Однак для цього Києву слід спочатку вирішити питання про митні тарифи з Євросоюзом. Так, Брюссель стурбований українським експортним митом на кольорові метали, вважаючи його субсидією для металургійної промисловості України.
Тобто, країнам ЄС було б занадто дорого імпортувати українські метали, обкладені митом. Щоб уладнати суперечку, до Брюсселя і прибуває делегація з України, яку, ймовірно, очолить віце-прем’єр-міністр Григорій Немиря.
Завершення переговорів очікується упродовж найближчих днів
Директор Департаменту СОТ зі вступу нових членів Аріф Хусейн про нинішній етап переговорів щодо СОТ між Києвом та Євросоюзом в інтерв’ю Радіо Свобода сказав: «Я бачу ці переговори як дискусію, що триває між європейцями та українцями. Вони готові знайти вирішення, я не хочу це коментувати. Це абсолютно нормально, я можу тільки сказати, що вони працюють разом дуже інтенсивно. Обидві сторони хочуть дійти до завершення, і я очікую, що це станеться дуже скоро, протягом найближчих днів».
За словами представника Світової організації торгівлі, він сподівається, що Генеральна рада СОТ справді ухвалить позитивне рішення щодо України на засіданні 5 лютого. Хусейн наголосив, що представники і Євросоюзу, і України прагнуть прискорити роботу в цьому напрямку і швидко її завершити. Високопоставлений чиновник СОТ наголосив, що перебуває в контакті з обома сторонами і знає, що вони ведуть переговори дуже сумлінно.
Зі свого боку Євросоюз заявив, що наприкінці 2007 року не висував ніяких нових вимог щодо вступу Києва до СОТ і не робитиме цього в майбутньому. Про це заявив голова Делегації Європейської комісії в Україні Ієн Боуг. Тож якщо переговірникам з Києва вдасться розв’язати у Брюсселі митні питання, тоді Україна має всі шанси стати наступним членом Світової організації торгівлі.
На країни, котрі є членами Світової організації торгівлі, припадає близько 96 відсотків обсягів світової торгівлі, членство в цій організації є практично обов’язковим для будь-якої країни, що прагне інтегруватися в світове господарство. Вступ до Світової організації торгівлі дав би Україні не лише доступ до більшості світових ринків, але й значний важіль у переговорах з Росією, бо як член організації Україна зможе виставляти свої умови для вступу Росії.