Проте з приходом до влади в Україні Юлії Тимошенко та нового складу Кабінету Міністрів відносини Києва та Москви,найімовірніше, погіршаться, вважає Владімір Прибиловський, президент російського інформаційно-дослідницького центру «Панорама».
Владімір Прибиловський: «Те, що вона буде Прем’єр-міністром, практично було зрозуміло. Окрім того, її добре знають, і знають, що з нею про щось можна домовлятися, враховуючи попередні відносини. Хоча у цілому її в Кремлі не люблять, проте можна сказати, що змирились. А от на Огризка почався вже такий «наїзд» прокремлівських ЗМІ. Янукович був зручнішим для Кремля Прем’єр-міністром».
Москва боїться не так Тимошенко, як її оточення?
Сама Юлія Тимошенко не є подразником для Росії, переконаний директор українського філіалу Інституту країн СНД Владімір Корнілов, зовсім інша річ деякі представники її Кабінету Міністрів.
Владімір Корнілов: «Якщо б вона туди прийшла одна, то це б не змінило відносин між Україною та Росією. Але якщо розглядати її уряд в цілому, а там ми бачимо появу одіозної для Росії постаті пані Огризка, на посаді віце-прем’єра пана Немирю... Відповідно щодо цього, у Росії не може не викликати стурбованості, що за зовнішню політику у Кабінеті Тимошенко відповідатимуть люди, які «не байдужі» щодо Росії, Москви, Кремля та всього, що із цим пов’язане».
«Носій певної революційної теми»
На думку ж директора українського Центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександра Сушка, з приходом Тимошенко різкого переформатування українсько-російських відносин не буде. Втім, їй буде важче організовувати переговори та отримувати доступ у високі кабінети Кремля, ніж це було Віктору Януковичу.
Олександр Сушко: «Психологічний момент пов’язаний із дещо нервовим сприйняттям Тимошенко в Росії, внаслідок коренів її політичної кар’єри. Вона сприймається як носій певної революційної теми, а ця тема в Росії сприймається, як дуже небезпечна, тому до неї доволі обережне та насторожене ставлення».
Чи вдасться Тимошенко позбутися газового посередника?
У листі до Президента Ющенка Президент Путін заявив про «своєрідне трактування українською стороною подій спільної історії», про «героїзацію воєнних злочинців, які співпрацювали з нацистами» та «війну з пам’яткими». Загалом, ці питання не є принциповими для Юлії Тимошенко. А у передвиборній програмі її політичної сили немає жодного слова щодо НАТО.
Єдине питання, яке для Тимошенко є принциповим у відносинах з Росією, – це енергетика. Пані Тимошенко різко критикувала нинішню схему постачання в Україну російського та середньоазійського газу через компанію «РосУкрЕнерго». Наразі експерти по-справжньому заінтриговані: чи вдасться Юлії Тимошенко позбутися газового посередника. Тобто, здійснити справу, яку багато хто вважає безнадійною.
Матеріали до теми:
Останні російські демарші стосовно України: реакція на українські події чи гра на внутрішню публіку? (Прямий ефір) Юрій Луценко вважає, що Владімір Путін недостатньо поінформований про історію України Президент Росії знову твердить про «недружні кроки» України Рейтинги по-українськи: Юлія Тимошенко – «Особистість року», а Віктор Ющенко – найвпливовіший українець «Спадок» від Януковича і перші дії уряду Тимошенко (Прямий ефір)