Губернатор Ульяновської області Сергій Морозов пообіцяв батькам, чия дитина з’явиться на світ 12 червня, цінні подарунки, серед яких автомобіль «УАЗ-Патріот» і грошові винагороди розміром до 10 тисяч доларів. Планують також відкрити Алею новонароджених у селищі Ніколаєвка і спрямувати до районів області агітпотяги з акушерами, гінекологами та психологами, які консультуватимуть усіх бажаючих.
Відгуки пересічних ульяновців неоднозначні
Мешканці Ульянівська сприйняли ініціативу чиновників неоднозначно. Студент Марат, який нещодавно одружився, волів би, щоб його дитина народилась 12 червня: «Так, тому що у нашій країні помирає багато людей, а народжується мало. Я не хочу мати дитину через подарунки або гроші, а тому що нам потрібні діти. Але патріот не може народитись за день, ми маємо вчити і любити наших дітей».
Водночас, Ельвіра, яка цього року вийшла заміж, не схвалює ідею нового свята: «Мені це не потрібно. Я народжу дитину, коли буду готова. Я буду мати дитину, коли цього забажає Аллах. Я не хочу народжувати дитину заради грошей або подарунків, я маю бути готовою до материнства».
Свято як спосіб подолати демографічну кризу
За святковими заходами, однак, ховається серйозна проблема: катастрофічна демографічна ситуація в області. В інтерв’ю татарсько-башкирській службі Радіо Свобода Сергій Морозов поскаржився, що кількість мешканців Ульяновської області щорічно скорочується на 12 тисяч і наразі становить 1 мільйон 300 тисяч, тоді як за радянських часів було півтори мільйона.
Тим не менш, 53-річна вчителька з Ульянівська Ніна Федорушкіна вважає примусове планування родин неетичним: «Я знаю, що це спеціальна акція, але я взагалі проти будь-яких акцій. Я вважаю що людина має все робити згідно з власними переконаннями. Якщо чоловік і дружина вирішили народити дитину, це рішення має ухвалюватись незалежно від різноманітних акцій. Мені здається принизливим, коли тобі за це дають холодильник або пральну машину».
Однак Морозов стверджує, що запровадження у місті Дня запліднення дало позитивні результати: зменшилась кількість абортів, а 12 червня у пологових будинках регіону народились 78 немовлят – це на півсотні більше, ніж минулого року.
Губернатор-оригінал
Нове свято для підвищення народжуваності – не перша «оригінальна» ініціатива губернатора Ульянівської області. У лютому за його наказом чиновники державних та муніципальних органів області, у тому числі міністри і сам Сергій Морозов, мусили пройти тест на грамотність. Службовців, які його не склали, відправили на курси російської мови.