Так от, ця більшість у Центральній виборчій комісії, яка належить "регіонам", поставила ультиматум членам комісії від БЮТ. Ультиматум такий: проголосуйте і дайте згоду проголосувати за вільне домашнє голосування, тоді ми вас зареєструємо, якщо ні, то ми не будемо голосувати за реєстрацію ваших списків. Тобто, це шантаж політичний.
Академік і юрист Зорислава Ромовська дуже дивується, коли чує про політичний шантаж. На її думку, те, що Центральна виборча комісія не зареєструвала кандидатів у депутати від Блоку Юлії Тимошенко, річ абсолютно нормальна і, більше того, законно обґрунтована.
Як можна місцем проживання називати, наприклад, Коломию чи Львів?! Місце проживання людини — це конкретно названа адреса. У Цивільному кодексі є стаття, яка називається "місце проживання". Там чітко сказано, що місце проживання – це будинок, в якому особа проживає. Тобто, якщо закон зобов’язує зазначити місце проживання, то це не просто Україна чи місто Львів. Яке ж це місце проживання? Це місто проживання. Це абсолютно різні речі. Чому ж так бояться написати своє реальне місце проживання? Я не розумію!
Цивільний Кодекс України Стаття 29. Місце проживання фізичної особи 1. Місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. |
БЮТ бере участь уже не в перших виборах. Слід думати, що такі технічні моменти як оформлення документації не мали б стати проблемою. Але, каже Зорислава Ромовська, слід орієнтуватися на закон, а не на те, як було раніше.
Якщо на минулих виборах цього не вимагали або до якоїсь вимоги закону ставились, як кажуть росіяни, “спустя рукава”, то це не означає, що на сьогоднішніх виборах ЦВК не має права виправити ситуації. І мені здається, що ЦВК якраз і виправило ситуацію.
Під час голосування за реєстрацію кандидатів від БЮТ ЦВК розділилося. Одні вважали, що достатньо вказати регіон проживання, оскільки вже нема такого поняття як прописка, а інші — що треба давати повну адресу, згідно із Цивільним кодексом. Останніх було більше, каже член ЦВК від "Нашої України" Андрій Магера.
Але в будь-якому разі, на моє глибоке переконання, якщо навіть є сумнів щодо реєстрації кандидатів, тобто, є сумнів щодо застосування цієї норми закону, то Центральній виборчій комісії слід виходити в даному разі з інтересів суб’єкта виборчого процесу. Тобто, всі сумніви мають тлумачитися на користь суб’єкта виборчого процесу. І як наслідок — ухвалюватися рішення про реєстрацію.
Офіційна позиція Блоку Юлії Тимошенко — рішення ЦВК не справедливе, і оскаржувати його бютівці будуть у суді. Втім, у штабі цієї політичної сили, незважаючи на оголошення «роботи без вихідних», ніхто нікуди не поспішає. Людей мало, більшість – “на барикадах” під ЦВК. Атмосфера не видає надзвичайної ситуації. Інтернет у приміщенні недавно вимкнули, кажуть працівники. Тож бютівці фарбують нігті та попивають каву, вважаючи третю годину дня ранком.
Послухати. Реп.
Списки кандидатів ЦВК, згідно із законом, має приймати до двадцятого серпня. Тобто, у Блоку Юлії Тимошенко є як мінімум тиждень, щоб не тільки занести ці дані до документів, а ще й почергово обдзвонити кожного з кандидатів і уточнити адресу. Тим часом навіть представники від Партії регіонів кажуть, що БЮТ обов’язково буде зареєстрований, якщо виправить помилки в документації.
Аудіозапис програми. Перша частина:
Аудіозапис програми. Друга частина: