Одне з основних джерел гепатіту - неякісна питна вода |
(RadioSvoboda.Ua) |
Закарпатський водопровід – пенсіонер
Лікарі кажуть, скарг на неякісну питну воду в Закарпатті справді вистачає. У регіоні, дві третини якого становить сільське населення, централізовану, а відповідно, очищену питну воду споживають всього 12 % людей. У містах цей показник вищий, проте й тут вистачає проблем. Лікар-інфекціоніст Михайло Паньків нагадує, що міський водопровід відслужив понад 80 років, і замінити його поки що не реально.
Скаржаться на якість питної води і самі закарпатці. Після того, як наприкінці 2005 року на Закарпатті спалахнула епідемія черевного тифу азіатського походження, що передавалася через відкриті колодязі, чимало мешканців регіону вставили собі фільтри.
Спеціалісти дійшли висновку: для того, щоб кардинально поліпшити ситуацію з питною водою в Закарпатті, необхідно прокладати централізовані водопровідні мережі в містах, селищах, щоб можна було очищувати питну воду. Для великих міст необхідно закуповувати сучасне обладнання для очищення води. Для всього цього необхідно ледь не сотню мільйонів гривень, і зрозуміло, що самотужки регіон з таким фінансовими навантаженнями не справиться.