повідомленнями правозахисників, стріляли гумовими кулями і навіть із вогнепальної зброї;
  • за різними даними, силовики затримали тисячі людей; затриманих били, утримували у нелюдських умовах, не надавали медичної допомоги;
  • опозиційна кандидатка Світлана Тихановська була змушена виїхати до Литви;
  • 8 серпня опозиція створила Координаційну раду для передачі влади, члени якої ведуть переговори із представниками керівництва різних європейських країн;
  • 23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу;
  • Велика Британія, Канада і країни Балтії запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі і жорстокого придушення акцій протесту;
  • також аналогічні санкції запровадили Європейський союз і США; в санкції ЄС прізвище Лукашенка внесли дещо пізніше, у США ж він перебуває під санкціями ще з 2006 року;
  • сам Олександр Лукашенко звинувачення у фальсифікації виборів і узурпації влади відкидає, він шукає підтримки у президента Росії Володимира Путіна;
  • тим часом протести тривають, як і затримання, а також катування затриманих силовиками. За оцінками правозахисників, число тих, хто пройшов через затримання з часу початку нинішніх протестів, становить уже понад 32 тисячі.

Цей Живий блог, який Українська редакція Радіо Свобода вела близько пів року, вже закритий. Але ми продовжуємо інформувати про політичне протистояння в Білорусі в наших новинах, журналістських матеріалах та аналітичних статтях. Залишайтеся з нами!

Білорусь: Колесникова – підозрювана у кримінальній справі про «заклики до захоплення влади»

Білоруська опозиціонерка Марія Колесникова перебуває в СІЗО в Мінську
Білоруська опозиціонерка Марія Колесникова перебуває в СІЗО в Мінську

Білоруська опозиціонерка Марія Колесникова, яка перебуває в СІЗО в Мінську, є підозрюваною у кримінальній справі про заклики до захоплення влади, повідомила виданню Tut.by адвокатка затриманої Людмила Казак.

Цю справу раніше відкрили щодо всіх членів президії Координаційної ради білоруської опозиції: їх викликали на допити до Слідчого комітету Білорусі. Відповідна стаття 361 Кримінального кодексу Білорусі в різних підпунктах передбачає до трьох або до п’яти років в’язниці.

«Статус у неї підозрюваної», – повідомила адвокат. За її словами, Колесникова стала першою з лідерів Ради з таким статусом.

Захисниця змогла зустрітися з Марією Колесниковою в СІЗО, де вона зараз перебуває.

«Із Марією все в порядку, ніяких процесуальних дій ще не відбулося», – сказала Людмила Казак.

У квартирі Колесникової сьогодні пройшли обшуки. Люди в масках заявили журналістам, що є представниками силових структур, а в будівлі проходять слідчі заходи.

8 вересня Марію Колесникову, Антона Роднєнкова і Івана Кравцова намагалися видворити в Україну, але Колесникова порвала свій паспорт, щоб цьому завадити. Родненков і Кравцов перебувають в Україні.

Колесникова є однією із семи членів президії Координаційної ради з передачі влади в Білорусі.

Наразі лише нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич залишається на території Білорусі та на волі. При цьому вона заявила 9 вересня, що до неї прийшли оперативники.

У Кремлі назвали «нісенітницею» розмови про поглинання Білорусі Росією

Речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав «абсолютною нісенітницею» припущення про те, що в ході візиту в Москву президента Білорусі Олександра Лукашенка будуть ухвалені рішення про «поглинання» Білорусі Росією.

За словами Пєскова, в ході візиту будуть обговорюватися процеси інтеграції – але в рамках наявних структур, ЄАЕС, СНД і Союзної держави.

Дату візиту Пєсков не назвав. Низка ЗМІ з посилання на джерела сьогодні повідомляла, що Лукашенко може приїхати в Москву 14 вересня. Візит пройде на тлі масових протестів у Білорусі, які тривають вже місяць.

Країни Заходу, на відміну від Росії, не визнали підсумки виборів президента Білорусі 9 серпня, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко.

Підтримка Лукашенка, відносини Москви з яким із початку року поступово погіршувалися, з боку Кремля привела до повідомлень про те, що в обмін на цю підтримку Москва буде домагатися поступок від білоруського президента, в тому числі з питання про інтеграцію.

В інтерв’ю кореспондентам чотирьох російських видань Лукашенко сказав, що інтеграція Білорусі з Росією відповідно до Союзного договору зараз неможлива. Він сказав, що потрібна економічна інтеграція, однак вона повинна бути «рівноправною».

Білорусь: батько Колеснікової повідомив, що його дочка перебуває в СІЗО в Мінську

Білоруська опозиціонерка Марія Колеснікова перебуває в слідчому ізоляторі в Мінську, повідомив її батько Олександр Колесніков в коментарі виданню TUT.BY.

«Керівник слідчої групи головного слідчого управління Слідчого комітету Василюк зателефонував мені й повідомив, що вона заарештована. Запропонував привезти передачу», – сказав Колесніков.

8 вересня Марію Колеснікову, Антона Роднєнкова і Івана Кравцова намагалися видворити в Україну, але Колеснікова розірвала свій паспорт, щоб цьому завадити. Родненков і Кравцов перебувають в Україні, місцеперебування Колеснікової до цього моменту залишалося невідомим.

Колеснікова є однією із семи членів президії Координаційної ради з передачі влади в Білорусі. Наразі лише нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич залишається на території Білорусі та на волі. При цьому вона заявила 9 вересня, що до неї прийшли оперативники.

Білорусь: Алексієвич заявила, що до неї прийшли оперативники

Нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич в коментарі Білоруській службі Радіо Свобода заявила, що до її житла в Мінську прийшли оперативники в цивільному одязі.

«Мені дзвонять у телефон, чуєте, повен двір «тихарів» (так у Білорусі називають «тітушок» – ред.). Два автобуси так само стоять. Дайте піду, зберуся», – сказала Алексієвич під час телефонної розмови з Радіо Свобода.

Письменниця є останньою із членів президії Координаційної ради з передачі влади в Білорусі, яка залишається на волі або не залишила країну.

Білоруські опозиціонери Родненков і Кравцов на Радіо Свобода

Білоруські опозиціонери Антон Родненков та Іван Кравцов в гостях в Української служби Радіо Свобода. У прямому ефірі говоримо про майбутнє їхньої країни: чим завершаться протести в Білорусі, подальші дії опозиції, запланована зустріч Путіна і Лукашенка, інтеграція з Росією, а також відносини з Україною, зокрема, чому білоруським опозиціонерам так важко дається відповідь на запитання: «Чий Крим?».​

Антон Родненков та Іван Кравцов – білоруські опозиціонери, члени Координаційної ради з передачі влади в Білорусі. 8 вересня їх насильно видворили з Білорусі. Разом з ними до України намагалися доправити і одну з лідерок білоруської опозиції Марію Колесникову, але, за словами Кравцова і Родненкова, вона навмисно порвала свій паспорт, щоб залишитися у Білорусі. Наразі її місце перебування невідоме.

«Олександр Григорович думає, що росіяни і білоруси – вівці». Політологи аналізують інтерв'ю Лукашенка російським держканалам

Олександр Лукашенко, офіційно оголошений президентом Білорусі, в інтерв’ю російським держканалам розповів про опозиційну активістку Марію Колесникову, яка «втекла» з країни, і допустив, що «трохи пересидів» на посаді президента: «Але дійсно тільки я зараз можу захистити білорусів».

В ефірі телеканалу «Настоящее время» білоруський політичний оглядач, журналіст «Белсату» Ігор Ілляш і російський політолог Аркадій Дубнов розібрали висловлювання Лукашенка про опозицію, Росію та власну незамінність.

У Білорусі затримали члена Координаційної ради опозиції Максима Знака

Члена президії Координаційної ради білоруської опозиції, юриста Максима Знака затримали вранці 9 вересня у Мінську. Як повідомив Білоруській службі Радіо Свобода у штабі Віктора Бабарика, наразі Знак перебуває поза зоною досяжності.

Адвокат Максима Знака Дмитро Лаєвський повідомив порталу TUT.by, що Слідчий комітет Білорусі «здійснює процесуальні дії, причини та підстави невідомі», у помешканні Максима Знака запланований обшук.

Поліція наразі не коментує затримання.

