Р.С. Португалія має особливий підхід до України. Між двома країнами діє угода про тимчасову міграцію до Португалії українських громадян з метою працевлаштування. У португальській економіці легально працюють десятки тисяч українців. Чи збирається Лісабон розвивати під час головування в ЄС якісь спеціальні проекти щодо України?
Альваро де Мендоса е Моура: У вересні, як відомо, пройде саміт між Євросоюзом і Україною. А що ми б дуже хотіли побачити – щоб ви в Україні врегулювали свою власну внутрішню ситуацію. Тому що нам потрібно бачити, як ви стабілізуєте свою ситуацію, щоб відносини між Україною та Євросоюзом могли розвиватися з повним використанням потенціалу. Португалія, як Ви сказали, дуже прагне поглибити відносини з Україною. Я можу сказати, що навіть наш посол має дуже близьких особистих друзів у Києві. Тож я отримую інформацію з перших рук про все, що відбувається в Києві. Але я насправді сподіваюся, що Україна проведе вільні і чесні вибори і що незабаром після цього ваша країна насправді врегулює конституційну ситуацію.
Р.С. Пане посол, а чи має ваша країна конкретні плани щодо України в наступні півроку?
Альваро де Мендоса е Моура: Давайте подивимось, як розвиватиметься ситуація в Україні. І тоді ми подумаємо, які кроки вжити.
Матеріали до теми:
Адріан Северін: «Кращий візовий режим для українців – це не подарунок для них. Ідеться про інтерес Євросоюзу» Комітет Європарламенту висловився за перспективу членства в ЄС для України Що має і чого не має робити Україна на шляху до Європи — думки експертів Лобіювання Варшавою вступу України до ЄС – корисне і Україні, і Польщі, і Євросоюзові, вважають експерти Робота над новою угодою між Україною та Євросоюзом