Китай здійснює кібер-атаки уже 4 роки
Китайська народно-визвольна армія технічно значно відстає від армій НАТО. Це може бути однією з причин, чому вона шукає нетрадиційних методів ведення війни, як от руйнування інформаційних систем потенційного ворога.
Згідно з керівником програми безпеки в азійському регіоні Королівського інституту об’єднаних збройних сил Алексом Нілом, Китай відверто визнає у своїй військовій доктрині, що поступом уперед є всесвітня цифрова революція. І армія Китаю є часткою такої революції через свої кібер-операції. Ніл також зазначив, що Китай здійснює кібер-атаки ось уже чотири роки.
Гакер проти гакера
Фахівці висловлюють здогадки щодо того, чому британський уряд публічно не реагує на напади. Одне припущення полягає в тому, що уряд не хоче повідомляти гакерів, що їх спроби мали успіх. Друге версія – це те, що Британія й сама веде збір інформації на опонентів подібними гакерськими методами.
Одначе депутат МакКінлей наполягає на праві громадськості та парламенту знати про те, що Велика Британія стає мішенню для явища, що називається “патріотичним гакерством”, коли комп’ютерні експерти використовують свої навички для нападів на життєво важливі мережі в країнах, які вони розглядають як ворога своєї держави.
МакКінлей скаржиться, що уряд не регує на його запити із цієї проблеми. Він уважає, що позиція Британії у цьому є слабкою. Вона намагається вмиротворити китайців замість того, аби рішучо діяти.
Депутат уважає найвірогіднішими причинами нинішніх атак те, що китайські власті або випробовують потенціал такої зброї на випадок майбутнього конфлікту, або просто дають сигнал іншим великим державам, що вони здатні на це.
Зі свого боку, офіційний Пекін заперечив, що причетний до гакерських атак. Міністерство закордонних справ назвало звинувачення безпідставними і продуктом менталітету часів “холодної війни”. А Народно-визвольна армія, що є в центрі підозр, ніяк не відреагувала на звинувачення.