За даними TUT.by, у штаб Бабарика пресу не пускають, в приміщенні перебувають люди, які «щось ламають»; на парковці біля штабу стоять кілька мікроавтобусів з тонованими вікнами.

Юрист Максим Знак був одним із двох членів президії Координаційної ради опозиції, який залишався на свободі, перебуваючи в Білорусі. Друга член президії Координаційної ради – білоруська письменниця і лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич, яка не бере активної участі в діяльності ради за станом здоров’я. Решта членів президії або затримані, або перебувають за кордоном.

Місяць смути в Білорусі. Що далі?

Вперше за 26 років правління президента Білорусі Олександра Лукашенка протести проти нього стали масштабними, загальнонаціональними і тривалими. Але після безпрецедентного місяця демонстрацій він, як і раніше, не демонструє ніяких ознак підкорення вимогам про свою відставку. (Відео Reuters, АР)

Білоруських опозиціонерів спитали в Києві про те, «чий Крим?»

Білоруські опозиціонери Антон Родненков (л) та Іван Кравцов на пресконференції в Києві, 8 вересня 2020 року
Білоруські опозиціонери Антон Родненков (л) та Іван Кравцов на пресконференції в Києві, 8 вересня 2020 року

Вигнаних із Білорусі на територію України членів опозиційної Координаційної ради Антона Родненкова та Івана Кравцова запитали на пресконференції в Києві 8 вересня про приналежність окупованого Росією Кримського півострова.

«Ой, хлопці… Ми проведемо ще одну пресконференцію на цю тему, так? Дивіться, давайте ми будемо більше обговорювати Координаційну раду. Ми абсолютно і повністю поділяємо суверенітет України, і ми взагалі не вважаємо, що тут можливі якісь дискусії з цього приводу», – сказав Родненков.

В Україні дискусії щодо ставлення білоруських опозиціонерів до окупації Росією Криму виникли після того, як наприкінці липня тодішня єдина опозиційна кандидатка Світлана Тихановська заявила що «юридично Крим є українським, але фактично – російський».

«Мені дуже болить той факт, що в Україні була війна, що країна перейшла з одного боку на інший. Це дуже болісне питання. Це питання розділяє людей і налаштовує одне проти одного. Я можу сказати, як це прийнято в нашій країні та відповідно до міжнародного права, що юридично Крим є українським, а фактично – російським», – сказала Тихановська в ефірі «Єврорадіо».

Перед тим Тихановська ухилилася від прямої відповіді на запитання, яке стосувалося окупованого Росією українського півострова Крим, сказавши, що «питання про Крим розколює суспільство».

Росія окупувала український Крим у лютому-березні 2014 року. Ця окупація і спроба анексії не визнана Організацією об’єднаних націй та в цілому міжнародною спільнотою. США, Євросоюз, Україна та інші країни запровадили проти Росії санкції. Сама Москва називає окупацію Криму «відновленням історичної справедливості».

Білоруські прикордонники кажуть, що ще не відпустили Колеснікову

Марія Колеснікова
Марія Колеснікова

Білоруські прикордонники повідомили російському інформаційному агентству «РИА Новости», що станом на вечір 8 вересня опозиціонерка Марія Колеснікова ще не звільнена, «розслідування ранкового інциденту триває». Росіське джерело цитує білоруська служба Радіо Свобода.

Невстановлені особи 7 вересня посадили Колеснікову в мікроавтобус біля Національного художнього музею в столиці Білорусі Мінську та відвезли в невідомому напрямку.

Уранці 8 вересня стало відомо, що члени Координаційної ради Антон Родненков та Іван Кравцов виїхали в Україну. Марію Колеснікову затримали на кордоні.

Самі опозиціонери ввечері 8 вересня на пресконференції в Києві сказали, що їхня колега Марія Колеснікова порвала свій паспорт, щоб не допустити видворення з Білорусі на територію України.

Білоруські опозиціонери Кравцов і Родненков підтвердили, що мають посвідку на проживання в Україні

Журналісти перед початком пресконференції Антона Родненкова й Івана Кравцова, 8 вересня 2020 року
Журналісти перед початком пресконференції Антона Родненкова й Івана Кравцова, 8 вересня 2020 року

Члени Координаційної ради білоруської опозиції Антон Родненков та Іван Кравцов, яких білоруські силовики змусили виїхати до України, підтвердили, що мають посвідки на тимчасове місце проживання в Україні.

