У в’язниці в місті Грубешів, що поблизу польсько-українського кордону покарання відбувають малолітні та особи із короткими термінами покарання. Можливо тут будуть відбувати покарання "вікендові в’язні". |
(official site) |
Представник міністерства юстиції Пьотр Матчук каже, що реформа, яку проводить міністерство юстиції, має на меті усунути неполадки в системі польського судочинства, які накопичувалися останніми роками. У першу чергу ідеться про те, щоб суди ефективніше справлялись зі своєю роботою.
Вікендові тюрми розвантажать польські в’язниці
Польське міністерство юстиції, реформуючи систему судочинства, має намір збільшити терміни покарання для серйозних порушників закону, і водночас лібералізувати покарання для тих, хто має термін ув’язнення менше року. Цьому має сприяти система так званих «вікендових в’язниць». В’язнь відбуває покарання в умовах короткого терміну позбавлення волі. В основному він перебуває вдома, покарання відбуває лише два дні на тиждень.
У польському міністерстві юстиції вважають, що «вікендові тюрми» сприятимуть розвантаженню польських в’язниць. Чи такий спосіб може бути ефективним? Колишній керівник польського Центрального управління тюремної служби, співробітник Гельсинкського фонду прав людини Павел Мочидловський вважає, що ця форма покарання буде дошкульною.
Пан Мочидловський вважає, однак, що краще у Польщі завести таку систему покарання, як у країнах Заходу, де в’язнів утримує не держава, а вони самі працюють в благодійних чи громадських установах. У Польщі зараз близько ста тисяч в’язнів відбуває покарання. Лише двадцять тисяч працює на заводах. З огляду на те, що польські тюрми переповнені, близько 40 тисяч засуджених чекають у черзі на місце у в''язниці.