«Так, це правда у нас є посвідка на тимчасове проживання в Україні, ми з Іваном її оформили у кінці минулого року в листопаді. Ми – волонтери однієї з некомерційних організацій України, і у зв'язку з указом про волонтерство у нас є договір із цією організацією, і на цій підставі ми і отримали посвідку», – сказав Родненков у відповідь на питання Радіо Свобода під час пресконференції в Києві.

Білоруські опозиціонери також заявили, що наразі не планують просити політичного притулку в Україні.

«Поки що таких планів немає», – заявив Родненков.

Щодо своїх планів, то, за словами опозиціонерів, вони збираються зустрічатися з партнерами в Києві, «засинхронитися з мінською командою».

Вранці 8 вересня стало відомо, що члени Координаційної ради Антон Родненков та Іван Кравцов виїхали в Україну. Марію Колеснікову затримали на кордоні після того, як вона порвала свій паспорт, щоб запобігти вивезенню з Білорусі.

Колеснікова справді порвала паспорт, щоб не допустити видворення – Родненков

Марія Колеснікова (в центрі)
Марія Колеснікова (в центрі)

Члени Координаційної ради білоруської опозиції Антон Родненков та Іван Кравцов підтвердили, що їхня колега Марія Колеснікова справді порвала свій паспорт, щоб не допустити видворення з Білорусі на територію України. Про це Родненков розповів 8 вересня на пресконференції в Києві.

«Весь кортеж (у якому до білорусько-російського кордону везли опозиціонерів – ред.) зупинився на нейтральній території. Мені запропонували пройти до (автомобіля) BMW Івана (Кравцова). Іван і справді там сидів, я сів на місце поруч із водієм, одразу помітив наші паспорти, тому що мої паспорти у мене були вилучені. І в цей момент з’явилася Марія Колеснікова», – розповів Родненков.

«Її вели, це було досить гучно, було чути, що її вели силоміць, що вона опирається. Її насильно заштовхали на заднє сидіння, попередньо на задньому сидінні увімкнули режим, щоб двері не відкривалися. Вона не могла вийти, кричала, що нікуди не поїде. Тільки-но вона опинилася в машині і побачила попереду свій паспорт, вона одразу ж узяла свій паспорт і порвала його на багато дрібних шматочків, ці шматочки вона зіжмакала і викинула у вікно невідомим молодим чоловікам, які оточували машину. Після цього вона відкрила вікно і вийшла через це вікно задніх дверей і пішла в бік білоруського кордону», – додав Родненков.

За словами Івана Кравцова, невідомі особи, які доправили опозиціонерів до кордону, поставили йому завдання натиснути на газ і поїхати в бік українського кордону одразу після появи Колеснікової в машині. Але Кравцов не став цього робити.

Уранці 8 вересня стало відомо, що члени Координаційної ради Антон Родненков та Іван Кравцов виїхали в Україну. Марію Колеснікову затримали на кордоні.

Агенція «Інтерфакс-Україна» повідомила, посилаючись на поінформоване джерело, що Колеснікова не перетинала український кордон, оскільки розірвала паспорт під час спроби примусового вивезення її з Білорусі.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що виїзд із Білорусі членів Координаційної ради Антона Родненкова та Івана Кравцова не був добровільним.

Лукашенко – російським ЗМІ: «я просто так не піду»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 8 вересня дав інтерв’ю представникам кількох державних російських ЗМІ, в якому заявив, що «просто так не піде» з посади.

Інтерв’ю брали головний редактор телеканалу RT Маргарита Симоньян, кореспондент російського «Першого каналу» Антон Верницький, ведучий програми «Вєсти» на телеканалі «Росія-1» Євген Рожков і головний редактор радіостанції «Говорить Москва» Роман Бабаян.

Інтерв’ю, яке незабаром покажуть російські канали, поки що не опубліковане, але деякі заяви, зроблені Лукашенком у ході розмови, стали відомі:

  • «Я просто так не піду. Я чверть століття облаштовував Білорусь. Просто так все це не кину. До того ж, якщо я піду, моїх прихильників будуть різати!»
  • «Ми готові провести реформу Конституції, після цього не виключаю дострокових президентських виборів».
  • При цьому Лукашенко визнав, що «трохи пересидів» на посаді. «Так, можливо, я трохи пересидів, можливо, мене показують не тільки з телевізора, а й з праски, і з чайника. Так. Але дійсно тільки я зараз можу захистити білорусів», – заявив він.
  • Лукашенко заявив, готовий поглиблювати інтеграцію з Росією, за умови, що запрацюють механізми Союзної держави, які зараз не працюють.
  • На думку Лукашенка, за нинішньою хвилею протестів у Білорусі «стоять американці», які діють через Польщу і Чехію.
  • Лукашенко також пояснив свою появу з автоматом під час мітингу опозиції в Мінську 23 серпня. За його словами, це «означало тільки одне: я нікуди не втік і готовий захищати країну до кінця».
  • Про Марію Колеснікову, яка, за повідомленнями її соратників, порвала свій паспорт і так завадила недобровільному виїзду з Білорусі, Лукашенко сказав: «Колеснікова затримана за порушення правил перетину держкордону». Вона «хотіла втекти» в Україні, де живе її сестра.

У Білорусі від 9 серпня, дня виборів президента, на яких переможцем оголосили Лукашенка, тривають масові протести. Люди вимагають нових виборів і відставки Лукашенка.

Білоруські опозиціонери дають пресконференцію в Києві

ілоруські опозиціонери Антон Родненков та Іван Кравцов, яких, за даними заступника голови МВС України Антона Геращенка, «насильницьки видворили» з Білорусі, дають пресконференцію в Києві. Про це повідомили у штабі колишнього керівника «Білгазпромбанку» Віктора Бабарика, який претендував на посаду президента Білорусі та був заарештований.

За повідомленням, представники Координаційної ради білоруської опозиції Родненков і Кравцов вийшли на зв’язок, вони перебувають у безпеці і почувають себе добре.

Пресконференція почалася близько 19:00.

Зв’язок із Кравцовим і Родненковим зник 7 вересня. Того ж дня очевидці повідомили, що невідомі в центрі Мінська викрали білоруську опозиціонерку, учасницю Координаційної ради Марію Колеснікову. Місце перебування Колеснікової наразі невідоме.

Офіційний представник Держприкордонкомітету Білорусі Антон Бичковський вранці 8 вересня повідомляв Білоруській службі Радіо Свобода, що Колеснікова виїхала до України разом з двома іншими опозиціонерами. Проте цю інформацію спростували українські прикордонники.

За словами Антона Геращенка, Марію Колесникову не вдалося видворити з Білорусі «через те, що ця смілива жінка зробила дії по унеможливленню її переміщення через кордон», і залишилася на території Білорусі. «Інтерфакс-Україна» з посиланням на свої джерела пише, що Колеснікова порвала свій паспорт.

Марія Колеснікова – представниця штабу арештованого кандидата в президенти Білорусі Віктора Бабарика. Вона здобула популярність під час передвиборчої кампанії як учасниця «жіночого тріо» – разом із дружиною іншого незареєстрованого кандидата Валерія Цепкала і кандидаткою в президенти Світланою Тихановською.

Білорусь: штаб Бабарика вимагає від влади звільнити Марію Колеснікову

Марія Колесникова
Марія Колесникова

Штаб утримуваного за ґратами білоруського опозиційного політика Віктора Бабарика вимагає від влади країни звільниьти керівницю штабу Марію Колеснікову.

«Ми закликаємо владу Білорусі повідомити про місцеперебування Марії Колеснікової та, в разі її затримання, негайно звільнити її та повністю забезпечити її право на захист та інші процесуальні гарантії відповідно до міжнародних договорів Республіки Білорусь та національного законодавства», – йдеться у заяві штабу.

За інформацією, отриманою, за твердженнями штабу, з кількох анонімних джерел, Марія Колеснікова була затримана і перебуває у Мозирському прикордонному загоні (військова частина 1257 в селі Прудок Гомельської області).

7 вересня засоби інформації, посилаючись на очевидців, повідомили, що невстановлені особи посадили Колеснікову в мікроавтобус із написом «Зв’язок» біля Національного художнього музею та відвезли в невідомому напрямку.

У Львові відзначали День білоруської військової слави, який заборонений в Білорусі

Львів, 8 вересня 2020 року
Львів, 8 вересня 2020 року

У Львові українські та білоруські активісти відзначили у вівторок День білоруської військової слави, відомий під назвою Битва під Оршею.

На площі Ринок учасники акції розгорнули біло-червоно-білий прапор, а також тримали символіку із гербом Великого князівства Литовського «Погоня», на якому забражений вершник, який тримає меч в одній руці, а в другій щит з шестикутним хрестом.

«Я приїхав до Львова на цю акцію. Це наше велике національне свято Білорусі. На жаль, офіційно воно заборонене в Білорусі. Це День білоруської війської слави або річниця Битви під Оршею. Тоді зупинили експансію московської орди на нашу землю і землю Європи. Ця дата сьогодні, з огляду на події в Білорусі, набуває іншого значення. Без підтримки Росії Лукашенко 26 років не був би при владі. Росія йому надає політичну і економічну підтримку, військову. Зараз білоруська нація в образі Лукашенка змагається, фактично, з московським імперіалістом», – розповів Радіо Свобода білорус Олег Овчинников, який з 2014 року проживає в Україні.

Лукашенко допустив, що «трохи пересидів» на посаді президента

Під час інтерв’ю
Під час інтерв’ю

Олександр Лукашенко 8 вересня дав інтерв’ю чотирьом російським державним телеканалам, під час якого допустив, що термін його роботи на посаді президента, ймовірно, був перевищений.

«Так, можливо, я трохи пересидів, можливо, мене показують не тільки з телевізора, а й з праски, і з чайника. Так. Але дійсно тільки я зараз можу захистити білорусів», – заявив він.

Лукашенко знову наголосив, що не піде у відставку, і повторив свої припущення про те, що нові вибори можуть бути проведені після конституційної реформи. Цю його пропозицію опозиція вважає тактикою затягування для припинення протестів, які тривають у країні від 9 серпня, дня президентських виборів.

Головна редакторка RT Маргарита Симоньян, яка брала участь в інтерв’ю, заявила, що воно «було дуже щирим».

Київ протидіятиме спробам спецслужб Білорусі і Росії зловживати відкритістю кордонів України для іноземців – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував ситуацію, яка виникла 8 липня довкола білоруських опозиціонерів на білорусько-українському кордоні.

«ДПСУ вже висловила офіційну позицію у зв’язку з перебуванням на території України громадян Білорусі Івана Кравцова та Антона Роднєнкова, які також є членами Координаційної ради білоруської опозиції. Від себе додам: попри обмеження щодо в’їзду іноземців, український кордон відкритий для громадян Білорусі, які хочуть перетнути його на законних підставах. Водночас ми будемо жорстко протидіяти будь-яким спробам спецслужб Білорусі чи Росії використати цю нашу відкритість для того, щоб зіпсувати відносини між білоруським та українським народами», – написав Кулeба у фейсбуці.

Тихановська у зверненні до ПАРЄ закликала запровадити санкції проти Білорусі

Світлана Тихановська
Світлана Тихановська

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська під час виступу перед Парламентською асамблеєю Ради Європи закликала запровадити санкції проти Білорусі, зокрема проти президента Олександра Лукашенка та інших представників влади.

Вона назвала ситуацію в країні «абсолютно недопустимою» і заявила, що Лукашенко більше не представляє Білорусь.

МВС України: Родненков та Кравцов насильницьки видворені з Білорусі, Колеснікова «унеможливила» це

Білоруських опозиціонерів Антона Родненкова та Івана Кравцова «насильницьки видворили» з Білорусі, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у фейсбуці.

Марія Колесникова
Марія Колесникова

«Від себе додам – це не був добровільний виїзд! Це було насильницьке видворення з рідної країни з ціллю компрометації білоруської опозиції. Щоби представити все так, що лідери опозиції кидають напризволяще сотні тисяч протестувальників проти режиму Лукашенка і втікають до затишної України», – написав Геращенко.

За його словами, Марію Колесникову не вдалося видворити з Білорусі «через те, що ця смілива жінка зробила дії по унеможливленню її переміщення через кордон», і залишилася на території Білорусі.

«Інтерфакс-Україна» з посиланням на свої джерела пише, що Колеснікова порвала свій паспорт.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG